Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Големите Аркани 1


Guest azbuki

Recommended Posts

Споделям с Вас една комбинация, която ми направи впечатление с това, че питах за едно нещо дали ще се случи до седмица, а Таро ми даде само Големи аркани, с което срока отпада.

Силата, Кулата, Умереността

Мисля, че Силата е запор на нещото да се случи, обречено е още от началото. Мисля, че тези карти говорят за психиката, а не за конкретно събитие или резултат от нещо. Те са препратка към самата мен. Възможно е нещото да се случи, но изисква по-дълъг период във времето /Умереността/. Има неща, които тепърва предстоят да се случват.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте! Споделям с вас една комбинация от три катри.

5Чаши

Императора

Светът

Въпроса ми беше- Какъв човек е Х? Мисля че Х е имал драматичен период в миналото си когато се е чувствал ранен и самотен, това го е

превърнало в деспотичен, властен и студен, и все пак ми се струва че Императора е маска или начин да не позволи да се разбере колко емоционално зависим би могъл да бъде от хора или събития, ....но Светът като последна карта ме обърква, не мога да я разбера, ..моля помагайте и ме поправете ако греша и с по горното тълкуване

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Споделям с вас една комбинация от три катри.

5Чаши

Императора

Светът

Въпроса ми беше- Какъв човек е Х? Мисля че Х е имал драматичен период в миналото си когато се е чувствал ранен и самотен, това го е

превърнало в деспотичен, властен и студен, и все пак ми се струва че Императора е маска или начин да не позволи да се разбере колко емоционално зависим би могъл да бъде от хора или събития, ....но Светът като последна карта ме обърква, не мога да я разбера, ..моля помагайте и ме поправете ако греша и с по горното тълкуване

Здравей :)

Мился, че това е емоционално нестабилен човек, който се лашка в двете крайности, без да си дава сметка, че има нужда от стабилност. Със Светът като последна карта би било хубаво да се опита да намери някаква стабилна почва под краката си.....поне . тази възможност му е дадена.

Успех в Таро!

Линк към коментар
Share on other sites

5Чаши

Императора

Светът

Аз виждам в тези карти един подтиснат човек. Затворен в себе си, силно преживяващ емоциите, но вътрешно. Желание за контрол има също.

Но иначе му се иска да има всичко. Труден характер. Също мисля, че има и трудности в общуването с хората и изобщо със света около него. Трудно изразява емоции.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Споделям с вас една комбинация от три катри.

5Чаши

Императора

Светът

Въпроса ми беше- Какъв човек е Х? Мисля че Х е имал драматичен период в миналото си когато се е чувствал ранен и самотен, това го е

По тези карти очевидно се вижда, че работиш с Таро от много кратко време. Това първо, второ - тези карти изобщо не упоменават другия човек, а твоето отношение към него. Единствената "човешка" карта тук е 5 чаши и това е твоето собствено разочарование, от което тръгва всичко.

Императорът със Светът - ти си мислиш, че е властен, той просто е отговорен и на тоя етап хич не му е до чувства, освен това подозирам и че е обвързан, просто има друг статус този човек. Мисля, че ти твърде много анализираш собствените си чувства и не обръщаш внимание на знаците - тук имаш два Големи Аркана, които обаче, по никакъв начин не отговарят на въпроса ти. Може би, ако имаше поне една дворцова карта, ситуацията, атмосферата щеше да е малко по-различна и щеше да има шанс за теб и за такава връзка.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, сетих се за една комбинация с Императора, която скоро ми се падна на въпрос- какво спира даден човек, какво му пречи да направи нещо.

Картите бяха Император, Смъртта, 5чаши и Дявола изпадна. Ясно е, че има страх от конкретни действия, но няма и сили да направи каквото и да било-

/5чаши/. Интересна ми е самата комбинация Император със Смъртта. Някакси като видях картите асоциацията, която направих беше - Императорът е мъртъв и не може данаправи каквото и да е. :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Споделям с вас една комбинация от три катри.

5Чаши

Императора

Светът

Въпроса ми беше- Какъв човек е Х? Мисля че Х е имал драматичен период в миналото си когато се е чувствал ранен и самотен, това го е

По тези карти очевидно се вижда, че работиш с Таро от много кратко време. Това първо, второ - тези карти изобщо не упоменават другия човек, а твоето отношение към него. Единствената "човешка" карта тук е 5 чаши и това е твоето собствено разочарование, от което тръгва всичко.

