Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Синастрия.Аспекти в синастрията.


Recommended Posts

Привет slizia. И най- краткия/повърхностен астрологически анализ изяжда поне един или два часа от личното ми свободно време, когато изобщо имам такова. Само с хорарите съм по-бърза.Особено в случая- часът на приятеля ти определя Асц му на 0 градуса и 33 минути в Лъв,т.е. ако е роден само 3 минути по-рано и Асц. му вече ще е друг- Дева. Евентуално

можем да му направим ректификация, за уточняване. Опитах се да извлека по-важната информация от картата, която смятам, че ще се запази, независимо от няколко минути промяна.

И така, искам да кажа, че отговорът ми идва със закъснение, но за това пък е много хубав. ;)

Според мен двамата сте създали една доста успешна и хармонична връзка, изпълнена с много любов и страст.

Предполагам усещате, че преживявате нещо истинско.

Вярвам, че имате много приятели, обожавате компаниите и дискусиите. Взаимно се вдъхновявате за различни идеи и концепции, само, евентуално, не сте особено практични. Може да потънете в духовната стратосфера, пропускайки реалността.Тук има значение точния Асц.

Ще имате успехи , когато учите и спортувате заедно. Двамата харесвате риска и действието и реализирате съвместните предстоящи цели. Привличат ви развлекателните и не само игри за власт. Сексът е от съществено значение.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Привет slizia. И най- краткия/повърхностен астрологически анализ изяжда поне един или два часа от личното ми свободно време, когато изобщо имам такова. Само с хорарите съм по-бърза.Особено в случая- часът на приятеля ти определя Асц му на 0 градуса и 33 минути в Лъв,т.е. ако е роден само 3 минути по-рано и Асц. му вече ще е друг- Дева. Евентуално

можем да му направим ректификация, за уточняване. Опитах се да извлека по-важната информация от картата, която смятам, че ще се запази, независимо от няколко минути промяна.

И така, искам да кажа, че отговорът ми идва със закъснение, но за това пък е много хубав. ;)

Според мен двамата сте създали една доста успешна и хармонична връзка, изпълнена с много любов и страст.

Предполагам усещате, че преживявате нещо истинско.

Вярвам, че имате много приятели, обожавате компаниите и дискусиите. Взаимно се вдъхновявате за различни идеи и концепции, само, евентуално, не сте особено практични. Може да потънете в духовната стратосфера, пропускайки реалността.Тук има значение точния Асц.

Ще имате успехи , когато учите и спортувате заедно. Двамата харесвате риска и действието и реализирате съвместните предстоящи цели. Привличат ви развлекателните и не само игри за власт. Сексът е от съществено значение.

Много благодаря. Отговорът е повече от страхотен. Да, наистина е така. Имаме и много общо и същевременно сме и твърде различни. Но се разбираме с поглед. Обожаваме излизанията, пътуванията. Той ми се ядосва( в добрия смисъл на думата де) често заради моята прозорливост , а пък аз заради налагането на мнението му за всичко и всички като миродавно. Аз съм непрактична , той не. За часът съм убедене, че е 3:30 . Има много страст и сексът да...

Знаеш ли, в нашите карти имаме синастрична венера в 12ти дом. Много ще ми бъде интересна твоята интерпретация..

Много съм благодарна за отговора...

Линк към коментар
Share on other sites

Венера се чувства добре в 12 дом, бих казала даже много добре- там е нейната екзалтация. Предполагам, че ще засили много романтиката, съпричастността и чувствителността ви, когато сте заедно. Една много милосърдна двойка, изпълнена с любов и състрадание към света, обичаща музиката и поезията.

Линк към коментар
Share on other sites

Сantare, няма оставени часове, не могат да ви бъдат направени хороскопи без тях.Но от астрологична гледна точка понятието "кармична забрана за брак" не съществува.Има препоръка да бъде забравен брака до 28 години при квадрат или опозиция на Венера към Сатурн или при индикации за прибързан брак, водещ до развод.Но при него няма такъв аспект.Разбира се, зависи къде се намира Луната в хороскопа му и какви аспекти ще сключи.Това може да се види само, ако се знае часа на раждане.

