Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Големите Аркани 1


Guest azbuki

Recommended Posts

Мда и аз подобен извод направих. Вwтрешниа и свят е в мъгла. Липса на цел и посока. Просто някаква неопределена надежда. Затова и казах че трябва да слезе на земята. Пълна откъснатост от света в лицето на луната и жрицата. При все това не бях (не съм) сигурен в тълкуването im. Благодаря за фиид бека

Линк към коментар
Share on other sites

Аз споделям мнението на Бейби - едно голямо нищо. Но на неконкретни въпроси се падат отнесени карти, факт, както и в случая. Много е общ въпросът какво да очаква и подобни.

Линк към коментар
Share on other sites

Между другото тази комбинация говори все пак за нещо. Твоята приятелка ще го потърси отново, няма да се откаже от него. Тя живее в спомените и няма да им обърне гръб дълго време още. Въпрос на личностово израстване е да преживее тази връзка, но това ще й отнеме много време.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
3d_003.gif Здравейте, от доста време не бях посещавала форума, но се обръщам към вас с един въпрос, на пръв поглед не голям - при гледане на което въпросът изисква отговор с "да" или "не" "Дяволът" какво представлява като финална карта - "да","не" или дава няма как да даде подобен отговор поради това, че е комплексна карта, голям аркан, изобилства от отговои самата карта. Въпросът ми беше в такъв случай "Възможно ли е човекът X да извърши недостойно, лошо деяние, да нарани някого, и същевременно да облагодетелсва себе си. Възможно ли е този определен човек да обрича сам себе си и всяка своя следваща стъпа на провал съдейки по картата, той сам да си е господар и да определя сам своята сътба без да позволява нокой да взема привес над нея?Защото що се касае до деянията, те са били предлагани от други хора насочени са били към него и въпроса е дали този човек ги е приемал, възползвал се е или е смятам, че са непочтени и подлежат на провал.....?
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте!

Имам нужда от помощ:) . След една среща с Обесеният Рицар чаши, започнаха да се падат съвсем различни карти и съм объркана. Първата комбинация беше Звезда+Отшелника+Крал жезли

След това - Влюбените+Крал жезли+Папата и изпаднаха Силата+Умереност+Отшелника.

2чаши+Страшният съд+4чаши , а 8чаши изпада

Справедливост+5чаши+5меча

Въпросите са все свързани с него, но ми направи впечатление, че Дявола и Обесеният са заменени от Отшелника, а Рицар чаши от Крал жезли. Не знам какво става, явно преосмиля отношенията ни, но Крал жезли не знам как да го приема в дадената ситуация, защото той реално е женен мъж.Помагайте моля!:3d_161:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Имам нужда от помощ:) . След една среща с Обесеният Рицар чаши, започнаха да се падат съвсем различни карти и съм объркана. Първата комбинация беше Звезда+Отшелника+Крал жезли

След това - Влюбените+Крал жезли+Папата и изпаднаха Силата+Умереност+Отшелника.

2чаши+Страшният съд+4чаши , а 8чаши изпада

Справедливост+5чаши+5меча

Въпросите са все свързани с него, но ми направи впечатление, че Дявола и Обесеният са заменени от Отшелника, а Рицар чаши от Крал жезли. Не знам какво става, явно преосмиля отношенията ни, но Крал жезли не знам как да го приема в дадената ситуация, защото той реално е женен мъж.Помагайте моля!:3d_161:

issa, ще трябва да те разочаровам.

Няма да правя подробен анализ на картите ти, тъй като такъв не е нужен. Отшелник, 5 меча, 4 чаши ....Папата - нямаш събитийни карти тук, нямаш и основание да се надяваш на промяна в статуквото.

Казваш го сама - реално е женен. Не зная откога имате вземане-даване, но е ако е минало достатъчно време, през което той не е направил нищо за теб - откажи се; това ще е най-доброто за теб. Един мъж или действа или се покрива като мишка :)

А ако не го направиш - всичко ще си остане по старому: Страшният съд и 4 чаши, една определено кофти комбинация. Просто не го допускай.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

На много места във форума се споменава Луната като женска карта, а замислялили сте се защо е точно така. Интересно е да се разбере, поне за мен беше. С какво е според Вас?:)

Линк към коментар
Share on other sites

На много места във форума се споменава Луната като женска карта, а замислялили сте се защо е точно така. Интересно е да се разбере, поне за мен беше. С какво е според Вас?:)

Луната е условно женска карта. Открай време знаем, лунните божества са били женски, а и са свързани с физиологическите особености при жената: от менструалния й цикъл до бременността, всичко се изчислява в лунни месеци, не в слънчеви.

