Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Мечтая...


Recommended Posts

Мечтая ... хората по-малко да лъжат. Ако може изобщо да не лъжат!?

Но те мечтите за това са мечти, трудно изпълними са понякога. А на неизпълнимите мечти им казвали фантазии. А хората имащи неизпълними мечти се наричали фантазьори.

Иначе всеки по принцип си мечтае за това което няма. Та и аз така, повече фантазьор и по-малко мечтател.

Иначе за дъгата ... ми всички сме минали под дъгата когато сме се раждали на този физически свят... всички до един. Обаче мечтата на всеки един /осъзната или не/ е да направи тази дъга "едноцветна" ... :3d_051: една такава жълтичка, пък дрехите под нея бели. :3d_015: Фантазии на безработни мечтатели.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Мечтая всичко, което поискам да се сбъдне, но само ако то няма да навреди на мен или някой друг. Всъщност в това отношение, мечтая е силно казано, не мечтая често.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Искам да разбера света такъв, какъвто е в момента. Но не го разбирам.( Не разбирам човеците).

Приятел ми е хладният въздух, песента на щурците ме пренася в този свят, който обичам. Свят на цветове, ухания и форми, свят на хармония, където всичко е красиво. И този свят започва с утрото, с Изгрева. Оглеждам се в ясно синьото небе, усмихвам се на малкото дете, което с радост следва буболечките и им маха за поздрав ( те малките не са като нас големите), поглеждам с трепет нежно цвете и ... опс и една дъждовна капка ми се стече по бузата, преглъщам я с благодарност. Този свят Обичам и за него Мечтая.

И ако можем ние големите, някога да намерим своето място в света така, че всички около нас да благодарят, че ни има.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Мечтая..., как бихте продължили това изречение? Бих продължила по моя си начин

на външен план. Поздрави!

:blink: Мечтая да няма хора, които използват труда на други хора да трупат печалба за тяхна сметка и на техния гръб. Мечтая да осъществя това на което Буда е учил хората: да не причинявам страдание на никое живо същество. Това е основен закон в будизма, и си мечтая това да стане основния закон за всички хора. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Щом се "хвана" да мечтая,значи нещата при мен са на оправяне.

Taка си е :thumbsup:

Когато човек е притиснат от обстоятелствата, няма време и сили да мечтае.

Линк към коментар
Share on other sites

Мечтая, за повече човечност в отношенията!

А конкретно, да намеря половинката си и да създадем семейство и дечурлига. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Потърсих тази позабравена темичка за да си помечтая ,но не така самотно и изолирано,а сред приятели.

И може би защото съм на вълна ангели, днес попаднах на това:

АНГЕЛЪТ В ТЕБ

Представи си, че в теб живее Ангел и че ти от време навреме му позволяваш да погледне през твоите очи. Колко различен би изглеждал светът! Когато Ангелът гледа през твоите очи, и в най-сивия ден ще съзреш дъга. Няма да пропуснеш нито една благоприятна възможност.Представи си, че в теб живее Ангел и ти му позволиш да мисли вместо теб. Тогава ще изчезне безпокойството, няма да се страхуваш от нищо, защото си позволил на ангелските мисли да станат твои мисли.Представи си, че усетиш неговата ръка в своята. Тогава всичко, до което се докоснеш, ще бъде благословено и ще оздравее в миг.Представи си, че позволиш на този Ангел да насочва стъпките ти. Той ще те отведе далеч от отъпканите пътеки и ще ти покаже места, които не си подозирал, че съществуват. Ако позволиш на Ангела да те води, ти ще се изправиш пред неща, от които винаги си се страхувал, но Той ще ти ги поднесе като дар, който си чакал от години.Представи си, че неговото Ангелско сърце открие светлината в теб! Тогава всеки удар на сърцето ти ще е благословия, а пулсът ти - безконечна песен на небесен барабан.Представи си, че този Ангел наистина живее в теб. Колко чудесно е да слушаш как гласът ти изрича неговите думи и как всеки, когото срещнеш в живота си, получава от теб напътствия и изцеление.Представи си, само си представи, че вътре в теб живее и диша Ангел!Ако му позволиш, той ще се свърже с другите ангели, които живеят във всяко човешко същество. И тогава ще видиш, че светът е пълен със сияещи ангели.Ако му позволиш. Тогава ти вече няма да си самотен, никога повече няма да се чувстваш изгубен сред човешкото множество. И никога повече няма да търсиш отговорите извън себе си. Никога!Представи си, о, представи си, само си представи, че в теб живее Ангел и че този Ангел е безсмъртен и никога няма да те изостави! Ако си позволиш да повярваш, най-сетне ще усетиш, че Ангелът наистина живее в теб.Блажени братя и сестри, Ангелът в мен поздравява сияещия Ангел във вас!

Стефани Уилсън

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Малко е тъжно, че подобни теми са позабравени, поне от две години. Теми, които са позитивни, добри и усмихнати.

По-малко ли мечтаем или вече свикнахме да мислим, че мечтите са замо за мечтатателите? Едва ли ...

Помечтайте отново, за добро е :)

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти Ивета!

Мечтая да .... успея да нарисувам мечтите си.... :3d_030:

Линк към коментар
Share on other sites

Чудя се какво ли бих правила без мечтите си, ще се чувствам с орязани криле и половин душа.

За мен тази поговорка " Човек е голям колкото мечтите си" важи в пълна сила, в смисъл преоткривала съм я многократно.

Няма да издавам мечтите си, но ще споделя, че са големи и ярки, имам и по- малки, ежедневни мечти, но не мисля, че са по- малко важни.

Мечтая си котаракът ми да оздравее, да се възстанови и да води нормален, пълноценен живот отново. Това е последната ми мечта от последните вече 4 дни. Стискайте палци, геройски да прескочи трапа на смъртта.Аз вярвам, че ще успее, защото е изключителен котарак. :3d_039:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...