Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Mъжът -2 част


Силвия СД

Recommended Posts

  • Отговори 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ох, сигурна ли си, че ще се чувстваш добре до един наистина властен мъж? :o

Но може и друго да имаш предвид, де, не това, което аз.

Линк към коментар
Share on other sites

Истинския мъж обича."Какво обича?"Всичко съществуващо.За него няма мъж,няма и жена.Той видял през всички свои прераждания ,че няма мъж и жена.Че всички е едно и едното е всичко.Той е любов.Само той може да обича ,но всеки си получава това,което заслужава.За да научи закона на любовта.Не е висша нито жената,нито мъжа.Който иска да докаже,че някой от тях е висш иска да докаже своето его.

Линк към коментар
Share on other sites

Tрябва да е силен ,властен с H А Р А К Т Е Р ,а не мамино синче ,страхливец и т.н. Да респектира с поведение ,с действия ,да държи на думата си и да е сериозен .

Май по-скоро искаш не толкова да е силен, властен и с характер, а просто да създава такова впечатление.

Линк към коментар
Share on other sites

За мен разлика между мъжете и жените няма в духовен план.

Играят различни роли,но жестокостта им е една и съща. :3d_013:

Това че сте жени не ви прави по-добри и по-мили.Просто играете ролята си на жени,нищо повече. :3d_130:

Линк към коментар
Share on other sites

а колко от ВАС МЪЖЕ ВСЕКИ БОЖИ ДЕН сутрин като станат с целувка съпругата си те събуждат и и казват благодаря любима моя че те има и в този ден сме заедно до сто годишни и закуска и кафенце носи в леглото хе дали Васко zlatnia56 демек е МУХЛЮ

Линк към коментар
Share on other sites

"Харесвам жени с минало и мъже с бъдеще" Оскар Уайлд

Прекалената галантност или липсата на такава ме отблъсква лично мен,прекалено бъбривите мъже също не могат да привлечат вниманието ми.

Харесвам сръчни мъже,които дори никога да не са вършили дадено нещо могат да се справят при нужда,т.е. с творческо мислене.

Харесвам мъже с изградени интереси и занимания,които обаче са склонни да правят компромиси с тях(не винаги).....Мъжът трябва да има една скрита чувствителност.И да умее да готви :) .....и т.н. И разбира се това е само част от лично моето усещане към и за Мъжа. :)

Линк към коментар
Share on other sites

а колко от ВАС МЪЖЕ ВСЕКИ БОЖИ ДЕН сутрин като станат с целувка съпругата си те събуждат и и казват благодаря любима моя че те има и в този ден сме заедно до сто годишни и закуска и кафенце носи в леглото хе дали Васко zlatnia56 демек е МУХЛЮ

Категорично НЕ!

Напротив, той е мъж който знае какво е обич, уважение и почит, мъж, който цени жената до себе си, но навярно тя отговаря със същите чувства и уважение и тя е създала този мъж такъв какъвто е. Или поне това може да се каже от написаното по-горе, дори да не е достатъчно да се даде оценка за целия характер на човек.

Пожелавам повечето Мъже да носят подобни качества у себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

а колко от ВАС МЪЖЕ ВСЕКИ БОЖИ ДЕН сутрин като станат с целувка съпругата си те събуждат и и казват благодаря любима моя че те има и в този ден сме заедно до сто годишни и закуска и кафенце носи в леглото хе дали Васко zlatnia56 демек е МУХЛЮ

Категорично НЕ!

Напротив, той е мъж който знае какво е обич, уважение и почит, мъж, който цени жената до себе си, но навярно тя отговаря със същите чувства и уважение и тя е създала този мъж такъв какъвто е. Или поне това може да се каже от написаното по-горе, дори да не е достатъчно да се даде оценка за целия характер на човек.

Пожелавам повечето Мъже да носят подобни качества у себе си.

