Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Големите Аркани 1


Guest azbuki

Recommended Posts

Какво ще кажете за комбинацията Звезда(настояще) до Любовници(бъдеще),когато става въпрос за емоционален въпрос?

Явно търсиш изход (от някаква ситуация), който изход е свързан с избор - да избереш от два варианта единият. Всичко зависи от теб обаче, това казват картите, според мен :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пак до късно се ровичках из нета и попаднах на един сайт ,в които е предоставена историята на Глупака

като приказка , много е интересно ... Аз все още не съм прочела всичко .. бързам да споделя ...

Сайта е този http://www.aeclectic.net/tarot/learn/meanings/ ,цъкате на "Fool" и четете под "Basic Tarot Story"

И така с всяка карта!Ако не разбирате английски език ето ви линк към онлайн преводач http://www.kakvo.org/

Много е интересно ... и определено помага да разбереш смисъла на главните аркани още по-добре!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Бих искала да ви попитам какво е вашето мнение за сравнението на Висшата Жрица с богинята Изида ?

220pxegyptisishorus01pw9.png72457783do6.jpg

Наскоро прочетох "Книгата на Тот" ,където се споменава,че пътя на Висшата Жрица са картите Жрец,Справедливост,Сила,Умереност,Звезда и Страшния съд !(ако не бъркам)

Прочетох и малко за Изида и сравних някой истории свързани с нея и някой от картите ,като например как е научила истинското име на бог Ра !

Аз ли правя грешно сравнение ?Някой друг да има наблюдения ?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Колесницата до Смърта - това за първи път ми се случва ... Имам предвид такава комбинация от точно тези две карти.Тълкувам го като "Едното е за сметка на другото"  ИЛИ ще се кача на Колесницата и ще си разчистя пътя със Смъртта ИЛИ Смъртта сама ще ми изчисти пътя напред ,за да продължа пътуването си .Правя връзка между картинките на Колесницата - мъж качил се на нея и връзката с картинката на Смъртта -скелета качил се на коня !Разликата обаче е че Смъртта не подбира ,а Колесницата май се движеше по средата ако не се бъркам! :hmmmmm:

Предложения ?  :unsure:

Линк към коментар
Share on other sites

Колесницата до Смърта - това за първи път ми се случва ... Имам предвид такава комбинация от точно тези две карти.Тълкувам го като "Едното е за сметка на другото" ИЛИ ще се кача на Колесницата и ще си разчистя пътя със Смъртта ИЛИ Смъртта сама ще ми изчисти пътя напред ,за да продължа пътуването си .Правя връзка между картинките на Колесницата - мъж качил се на нея и връзката с картинката на Смъртта -скелета качил се на коня !Разликата обаче е че Смъртта не подбира ,а Колесницата май се движеше по средата ако не се бъркам! :hmmmmm:

Предложения ? :unsure:

Колесницата ,Смъртта -> имаш желание за някаква активна промяна и готовност да се впуснеш в осъществяване на промени ,но съдбата (да я наречем) казва друго- ще има промяна ,но не в посоката ,в която мисли сега ти.Това донякъде ми се вързва и с комбинацията с 9 пентакли и Звездата ,ако беше се падала на теб (не помня сега )

Смъртта,Колесницата -> Промяна -Да ,дори вече е започнала ,необратима е и ти я желаеш и имаш готовността,арсенала от мерки ,с които да си я подсигуриш активно.

Дано да е втория вариант.! :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

А аз намерих съчетанието така както е написано колесницата до смъртта , че означава победа в сражение , а обратно смъртта до колесницата - поражение.

Колесница+Смерть=тревожные предчувствия. Назревает желание трансформации личности.

Душа ищет того, кто мог бы разделить ее чувства. Сия трансформация пройдет успешно,

только если рядом кто-нибудь будет.

За мен това съчетание говори за активна промяна , трансформация и при двете карти , При съчетанието на колесницата и смъртта , ти се надяваш на някакво ново начало.Не мога да се ангажирам с прогноза за добро или лошо , но в руския сайт така както ти го дадох така е дадено тълкуването.

Линк към коментар
Share on other sites

Много благодаря .

Интересно ми стана как Минотавър тълкува позицията на Смъртта .Не бях се замисляла .

