Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Mъжът -2 част


Силвия СД

Recommended Posts

Аз мога да кажа същото и за теб, че страшно много ме разочароваш и не мога да повярвам, че това е същият човек от преди 7 години. Все едно се е вселило нещо в теб, не знам на какво се дължи това.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Преди вярвах все още, че България може да се оправи и затова си спестявах критиките. Но сега вече не вярвам, защото няма нито един признак, който да говори за някакъв подем у тоя народ. Бъдещето е много тревожно, но това не е за тази тема.

Когато си на запад и си успял придобиваш смелост да говориш нещата, които ти идват отвътре, спираш да си просто една овца от стадото, както беше докато бях в България...Освен това, преди следвах някакви духовни пътища и се правех на добър, играех роля, щеше да е голям шок да се покажа в разрез с принципите на съответното учение. Освен това за мен беше важно да си градя имидж чрез форуми, докато сега ми е все едно какво хората мислят за мен, най-важното е да съм себе си добър или лош това съм аз. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Разбирам, че са много факторите за тази промяна, но все пак зареди се с малко търпение, прояви малко толерантност, може пък да намериш отново приятели, а защо не и подходящата жена, което искрено ти пожелавам...Да израснеш, да се намериш и да срещнеш подходящия човек, който не търси да се възползва от теб, а е с теб, по много други причини, които не се изчерпват със секса. Стават и чудеса в този живот, не бива да се иронизира всичко и да се пълниш от главата до петите с негативизъм. 

 Има други, необясними неща за простите сетива, които истински привличат хората и ги карат да изживеят един живот заедно, да споделят тревогите си, негодуванията си, страховете си и всичко добро, което носят в себе си. Аз съм такъв идеалист, че едва ли има от това повече накъде...

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Преди вярвах все още, че България може да се оправи и затова си спестявах критиките. Но сега вече не вярвам, защото няма нито един признак, който да говори за някакъв подем у тоя народ. Бъдещето е много тревожно, но това не е за тази тема.

Когато си на запад и си успял придобиваш смелост да говориш нещата, които ти идват отвътре, спираш да си просто една овца от стадото, както беше докато бях в България...Освен това, преди следвах някакви духовни пътища и се правех на добър, играех роля, щеше да е голям шок да се покажа в разрез с принципите на съответното учение. Освен това за мен беше важно да си градя имидж чрез форуми, докато сега ми е все едно какво хората мислят за мен, най-важното е да съм себе си добър или лош това съм аз. :rolleyes:

 

Ей това е мъжка приказка :) Можеше да бъдеш себе си и преди, нищо че си следвал духовно учение. Учителя, например, е имал едно учение за света и още нещо към него за тези, които са себе си. 

 

А за жените. Ами те само няколко пишат разни неща странни във форума :) Има много и различни жени. Не забравяй и че жената съответства на мъжа. Ако досега "си се правил на добър, опитвал си се да градиш имидж и си се притеснявал да криткуваш, а сега си придобил смелост", е естествено да попадаш на жена, която ще те "размята". 

 

П.С. Винагии съм смятал, че трябва да има нещо като училище за мъже за отношенията със жените, но мъжете за разлика от жените май не се интересуват от такива неща. Кой иска да основем такова? :) 

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

 

 

 

 

А за жените. Ами те само няколко пишат разни неща странни във форума :) Има много и различни жени. Не забравяй и че жената съответства на мъжа. Ако досега "си се правил на добър, опитвал си се да градиш имидж и си се притеснявал да криткуваш, а сега си придобил смелост", е естествено да попадаш на жена, която ще те "размята". 

 

П.С. Винагии съм смятал, че трябва да има нещо като училище за мъже за отношенията със жените, но мъжете за разлика от жените май не се интересуват от такива неща. Кой иска да основем такова? :)

 

Божидар не разбирам кой визираш под жените във форума и какви са странните неща, които пишат? Да не започнем и ние да даваме квалификации на твоя безпрецедентен начин на писане, че ще стане мазало.

Линк към коментар
Share on other sites

Хах, а ти не играй двойни игри и не говори с двусмислици, че честно казано направо не знам на коя картинка да те оприлича, коя от коя по-хубави...:))))

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Хах, а ти не играй двойни игри и не говори с двусмислици, че честно казано направо не знам на коя картинка да те оприлича, коя от коя по-хубави...

твоите проекции са си твоя работа, а не моя

и стига заплашва!