Императорът със Светът - ти си мислиш, че е властен, той просто е отговорен и на тоя етап хич не му е до чувства, освен това подозирам и че е обвързан, просто има друг статус този човек. Мисля, че ти твърде много анализираш собствените си чувства и не обръщаш внимание на знаците - тук имаш два Големи Аркана, които обаче, по никакъв начин не отговарят на въпроса ти. Може би, ако имаше поне една дворцова карта, ситуацията, атмосферата щеше да е малко по-различна и щеше да има шанс за теб и за такава връзка.

Няма връкзка , не може и да има.Обвързани сме и двамата, и сме големи и зрели хора за да сме наясно какво може и какво не, поне аз съм.

Но има и едно неадекватно отношение от негова страна, ....както споменах на друго място при този мъж думите не съответстват на поведението и обратното. Опитвм се да го разбера и в същото време ме учудва как той търси контакт с мен ( на работното ми място) - работя в сверата на услугите, ....показва явно заинтерисованост и когато нещата стигнат до там да изяви явно претенциите си какво в краина сметка иска , ....просто " бяга" или се превръща в арогантен , нервен , саркастичен човек.

Налага се да споделя с вас тези подробности, ....и незнам дали ще ме разберете или нахокате, .....ваша воля, ...има флирт , има емоция от моя страна контролирана и този мъж който ме кара да си задавам въпроса аз ли нещо не съм добре, от една страна нещата са ясни а от друга пълна мъгла на фона на една очевидна заинтерисованост от негова страна.

Затова и задавах тези въпроси към таро, ...защото съм в пълен шах какво иска и на какво се дължи това поведение, ...ние не сме на по 20 г.

За мене Императора е контрол, ..над емоцийте - в този случаи, .....би могъл да се одтегли но явно предпочита да се калява

Линк към коментар
Share on other sites

Няма връкзка , не може и да има.

Налага се да споделя с вас тези подробности, ....и незнам дали ще ме разберете или нахокате, .....ваша воля, ...има флирт , има емоция от моя страна контролирана и този мъж който ме кара да си задавам въпроса аз ли нещо не съм добре, от една страна нещата са ясни а от друга пълна мъгла на фона на една очевидна заинтерисованост от негова страна.

Затова и задавах тези въпроси към таро, ...защото съм в пълен шах какво иска и на какво се дължи това поведение, ...ние не сме на по 20 г.

За мене Императора е контрол, ..над емоцийте - в този случаи, .....би могъл да се одтегли но явно предпочита да се калява

Кой ще те нахока? Дори и да има флирт, то той по никакъв начин не е отразен от картите ти, сама виждаш - по Император и Светът, трудно ще се види флирт, дори и с микроскоп, това в рамките на шегата.

И затова, подробностите, за които споменаваш са важни. Но пък аз се съмнявам, че толкова си контролираш емоциите, ти очакваш да има развитие - затова съдя по 5 чаши.

И още нещо важно, което сега просто се набива на очи - ти казваш Няма връзка, не може и да има! - Май ти си този Император, а не той :-)

Линк към коментар
Share on other sites

;) Права си в много отношения е така, ...но нали въпроса ми все пак е свързан с него?

Да, Лилиум, права съм, но и ти прочети повече теми от форума - ще видиш колко често картите, които се падат на въпроси, свързани с други хора, са отражение, проекция на нашите собствени мисли, чувства, настроения, страхове и копнежи. И много често ние си мислим, че това е за другия, не, не е така. Умението да четем за кого всъщност е отговорът на Таро изисква сериозна работа с картите, затова ти трябва и повече време - да отграничиш кое за какво е. Ако имаш достатъчно старание, това ще се случи.

А ние, останалите от форума, ще ти помагаме :)

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам една комбинация, която в един и същи ден се падна на два коренно различни въпроса, след старателно разбъркване на картите. Въпросите няма да ги пиша, защото според мен, тук те нямат значение.

Картите са - 2 жезли обърната, Магът, Светът.

Според мен тези карти говорят, че има започнала промяна, която Магът ще дооформи с неговите средства, с активната воля и действие на човека. Тук няма външни обстоятелства, влияния, има само човешко действие. И само той може да отвори света, да проправи път на Света като карта да се осъществи. Обаче времето за това няма да е кратко, а ще е продължително / по Света/.

Как мислите Вие?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, само тук не съм писала :3d_146:

имам много въпроси свързани със символите в Големите Аркани, но като прочетох последния пост на Лора Витанова

се сетих за едно мнение на Ивета изказано по-назад в темата, което надявам се да си изясня:

"Напоследеък стигам до едно убеждение за картата Светът - а именно, че това лицето на земното проявление на обърнатата 2 жезли.

