Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Големите Аркани 1


Guest azbuki

Recommended Posts

Ааа 3 жезли, забравих я. Не ми се вижда много тенденциозна в контекста на другите карти. Тя по-скоро ме навежда на мисълта, че ако са отскоро заедно, ами тя това показва, не говори за нещо продължително във времето, по-скоро за поставени основи. Ако са отдавна - може да значи друг човек, трети, който да е причината за тази обвързаност с миналото, но това е съвсем свободна интерпретация, не залагам много на нея, 3 жезли си е 3 жезли, не е дворцова карта :)

Темата е за Големите аркани, но тази е в контекста на другите, а и мнението ми за нея не е особено авторитетно :) Но все пак се извинявам за коментара, просто да не се пилея по различни теми :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам какви са им отношенията, но според мен тя не може да очаква много от него, да не кажа нищо. Тоя човек като че ли си живее в миналото и се е вкопчил в него, не вижда вратите, които му се отварят и никой не може да му повлияе. Колелото според мен само подчертава смисъла на 4 пентакли и 6 чаши - той не е готов да се отвори за новото и скоро няма и да бъде. Това ако са отскоро заедно, има такъв вариант. Но ако са отдавна - според мен са зациклили в ежедневието си (вероятно той е причината), "почиват на стари лаври" - изразът не е много уместен, но ме разбираш какво имам предвид, живеят/общуват без да влагат нещо ново във връзката си, тя е лишена от развитие.

Надявам се да споделиш твоето виждане :)

Нещата привидно изглеждат добре,но при тези карти????Това за мен са трудни карти,аз още не съм дорасла за да ги тълкувам.Мисля,че в случая Колелото друго ни казва.Невъзможност да са заедно ,но по независещи от тях обстоятелства,но какви,какво е това което спира..................????

Линк към коментар
Share on other sites

Хайде да ги коментираме в темата за картите Таро и любовта, на мен ще ми е интересно :)

Пиша тук, защото в случая Колелото е водещата, и нея искам да разбера като ключова за този въпрос.Това което аз виждам е,че този човек Не може да има чувства,нещо от миналото му влияе.Може би е бил наранен и се е вкопчил в този спомен,но всичко написано до тук щеше да пасне ако последна катра беше Силата.Щях да кажа да той поттиска чувствата си защото го е страх да не се повтори миналото,но в случая не става въпрос за нещо което зависи от него,нея ,а за нещо извън тях и то явно е свързано с миналото......

Редактирано от danichka
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, на всички във форума. Днес направих подреждане с три карти на въпрос: Защо Х не предприема действия за задълбочаване на отношенията ни? Картите бяха:10 чаши; Дявол; Ошелник.

Тълкувам ситуацията като безнадеждна, въпреки наличието на емоции- Дяволът/страх от страст/,го кара за се затваря.

Попитах ще има ли някога нещо между нас? Отговорът на картите: 9 пентакли; Висша жрица и Император. Тук тотално зациклих- ясно, че зависи от него/Император/, но 9 пентакли до Висша жрица??? Моля Ви за помощ и предварително благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, на всички във форума. Днес направих подреждане с три карти на въпрос: Защо Х не предприема действия за задълбочаване на отношенията ни? Картите бяха:10 чаши; Дявол; Ошелник.

Тълкувам ситуацията като безнадеждна, въпреки наличието на емоции- Дяволът/страх от страст/,го кара за се затваря.

Попитах ще има ли някога нещо между нас? Отговорът на картите: 9 пентакли; Висша жрица и Император. Тук тотално зациклих- ясно, че зависи от него/Император/, но 9 пентакли до Висша жрица??? Моля Ви за помощ и предварително благодаря!

Здравей, аз ще се опитам да тълкувам картите ти, но нямам много опит и само ще споделя впечатления.

На първия ти въпрос - аз не мисля, че той изобщо има намерения за сериозна връзка в момента. 10 чаши е несериозна карта, а с Дявола говори още повече като такава. Не мисля, че е страх от страст, не виждам изобщо страст в тези карти, по-скоро отношението му към теб ми прилича на нещо помежду другото. Този човек като че ли си има нещо странично, нещо свое и няма намерение да се обвързва, а напротив - да се отдалечи. 10 чаши ми напомнят и на семейна среда, и с Императора от другите ти карти, този човек дали няма семейство? Това като идея.

