Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Синастрия.Аспекти в синастрията.


Recommended Posts

:3d_053: За "прехвърчането на искри", за химията между "него и нея", поне според мен основна заслуга имат аспектите на Марс и Венера. :3d_049: Съвпада и опозицията, естествено, са най-силни, но всички аспекти между Венера на А и Марс на Б могат да предизвикат главозамайващо привличане. Следващи по сила и значение може би са аспектите на луната. По мои наблюдения,а и така пише в дебелите книги, съвпад(тригон) на слънце и луна са предпоставка за много хармонична и трайна връзка.

За съжаление трябва да прекъсна временно постинга.Мисля, че всички аспекти в синастрията имат своя смисъл и значение. Има ли някой конкретни наблюдения?

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Да, изследвала съм синастрията на мои приятели - семейни двойки. Наистина аспектът съвпад/тригон между Слънце и Луна явно сочи един по-спокоен и хармоничен живот на двойката. Докато при секстилът например определено не е спокойно, а е доста по - .... да кажем интересно :P . Той изисква повече работа, за да се стигне до синхронизиране, обаче тази "извоювана" хармония се цени повече от партньорите, докато тези със съвпад/тригон я възприемат едва ли не като "така е редно" :) . При двойката със секстил явно "помага" и тригона Марс (на мъжа) - Венера (на жената).

Но при двойки с положителни аспекти само между Марс и Венера, но не и между Слънце и Луна, наистина предимно прехвърчат любовни искри, а за дълга и стабилна връзка е по-трудно да се каже.

Линк към коментар
Share on other sites

Стивън Аройо нарича опозициите и квадратиите синамични аспекти вместо "тежки", "лоши" и "трудни". те дават много дълбока динамика и живот на една връзка с високо съзнание на участниците и! Иначе само ще се дундуркаме един друг - а кога ще растем? Според мен илюзията че бракът е оазис на страсти и розови блянове е масова несъзнавана-предсъзнавана халюцинация!

Линк към коментар
Share on other sites

Да, изследвала съм синастрията на мои приятели - семейни двойки. Наистина аспектът съвпад/тригон между Слънце и Луна явно сочи един по-спокоен и хармоничен живот на двойката. Докато при секстилът например определено не е спокойно, а е доста по - .... да кажем интересно :P . Той изисква повече работа, за да се стигне до синхронизиране, обаче тази "извоювана" хармония се цени повече от партньорите, докато тези със съвпад/тригон я възприемат едва ли не като "така е редно" :) . При двойката със секстил явно "помага" и тригона Марс (на мъжа) - Венера (на жената).

Но при двойки с положителни аспекти само между Марс и Венера, но не и между Слънце и Луна, наистина предимно прехвърчат любовни искри, а за дълга и стабилна връзка е по-трудно да се каже.

Да и аз мисля, че ако Марс-Венера са водещи е добре да се изчака уталожване на страстите преди решения за трайна връзка "докато смъртта ни раздели". Опозициите като че ли се срещат много често при двойки,явно са доста градивни. Имате ли някакви впечатления за съвпади на мидпойнт на единия с планета на другия?Мисля също действат, особено ако участват марс,венера,слънце,луна и евентуално юпитер.

Обикновено не обръщам внимание на фиктивните точки, но се оказа, че при мен точката на брака е в точен съвпад със слънцето на съпруга ми. Случайно или не, но факт. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

А какво ще кажете за съвпад, но не между Венера и Марс, а на Марс (на мъжа, съответно и съвпад на Марс с неговото Слънце и асцедент..) със Слънцето на жената, както и съвпад на Венера и при двамата...?... :P

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

както и съвпад на Венера и при двамата...?... :P

Какво имаш предвид с това, че не разбрах. При синастрията твоята и неговата Венера са в съвпад ли?

Линк към коментар
Share on other sites

Имате ли някакви впечатления за съвпади на мидпойнт на единия с планета на другия?Мисля също действат, особено ако участват марс,венера,слънце,луна и евентуално юпитер.

Не, честно казано за това не съм гледала, но щом казваш - ще проверя :)

Линк към коментар
Share on other sites

О'к Диана.Дръж ни в течение,ако откриеш нещо. :rolleyes:

А какво ще кажете за съвпад, но не между Венера и Марс, а на Марс (на мъжа, съответно и съвпад на Марс с неговото Слънце и асцедент..) със Слънцето на жената, както и съвпад на Венера и при двамата...?... :P

Имаш предвид,че неговото Слънце е в съвпад с неговия Марс и асцендент и всичко това съвпада с твоето Слънце?

