Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Големите Аркани 1


Guest azbuki

Recommended Posts

Една комбинация от мен - Какво е отношението на мъж към жена - 6 пентакли, Папата, Колесницата. Публикувам тук заради големите аркани.

Как мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Една комбинация от мен - Какво е отношението на мъж към жена - 6 пентакли, Папата, Колесницата. Публикувам тук заради големите аркани.

Как мислите?

Ето една буквална комбинация, в която аз питам за отношения, а Таро ми отговаря за пътуване, и то в рамките на дни :P .

Някой идва, това ми казва комбинацията.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Една комбинация от мен - Какво е отношението на мъж към жена - 6 пентакли, Папата, Колесницата. Публикувам тук заради големите аркани.

Как мислите?

Ето една буквална комбинация, в която аз питам за отношения, а Таро ми отговаря за пътуване, и то в рамките на дни :P .

Някой идва, това ми казва комбинацията.

По-скоро някой си тръгва и таро ти отговаря на зададеният въпрос.Определено не мисля,че става въпрос за пътуване,а по-скоро за раздяла...Колесницата за любовни въпроси не е от най добрите карти,тя ти показва,че тръгваш сам,от този момен нататък се оправяш сам,за мен е тежка карта.Папата ми говори,че най-вероятно става въпрос за някой който е семеен-може да е тя,а може и той и причината за тази раздяла са морални задръжки.Тези хора ще се разделят,може да е временно,но раздяла ще има.Не са хубави тези карти за любовни отношения.
Линк към коментар
Share on other sites

Една комбинация от мен - Какво е отношението на мъж към жена - 6 пентакли, Папата, Колесницата. Публикувам тук заради големите аркани.

Как мислите?

Ето една буквална комбинация, в която аз питам за отношения, а Таро ми отговаря за пътуване, и то в рамките на дни :P .

Някой идва, това ми казва комбинацията.

По-скоро някой си тръгва и таро ти отговаря на зададеният въпрос.Определено не мисля,че става въпрос за пътуване,а по-скоро за раздяла...Колесницата за любовни въпроси не е от най добрите карти,тя ти показва,че тръгваш сам,от този момен нататък се оправяш сам,за мен е тежка карта.Папата ми говори,че най-вероятно става въпрос за някой който е семеен-може да е тя,а може и той и причината за тази раздяла са морални задръжки.Тези хора ще се разделят,може да е временно,но раздяла ще има.Не са хубави тези карти за любовни отношения.

Не, никой не си тръгва, грешиш, напротив някой идва! В тази комбинация няма никакво задълбочаване като тълкуване, тя е проста и пак казвам буквална, защото вече се е случила. И нещо, което е много интересно, аз съм питала за едно, но Таро ми е отговорило за нещо, което много скоро ще се случи, и се и случи. Аз затова и дадох обратната връзка, но явно не си ме разбрала.

Никой от тези хора нито е семеен, нито е обвързан, и още нещо между тези хора няма никакви любовни отношения, затова и раздяла в този контекст не може да има. И в този случай Папата нищо не говори, той просто подкрепя Колесницата, а именно говори, че ще се състои пътуване.

Линк към коментар
Share on other sites

Големите аркани касаят по-големи периоди от време,касаят по-важните и значими събития в живота ни и ако комбинацията от два големи аркана "Папата и Колесницата"за теб бележат просто едно пътуване,то за мен са нещо много по-различно.Да случвало ми се е и на мен на простичък въпрос да ми излизат големи аркани,но това е вследствие на често задаване на този въпрос или когато наистина ми казват нещо друго,но много по-важно,много по значимо събитие,което предстои да се случи.

Линк към коментар
Share on other sites

Големите аркани касаят по-големи периоди от време,касаят по-важните и значими събития в живота ни и ако комбинацията от два големи аркана "Папата и Колесницата"за теб бележат просто едно пътуване,то за мен са нещо много по-различно.Да случвало ми се е и на мен на простичък въпрос да ми излизат големи аркани,но това е вследствие на често задаване на този въпрос или когато наистина ми казват нещо друго,но много по-важно,много по значимо събитие,което предстои да се случи.

Да, по тази комбинация, картите означават просто едно пътуване, и то е толкова просто като значение. И не виждам смисъл да ровиш в нещо, което е толкова просто. Пак ти казвам това са карти, които вече са се случили.