За вторите карти - страшно много се надяваш на него, мечтаеш за тази връзка, но нещата според мен не зависят от теб. И ти като че ли го знаеш. На границата си на мечтата и желанието и на това, което реално се случва. Той дърпа конците и в никакъв случай не е инициативен, напротив - пасивен е. Това са твоите карти за мен.

Не те ангажирам с мнението си, пак ти казвам, че съм начинаеща. Желая ти успех!

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте момичета,зададох въпрос какво ще се случи ,ако му се обадя?

Висшата жрица,Луната,Звездата,Крал чаши.Пълна мъгла ми е с тези големи аркани.Намерих комбинация между жрицата и луната което е предателство,нямам идея коя тук е точната комбинация.Моля помагайте 3d_131.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Lifetime. Благодаря ти за помощта!3d_161.gif Може и да си начинаеща, но си схванала ситуацията доста добре. Интуитивно усещам, че не е нещо сериозно, но исках да проверя с картите и както винаги получих 100% верен отговор. Лошото е, че когато аз съм главен герой трудно тълкувам комбинациите, или може би не ми се иска истината да е такава.rolleyes.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Lifetime. Благодаря ти за помощта!3d_161.gif Може и да си начинаеща, но си схванала ситуацията доста добре. Интуитивно усещам, че не е нещо сериозно, но исках да проверя с картите и както винаги получих 100% верен отговор. Лошото е, че когато аз съм главен герой трудно тълкувам комбинациите, или може би не ми се иска истината да е такава.rolleyes.gif

Няма проблем, отстрани е много по-лесно да се каже каквото и да е smile.gif Успех на теб! 3d_047.gif

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Питах се дали ще бъдем заедно след време и ми се падна: двойка пентакли, петица мечове и страшния съд.

Страшния съд много ме озадачава, трябва му промяна и време? Изобщо комбинацията е май по-скоро не?

Моля ви кажете вашето мнение

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Според мен значи, че не се знае на къде да се тръгне, как да се завърши даден път, въпросът тук е "на къде да продължа или кой път да хвана" но не граничи с избора,по-скоро плахост, просто едно незнание как да се действа , ако си представим, че глупакът започва своят път и Светът е картата му на него му липсва, зависи много и от съседните карти м/у др .- може да означава отправяне на път без умисъл за връщане назад или просто за мн дълъг път, който е показан и точно формолиран, ако има съседни карти, които да определят тези две ще се разбере :)

Редактирано от zverkinq
Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се за това обаче че не прочетх за 2 чаши, напълно съм изключила :D мисля, че щом вече има намесена др карта нещата не са точно такива.... по-скоро се чудиш дали да се впуснеш в нещо, което може би добре не си обмислил и дали да рискуваш в любовтанай-вероятно, не знаеш как ще се развият нещата затова се чувстваш несигурен да направиш крачката при това решаващата...смятам, че трябва да действаш смело без задръжки, без резерви, поне това е съветът на картите, ще има един път няма да са няколко ти сам ще видиш на къде щете отведе, ще можеш дсам да предвидиш опастност ако има такава изобщо и да я предотвратиш навреме, не се притеснявай, независимо дали става въпрос за любов или за работа, действай смело, само така ще сбъднеш мечтата която имаш :)

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен значи, че не се знае на къде да се тръгне, как да се завърши даден път, въпросът тук е "на къде да продължа или кой път да хвана" но не граничи с избора,по-скоро плахост, просто едно незнание как да се действа , ако си представим, че глупакът започва своят път и Светът е картата му на него му липсва, зависи много и от съседните карти м/у др .- може да означава отправяне на път без умисъл за връщане назад или просто за мн дълъг път, който е показан и точно формолиран, ако има съседни карти, които да определят тези две ще се разбере :)

Много си мила, благодаря за отговорите, които ми даваш. Ти май имаше някакъв въпрос в темата за малките аркани - за 3 чаши. Така както разбирам до 3 Чаши е А пентакли, а А пентакли в повечето случаи означава отговор "да" на конкретен въпрос.

