Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Големите Аркани 1


Guest azbuki

Recommended Posts

Ей, че се ядосахте - два три месеца никой не беше влизал във форумите, като гледам резултата Ви се вижда пълен хаос. Ще ги забелязваме тези неща от сега нататък ...

Честно да ти кажа, съвсем не се усещам ядосана, няма и за какво.

Нормално е да има съвет да не се пишат общи неща в теми, които са специализирани за различнит проблеми в Таро. А ако имате нужда безкрайно да пишете заради писането - ок.

А междудругото, забелязвайте каквото искате, ваше право.

По мое скромно мнение, вие провокирате конфликти ...

Приятен ден и успех в Таро :)

Линк към коментар
Share on other sites

Прекрасно Ви разбрах и двете, така трябва да бъде, все пак форумите се ползват от доста хора и е хубаво да има ред, за да се ориентират по-лесно. Ще ни извините новобранците. Хубав ден от мен! :3d_038:

Линк към коментар
Share on other sites

И още нещо, което ми прави впечателение, пък е и от моя опит: Ас пентакли вече съвсем серизоно почвам да го причислявам към големите аркани. Поради редица признаци. А на другата крайност е например Колесницата, която за мен е малък аркан, дори понякога много по-малко значеща от 7 жезли.

Както и Слънцето всъщност, къде е разликата между Слънцето и 3 чаши? Ако нямат като сериозна подкрепа карти като Страшният съд или Светът?

Това е сериозен казус в ТАРО, който досега няма отговор.

Не е много коректно да са самоцитирам, но какво мислите за горенаписаното? Напоследък това ми прави впечатление.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм съгласна с това твърдение. Например за Колесницата в много книги пише, че означава успех, победа, триумф и не знам си кво... Аз съм забелязала, че тя бележи едно състояние на цялостно мобилизиране на воля, емоции и разум в името на нещо - дали е добро или зло, умно или глупаво няма значение, но човекът си е поставил цел и е готов едва ли не да мине през трупове, Колесницата не се съобразява с нищо и никой. Сама по себе си не говори за победа в никой случай, до голяма степен е равностойна със 7 жезли, но като че ли при 7 жезли има повече мисъл и съобразяване на ситуацията.

За Асо Пентакли - без съмнение много силна карта, нищо общо с остналите аса.

Със Слънцето нямам кой знае какъв опит. Не съм се докоснала истински до неговата същност.. Значенията му наистина варират силно според комбинацията.

Линк към коментар
Share on other sites

Колесницата не й придава някакво по стабилно значение ,тя просто показва ,че нещата ще се развият бързо или нещо ,за което времето не е дошло вече е време да се случи.7 жезли е по-различна, тя не показва толкова скоростно развитие ,колкото успех след положени усилия,понякога сериозни и показва в чия полза завършва въпросното неща ,което Колесницата не прави ,тя има нужда от поне още една карта ,за да се извлече информация от нея (затова е и голям аркан) Асо пентакли е особено наистина ,то често се държи като малък аркан и показва и възможности и късмет -буквално -"намесата" там където нещо не зависи от нас и просто ни се случва отнякъде,много често обаче асото се проявява като двойнствена карта,като голям аркан, свързващ събития и хора на един друг план ,който ние не можем да видим директно .Асото пентакли може да е и карта на прехода във всички смисли на думата :)Въобще в таро ,освен големи и малки аркани има едни няколко други карти с функционално значение ,или двойнствено поведение ,те се държат понякога като големи аркани ,а понякога като малки ,но и това не е съвсем точно,по скоро те показват действия на едно ниво все още невидимо за човешкият разум.Появяват се при сериозни промени в живтейск иаспект или при разждане)по-рядко) но често при смърт или при завършване и започване на голям ,дълъг период за някой ,свързан с големи промени.Такива особени карти са ми 9 пентакли ,асо пентакли и общо взето тези двете от малките аркани ,от големите то е ясно.А особено се подчертава значението им в комбинация с умереността ,луната, страшният съд и кулата ... :) Хубав ден на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Да ви споделя резултата от 0 - глупакът и 6 - влюбените след като вече са се случили събитията ...

Буквално си означава наивно и сляпо да вярваш на някой човек, че ще ти окаже помощ и съдействие, но безрезултатно. Наивни надежди с две думи

Линк към коментар
Share on other sites

Ако може някой да ми отговори в действителност каква е ролята на Жрецът като Голям аркан. В някой случай той е "сватовникът" в други е "великият просветител", в трети може би простое загатната идеята за брак, не мога конкретно да разбера идеята и ролята му в обществото, ако погледнем и другите карти - Асо жезли, Кралица пентакли - били могло това да е символ само на идеята която някой се опитва да направи реалност като съчетае ...... с Кралицата, това да е идеята, която "бракосъчетаващият" има за цялата атмосфера .... ????? И какво отнушение има когато се пада като финален отговор при келтски кръст когато въпеорсът е "Дали ..... е започнал или е имал връзка с ......?"

