Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Mъжът -2 част


Силвия СД

Recommended Posts

Какъв трябва да е Истинския мъж за жените, ако оставим настрана клишетата(често верни) или можеби е по-лесно да се каже какъв не трябва да е?

Истинският мъж не трябва да е, а е.

Модераторска бележка: Темата е продължение на Мъжът - първа част.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Отговори 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте, мъже и жени. Виждам, че темата е отключена и така можем да продължим нашата интересна и ползотворна раздумка на тема "що е мъжът и има ли той място у нас". :D

Линк към коментар
Share on other sites

Почвам с Трябва да е:

Достатъчно силен, за да носи отговорност за живота и съдбата си

Достатъчно осъзнат, за да разбира силните и слабите си страни.

Да обича (в истинския смисъл) себе си, хората и живота си

Да не живее в страх, да умее да рискува

Действен, мислещ, твърд.

Не трябва да е ... страхлив, хронично мрънкащ, пасивен ... женствен

Май само това

1026.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Всяко мъжество има свой произход.

Аз го наричам (мъжеството) майчинство.

Всички нас майка ни е раждала, каквато и да е тя.

Обичам майка си!

Всяка жена умее да ражда - умее и да помята, ако реши.

Не можем един без друг.

Следва продължение.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересен е един всепризнат факт обаче, че повечето жени се влюбват не в интелигентни и галантни мъже, а в така наречените "лоши момчета", т.е. такива, които си имат малко или много пороци разни, по-груби са, по - несдържани, и так далее. А мъжете, които са интелигентни, галантни, кавалери някак ги имат малко като смотани, скучни...

Питам - защо?

Какво ни привлича в лошите момчета, които не са така мили и какво ни отблъсква в добрите момчета - които са мили и с тях бихме имали по-малко "ядове".

Така, че, кой е истинският мъж - този който описваме и за който жените мечтаят или "лошото момче" с което сме?

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

Ако мъжът се стреми да бъде такъв, какъвто го иска жената, която той желае.... той вече е изпаднал в зависимост от женската представа и е загубил себе си.

Жена, която изсиква от мъжа, а не се вглежда в неговата душа и не уважава неговата свобода и индивидуалност, е обречена на вечно търсене и недоволство.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересен е един всепризнат факт обаче, че повечето жени се влюбват не в интелигентни и галантни мъже, а в така наречените "лоши момчета", т.е. такива, които си имат малко или много пороци разни, по-груби са, по - несдържани, и так далее. А мъжете, които са интелигентни, галантни, кавалери някак ги имат малко като смотани, скучни...

Питам - защо?

Какво ни привлича в лошите момчета, които не са така мили и какво ни отблъсква в добрите момчета - които са мили и с тях бихме имали по-малко "ядове".

Така, че, кой е истинският мъж - този който описваме и за който жените мечтаят или "лошото момче" с което сме?

Може би защото т.н. "лоши момчета" се водят от животинските си импулси. Излъчват някаква естественост - първосигналност, а това пленява жените. Там има повече страст.

Галантните кавалери са разумен избор, не толкова импулсивен. Особено ако зад маската на галантността е скрита неувереност в мъжеството.

Мисля си, че няма значение дали една жена е водена от разума когато прави своя избор за "галантен и умен мъж" или разчита на животинските си инстинкти и предпочита "лошите момчета". В крайна сметка желанието на душата и истинската любов са съвсем отделно нещо.

Ако няма истинска любов всичко омръзва и доскучава. Нито страстта, нито разумността, не са душевно обвързване и цялостност

Четох някъде, че тези животински импулси не трябва да се подтискат, ами да се провокират, а след това да се овладеят. Това вече било духовна зрялост готова за истинска любов. А докато узреем за истинска обич (за себе си говоря :)), просто ще си избираме между страст или разум, между галантност и лошковци :) Така че все тая

Редактирано от Adams
Линк към коментар
Share on other sites

Ами да, Дончето го е казала много добре.

Защото на всякъде се говори за идеалният мъж и идеалната жена, а дефакто ние хората сме устроени така, че все нещо да не ни харесва и да прави партньора ни не до там идеален...

