Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сподели настроението си с музика или стих 3


Guest Fut

Recommended Posts

  • Отговори 379
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ох не мога да се сдържа гледайки днешната снимчица на Портала :D

pht_nat_138.jpg

Пиле, пиле

Пиле, пиле,

аз те знам,

искаш нещо

да ти дам.

На ти житце

да кълвеш,

че петле

да порастеш!

Изт. :D

Няма ли някъде темичка из форума за малки, големи и още по- големи дЕчУрЛиГи :P !?!!!????

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

В последно време астро(н)олозите наблюдават странно небесно явление. Някаква интересна, но в същото време съмнителна (заради странното усещане в областта на слънчевия възел която предизвиква като усещане когато нормалните нмчс"нормалните човешки същества" я съгледат) мъглявина се разстила върху звездния небосклон,за която ясновидката кака Пенка казва (а тя е на свелинни години напред спрямо учените астро(н)олози), че се състои от етерните, астрални, ментални и т.н... тела на странна групичка души ( дали са сродни или не там се не знае) обединени под общото название - "Ал...". Един от най- ярките представители на въпросната звездна група е Дзиндзибил Алфетков Перес Галдос и т.н...по настоящем Бентито/Бенито и ...(имената са далечно възпомИнАнИе от изминалите/изтекли/бивши и т.н.. прераждания/превъплъщения на въпросния и аз незнам к'ъв екземпляр).

Та въпросния екз. има любим изпълнител, великият Ал... чието творчеството говори само по себе си. Отпуснете се удобно и се насладете:

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Песен за деня:

:3d_004:

п.п. El29 - Да поратолокалдалилясаш дано щом си ми станал последовател :P . Добре дошъл при Дж... народ хих

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

По принцип не обичам сериозните песни,но приемам поздрава ти . :3d_139:

Между другото идеята да си пишем из форумите е също така за да  създаваме образи и характери които съществуват,които са типични.

Не да смятаме че има само 2-3 типа човешки характери,не.Ако се вгледаме по-дълбоко ще осъзнаем че типовете и нюансите на чувствата са много повече.

Не ми е до музика и поздрави. :3d_168:

Линк към коментар
Share on other sites

Поздравявам всички с тази песен, End of all Hope

Това е чувството да си предаден. :3d_168:

This life unforgiven

It will end with a birth

Много яка песен,с много яки послания.

Линк към коментар
Share on other sites

За деня:...

Тогава следва нещо за лека нощ, специален поздрав от мен за теб и за Томодаши :feel happy: . Другите да не го пускат и да не слушат! :harhar:

">
" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350">

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

ПРОБУЖДАНЕ :3d_105:

Събуждам се от своя сън,

щастливо очарована от утринта

и чувам някакъв прекрасен звън,

това е то, настъпва пролетта!

Пробуждат се зелените треви,

напъпват розови цветчета

и ето, в мен нахлуват пролетни мечти,

като във приказка с безброй звънчета!!!

Това е чудо тъй голямо,

да виждаш слънце и цветя,

да вдишваш аромата на трева

и да усещаш дивна красота!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Атлантида :D хихихихх добре че все още не мога да си превеждам хихиххи. По повод Томодаши си мислех нещо тази сутрин ще използвам случая да го споделя с теб защото мисля, че моментът е подходящ :) . Хмммм знам, че много малко възрастни/големи/пораснали хора са съхранили част от детето в себе си което не е много добре т.е. една малка частичка трябва винаги да остане жива и когато се налага да правим връзка с нея. Така си мисля :rolleyes::) )). Та замислих се тази сутрин, за това че бат Томич вечно се оплаква от лошата си съдба, от сбърканите си гени и т.н... и по този повод се сетих, за "Хари Потър и затворникът от Азкабан". :hmmmmm: Книгата т.е. книгите ги има в "Моята библиотека",

но за тези на които не им се чете, но проявяват интерес могат да погледнат ето ТУК.

