Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Що е успех?


Иво

Recommended Posts

:smarty: Има даже формула на успеха ...в математически порядък:

:thumbsup2: У = 1 / ВВПР :thumbsup2:

където У= успехът, а ВВПР= времето за взимане на правилните решения.

От което следва, че съкращаването на времето, за което ще вземеш правилното решение, води до нарастване на УСПЕХА!

А за да "съкратим" времето за взимане на правилните решения - трябва да увеличим трите коефициента :

на Интерес + Интелигентност + Информираност

ВВПР = 1 / Qинт. х Qинтл. х Qинф.

Значи – Успехът е обратно пропорционален на времето за взимане на вярното решение, а пък то е обратно пропорционално на произведението от трите коефициента – за ИНТЕРЕС, за ИНТЕЛИГЕНТНОСТ и за ИНФОРМИРАНОСТ

Интерес = Мотивация+Смисъл/осмисляне+Подтик+Стремеж....все за Славата Божия... :angel:

:feel happy: Любов + Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:v: Формулката е действително работеща!!! :v:

Времето за вземане на правилното решение ...зависи от Интелигентността+ Интереса+ Информацията ....които имаме...

така че Успехът е достъпен за всички съфорумци! :thumbsup2:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:)

И на мен ми се струваше, че това е формулата... отначало... преди доста години :D

После "случайно" Господ ме постави в ситуации, в които Успехът, постиган благодарение на максимално краткото ми ВВПР, т.е. на "Интелигентността+ Интереса+ Информацията" ....които несъмнено имах (бях го доказала дори и на себе си) постепенно започна да ми се струва малко измислен, предварително планиран и очакван... измерен.

Може би очите ми бавно, но сигурно започнаха да виждат в децата не учениците, а Човеците... Душите... Един ден улових себе си, че не мисля за урока и материала и за целите и за резултатите... а просто играя с децата и правя каквото ми "хрумне"... Беше нещо като свободен полет... :feel happy: Опитах пак... След уроците осъзнавах, че по интуиция съм направила най-доброто от професионална гл.т.... Ако го бях планирала, никога нямаше да се получи така...

Онези деца... вече уча децата им... още помнят какво сме правили в час..

Сега за мен Успех означава да се "променя" за минута така, че да заживея в техния свят... Душите ни да се докоснат... да ги отворим за Любовта си... да им дам от Вярата си... Сега знам, че за да Успея, трябва да започна от себе си..

Другото... Резултатите... Стават си някак сами... по-късно...

Линк към коментар
Share on other sites

:v: ВВПР = Интелигентност+Интерес+Информация :v:

Всичко е въпрос на пробуждането на душата и осъзнаването ни и... Творчеството следва естествено и спонтанно, и после непрестанно - животът + професионалната реализация/служене и всичко , всичко ...става ИГРА и остава само да я играем.. с Любов+Радост+Лекота! :thumbsup2:

Здравей, Донка! Опитността ти мисля , че само потвърждава формулката:

ВВПР = мигът на истинното различаване

Интелигентност = Интуиция + още нещо....

Информация = Информираност/Знание/Опитност/Мъдрост

Интерес = Отдаденост/Вдъхновеност/Мотивация/Любов

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Източникът е чуждестранец , предал ми преди годинки няколко ключови формули за постижения и усъвършенстване в различни богоугодни направления...не ме е интересувало друго...видях че са безупречно работещи!

Всичко да е за Славата Божия! Амин

:feel happy: Любов + Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Странно смесваш Душевни с Духовни атрибути...

Ама формулката си е материйно действаща, пък и малко по-фино да е, то може да е ндостатъчно, за някои Търсещи. Понеже друго търсят...

А интелигентността и интуицията съвместими ли са?

Линк към коментар
Share on other sites

Странно смесваш Душевни с Духовни атрибути...
Защо да е странно? Кои са според теб Душевни и кои Духовни атрибути?

Мисля си... че в случая можем да експериментираме със смесването им ...не е взривоопасно :1eye: ама не съм много сигурна все пак :hmmmmm:

Относно сливането им знам, че ни мога да експериментирм :smarty:

Ама формулката си е материйно действаща, пък и малко по-фино да е, то може да е недостатъчно, за някои Търсещи. Понеже друго търсят...

:v: Мисля си, че всеки може да я ползва по своему и докато му е достатъчна.