Линк към коментар
Share on other sites

Думите са твои, а не мои, така, че не знам за чии проекции иде реч тук. Не можеш да изтърпиш и 2 дни без караници и без някоя ядна забележка. 

Линк към коментар
Share on other sites

Попрочетох последните няколко страници и се наслаждавах на истинското лице на жените. Безкрайно съм благодарен, че никога не съм бил и няма да бъда в тяхната клопка. Направиха се много опити за нагазване в дълбоки води, за правене на психическа дисекция на мъжа. Непоносимо отношение имат жените спрямо мъжете!

Мъжът не трябва НИЩО и не е длъжен с НИЩО на жените! Запомнете го това. Много е удобно "аз съм жената, той трябва да печели и да носи парите вкъщи, аз нямам грижи". Няма такова животно. Единственият интерес на мъжа към жената е да си удовлетвори сексуалните потребности, за друго не сте му нужни, той ви приютява и храни, той ви утешава, когато ревете. А в замяна получава удари зад гърба, сплетни, увъртания като змия, критики и непрестанни желания и изисквания... Че това живот ли е???

Тази картинка казва всичко. Преди женитбата жената неуверена, изплашена, объркана, без опора. След развода жената изсмукала всички жизнени, енергийни и материални сили на мъжа загладила косъма мадамата и доволна, докато мъжът опоскан изсмукан по време на брака и след развода. ------------------

8ea35c564314.jpg

Много готино :)----------Излишното съм махнал  :)

 

Максим , май не си разбрал какво е да си от ребро . Ни кокал  ,ни мръвка . Няма друго такова .

Казваш никога женен .Не го казвай , :) привличаш ги повече . Живей си живота ,не ги дразни . Не случайно няма лепенки ,,мъж звяр в колата" :)

За съжаление всичките им способности , ги правят магнит за мъже .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Аууу, темата уж е за мъжа, а всъщност тя взела, че се превърнала в тема за женомразството !?

Може би МЪЖ=ЖЕНОМРАЗЕЦ ли? /да предупредя, че моето мислене не е такова, просто от мненията си правя такъв извод/

Озадачена съм :)

Parler à mon père

Лиула,

Parler à mon père -------> en générale = parler aux hommes. Оттам ли тръгва всичко при жените и оттам ли започва всичко за мъжете, та да са така лошо настроени спрямо нас :)?

А най се смущавам, защото на първо място всички сме хора, ей човецииииииии..... И чак след това мъже и жени, ето това е основният проблем. Това ми прилича на вътрешна неудовлетвореност, която е резултат на външни неуспехи и неспособност за реализация навън от себе си. Което пак си тръгва отвътре, от ЧОВЕШКАТА ДУША, а не от мъжката или женската и което пак си зависи само от нас, а не от лошия ни опит с другия пол. Клипът на песента, която е публикувала Лиула, започва със следната сентенция на Ангелус Силезиус: "Душата е кристал и любовта неговата светлина."

И това са теми и коментари във форум за Бялото Братство!!!

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Възрастни мъже - всичките до един, а се държат като 15- годишни, аз разбирам, че не всеки е надарен  със сетива и осъзнатост, но това прилича даже на детската градина. Само не знам коя жена ще влезе в ролята на майка този път...

Линк към коментар
Share on other sites

Аууу, темата уж е за мъжа, а всъщност тя взела, че се превърнала в тема за женомразството !?

Може би МЪЖ=ЖЕНОМРАЗЕЦ ли? /да предупредя, че моето мислене не е такова, просто от мненията си правя такъв извод/

Озадачена съм :)

:o  ,  :P

a как би коментирала карикатурите на котката и петела ?

 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

 

Аууу, темата уж е за мъжа, а всъщност тя взела, че се превърнала в тема за женомразството !?

Може би МЪЖ=ЖЕНОМРАЗЕЦ ли? /да предупредя, че моето мислене не е такова, просто от мненията си правя такъв извод/

Озадачена съм :)

:o  ,  :P

a как би коментирала карикатурите на котката и петела ?

 

Защо е нужно да я коментирам, да не е нещо меродавно!? Мога да я нарека творение на някой, който не е успял да открие себе си и затова вини друг за собственото си страдание. На някой, който ако не се самоосъзнае, нищо друго няма да има сили да му помогне да види и другата страна на монетата/и не само да не може да я види, но и изобщо да не знае, че такава страна въобще съществува/. И тук отново подчертавам, че не визирам само мъжете, а това е нещо, което важи за всички хора, независимо от пола им. 

