Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Големите Аркани 1


Guest azbuki

Recommended Posts

При мен когато слънцето се е появявало на последни позиции е означавало напразни очаквания и надежди. Примерно в неделя преди финала на европейското попитах дали Италия ще спечели. Не помня първите две карти, но последната беше слънцето и тогава си казах.. и накрая слънцето ще изгрее.. но уви.. по скоро отрази силното ми желание това да се случи.

Днес сутринта попитах дали ще се състой едно събитие тази вечер и картите бяха 7жезли, 3 чаши, слънцето. Е сега вече знам, че няма да се състои. За мен ако слънцето не е до силни карти е като сама птичка пролет не прави ..

Поздрави на всички :3d_064:

Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам Ви две комбинации с Императрицата, сториха ми се интересни, и ги споделям.

Какво не знам в отношенията си с определен човек - Влюбените, Императрицата, 2 пентакли.

Ще има ли промяна в отношенията с едни човек от това, което са в момента - 3 чаши, Кралица пентакли, Императрицата.

По първата комбинация тече някаква промяна, която ще се прояви. Честно казано тези карти ме затрудниха.

Втората мисля, че отразява мен.

Вие сте :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен по 1вата комбинация е взел някакво решение и тръгнал по нов път, а потенциал за промяна има, но зависи от теб. За мен това оказват кралица пентакли и императрицата. Ще се радвам на обратна връзка :)

Линк към коментар
Share on other sites

Като държа да направя уговорката, че нищо не разбирам, струва ми се, че първата комбинация говори за етапи от развитието на отношенията. Първоначално е било взето решение за установяването им, след това е последвал етап на стабилизация, осъществяване, изживяване, наместване на нещата, а сега предстои да се случи нещо ново и то, както казваш ти ще се прояви.

Втората, ако става дума за същите отношения, ми прилича на конкретизация на първата. Първоначално започнали просто като хубави емоции, са преминали в някаква конкретност и наместване, която сега предстои да се разшири до нещо ново.

Много съжалявам, ако за пореден път говоря пълни глупости!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви момичета :) .

Мисля, че тези карти говорят за един вид бременност, време в което става натрупване, но без външен израз на каквото и да е. Има и една самодоволна кралица пентакли, знаеща какво иска.

Вероятно това са и карти, които са израз на женствеността като цяло.

Линк към коментар
Share on other sites

Жур, мисля, че ако преди това разума е поставял бариери, то сега се слуша сърцето. Пъноценна комуникация, доброта и раздаване. Това което не знаеш е, че тези отношения носят творчески заряд и са с прекрасен потенциал. В крайна сметка ще си доволна :)

Линк към коментар
Share on other sites

При мен когато слънцето се е появявало на последни позиции е означавало напразни очаквания и надежди. Примерно в неделя преди финала на европейското попитах дали Италия ще спечели. Не помня първите две карти, но последната беше слънцето и тогава си казах.. и накрая слънцето ще изгрее.. но уви.. по скоро отрази силното ми желание това да се случи.

Днес сутринта попитах дали ще се състой едно събитие тази вечер и картите бяха 7жезли, 3 чаши, слънцето. Е сега вече знам, че няма да се състои. За мен ако слънцето не е до силни карти е като сама птичка пролет не прави ..

Поздрави на всички :3d_064:

дали картите не отразяват желанията ти? Защото ми се струва твърде силно -

При мен когато слънцето се е появявало на последни позиции е означавало напразни очаквания и надежди.

ти сама го казваш:

но уви.. по скоро отрази силното ми желание това да се случи.

Днес сутринта попитах дали ще се състой едно събитие тази вечер и картите бяха 7жезли, 3 чаши, слънцето. Е сега вече знам, че няма да се състои.

наистина ли не се случи?

Линк към коментар
Share on other sites

Allina, аз така разбирам нещата - когато човек пита за нещо не толкова съществено, нещо от ежедневието, а му се паднат големи аркани или въобще едни такива силни, сериозни карти, това е едно звънче, че нещо не е наред.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Има генетична зависимост между три от Големите Аркани в Таро (разбира се, такава имат и други подобни карти, но тук акцентът, нюансът е друг).