Аз че искам промяна ,искам я ... ама не съм съгласна ,че няма да стане както я искам ,защото мъжа дето се е качил на Колесницата здраво държи юздите и в съчетание със Смъртта смятам ,че е подготвен за нея ,знае че идва .... :) 

Имам чувството ,че двете карти се сливат една с друга в един момент . 

Линк към коментар
Share on other sites

Много благодаря .

Интересно ми стана как Минотавър тълкува позицията на Смъртта .Не бях се замисляла .

Аз че искам промяна ,искам я ... ама не съм съгласна ,че няма да стане както я искам ,защото мъжа дето се е качил на Колесницата здраво държи юздите и в съчетание със Смъртта смятам ,че е подготвен за нея ,знае че идва .... :)

Имам чувството ,че двете карти се сливат една с друга в един момент .

Теорията ми се основава на това ,че Смъртта носи промяна ,вътрешна,духовна или емоционална ,но тази промяна не е осъзната или търсена, тя просто се случва.С колесницата случаят е друг ,там както ти спомена има участие на активната воля и съзнание ,а когато Смъртта е след нея сякаш спира развитието й-реализирането на нашите осъзнати желания.Затова коментирах така.Разбира се не знаем какво си попитала...може с въпроса да има някаква връзка ,която ми убягва или да не сме се разбрали. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Изобщо не изключвам твоето тълкуване и съм съгласна с логиката ти ,ако мога така да се изразя или усещането ти за картите . Даже много ми допадат тълкуванията ти , харесва ми подхода ти .

Може и прекалено да се вглъбя в Колесницата и това да доведе до Смъртта .

Колкото повече се замислям ,толкова повече ми идват на ум варианти ,което е красиво.

След Смъртта следва 10 Пентакли .Подредбата по принцип е от 42-ве карти.Много я обичам защото картите "рисуват" картини от живота ми и като се вгледам виждам красотата и на щастието и на тъгата ! 

Линк към коментар
Share on other sites

След Смъртта следва 10 Пентакли .

ХА-хаха :D ,ама защо не започна с това :) - моите "любими десятки". Сигурно имам някаква карма с тези 10ки -винаги като ми се паднат питам някой от вас за помощ.От опита си с десятките дотук мога да ти кажа ,че съм разбрала едно (специално за 10 пентакли като завършваща) -те дават лимита,т .е завършеност ,тавана ,максимума на нещо. Така погледната комбинацията от Колесницата,Смъртта и 10 пентакли ми подсказва ,че максималното ,което може да се постигне като резултат в конкретната ситуация ще бъде достигнато не чрез действията на човека от колесницата ,а когато той се "предаде",когато се остави на трансформацията.Но от тази трансформация връщане назад няма,всичко ,което е негодно ,остаряло или отживяно с времето просто ще престане да съществува ,но 10 пентакли говори ,че това ще е по-доброто за теб :)

п.с. Не мога да си изтрия предния пост към Novichka ,защото се оказа ,че може само последния.Моля някой от модераторите да мо махне вместо мен ,няма смисъл още да е тук.

Редактирано от Минотавър
Линк към коментар
Share on other sites

Абе знам аз че се обичате много с тия десятки  :D  

Разнищихме го значи  :P ... Виж къде било ключето ,а аз се чудя какви да ги върша ... ! 

Много ти благодаря ! Беше полезна за мен тази дискусия с теб ! 2855bb16e2f50944d145cabaf0bdaef1.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Бих искала да ви попитам какво е вашето мнение за сравнението на Висшата Жрица с богинята Изида ?

Това е много старо наблюдение, а и не само наблюдение: да се сравняват Изида и Висшата жрица от Таро. Символиката е почти еднаква - чисто като изображение, но и като послание.

Малко повече за Изида и защо тя би могла да е "прототип" на вторият голям аркан от Таро.

Изида е преди всичко господарка на небесните светила и на тяхното движение. Освен това тя влияе и на човешките съдби: като богиня-олицетворение на земята и на разливите на Нил, покровителка на майчинството и плодородието (нещо, което се загатва у Висшата жрица и е афиширано вече у Императрицата). Знаем, че тя е сестра и съпруга на Озирис (едно сакрално послание на Висшата жрица в качеството й на Анима и на любима жена, на мечтаната жена); майка на Хор.

