Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Големите Аркани 1


Guest azbuki

Recommended Posts

Здравейте !

На въпрос -Какви са страховете на един човек свързани с мен , се паднаха - Императорът, Светът , Обесеният .

Гледах с цялото тесте и се паднаха само големи аркани. Картите са без позиции.

Императорът може да ли да говори за нерешителност , трудна ми е тази карта и въобще цялата комбинация.

ЩЕ опитам да тълкувам - нерешителност да сбъдне някакво желание, прекалено изчакване.

След това попитах - Какво е готов да направи за нашите отношения и се паднаха пак големи аркани -

Колелото , Кулата, Прераждане (се казва в моята колода иначе е Страшния съд) - май не е готов да направи нещо изобщо .

Помогнете , моля ви . Благодаря !

Няма истинска връзка тук-застой,нищо не се случва напоследък.Има само идеи има нещо,а реално аз не виждам сериозните отношения ,затова са и големите аркани .Вие в различни градове ли живеете?Страх го е ,че ще трябва да направи огромна крачка или жертва ,да поеме и отговорност...не му се иска да се променя .На втория въпрос...отново същото нищо няма да направи вече от самосебе си ще се развиват нещата между вас или поне що се отнася го него.Имали ли те връзка преди или ако поне по-сериозни ли са били нещата при вас? Колелото ,Кулата и Страшния съд говорят за тоталното бездействие и в един момент като никой нищо не прави живота сам ще ви прекара през най-различни изпитания и периоди- Кула-Страшния съд.А между другото той много добре знае какво трябва да се направи ,за да е с теб-Обесеният ,но от втората комбинация ми се струва,че няма да направи този избор.Ти какво мислиш?

Линк към коментар
Share on other sites

Минотавър , много ти благодаря !

След твоя коментар ми става по - ясно. Да , той нищо няма да направи , защото аз абсолютно съм се дистанцирала. Не сме имали никога връзка . И двамата сме обвързани и аз така и не се реших . Картите правилно са показали пълно бездействие , защото всеки чака другия да направи крачката , но явно никой няма да я направи и както си писала -

като никой нищо не прави живота сам ще ви прекара през най-различни изпитания и периоди- Кула-Страшния съд.

От тези комбинации , оставаш ли с усещане , че той все още има чувства към мен?

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен тези карти не говорят за чувства ,а за това ,че вече нещата са на друго ниво .Оставам с усещането ,че е минал момента за действие,вече има само висене в безтегловност.Като ми каза,че сте обвързани кулата и страшния съд придобиват и по друг смисъл...ако не се поеме отговорност и не се направи съзнателен избор пак се стига до страшния съд и кулата може с друг човек или без в тази или друга ситуация.Според мен за чувствата му питай отделно или говори с него,така ще имаш някаква яснота.Прецени си с помощта на картите или без какво и докъде искаш да стигнеш с него и изобщо в живота си.Данпо това помогне.Кураж!

Линк към коментар
Share on other sites

Не бях докосвала картите поне 10 дена и днес реших да ги отворя, понеже в главата ми имаше една купчина въпроси.

Зададох можеби около 7-8 въпроса, но на почти всички(поне 2 от три карти) ми се падаха Големи аркани и реших да пиша в тази тема.

Два от отговорите ме озадачиха, това често ми се случва , когато видя Жреца, зациклям, нищо не ми говори, тъмна Индия.

1. въпрос- Що за човек е И?- В. Жрица, 9чаши, Жрец (Жрицата и Жреца излезнаха обърнати)thumbdown.gif

2.въпрос-Какво иска от мен И., какво цели?- Срашния съд, 3меча, Обесения

3мечове е сърдечна болка, мъка , но не мога да я свържа със Стр. съд и Обесения

Ако някой има опит и знания свързани с картата Жрец, моля да ги сподели, ще ми бъде от полза като ми излезне друг път, обърнат или не, за мен си остава неразгадан.:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте момичета,

Една приятелка има проблем с парите, та ме помоли да й гледам дали до месец ще се стабилизира фин. й положение. Картите са Императрица, Справедливост, Сила! Аз не виждам подобрение. Само големи аркани... и си мисля, че нещата изобщо не зависят от нея, особено с тая Справедливост в средата. Какво е вашето мнение?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте момичета,

Една приятелка има проблем с парите, та ме помоли да й гледам дали до месец ще се стабилизира фин. й положение. Картите са Императрица, Справедливост, Сила! Аз не виждам подобрение. Само големи аркани... и си мисля, че нещата изобщо не зависят от нея, особено с тая Справедливост в средата. Какво е вашето мнение?