Изобщо, много може да се говори за Луната като митологически образ, но това всеки може да направи, като се порови в книгите или в интернет.

Аз обаче, никога не отделям Луната от Висшата жрица. Двете карти са двете страни на една и съща монета - врата към психичния живот на човека, към несъзнаваното, към света на сънищата, виденията и страховете. От друга страна, Луната е 18 по ред карта, а това прави 9, което веднага ни препраща към Отшелникът и неговите характеристики: можем да си представим нещата така: тенденцията, която предлага Луната има два лъча на изява - във Висшата жрица и в Отшелникът. Но, както винаги в таро, това отваря пътища за други верижни реакции ...

После Висшата жрица е 2, а това прави 11 - отиваме към Справедливостта - извънчовешка и извънсъбитийна карта. Споменавам всички тези карти, защото имат една невидима нишка помежду си и не трябва да се разглеждат изолирано една от друга. Това най-добре се проследява в гледане за един и същи проблем, но в течение на времето; и ако в началото се е появила Луната, то би било интересно, развитието на схемата докъде е довело, дали до Отшелника или до Справедливостта.

Има някои особено тежки карти в Таро, много често трудно тълкувани от повечето хора; това са Луната, Висшата жрица, Силата, Справедливостта, Императорът и Императрицата; сега се сещам за тези, има и други, разбира се.

Но, Луната е трудна за тълкуване, защото тя винаги си има нейните тайни, крие ги ревниво, но дали ще ги запази, държейки човека в ужасно напрежение - в лицето на 8 меча от малките аркани или, ще се превърне в поетична клюкарка или налудничава маниачка, в лицето на Кралица чаши или обсебена от власт личност (Крал или Кралица пентакли), само конкретната ситуация от карти може да да подскаже.

И още нещо важно: има карти от Големите Аркани в Таро и някои от малките, които не са карти точно за гледане. Това е и една от причините да звучат странно в някои подредби и гледания. Една от тези карти е Луната, както и Висшата жрица. Просто се използват за друго и там са си на мястото.

78 карти в Таро, интересна цифра, не мислите ли :) Съберете тези числа, ще получите интересна карта ... После ги редуцирайте до едноцифрено число - отново ще получите интересен отговор. Досега никой не е обръщал внимание на това, а то е в основата на цялото познание за Таро. И всъщност упоменава преди всичко за какво се използват картите.

Линк към коментар
Share on other sites

Има нещо много важно, погледнете Дървото на Живота и там всичко е написано!

Циклите, връзките, проявленията на Живота.

И Човекът/ Пентаграма преминаващ през основните нива - Физическо, Духовно и Божествено!

Линк към коментар
Share on other sites

Има нещо много важно, погледнете Дървото на Живота и там всичко е написано!

Циклите, връзките, проявленията на Живота.

И Човекът/ Пентаграма преминаващ през основните нива - Физическо, Духовно и Божествено!

Аз не разбрах.

Кое да погледнем и какво общо има то с Таро?

Линк към коментар
Share on other sites

Има нещо много важно, погледнете Дървото на Живота и там всичко е написано!

Циклите, връзките, проявленията на Живота.

И Човекът/ Пентаграма преминаващ през основните нива - Физическо, Духовно и Божествено!

Какво общо има това с Главните аркани? Поне аз не разбирам. Ако можеш обясни за Дървото на живота и с какво то се свързва с темата - Главните аркани и връзката между тях.

Жалко, че в такава интересна тема като тази не се пише, а е от изключително значение да се види проявлението на Главните аркани. А те, както виждаме са свързани:). Използвам този пост, за да благодаря на Мона за обяснението за Луната - изключително полезно беше за мен.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да Ви споделя една комбинация, която е интересна и в същото време сложна /не касае любовна ситуация/. Каква е причината за определени инциденти? Светът, 8 жезли, Висшата Жрица. Какво виждате Вие?