Нейните жреци са се возели на коли, теглени от крави - тя е и богиня на Луната и затова се изобразява с извити кравешки рога, каквито древните египтяни разпознават в лунния сърп (атрибут и на Висшата жрица). По-дълбокият архетип е символът на кравата като прародителка на човечеството - основна митологема при индоевропейските племена, особено у арийската раса. По-архаичното й значение е свързано с Изида като Лунно божество - паралелът Луна/ крава/майка е основен за тълкуването на този аркан (Висшата жрица), особено ако целта е дълбоко опознаване на картата. Оттук може да се направи и паралел с гръцката Йо, която също е представена с кравешки рога (понеже Зевс не може да я има в буквален смисъл, той й отмъщава, като я превръща в крава). Тук отново се връщам към Анимата, представена като недостижим идеал - когато той не може да бъде постигнат и реализиран - егото (Зевс) отмъщава чрез принизяване (превръщане в крава). Това е поведенчески стереотип, който ежедневно срещаме и наблюдаваме. Освен това, ако често ни се пада Висшата жрица на любовни въпроси, трябва да се замислим доколко сме искрени към себе си преди всичко и доколко се познаваме като партньори в интимните отношения.

Култът към Изида още през 2-3 век се разпространява от Индия до Дунав. Интересното е, че в древен Рим култът към богинята прониква още през 2 век пр. Хр. въпреки противодействието на сената и трае до 5 век от н.е. Постепенно в образа на Изида се вливат и смесват характерните черти на други божества - като Хера, Деметра и Афродита - Изида става онова божество, което прониква през всичко и всички. Като Луната :)

П.С. Интересен факт е, че Изида е била почитана и в Месембрия (дн. Несебър - открити са нейни бронзови статуетки и един систрон (струнна дрънкалка) от 4-1 век пр. Хр.

Линк към коментар
Share on other sites

Свързва ли някои от вас историята с Изида и как тя надхитрила бог Ра да каже истинското си име само на нея с картата Силата ?

Изобщо какво е значението на Висшата Жрица освен тайна ,скрито ,неясно ... Падала ми се е когато нещата още не са ясни ,не се знае как ще се развият !

Мона Висшата Жрица ли е образа на любимата жена ,че не те разбрах по -горе дали точно това имаше в предвид ? 

Линк към коментар
Share on other sites

Изобщо какво е значението на Висшата Жрица освен тайна ,скрито ,неясно ... Падала ми се е когато нещата още не са ясни ,не се знае как ще се развият !

Мона Висшата Жрица ли е образа на любимата жена ,че не те разбрах по -горе дали точно това имаше в предвид ? 

Висшата жрица се появява най-често, когато знаем отговорът; същият този отговор го знае нашата ИНУИЦИЯ, ВЪТРЕШНО ПОЗНАНИЕ и УСЕЩАНЕ ЗА РАЗВИТИЕТО на някаква ситуация. Когато нещата са ни неясни (а само ние си мислим и се заблуждаваме, че са ни неясни, се пада и Висшата жрица - да ни каже ясно, че душата ни знае всичко и ние трябва да се оставим да ни ВОДИ ТЯ).

Да, Деяна - Висшата жрица е образа на любимата жена, на мечтаната жена, на онази, за която се копнее, но все още е нереализиран идеал, но има ПОТЕНЦИЯТА да стане и възможен - от конкретния човек зависи това.

В тази връзка Висшата жрица има пряко отношение и се припокрива с образа на Кралица чаши.

Линк към коментар
Share on other sites

Днес ми се падна една комбинация ,която е по скоро за Таро и любовта ,но тук обсъждате Жрицата и ще я споделя тук,защото мисля ,че е като пример за това ,което обсъждате в момента. Падната ми се Влюбените ,Крал чаши и Висшата жрица на въпрос ,"Дали Х. е емоционално обвързан с друга жена ,повече отколкото с мен?" За да стане точен примера ,трябва да уточня ,че всъщност задавайки този въпрос всъщност май вече знам ,че чувствата на въпросният човек са отправени към мен,но с тези Влюбени отпред малко се притесних и особено като прочето поста за Висшата жрица...Сега обаче май ми се изясни отново. :)

А какво мислите за комбинация от Висшата жрица и Силата на любовни въпроси или Жрицата и Звездата ?

