Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Големите Аркани 1


Guest azbuki

Recommended Posts

Пускам една комбинация тук, защото ми се струва, че акцента е във Висшата жрица, ако не съм права ме поправетеsmile.gif.

Какво е отношението на мъж към определена жена - Висшата Жрица, Асо жезли, 3 чаши.

Според мен тази комбинация ми говори като да се напълнят чашите, да се запълни това, което е празно и за което в момента има възможност. Като посягане към нещо такова, ми прилича това. И се знае как да се направи. Вече е наясно. В същото време ми изглежда като отворена врата към всичко това с Жрицата на първа. Там, където е имало празнина от нещо, тя ще се запълни, ще се налее.

Има нещо обаче, което пречи и това не е от скоро.

Като откриване на нещо красиво, на нещо хубаво и като отношение, и като близост, и като радост.

А може би той я вижда, като това, което е търсел - жената такава каквато си е мечтаел да е - допълнение към него, носеща и в същото време и красотата на името Жена.wink.gif

Какво мислите Вие?

Сега ще ти кажа какво мисля аз.

Всичко, което казваш е ок, но аз виждам една друга лайсна. Този мъж търси брод, търси начин да излезе от себе си и според мен, няма изобщо представа какво търси, дори и да си го мисли - че търси. Той е емоционално нестабилен и емоционално зависим, не е откъснат от инфантилния си период на заигравки.

Защо казвам това?

Имаме Висша жрица до Ас жезли - идеята я има, а може би и мечтата за жената с главно Ж, но пътят дотам ще е непосилен за осъществяване. 3 чаши ми говори как всичко е лесно на думи, дори и да звучи като "съдбовно", ала то не достига до прага на страданието, тук няма осмисляне по пътя на преодоляване на граници. Може би звуча твърде изискващо, но с тези карти, няма какво друго да е.

От тези три карти, само жената - Висшата жрица, душата, знае ... Емоционална близост, сродни души и всичко останало.

Ала, Жур, не се подхлъзвай по тази плоскост - тя е красива, но не води до пътищата към избавление.

Прагматичният човек не се радва на приказки, той иска действия, дори и думите към тях да са скучни. Скучни думи, но резултатни последствия. Тук това го няма.

Ще ме разбереш.

Линк към коментар
Share on other sites

Сега ще ти кажа какво мисля аз.

Всичко, което казваш е ок, но аз виждам една друга лайсна. Този мъж търси брод, търси начин да излезе от себе си и според мен, няма изобщо представа какво търси, дори и да си го мисли - че търси. Той е емоционално нестабилен и емоционално зависим, не е откъснат от инфантилния си период на заигравки.

Защо казвам това?

Имаме Висша жрица до Ас жезли - идеята я има, а може би и мечтата за жената с главно Ж, но пътят дотам ще е непосилен за осъществяване. 3 чаши ми говори как всичко е лесно на думи, дори и да звучи като "съдбовно", ала то не достига до прага на страданието, тук няма осмисляне по пътя на преодоляване на граници. Може би звуча твърде изискващо, но с тези карти, няма какво друго да е.

От тези три карти, само жената - Висшата жрица, душата, знае ... Емоционална близост, сродни души и всичко останало.

Ала, Жур, не се подхлъзвай по тази плоскост - тя е красива, но не води до пътищата към избавление.

Прагматичният човек не се радва на приказки, той иска действия, дори и думите към тях да са скучни. Скучни думи, но резултатни последствия. Тук това го няма.

Ще ме разбереш.

Нарочно подчертах това. :) Толкова си права, че няма накъде повече. В десетката отвсякъде:).

Просто знаех, че зад тези карти има други неща, ти ги каза с истинските им имена, всичко обличаш с думи!

Така е, никой нормален човек не би искал приказки, колкото и да са красиви, ако не се прави нищо. И май вярно, за да се преодолее някаква граница, трябва да се мине през страданието, през осмислянето, ала дали има сили за това.

