Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Синастрия.Аспекти в синастрията.


Recommended Posts

Г-н Петров,

благодаря за отделеното внимание - на мен и на останалите, задали въпрос. Дори и бегъл поглед на специалист е достатъчен за някакво най-общо мнение. Това ми беше идеята. Не съм искала подробно и обстойно разглеждане, не бих допуснала дори - всеки труд си има цена, а форумът е направен за дискусии. Също така да провокира интерес и да помага.

Отдавна открих нещо за "моята двойка" по "Знаци на сродните души" на Л. Гудман. Препоръчвам я на Питащите.

Поздрави на Вас и на всички тук,

Милкана

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Сатурн в Вашата натална калрта и неговият рожден Сатурн се противопоставят.Това е хронос -властелина на времето.

Здравейте К.Петров,

Много Ви благодаря за отделеното време. Интересно ми стана защо казвате, че рождените ни Сатурни се противопоставят и за "хронос" .. някакъв по-особен аспект ли имате предвид? Защото никъде не ми дава опозиция на двете планети и искам да го изясня за себе си :)

Поздрави

Любомира

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Людмила,

Отговора на Вашият въпрос се крие в прилагането на един отдавна забравен принцип посочен още от Хермес Тристмегиструс.В него се казва ,че е най –добре да се съди не по звездната конфигурация ,а по лъчите/т.е това са вектори .Стойности за тяхното изобразяване са запазени и до наши дни под формата на състав на зодиакалните знаци и планетите от септнера:Примерно зод.Овен –съдържа елемента огън, но състава в него е топло 3 условни единици и Сухо 5 условни единици и с тези числа мога да изобразя вектора на овена/.Прогнозата която съм направил е базирана на векторното представяне на астрологическите фактори –в случая наталните ви Сатурни.При това Вашият Сатурн поставя ограничения за духовното Ви желание да се свържете с този човек, а неговият натален Сатурн му отправя също такива ограничения.Съжалявам ,че не съм в състояние да Ви направя една скица на това ,което говоря,но за да започнете да разбирате защо е възможна такава прогноза/особено когато наистина Сатурните не се противопоставят лично един на друг ,чрез някакъв аспект/ е необходимо да сте запозната с някой основни положения на векторната астрология.Вижте “Астрологията най-древната точна наука” ,като начало в ел.сп .http://www.astrohoroscope.info/art22.htm.Ако проявявате някакъв интерес към векторната астрология ,то мога да продължа разговора по тази тема.

С уважение:

К.Петров

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,гост Яна!

Не сте се регистрирали!

Не сте дали времената на раждане !

Ако сте родени в различни части на денонощието ,то това ще благоприятствува Вашето съвместно съществуване -в областа на духа и физическата област .Ще покровителствува вашите общи цели и стремежи.

При другата възможност/да сте родени и двамата през деня или двамата през ноща/

не е възможно да се осигури добро съвместно съществувание.

Нямате ограничения от страна на Сатурн.

С уважение:

К Петров

PS-Това което искам да кажа допълнително касае всички хора.Сключването на брак не означава ,че договорът е влязъл в сила.Семейните връзки стават действителност след първото зачеване-независимо дали е реализирано или не.Върху зодията, на дете родено вследствие на второ или следващо зачеване, оказват влияние предходните зачевания или раждания.

Това ,че хората са подходящи за съвместен живот ,не изключва възможноста да има и остри сблъсаци -включително да се стигне и до развод/това е човешка приумица/ и няма нищо общо с космическите закони.Разводът не заличава семейната връзка.Почти всички световни религий имат правилни становища.Те държат на светостта на семейния договор,благословен от тях и почитат починалите членове на семейството защото те наистина са в семейството и след смърта си-затова е вредно и преднамереното прекъсвана на бременост/.

Появяващите се покъсно особености могат да се прогнозират при една цялостна синастрия.Добре е връзката да се изследва как ще се развива през годините.Но без основното и постояно действуващо привличане идващо от даденостите по рождение връзката не може да просъществува.Значи в горните прогнози е дадено необходимото ,но не и достатъчно условие за просъществуването на връзката.

