Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Големите Аркани 1


Guest azbuki

Recommended Posts

Първо Весела Коледа на всички във форума! Пожелавам ви много здраве, щастие и късмет! :)

Аз лично виждам майката по-скоро в Императрицата - тя е земната, тази, която умее да дарява обич. Висшата жрица понякога или винаги е неспособна да изрази любовта си, тя е доста самовглъбена, потънала в своите мисли и своя свят, което до известна степен я прави малко егоистична според мен.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпреки,че Императрицата е смятана за любовна карта ,аз лично не я харесвам особено много.По-интересна ми е Жрицата .От скоро виждам в нея и образа на майката и това най-вероятно е така ,защото образа ,които моята майка ми е създала е образа ,които аз бих желала да изградя за себе си!Може би тя има качества,които искам и аз да имам!

Не смятам Висшата Жрица за егоистична ,тя е над това !След всичко,което знае ... как ще има място за егоцентризъм при нея ?Мисля,че умее да изразява любовта си ,но е по сдържана ,загадъчна !

Определено мога да кажа,че и двете карти са много женствени,както и Звездата!

Жалко,че толкова малко хора се включват в тази дискусия.Това е тъжно :( Тук вече може да говорим за егоизъм!

Линк към коментар
Share on other sites

В Императрицата или във Висшата жрица виждате повече образа на майката ?

До колко зависи това от образа ,които майката създава на своето дете?

Задаваш два въпроса: единият касае Таро, вторият - чиста психология. Ако се намери мост между двете - става изкуство :-)

Можем да говорим по-скоро за архетип на майката в символизма на някои карти в Таро. Основна карта е Императрицата, Луната също. Тези две карти са свързани и с бременноста, докато Висшата Жрица не е, тя е по-скоро бременност на духа, но това е малко по-философска тема. Много е интересно да се обърне внимание на характерните "женски карти" в Таро, за да анализират по-подробно и да се отсеят приликите и разликите между тях, нюансите им.

И още нещо, сама по себе си, Императрицата, без дворцова карта няма как да е образ на майката в частния случай, тя е просто индикация за спосбността да се ражда и твори; много често в медицинската тарология, Императрицата е аналог на матката.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако се намери мост между двете - става изкуство :-)
Да,смятам че ако това се постигне ,тълкуването на картите ще стане още по-задълбочено и интересно !

За жалост освен Луната,Жирцата,Императрицата и Звездата аз лично не се сещам за други,а и за Звездата не съм особено сигурна.Ако обаче питаме за пола на човек и се падне Звездата ,би трябвало да значи ,че това е жена.Помня ,че обсъждахме с теб Мона това във форума ! Та за това смятам Звездата за женска карта !

Линк към коментар
Share on other sites

Даааа тази Императрица.Преди ми се падаше много често,даже питах и Мона за значението и.Падаше се и в мойта колонка и в неговата.......силно желание за близост да ама само от моя страна не и от негова без значение ,че присъстваше и в неговите подредби.Аз бих добавила за тази карта,че освен другите си значения ,тази карта означава и самораздаване,без значение дали е духовно или материално.Даваш и то е от сърце!Нещата при мен вече отшумяха и тази карта от месеци не ми е излизала.Ако Рицар чаши символизира влюбеният човек,то Императрицата символизира жената която обича и се раздава за тази любов.Незнам коя е картата която показва ,че всичко е напразно???

Линк към коментар
Share on other sites

бих попитала комбинацията Луната(обърната) + 8 пентакли + Императрицата какво точно означават като комбинация при положение че в съседство преди тях ми се дават 5 мечове + Паж Чаши + Страшният съд + 9 чаши. Има ли вероятност да означава че аз лично правя любовно предложение, за подновяване на любовна връзка с човек, които е зает с работата си, и изисквам съгласието му а той ме отстранява, поради това че е зает с работа а чувствата са само от моя страна и аз поемам инициативата за тях? Моля някой който има желанието да ми анализира тази комбинация да помогне. Принципно става въпрос за любов и МНОГО ме притеснява дали този работещ мъж ме отблъсква не заради работата си в начален етап(което неизменно е факт), а заради това примерно, че е започнал любовни отношения с друга жена и принципно точно тогава се е занимавал с нея за да ме отбъсква? :(:(:(:(:(:(:3d_013::3d_013::3d_013:

п.с: Това е принципно гадание с 40 карти които са на редове и този ред ,който описвам е част от това. По 7 карти на ред, тълкувам период от година, като става въпрос за любовният живот на определен мъж.