Ако приемем, че има една трета графа карти в таро, така наречените ключове, то 2 жезли обърната е ключ. А картата Светът е бравата. Това се нарича Пита или Понуда в календара ... Всички знаят какво е това.

Но Светът, Светът, разбран правилно и правилно поставен, има могъщата сила на всеки ключ. Условието е да не се гледа често на едни и същи въпроси, това го знаят всички.

Имам друга идея: светът не значи завършек само и не знам какво развитие на дадена ситуация: светът е ВЪЗМОЖНОСТ нещо да се прояви, да влезе в света, да се откъсне като цвете, плодът да падне ВЕЧЕ узрял, животът да зашуми и кръвта да заговори ...

Светът като карта е пренебрегван, имайки предвид, че е 21 карта, т.е. финал на нещо, ала на какво? На какво досега картата Светът е била финал - на нищо.

Светът не е финал на нищо, картата е символ на началото на края, който може да отнеме и десет години, повече от Отшелника и повече и от Обесеният. Липсва само един малък аркан да оформи картината и да подскаже кое какво ще значи и ще се развие.

Жалко, че темата е занемарена.

А Светът е магическа пръчка в ръцете на знаещ smile.gif Нужно е веднъж да се появи в колодата, за да се преповтаря поне 10 пъти и ако ние, не съмуеем да разберем конотациите на картата, никаква полза няма да извлечем от предоставения ни мост и връзка със собствените ни мечти.

Честно казано аз не знаех какво е "Понуда" и затова проверих в нета,това е обичаят ,при който до три дена от раждането на дете,майката на родилката отива да ги види и занася питка със сол,червена чушка за да е здраво бебето и т.н.

Не мога да направя връзката .

Ще се радвам на малко разяснения!

Редактирано от ponticus
Линк към коментар
Share on other sites

Ако приемем, че има една трета графа карти в таро, така наречените ключове, то 2 жезли обърната е ключ. А картата Светът е бравата. Това се нарича Пита или Понуда в календара ... Всички знаят какво е това.

Честно казано аз не знаех какво е "Понуда" и затова проверих в нета,това е обичаят ,при който до три дена от раждането на дете,майката на родилката отива да ги види и занася питка със сол,червена чушка за да е здраво бебето и т.н.

Не мога да направя връзката .

Ще се радвам на малко разяснения!

Приемаш нещата твърде буквално, няма нищо общо с обредността и фолклористиката.

Има смисъл на инициация и посвещение, а дали ще се нарича Понуда, Пита или общуване с великия дух, търсене на lapis philosophorum, е все едно.

Прави ми впечатление, че не почваш от А и Б, а се втурваш направо към края на азбуката.

Линк към коментар
Share on other sites

Та на темата за големите аркани- звездата е доста многолика карта.Би ми било интересно как сте я виждали. В началото всички се натъкваме на любовното обяснение за нея, но за съжаление много рядко съм я виждала в тази роля. Много по- често като: болка, оздравяване, болест, страдание и рядко надежда.

Една комбинация от близкото ми минало :

3 чаши, 2 чаши , Звезда - тук Звездата си е моята чиста недежда . Надявах се един човек да ми се е обадил заради един празник ( 3 чаши ) , но уви , само се надявах ....О баждането имаше друга причина. Та за мен Звездата на последна позиция си е надежда - напразна.

Падала ми се и Звезда с 9 пентакли на любовен въпрос , Но и това си е напразни надежди за мен,

:3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

Звездата при мен значи, че нещата ще се случат, но след време.

Например, когато ги питах ще взема ли шофьорска книжка, се отвори Звездата. Взех я след две години.

И друг път се случвало така - отговорът е да, но след известно време, когато узреят нещата.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :) Подхванали сте Звездата ;) и аз реших да се включа. Коментирано е преди, че Звездата не е изпълнителка на желания и това е 100% вярно. Основните й тълкувания са надежда и лечение. Като я видя в подретбите си зная, че положението в момента изобщо не е розово и само едната вяра крепи човека. (Ако се помисли логично защо Звездата би се появила при положение, че всичко ти е наред?! На надежда и вяра се осланяме само в трудните моменти.) Да, тя носи обещанието, че утре ще е много по-добре от днес, но това утре може да се окаже и след 2 години, защото Звездата е много бавна карта. Пасивна е и затова рязка промяна и оправяне с вълшебна пръчица няма как да стане, а само с биволско търпение и надежда.

http://www.toniallen.co.uk/tarot-star-card.html на английски е, но е полезно.