Разбирам те прекрасно:).

Линк към коментар
Share on other sites

Още едни карти за днес и повече няма, за да не стане overdose :)

Обесеният, 8 чаши, Страшният съд

Публикувам в тази тема, заради Големите Аркани и особено заради Страшният съд като жестоко продължение, по-точно развръзка. Отново има и преход в лицето на 8 чаши. Ама, че и карта, нали. Този малък аркан е направил такава неумолима спойка между двата големи, че са като обвързани със стоманени въжета и няма мърдане. Явно Обесеният е продължавал твърде дълго като болестен процес, без изход. Но тук, може би не е правилно да се разглеждат картите като отделни, имам предвид да се тълкуват карта по карта. Обесеният и 8 чаши правят един микс, който експлоадира в Страшният съд. Бих го нарекла коктейл Молотов. Една система винаги се разпада, един устои винаги се рушат и се превръщат в онова, срещу което са се борили и което са отричали. Подобна схема на развитие виждам и при тези карти.

Какво мислите вие, имате ли идеи?

Линк към коментар
Share on other sites

Още едни карти за днес и повече няма, за да не стане overdose :)

Обесеният, 8 чаши, Страшният съд

Публикувам в тази тема, заради Големите Аркани и особено заради Страшният съд като жестоко продължение, по-точно развръзка. Отново има и преход в лицето на 8 чаши. Ама, че и карта, нали. Този малък аркан е направил такава неумолима спойка между двата големи, че са като обвързани със стоманени въжета и няма мърдане. Явно Обесеният е продължавал твърде дълго като болестен процес, без изход. Но тук, може би не е правилно да се разглеждат картите като отделни, имам предвид да се тълкуват карта по карта. Обесеният и 8 чаши правят един микс, който експлоадира в Страшният съд. Бих го нарекла коктейл Молотов. Една система винаги се разпада, един устои винаги се рушат и се превръщат в онова, срещу което са се борили и което са отричали. Подобна схема на развитие виждам и при тези карти.

Какво мислите вие, имате ли идеи?

Аз не мисля нещо по-различно от тебе, но ще споделя и моите мисли - Обесеният вече не може да се отлага във времето, вече всичко е толкова гадно и ужасно, че няма накъде и толкова задълбано, толкова надълбоко е стигнало, че се иска да се свърши. Мисля че ще има нещо като катаклизъм, квото и да значи това тука, очакван а може би и искан вече. Всичко е един много дълъг период, всичко трябва да се освободи, не може да продължава това и вече всичко е с ясно съзнание за случващото се.

Нещата трябва да си дойдат на мястото - всичко да е на правилното си място - там където трябва да е, кой с когото трябва да е и т.н. Но цената ще е висока, силно емоционална като плащане, като мелачка, а след това, след това не знам какво ще е. Явно е време за изправяне пред Страшния съд, да си платиш за всичко, за грешките, за пропуските, за отлаганията. Болезнено ще е.

Тежки карти!

Линк към коментар
Share on other sites

Обесеният, 8 чаши, Страшният съд

Остър завой, радикална промяна, но малко насилствена и с горчив вкус - от 8 чаши. Това мисля аз.

Всъщност, в тези карти остри завои няма, Рицар меча би изиграл такава роля, ако беше на мястото на 8 чаши. 8 чаши е естественият и преход, и продължение към развръзката на Страшният съд. Пътят към съзнателността, бих го нарекла дори.

