Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Големите Аркани 1


Guest azbuki

Recommended Posts

Не се ли запита поне за секунда защо в този форум се въртят "мненията" само на 4-5 човека и никой друг не пише?

Защо ли наистина? Това не е форум бг мама, не е и друг форум, а си е просто този форум; когато, някой ден има друг, ще има други правила и тогава ще властва другостта.

Таро е абсолютно за всеки !!!!!!!

Жестоката истина е, че Таро не е за всеки. И няма как да бъде. Ако 200 от 1000 човека са художници или творци, останалите не са, те имат друго призвание. Просто факти и то неоспорими.

А ако някой има илюзията, че става за картите Таро, просто защото така е решил или нещо е сънувал, се е излъгал.

Нека някъде да има добро отношение към всеки и каквото там има и ако смята, че тук това място не е добро за неговото Таро-развитие, е свободен да избира - между островите и между световете.

И ако нещо съм разбрала от картите Таро, то е, че истината се пази сама.

Всеки е свободен да взима своите решения, както намери за добре.

А занаятът се краде, но това не е занаят :)

Линк към коментар
Share on other sites

Sve е свежа, емоционална, иновативна, пробва се, не се страхува да греши :) кое тук не е в контекста на таро картите?

надявам се и други да се престрашат и да пишат без притеснението за оценка

първата карта е глупакът:)

Линк към коментар
Share on other sites

78 карти в Таро, интересна цифра, не мислите ли :) Съберете тези числа, ще получите интересна карта ... После ги редуцирайте до едноцифрено число - отново ще получите интересен отговор. Досега никой не е обръщал внимание на това, а то е в основата на цялото познание за Таро. И всъщност упоменава преди всичко за какво се използват картите.

Преди време един човек ми каза "Като разбереш за какво всъщност служат картите Таро ще осъзнаеш, че до сега си се опитвала да оправиш компютъра си като го блъскаш с орехи!" :3d_065: Тогава се досетих, но сега съм сигурна! Всъщност това променя изцяло мирогледа ми и много ме замисля!

Линк към коментар
Share on other sites

Какво мислите за обърната Умереност и Звездата - за мен тези две карти си противоречат, а паднали се една до друга ме объркват в отгоговора Умереността обърната е дисбаланс , несъчитание , стресова ситуация. Звездата - е вдъхновение , излекуване , равновесие /също като правата умереност/, подновяване на "търсенето".

Все едно в тези две карти има провал и последвала надежда за добър изход от следващия опит.

Редактирано от novichka
Линк към коментар
Share on other sites

Не успява да сдържа емоциите си и от там взима неадекватни решения. Общо взето тези карти по-скоро показват вътрешния му свят, душевното му състояние от колкото резултат за напред. Поне аз мисля така. Тъгува, но търси изход. Тези карти все ми "нашепват" за грешни преценки и решения. Все едно бърка доброто със злото. Сменени места, но само в ума! Все едно вместо тези две карти ... е Луната!

Това е моето мнение!

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна така е ,въпроса не беше свързан с получаване на пряк резултат , а със душевно състояние ,отношение ,мисли. .Първата карта беше 7 жезли , може би така се допълва картината като борба за уравновесяване на мислите и желанията в човека.

Да има нещо общо с Луната като образ .

Мерси!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Предлагам Ви една комбинация с големи аркани smile.gif.

Въпросът е, ще се осъществи ли едно желание на един човек /не е свързано с любов/, касае работа - Луната, Кралица меча, Светът.

Как мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Има ли срок поставен на този въпрос? Тази жена има доста неясноти относно ситуацията около тази работа.Възможно е и да има много лични проблеми от емоционален характер от доста време (поне 9-10 месеца) и работата в момента за нея да се епревърнала в доминанта ,което разбира се не е лошо,стига тя да е наясно какво точно иска.Имам чувството ,че тази работа и е непозната или е нещо ново ,с което не се е сблъсквала.Има ли ясна представа тази жена какво точно иска?Или въпроса не е точно формулиран или има много неизвестни към този момент касаещи спецификата на работата.Мисли ли си за чужбина? Картите отговарят не конкретно на въпрос "Ще ме назначат или Не?",а kато че ли на това,че няма конкретна пречка ,но има път дотам.В процеса желанието й ще претърпи промени и едва тогава ще дойде времето да се зададе конкретен въпрос за тази работа.