За теб те значат едно, за мен друго и това е, което давам като обратна връзка. Тук няма дълбоки карти, че да се мисли кой знае колко.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Скъпи дами :)

Какво мислите за комбинацията Смъртта и Силата? Това са две карти, свързани с вътрешни борби, с процеси на човешко ниво, с трансформации, конкретно Смъртта, и надмогване, важи и за двете в различни случаи. Не съм ги виждала една до друга. Силата има способността понякога да е много затапваща, само че тук мисля друго.

Всъщност, цялата комбинация е 2 пентакли, Смъртта, Силата, накратко, картите ми говорят за завършване на цикъл, и двата големи аркана са тежки, затова пък двойката на първа ми подсказва за процес, който се случва, тя е платформата на всичко. Случва се и Смъртта в момента, а Силата е тази, която я допълва и утвърждава, която я отстоява. Това е моето мнение, ще ми е интересно да споделите своите.

Линк към коментар
Share on other sites

Скъпи дами :)

Какво мислите за комбинацията Смъртта и Силата? Това са две карти, свързани с вътрешни борби, с процеси на човешко ниво, с трансформации, конкретно Смъртта, и надмогване, важи и за двете в различни случаи. Не съм ги виждала една до друга. Силата има способността понякога да е много затапваща, само че тук мисля друго.

Всъщност, цялата комбинация е 2 пентакли, Смъртта, Силата, накратко, картите ми говорят за завършване на цикъл, и двата големи аркана са тежки, затова пък двойката на първа ми подсказва за процес, който се случва, тя е платформата на всичко. Случва се и Смъртта в момента, а Силата е тази, която я допълва и утвърждава, която я отстоява. Това е моето мнение, ще ми е интересно да споделите своите.

Здравей :) .

Аз ще ти тълкувам цялата комбинация. Мисля, че има процес, цикъл от живота и то болезнен. Човекът желае облекчение, вероятно има неща, които не харесва в живота си /2 пентакли/. Може и рано да му се е наложило да порастне в редица отношения.

Настъпва освобождаване от това, което тежи /Смъртта/. Крайно време е за раздяла с всичко старо и тежащо. Трансформация ще има, да, но на остарели вече ненужни неща, за да може да се върви напред. Има и копнеж за вътрешна хармония. Има противоположни чувства, които се борят в човека, дали е правилно еди кое си, или не е. Но тук има и нещо, което пречи, но какво е не знам. А трансформацията /Смъртта/ е започнала, вътрешната промяна също, и мисля, че няма да има нищо, което да може да я спре, дори и да има опити за потискане на същата/Силата/.

Линк към коментар
Share on other sites

Скъпи дами :)

Какво мислите за комбинацията Смъртта и Силата? Това са две карти, свързани с вътрешни борби, с процеси на човешко ниво, с трансформации, конкретно Смъртта, и надмогване, важи и за двете в различни случаи. Не съм ги виждала една до друга. Силата има способността понякога да е много затапваща, само че тук мисля друго.

Всъщност, цялата комбинация е 2 пентакли, Смъртта, Силата, накратко, картите ми говорят за завършване на цикъл, и двата големи аркана са тежки, затова пък двойката на първа ми подсказва за процес, който се случва, тя е платформата на всичко. Случва се и Смъртта в момента, а Силата е тази, която я допълва и утвърждава, която я отстоява. Това е моето мнение, ще ми е интересно да споделите своите.

Здравей :) .

Аз ще ти тълкувам цялата комбинация. Мисля, че има процес, цикъл от живота и то болезнен. Човекът желае облекчение, вероятно има неща, които не харесва в живота си /2 пентакли/. Може и рано да му се е наложило да порастне в редица отношения.

Настъпва освобождаване от това, което тежи /Смъртта/. Крайно време е за раздяла с всичко старо и тежащо. Трансформация ще има, да, но на остарели вече ненужни неща, за да може да се върви напред. Има и копнеж за вътрешна хармония. Има противоположни чувства, които се борят в човека, дали е правилно еди кое си, или не е. Но тук има и нещо, което пречи, но какво е не знам. А трансформацията /Смъртта/ е започнала, вътрешната промяна също, и мисля, че няма да има нищо, което да може да я спре, дори и да има опити за потискане на същата/Силата/.