Представям си човек, който се е затворил и търси важните отговори за себе си, търси изход и търси решения или РЕШЕНИЕТО. Но понеже дълго е отлагал нещо във времето, боклукът, който трябва да бъде изхвърлен, неимоверно се е натрупал. Голямата Метла (така галено наричам Страшният съд) със страшна сила се задава на хоризонта. За да си свърши работата.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето една комбинаця от мен

Какви чувства изпитва П. към А. ? - Справедливост, Асо Пентакли, Дявола.:rolleyes:

Странно са обърнати картите тук. Според мен, зависимостта е много голяма. Има и отзвук от миналото. Някой някого е осъдил ( може би доста отдавна), но чувствата не са се загубили, желанието продължава да бъде непоносимо. Няма развитие в бъдещето. Няма ново начало. Има плащане за стари грешки. Справедливостта е отговорът тук, поне така мисля. С нея започва и завършва историята...:mellow:

Линк към коментар
Share on other sites

Какви чувства изпитва П. към А. ? - Справедливост, Асо Пентакли, Дявола.:rolleyes:

Има пречки да се случват каквито и да е чувства тука, да има каквито и да е отношения. Аз не мисля, че има чувства. Нещата или отношенията не са се развили както преди, така и сега не биха могли.

Всъщност си мисля, че единият е приключил отдавна с тях, т.е. с другия.

Не знам какви са били, но питащия иска те да прерастнат в нещо друго, да има някакво задълбочаване, но като с компромати или нещо подобно, по нечестен начин да се действа. Дори си мисля, че се крои план.

Линк към коментар
Share on other sites

Какви чувства изпитва П. към А. ? - Справедливост, Асо Пентакли, Дявола.:rolleyes:

Има пречки да се случват каквито и да е чувства тука, да има каквито и да е отношения. Аз не мисля, че има чувства. Нещата или отношенията не са се развили както преди, така и сега не биха могли.

Всъщност си мисля, че единият е приключил отдавна с тях, т.е. с другия.

Не знам какви са били, но питащия иска те да прерастнат в нещо друго, да има някакво задълбочаване, но като с компромати или нещо подобно, по нечестен начин да се действа. Дори си мисля, че се крои план.

Пречката и аз я виждам. Тук питащият е взел решението за раздялата, но въпреки това е любопитен за чувствата на другия. Дали се страхува - не знам. На мен ми прилича на болестотворна зависимост, от която се опитваш да избягаш, но си в капан. Тук отношенията са приключили, и въпреки това има много потиснати желания. Последните две карти говорят за дълбоко нараняване - малко ми прилича на тиха лудост....

За план, не се бях замислила, моля те да обясниш какво имаш предвид!

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Пречката и аз я виждам. Тук питащият е взел решението за раздялата, но въпреки това е любопитен за чувствата на другия. Дали се страхува - не знам. На мен ми прилича на болестотворна зависимост, от която се опитваш да избягаш, но си в капан. Тук отношенията са приключили, и въпреки това има много потиснати желания. Последните две карти говорят за дълбоко нараняване - малко ми прилича на тиха лудост....

За план, не се бях замислила, моля те да обясниш какво имаш предвид!

:)

Аз пък не мисля, че питащият е взел решение за раздялаsmile.gif.

Ами план да се опита да задържи другия човек, да действа не по правилата с него. Този човек си знае защо пита точно този въпросsmile.gif.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз мисля, че развитие няма да има. Справедливостта ми стои като присъда за емоционални въпроси. Тя се появява за да внесе равновесие. Абсолютно безцеремонна, като Крал меч. Имайки предвид, че се пита за чувства не смятам, че им е писано да са заедно. :( А и с този Дявол накрая за мен означава едно : "Забранен плод" от което остава само едно огромно любопитство и "човъркане" , и много въпроси, като отглас от нечий незадоволени страсти.

Отделно Ас пентакли на 2-ра, по мои наблюдения от мой комбинаций, слага стоп на каквото и да е развитие - вид забрана, въпреки, че все още немога да го разбера, но е факт при мен.

Чудя се дали някой от тези двамата не е обвързан вече или се е "обещал" на някой друг. Просто ми хрумна.

Поздрав.

Линк към коментар
Share on other sites

Напоследък все повече намирам разлики между Справедливостта и Страшният съд, отколкото прилики. Тук ми се иска да споделя това.