Много добро попадение мисля, но дори и за по-бегла интерпретация трябва да пратиш пълни данни.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако тези негови характеристики съвпадат с твоите, Jul, мисля че астрологически би трябвало наистина да си подхождате. Защото така неговата духовна същност, волята му, енергията му, изявата му като човешко същество сред останалите хора, като цяло съвпадат с твоята основна нишка, така да го нарека, в живота, т.е. слънчевия ти знак. А ако имаш и други съвпади, ще е още по-добре. Например Венерата и Луната между двамата са от голямо значение. Мисля, че също е полезно да се разглеждат Слънцето и Марса на мъжа и Слънцето и Венерата на жената, както и двете им Луни. Меркурий също е от значение, защото знаем, че интелектуалните процеси вървят ръка за ръка с емоционалните, т.е. трудно можем да игнорираме цялостния анализ за сметка само на частичния, но и така става - ако искаме просто да си обясним дадено явление или ситуация. :dancing yes:

Редактирано от Apocatastasis
Линк към коментар
Share on other sites

Атлантида, благодаря за отговора, зная, че не е най-адекватно да се разгръща обсъждане на тези аспекти без наличието на пълни данни, но все пак бих си ги спестила във форумното пространство, разбираш :))

~ ~ ~

Apocatastasis благодаря!! Съвсем точно си отбелязъл, така е, и за подхождането, и хармонирането като цяло. Мисля също така, че "вмъкването" в случая и на Меркурий е важно, защото един положителен аспект между Меркурий на двама души би спомогнало за по-голяма готовност в проявата на искреност, споделяне и съответно взаимното извеждане на проблемите във връзката към обсъждане и разрешаване.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Една доста добре написана книга по въпроса:"Планетите на любовта" от Абади и Бейдър - 20 години работят като професионални астролози и терапевти.Имат интересна точкова система,която много харесвам.Най-голяма тежест се дава на опозициите и съвпадите.Дават много допълнителни точки на всички аспекти на Луната и на аспектите Марс/Венера.Приемат,че Венера е винаги доброжелателна и прибавят точки дори и за нейните карета и опозиции.

Дават допълнителен бонус за огледални двойки,което аз изцяло поддържам.Смятам,че тази система е много добра за първоначална ориентация.

Разглеждат само Асц,Луна,Слънце и Марс/Венера. Смятат,че останалите планети нямат съществена роля в междуличностните връзки, по което може да се поспори.

Всяка планета си има вибрация и значение. Лично аз най-много харесвам последната книга на Гудман "Знаци на сродните души" (е,аз съм си фен на Линда Гудман).Предавам дословно един цитат,който така добре отразява влиянието на планетите в синастрията:

"Линда разпознаваше по Луната какъв ще е емоционалният отклик,по Венера и Марс разчиташе сексуалното привличане, а според нея Меркурий е показател за степента на разбирателство.

.................

С Венера,която управлява сърдечността и любовта, Юпитер увеличава способността да обичаме.Планетата Сатурн прави връзката по-издръжлива и трайна.Когато Уран е в съвпад с Луната,дори и да се карате,отново и отново се връщате един към друг,без да знаете защо.С помощта на Нептун връзката ви ще си остане романтична, а Плутон,любимата планета на Линда,издава,че двамата сте сродни души или че любовта ви е по-силна от всяка друга." :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Представете си, че мъжете са от Марс, а жените от Венера. Някога много отдавна, като гледали през телескопите си, марсианците открили веренианките. Щом ги съзрели у тях се пробудили чувства, които те никога не били изпитвали. Те се влюбили, изобретили коспически кораби и отлетели за Венера.....Любовта между марсианците и венерианките била вълшебна....Въпреки, че били от различни светове, различията между тях ги опиянявали. Години наред живели в любов и хармония. След отва решили да отлетят на земята. В началото всичко било чудесно и красиво, но влиянието на земната атмосфера наделяло и идна сутрин всички се събудили с особен вид амнезия-избирателна амнезия! Забравили, че са от различни планети. От този ден на сетни мъжете и жените са в конфликт!

Важно е да не забравяме, че сме наистина различни, мислим по различен начин, обичаме, чевстваме и страдаме различно. И ако не забравяме това може би нещата ще са далич по-розлични и лесни за осмисляне, а противоречиято в пъти по - малко!

Освен съвпада е важен и възгледа, за да има "съвпад" дълго време са нужни много по-вече неща.

Редактирано от adelaida
Линк към коментар
Share on other sites

Нужна е поне до известна степен независимост от променливите капризи на планетните орбити! :3d_146:

Аха :3d_029:

Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото планетата Земята е между Венера и Марс наистина е практично място за среща на марсианци и венерианци. :rolleyes:

Вчера присъствах на интересна среща с изтъкнат йога - Балакия Дас (американец).Макар и по друг повод и в много по-дълбок смисъл ,каза нещо, което много ми допадна.В свободен превод:" искате да видите извънземен,погледнете в огледалото..." :thumbsup2:

Нужна е поне до известна степен независимост от променливите капризи на планетните орбити! :3d_146:

Хипотетично може би е възможно при липса на карма.