Много се извинявам. Пропуснала съм часът... ето и точните данни:

жена 24.10.1977 в 06.05ч. в София

мъж 18.04.1975 в 17.50ч. в София

Благодаря за отговора! :)

Препоръчвам на жената  да изчака още 2 години.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте,

Знаете ли какво представлява синастрията? Как се прави и в кои случаи се използва този астрологичен метод?

Желаещите за примерен хороскоп за съвместимост (синастрия) с учебна цел нека да публикуват данните си тук.

Иво

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте

много ви моля, ако ви се намира свободно време, да ми кажете нещо за мен и моя партньор. Аз съм родена на 25.08.1984 в 10.10 , а той на 18.05.1979 в 13.30 - и двамата в Благоевград. Сключили сме брак на 30.10.2004 към 18.30 (в този час не съм много сигурна-бях в еуфория) :rolleyes:

благодаря

Линк към коментар
Share on other sites

Дева, имаш доста интересна, но съвсем не лека карта.Много активна си и едновременно с това обичаш от време на време да се уединяваш, да оставаш насаме със себе си.Одобрението на другите е много важно за теб и ако не го намериш вкъщи, го търсиш извън дома.Чудесен организатор си, на теб може да се разчита.Има вероятност да имаш неразбирателство или трудни отношения с родител, вероятно майката.Доста импулсивна, борбена, определено мисля, че ти си "водачът" във връзката.Съпругът ти е прагматичен човек, стои здраво на земята, но преценките му са емоционално оцветени.Има нещо около детството - раздяла на родители или е бил отгледан от други хора, някакво объркване на идентичността е налице.С този Сатурн в 1 дом и при това в съвпад с Ас. не му е било леко в детството, може би е израснал стеснителен, сериозен.Има интерес към чужди страни и народи, към културата им, към философията на живота.Не знам с какво се занимава, но фотографията, рекламата, учителството са подходящи за него (последното не е никак доходно, така че по-добре да се ориентира към първите две.При него има вероятност за повече от един брак.

Като партньори обаче си подхождате, въпреки че Луните ви са в два противоположни знака.Асц. му е в съвпад с рожденото ти Слънце в 11 дом.Домът, характеризиращ брака попада в твоя 5 дом (дом на любовта, децата, удоволствията и пр.).Неговата Венера, която е господар на твоя хороскоп, попада в твоя 7 дом.Това придава хармоничност на връзката ви, украсена с романтични нотки.Асц. му обаче е в каре с управителя на Дсц. ти - Марс.Луната му е в твоя 5 дом, което както вече ти казах, говори за една емоционално-романтична страна на брака ви.В същото време е твърде вероятно единият от двама ви да играе ролята на "родителят" в семейството.Домът, децата, семейното благополучие са основните ценности във връзката ви.Неговият Сатурн попада в твоя 11 дом, а това е основание за силна връзка, основана на отговорност един към друг.Слънцето ти попада в неговия 12 дом и по този начин ти можеш да му помогнеш по-лесно да реализира скрития си потенциал.Имате един прекрасен брачен аспект - Слънцето ти е в тригон към неговия Марс.Твоите желания могат да го въодушевят, да поощрят егото му; този аспект е добър и за сексуалните ви отношения.Още повече че неговият Марс е в твоя 7 дом - доста динамични са отношенията ви.Имате всички данни и за добри бизнес отношения.Внимавайте обаче да не разрушите връзката си, защото имате и такава индикация.

Това е от мен съвсем накратко.Дано съм ти била полезна.

Линк към коментар
Share on other sites

Сърдечни благодарности. Всичко, което си написала съвпада с реалността.

п.п. Ако може да доуточниш доколко е голяма вероятността за разрушаване на връзката ни :3d_132: и има ли място за притеснение.

Редактирано от дева
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Проявявам интерес към темите тук и виждам колко труд и знания изисква да се направи синастрия на една връзка Любопитно ми е при синастрия как изглежда връзката между жена родена на 17.08.1971 в 19.40 часа в гр Варна и мъж роден на 20.05.1964 в 22.30 часа в гр. Варна . Благодаря Ви предварително

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте. Моля, възможно ли е да се каже нещо относно тези двама души свързано със синастрията?

Боян - 21.09.1983, 16:30 - Плевен

Евдокия - 03.09.1984 - 22:20 - Пловдив

Благодаря предварително

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 years later...