Редактирано от IvelinaB
Линк към коментар
Share on other sites

ivelinaB ,

това което казваш (мисля) , си е вярно .Но картинките , на мен са ми смешни . Значи , предполагам съдържат и другата страна на монетата , харесването . Не само критиката .

  А когато видях за пръв път лепенката ,, жена , звяр в колата " ,изпуснах волана от смях . Пред мен застанаха две картини ; ---пухкаво три месечно коте , и ---дресьора пъхнал глава в устата на тигъра .Това като картина . Вече знаех ,че самовлюбеността на мъжа често го кара да си поставя главата на опасни места .Та оскубания петел може и леко да се е отървал   :)

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

И това са теми и коментари във форум за Бялото Братство!!! 

 

Здравей Ивелина :)

1. Това не е форум ЗА Бялото братство. Нито е  НА  Бялото Братство. Това е форум на Портал (т.е. входът) към съзнателен живот. Съзнателният живот има много най-различни лица и хората го постигат по свои най-разнообразни начини. А на входа има много различни хора с различни свои колебания, съмнения, убеждения. И това е мястото да ги споделяме един с друг и така да си помагаме в осъзнаването. Можем ли да осъзнаем себе си без "огледало"?

Бялото Братство нито сайтове има, нито форуми, но да се надяваме, че сме създали всички условия често да присъства тук и да ни вдъхновява и дава виделина и любов. 

Ако става дума за Общество Бяло Братство - неговият официален сайт е този и в него няма форум по разбираеми причини. 

 

2. Аз лично като жена (но не майката която сега ще успокои спорещите тийнейджъри) предпочитам да виждам доброто в мъжете и да приемам техните слабости с разбиране. Една такава слабост ясно се проявява в тази тема - мъжете имат склонност да подозират жените в коварни и користни намерения за "оскубване". Имат ги дори мъже, които съвсем очевидно и без капка угризения се ползват от доходите на своите "жени". Само да им "светна" по женски - от каквото се опасявате и каквото виждате в жената, това ще получите. Същото важи и за жените.

За тези мъже, които "благодарение" на тези опасения са взели предпазни мерки и не са свързали живота си с жени, меко казано това е оправдание пред себе си. Макар че няма нужда от такова, те явно имат нужда да си го обясняват своя избор на ориентация по разумен за тях начин. 

Не че няма оскубващи жени, но точно толкова и същите са и оскубващите мъже. Или както някой правилно спомена по-горе - това не е полов признак, а вид човек.

 

Аз лично предпочитам да не доказвам на мъжа, с когото живея, че нямам оскубващи намерения. Ако той макар и за миг ме е подозирал, свободен е да си живее сам. Аз нямам и никога не съм имала такива подозрения към него. Ако към някого се появят, просто не му позволявам да се "докопа до погачата".

Линк към коментар
Share on other sites

Не е невежество .Само искаш да се говори сериозно .

Прочете ли мнение 10 на Fut

 

Quote

Под думата жена разбирам същество, което живее на земята, облечено в най-дебелата дреха и най-красивата дреха, която може да се тури. Най-разумното същество, това е жената. Искам да ви говоря малко конкретно. За мене конкретните работи са основа за създаването на новата философия в нивото на едно ново направление.

~~~
Добрата жена е у самия човек. Човек е създаден от мъж и жена, и двамата образуват човека. Една жена е половин човек и един мъж е половин човек. Когато някой търси жена, той е половин човек, иска да стане цял човек. И сега хората искат да се женят, но за колко време? След 10–15–20 години тя си замине, и мъжът е пак половинка. Или след 20 години мъжът замине, и жената е пак половинка, няма го мъжът. Неразрешен е този въпрос. Жената ще се оплаква от мъжа си, че не е такъв, какъвто трябва. Не си намерила своята половинка, оплакваш се от мъжа си, понеже си взела чужда половина.