Тези три карти са Справедливостта, Умереността и Звездата. Всяка една от тези три карти е стъпало към другата, надграждане на ситуация, обогатяването й с нови елементи. Особено това лесно се вижда, когато си гледаме за проблемни ситуации и започва да ни се пада Справедливостта, която, напред във времето става Умереността, и най-накрая - Звездата. Този триптих от карти е изключително показателен за нивото на осъзнатост и на честния поглед към себе си, към друг, към живота си. Как и по колко плащаме за грешките си, за ината си, за егоизма. Доколкото психиката ни е здрава ... И т.н.

Защо според вас е така и какво според вас, всяка една от тези карти значи, особено в развитие, както следва: Справедливостта, Умереността и Звездата?

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Ами според мен, всяка проблемна ситуация се появява, защото отразява някъв дефицит на разбиране и осъзнаване. Тогава се инициира събитие или последователност от събития, които трябва да отразят това, което не е наред. Срещаме се и общуваме с подходящите хора, попадаме в конкретни състояния, събития. Предполагам, че когато започнем да задаваме въпроси в този момент за конкретното проблемно събитие се появява Справедливостта за да индикира, че някъде има нещо неизчистено, недооценено, някакъв бягство или напротив - вкопчване, някакво огледало, в което не виждаме ясно. Има липса на баланс. Мисля, че това може да се случва дори когато са "ни взели" нещо и следва "връщане" от съдбата. Защото всъщност за да ни вземат нещо, ние трябва да сме били съгласни да го дадем, което пък от своя страна пак индикира проблем - кое е това, което ни кара да дадем нещо, на което държим.

Когато след време сме проявили упоритост да разберем или да изживеем нещото, нещата започват да се балансират и се появява Умереността.

А Звездата - не знам. Може би тя показва отправянето към следващата небалансираност, но още в много начален стадии, когато изглежда като ново начало, необременено с проблем.

Линк към коментар
Share on other sites

За Справедливостта си права, за другите карти не си, освен дотолкова, доколкото Умереността е баланс.

Защото всъщност за да ни вземат нещо, ние трябва да сме били съгласни да го дадем, което пък от своя страна пак индикира проблем - кое е това, което ни кара да дадем нещо, на което държим.

Когато след време сме проявили упоритост да разберем или да изживеем нещото, нещата започват да се балансират и се появява Умереността.

Ако не сме се вслушали в сигнала, подаден от Справедливостта, то след време идва Умереността, но не за да ни даде, а за да ни вземе - точно толкова време, точно толкова упоритост, точно толкова смисъл и вяра, с колкото сме захранили дадена ситуация. Умереността е безпогрешният чистач в Таро, добре е да се знае затова, освен това е и ключ.

А Звездата - не знам. Може би тя показва отправянето към следващата небалансираност, но още в много начален стадии, когато изглежда като ново начало, необременено с проблем.

Накрая идва Звездата и тук вече спасение няма. Отворили сме "адските врати", вече знаят за нас където трябва, връщането е невъзможно. Ще почакаме до следващият път.

Това, което пиша е схематично, но засега е достатъчно, вие трябва да го доразвиете с ваши разсъждения и най-вече да промените отношението си към картите, особено към някои карти.

Тук е мястото.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Наличието на Умереността е сигнал за необходимост от компромиси, дипломатичност, адаптивност. Да вложиш търпение, но и усърдие в точното премерване и смесване на два ралични по естество елемента, за да получиш трети - изцяло нов елемент, който да служи по-добре за изявата ти в света. Да сътвориш, например едно адекватно към ситуацията поведение. (затова и логично се проявява след Справедливостта, както Ивета е писала по-горе)

За мен Умереността е по-скоро трансформатор, модератор, отколкото чистач. Чистач бих нарекла Смъртта. При Умереността няма изхвърляне на ненужни и остарели за времето си "елементи", а миксирането/блендването/комбинирането на различни по своята същност такива, за да се постигне хармония. Това е много бавен процес, затова и този Аркан обуславя дълъг период.

