Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Тълкуване на ПОДПИСИТЕ (Тук)


Guest aorhama

Recommended Posts

Само по себе си заглавието на Темата е изчерпателно и не се нуждае от уточнения, директиви или примери, избистрящи фокуса на възприятие.

Всички ние се подписваме бързешката. Животът е забърз/к-ан.

Едно лого също е подпис. Ако нещо е популярно и известно, това не го прави задължително и по необходимост истина.

Е, успяваме ли да е себеизразим пълноценно?

И какво оставяме след себе си?

Подписвайки се.

П.П. Ама, това аз ли съм го подписвал?

Съществува риск човек да си зададе сам на себе си подобен въпрос. След време.

Всеки въпрос си заслужава отговора.

Редактирано от aorhama
Линк към коментар
Share on other sites

Всички ние се подписваме бързешката. Животът е забърз/к-ан.

Едно лого също е подпис. Ако нещо е популярно и известно, това не го прави задължително и по необходимост истина.

Е, успяваме ли да е себеизразим пълноценно?

И какво оставяме след себе си?

Подписвайки се.

П.П. Ама, това аз ли съм го подписвал?

Съществува риск човек да си зададе сам на себе си подобен въпрос. След време.

Всеки въпрос си заслужава отговора.

Много пъти съм се замисляла за подпис, но винаги ми се е струвало, че думите или мисълта изразяват само моментното ми състояние. Което пък означава, че доста често трябва да си сменям подписа. B) Но новият подпис остава и при другите ми мнения, писани преди година например и се получава една дисхармония. Така поме мисля. :rolleyes: Предполагам ,че болшинството пишешти в този форум са на друго мнение...

Много ми харесва този стих на Омар Хайям:

Не оплакивай, смертный, вчерашних потерь,

Дел сегодняшних завтрашней меркой не мерь,

Ни былой, ни грядущей минуте не верь,

Верь минуте текущей – будь счастлив теперь!

Но не защото го спазвам, а защото много ми се иска да го правя. Затова и се въздържам да го сложа като подпис - ще въведа хората в заблуждение. :D

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Мисля,че подписа е нещо много интересно и изразява настроението на човек.Дали моментно или не зависи от човека.

Ако напишеш например "Всичко е любов" това е послание ,което може да стои много време .. ;)

Аз обичам да си ги меня,защото ми става кофти когато един подпис вече не съвпада с настроението ми или начина ми на виждане на нещаата... :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Ето, аз, например, нарисувах котешката опашка, празната паничка и стената, не защото са изпълнени със съкровен за мен смисъл, а защото тайно се надявах някой да каже - "Браво, моето момче, какво хубаво коте си нарисувал! И, все пак, кой открадна сиренцето?" :P

Линк към коментар
Share on other sites

Да не ти казвам каква разправия стана днес в квартала, заради любимите ни животни...

Едно бяло и пухкаво котенце с един скок се метна върху един гълъб и започна да си играе с него. Известно време наблюдавах сцената без да вземам ничия страна, но си казах, че макар да не е моя работа, ще застана на страната на по-слабия. Завтекох се след котката, тя пусна гълъба, който люто ранен се опита да полети, но не можа да се издигне и започна да се блъска в дърветата... Котката беше далеч, но жаждата за кръв беше по-силна от респекта към човеците (аз бях между нея и гълъба) и тя се спусна след птицата.. аз се затичах след нея, а след мен, едва ли не, се пусна един квартален маргинал, придружаван от виковете на стопанката на кварталните котки... "Знаеш ли тези котки колко са ми стрували? Аз тези котки съм ги хранила, кастрирала съм ги и съм ги ваксинирала! Те поддържат еко-баланса на тази част от Слатина! А той, моля ти се, иска да ги убива!". Хванахме се гуша за гуша с криминалния тип - "Ще отида до вкъщи да си взема брадвата, ама нейсе, че ще те лежа, еди къде си.., даже не там, а някъде другаде..." (явно беше много в час с българските затвори). Може би трябваше да му кажа блага дума и да обърна и другата буза, която той нямаше да пропусне шанса да удари, но му се изрепчих, блъснах го и му казах да носи брадвата! Той се прибра вкъщи, живее на първия етаж, хвърли по мен първия попаднал му по-тежък предмен - една дамаджана - "... тази дамаджана ще я напълня с твоята кръв, само да сляза". "Слизай", казвам му. Не ще. Все пак бях достатъчно галантен да му позволя да излезе с достойнство от ситуацията, отдалечих се, за да може да излезе и да си вземе дамаджаната обратно. Все пак не е вещ без никаква стойност.

Та, така за нашите любими животинки. От този ден предпочитам кучетата. Котките са създания усойни и неблагодарни.

Редактирано от who stole the cheese?
Линк към коментар
Share on other sites

Още малко и ще обявиш мъркащите пухчовци за дяволски създания...:(

Знаеш ли,наблюдавала съм бой между гълъби - свирепи са и се бият до смърт.А гълъбът е символ на душата,светлината,силните чувства,мира...

Гълъбът не е кротка птица,кротки са гугутките,но напоследък не се срещат.Може би защото за разлика от гълъбите се хранят само с чиста храна?

Не съм сигурна че си е заслужавало да се намесваш в котешко-гълъбовите отношения.:hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...