Линк към коментар
Share on other sites

Жур, ще поразсъждавам по комбинацията.

Сякаш причините са нетърпение. Картите по-скоро показват вътрешно състояние за Човека.

Има някаква информация, която е получена или осъзнаване на някакви проблеми.

Необходимо е осмисляне и контрол.

Много е хубав форума и темата е важна, както и проявленията на картите от Голямата Аркана,

но не ми остава време да пиша.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да Ви споделя една комбинация, която е интересна и в същото време сложна /не касае любовна ситуация/. Каква е причината за определени инциденти? Светът, 8 жезли, Висшата Жрица. Какво виждате Вие?

Анализирайки на глас за:

Светът и 8 жезли си приличат по това, че могат да се разглеждат като пътуване, предвижване, завършване, приключване, активност.

Жрицата психика, несъзнателна осъзнатост, недействие и покой.

Светът 8жезли Жрицата ...............активност удавена в пасивност.

Хрумна ми, че причината за тези инциденти е Разсеяност.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да Ви споделя една комбинация, която е интересна и в същото време сложна /не касае любовна ситуация/. Каква е причината за определени инциденти? Светът, 8 жезли, Висшата Жрица. Какво виждате Вие?

Работи се с електричество на поточна линия; проблемите идват от неизправна инсталация. Досега никой не е загинал обаче - по Висшата жрица. Прикриват се вложени пари, прикриват се средства за ремонт на стара техника; някой някого крие и прибира пари; изобщо големи интриги се въртят на гърба на работещите.

Засега положението на търпи промяна.

Напоследък случаите са зачестили.

Може би скоро пак трябва да гледаш, просто ще ти се наложи по неприятен повод.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Картата Обесеният / Провесеният

Има много символика в тази карта. Вземам я в ръцете си, обръщам я, разглеждам я в обратната си позиция.

Светът се преобръща, но Човекът се изправя или Човекът се разпъва и смирява, насочен към Земята.

Омиротворил животинското и очакващ Някой да пререже въжето.

Това въже, което може да пристегне до болка или да е най-желаното Обвързване.

Осъзнатата жертвоготовност, най-вече в Любовта, без условия.

Или да се оставят събитията в Божиите ръце!

В комбинации картата показва различни зависимости / поне аз така съм я разбрала /.

Или обсебвания на личността. Или необходимост от изчакване на по-добри времена.

Какво мислите Вие за тази карта?

Линк към коментар
Share on other sites

Картата Обесеният / Провесеният

Има много символика в тази карта. Вземам я в ръцете си, обръщам я, разглеждам я в обратната си позиция.

Светът се преобръща, но Човекът се изправя или Човекът се разпъва и смирява, насочен към Земята.

Омиротворил животинското и очакващ Някой да пререже въжето.

Това въже, което може да пристегне до болка или да е най-желаното Обвързване.

Осъзнатата жертвоготовност, най-вече в Любовта, без условия.

Или да се оставят събитията в Божиите ръце!

В комбинации картата показва различни зависимости / поне аз така съм я разбрала /.

Или обсебвания на личността. Или необходимост от изчакване на по-добри времена.

Какво мислите Вие за тази карта?

Ако се поровиш във форум Таро, ще намериш много анализи и тълкувания на картата Обесеният. Обсъждана е многократно; просто трябва да изчетеш поветето теми :) И в тази тема за Големите Аркани има писано за нея, но е по-нагоре в мненията.

Линк към коментар
Share on other sites

Основното, което Обесеният изразява е липса на активност, статичност. Много са нюансите и аспектите. Най-точно за Таро и Арканите се говори в комбинаций и взаимодействия. Имат и положителни и отрицателни, според нашите разбирания, страни.

Интересна е позицията на тялото на Обесеният - ръцете зад гърба, които символизират недействие и неактивност (липса на мисъл също) и свитият му крак, който образува числото 4 -"Аз съм" и егото.Не може да се мине без нумерологичното разглеждане на арканите и вибрацийте на числата им:) Обесеният е 12-ти и се редуцира до 3-Императрицата - животът в утробата. 1Магът +2Жрицата= Воля за пасивност (пасивна воля) да спреш да контролираш.