Поздрави от мен:)

Вятър, интересно ми е да те чета :) пиши по често, моля те :)

Линк към коментар
Share on other sites

Eто нещо и от мен - Звездата е била на позиция, указваща миналото, какво е било преди, как се е стигнало до тук - и тъй като миналото си беше съвсем добре, изтълкувах я, че всичко се е развивало под благосклонна звезда, както и че човекът е виждал всичко добре, добре се е ориентирал, т.е виждал е някак отвисоко :) . Тези тълкувания бяха подкрепени и от другите карти. Иначе - да - развитието беше постепенно, но възходящо във времето.

Линк към коментар
Share on other sites

Не мога да се стърпя!Аз също ще споделя една комбинация от моята съвсем кратка практика

на въпрос :"Как ще се развият нещата ако X приеме проекта на Y за ..нещо си.?"

9меча ; Асо мечове ; Звездата

Аз казах ,че ще има някакви трудности , но всичко ще бъде ок, но не стана така.

Проекта беше провален от чуждестранни партньори,които не бяха съгласни с разпределението на средствата

просто не подадоха документите,и крайният срок изтече,това предизвика бурна реакция от другите страни,които участват . Има слаби индикации,че проекта може да бъде подновен догодина, но кой знае?

Една комбинация от завчера , на въпрос:

"Добре ли ще е за България ,ако Росен Плевнелиев стане президент?"

Асо жезли, Звездата, Провесеният

скромното ми тълкуване е ,че човекът има идеи и потенциал,но те ще се реализират много бавно

и ще" увиснат " във времето,няма да има голяма промяна според мен.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам една комбинация, която в един и същи ден се падна на два коренно различни въпроса,

Картите са - 2 жезли обърната, Магът, Светът.

Как мислите Вие?

Понеже Таро е материя, която се проявява в Света, в който живеем, давам обратна връзка, защото на единия въпрос имам вече положителен отговор, дали нещо ще се случи, е, случи се.

Но на мен все още, нещо ми убягва в тази комбинация.

Дали комбинацията е свързана със съзнанието - Магът, и промяната му - 2 жезли обърната.

Има ли вероятност картите тук да са с разменени позиции ?

Линк към коментар
Share on other sites

Понеже по-нагоре говорите за Звездата, тя е най-лесният път към мъртвите.

Най-краткият път да се стигне до тях, но тя е метафора и не е е звезда в този смисъл - тя осветява с отразената светлина на познанието. И в този смисъл тя не е човешка карта и не би могла да бъде, както е и 9 пентакли, и Ас пентакли.

Всички те са някъде между Големите и Малките Аркани, а всъщност са никъде, защото са мостове, и само онзи, който е усетил техния ужас в човешкото си битие, може да ги назове.

Това са най-сложните карти в Таро.

А всъщност Звездата е Забрава :)

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да помоля по напредналите да ми помогнат. Умереноста е карта която ме затруднява и ми е трудна за разбиране. Моля да споделите от своя опит.

Сдържаност ,самоконтрол необходимост от баланс, ...това до някаква степен ми я обяснява но това е на повърхноста, дълбочината ми убягва.

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да помоля по напредналите да ми помогнат. Умереноста е карта която ме затруднява и ми е трудна за разбиране. Моля да споделите от своя опит.

Сдържаност ,самоконтрол необходимост от баланс, ...това до някаква степен ми я обяснява но това е на повърхноста, дълбочината ми убягва.

лилиум, аз специално съм писала наистина много за Умереността, но е в различни теми. Затова не виждам смисъл да се повтарям, пусни търсачката, прегледай темите отново.

Всъщност, това е една от картите, която най-много е обсъждана във форума, темите са много - да, забравя се кое къде е.

А и Умереността сама по себе си е едно, а като отговор на въпроси, т.е. контекстуално - е друго нещо.

Нека пишат онзи, които не са писали за нея, аз няма смисъл да се повтарям :)

Линк към коментар
Share on other sites

Странна комбинация се появи, когато питах дали притежавам нещо, дали съм го получила:

Светът, Асо Пентакли и Императрица

Оказа се, че не съм го получила, а картите са точно отражение на моето желание всъщност да го имам...поне така ги разбирам, трудно ми е да ги тълкувам като отговор, по-скоро показват нагласата ми....

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...