Когато енергийните връзки в семейството образуват затворена верига се получава много здрава връзка между членовете му,те се самозареждат и самоподържат.В такова семейство всички са важни и необходими.Това е основа за щастлив живот на всеки човек-тъй като всички имаме нужда от обич,и признание-желаеме да сме нужни и да чувстваме ,че сме обичани.Всичко това се постига по лесно ,когато децата са повече/Затварянето на енергийната верига ,обикнжвинно,се осъществява при наличие на повече членове в едно семейство /.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте !

Ако все още правите примерни хороскопи за съвместимост, много бихте ме зарадвали да ми кажете нещичко за нас :

ВЕРА - 29.07.1977г. - 11:45ч. - Пазарджик и

АНГЕЛ - 11.04.1974г. - 09:30ч. - Пазарджик

Благодаря предварително ! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ,Vera_Papazova!

По индикацията на зодийте,зодиакалните вектори ,времето нараждане и наталните ви слънчеви вектори следва да сте добре съвместими за продължително съвместно съществуване.Наталните сатурни и векторите им не могат да навреждат и пряко да водят до ограничения при мъжа и жената.

Не знам семейното положение на м. и ж.,от едно или от различни семейства сте?Имате или нямате деца.?Кой са родителите?/Разбира се ,че на тези въпроси може да се даде отговор и без вашето съобщение за тези факти ,но това означавоа да се разгледат обстойно всички астрологически предпоставки в наталните и пълният синастричен хороскоп,плюс годишните Ви хороскопи за следващите 3 години.

Защо говоря всичко това:

-Ако не сте съпрузи,то жената през 2005 год.желае свободна творческа изява в областите на творчеството,в това число любовта ,желанието за деца .Мъжът е загрижен за семейството си.Любовното щастие е мах. до средата на февруари 2006 год.

-Ако не сте женени и неангажирани със семейства и задължения към тях.то е възможно сключване на брак по предложение на жената през 2005 г.

-Ако сте семейни ,то годините2005,6 и7 год. са доста критични за връзката между съпрузите.Съпругът през 2005 год.е доста ограничен в професионално отношение или работата.

Необходимо е доста по широко изясняване на ситуацията породена от вашето общуване.

С уважение:

К Петров

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup1: БЛАГОДАРЯ за изчерпателният отговор, Костадин,

и аз смятам, че си подхождаме и съм съгласна с Вас, че за по-изчерпателна информация са необходими повече лични данни. Както и повече отделено време от Ваша страна за по-подробен хороскоп. Ако имате време и желание - ето отговорите на зададените допълнителни въпроси -

-не сме от едно семейство,

-не сме женени,

-нямаме деца,

-заедно сме от 1 година,

-родители на ж. майка - телец (03.05.1947) и баща - водолей (12.02.1950)

-родители на м. майка - лъв (18.08.1946) и баща - овен (28.04.1941)

-за стремежа към свобода от моя страна сте прав, както и за желанието за любов и щастие, но не и за деца, нито за предложение за брак от моя страна - аз определено не държа поне за в близко бъдеще на тези неща.

Май това е всичко :)

Благодаря още веднъж за отговора !!!

Всичко най-хубаво,

Вера

п.п. днес между другото имам рожден ден и приемам поздравления :)))

Линк към коментар
Share on other sites

За Тинчето!

По принцип стихийте земя и въздух трудно се смесват.Но ако мъжът е роден през ношта, то ще сте сигурни ,че двамата си пасвате.

Независимо от всичко връзката ще остава напрегната,което не значи че няма да е ползотворна за двойката.Двамата взаимно ще си налагат ограничения върху индивидуалностите си.

С уважение:

К петров

Линк към коментар
Share on other sites

Честит рожден ден Вера!

Щастие и здраве желая на Вас иблизките Ви хора.

От добавените дани на родителите мога да кажа следното:

Ангел вижда във Вас жената ,кято родителите му са пожелали още при зачеването си.Доста често хората спазват това указание -също безсъзнателно.Това направление за зодия на бъдещата съпруга се образува ,като векторна сума от зодиакалните вектори на родителите му,но взети за интервала на тяхното зачеване.Това не означава ,че те ще Ви харесват или пък нямя да Ви харесват за снаха.

Вие не сте спазили това желание на родителите си.

Независимо ,че данните не са пълни считам ,че Вие сте поне второ заченато дете в семейството на Вашите родители./Възможно е да имате по голям брат или сестра по направление на козирог-рак но така ще навляза в кръга на фантазийте./Просто ,като първо заченато дете не може да се появите от тази зодия.