Разглежда се и символиката в изображението на картата...................но, основно за постигане на разбиране си остава практиката и разглеждането му в комбинации.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да Ви споделя една комбинация, която е интересна и в същото време сложна /не касае любовна ситуация/. Каква е причината за определени инциденти? Светът, 8 жезли, Висшата Жрица. Какво виждате Вие?

Анализирайки на глас за:

Светът и 8 жезли си приличат по това, че могат да се разглеждат като пътуване, предвижване, завършване, приключване, активност.

Жрицата психика, несъзнателна осъзнатост, недействие и покой.

Светът 8жезли Жрицата ...............активност удавена в пасивност.

Хрумна ми, че причината за тези инциденти е Разсеяност.

Изключително сложна комбинация. Няма път тук, няма придвижване, поне нищо свързано с този аспект. Също Жрицата, не е свързана с пасивност или неща от този род. Няма Разсеяност. Има други неща и то много сериозни. Отговорът е в Таро за напреднали. Аз съм съгласна с отговора на Мона напълно. Защото е такаwink.gif. Но това съм го написала там.

Линк към коментар
Share on other sites

Много често ще видите как глупакът се превръща в обесения и обратното. Можете да видите обесеният в качеството му на безсилие в силата и колелото. Трудно ще го срещнете в подреждане преди отшелника. Отшелникът и обесеният на първи поглед биха могли да "обяснят" някакъв период, но са по същност различни.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да Ви споделя една комбинация, която е интересна и в същото време сложна /не касае любовна ситуация/. Каква е причината за определени инциденти? Светът, 8 жезли, Висшата Жрица. Какво виждате Вие?

Анализирайки на глас за:

Светът и 8 жезли си приличат по това, че могат да се разглеждат като пътуване, предвижване, завършване, приключване, активност.

Жрицата психика, несъзнателна осъзнатост, недействие и покой.

Светът 8жезли Жрицата ...............активност удавена в пасивност.

Хрумна ми, че причината за тези инциденти е Разсеяност.

Изключително сложна комбинация. Няма път тук, няма придвижване, поне нищо свързано с този аспект. Също Жрицата, не е свързана с пасивност или неща от този род. Няма Разсеяност. Има други неща и то много сериозни. Отговорът е в Таро за напреднали. Аз съм съгласна с отговора на Мона напълно. Защото е такаwink.gif. Но това съм го написала там.

Всички комбинации в таро са сложни! При Таро лесно няма!

Прочетох отговорът на Мона и там се обясняваше за производство, поточни линий, ел.инсталации....... и в този дух на мен ми прилича на някаква активност и движение.

Споменаваше се и за нехайност и ненамеса от страна на някого, а това си е проява на чиста пасивност............та имайки предвид и наличната информация.....за мен и моето ниво на разбиране :) ми хрумна, че може и да се проявява разсеянност. Горе-долу съм близо хахаххахаххаххаа. Може да е нехайство поради разсеяност. Аз не съм ясновидка, а се опитвам логически да разсъждавам.

И браво на Мона, ако само от тази инф. която си дала тук е напипала и обяснила точно проблема.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на Жур за страхотната комбинация и на Мона за ценните коментари!

Иначе искам да изкажа мнение. Не знам как изглежда за случайно попаднал читател във форума, но тук е ужас. Има един безкраен хаос от незнание и желание някой да се докаже напук на всичко, за което не го бива. Много хора забравят, че форума е за ОБСЪЖДАНЕ, НЕ ЗА ДОКАЗВАНЕ. Като цяло почти всички се стремят да си нагаждат картите "както им отърва" на личните интереси. Това е далеч от представата ми за Таро! Жалко, че няма модератор, който да контролира събитията!

Мен постепенно ми се губи желанието да участвам! Човешката глупост е безкрайна!