Но идеята за темата беше друга, просто в нея да пишем не само лоши неща и да оплюваме мъжете, а напротив. Да изтъкнем всичко онова което са те.

Всичко това което ги прави по-различни от жената, добрите им страни. Все пак светът не може без мъж, нито без жена, защото сме половинките на едно цяло.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:

По моето скромно мнение нещата не трябва да се разделят:

Под думата жена разбирам същество, което живее на земята, облечено в най-дебелата дреха и най-красивата дреха, която може да се тури. Най-разумното същество, това е жената. Искам да ви говоря малко конкретно. За мене конкретните работи са основа за създаването на новата философия в нивото на едно ново направление.

~~~

Добрата жена е у самия човек. Човек е създаден от мъж и жена, и двамата образуват човека. Една жена е половин човек и един мъж е половин човек. Когато някой търси жена, той е половин човек, иска да стане цял човек. И сега хората искат да се женят, но за колко време? След 10–15–20 години тя си замине, и мъжът е пак половинка. Или след 20 години мъжът замине, и жената е пак половинка, няма го мъжът. Неразрешен е този въпрос. Жената ще се оплаква от мъжа си, че не е такъв, какъвто трябва. Не си намерила своята половинка, оплакваш се от мъжа си, понеже си взела чужда половина.

~~~

Та казвам сега, тази е разумната жена. По отношение на живата природа, на същественото в света човек е жена. Кой е жената? Целият човек е жена. Кой е нейният мъж? Живата природа, разумното, същественото, което създало всичко в света, то е мъжът. Той трябва да я похвали, че тя е разумна. Та в този смисъл вие ще имаме един идеал, от който може да почерпите известно знание.

~~~

Тази божествена жена, както я описва Соломон в Притчите… Каква трябва да бъде добрата жена или добрият човек? Той трябва да бъде накичен с всички тия добродетели. Първото нещо, човек трябва да има абсолютна вяра, която да не се поколебава в нищо. Никое страдание, никоя мъчнотия в света да не е в състояние да го отмести от пътя. И никое благо да не е в състояние да те измести от пътя ти. И в скърбите, и в радостите, и във веселението ти да държиш една и съща посока. Никога да не правиш сравнение, да кажеш, че този човек седи по-горе от мене или седи по-долу от мене. Човек, който е на земята, не трябва да се сравнява с тези, които са по-долу от тебе, той трябва да се сравнява с тези, които са по-високо от тебе, да кажеш: „Искам да бъда като тях.“ Да сме не вечер, захождащо състояние, но да бъдем, каквото е изгряващото слънце до зенита. Винаги човек да гледа нагоре и по-нагоре, да стигне до зенита.

Зенитът е организиране в човешкия живот, значи да реализираш онова, което ти си желал в света. А щом го реализираш, трябва да започнеш един нов строй, една нова епоха, в която ще разбираш в какво седи новото, в какво седи смисълът на живота. И Писанието казва: „Нито око е видяло, нито ухо е чуло, нито на човека наум е дохождало за онова, което Бог е приготвил за тия, които го любят, за онези, които го обичат.“

Добродетелната жена

Линк към коментар
Share on other sites

Истинският мъж е този, който е истински.

Този, който превръща слабостите си в сила. Този, който знае какво иска и как да го постигне. Този, който знае кога да направи компромис и кога да е твърд в позицията си. Този, който умее не само да чува, но и да слуша, както и не само да гледа, но и да вижда, даже без да дава вид. Този, който не потиска инстинктите си и тези на половинката до него. Този, който приема същата тази половинка за партньор в живота, а не даденост или притежание.

Този, който постигайки целите си, не забравя за обикалящия го свят и хора.

Такива работи :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Почвам с Трябва да е:

Достатъчно силен, за да носи отговорност за живота и съдбата си

Достатъчно осъзнат, за да разбира силните и слабите си страни.

Да обича (в истинския смисъл) себе си, хората и живота си