Линк към коментар
Share on other sites

Има ли срок поставен на този въпрос? Тази жена има доста неясноти относно ситуацията около тази работа.Възможно е и да има много лични проблеми от емоционален характер от доста време (поне 9-10 месеца) и работата в момента за нея да се епревърнала в доминанта ,което разбира се не е лошо,стига тя да е наясно какво точно иска.Имам чувството ,че тази работа и е непозната или е нещо ново ,с което не се е сблъсквала.Има ли ясна представа тази жена какво точно иска?Или въпроса не е точно формулиран или има много неизвестни към този момент касаещи спецификата на работата.Мисли ли си за чужбина? Картите отговарят не конкретно на въпрос "Ще ме назначат или Не?",а kато че ли на това,че няма конкретна пречка ,но има път дотам.В процеса желанието й ще претърпи промени и едва тогава ще дойде времето да се зададе конкретен въпрос за тази работа.

Пълно е с неизвестности;), няма срок за питането, не поставих нарочно, просто исках да видя дали евентуално ще се осъществи.

За нея е важно да я смени, касае друго населено място, но не е чужбина. Няма никаква яснота за работата, просто е като желание цялото това нещо. Има пречка определено, и то не малка.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще станат нещата...някой ден ,само от нея зависи,но това не е за Таро.Таро е само когато вече имаме ясна картина накъде сме тръгнали или поне ,ако имаме ясно желание и мотивация за промяна.Пред нея няма пречка отвън ,а отвътре.Пречката е в неинициативността иначе е силна жена ,но дълго е отлагала много неща и малко живота я е носел ,но вече наближава времето тя сама да започне да живее,тя да избира и да създава пътя си.За съжаление ,когато се оставяш на течението дълго време живота яко те очуква оттук и оттам по подводните си камъни и канари и едва тогава като се напатим ни идва смелостта да поемем собствената отговорност и решения .Та и за нея ще е така ще се напати и после ще си поеме по пътя.Тя има ли дете?Всеки път започва от малките крачки :) Успех

Линк към коментар
Share on other sites

Смъртта- да ме прощава,ама доста блудкава карта ми е..На първа позиция съм я приела,въпреки,че не я разбирам в пълноста.На трета ми е по-ясна ,ако питаш за промяна значи не -спира,забавя процеса нещо такова.На втора е няакъв преход от едно към друго ,вероятн опостепенен преход.Смъртта често показва и процеси не на битийно ,а на психично ниво.Но когато няма действени карти около нея и излезе на втора позиция как я тълкувате тогава?Питам някакви въпроси ,съвсем принципно Ще стане ли това или другото в по-голям срок от време и Смъртта ми излиза на втора позиция поне 3-4 пъти подред...какво мислите вие,какъв е вашият опит с тази карта?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз я харесвам тази карта. Имам малко по-различно мнение от твоето, Минотавър! Поне аз нямам спомен Смъртта да ми се е появавала примерно на първа позиция и да е показвала вече отминала промяна. Тя е или на 2ра(рядко) или на 3та, което е най-често при мене. Където и да се появи тя се случва независимо от всичко и не се бави много. Блудкава е ако ние сме блудкави, извинявай. Нямам за цел да те обидя, просто това е моето мнение. Между другото съм забелязала, че първо някъде из отговорите се появява Кулата, после може да се появи например Кралица меча и Смъртта. Поне последните ми впечатления са такива. Няма как да не преживеем Кулата без да се сблъскаме и със Смъртта след това! Прекрасна карта и необходима :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз харесвам Смъртта :)

Тя е онова израстване на психиката, което те прави пълноценна личност и ти дава опита на преживяното, което освен всичко друго е и осъзнато. При нея си здраво стъпил на земята, съзнанието е чисто, всичко е ясно. Като изгрев на бойно поле, когато битката е приключила - оглеждаш пораженията, виждаш и осъзнаваш загубите, но държиш победа, а денят е ясен и слънцето продължава да си грее. Просто продължаваш и ти. Тук има яснота и спокойствие. Вложил си усилията, дал си, сега виждаш до какво е довело това. Така е било при мен, когато е била на първа позиция. Има едно спокойствие, едно усещане, че си надрасъл проблема, че си се променил, че можеш да продължиш напред без да се обръщаш и не само можеш, ами ще го и направиш.