ХЕЕ тази дама АДЕЛАИДА сигур с прозрение е надарена от 20 години туй си го размишлявам азъ дали моята съпруга такъв не ме е ТЯ създала като първа ТЯ ми е дала любов обич приятелство но като се замислям откакто съм в нашият сайт и това което чета тука вземе дамата АДЕЛАИДА права да излезе че първопричината за моята любов НЕ съм азъ а моята съпруга която МЪЖ като мене е създала а дали СЪМ ИСКРЕН ТОВА ЩО ГОВОРЯ целият сайт с мой снимки е изпълнен и не се крия АЗЪ то цял Пловдив ме познава а за квартала Тракия да не говорим ЕДИНСТВЕН майстор АЗЪ съм тама 123391_fr.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ох, сигурна ли си, че ще се чувстваш добре до един наистина властен мъж? :o

Но може и друго да имаш предвид, де, не това, което аз.

Сигурна съм !Такъв имам :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

<FONT size=4>Извадки от беседи на Петър Дънов за сродните души:<SPAN style="FONT-FAMILY: Arial; COLOR: navy" lang=BG> http://www.spiralata.net/kratko/articles.p...g=bg&pg=192 Колко истина има в думите на Учителя. Сега разбирам че има сила която действа и се развива за щастието и любовта между мъжът и жената и дали от нас тук на земята нещо зависи или всяка една стъпка наша е предначертана от Бог

Редактирано от zlatnia56
Линк към коментар
Share on other sites

Кое е по-добре да си истински мъж или да имаш душа на ангел?

Истинските мъже са много ниско в йерархията на духовното развитие.

Че то нито Христос нито Бог са "истински" мъже,а са ангели.

Според мен истинският мъж това е маймуна горила,която според учените може да дигне до 3 тона.

Горилата е най-истинският мъж на тази земя.

Поуката е следната.

Бъдете ангели ,а не истински мъже.

Ти кое от двете си ? :D

Линк към коментар
Share on other sites

Ти кое от двете си ? :D

:hmmmmm: Нито едно от двете.

Но  идеята за ангелите ми харесва повече отколкото идеята за истинските мъже и секс машините.

Линк към коментар
Share on other sites

Ти кое от двете си ? :D

:hmmmmm: Нито едно от двете.

Но идеята за ангелите ми харесва повече отколкото идеята за истинските мъже и секс машините.

хама на жената ангел не и трябва и ТЯ си е Боже създание душа носи и ласки в леглото търси и нужда от любов и обич изпитва 68. УШАС fail.gif

(Дворец на Венера; Настъпване на деня;

Началото на всички добри неща)

68.png

ПРИЛОЖЕНИЕ: Хармонизира ендокринната система; стимулира сексуалността, съзидателността, творческите процеси.

Подкрепя новото, подпомага разграждането на старото. Дарява свежест, настроение, нови импулси, вътрешна хармония. Осигурява бодрост.

Подкрепя Сексуалната чакра.

ИЗПЪЛНЕНИЕ: Пръстите са преплетени пред слънчевия сплит или сърцето, на корема или стомаха. Палецът на едната ръка лежи между палеца и показалеца на другата ръка.

ДОЗИРОВКА: Веднъж дневно 5-15 минути, най-добре сутрин, вместо кафе.

Линк към коментар
Share on other sites

Кое е по-добре да си истински мъж или да имаш душа на ангел?

Истинските мъже са много ниско в йерархията на духовното развитие.

Че то нито Христос нито Бог са "истински" мъже,а са ангели.

Според мен истинският мъж това е маймуна горила,която според учените може да дигне до 3 тона.

Горилата е най-истинският мъж на тази земя.

Поуката е следната.

Бъдете ангели ,а не истински мъже.