Да не живее в страх, да умее да рискува

Действен, мислещ, твърд.

Не трябва да е ... страхлив, хронично мрънкащ, пасивен ... женствен

Май само това

1026.jpg

Да

Линк към коментар
Share on other sites

Кое мислите, че по - скоро се отнася за отношенията между мъжете и жените : " Които си приличат, се привличат" или " Противоположностите се привличат", и двете теории съм чувал. :hmmmmm: Нали всеки от нас трябва да развива определени качества, ами ако всички развием мъжките и женските си качества ( ако мога така да ги нарека), на какво ли ще се основава привличането между мъжете и жените - може би на нещо друго, или пък ще живеем в свят в който такъв въпрос не би могъл да съществува въобще ...? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest НиколаДамянов

Истинският мъж...???

Истинският мъж е този, който реално може да носи отговорност не само за своите действия,

но и за действията на жената до себе си, на която е гласувал доверието си !

Линк към коментар
Share on other sites

"Истинският мъж е този, който реално може да носи отговорност не само за своите действия,

но и за действията на жената до себе си, на която е гласувал доверието си !"

Всеки носи сам отговорност за деиствията си.

Всеки човек има собствена воля,душа и съдба.

Да влияеш на тези 3 човешки ценности,означава да причиняваш зло и да ограничаваш свободата.

Няма "истински" мъж или "истинска" жена.

Колкото и да ви е неприятно всички сме истински,всички сме от плът и кръв. :3d_139:

Ако някои не е съгласен с мнението ми , нека спорим.

Защото аз знам че съм прав.

Както се казва бог е с мен.Щом бог не дели хората по цвят на кожата или по-сила,кои 

си ти че да определяш кои е истински и кои фалшив?

Повече от бог ли си?

Редактирано от tomodashi
Линк към коментар
Share on other sites

Не съм повече и от една мравка , но това не ми пречи да определя кой е фалшив и кой не е!

"Истинският мъж е този, който реално може да носи отговорност не само за своите действия,

но и за действията на жената до себе си, на която е гласувал доверието си !" - Пълна глупост!

Не съм съгласна изобщо!Грешка е да поемаш отговорност за постъпките на другите .Много често хората се чувстват виновни заради действията на другите!

Всички сме хора , всички си имаме свойте слабости.Само защото един мъж е решил да живее така както си иска ,не го прави по-малко мъж от другите.Той просто има различни разбирания от нашите!

Всеки по пътя си в крайна сметка! :)

Кое мислите, че по - скоро се отнася за отношенията между мъжете и жените : " Които си приличат, се привличат" или " Противоположностите се привличат", и двете теории съм чувал. :hmmmmm: Нали всеки от нас трябва да развива определени качества, ами ако всички развием мъжките и женските си качества ( ако мога така да ги нарека), на какво ли ще се основава привличането между мъжете и жените - може би на нещо друго, или пък ще живеем в свят в който такъв въпрос не би могъл да съществува въобще ...? :hmmmmm:

Няма как някой да те привлича ,ако не намериш нещо сходно ,нещо по което да си приличате и нещо по което да се различавате!

Така че за мен и двете са верни събрани в едно ! :)

Редактирано от Иво
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Деяна! :thumbsup:

Грешка е да поемаш отговорност за постъпките на другите .Много често хората се чувстват виновни заради действията на другите!
:thumbsup:

Според мен е грешка и да вменяваме вина на някого - например на мъжа до себе си - че не се чувства отговорен за нещо или че според нас не е изпълнил нещо, за което е отговорен според нашите стандарти...

Всички сме хора , всички си имаме свойте слабости.
:thumbsup:

Забележката и още по-зле критиката само събуждат самозащита, а тя забавя или изобщо спира осъзнаването на пропуска (не бих го нарекла грешка). Не знам как изглеждаме ние жените в очите на мъжете, но в женските очи това определено е характеристика на мъжа. :3d_060:

Линк към коментар
Share on other sites

Почвам с Трябва да е:

Достатъчно силен, за да носи отговорност за живота и съдбата си

Достатъчно осъзнат, за да разбира силните и слабите си страни.

Да обича (в истинския смисъл) себе си, хората и живота си

Да не живее в страх, да умее да рискува

Действен, мислещ, твърд.

Не трябва да е ... страхлив, хронично мрънкащ, пасивен ... женствен

Май само това

1026.jpg

а защо един мъж е нужно да бъде някакъв си спрямо жената която обича не е ли по важно какво дава в мислите чувствата си сърцето си и най важното да НАПРАВИ така че жената да го асимилира с нейната душа и сърце и ТОГАВА настъпва момента когато идва ЛЮБОВТА и ЩАСТИЕТО и остава ЗАВИНАГИ повярвай те бре братя МЪЖЕ що ВИ трябва да се мъчите и затормозявате да станете силни още по мъжествени богати само ще се затормозите психически жената така е сътворена че и ВСИЧКИ пари на земята да и предоставите пак ще иска затова дайте и истинските си чувства направете така че тя да го разбере и ще се убедите каква ОРЛИЦА има до ВАС способна дори с БОГ да разговаля за своето МЪЖЛЕНЦЕ а сега да почерпя с рибка сам е хванах и сам е приготвих че то моето момиче обожава рибата217426_fr.jpg

241322_fr.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Кое е по-добре да си истински мъж или да имаш душа на ангел?

Истинските мъже са много ниско в йерархията на духовното развитие.

Че то нито Христос нито Бог са "истински" мъже,а са ангели.

Според мен истинският мъж това е маймуна горила,която според учените може да дигне до 3 тона.

Горилата е най-истинският мъж на тази земя.

Поуката е следната.

Бъдете ангели ,а не истински мъже.

Линк към коментар
Share on other sites

каквото посее в ЖЕНСКОТО сърце и душа МЪЖЪТ тва и ще ожъне за неговата благодат може ли да посееш домат и краставица да изникне ВСЕЛЕНСКИЯТ ЗАКОН е такъв че каквото даваш това и ще получиш каквото посееш това ще ядеш

Линк към коментар
Share on other sites

"Съзнава или не на мъжът му е определено да бъде връзка между световете,докато жените са самите светове. "

Аз твърдо вярвам че не съществува мъжка и женска душа.

Че този живот може да съм мъж,следващият жена.

Разликата не е чак толкова голяма между мъжете и жените. :3d_162:

Просто едните са мъже,а другите жени защото трябва да преоткрият различни духовни ценности.

Всички сме изградени от една и съще материя.Не забравяйте че живеем в един свят и той ни свързва искаме или не искаме. :3d_013:

Накрая само ще добавя,че ми става гадно като пиша с този заповеден тон.Глупав съм и доста страдам от това. :3d_130:

Не мога да се изразявам добре защото моето тяло е толкова много несъвършенно. :3d_013:

Линк към коментар
Share on other sites

Достатъчно силен, за да носи отговорност за живота и съдбата си

Достатъчно осъзнат, за да разбира силните и слабите си страни.

Да обича (в истинския смисъл) себе си, хората и живота си

Да не живее в страх, да умее да рискува

Действен, мислещ, твърд.

Не трябва да е ... страхлив, хронично мрънкащ, пасивен ... женствен

Май само това ? Aaaaaaaa, не! Не само това.

Мъжът трябва да е Бог!

Ама богат де. Не някой местен дребен Бог. И умен.

Красив.

Нежен.

И послушен разбира се!

И да разбира от нежна женска душа.

Да може да я отменя, когато е служенбно заета с пране и готвене.

А ако и глади.....това е мъж!

Един истински мухльо.

А другите мъже какви са само....ооооо, до малкия им пръст не можем се докосна!

Линк към коментар
Share on other sites

Tрябва да е силен ,властен с H А Р А К Т Е Р ,а не мамино синче ,страхливец и т.н. Да респектира с поведение ,с действия ,да държи на думата си и да е сериозен .

Линк към коментар
Share on other sites

Събудете се бе жени....в момента в който мъжът стане ИДЕАЛЕН то тогава спира да се преражда.

Не търсете нещо което няма как да съществува.

Другия вариант е да се правя на идеален например ама пак ще съм крив.

За това едни двойки са хармонични,а при други жертвата ще намира похитителя си.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...