Редактирано от zverkinq
Линк към коментар
Share on other sites

Преди време много силно впечтление ми беше направила комбинацията - Висшата жрица + Луната + 3 чаши. Понеже се чувствам някак несигурна в значението на цялата тази комбинация, ще помоля за помощ защото наистина ми въздействат изключително...!!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Преди време много силно впечтление ми беше направила комбинацията - Висшата жрица + Луната + 3 чаши. Понеже се чувствам някак несигурна в значението на цялата тази комбинация, ще помоля за помощ защото наистина ми въздействат изключително...!!!!

А какво е твоето тълкуване?

Ти добре си несигурна, ала какво чувстваш, виждайки тези карти, Нито един не може да ти каже какво усещаш ...

А конкретно тази комбинация е апотеоз на Несигурността, без заместители в реалния свят. Т.е. нямаш патерици, на които здраво да се опреш, имаш само своите фантазии и поезията си. Далече от грубите форми на живота.

И ако е магия да превърнеш този поетичен свят от имагинерни образи в материален свят, то твоята задача е едновременно и страшна, и съдбовна.

Това са красиви карти, каквото и послание да носят за бъдещето: т.е. независимо дали те водят към гибел или към осъществяване, красив е пътят :)

Линк към коментар
Share on other sites

моето тълкуване ..... хммм, по-скоро съм избрала пъ, който съм сметнала за успешен без да знам дали в края ще има победа или не победата е неизвестна , тя е само догатка за това, какво би последвало, може би просто съм повлияла на събитията и на финала, може би тази мистерия, е довела до красивият край, прехода от тъмнината към слънцето в душата :) към изгрева, истината, може би най-сетне след толкова мистерии се разкрва истината в бъдещето....

Линк към коментар
Share on other sites

Много се радвам, че форумът се раздвижи, аз го следи ежедневно от 3 месеца някъде и сега вече ми прилича на форум.

Аз като начинаеща много искам да споделя моето тълкуване на картите, които ми излезнаха и вие да ми кажете дали бъркам и къде. Благодаря предварително. Всъщност основно съм се учила от този форум и разбирам, че картите преди всичко се чувстват и това се опитвам и аз да правя :)

Значи въпрос: Какво я очаква "нея" - тоест за друг човек хвърлям карти

2 пент - 2 жезли - СМЪРТ

Тълкуванието ми тръгва леко несигурно, тъй като точно тези две карти 2 пент и 2 жезли навсякъде пише, че са слаби и зависят от следващата карта, но според мен:

Жената приключва с някакъв етап от живота си, разделя се със старите илюзии, загърбва миналото си изцяло и започва да гледа смело напред

А второто нареждане си е за мен: "Какво да очаквам аз?"

21-СВЕТЪТ, 6 - мечове, Принц пент

Също: огромна промяна, към по-светъл период в живота ми, в която ще се намери и ще окаже помощ /но малко забавено/ някакъв мъж

Между дрого тези 6 мечове аз ги виждам все с хубави тълкувания, а тук когато говорите за тях все говорите, че нещо неприятно ще се случи.

Чакам да ми поясните къде греша :)

И между дрогото не знам колко картите ТАРО се влияят от нашите мисли, но днес точно преди да ги хвърля си помислих, че картата СВЕТЪТ никога досега не ми се е падала и ще се чудя как да я тълкувам и ми се падна на първа позиция /за първи път/. Забелязвам, че картите наистина се падат в зависимост от това какви "скрити" нагласи имаме и очаквания ...

Линк към коментар
Share on other sites

Значи въпрос: Какво я очаква "нея" - тоест за друг човек хвърлям карти

2 пент - 2 жезли - СМЪРТ

На това аз му викам силен контраст :) и ме подсети за една моя комбинация 3 чаши, 2 пентакли и смърт, но това е друга тема! Какво я очаква ли? Промяна на всички нива. Приключва със стар период и започва нов такъв. Често се разделяме с нещо или някой когато пред нас се отваря нова врата!

6 меча е хубава карта. Не си спомням някоя от нас да е споделяла, че 6 меча е неприятна карта. Тя често значи яснота по даден въпрос или ситуация. Смята се и за любовна карта, но в съчетание с други карти и когато е обърната.