Ти кое от двете си ? :D

е аз съм си маймуна но...... маймуна която всеки ден дарява любов и обич и секс на своята жена що ми трябва ангел да бъда не желая аз обичам и одобрявам себе си такъв какъвто съм казвам го без никакви лоши чуства към АНГЕЛИТЕ

Линк към коментар
Share on other sites

Не може да станеш ангел преди да си минал през етапа истински мъж, и не мисля че е задължително твоето определение едно към едно да се отнася за някой та той да е истински мъж : " идеята за истинските мъже и секс машините." Аз мисля, че хора като Васил Левски са били много по - истински мъже, отколкото някой съвременен плейбой фитнес маняк.

Линк към коментар
Share on other sites

Този , когото обичаш, трябва да бъде тъй свещен, както твоят образ и да не внасяш абсолютно никакво петно върху него.

Съвременните хора не могат да разберат любовта, понеже не могат да се разделят от старите схващания.Те мислят, че като обичаш един човек, трябва да го нахраниш, да го облечеш, да му дадеш легло и пр. Някой може да каже, че при любовта ще задоволиш нуждите на онзи, когото обичаш: ако е жаден, ще му дадеш вода; ако е беден, ще му дадеш условия; ако е невежа, ще му дадеш знание; ако е скръбен , ще го утешиш. Но ако той има всичко това, ако няма нужда от това?

Това е само външната страна на любовта. Любовта дава нещо повече от това, което можеш да дадеш или направиш външно на човека. Любовта си има една , по-велика, по-дълбока вътрешна страна. При любовта има взаимна обмяна между душите , преливане на душите.

Администраторска бележка: Моля посочете източник на цитатите

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Мъжът ли? Какво беше това? Аааа, онова малко човече, дето трепери сервилно около съвременния феминизъм, мхммм...

Линк към коментар
Share on other sites

предържам се към тезата ,че мъжат е сбор от положителни качества в мъжкият индивит

Мъжете-мъжкари са изчезващ вид,право-пропорционално на жените-дами.Жалко,но факт.Жените загрубяват,мъжете се изнежват!

съвременен плейбой фитнес маняк.
Това е в подкрепа на горното-мускулите компенсират липсата на сила в характера,грубия външен вид и арогантно поведение прикриват дълбока несигурност и комплекси.Един мъж,дето се оглежда в огледалото повече от мен-о,не,мерси! Редактирано от princessa
Линк към коментар
Share on other sites

Това е отдавана залегнало битуващо мнение ,че ходенето на фитнес и правенето на мусколи е знак за коплекси и малоценност ,според мен са я пуснали някои завистливи хора ,точно тия с комплексите ,мързеливите ,защото за спортуването се иска воля и постоянство ( което се отразява положително в характера ) .От Анатомията знам ,че ако даден мускол не се тренира ,той рано или късно атрофира.Тази година между другото ме приеха в НСА ,и останах много приятно изненадан от хората там ,от самото отношение и на преподаватели и на студенти ,имат по различно мислене позитивно мислене от булшинството "нормални" хора .Преди това следвах в МГУ София ,там подобни хора положително настроени бяха кът ,за преподавателите да не говоря ,много малко бяха стойностните .Разбирасе неможем всички да ги слагаме под общ знаменател ,разбирасе има и такива с грубо излъчване и арогантни ,но са много малък процент и си е до човек :).

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

(прозяв... стана никое време)

Истинският мъж... хм.. вероятно такъв е онзи, който няма да напише и думичка по тази тема. Което изглежда ме изключва от тази категория... ;) Но мен ме е обзел просветителски импулс, затова приемам този жребий.

Мъжът.. аз, общо взето, като изключим единични посещения на всеки два месеца, съм израсъл без баща и цял живот съм се питал "що е това мъжът". И винаги съм се водил не от пример, както си му е реда, а от принципи и дочутото оттук оттам. Струва ми се, резултатът е приемлив. Има и доста за разправяне.

Основното по отношение на прословутия мъж (вярно, съществена фигура е - все пак всеки втори е такъв, не може просто да бъде пренебрегнат и захвърлен в някое кьоше... кой ще носи мръвката вкъщи тогава?) е не неговите качества, а напротив - недостатъците му. И женските същества, водени от вечен порив към съвършенство, го обичат именно заради тях. А излишно е да говорим за каквото и да било, ако то не в основата на поне зрънце любов, нали? Тоест защо да "си чешем езиците" за неща, несвързани с любовта.