Много е зле положението при нея. Тя се надява да се осъществят намеренията й, но няма да е лесно, според мен обстоятелствата ще я "притиснат до стената" без възможност за алтернатива. Иска - не иска, ще й се наложи да се стегне. Всички тези карти в комбинация ми напомнят и за Страшния съд и за Императора. Просто бой по главата. Тежка ситуация. Не мисля, че ще се оправи финансовото й състояние, тя има далеч по-фундаментални проблеми за решаване, преди да помисли за подобрение. Така мисля аз.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам и аз да споделя една комбинация с вас:

8 пентакли, Страшен съд, Умереност, въпросът е може ли да стане нещо, или не може.

Нещото има наченки да става, както личи и по 8 пентакли, и тук започва парти.

Ситуацията не е отсега, за да има и Страшен съд, то се е проточвало. Обаче... Имам противоречиво мнение за комбинацията Страшния съд с Умереността. Има да се взимат решения, има замесени и стрнични хора, и ситуации, и намерения, и не знам какво, обаче докъде води Умереността на трета, след Страшния съд, в момента точно ми е трудно да преценя, и повече глави мислят по-добре от една :)

За същата ситуация, но на друг въпрос (какво да се направи, как да се постъпи) имах скоро Страшен съд, Умереност, 7 жезли. Тук съветът на 7 жезли е ясен, но какво заявява тя и дали Умереността в случая е осъществена, или е просто една заключена врата за по-нататък във времето, не знам. Имам само предположения.

Вие какво мислите? :)

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

Права си в тълкуването и ти благодаря за включването, а сега по твоите карти

8 пентакли, Страшен съд, Умереност
Може да стане. Не съм особено сигурна в това което ще напиша, но си мисля, че трябва да се намери някаква златна среда без да се изпада в крайност. Един нетипичен подход към нещата. Ако едно е правено до сега ... да се направи друго. Сложна ситуация е. Има някой неща които ще станат ясни скоро и тогава ще се действа според мен. Още е мъгла. Появата на 7 жезли за мене значи, че човека в никакъв случай не трябва да се отказва, а да продължи да се бори и ще осъществи намеренията си!

Така мисля.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, аз мисля ,че Умереност на трета позиция е "ДА" , а като комбинация със Страшен съд кармично предопределено да се случи,но може би не веднага а във времето.:v:

Линк към коментар
Share on other sites

За същата ситуация, но на друг въпрос (какво да се направи, как да се постъпи) имах скоро Страшен съд, Умереност, 7 жезли. Тук съветът на 7 жезли е ясен, но какво заявява тя и дали Умереността в случая е осъществена, или е просто една заключена врата за по-нататък във времето, не знам. Имам само предположения.

Според мен тук човек трябва да е по-умерен в това, което иска да направи. Има ли тук нещо общо с психиката на човека? Свързана ли е тази ситуация с необходимост от промяна някаква? Борбата за нещо ще е голяма, но поне е ясна или се изяснява на човека, няма да е лесна, изисква се силна психика за всичко това.

Мисля, че вече всичко е било , случило се е, последствията са сега.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте момичета,

Една приятелка има проблем с парите, та ме помоли да й гледам дали до месец ще се стабилизира фин. й положение. Картите са Императрица, Справедливост, Сила! Аз не виждам подобрение. Само големи аркани... и си мисля, че нещата изобщо не зависят от нея, особено с тая Справедливост в средата. Какво е вашето мнение?

Тази жена е имала някаква идея за нещо, обаче като изпуснато време ми изглежда това. Силата и казва потърпи, имай търпение. осъществяването на тази идея е спряло. Гняв към положението също не е изключено да има. Изобщо ситуацията е трудна, но не може да се направи нищо, поне засега.

Има ли нещо за уреждане с документи, сделки също? Чака ли някакви пари от такива неща, защото ако е така може и да не е в тоя период, може да не е точно от това, просто да потърпи, нещата може и да се оправят, но след този период.