Та мислех си по този повод, за дименторите и за богърта:

"ДИМЕНТОР (Dementor)

Характеристика – "...едни от най-противните същества на този свят, които обитават най-тъмните и мръсни места, тържествуват от разрухата и отчаянието, изсмукват спокойствието, надеждата и радостта от пространството около себе си... Приближиш ли се до диментор, всяко добро чувство, всеки щастлив спомен ще бъде изсмукан от теб. Стига да може, дименторът ще се храни от теб, докато те превърне в нещо като себе си – бездушно и зло."; дименторите са пазителите на страховития магьоснически затвор Азкабан

Произход – от лат. dementia – лудост, безумие, откъдето и dеmentor – който подлудява"

"БОГЪРТ (Boggart)

Характеристика – нещо като превъплатител – може да заема формата на всичко, което знае, че ни плаши; обича тъмни затворени помещения като дрешници, пространството под леглата, кухненски шкафове под мивката и др.; винаги е добре да има някой с теб, когато се изправиш срещу богърт – тогава той се обърква и не знае каква форма да приеме; това, което не понася, е смехът; магията, с която се обезврежда, изисква голямо съсредоточаване и се състои в придаването на смешен образ на богърта.

Произход – от англ. boggle – стряскам се, сепвам се"

Изт.

и затова как Хари с помощтта на приятели естествено, но най- вече използвайки силите вложени в него успя да се справи с паразитите запалвайки своята собствена светлина и да спаси не само себе си...

Не му се връзвам на бат Томич на "ХуМНоТиЙтЕ" защото от прочетеното и от тук там преживяната/приложеното т.е. от микроскопичния си опит знам, че тука става въпрос за паразити (това е описано доста добре в ТАЗИ книга) и за една властна драма наречена "Горкият аз" която пък е доста добре описана ето ТУК има ги и на филм за този/тези на които не им се чете.

:hmmmmm: Като се замисля сега и Учителя е казал нещо по този повод (ще се опитам да си спомня). Беше нещо от сорта на:"Погелдене животните с колко по малко неща са надарени и пак се справят, а на човека е дадено толкова много, а той стои и се вайка/чуди какво да прави" (цитата не е точен защото е измъкнат от спомените ми което е добра практика при толтеките). Така наслагвайки нещата едно върху друго може би не е случайно, че снощи се заслушах над думите на психоложката на Вип Брадър (не и знам името защото много не се заглеждам в това), но тя каза: "Когато на жените живота им е объркан и се чудят как да го подредят се впускат в едно голямо чистете" -проверено, така е :thumbsup: . Но си мисля, че това може да се отнесе не само към жените, защото аз имам приятел който си е мъж и половина, но много жени биха му завидяли на чистотата и на подредеността включително и аз на първо място. Та по този повод си мисля, че наскоро така ту на шега ту насериозно (спомняйки си за богърта) споделих с оплакващия се бат Томич който вечно казва че не може да работи, че е добре поне стаята да си изчисти. Предполагам, че вкъщи има прахосмукачка (те щото и вещиците вече се модернизираха т.е. смениха метлите с летящи прахосмукачки) и предполагам че знае от къде се държи и как се пуска (как не, та той добре се справя с компютъра и филми може да тегли от интернет). И си миля, че това лека полека може да го направи, а ако е забъркан ще му дам един съвет - Да започне от най- лесното място и така малко по малко нещата му ще се наредят като по магия т.е. ще му се разкрият и външните, а ако е буден и вътрешните начини и методи как да се справи с живота си. Казах му и преди, че ако иска да има големи резултати/ постижения след време трябва да започне от мъничките неща първоначално и така капка по капка ... ще се изработи и търпението което е една от най- важните и прекрасни добродете ли. И понеже поста стана доста дълъг ще завърша с думите на баща ми който казваше - "Очи се плашат ръце се не плашат". Така казваше той и прав беше Бога ми. Ето и нещо по конкретната тема:

http://www.vbox7.com/play:435ca37c

Поздрави!

P.S. редактирайки се, няма да се редактирам пък :P:D

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Много състрадателно и чувствително същество си ти, Фут, истинско нептуново чедо.

Хе-хе , Fut, :D "Предполагам, че вкъщи има прахосмукачка (те щото и вещиците вече се модернизираха т.е. смениха метлите с летящи прахосмукачки)" :3d_139:

Макар и с усмивка, казала си доста сериозни и според мен абсолютно верни неща. Много ми се иска и силно се надявам, че Томодаши ще ги види. Имам предвид- не ще ги гледа, ще ги види добре. Крайно време е да събере сили и положи усилия за една усмивка и една положителна мисъл и след това да "задържи в това положение". И аз ще перефразирам една мисъл, тя е всъщност към Томодашито (думам ти дъще, сещай се снахо)-" Ние се превръщаме в това, за което се мислим. Така че внимавайте за какво се мислите." Важи с еднаква сила както с възвратна частица "се", така и "си", струва ми се.