Би следвало и двамата с Ангел да имате благоприятна реализация в живота.

Може да се говори и за деца ,но разбрах ,че не ви интересуват още.

С уважение :

К Петров

Линк към коментар
Share on other sites

Връщам се на темата за синастричните аспекти, тъй като ме заинтригува един от тях-нонагон /40 градуса/. Преди известно време прочетох мнението на Авесалом Подводни за този аспект, свързан с някакъв вид ритуалност в отношенията между двама души. Тъй като не бях стигала до минорните аспекти в синастрията, реших да проверя дали на практика е така. Какво беше учудването ми, когато се потвърди казаното от Подводни.

И така-ето какво можах да установя след изучаване на няколко натални карти на партньори с нонагон между планети в тях:

-при две любовни двойки има нонагон между Венера и Марс, като и в двата случая Марс е на жената, Венера-на мъжа. Общото между тях е,че имат установени правила на общуване,само за тях двамата. При едната двойка ритуалът е следният: всяка сутрин,независимо че живеят заедно, мъжът праща на жената SMS,това й дава сили и активира нейната инициативност в ежедневието. От друга страна когато мъжът има нужда от подкрепа,тя захвърля всичко и отдава силите си на това да го убеди,че не всичко е лошо и за да ти се случват хубави неща,трябва преди всичко да действаш. Това убеждаване винаги протича по един и същи начин, както споделиха двамата.

При другата двойка ритуалът е най-забележим в сексуалния живот,няма да се впускам в подробности, като жената е инициаторът /Марс си е нейн ;) /.

-при двойка с участващи в нонагона Меркурий на мъжа и Луна на жената има ритуални вечери,започващи с рецитиране на собствени стихове /Меркурий на мъжа е в съвпад с Венерата му/, след което се пристъпва към едно много обилно и изискано хапване, приготвено предварително от жената /Луна/.

-при приятелските връзки много често има нонагони с Юпитер. При този аспект винаги единият е водещият,а другият се оставя да бъде воден,докато при любовните връзки някак нещата се преливат,въпреки че самият ритуал може да бъде започнат от единия,но в крайна сметка двамата участват в играта равностойно.

Ще се радвам да споделите ако имате наблюдения над аспекта. Той е интересен и в наталните карти.Имам такъв между Луната /6 дом,Дева/ и Марс/7 дом,Везни/,обаче сега няма да давам тълкувания,но тук не става въпрос толкова за ритуалност, колкото за модел на поведение.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте Сабина,

Разположението на рождените ви слънца ,луните и сатурните дават възможност за съвместно съществуване.Необходимо е обаче да изработите някой от бляскавите импулси на мъжа в стройно желание за обособяване ,като цел или цели,за чието постигане ще се трудите /действате /съвместно.Основа за вашето разбирателство са общите действия.Събирайте се ,когато имате желания за общи действия/включително е по -добре да спите в отделни кревати.Магнитните Ви полета при близост без съвместно действие ще ви оттласкват един от друг./Миналата година,по китайският календар е била добра за Вашето/на ж./бракосъчетание.В момента този мъж се намира под въздействие на давление оказвано от ваша страна.Не насилвайте овена.

Ако не сте омъжена може да сключите брак и под ваше дамление/не ви го препоръчвам ,като самостоятелно действие.Необходимо е да си поиграете с захарчето или морковчето с целда получите желанието и на мъжат. е. да си подсигурите общо дйствие.

С уважение:

К Петров

PS-Желая да кажа нещо по общо ,касаещо и всички други пожелали да се разгледа съвместимостта им ,от гледна точка на някои основни векторни характеристики ,на личностите им.Добре е да се казва на какъв етап са вашите лични отношения с съответният човек.Така задачата става по еднозначно определима.Възможен еотговор развит и по варианти:бракосъчетани или не,с деца или не.

Не забравяйте ,че целта на брака е преди всичко осигуряване на възможността за продължаване на живота/съществуването/на вашите хромозоми,давайки възможност за тяхното еволюиране/говоря за физическото тяло/,чрез потомството ви.Така ,че е много съществено да се знае дали на практика е осъществено семейството т. е. дали има зачеване.Самото развитие на физическите ни тела не е самоцел,тя се обуславя от решения взети на Душевно ниво и действува в продължение на серия от реинкарнаций,в съответствие с най висшите духовни планове на всеки от нас/

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте loradi,

За съжаление не сте посочили час на раждане/или кога -денем или нощем са станали ражданията на нативите/Според класическата астрология вода и въздух много трудно се смесват.По векторните зависимости в някой случай е възможно решение за съвместно съществуване.Когато искате да знаете нещо за съвместимостта между две лица е добре да укажете някои най-общи сведения за етапа на който се намират отношенита ви/семеини или не,с деца или без деца/,но за това вече писах в предишният отговор/на Сабина/.