Линк към коментар
Share on other sites

Тази жена е имала някаква идея за нещо, обаче като изпуснато време ми изглежда това. Силата и казва потърпи, имай търпение. осъществяването на тази идея е спряло. Гняв към положението също не е изключено да има. Изобщо ситуацията е трудна, но не може да се направи нищо, поне засега.

Има ли нещо за уреждане с документи, сделки също? Чака ли някакви пари от такива неща, защото ако е така може и да не е в тоя период, може да не е точно от това, просто да потърпи, нещата може и да се оправят, но след този период.

Не зависи, да! Направила е вече всичко необходимо, остана само да чака. Гняв има. Нормално. Не, няма документи и сделки. Не чака пари от никъде. Имаше някакви възможности преди, но не я устройваха и не ги прие.

Благодаря и на тебе за споделеното мнение!

Линк към коментар
Share on other sites

Искам и аз да споделя една комбинация с вас:

8 пентакли, Страшен съд, Умереност, въпросът е може ли да стане нещо, или не може.

Вие какво мислите? :)

Много обичам Умереността. :) Винаги, когато съм я виждала на последна позиция ме е измъквала. Тази карта ми помага и аз много вярвам в нея. Тук има ново начало, но в никакъв случай няма да е лесно. Промяната ще е факт скоро, въпреки тежестта на Страшния съд. А той, като че ли тук говори за здрави устои, които дълго време не са намирани. - като дърво в реката, за което се хващаш съзнателно, за да се спасиш. Много ми хареса тази комбинация, някак си ми е близка :)

Линк към коментар
Share on other sites

8 пентакли, Страшен съд, Умереност, въпросът е може ли да стане нещо, или не може.

Благодаря на всички, които се включихте! :)

За съжаление, нищо хубаво няма в тези карти. Тук всичко остава на ниво 8 пентакли, положението е такова.

Мен първоначално ме порази различието на Страшния съд и Умереността, и то една до друга. И, оказва се, точно защото са безкрайно различни те са... Неприложими, без развитие, без бъдеще в някакъв смисъл.

Страшният съд и да настъпва, няма кой да го съпроводи, няма кой да го осъществи. Едно безвремие, нищо повече.

7 жезли явно е била съвет за опита това да се преодолее и надхвърли, защото то да се раздвижи, едва ли може. Или по-скоро е самата готовност за такава битка. С мъгли.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

В темата преди е ставало дума за картата Справедливостта, която обикновено указва минали събития, някаква история.

Но това не винаги е точно така.

Наскоро ме попитаха за едно гледане от 3 карти, в което, Справедливостта беше на първа позиция, а въпросът се отнасяше за емоционални отношения. Та казусът беше - как така Справедливостта е на първа позициия, при условие, че хората се познават съвсем отскоро и няма как да има история?

Отговорът е следният: за да се появи Справедливостта на първа позиция, означава, че има основна пречка пред развитието на тези отношения, а не че хората са имали история отпреди. Тя слага бариера и край на нещата, преди изобщо да са се състояли. В случая останалите карти не са важни.

Линк към коментар
Share on other sites

В темата преди е ставало дума за картата Справедливостта, която обикновено указва минали събития, някаква история.

Но това не винаги е точно така.

Наскоро ме попитаха за едно гледане от 3 карти, в което, Справедливостта беше на първа позиция, а въпросът се отнасяше за емоционални отношения. Та казусът беше - как така Справедливостта е на първа позициия, при условие, че хората се познават съвсем отскоро и няма как да има история?

Отговорът е следният: за да се появи Справедливостта на първа позиция, означава, че има основна пречка пред развитието на тези отношения, а не че хората са имали история отпреди. Тя слага бариера и край на нещата, преди изобщо да са се състояли. В случая останалите карти не са важни.

Супер коментар, стойностен и полезен, много ти благодаря :)

Справедливостта е особена карта (не, че другите не са :D), доста сложна понякога, аз много пъти съм се чудела какво е нейното "място" и значение на различните позиции. Много бих искала да споделиш опита си с нея при други въпроси и на други места в подредбата. Писали сме и преди, конкретно ти си давала разяснения, но предполагам, всеки има въпроси, за които не е сигурен и се колебае.

Нека и другите момичета дадат комбинации и въпроси с нея, да направим дискусия, който иска.