Линк към коментар
Share on other sites

ПРОБУЖДАНЕ :3d_105:

Събуждам се от своя сън,

щастливо очарована от утринта

и чувам някакъв прекрасен звън,

това е то, настъпва пролетта!

Пробуждат се зелените треви,

напъпват розови цветчета

и ето, в мен нахлуват пролетни мечти,

като във приказка с безброй звънчета!!!

Това е чудо тъй голямо,

да виждаш слънце и цветя,

да вдишваш аромата на трева

и да усещаш дивна красота!!!

Прекрасно ! :feel happy::feel happy:

Една усмивка и от мен :D :

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Атлантида това пък е специално за теб:

http://vbox7.com/play:162920d6

:3d_043:

Не знам защо точно тази песен ти пуснах, просто това е първото което ми дойде под ръка така да се каже :). Дано да ти хареса :).

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

За деня:...

Тогава следва нещо за лека нощ, специален поздрав от мен за теб и за Томодаши :feel happy: . Другите да не го пускат и да не слушат! :harhar:

">

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Фют, да си призная не бях обръщала голямо внимание на текста, сега много ме замисляш :hmmmmm: . Идеята за ролята на произхода и корените е много добра за тема. Сигурно ще се получи, пусни я, твоя си е.

Атлантида това пък е специално за теб:

http://vbox7.com/play:162920d6

:3d_043:

Не знам защо точно тази песен ти пуснах, просто това е първото което ми дойде под ръка така да се каже :) . Дано да ти хареса :) .

Благодаря ти много, Фют, наистина точно това трябваше да чуя!

Линк към коментар
Share on other sites

Фют, да си призная не бях обръщала голямо внимание на текста, сега много ме замисляш :hmmmmm: . Идеята за ролята на произхода и корените е много добра за тема. Сигурно ще се получи, пусни я, твоя си е.

Благодаря,

попитах те, за да избегна усложнената процедура по пускането на темите...Всъщност, за себе си аз вече съм взела решение накъде да насоча главната/съществената енергия на живота си затова за мен не е необходимо наистина, но ако за някой това е важно както е било и за мен признавам винаги може да използва това и да отвори темичката още веднъж ти благодаря за което :). И за да не съм голословна ще споделя къде душата ми е взела решение да пусне корени независимо от всички обстоятелства:

Съзерцание за Словата на Отвъдния

Само който има Любов към Истината, чува Словата на Отвъдния, Словата на Незнайния. Така Незнайното се ограничава в знайното. Да имаш Любов, означава да имаш Душа. Незнайният може за говори само чрез Душата. Тогава в Словото има Душа, има Присъствие. Душата е Изворът, през който тече Незнайният. И Словата му са Слова Отвъдни, но близки на всяка Душа. Когато Незнайният говори, ти пиеш от Неговото Велико Присъствие. Незнайният казва: Не ме търси отвън, а Ме открий в себе си. Не Ме гледай с очите си, а Ме съзерцавай в Душата си. Не Ме желай, защото Аз превъзхождам всички желания. Аз съм предвечно в теб, отпреди всички времена. Аз съм в Душата ти, а Душата ти е Океан от Любов. Любовта – това си ти самият. И Любовта – това съм Аз самият. В Любовта ти Ме имаш завинаги.

Щом имаш тази Любов, ти Ме имаш. И тогава трябва ли да желаеш нещо друго? Чрез Любовта Аз съм твой отпреди всички времена. Кое е това, което още търсиш? Не Ме търси, но преоткрий Любовта в себе си – Аз съм там. Аз те създадох като Любов. Чрез тази Любов ние сме от един и същи род. Да имаш тази Любов, то значи да си самодостатъчен, самоизобилен, самопрепълнен, самоблажен, самоизвиращ. Не търси нищо друго, защото Аз съм ти дал Себе Си. Аз съм вечно твой отпреди всички времена – Това бяха Словата на Отвъдния. И откакто разбрах това, аз вече нищо друго не търся. Нямам цел, нямам име, нямам желания. И смъртта дори ме отбягва, защото Незнайният оживя в мен.

Елеазар Хараш

Сафа Таора

Книга на Съзерцанията на Древните Атланти

Изт.

Наистина няма какво да прибавя към тези слова останалото се чува в тишината на неизговоримото. АУМЪ

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...