Здравейте, виждам, че отдавна никой не е писал по темата. И все пак се надявам да имам късмет някой да види въпроса ми. Бихте ли казали как ще се развият нещата при жена, родена на 8 юли 1978 между 3:30-4:00 сутринта в гр. Гоце Делчев и мъж, роден на 14 октомври 1979 в гр, Гоце Делчев. Неговия час на раждане е около 16:00 следобяд. Благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, виждам, че отдавна никой не е писал по темата. И все пак се надявам да имам късмет някой да види въпроса ми. Бихте ли казали как ще се развият нещата при жена, родена на 8 юли 1978 между 3:30-4:00 сутринта в гр. Гоце Делчев и мъж, роден на 14 октомври 1979 в гр, Гоце Делчев. Неговия час на раждане е около 16:00 следобяд. Благодаря предварително.

 

Цък

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, виждам, че отдавна никой не е писал по темата. И все пак се надявам да имам късмет някой да види въпроса ми. Бихте ли казали как ще се развият нещата при жена, родена на 8 юли 1978 между 3:30-4:00 сутринта в гр. Гоце Делчев и мъж, роден на 14 октомври 1979 в гр, Гоце Делчев. Неговия час на раждане е около 16:00 следобяд. Благодаря предварително.

Цък

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се, ако съм задала въпроса не както трябва. Имам някакви познания по астрология, но не са достатъчни за да имам ясна представа дали ще излезе нещо от тази връзка. Повечето аспекти между двете натални карти са напрегнати, като има квадрат Слънцата/Слънце и Меркурий/Меркурий. Няма аспект м/у Марс и Венера. Луната на жената и Марс на мъжа са в съвпад, което се смята за дисхармоничен аспект. Слънцата на двамата(според предполагаемия час на раждане) се падат съответно в 5 дом на партньора. Според Маги Астрология указания за истинска любов са аспектите м/у Чирон и Венера, Юпитер и Нептун, които също липсват. Въпреки напрегнатите аспекти, дали ще излезне нещо от тази връзка?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

          Здравейте! За първи път пиша в подобен форум. Чета словото на Учителя от 2012 год. Занимавам се с астрология от 2009г. Може да се каже, че съм проучил много неща с астрологията, но все пак е добре човек да учи и от други хора. Роден съм на 11 август 1994г. Жената е родена на 23 март 1995г. Как ви се струва тази връзка, има ли любов и бъдеще?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм роден на 11 август 1994г в 8:40 сутринта., а тя е родена на 23 март 1995г в 5:00 часа сутринта. И двамата сме родени в Пловдив.

 

Едно от условията във форум Астрология е да дадеш собствено тълкуване на синастрията, която си предложил за обсъждане. Сам казваш, че имаш познания в астрологията, не би трябвало да е проблем за теб, да  дадеш твоето тълкуване по въпроса.

 

Поздрав!

 

Модераторска бележка:

Темата беше слята с друга със сродна тематика, за да се избегне дублиране на теми.

Редактирано от Йордан Анов
Линк към коментар
Share on other sites

Но се затруднявам в тълкуването на аспектите, особено с тежките планети, Хирон и възлите. Затова съм писал тук. Иначе има тригон на Марс при мъжа с Венера и асцендента на жената, което говори за сексуално привличане, но по-нататък не мога да изтълкувам другите аспекти. Ще съм благодарен, ако някой ми помогне.

Хирон не е аспектиран от лични планети, освен от Марс (квадрат), което май не е добре. Юпитер е в съвпад с нейния Северен възел, а Сатурн е в тригон с него. Помагайте и вие с интерпретацията на синастрията, аз се затруднявам в тълкуването на всичко това. Луните са в разширен секстил, което означава, че можем да бъдем заедно, т.е. няма да си пречим, подобни подходи имаме. Венерите са в разширен тригон, което показва хармония в любовта. Очаквам и вашите мнения.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

И моята запознатост е скромна, та пиша тук. Ще ми е любопитно някой да даде тълкувание.

21.12.1995 ; 06:00, Казанлък ~ момиче

09. 04. 1994 ; 23:20, Стара Загора ~ момче

Редактирано от anger
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...