Тя е и карта, която се пада рядко, поне по мои наблюдения. Защото не всеки може да достигне до нея и не всеки може да се помири с изгубеното, защото емоциоаналната загуба и тази на егото са едни от най-тежко преодолимите за личността. Понеже социализацията ни тласка към схеми, попадайки в тях сме склонни да се придържаме до последно към старите, усвоени модели, и една Смърт е прекрасно усещане за истина, като премине, но иначе тежка за достигане инстанция. Такъв пример при мен е комбинацията 4 пентакли, Смърт, Колесница. Това е категоричното прощаване със стария модел на 4 пентакли и освобождението от него. Година по-късно на въпрос, касаещ тази ситуация, Смъртта вече беше на първа.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви за мненията :) Аз често виждам смъртта в моите комбинации и винаги така е било.Lifetime,напълно споделям усещането ти ,когато е на първа позиция и мога да кажа ,че само тогава я харесвам и рабирам напълно,защото само такъв опит имам с нея ,по-точно когато е на трето място винаги е спирала някакво желано развитие при мен или поне така се е случвало ,защото даденото нещо не е било за мен.Но на първо място като нещо изживяно и преминало е прекрасна и завършена трансформация ,страхотно е като усещане да имаш свободата на смъртта ,за да можеш да твориш съзнателно след нея...но интересно ми е какво е на втора позиция ,преход а събитийни карти няма.Може би е защото все още въпросите ми са принципни ,а на битийно ниво не са се появили конкретните пътища,не им е дошло времето на този етап :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви за мненията :) Аз често виждам смъртта в моите комбинации и винаги така е било.Lifetime,напълно споделям усещането ти ,когато е на първа позиция и мога да кажа ,че само тогава я харесвам и рабирам напълно,защото само такъв опит имам с нея ,по-точно когато е на трето място винаги е спирала някакво желано развитие при мен или поне така се е случвало ,защото даденото нещо не е било за мен.Но на първо място като нещо изживяно и преминало е прекрасна и завършена трансформация ,страхотно е като усещане да имаш свободата на смъртта ,за да можеш да твориш съзнателно след нея...но интересно ми е какво е на втора позиция ,преход а събитийни карти няма.Може би е защото все още въпросите ми са принципни ,а на битийно ниво не са се появили конкретните пътища,не им е дошло времето на този етап :thumbsup:

Да, добра идея даваш, мен би ми се искало да я обсъдим в конкретни комбинации с конкретни въпроси, по-късно ще седна да се разтърся за точни такива. Поне за мен е интересно :) Понякога Смъртта се обезсмисля, ако до нея има, например, някакви отнесени чаши, а понякога не е нужно да е в комбинация с малък аркан, за да е събитийна (пак с уговорката, че събитийността тук не става от раз :)), аз поне имам опит със Страшен съд, Смъртта, но ще видя наистина по-късно точните карти, ще ми се и ти, и други да се включат :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ето няколко по-стари т.к. проверени комбинации:

Справедливост ,крал пентакли ,Смъртта Тук въпросът беше какво дали ще направи някой нещо ,е едва след доста време през ,което имаше съзнателен устрем към промяна и израстване-буквално,едва тогава дойдоха Справедливостта и краля пентакли .Тук позициите се обърнаха Смъртта беше настояще а другите две карти бъдеще.

Влюбените ,Глупака ,Смъртта - смърт след дълги опити за лечение- безсмислени в последните месеци

Маг ,Смъртта ,6 жезли Дали ще постъпя правилно

Направих това , за коетп питах дали е правилно и за момента вярвам ,че се е оказало така.Смъртта тук показва наистина едно израстване и преминаване на друг етап от личностовото си развитие ,за което ми беше време тогава (от Магът на първа позиция).Цялата трансформация отне ппоне 3 месеца,което не е много всъщност.