Да се върнем на недостатъците: мъжът до сетния си час е хлапак - той се заглежда по влакчета-играчки, радиоуправляеми самолети, непременно държи да се изложи на малка порция контролирана опастност пред публика, той позира винаги, когато притежава известнен атлетизъм и склонност към физическа активност, мъжът се смее на съвършено непретенциозен хумор, т.н. мъжки хумор ("мъж обикалял разни леки жени, но нямал наличните 100 евро. за щастие, девойка му поискала едва 20. попитал - "защо само толкава?". тя му отговорила - "аз съм сифилистичка". той, ухилен до уши, "няма значение религията, важното е да сме здрави"), мъжът е непохватен и неграциозен, често има недодялани черти, като грубо скована фигурка. Колкото пό лишен е един мъж от грация, тантурест и вдървен, толкова повече любов заслужава и често получава (помислете върху това - вярно е; и така трябва да бъде!).

Мъжът, който обича жена си или жената до себе си, е крайно несъобразителен по отношение на финансовата част, нещо, заради което след това търпеливо се излага на предълги "конски".

Мъжът яде много и не винаги се поддържа в добра форма, та дори кондицията е обратно пропорционална на мъжеството, колкото повече му е чужда суетата, толкова пό мъж е - а по-мъдрите от нас отлично знаят, че е без значение как изглеждаш, що се касае до любовта - има ли я, има я завинаги. Вярно, по отношение на интимните въпроси и не толкова вечната, ненакърнима любов, за предпочитане е да си в добра форма... а "баклавички" върху корема правят чудеса...

Някоя си твърдяла, че мъжете били "прости" - права е. Неразумни, нетърпеливи и т.н. - права е.

А по въпроса за галантните и "лошите момчета" (всичко това, разбира се, е изключително мое мнение) - да, лошите момчета винаги ще се радват на популярност, НО...! Кой, по-конкретно, се интересува от тях? Не е трудно да си представим. Жени, които никой уважащ себе си мъж не би искал до себе си... поне не за дълго.

Право дума Алиша Кийс - истинската жена веднага "надушва" качествения мъж - и той нея.

Редактирано от who stole the cheese?
Линк към коментар
Share on other sites

Аз:"отколкото някой съвременен плейбой фитнес маняк. "

Веселин:"Това е отдавана залегнало битуващо мнение ,че ходенето на фитнес и правенето на мусколи е знак за коплекси и малоценност "

Ами Веселине, аз съм употребил думата "маняк", а това значи човек, който залита в крайности, крайностите хубаво нещо ли са ...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Чета и се дивя особено на дамските мнения. Силен и властен (това си мирише на стокхолмски синдром), но после да държи на думата си, да е сериозен (ами това не е ли безполово качество). И изобщо тези генерални качества, които могат да се окажат минирани полета (ако е силен, може да те бие, ако е сериозен прекалено, ще преживееш ли живота си без усмивки). Не искам да съм съдник, но съдейки по хората, които търсят половинки по външни показатели или предварително изградени критерии, не сполучват.

Вървете, а не чакайте; търсете, а не оплаквайте! Намерете своята вътрешна хармония и ще бъдете щастливи, независимо какви бели сте вършили преди.

Линк към коментар
Share on other sites

Харесвам добре сложени спортен тип мъже, с достатъчно ниво на мъжките хормони, същевременно умни и забавни, добри и щедри.

Подобен тип мъж няма как да е бил светец, преди да го срещна. Затова се уча да се радвам на това, което го има и да нямам претенции за това, което го няма.

Дотук нищо не казах.

Външността изобщо не е на първо място, да я сложим настрана. Характерът? Идеални хора няма, то и аз далеч не съм.

Айде друг път повече...:whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...