Линк към коментар
Share on other sites

300 постнати мнения и вече стана най-големият разбирач на Таро и съдник! Браво Lifetime! Голям талант си!!!! Не се ли запита поне за секунда защо в този форум се въртят "мненията" само на 4-5 човека и никой друг не пише ? Сложих мненията в скоби, защото ако сама не се сещаш те са по-скоро копи-пейст на определено разбиране за Таро. Тук различното от матрицата не се търпи. Влизам в този форум за да се порадвам на собственият си език-българският, не толкова на "осеяните с божественост разбирания". Има много чуждоезични форуми (за информация и на останалите) в които нивото е много, наистина много по-високо ........дори нивото на култура и отношение. Хората се радват и приветстват всеки желаещ да се занимава и работи с Таро. Таро е абсолютно за всеки !!!!!!! И вместо да се правиш на много засегната да бе написала твоят коментар на тази така прекрасна комбинация.......защото те всички комбинаций в Таро са прекрасни и както им казвате сложни! То ако търсиш готови формули и не намериш такива, всичко се оказва трудно. Или оставете само Мона да си пише, че както изглежда всичко първо трябва да се пресече през нейната призма.

Евала и за клишираността :).....отъпканият път е най-лесен, що трябва да се пънеш да мислиш.

PS. Не ми се искаше да изразявам това гласно (не че не го мисля),а защото не е в добрият тон, а той в едно социално общество трябва да се спазва, но не обичам и някой да ми стъпва по пръстите. И наистина е жалко, че за пореден път се влиза в излишна полемика, която е много далеч от предназначението на този форум, но както съм писала и преди тук по един друг повод - окупирайки този форум, не ти дава правото да съдиш ;)

Линк към коментар
Share on other sites

300 постнати мнения и вече стана най-големият разбирач на Таро и съдник! Браво Lifetime! Голям талант си!!!! Не се ли запита поне за секунда защо в този форум се въртят "мненията" само на 4-5 човека и никой друг не пише ? Сложих мненията в скоби, защото ако сама не се сещаш те са по-скоро копи-пейст на определено разбиране за Таро. Тук различното от матрицата не се търпи. Влизам в този форум за да се порадвам на собственият си език-българският, не толкова на "осеяните с божественост разбирания". Има много чуждоезични форуми (за информация и на останалите) в които нивото е много, наистина много по-високо ........дори нивото на култура и отношение. Хората се радват и приветстват всеки желаещ да се занимава и работи с Таро. Таро е абсолютно за всеки !!!!!!! И вместо да се правиш на много засегната да бе написала твоят коментар на тази така прекрасна комбинация.......защото те всички комбинаций в Таро са прекрасни и както им казвате сложни! То ако търсиш готови формули и не намериш такива, всичко се оказва трудно. Или оставете само Мона да си пише, че както изглежда всичко първо трябва да се пресече през нейната призма.

Евала и за клишираността :).....отъпканият път е най-лесен, що трябва да се пънеш да мислиш.

PS. Не ми се искаше да изразявам това гласно (не че не го мисля),а защото не е в добрият тон, а той в едно социално общество трябва да се спазва, но не обичам и някой да ми стъпва по пръстите. И наистина е жалко, че за пореден път се влиза в излишна полемика, която е много далеч от предназначението на този форум, но както съм писала и преди тук по един друг повод - окупирайки този форум, не ти дава правото да съдиш ;)

Друг път не се напъвай толкова. От много емоции текста ти е почти неразбираем! И не ми давай уроци по морал.

Ако си се засегнала от поста ми това си е твоя работа, не моя. Писна ми всеки да се засяга, все сте докачливи, обидчиви, а на знания реално - нищо. Не ме интересува защо влизаш тук, аз също имам причина да влизам и тя е Таро, а не упражнения по лингвистика. А този форум се казва Таро и това е предназначението му! И не ми дръж такъв обиден тон, обидената съм аз, че има хора като теб, които плюят по труда на другите, плюят по Мона, която толкова е дала и продължава да ни дава. И на теб включително! А ти се опитваш да надграждаш мнения, които просто не можеш и това те обижда! Осъзнай се в крайна сметка! Изискваш помощ от група хора, после говориш против тях, а накрая ми разсъждаваш за социума и толерантността?? Ехоо?? Къде се скъса нишката на мисълта ти?! Лицемерие и злоба е единственото, което излъчваш и то към човек, който толкова ти е помогнал! Аз на твое място не бих се погледнала в огледалото от срам!

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...