И сега като прегледах комбинациите със Смъртта ,разбирам я като карта отразяваща процесите на емоционално и психично ниво ,но има ли тази карта реално значение на битийно равнище или ролята й е да обяснява събитията ,които ще последват като резултат от всички процеси протичащи вътре в нас?

Линк към коментар
Share on other sites

Ето няколко по-стари т.к. проверени комбинации:

Справедливост ,крал пентакли ,Смъртта Тук въпросът беше какво дали ще направи някой нещо ,е едва след доста време през ,което имаше съзнателен устрем към промяна и израстване-буквално,едва тогава дойдоха Справедливостта и краля пентакли .Тук позициите се обърнаха Смъртта беше настояще а другите две карти бъдеще.

Влюбените ,Глупака ,Смъртта - смърт след дълги опити за лечение- безсмислени в последните месеци

Маг ,Смъртта ,6 жезли Дали ще постъпя правилно

Направих това , за коетп питах дали е правилно и за момента вярвам ,че се е оказало така.Смъртта тук показва наистина едно израстване и преминаване на друг етап от личностовото си развитие ,за което ми беше време тогава (от Магът на първа позиция).Цялата трансформация отне ппоне 3 месеца,което не е много всъщност.

И сега като прегледах комбинациите със Смъртта ,разбирам я като карта отразяваща процесите на емоционално и психично ниво ,но има ли тази карта реално значение на битийно равнище или ролята й е да обяснява събитията ,които ще последват като резултат от всички процеси протичащи вътре в нас?

Интересни карти имаш, доста конкретни, първите две комбинации специално в това отношение са страхотни. Третата е малко особена за мен, заради съвкупността на Мага и Смъртта, двете са някак взаимоизключващи се и все пак...

Въпросът ти също е интересен и днес ми мина през ума да си го задам и аз. За мен Смъртта е точно на ментално ниво, макар че ако зададеш въпрос за имот, или нещо друго съвършено битово, и се появи тя, вероятно ще говори и за материални неща, не знам честно казано, аз такъв опит нямам :)

Линк към коментар
Share on other sites

Една приятелка гледала само с големи аркани .Въпроса е кога човек ще направи нещо.

светът+кула+слънце и сборни карти от тези трите справедливост и жрица .

Линк към коментар
Share on other sites

Една приятелка гледала само с големи аркани .Въпроса е кога човек ще направи нещо.

светът+кула+слънце и сборни карти от тези трите справедливост и жрица .

Интересно е да се гледа само с Големи Аркани, но по-скоро за тренинг в Таро, не за целенасочено гледане на някого. Ако се гледа само с тях, шансът да се види реално действие, е почти невъзможен процес.

Могат да се тълкуват сериозно комбинация от големите аркани, само в случай, че са се паднали от общо 78 карти.

Какво значи сборни карти? Имаш предвид редуцирано до едно число ли, ако е така, сборът ще е 11, т.е. Справедливостта. 11 не се редуцира до 2. Няма смисъл според мен, тъй като и без това мъглата става още по-мъглива.

Може да приемете Справедливостта като заключена врата.

По тази комбинация няма никакво инфо нито за човек, нито пък за действия. Нека включи и малките аркани.

Линк към коментар
Share on other sites

Мислех си тези дни за Силата :)

Интересен аркан, в зависимост от комбинацията, от позицията, която при Силата е от огромно значение. И от въпроса, разбира се. При нея има особено "затлачване", иска ми се да разчоплим причините за него :) Какво индикира и кои са чисто човешките бариери, които спират развитието на "нещото", кой е ключовият конфликт при нея?

Какъв е вашият опит с нея?

Линк към коментар
Share on other sites

Мислех си тези дни за Силата :)

Интересен аркан, в зависимост от комбинацията, от позицията, която при Силата е от огромно значение. И от въпроса, разбира се. При нея има особено "затлачване", иска ми се да разчоплим причините за него :) Какво индикира и кои са чисто човешките бариери, които спират развитието на "нещото", кой е ключовият конфликт при нея?