И между дрогото не знам колко картите ТАРО се влияят от нашите мисли

Не се влияят щом се касае до сериозни неща. Ако питаш често ще ти покажат точно онова за което копнееш или си мислиш. Моите карти са много чувствителни към мен и мислите ми. Преди да ги прибера отново в кутията в която ги държа често първата и последна карта отговарят на моите чувства и дори въпрос които съм задала преди това.

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност не разбрах за СВЕТЪТ как се тълкува .... Бях споменала, че тъкмо си мислех за тази карта, че никога не ми се е падала и не ми е ясна ... Примерно за тази ситуация, която съм споменала нагоре

СВЕТЪТ - 6 Мечове - Принц пент

Линк към коментар
Share on other sites

СИЛАТА до ЛУНА - как го разбирате?

Конкретен въпрос - още дълго ли ще се намирам в "Дупка" или скоро ще изляза. Двете карти са ми доста различни. Аз го тълкувам така: Дошло е време да поема отговорност и да работя за положителен резултат. СИЛАТА е символ на възможностите, но като луната е завършващата карта ...? Как да го тълкувам. По принцип, че не мога да видя възможностите ли, а са някъде около мен вероятно ...

Помагайте

Забравих да напиша цялата комбинация, за тия, за които картите им са малко -

А мечове - СИЛА - ЛУНА

Редактирано от boba75
Линк към коментар
Share on other sites

Ще помоля Мона за помощ освен СИЛА - ЛУНА да ми каже как се тълкува -

К Чаши - ЖРИЦА - ЖРЕЦ /Става въпрос за работа/

И каква е разликата между ЖРИЦА до ЖРЕЦ и ИМПЕРАТОР до ИМПЕРАТРИЦА ?

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност не разбрах за СВЕТЪТ как се тълкува .... Примерно за тази ситуация, която съм споменала нагоре

СВЕТЪТ - 6 Мечове - Принц пент

1.Светът при гледане с 3 карти се тълува до голяма степен в зависимост от позицията му. На първа, както е в твоя случай, говори за мечта и силен стремеж към нещо, близък е до Асо пентакли на първа позиция.

2. Асо мечове - СИЛА - ЛУНА - Много тежка комбинация е това според мен. Ти си жертва на страховете и параноите си. Ако Асото е стремежът ти към яснота, една малка светлинка в душата ти, забележи колко е недостатъчна тя, за да освети нощтта, където властва Луната. Не се вслушваш в сърцето си, в разума си, отдаваш се на страхове.

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

С две думи СИЛА - ЛУНА, не е добра комбинация и показва "затъмнение", да разбирам ли, че ЛУНА обръща значението на картата СИЛА, както се случва с КОЛЕЛОТО НА СЪДБАТА. В смисъл - СИЛА по принцип я тълкуваме, като вътрешна увереност и справяне със ситуацията...

Аз си мислех, че по-скоро ЛУНА показва, че нещо ни пречи да видим конкретния изход и това примерно са някакви вътрешни страхове ...

Някой друг ако има друго тълкуване на СИЛА - ЛУНА ще съм доволна да чуя

Линк към коментар
Share on other sites

С две думи СИЛА - ЛУНА, не е добра комбинация и показва "затъмнение", да разбирам ли, че ЛУНА обръща значението на картата СИЛА, както се случва с КОЛЕЛОТО НА СЪДБАТА. В смисъл - СИЛА по принцип я тълкуваме, като вътрешна увереност и справяне със ситуацията...

Аз рядко тълкувам Силата така. За мен тя е преди всичко потискане на онова, което наистина чувстваме и искаме, налагаме си определен начин на действие, който смятаме за правилен, но винаги остава едно гадно чувство. Силата винаги е борба със себе си.

А Луната по принцип е карта, която е свързана със страховете и притесненията, които често са само плод на въображението ни.

Линк към коментар
Share on other sites

Ти пък как слабо я тълкуваш СИЛАТА ... .В тази комбинация вероятно да, но по принцип .... някъде се тълкува и като момент, в който трябва да поемеш отговорност

Не преклавяш ли с оценките ти, всеки пише каквото знае и каквото е видял - за имагинерни образи не се пише.

Комбинация Сила и Луна - слаба комбинация: ентусиазма на Силата се разбива в подводните камъни на Луната и няма нищо наяве; това е комбинация, която често спохожда прохождащите в Tаро, визирам Силата на подобни позиции; тя дори не е и карта, която може да ти упомене някакъв изход от ситуация, на този етап тя не е предсказваща даже. Винаги, когато виждаш подобни комбинации, се замисли какво искаш и как го правиш.

Ако искаш работа, то тази комбинация е causa perduta. Няма шанс.