Ясно е, че при Страшният съд има осъзнаване и неотложно взимане на решения, с ясното съзнание за бъдещето и инвестирането в него. Някакси от теб зависи. Ти си правиш равносметката и си съдя на самият себе си, като този Аркан поставя нещата на светло, един вид и разширяване на съзнанието.

Справедливостта ми е малко нечовешка карта, баланса трябва да се възстанови, но не и с осъзнатата човешка активност, т.е. понякога и ти самият не го разбираш, а просто се случва. Човекът е леко изместен встрани за сметка на Вселената. Законите са си закони и трябва да се спазват. Събитията те корегират, а не ти събитията. Понякога дори Справедливостта я чувствам по-близка до Колелото.

Линк към коментар
Share on other sites

Днес на питане относно как ще се развият взаимоотношенията ни с нов клиент се появиха само големи аркани:

21 - Светът

10 - Колелото на съдбата

1 - Магьосникът

Звучи ми като крайъгълен камък в нашето професионално развитие.

Магьосникът ме притеснява с това, че не знам дали да го чета - като да мога да разгърна моите способности и възможности или че някой иска да сложи прът в колелото...

Ще се радвам на коментар hypocrite.gifyinyang.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Днес на питане относно как ще се развият взаимоотношенията ни с нов клиент се появиха само големи аркани:

21 - Светът

10 - Колелото на съдбата

1 - Магьосникът

Звучи ми като крайъгълен камък в нашето професионално развитие.

Магьосникът ме притеснява с това, че не знам дали да го чета - като да мога да разгърна моите способности и възможности или че някой иска да сложи прът в колелото...

Ще се радвам на коментар hypocrite.gifyinyang.gif

Много ми липсват тук малките аркани. И понеже винаги ме обърква наличието само на големи, не съм сигурна дали ще напиша нещо смислено.

Всъщност тук отговорът е леко уклончив, но заради наличието на Мага, чиято основна характеристика е планирането. Мисля, че картите са проекция на твоето (вашите) желание да се появи дъгоочакван клиент. За прът в колелото тук не става въпрос. Това си зависи от вас самите.:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, права си.

След срещата с него и аз го осъзнах - проекция, - отдавна исках точно с този човек да работим, но се оказа, че той е като другите rolleyes.gif, просто обикновен клиент.... не знам защо си мислех, че ако работим за обект в чужбина нещата ще са по-различни 3d_146.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Днес на питане относно как ще се развият взаимоотношенията ни с нов клиент се появиха само големи аркани:

21 - Светът

10 - Колелото на съдбата

1 - Магьосникът

Нещата щяха да са прекрасни, ако картите бяха в следния ред: Магът, Колелото, Светът.

Като Магът щяхте да сте самите вие - идеи, проекти, планиране, Колелото - шансът да осъществите замислите си, пък и точният момент да се прояви нещо в света и тоталния завършек, но и успешен преход към по-добри времена.

Добра комбинация щеше да бъде и Колелото, Магът, Светът и това вече наистина щеше да е като подарък от съдбата. Но в този случай, зад Магът щеше да стои външна на вас сила (човек, в случая клиент, организация) и много неща нямаше да зависят изобщо от вас и от вашите очаквания.

Магът на последна позиция говори, че всичко предстои и всъщност услията ви трябва да се умножат, както и да се потърси изцяло нов подход, който да включва и нови хора, но и нови идеи и много добро планиране.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей :)

Благодаря за коментарът!

А нещата са точно такива - организацията трябва да е на друго ниво, но все пак напълно в нашите възможности, просто ще отделя повече енергия в някои предпроектни проучвания. rolleyes.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Ще ми се обадят ли за определено нещо, няма поставен срок - 8 пентакли, 3 пентакли, Влюбените.

Мисля, че има такава възможност, но не разбирам Влюбените тук. Или може би говорят, че вече има избрани хора.

Възможност за избор ли е или просто нещо е заковано да не стане или да стане чрез нещо друго, по някакъв друг начин, чрез говорене с някой.

Как мислите Вие?