Аз от последните дни се сещам за една комбинация - Асо пентакли, Спаведливостта, 6 жезли, за намерения (този въпрос нещо ме е завълнувал напоследък:)), но ще се разровя и за други. Ако на трета единствената алтернатива е тя просто да се осъществи, следствие на действия, мисли и така нататък, на втора винаги ми е била мъгла.

Ако искате, дайте да я обсъдим :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз от последните дни се сещам за една комбинация - Асо пентакли, Спаведливостта, 6 жезли, за намерения (този въпрос нещо ме е завълнувал напоследък:)), но ще се разровя и за други. Ако на трета единствената алтернатива е тя просто да се осъществи, следствие на действия, мисли и така нататък, на втора винаги ми е била мъгла.

Ако искате, дайте да я обсъдим :)

В конкретния случай ме притеснява, че до Справедливостта е Ас пентакли и то на първа позиция. 6 жезли е една прекрасна карта, но някак е отделена от останалите две - или намерението е нереалистично или е просто една мечта и то неподкрепена от фактология.

Справедливостта в случая разделя Небето от Земята и дава хоризонт и това е хоризонтът на очакването, но аз лично се съмнявам да се осъществи (каквото е замислено) и то заради Ас пентакли.

За съжаление, не мога да отделя тук сама по себе си картата Справедливостта в самостоятелност на тълкуването - Асът дава една мъгла над ситуацията. Напоследък ми прави впечатление как Ас пентакли играе ролята на розовата маска, която пречи на човека да отдели истината от илюзията. Надежда, все пак, дава Справедливостта - има шанс 6 жезли да се състои, но то ще е проглеждане и оттегляне. Та в този смисъл, намеренията ще се осъществят, но не както са очаквани. Вратата на Ас пентакли ще се отвори, но от външната страна, и Гостенинът ще се окаже Домакинът, ако мога да се изряза метафорично :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз от последните дни се сещам за една комбинация - Асо пентакли, Спаведливостта, 6 жезли, за намерения (този въпрос нещо ме е завълнувал напоследък:)), но ще се разровя и за други. Ако на трета единствената алтернатива е тя просто да се осъществи, следствие на действия, мисли и така нататък, на втора винаги ми е била мъгла.

Ако искате, дайте да я обсъдим :)

В конкретния случай ме притеснява, че до Справедливостта е Ас пентакли и то на първа позиция. 6 жезли е една прекрасна карта, но някак е отделена от останалите две - или намерението е нереалистично или е просто една мечта и то неподкрепена от фактология.

Справедливостта в случая разделя Небето от Земята и дава хоризонт и това е хоризонтът на очакването, но аз лично се съмнявам да се осъществи (каквото е замислено) и то заради Ас пентакли.

За съжаление, не мога да отделя тук сама по себе си картата Справедливостта в самостоятелност на тълкуването - Асът дава една мъгла над ситуацията. Напоследък ми прави впечатление как Ас пентакли играе ролята на розовата маска, която пречи на човека да отдели истината от илюзията. Надежда, все пак, дава Справедливостта - има шанс 6 жезли да се състои, но то ще е проглеждане и оттегляне. Та в този смисъл, намеренията ще се осъществят, но не както са очаквани. Вратата на Ас пентакли ще се отвори, но от външната страна, и Гостенинът ще се окаже Домакинът, ако мога да се изряза метафорично :)

Много интересно тълкуване даваш :) Благодаря ти, за което!

Нека видим какво и по-скоро как ще се случи реално - доколко Справедливостта ще позволи такова осъществяване, доколко Асото е илюзия, и в каква степен 6 жезли като заветна цел ще получи своят шанс за слава, пак метафорично и не чак толкова :) Като видях картите, в някаква степен възприех Справедливостта именно като хоризонт, който позволява известна свобода на резултатите, спрямо положените усилия. Тоест, има възможност на този етап от време да се "изковат" по-нататъшните събития. Без да забравяме Асо пентакли, разбира се :)

Наведе ме на доста размисли по въпроса.

Благодаря ти пак за ценното включване! :)

Линк към коментар
Share on other sites

От известно време започна да ми излиза Магът на трета позиция за различни въпроси. Не ми е ясно какво точно значи той.