Редактирано от desinka_mesinka
Линк към коментар
Share on other sites

бих попитала комбинацията Луната(обърната) + 8 пентакли + Императрицата какво точно означават като комбинация при положение че в съседство преди тях ми се дават 5 мечове + Паж Чаши + Страшният съд + 9 чаши. Има ли вероятност да означава че аз лично правя любовно предложение, за подновяване на любовна връзка с човек, които е зает с работата си, и изисквам съгласието му а той ме отстранява, поради това че е зает с работа а чувствата са само от моя страна и аз поемам инициативата за тях? Моля някой който има желанието да ми анализира тази комбинация да помогне. Принципно става въпрос за любов и МНОГО ме притеснява дали този работещ мъж ме отблъсква не заради работата си в начален етап(което неизменно е факт), а заради това примерно, че е започнал любовни отношения с друга жена и принципно точно тогава се е занимавал с нея за да ме отбъсква? :(:(:(:(:(:(:3d_013::3d_013::3d_013:

п.с: Това е принципно гадание с 40 карти които са на редове и този ред ,който описвам е част от това. По 7 карти на ред, тълкувам период от година, като става въпрос за любовният живот на определен мъж.

Малко по-различно тълкувам картите ти.От това кето виждам е, че тъкмо проглеждаш и имаш въможност да видиш нещата в реалнитие им контури,учиш се от грешките си и порастваш. А предишните карти по-скоро ги виждам,като някой който просто не е бил достатъчно почтен.

Линк към коментар
Share on other sites

Това е любимата ми подредба ,но е доста трудна защото там комбинациите вече стават повече.Би трябвало да знаеш,че въпрос не се задава ,а само период от време.Така поотделно не може да се тълкува защото всички карти (40-те) са свързани по между си и са като резултати от едното към другото.Трудното на тази подредба е и че картите могат да значат много неща ,ето например 5 меча обикновенно е предателство и нещо ,което много ни наранява тогава,когато най-малко очакваме,но може да значи че ти ще постъпиш подло с някой .Има и друго тълкуване и то е безсилие пред обстоятелствата .

Линк към коментар
Share on other sites

Да всъщност знам че не се задава въпрос и знам че нещата са наистина сложни, но все пак понечих да пробвам, интересното при моята подредба е че аз попитах за минал период и съм изомена как излизат някой неща (неща случили са се) като например това че му предлагах да се съберем а тои ме отстраняваше като частта с пажа на чашите (предполагам че може все пак да значи и момиче с малко по мъжки характер или просто момиче) но наистина не ми е ясно за какво в последствие се паднаха луната(обърната),8 пентакли и императрицата и го тълкувам като реалната причина за отстраняването ми и много ми е чудно ако наистина е така каква е тя. Всъщност през цялата подредба ставаше въпрос за самия него и за какво точно той е правил през този минал период съдейки по сложената наи горе определяща карта Магьосника. Аз съм съгласна и с вашето мнение и то в голям процент и ако поставим нещата така че съм предлагала обновяване а съм отблъсната то каква е причината?

Редактирано от desinka_mesinka
Линк към коментар
Share on other sites

Моля, пишете по същество.

Последните мнения нямат връзка с темата.

Не ми се ще форум Таро да се превърне в хаос от Таро.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Аз искам да помоля Мона да сподели усещанията си за картата Дяволът. Доста ме затруднява, намерих тук някои неща, но не ми се изясни напълно, а на мен самата ми създава много противоречиви усещания в различни ситуации като се "пада" и не мога да добия представа какво точно е значението й. Бих помолила и за някои примерни комбинации, които по-точно да обяснят нейното влияние.