Линк към коментар
Share on other sites

Жур, картите не ти дават категоричен отговор, положителен или отрицателен. Влюбените на 3-та са вероятност, и по-скоро момент на огромно колебание. Момент на избор. Решението още не е взето, а предстои. Имам и аз комбинации с Влюбените на последна и те не определят изхода от дадена ситуация, а както написах, говорят за огромно колебание дали нещо да стане или не. Това разбира се е само мое мнение :) Може би трябва да попиташ пак и да поставиш и срок за по-категоричен отговор.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще ми се обадят ли за определено нещо, няма поставен срок - 8 пентакли, 3 пентакли, Влюбените.

Мисля, че има такава възможност, но не разбирам Влюбените тук. Или може би говорят, че вече има избрани хора.

Възможност за избор ли е или просто нещо е заковано да не стане или да стане чрез нещо друго, по някакъв друг начин, чрез говорене с някой.

Как мислите Вие?

Всеки е избран до доказване на противното.

Цялата тежест виси върху Влюбените, а това е твоят избор, твоето усилие да се бориш. Самата ти стреляш напосоки и тук въпросът дали ще се обадят или не, не е съществен.

Важен е пътят, който чертае този Голям Аркан. Следвай го.

Лошото е, че предходни са ниски карти от боя пентакли. Следват мечове, само така пътят на Влюбените ще бъде осъществен.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Така, пускам и тук комбинация само от Големи Аркани: Обесеният, Влюбените, Луната.

На пръв поглед - мъгли, на втори обаче - ги няма. Идеи?

Линк към коментар
Share on other sites

Обесен Влюбените Луна. Ето на това му казвам предизвикателство :) Мисля, че е отлагано да се разреши даден проблем и сега въпросът е на дневен ред. Може да са се появили нови факти или настъпили нови събития, които да предизвикат действие, или да откриват възможности. Вече има огромно колебание и могат да се правят избори. Луната тук я усещам по-скоро в смисъл на "бременност", т.е. нещо ще се "роди" на бял свят(нещо изключително необичайно, непривично до този момент, като поведение или постъпка, а може и подарък) Луната е навлизане в непознати и неизвестни територий, то и за това в най-общ смисъл е въображение:) Дори си мисля, че ще има изненада :)

Усмихната вечер :)

Линк към коментар
Share on other sites

Вижте, темата е за Големите Аркани и най-вече за обсъждане на карти Таро, не на лични истории.

Ако искате да обсъждате Таро, го обсъждайте и всички лични неща трябва да се пречупват през картите.

Когато някой за пръв път се появява тук е добре да прочете темата Насоки за форум Таро.

Аз разбирам, че всеки си мисли, че има уникална и важна история, която трябва да се обсъжда, но за всичко си има правила. И тази тема не е мястото.

П.С. Горните мнения са преместени в темата Карти Таро. Комбинации,

Там намирам, че е по-удачно да се обсъждат картите на silvana_64.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Позволявам си да побликувам тук тази комбинация защото се състои само от големи аркани: Жрица обърната+Отшелник+Луна.

Целенасочено отхвърлане на себе си,на това за което копнее душата ти..Страх да го покажеш на светло. Умишелно прикрита експресия ,бих добавила поради лош минал опит.

Редактирано от frost
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Интересно ми е, когато отговор с изтеглен голям Аркан се окаже всъщност не толкова патетично силен и разтърсващ в действителност...

Например преди известно време се чудих как ще се развие изграждането на терен на един мой проект.

Картата, която изтеглих беше Кулата... бая стресираща карта..., чудех се дали всичко е наред.

Сега преди няколко дни се оказа, че на същото място желаят да развият изцяло нова концепция, така че проектът няма да бъде изпълнен и има нужда от нов.

И така, какво ми каза Кулата? Нещата ще се провалят с гръм и трясък!?

Ами съвсем не, нормално е след известен период от време идеите да се променят, особено ако не са станали реалност. А сега ще имам и още работа, което всъщност е добра новина.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...