Пускам две комбинации, касаещи различни въпроси:

Първата касае възможност за някаква работа изобщо, те.е интервю за работа за конкретен период - 3 жезли, Рицар жезли, Магът. При въпроси за работа присъства на трета позиция.

Втората е за това какво мисли конкретен човек за мен - Папата, 7 меча, Магът.

Имате ли опит с тази карта?

За съжаление имаше и още няколко комбинации с Магът, но не съм ги записала.

Редактирано от Жур
Линк към коментар
Share on other sites

Отговорът е следният: за да се появи Справедливостта на първа позиция, означава, че има основна пречка пред развитието на тези отношения, а не че хората са имали история отпреди. Тя слага бариера и край на нещата, преди изобщо да са се състояли. В случая останалите карти не са важни.

Наистина имаш много опит! :thumbsup1:

А и талант - да се появиш на точното място и в точния момент!

Тъкмо исках да споделя, че Справедливостта ме преследва и направо хвърчи от ръцете ми....

Досега ми е убягвало значението й, но явно е дошло времето да си изясня отговора. :rolleyes: Картата определено слага бариера на всякакъв вид отношения.

Линк към коментар
Share on other sites

Сетих се за една интересна комбинация - въпросът е емоционален - Справедливостта, Асо Пентакли, Дявола

Тук присъдата е окончателна, въпреки огромното желание. Няма никакво развитие в действителността. Всичко е затворено в болезнен копнеж, и една безнадеждна зависимост.(дистанция, материалност, грижи) Никак не е ведра тази комбинация. Лудост и тъга по нещо, което никога няма да имаш, защото времето е минало.

Вие какво мислите за тези карти?

Линк към коментар
Share on other sites

Първата касае възможност за някаква работа изобщо, те.е интервю за работа за конкретен период - 3 жезли, Рицар жезли, Магът. При въпроси за работа присъства на трета позиция.

Втората е за това какво мисли конкретен човек за мен - Папата, 7 меча, Магът.

Връщам се към тези комбинации, щото се сетих нещо - мисля, че има някаква възможност за развитие в тези карти. Търсят се пътища визирам 3 жезли, Рицар жезли, Магът, но има и път за постигането на това нещо.

Всъщност от мен зависи осъществяването на това, което мисля. Планът да го следвам аз самата, т.е. активна дейност от моя страна и да се използва всичко, което мога да направя. Да използвам волята си, способностите си, уменията си, всичко което мога да направя.

Линк към коментар
Share on other sites

Иска ми се да се върна на Умереността отново и да споделя как този аркан има уникалното свойство да сече и да дава еднакво силно. От значение са комбинациите, разбира се, и на коя позиция е, но от особена важност е и друго нещо - това че променя изключително бързо и рязко значението си, в зависимост от това дали е първа или последна карта. Наистина всеки, който се занимава с Таро си има любими карти. Аз обаче съм учудена от поведението на Умереността и за мен това е хамелеонът в Таро.

И понеже ме преследва напоследък и се появява все на първа позиция......учудването ми стигна точка, която явно трябва да споделя. ...Имаше периоди, в които съм я виждала само последна и в комбинация с много хубави карти. (Слънцето, Света). Показвала ми е много благоприятни изходи, и ситуациите са се развивали с бързина и винаги в моя полза.

Сега я виждам в друга светлина - бавна, мъчителна, студена.

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

Пускам една комбинация тук, защото ми се струва, че акцента е във Висшата жрица, ако не съм права ме поправетеsmile.gif.

Какво е отношението на мъж към определена жена - Висшата Жрица, Асо жезли, 3 чаши.

Според мен тази комбинация ми говори като да се напълнят чашите, да се запълни това, което е празно и за което в момента има възможност. Като посягане към нещо такова, ми прилича това. И се знае как да се направи. Вече е наясно. В същото време ми изглежда като отворена врата към всичко това с Жрицата на първа. Там, където е имало празнина от нещо, тя ще се запълни, ще се налее.

Има нещо обаче, което пречи и това не е от скоро.

Като откриване на нещо красиво, на нещо хубаво и като отношение, и като близост, и като радост.

А може би той я вижда, като това, което е търсел - жената такава каквато си е мечтаел да е - допълнение към него, носеща и в същото време и красотата на името Жена.wink.gif

Какво мислите Вие?

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...