Мерси много, Лора! И честита Баба Марта на теб и на всички във форума! :)

Права си, това което аз само ще добавя е, че според мен нещата, които са се задвижили ще станат, просто ще отнемат време. Има някои административни разправии, които пречат, но не мисля, че за в бъдеще ще е проблем :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Попитах дали ще си получа едни пари, дето ми се дължат - Колесницата, Глупакът, Страшния съд.

Мисля, че картите не ми отговарят на конкретния въпрос, а ми говорят за нещо друго. И си мисля, че това така или иначе е трябвало да се случи, да се забавят, т.е. да не ми се дадат, когато е трябвало.

Хрумна ми, че и грешката си е моя, и сега си понасям отговорността.

Линк към коментар
Share on other sites

Попитах дали ще си получа едни пари, дето ми се дължат - Колесницата, Глупакът, Страшния съд.

Пари, пари ...

Самият човек осъзнава, че с него се държат като с глупак, тук картата е буквална, защото и самата ситуация е тъпа, нелепа, затворен кръг. Колесницата говори за скорошни събития, довели до осъзнаването на този факт, а Страшният съд носи у себе си една жестока обида, но и поука.

Сложи край на тези отношения, каквото и да ти струва. Прежали тези пари.

Линк към коментар
Share on other sites

Попитах дали ще си получа едни пари, дето ми се дължат - Колесницата, Глупакът, Страшния съд.

Пари, пари ...

Самият човек осъзнава, че с него се държат като с глупак, тук картата е буквална, защото и самата ситуация е тъпа, нелепа, затворен кръг. Колесницата говори за скорошни събития, довели до осъзнаването на този факт, а Страшният съд носи у себе си една жестока обида, но и поука.

Сложи край на тези отношения, каквото и да ти струва. Прежали тези пари.

Да, наистина събитията се развиха много бързо, едно събитие разплете и други. За минути осъзнах, че ме лъжат и то в очите. Получих жестока обида, но за съжаление, такива са хората. И в тази ситуация няма друг начин, освен да прежаля парите.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Имам въпрос - как следва да се тълкува Обесеният на 2 позиция и Силата на 3? Въпросите са от типа - Ще се реализира ли успешно нещо? Какво да се направи за целта?

Линк към коментар
Share on other sites

Какво да се направи за целта?

Спокойствие и търпение ми бяха първите хрумки....ще трябва да се изтърпи нещо.

но да видим по-опитните, какво ще кажат :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти :)

Мда, и на мен това ми хрумна, когато се появиха тези две карти в отговор на първия въпрос - изчакване, търпение, но когато започнах да задавам уточняващи въпроси и след няколко се появиха пак те, в същите позиции, само на първа беше нещо друго (4 или 6 жезли мисля), реших, че имат по-специално значение/послание.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Чудех се в коя тема да напиша тази комбинация, но реших тук.

Картите са 2 пентакли, Магът, Влюбените. Въпросът няма значение, според мен. Акцента тук ми се струва, че е върху Магът.

Какво мислите за картите?

Линк към коментар
Share on other sites

И трите карти са карти на ''играча''така ги виждам в момента, и до някъде подвластни на обстоятелства. 2 пенталки можеш да е замяташ , докато магът се реши на следваща стъпка,но продиктувана от друг,друго,нещо което ще се появи,намеси.Отлагане,изчакване,преценка, дали не чака точен знак,за да е уверен ?

Линк към коментар
Share on other sites

Чудех се в коя тема да напиша тази комбинация, но реших тук.

Картите са 2 пентакли, Магът, Влюбените. Въпросът няма значение, според мен. Акцента тук ми се струва, че е върху Магът.

Какво мислите за картите?

Това е комбинация, която говори за лутащия се в съмнения ум на човека, който пита. Магът тук е символ на Аз-а.

2 пентакли е за близка по време яснота в ума в правилността на взетата посока, но трета Влюбените - човекът отново е изпаднал в безмислени съмнения относно някои въпроси.

Както се казва, напразни усилия.

Онова, което се постига със сърцето като прозрение за нещо, не може да се постигне чрез ума.

:)

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Чудех се в коя тема да напиша тази комбинация, но реших тук.

