Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Талисмани, амулети...


Recommended Posts

Талисмани,амулети,камъчета,икони......

Сигурно всеки от вас има или е имал такъв предмет.

Неща,които носим със себе си където и да отидем.

Неща,за които взимаме решение,че повече не е хубаво или нужно да носим.

Какво и кои са те за вас?

Ние ли придаваме техния заряд или той им е изначално присъщ?

Има ли място за тях и помагат ли те в определени житейски ситуации?

Изобщо всичко,което споделите по темата би ми било интересно.Надявам се и на вас. ;)

Редактирано от Impulsa
Линк към коментар
Share on other sites

Имах едно шарено цигаре което постоянно носех на врата си и пушех с него преди години в Куцото може и да си ме виждала с него :3d_123: . Незнам, то беше част от мен самата подарих го на някой не си спомням на кой точно и усетих че не е трябвало. Усети го и друг човек който постоянно беше с мен тогава. Опитах се да си намеря ново, но не стана. Това беше единствения талисман който съм имала, сега си давам сметка, а носех много неща, камъни и т.н... вече не нося. Нямам нужда от това, но още си спомням шареното цигаре :)

п.п. Не нося друг път :))). Сега телефона ми виси на врата и той е част от мен :P:)

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Impulsa с музика всичко може да се каже :)

roza.gif

http://www.vbox7.com/play:d0c3ac1b

Много хубава тема мислех, че много ще се пише по този въпрос и съм учудена, че никой нищо не сподели. Поздрави!

:3d_052::3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

И аз реших да надникна в темата с интерес.

От известно време ме е завладяла идеята за амулет,дори усещането ми е свързано със синьо-зелен камък, не знам точно.Това желание се породи след един мой сън,но това едва ли би изненадало някой.Чудя се дали е по-добре човек "случайно" да открие предмета ,който е подходящ за него или старателното проучване по въпроса.

А може би съм нетърпелива и затова така се раздвоявам по въпроса. :3d_075:

Редактирано от nina7705
Линк към коментар
Share on other sites

И аз реших да надникна в темата с интерес.

От известно време ме е завладяла идеята за амулет,дори усещането ми е свързано със синьо-зелен камък, не знам точно.Това желание се породи след един мой сън,но това едва ли би изненадало някой.Чудя се дали е по-добре човек "случайно" да открие предмета ,който е подходящ за него или старателното проучване по въпроса.

А може би съм нетърпелива и затова така се раздвоявам по въпроса. :3d_075:

Четейки поста ти в съзнанието ми веднага изникна едно вълшебно местенце на ул. Пиротска в София. Ако си от там ми пиши на ЛС да ти кажа къде да отидеш, за да не правя реклама във форума. :hmmmmm: Мене камъчетата винаги са ме привличали сами. Просто поглеждам и знам кое да си взема. Обикновено става така, първото което ти привлече вниманието и също важно е усещането, чувството което те завладява като го погледнеш и като го подържиш в ръка. Пречистват се в течаща вода, след това си ги зареждаш с положителна енергия. Може да си го окадиш с индийска пръчка. И с индийските пръчки е така. Понеже изборът е много голям винаги си взимам първите които привлекат вниманието ми, това винаги е правилният избор от собствен опит го казвам. Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Четейки поста ти в съзнанието ми веднага изникна едно вълшебно местенце на ул. Пиротска в София. Ако си от там ми пиши на ЛС да ти кажа къде да отидеш, за да не правя реклама във форума. :hmmmmm:

Благодаря ти Fut,за информацията,но не съм от София.

Иначе и аз съм убедена ,че вътрешното ни чувство винаги ни води към правилния избор,стига да му се оставим разбира се.