Линк към коментар
Share on other sites

А какво мислите за комбинация от Висшата жрица и Силата на любовни въпроси или Жрицата и Звездата ?

Като комбинация от карти Висшата жрица и Силата говорят за потискане на чувствата/ потиснати чувства.

Жрицата и Звездата се тълкуват според мен, като тотална пасивност и ненамеса, дори нещо повече - да чакаш от незнайно коя звезда да ти реши проблемите в любовта - тъжна комбинация ...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Слънце до Обесен ? :hmmmmm:  

Какво е значението на Слънцето изобщо ? Мисля че много бегло я обсъждахме някъде из форума .Не беше ли най-съкровенното ... сбъднатите мечти ,постигнатите цели ? Ако е в комбинация с Обесен ,то нещата за жалост са просто в главата на питащия без конретни действия !Бъркам ли ?Вие как бихте тълкували тази комбинация?

Линк към коментар
Share on other sites

Слънце до Обесен ? :hmmmmm:

Какво е значението на Слънцето изобщо ? Мисля че много бегло я обсъждахме някъде из форума .Не беше ли най-съкровенното ... сбъднатите мечти ,постигнатите цели ? Ако е в комбинация с Обесен ,то нещата за жалост са просто в главата на питащия без конретни действия !Бъркам ли ?Вие как бихте тълкували тази комбинация?

Ами според мен това са доста пасивни карти ,аз никак не харесвам подобни комбинации,защото нищо не носят като развитие.Слънцето е желание,дори потенциал за нещо да се случи,очакване, а до Обесеният е такава болка и мъчение от принудителното положение ,в което се намираме,точно на 180 градуса противоположно от всичко това ,което ни се иска да бъде.

Не ги гледай тези карти вече.Хвърли си едни доколко е възможно чрез твоите действия да промениш нещата или нещо като -"Какво точно да направиш в ситуацията, да правиш ли нещо изобщо?"

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът беше "Какво е готов той да направи за мен и нашите отношения" - за съжаление аз подозирах същото ,което и ти тълкуваш,Минотавър ! <_<

Е само 2 карти ли? Или това са 2 от 42те ;)

Не разбирам хора,които избират да живеят като "обесеното Слънце"...Друг е въпросът дали тези две карти не показват твоето състояние ...

Линк към коментар
Share on other sites

Абе мани тия 42 карти ... днеска пак се изкуших да ги хвърля - период април- май месец ... циклих до пълно зацикляне . :lol:  

Та 1-вата карта е 2 чаши , после Слънце и накрая Обесен !

Ако тук Обесения е пасивност поради външни обстоятелства би трябвало да съм аз .Просто защото наистина няма какво да направя .Искам Слънцето ,но неговите решения ме карат да стигна до обесенето слънце ! 

Днес цял ден ми се падат големи аркани ,ако не по три то задължително две една до друга .

Например : Висша Жрица (твоята любима) , Сила и Колелото на Съдбата !И още доста таква мога да дам като пример само от днеска ! Пълен баркоч ми е  B)

Линк към коментар
Share on other sites

Та 1-вата карта е 2 чаши , после Слънце и накрая Обесен !

Да ,2те чаши не променят много смисъла, да каже и Мона ,но според мен като е такова положението ,ако и ти сама определяш ситуацията като пълна липса на ходове,може би точно Обесения трябва да направиш-т.е нищо да не правиш,може би това е от моментите, когато наистина "така трябва да бъде" и ,ако има нещо ,което ти е писано да бъде ,ще бъде ,ако не ... Кулата,Смъртта (колкото и да мразя израза "писано да бъде",понякога се случва за добро. :) )

Висша Жрица (твоята любима) , Сила и Колелото на Съдбата

Особено тази "прекрасна комбинация " само като я гледааам и... Топ десет "любими"! Няма какво да се прави в тази посока на този етап ,възползвай се от тази прекрасна възможност и погледни всички други пътища в живота си,а дотогава може Колелото да се е завъртяло и осемте чаши да са станали 8 пентакли например ;) Кой знае ?

Успех! B)

Редактирано от Минотавър
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...