Друго интересно е, че 1 е числото на Бог, на чистият дух, а 4 е числото на материята, т.е 14 означава съчетание между дух и материя в човешкото тяло. Умереността е физическо проявление. Ако Звездата е ключ към психиката, то Умереността е ключ към Живота.

Друга вметка: свързвам тази карта с бременност и раждане също, когато въпросът е за това, разбира се.

Поздрави:)

Линк към коментар
Share on other sites

Не говорим за Умереността по принцип, а точно в този дискурс - Справедливостта, Умереността и Звездата. Извън този контекст, интерпетациите са други.

От всяка книжка за Таро ще прочетем, че тази карта е баланс, търпение и подобни. Но аз казвам - далеч не винаги, далеч не често.

И освен, че аз я наричам в този контекст Чистачът на Таро, тя е и Лихварят на Таро - плащаш и с лихвите. Колкото си изливал, долкова ще налееш в меховете, но не само своя дан, но и на тези, с които си имал ситуация по предхождащата Справедливост. От този избор ще се разбере дали те чака Звездата или нещо по-земно.

Колкото до числата, знайте, че това е условност, но специално за 4 - това е числото на човека, на Индивидуация и който е чел Юнг го знае. И това не е случайно - числото на кръста, раждането на човека в материята, но това са общи приказки.

В случая говорим за Таро и ще е добра препратка да се прочете за Императорът като символ на именно тази 4 в темата Картите Таро и Йоруба. Но и това е оф топик.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Когато писах първия път, си мислех, че градацията Справедливостта - Умереността - Звездата е в посока на индикиране, че проблемът се разрешава. Сега разбирам, че е обратното.

Тогава Умереността би трябвало да е подсказката на Таро, че следва да прекараш следващата известна част от живота си в застой и да прояввяваш търпение, защото това е начинът да останеш насаме със себе си и да опиташ отново да разбереш какъв е смисълът на появяването на проблема, за който става дума. И в този смисъл да балансираш личността си или по-скоро проявлението.

Тогава Звездата би трябвало да означава, че след като си пропуснал всички шансове да разбереш, изживееш и затвориш страницата, на която си зациклил, следователно шансът е пропуснат и след време ситуацията ще се повтори, защото тя всъщност не е изпълнила целта си, когато се е появила първия път.

Линк към коментар
Share on other sites

Когато писах първия път, си мислех, че градацията Справедливостта - Умереността - Звездата е в посока на индикиране, че проблемът се разрешава. Сега разбирам, че е обратното.

Тогава Умереността би трябвало да е подсказката на Таро, че следва да прекараш следващата известна част от живота си в застой и да прояввяваш търпение, защото това е начинът да останеш насаме със себе си и да опиташ отново да разбереш какъв е смисълът на появяването на проблема, за който става дума. И в този смисъл да балансираш личността си или по-скоро проявлението.

Тогава Звездата би трябвало да означава, че след като си пропуснал всички шансове да разбереш, изживееш и затвориш страницата, на която си зациклил, следователно шансът е пропуснат и след време ситуацията ще се повтори, защото тя всъщност не е изпълнила целта си, когато се е появила първия път.

Добре аналзиираш позицията на Звездата, но Умереността не значи да чакаш - каквото трябва - излей доброволно и то спешно, че иначе ще е принудително.

Спомнете си за онези случаи, когато става дума за болести и се появява Умереността между чаши - тя крещи вече. 100% преди това някъде се е мяркала и Справедливостта, но никой не й е обърнал внимание. Друг индикатор би бил и една 8 меча (сестра на Справедливостта). В този контекст темата Картите Таро и техните сенки е полезна.

Този триптих от Справедливостта, Умереността и Звездата може да се прояви и чрез други карти, но ние говорим за техния вид пар екселанс. Колкото повече се разбира, че всичко има своята предистория и нинщо не идва случайно като карта, толкова по-добре. Сигналите не винаги идват като птици от ада, често са поредица от синхроничности. Като етап, това се символизира от Умереността, някои канали се отварят.

Внимавайте с тази карта :) Изучете я добре, но не само на битийно ниво.

Линк към коментар
Share on other sites

Това беше страхотно! Невероятно полезна идея! Благодаря!