Поздрави! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Човек ако е страхлив, песимистичен и сто талисмана не биха го предпазили от това което най - вероятно ще си навлече. :)

:thumbsup: Така е. Естествено че нагласата е най-важна, но все пак има неща които са част от теб самия, които те допълват по някакъв начин и те правят това което си. Аз например сега като се замисля където и да ходя винаги нося книга със себе си. Може и да не ми се наложи да чета, но някак ми е по- спокойно и уютно когато в чантата си нося нещо за четене. Така може би е и с талисманите, придават ти някаква топлина и уют. Някакво чувство и вътрешна устойчивост, то е като чувството че винаги си си у дома с твоите си неща, във своя собствен топъл и красив свят. Не знам, не мога да го обясня, но поне опитах :).

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не бих направила точно такава асоциация.Амумет-страх-песимизъм.Не,че го изключвам.

По-скоро го приемам като едно общуване,обогатяване.Човек по пътя си вървейки се учи от всичко ,което го заобикаля.Та нали всичко трепти.Като един обмен го усещам.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не бих направила точно такава асоциация.Амумет-страх-песимизъм.Не,че го изключвам.

По-скоро го приемам като едно общуване,обогатяване.Човек по пътя си вървейки се учи от всичко ,което го заобикаля.Та нали всичко трепти.Като един обмен го усещам.

:thumbsup: "Учителят казал на принца и на сички последователи:" Всички мои ученици трябва да настроят умовете си към целия живот и да нямат противопоставяне към което и да е живо същество; било то родено от утроба, яйце, влечуго, или преобразувано по друг начин; било то съзнателно или не; било то мислещо или неспособно да мисли, било то с форма или безформено. Вие трябва да разтопите цялото разграничение на индивидуалността и да превърнете всички неща в абсолютно Единство. Добродетелта на високо развитото същество обхваща всички хора и неща, и разсейва тъмнината, която ги усамотява..."

Изт.

Линк към коментар
Share on other sites

Фют, това с първия поглед, първото решение, първата мисъл е много вярно, това е първото решение и то е най-правилно. Интуиция. И аз съм се убедила в силата му, но при мен лошото, е че до скоро не го слушах...

Иначе относно талисманите силата им е в това, че ги зареждаш с определена енергия.

Червен конец на лявата ръка...

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

Можете ли да покажете на снимки някои от по-известните амулети и да обясните тяхното значение

Благодаря :) 

Линк към коментар
Share on other sites

Можете ли да покажете на снимки някои от по-известните амулети и да обясните тяхното значение

Благодаря :)

Хе дяволско копитце :P ама не е за показ че ще се развали магийката :harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

:D

Не бе, аз съм сериозен  :D

Решил съм да си взема някакъв гердан/амулет/ и co.  обаче не искам да е просто някаква дранкулка дето няма грам смисъл, или плочка, на която да пише "ПрЕсЛаВа ФеН" :D, а да е нещо с по-дълбоко значение :)

Благодаря 

Линк към коментар
Share on other sites

Най сИриозно ти казвам, че в това нЕма пРаВиЛа то само ше си доди при теб и ше си е само тВоЙо. Ше си го усетиш сам самичък и нема а го даваш да ти го пипа друг :3d_158: . Ща си го пречистваш както съм обяснила малко по-нагорце и ще си го зареждаш с положителни мисли и енергия :3d_123::)

п.п. Тръгни с намерение да откриеш нещо за себе си и следвай интуицията си.

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Ако си направя амулет съдържащ "ом" и вариации на мантрата "ом", дали ще има по - голяма магическа сила от един обикновен аватар, в който няма формули ?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Аз имам един камък, който ми подари Петко Найденов, художник и рейки учител.

Камъкът е в много нюанси на карамелено, млечно бежово и кестеново кафяво, нося си го в чантата. Подари ми го след един рейки сеанс.Той е много близък приятел на баща ми, редовно минава да го вижда през неговото ателие, а пък и двамата са художници с духовни интереси.Аз дори не си давах сметка , че имам всъщност талисман, хахаа. Просто си го нося в чантата.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...