Благодаря предварително! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз лично искам да попитам Деяна защото ме обърка малко да си призная :) като картите не се тълкуват единчно а с подкрепата на околните как когато гледам на Келтски кръст да тълкувам картите, нали имат строго определена позиция, но те там се тълкуват по единично и тогава става бъркотия при положение че всяка карта си има по няколко значения и както си я разбирам аз може и да греша напълно.

П.С.: стига сте се карали :D всеки си има неясноти в главата както и аз така и други и искам само малко от помоща ви. :)

Редактирано от desinka_mesinka
Линк към коментар
Share on other sites

Аз лично искам да попитам Деяна защото ме обърка малко да си призная :) като картите не се тълкуват единчно а с подкрепата на околните как когато гледам на Келтски кръст да тълкувам картите, нали имат строго определена позиция, но те там се тълкуват по единично и тогава става бъркотия при положение че всяка карта си има по няколко значения и както си я разбирам аз може и да греша напълно.

П.С.: стига сте се карали :D всеки си има неясноти в главата както и аз така и други и искам само малко от помоща ви. :)

:) Никой с никого не се кара. Това е творчество.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз лично искам да попитам Деяна защото ме обърка малко да си призная :) като картите не се тълкуват единчно а с подкрепата на околните как когато гледам на Келтски кръст да тълкувам картите

Десинке за това ли мнение мое говориш

Така поотделно не може да се тълкува защото всички карти (40-те) са свързани по между си и са като резултати от едното към другото.Трудното на тази подредба е и че картите могат да значат много неща

В келтския кръст също има двойки карти които е добре да тълкуваш!Това е 7-ма и 9-та позиция, 4-та и 10-та карта,както и на 6-та и 10-та .Въобще добре е да погледнеш всички карти в комбинации!Позициите ,които цитирах също внимателно трябва да разгледаш защото има много вариянти на Келтския кръст и може позициите да са различни при теб!

За мен най-голямата глупост е да не тълкуваш картите заедно!Такъв филм няма ,но ако ти се чувстваш объркана тълкувай си ги както искаш!

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Ако Сигнификатора е неправилен може ли това да влияе на отговора, Голям аркан или малък се ползва и зависи ли от силата на въпроса какво се поставя , до сега не съм ползвала този метод на гадаене. Но определено ползвам този вариант, за който говориш :)

Редактирано от desinka_mesinka
Линк към коментар
Share on other sites

Ако Сигнификатора е неправилен може ли това да влияе на отговора, Голям аркан или малък се ползва и зависи ли от силата на въпроса какво се поставя , до сега не съм ползвала този метод на гадаене. Но определено ползвам този вариант, за който говориш

Аз бих искала да те попитам защо ме обвиняваш ,че съм те объркала и като почнеш една тема ще я довършваш до край и ще поемаш отговорност за думите си ,а не да ми скачаш от тема на тема ! Това е Таро да му се невиди ,не кръчма !!!

Кой вариянт и на кой говориш и как разбра ,че полазваш определено този начин на подреждане?Колко други начини на подреждане ти знаеш в Келтския кръст?

Конкретно и точно ми говори .

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Преди време бях споделила, че имам колебания в тълкуването на картата Светът. Е, вече мисля, че изпитах с пълна сила нейното значение и ми се иска да ви разкажа какви са впечатленията ми.

Дълго време, може би около година много исках да бъда с един определен човек. Към края на този период доста често започна да ми се пада Света -в келтски кръст на последна позиция или като последна от 3 карти. Но в интерес на истината, нещата с него нямаха никакво подобрение, а се влошаваха още повече.

В последните 2 седмици обаче животът ми започна да се променя коренно и то в посока, за която не съм и мечтала дори. Намерих друг човек, които всъщност познавам отдавна. Успях да погледна на него с други очи. Целият ми свят се преобърна и се сбъднаха най-големите ми мечти, толкова обичана не съм се чувствала никога. Сега съм безкарйно щастлива и съм сигурна, че това щастие ще трае още дълго.