Какъв е вашият опит с нея?

Конфликтът при нея е неумението да се контролират страстите, гневът, силните, разрушителни думи, които изричаме понякога в пристъп на гняв! От нас се иска да се научим да контролираме себе си в ситуации на напрежение, когато сме изправени пред провокации или изобщо и като цяло! Неуменитето да контролираме изблиците си на емоции също! Именно поради тази причина Силата е изобразена по този начин... да укротим лъва в себе си :) и да го направим наш приятел!

Ти ме подсети за един сън с тази карта и ще го споделя, но в темата за сънищата и Таро!

Та, това си мисля за тази карта!

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Мислех си тези дни за Силата :)

Интересен аркан, в зависимост от комбинацията, от позицията, която при Силата е от огромно значение. И от въпроса, разбира се. При нея има особено "затлачване", иска ми се да разчоплим причините за него :) Какво индикира и кои са чисто човешките бариери, които спират развитието на "нещото", кой е ключовият конфликт при нея?

Какъв е вашият опит с нея?

Харесва ми тази карта на мен.wink.gif

Преди време кандидатствах за една работа, ставаше въпрос за конкурс, въпросът ми беше - Ще ме одобрят ли за работата - Асо пентакли, 2 меча, Силата.

И познайте, не ме одобриха, но не това беше най-важното, всичко беше фарс, нагласено, имаха определен човек, правеше се, за да се отчита дейност. Та тук Силата значеше да имам силата да понеса истината. Е, понесох я, не ми стана никак приятно, но не се и потиснах от това. На трета позиция за това, тя значеше не.

Преодолях го това и бях над него, просто не ме сломи, а продължих напред.

Редактирано от Жур
Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, понеже става дума за Силата.

Преди доста време нашироко бях писала за нея специално и за позициите й спрямо други карти и отделно, като 1-ва, 2-ра и 3-та карта. Проблемът е, че не помня в коя тема е било това, може би в Таро за начинаещи 1 или 2 в отговор на maggee.

Ако намерите това, ще ви е от полза :)

Линк към коментар
Share on other sites

Мислех си тези дни за Силата :)

Интересен аркан, в зависимост от комбинацията, от позицията, която при Силата е от огромно значение. И от въпроса, разбира се. При нея има особено "затлачване", иска ми се да разчоплим причините за него :) Какво индикира и кои са чисто човешките бариери, които спират развитието на "нещото", кой е ключовият конфликт при нея?

Какъв е вашият опит с нея?

Харесва ми тази карта на мен.wink.gif

Преди време кандидатствах за една работа, ставаше въпрос за конкурс, въпросът ми беше - Ще ме одобрят ли за работата - Асо пентакли, 2 меча, Силата.

И познайте, не ме одобриха, но не това беше най-важното, всичко беше фарс, нагласено, имаха определен човек, правеше се, за да се отчита дейност. Та тук Силата значеше да имам силата да понеса истината. Е, понесох я, не ми стана никак приятно, но не се и потиснах от това. На трета позиция за това, тя значеше не.

Преодолях го това и бях над него, просто не ме сломи, а продължих напред.

Но заради Асо Пентакли ми се струва, че тази работа е била много желана от теб, и наистина ти е трябвало малко Сила, за да преодолееш поражението. Дано не бъркам...:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте !

На въпрос -Какви са страховете на един човек свързани с мен , се паднаха - Императорът, Светът , Обесеният .

Гледах с цялото тесте и се паднаха само големи аркани. Картите са без позиции.

Императорът може да ли да говори за нерешителност , трудна ми е тази карта и въобще цялата комбинация.

ЩЕ опитам да тълкувам - нерешителност да сбъдне някакво желание, прекалено изчакване.

След това попитах - Какво е готов да направи за нашите отношения и се паднаха пак големи аркани -

Колелото , Кулата, Прераждане (се казва в моята колода иначе е Страшния съд) - май не е готов да направи нещо изобщо .

Помогнете , моля ви . Благодаря !

Редактирано от Анел
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...