~~~


Та казвам сега, тази е разумната жена. По отношение на живата природа, на същественото в света човек е жена. Кой е жената? Целият човек е жена. Кой е нейният мъж? Живата природа, разумното, същественото, което създало всичко в света, то е мъжът. Той трябва да я похвали, че тя е разумна. Та в този смисъл вие ще имаме един идеал, от който може да почерпите известно знание.

~~~

Тази божествена жена, както я описва Соломон в Притчите… Каква трябва да бъде добрата жена или добрият човек? Той трябва да бъде накичен с всички тия добродетели. Първото нещо, човек трябва да има абсолютна вяра, която да не се поколебава в нищо. Никое страдание, никоя мъчнотия в света да не е в състояние да го отмести от пътя. И никое благо да не е в състояние да те измести от пътя ти. И в скърбите, и в радостите, и във веселението ти да държиш една и съща посока. Никога да не правиш сравнение, да кажеш, че този човек седи по-горе от мене или седи по-долу от мене. Човек, който е на земята, не трябва да се сравнява с тези, които са по-долу от тебе, той трябва да се сравнява с тези, които са по-високо от тебе, да кажеш: „Искам да бъда като тях.“ Да сме не вечер, захождащо състояние, но да бъдем, каквото е изгряващото слънце до зенита. Винаги човек да гледа нагоре и по-нагоре, да стигне до зенита.

Зенитът е организиране в човешкия живот, значи да реализираш онова, което ти си желал в света. А щом го реализираш, трябва да започнеш един нов строй, една нова епоха, в която ще разбираш в какво седи новото, в какво седи смисълът на живота. И Писанието казва: „Нито око е видяло, нито ухо е чуло, нито на човека наум е дохождало за онова, което Бог е приготвил за тия, които го любят, за онези, които го обичат.“

Добродетелната жена

Линк към коментар
Share on other sites

Александър, темата се превърна в тема за жените ..... аз лекинко ревнувам :) Те излагат чувства тук, за тях пишем. 

 

Ето, предложих да направим училище за мъже и никакъв отклик. В интерес на истината нямам намерение това да е някаква лигава работа, никаква говорилня и чудене какви са ни чувствата. Повече екшън и мъжки занимания - това са чувствата. Мога да спретна такава програма, че я има 100 достойни мъже в България способни да я изпълнят, я няма. 

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Интересно ?....може би , казваш  за това как се възпитават мъже ?........

 

Никога не съм се интересувал какво съм .Интересувал съм се какво мога или какво се очаква от мен .Казаха ми --какво хубаво момче ..... Мъж ? показаха ми --мъж .  Станах мъж  :)    До колкото съм разбрал , това е ролята на човека който помага на жената да роди и отгледа децата . Нищо повече .

:(

човека е разделен на две ....мъжът и жената са помощници един на друг .....но какво е помощ ? тука има разминаване

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

......  До колкото съм разбрал , това е ролята на човека който помага на жената да роди и отгледа децата . Нищо повече .....

 

Александър, това е ролята на един безличен безпросветен долен слуга....

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Да

 

 

......  До колкото съм разбрал , това е ролята на човека който помага на жената да роди и отгледа децата . Нищо повече .....

 

Александър, това е ролята на един безличен безпросветенн долен слуга....

 

безпросветен--------------- :)

долен слуга....-------- :)

 да  ,  слуга на Духа     . Жената също е инструмент на Духа   

Нали така ? Мъж , не значи конкретен човек , не е личност  .

Моята личност може да обича жена си . може и да я потупва или забравя за ден два , Но все съм мъж . Или пък се правя на такъв,, прикривайки се зад някакви доводи . Интелекта като качество само спомага за самата роля на мъжа .

За това израза ,,мъж без пари не е мъж"  е подобен на   ,,тате , щом не носиш подарък , не те обичам" . И двете изречения мога да изразя с образа на голишарчето подаващо отворена човка от гнездото и , издаващо подканящи звуци .,,гладно съм"   :)

 

 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

 

Да

 

 

......  До колкото съм разбрал , това е ролята на човека който помага на жената да роди и отгледа децата . Нищо повече .....

 

Александър, това е ролята на един безличен безпросветенн долен слуга....

 

безпросветен--------------- :)

долен слуга....-------- :)

 да  ,  слуга на Духа     . Жената също е инструмент на Духа   

Нали така ? Мъж , не значи конкретен човек , не е личност  .

Моята личност може да обича жена си . може и да я потупва или забравя за ден два , Но все съм мъж . Или пък се правя на такъв,, прикривайки се зад някакви доводи . Интелекта като качество само спомага за самата роля на мъжа .

 

 

Жалко за духа ти Александър. Предал си го 

Линк към коментар
Share on other sites

Божидар,---:)

 Ако кажеш , все пак нещо , мога да се съглася с теб , или не . Но май не е важно .

,,Ето, предложих да направим училище за мъже и никакъв отклик."     Любопитен бях , нали играя и ролята на родител . Малко реклама няма ли ?                

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...