Линк към коментар
Share on other sites

zverkinq а ти как разбираш при конкретно зададен въпрос, последната карта да е картата на ВЛЮБЕНИТЕ? Според мен когато е тази карта няма конкретен отговор, а означава, че човек е на кръстопът.

ПРИМЕР: 5 пент - 6 мечове - ЛЮБОВНИЦИТЕ

Някъде тълкуването на 6 мечове е заслужен успех, други го тълкуват като тъга - съвсем противоречиви тълкувания. По принцип въпроса ми изобщо не е свързан с любов - но 6 мечове до Любовниците означава любовно предложение или някакво признание. Но като въпросът ми няма нищо общо с любовта как да се тълкуват тези карти?

Линк към коментар
Share on other sites

според мен се опитваш да се отървеш от ситуация със затлачен край, край без изход, задунена улица, опитваш се нещо не ти е комфортно и гледаш да избягаш, да запазиш себе си чрез някакъв силен съюз, да избягаш при някой, който ти допринася за сигурността.  Но + това явно чакаш новини, може би от морето, човек, който е силен твой съюзник да доплава при теб с голяма новина и така да те спаси от гадното ти положение за момента. Може м-у др да значи също, че и чрез някаква връзка (любовна) ще съумееш да се измъкнеш....зависи каква е връзката...може да дойде някой може и ти да отидеш при него....различно може да се тълкува но със сиг. ще се измъкнеш от нещо лошо... според мен хвърляй пак....

Редактирано от zverkinq
Линк към коментар
Share on other sites

според мен се опитваш да се отървеш от ситуация със затлачен край, край без изход, задунена улица, опитваш се нещо не ти е комфортно и гледаш да избягаш, да запазиш себе си чрез някакъв силен съюз, да избягаш при някой, който ти допринася за сигурността.  Но + това явно чакаш новини, може би от морето, човек, който е силен твой съюзник да доплава при теб с голяма новина и така да те спаси от гадното ти положение за момента. Може м-у др да значи също, че и чрез някаква връзка (любовна) ще съумееш да се измъкнеш....зависи каква е връзката...може да дойде някой може и ти да отидеш при него....различно може да се тълкува но със сиг. ще се измъкнеш от нещо лошо... според мен хвърляй пак....

Завиждам ти как хубаво тълкуваш. Утре ще хвърля пак - аз така също ги виждам нещата без конкретен отговор, макар че ти правиш леко тълкувание, че ще успея да се измъкна! Има си хора със способности да тълкуват, явно от доста време се занимаваш

Линк към коментар
Share on other sites

Не успях да дочакам до утре, ти ме провокира. Значи ето новата комбинация от 3 карти, която аз тълкувам по следния начин: Доста добри позиции, за да се получат нещата както на мен ми се иска. Но пак като последна карта А жезли означава някакъв замисъл, за който не съм сигурна дали при такова нареждане изходът ще е "да". Всъщност А жезли най-редовно ми се пада като последна карта и не мога да си я разтълкувам, от А - най-ясна ми е А пентакли, както беше в твоя случай. Всъщност 2 мечове също много често ми се пада по средата при подредба, тази повтаряемост явно трябва да ми говори вече категорично за изхода от ситуацията, преди си я тълкувах като "времето за действие още не е дошло", но сега миля, че трите карти са доста положителни. 2 мечове ги тълкувам, че от страх се спирам сама и все пак ... този А жезли не знам как да го тълкувам. Ти какво ще кажеш.