Картите са 2 пентакли, Магът, Влюбените. Въпросът няма значение, според мен. Акцента тук ми се струва, че е върху Магът.

Какво мислите за картите?

Това е комбинация, която говори за лутащия се в съмнения ум на човека, който пита. Магът тук е символ на Аз-а.

2 пентакли е за близка по време яснота в ума в правилността на взетата посока, но трета Влюбените - човекът отново е изпаднал в безмислени съмнения относно някои въпроси.

Както се казва, напразни усилия.

Онова, което се постига със сърцето като прозрение за нещо, не може да се постигне чрез ума.

:)

Така е както пишеш, безсмислени съмнения и лутания, нахалост. Това, което казваш за 2 пентакли е така и съм си дала сметка, че е правилно. Може би вече Таро ми се смее най-откровено в очите, то и такова нещо трябва да се види. Много мисля, е това е огромна моя грешка, която гледам да поправям :) . А това, което се чувства и усеща със сърцето е най-вярно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте момичета, ...моля ви да ми помогнете в с една комбинация, ...Справедливоста и Колелото на съдбата, ...трета катра няма, ..падна ми се в подредба Келски кръст, ..веднъж в 6 позиция, ...преди време в 9 позиция, ..и съвсем скоро в 7. Незнаех къде да побликувам мнението, ..Стори ми се че тук е добре защото темата е големи Аркани, ...Благодаря ви предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Има в живота ти нещо което те спъва,препъва,изкача на пътя ти,но ти се иска да го затриеш,промениш,обърнеш в твоя полза,забравиш. Сега за сега е колелото , но може да дойде и провесен и съд

Линк към коментар
Share on other sites

Ивета, мога ли да помоля, ако и когато ти е възможно, да споделиш своите мисли за Дявола!

Дяволът по принцип е нещо, за което витаят смътни усещания за нещо лошо, долно, страстно и някак всеки си влага собствените идеи и може би страхове в това. А вероятно има доста по-сериозна символика, с която поне аз не съм наясно.

Линк към коментар
Share on other sites

Ивета, мога ли да помоля, ако и когато ти е възможно, да споделиш своите мисли за Дявола!

Дяволът по принцип е нещо, за което витаят смътни усещания за нещо лошо, долно, страстно и някак всеки си влага собствените идеи и може би страхове в това. А вероятно има доста по-сериозна символика, с която поне аз не съм наясно.

Много съм писала, а и е обсъждан Дявола в този форум. Трябва да се разровиш, да потърсиш.

Дяволът е една от най-неразбираните карти.

Най-тъжното е че, колкото повече се говори, че това не е любовна карта, толкова повече това се утвърждава като тенденция.

А ако някой си мечтае за такава любов, трябва да е или луд, или мазохист.

Борим се със сянката, със страховете, не живеем. Дяволът е характерен за инфантилните психики, не за осъзнати ситуации и хора, които са наясно какво могат да преодолят и какво не. Особено с чаши.

Има и изключения, но те не касаят въпроси от ежедневен порядък. За болести това е една ужасна карта, която не пожелавам на никого. Сянка - 8 меча. Проекция - Обесеният.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Реших да споделя с вас една комбинация, моя е, от вчера.

Картите са следните;

8 меча, Слънцето, Силата.

Публикувам я, защото имаме рядка комбинация от Слънцето и Силата, които карти, една до друга усилват значението си.

Какво мислите :)

Линк към коментар
Share on other sites

Чудно чудо.. :king: :king: ....

Аз между другото се загледах в тази комбинация заради Слънцето и предхождащата 8 мечове. Имах подобна комбинация,но не със Силата за десерт.. и беше много неприятно усещането и на вкус и наяве.

8 меча е завлякла някого някъде в дебрите.... До скоро никой не се е надявал на Слънцето. Не е очаквал, че ще намери сили да извърши скок и просто да успее да реализира нещата докрай. Виждам я стабилна и победоносна тази комбинация. Има шанс. Да се хванеш за косата и да се изтеглиш сам от хватката....Така ми звучи.....

Винаги са опасни мечовете и винаги дават неприятности, конфликти - вътрешни или външни и какви ли още не депресивни и кофти състояния, но заради Слънцето и Силата това е преодоляно. Битката е спечелена - за войната не знам.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...