Линк към коментар
Share on other sites

Мона забележките ги правиш ти обикновено ... то си има и причина в крайна сметка ти ги следиш тия форуми и все пак по-леко с тона, не съм искала да обидя никой и съм написала това, което ми е дошло или трябва да го съобразявам дали се харесва на теб? А ако трябва някой да ми се обиди е baby777, освен ако не си й адвокат. Вече всички станаха много чувствителни ... всеки си има характер, това е ясно и няма на никой да му го променяме

Благодаря все пак за мнението ти по темата.

А някой да каже за комбинациите ИМПЕРАТРИЦА - ИМПЕРАТОР и ЖРИЦА - ЖРЕЦ ...

Редактирано от boba75
Линк към коментар
Share on other sites

Със сигурност е различно отношението ни, защото ти си доста навътре в картите Таро и пак някъде имаш неясноти, а аз се опитвам да разбера Таро от 2 год. някъде и постоянно срещам различни мнения из книги, форуми, сайтове и се опитвам да ги съпоставя ...

А доколкото до обидчивостта - не съм обидчива, но не съм изказала крайно мнение, за да ме критикуваш из форума, вместо да се пишат нормални неща.

Стана ми ясно вече, че големите аркани не дават "голяма" яснота по въпросите.

Първо отношението към Таро не се гради благодарение на времето, през което се занимаваме. То е отражение на нашата същност и нашия живот.

Виждам, че ти за две години си на ниво да четеш чужди мнения и книжки, нямаш никакъв свой опит с Таро. Или греша?

Защо масово по форумите седите и редите карти у вас - карти, които не изживявате, които товарите със значенията, които сте прочели някъде си и упорито вярвате, че те са точно това, което някъв смотаняк е написал.

Отворете си очите най-после и изживейте вашите карти и пишете от своя личен опит.

А относно това, което си написала за моето тълкуване на Силата - то е крайно, защото ти даваш квалификации - какво значи "слабо"???

Не мога да ти говоря за картата по принцип, момиче. Ние тук говорим за конкретни неща, конкретни карти в конкретна ситуация.

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

аз се опитвам да разбера Таро от 2 год. някъде и постоянно срещам различни мнения из книги, форуми, сайтове и се опитвам да ги съпоставя ...

Ако още продължаваш да се опитваш да ги съпоставяш .... различните мнения .... скоро нищо няма да разбереш. Аз след 2рата година осъзнах, че всичко писано за Таро или 99% от написаното е помия, не става, не е важно. Важно е онова, което съм си записала в тетрадката. Комбинациите, които съм изживяла и съм ги превърнала по този начин в личен опит. Това е безценно и никой не може да ми даде по добър урок от този!

Някой да ми казва, че различните картинки на Таро имали различни значения или без картинките не можели да гледат бих ги попитала къде е духовната им връзка с Таро? Изобщо къде е връзката им с картите? Това не е Таро! Ти се учиш от такива. Бих ти пожелала успех. Сред нас обаче няма такива хора. Тук говорим за Таро, не за Ленорман или за спатии, купи и каро!

Ако искаш да учиш приеми критиката и се учи. С вирнат нос се стига до входната врата ... твоята! По-далеч ... едва ли!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

аз се опитвам да разбера Таро от 2 год. някъде и постоянно срещам различни мнения из книги, форуми, сайтове и се опитвам да ги съпоставя ...

Ако още продължаваш да се опитваш да ги съпоставяш .... различните мнения .... скоро нищо няма да разбереш. Аз след 2рата година осъзнах, че всичко писано за Таро или 99% от написаното е помия, не става, не е важно. Важно е онова, което съм си записала в тетрадката. Комбинациите, които съм изживяла и съм ги превърнала по този начин в личен опит. Това е безценно и никой не може да ми даде по добър урок от този!

Някой да ми казва, че различните картинки на Таро имали различни значения или без картинките не можели да гледат бих ги попитала къде е духовната им връзка с Таро? Изобщо къде е връзката им с картите? Това не е Таро! Ти се учиш от такива. Бих ти пожелала успех. Сред нас обаче няма такива хора. Тук говорим за Таро, не за Ленорман или за спатии, купи и каро!

Ако искаш да учиш приеми критиката и се учи. С вирнат нос се стига до входната врата ... твоята! По-далеч ... едва ли!

Напълно съм съгласна с вас Деяна.Убедих се, че е важно аз как ще почувствам и иэживея картата.Водя си емоционален дневник, макар, че не съм привърженик на картите за деня, но поне ще проникна в значенито на всяка карта по свой собствен начин.Така следващия път когато я видя в подредбата ще си кажа тя значи това и това, защото съм го преживяла, а няма да се набутвам да ровя из книги и да притискам вътрешното си чувство.Важно е как ги усеща човек.Надявам се в скоро време да започна и аз да говоря на "вашия език" относно Таро :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...