Ето я комбинацията: 9 пент - 2 мечове - А жезли

Линк към коментар
Share on other sites

Не успях да дочакам до утре, ти ме провокира. Значи ето новата комбинация от 3 карти, която аз тълкувам по следния начин: Доста добри позиции, за да се получат нещата както на мен ми се иска. Но пак като последна карта А жезли означава някакъв замисъл, за който не съм сигурна дали при такова нареждане изходът ще е "да". Всъщност А жезли най-редовно ми се пада като последна карта и не мога да си я разтълкувам, от А - най-ясна ми е А пентакли, както беше в твоя случай. Всъщност 2 мечове също много често ми се пада по средата при подредба, тази повтаряемост явно трябва да ми говори вече категорично за изхода от ситуацията, преди си я тълкувах като "времето за действие още не е дошло", но сега миля, че трите карти са доста положителни. 2 мечове ги тълкувам, че от страх се спирам сама и все пак ... този А жезли не знам как да го тълкувам. Ти какво ще кажеш.

Ето я комбинацията: 9 пент - 2 мечове - А жезли

смятам, че се досещаш за някаква или нечия идея която е била скрита от теб съмнявала си се за даден развой на събития, колебаела си се м/у два развоя най-вероятно и се досещаш също както Отчелника - 9 пентакли , само че си в по-добра обстановка и не желаеш да се откъсваш от света за да можеш да разрешиш назрял комфликт семеен или свързан с любов... може би трябва да се осамотиш за известно време за дас успееш да си оправиш нещата по принцип ти размишляваш най-добре във вас , но сега смятам, че 9 пентакли няма да ти помогне особено, тя е символ на догатките на размислите и печалбата от тях но не е такак откъсната от света, както Отчелника ...Личното ми мнение е да седнеш и да обмислиш нещата добре за това до което се догатваш или за идеята която за сега не обмисляш толкова добре, имаш вариянти просто трябва да избереш един, наложително е това което ти казвам, с другите хора като се съветваш не можеш да вземаш правилно решение, трябва самичка да го прозреш, колебая се м/у това дали ства въпрос за друг човек чиято идея разглеждаш или за своя собствена ,но и в двата случая самичка трябва да се досетиш за отговора.

На мен м/у другото винаги са ми били супер недоизясняващи подредбите с по няколко карти ако говорим за тази със три... Много неясноти оставят след себе си, много колебания в питащия при такава подредба никога не може със сигурност да се разбере какъв е точният отговор.

Редактирано от zverkinq
Линк към коментар
Share on other sites

Ами това с трите карти го научих от този форум - доста хора го практикуват - една за минало, настояще и бъдеще ... и за въпрос от близко бъдеще на който търсиш отговор

Линк към коментар
Share on other sites

Вече втори месец подред постоянно ми се пада

Вече не знам за кой път споменаваме, че темата е за Големите аркани и като такава е редно да се обсъждат и задават въпроси свързани именно с тях. Предполагам знаеш, че 3ка жезли и Асо жезли не са големи аркани! Има специална тема за малките аркани.

П.С. Жалко, че един от най-четените форуми няма модератор, които да следи какво става! Тук настъпва голям хаус и всеки си пише където поиска и каквото поиска, а това е объркващо особено за новодошлите!

Жалко наистина!

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

В този форум пишат малко изкушени от Таро.. но

Ако желаете, все пак, да спазвате някакви правила - пишете в съответните теми за таро, ако не желаете - пишете. Затова има и отделни теми, за да има и яснота, това беше и моята цел, когато го създавах.

Това, за което пишете - зверкиня и боба няма общо с големите аркани, от който и ъгъл да го погледна, не успявам да намеря връзка. Може и вината да е у мен.

Но, все пак, темата е за големите аркани, нали :)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

И още нещо, което ми прави впечателение, пък е и от моя опит: Ас пентакли вече съвсем серизоно почвам да го причислявам към големите аркани. Поради редица признаци. А на другата крайност е например Колесницата, която за мен е малък аркан, дори понякога много по-малко значеща от 7 жезли.

Както и Слънцето всъщност, къде е разликата между Слънцето и 3 чаши? Ако нямат като сериозна подкрепа карти като Страшният съд или Светът?

Това е сериозен казус в ТАРО, който досега няма отговор.

Линк към коментар
Share on other sites

Ей, че се ядосахте - два три месеца никой не беше влизал във форумите, като гледам резултата Ви се вижда пълен хаос. Ще ги забелязваме тези неща от сега нататък ...

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...