Въпреки, че още ще помисля за Справедливостта - Умереността - Звездата и най-вече за Умереността, защото мисля, че все още не я разбирам, може ли да помоля и за още такива "задачки-упражнения"!

И благодаря за отговорите, които ми даде с горния пост, въпреки че въпросите бяха в други теми! :3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, ако Умереността се появява след Справедливостта, то не би ли значело, неадекватност, т.е. има необходимост от адаптиране и гъвкъвост за да "оцелееш". Преглъщаш и се променяш, иначе си аут и така стигаш до Звездата, остава ти само да се надяваш за още един шанс.

Интересно е, че при мен първо се появяваше Звездата, после Справедливостта и сега дойде времето на Умереността........да видим дали пак ще се стигне до Звездата:)

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, ако Умереността се появява след Справедливостта, то не би ли значело, неадекватност, т.е. има необходимост от адаптиране и гъвкъвост за да "оцелееш". Преглъщаш и се променяш, иначе си аут и така стигаш до Звездата, остава ти само да се надяваш за още един шанс.

Интересно е, че при мен първо се появяваше Звездата, после Справедливостта и сега дойде времето на Умереността........да видим дали пак ще се стигне до Звездата :)

Честно казано, при теб ситуацията е различна, да не кажа, че си получила втори шанс, имала си късмет, който, се надявам, да не пропуснеш. Но ти си знаеш.

Звездата в твоя случай е била състояние на неяснота, дори вид "кома". Сън с пробуждане, има друга предиспозиция тук, както и други преплетени истории. Но, пак е друго.

За мен Звездата е смъртта на душата, особено в тази тройка от карти и не трябва да се стига дотам.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Има една комбинация,чийто смисъл така и не успявам да уловя :( Слънце и Звезда. По-точно как стои Звездата след Слънцето?

Като цяло, Звездата след подобни акцентирани Големи Аркани като Слънцето забавя процеса, отдалечава го от практическа насоченост. Отнася го далече в сфери, непонятни за разума. Възможно е да се появяват идеи за промяна, но толкова отвлечени, липсва им горене.

Но и това е условно, защото е важен контекста на питането.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Точно тази комбинация днес извадих като се питах, какво е най-добре за мен сега да направя (защото съм в неприятен период на застой...)

За съжаление не помня, коя карта беше първа - Слънцето и Звездата излязоха като втора и трета.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво мислите, ако се появи Звездата в някое гледане, говоря за отношения конкретно. Има дълбок смисъл, далеч от общоприетите тълкувания. Тя е сигнал!

Може да значи отдалечаване от света, от реалността, но временно, стига след нея да не е Луната или 7 чаши, Обесеният също, тогава може и да няма спасения. Касае психиката, това имам предвид като говоря за Звездата.

На тези мисли ме наведоха тези комбинации:

Звездата, Страшния съд, Кралица пентакли;

2 меча, Звездата, 8 пентакли

Линк към коментар
Share on other sites

Общо взето, Звездата, подобно на Ас пентакли и на 9 пентакли, играе двойнствена роля, двуликият Янус, но и не съвсем.

За любовни отношения прогнозата й е разпад, раздяла, дистанциране, едностранно или взаимно "угасване" на чувствата. И нещо практично - прекалено много сме си позволили да се надяваме в очевидно невъзможни неща.

Това обаче има изключения, например Звездата и Крал меча, каквато комбинация никой не предлага.

И още по-тежката комбинация от Ас пентакли, Звездата, 9 пентакли. Само, че тук вече отиваме в далечни измерения на Таро.

Разбира се, има и други изключения, но те са за изключителни случаи, каквито в живота, като цяло, отсъстват.

Линк към коментар
Share on other sites

Тъкмо исках да публикувам една комбинация касаеща отношенията ми с някои. Паднаха се интересни карти. Звездата, 6 чаши и 9 пентакли. Отношенията ми с този човек са много странни. Подобно нещо не ми се е случвало независимо дали ще продължат и за в бъдеще.

Ивета какво мислиш за посланието на Звездата тук? Другите също ако искат да се включат.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...