Картата на престъпника и мъдреца не могат да се различат. Картите на най-издигнатите духовно хора не подлежат на адекватна интерпретация,поне от простосмъртен астролог.Според мен е така, защото душите на такива личности успяват да уловят и реализират и най-финните вибрации на всяка от планетите.За тях може да се каже,че наистина имат тази независимост.

За останалите е по-трудно да "отработим" позитивно и "динамичните аспекти" и не улавяме пълния диапазон на вибрациите. Все пак влиянието на лунните фази, например, е факт. Пълнолунието влияе доста на психиката,защото луната по начало я управлява.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Хипотетично може би е възможно при липса на карма.

Картата на престъпника и мъдреца не могат да се различат. Картите на най-издигнатите духовно хора не подлежат на адекватна интерпретация,поне от простосмъртен астролог.Според мен е така, защото душите на такива личности успяват да уловят и реализират и най-финните вибрации на всяка от планетите.За тях може да се каже,че наистина имат тази независимост.

За останалите е по-трудно да "отработим" позитивно и "динамичните аспекти" и не улавяме пълния диапазон на вибрациите. Все пак влиянието на лунните фази, например, е факт. Пълнолунието влияе доста на психиката,защото луната по начало я управлява.

Здравейте! Не знам защо тази хубава и интересна тема е замряла. Много харесвам книгата на Линда Гудман "Знаци на сродните души", както и един от томовете за синастрията на Марион Марч и Джоан Макевърс.Стивън Аройо също има прекрасно описани лекции. Но на практика сравняването на два хороскопа си е трудна работа. Никъде не намерих отговора който търсих. Знам за съвпадите , опозициите и квадратите , но трудно мога да изтълкувам конкретно следното: Мъжко Слънце и Венера са в съвпад с женската Луна, а женското Слънце и Венера са в съвпад с мъжката Луна. Но цялото това великолепие от съвпади е във взаимни квадратури. Има и един също много важен аспект: мъжката Луна и южен лунен възел са в точна опозиция на женскя Сатурн. Знам, че е трудно да се тълкува така без карта, но не е нужно да навлизате в подробности. Само моля за мнението ви, доколкото ви е възможно. Аз се затруднявам в този случай. :3d_016:

Линк към коментар
Share on other sites

Днес попаднах случайно на един астрофорум, в който темата беше за синастричните съвпади между планетите на единия и астероидите на другия. Вие разглеждате ли ги ? Аз си направих труда и намерих в моя хороскоп интересни попадения на Ерос, но ме е срам да кажа къде е. А и разглеждането на планетите и астероидите в синастрия също показва много, в зависимост от астероида .

:3d_062:

Линк към коментар
Share on other sites

От наблюденията си върху синастрията, показател за стабилен брак най-красноречив е астероида Юнона.

Аспекти към този астероид са допълнителни показатели, които показват по-точно насоката наблюдавана в останалите конфигурации между двата хороскопа.

Линк към коментар
Share on other sites

От наблюденията си върху синастрията, показател за стабилен брак най-красноречив е астероида Юнона.

Аспекти към този астероид са допълнителни показатели, които показват по-точно насоката наблюдавана в останалите конфигурации между двата хороскопа.

А за Ерос какво ще кажете? Как според вас влияе в натала , ако е в 8 дом в съвпад със Сатурн в натала? Предполагам, че и в композита играе съществена роля за сексуалността при двойката. Дали един Ерос в композит в 8 дом показва , че секса оказва трансформиращо влияние ?

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря,Вендор.Във връка с това как би коментирал съвпад между Неговата и Нейната Юнона,Нейната Юнона сектил към Неговата Луна и Слънце?

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря,Вендор.Във връка с това как би коментирал съвпад между Неговата и Нейната Юнона,Нейната Юнона сектил към Неговата Луна и Слънце?

Не съм наблюдавал природата на точен съвпад между Неговата и Нейната Юнона, но в повечето карти с успешен брак или дълго съжителство се наблюдават секстили или тригони между двете Юнони.Имам случаи на Венера в съвпад с Юнона и брака изглежда така все едно всеки ден е пръв от съвместното съжителсто.А що се отнася до секстил между Юнона и Слънцето и Луната то е повече от ясно.

Изключително благоприятни за брак са аспектите, които включват Юнона и сигнификаторите за мъж(когато става дума за жена), като Сатурн, Слънце и рядко пъти Марс, а за мъж съответно собствената Юнона в секстил или тригон, или още по добре съвпад с Луна, Венера или понеже Плутон е по-висока октава на Марс е хубаво да се избягва.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре,тъй като става въпрос за моя брак,а върху него имам наблюдение,мисля че съвпадът на двете Юнони е по-скоро благоприятен знак.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...