С уважение:

К Петров

РS-На казаните от мене неща гледайте ,като на едни първоначални сведения.Те са особено съществени преди насочване,задълбочаване на Вашите интепреси към друга личност /предимно от противоположния пол/.При създадени семейства могат да се дадат указания за основни тенденций ,как да се държите в областта на отношенията си с човека до ВасТези тенденций са обусловени от характерните изисквания на човешките електромагнитни полета.Целта на всичките любовни пориви е създаване на условия за раждане и отглеждане на деца.Даже социалната реализация на всеки преследва същата цел.Но понякога се превръща и в самоцел.Религозното ни възпитание куца.Основите на световните религйй са поставени от велики учители.Съветите давани на вярващите имат за цел да ги предпазят от погрешни действия.Жените,съпругите ,майките имат особено голяма роля за изграждането на едно правилно и устойчиво религиозно чувство в идващото след тях поколение.Когато сме добре/погледнато от нашата еждневна човешка гледна точка/ние не ги спазваме и разбираме.Когато сме нещастни в повечето случай е късно да се променят нещата.Но можеме да промениме отношението си към тях с оглед в бъдеще да няма повторно изживяване на същите лоши емоций.

Линк към коментар
Share on other sites

Господин, К.Петров,

бих искала да знам каква е нашата съвместимост:

Стоянка 02.02.1982г. 4:55ч. сутринта - Бургас. А той е роден на 28.07.1978г., но не знам къде и в колко часа.

Не сме семейни, нямаме деца.

Тъй като сме противоположни знаци-той Лъв а, аз Водолей, каква ще бъде вразката ни и въобще ще просъществува ли? Има ли шанс и за нещо по-сериозно? И какви евентуално са преградите, които могат да възникнат между нас от астрологична гледна точка?

Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Freеdom!

Уважаема Freedomqастрологията не поставя препятствия.Тя показва какво може да направим или не.

Вие сте по непостоянната в отношенията.Ако лъвчето е родено през ноща от него ще получите повече любов и ласки.Ако е роден през денят -с него действията Ви в ежедневието ще са по напористи и успешни.В областа на нашите подсъзнателни стремежи и постъпки-нямате проблеми и сте приблизително еднакви.Вие сте по съзнателна и стремяща се към балансирани действия,а той е по критичен при изследвана на действителността и опитите за нейното използване но е и по прикритв помислите си.Вашият Сатурн-непрекъснато ще се стреми да подклажда някакви спънки.Дали сте усетили ,че притежавате съзнанието ,че можете да узнавате разни тайни неща,скрити и недостъпни за околните.Самоизява за него и повече свобода за вас -тово търсите в тази връзка ,но дали ще можете да удържите поривите си.Лъвовете обикновинно со преданни.Това не значи ,че винаги царснвенно ще простят.По скоро бих се усъмнил във Вас?!

С уваение:

К Петров

Линк към коментар
Share on other sites

Freedom,

Зло да Ви забрави.!

Изпуснах да Ви кажа...че тази година мочето ще иска да се жени.Вие също иската товада се случи.Желая Ви щастлив живот

К Петров

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Loradi!

Че се обичате личи и от зодиакалните ви вектори на двамата.Възможно ще бъде и приемането на обща цел в живота.Но вие ще сте силно зависима от неговата подържаща сила.Трябва да внимавате в отношенията си ежегодно през месеците в който са зодий:Риби-Дева и Лъв-Водолей.Тогава са възможни и повечето спречквания.За Вас проблемът с брака трябва да се реши тази година.Ще приемете ли съпругът да ви командва?Вие сте тази ,която трябва да отстъпва.

Откровенно казано само с тази синастрия няма да може да се уточнят нещата.Все ми се ще да знам със сигурност в кой момент от денонощиего е роден,за да пробвам да разширя изследването,като включа и други астрологически фактори.

с уважение:

К Петров

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...