Съжалявам, че трябваше да ви занимая с личните ми драми, но го направих с цел да разкажа за моите впечатления от картата - тя бележи огромна промяна, такава, която пронизва целия вътрешен свят, а заедно с него и всичко около теб. Сякаш се прераждаш... Може би наистина значи сбъдване на мечтите, но наистина на мечтите, а не на повърхностните желания и капризи. Тя бележи важни събития в живота, момента, в който най-после откриваш онова, което си търсел. За мен поне е това!!!

Линк към коментар
Share on other sites

baby777 искам да те попитам дали ти беше питала за комбинацията от Колесница(настояще) и 2 чаши (бъдеще) ? Първата карта не помня !Въпроса мисля беше дали си постъпила правилно,но не съм сигурна !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Преди време бях споделила, че имам колебания в тълкуването на картата Светът. Е, вече мисля, че изпитах с пълна сила нейното значение и ми се иска да ви разкажа какви са впечатленията ми.

Дълго време, може би около година много исках да бъда с един определен човек. Към края на този период доста често започна да ми се пада Света -в келтски кръст на последна позиция или като последна от 3 карти. Но в интерес на истината, нещата с него нямаха никакво подобрение, а се влошаваха още повече.

В последните 2 седмици обаче животът ми започна да се променя коренно и то в посока, за която не съм и мечтала дори. Намерих друг човек, които всъщност познавам отдавна. Успях да погледна на него с други очи. Целият ми свят се преобърна и се сбъднаха най-големите ми мечти, толкова обичана не съм се чувствала никога. Сега съм безкарйно щастлива и съм сигурна, че това щастие ще трае още дълго.

Съжалявам, че трябваше да ви занимая с личните ми драми, но го направих с цел да разкажа за моите впечатления от картата - тя бележи огромна промяна, такава, която пронизва целия вътрешен свят, а заедно с него и всичко около теб. Сякаш се прераждаш... Може би наистина значи сбъдване на мечтите, но наистина на мечтите, а не на повърхностните желания и капризи. Тя бележи важни събития в живота, момента, в който най-после откриваш онова, което си търсел. За мен поне е това!!!

baby777, искам да те поздравя с тълкуването ти на картата Света, много точно определение си дала, а това прави възможно само човешкият личен опит.

Тя бележи важни събития в живота, момента, в който най-после откриваш онова, което си търсел. За мен поне е това!!!

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти, Мона! Мисля, че в един момент четенето на книги за Таро спира да бъде толкова ефективно, както в началото и само опитът ни дърпа напред и нагоре.

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти, Мона! Мисля, че в един момент четенето на книги за Таро спира да бъде толкова ефективно и само опитът ни дърпа напред и нагоре.

Ти ми направи впечатление най-вече със своя индивидуализъм.

Така се печели Таро.

Ти нямаш нужда от мен.

В един момент и аз ставам патерица, но ти си различна - ти можеш да поведеш хорото един ден.

Не те плаша - каквото и да научиш оттук насетне за твоя опит - права си. Имаш усет - нещо рядко срещано.

Радвам ти се, успех и здраве :)

Линк към коментар
Share on other sites

Мона, думите ти много ме зарадваха, защото изключително много ценя твоя опит! Даде ми кураж. :)

Пожелавам и на теб всичко най-добро!

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

Забелязала съм че Луната се появява на първа позиция ,когато заблуждаваме себе си ,т.е. в повечето случай когато се лъжем ,че другите ни лъжат .Особено когато въпроса е свързан със съмнения за лъжи ,изневери от страна на друг човек към нас!Колкото пъти съм питала Таро дали някои ме лъже за нещо и ми излиза Луна на първа позиция след време (обикновенно не отнема много) разбирам ,че не е имало причина да се съмнявам ,няма лъжи,няма изневери!

Имате ли подобни наблюдения ?

В началото много се обърквах когато виждах Луната или 7 чаши и все си мислех ,че това е лъжа ! Не отричам обаче ,че и това може да е ,но съм много по-склонна сега да си помисля за лъжа ако има обърнат Рицар Мечове или Паж Мечове !

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...