Относно ... някои Търсещи..хе хе .сетих се за един стар и любим ми анекдот , видях че Пришелец го е постнал...за щраусите..дето питат един щраус...какво търсите докато си завирате главите...той отговорил..."За другите - не знам! Аз търся - нефт!" :D:P

Както казваш, че е материйно действаща...може би може да стане и материйно - етерна :unsure: ти как виждаш ;)

А интелигентността и интуицията съвместими ли са?

Първите им букви са еднакви... :P ти сигурно познаваш хора които са и интелигентни и интуитивни :thumb down::thumbsup1:

:feel happy: Любов + Светлина+ Мир+ Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Етерното е пак материйно...

Ииииии не са! Перфектно е съчетанието им, но изглежда не съм задал правилно въпроса, понеже и отговорите не ме удовлетворяват. Паралелното им съчетание е несъвместимост, последователното със сигурност е повече от възможно. Но паралелно - проявата на интелигентност подтиска интуицията. Дори криворазбраната интуиция, която представлява чисто астрални усещания, не се съвмества едновременно с интелигентността. То и "интелигентност" е доста неопределено понятие, но то със сигурност не включва в себе си интуицията - това е идеята, която предизвика въпроса ми за съвместимост...

А по повад Айнщайн ми идва наум, че липсва разделител или определител на прозрението и интуицията. Струва ми се обаче, че интуитивност се прилага при неабстрактен ребус, докато само прозрението може да ти изкара от нищото нов фундамент...

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Добри+Разумни+Силни+Богати с добродетели!

Но паралелно - проявата на интелигентност подтиска интуицията.

Сигурен ли си в това или предполагаш, че може да е така... :hmmmmm:

Сещам се за крилатката "мисли глобално - действай локално" ...че и тук си мисля че е тъй...някъде някога глобално във времето ...може и да са несъвместими...когато всичко бъде в единение ... :P:angel:

:smarty: Прозрение...Интуиция...Яснознаене...

:feel happy: Любов Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

А може би точно хората, които съчетават интелигентност и интуиция, може би точно те успяват. Малко разсъждения с формули:

интуиция - изток - сърце - Любов

интелигентност - запад - ум - Мъдрост

интуиция + интелигентност = успех

изток + запад = Нова Епоха

сърце + ум = воля

Любов + Мъдрост = Истина

Може би точно успелите хора са богатите (във всички смисли на думата). Те винаги гледат да дават, да помагат на другите, защото имат в изобилие. Познават закона на Космичното Изобилие и работят с него. Или както казва Браян Трейси, експерт по продажбите:

"Успелите хора винаги търсят нови възможности, за да помагат на другите.

Неуспелите хора винаги питат: Какво има за мен?"

:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Понякога интуицията и интелигентността може да си предават щафетата, да се стимулират и допълват, да работят "в екип". Може интелигентността да се обърне към интуицията за липсващ елемент в логическата схема. Може интуицията да се обърне към интелигентността да "облече" в достъпна и разбираема форма интуитивното знание, да намери неговото място сред останалите. И така, ръка за ръка, заедно в пътя, но като две отделни същности, които не се смесват.

Лявото и дясното полукълба на мозъка са работните полета съответно за интелигентността и интуицията. Колкото по-добър синхрон има в тяхната работа, т.е. колкото повече "се държат за ръка" и осъществяват обмен на информация помежду си, толкова по-успешни са хората, на които принадлежат.

Линк към коментар
Share on other sites

Лявото и дясното полукълба на мозъка са работните полета съответно за интелигентността и интуицията. Колкото по-добър синхрон има в тяхната работа, т.е. колкото повече "се държат за ръка" и осъществяват обмен на информация помежду си, толкова по-успешни са хората, на които принадлежат.
Да, ама и не съвсем. Не точно на интелигентността и интуицията, а на логическото, обвързано с езика и думите и образно-абстрактното мислене...
Линк към коментар
Share on other sites

Добре, ти какъв смисъл влагаш в понятията интелигентност и интуиция, и къде са техните полета на действие в човека според тебе?

Аз ще помисля малко повече, преди да кажа още нещо, понеже отговорих доста импулсивно първия път. Засега не смятам, че съм сгрешила. Понякога различията са в резултат игра на думи или влагане на различен смисъл в понятията.

Линк към коментар
Share on other sites

Истинската интуиция е качество на Духа, заедно със съвестта и общението с Христовия дух. Интелигентността е чисто ментално качество.

Криворазбраната интуиция като женската е пък чисто астрална и се преплита с по развитата при жените половина на мозъка за образно мислене...

За да не изляза пак и аз криворазбран да поуточня - нищо против женската душевност, но тя не е обвързана с интуицията. Тя е по-комплексна от мъжката, но с чувстване на нещата... По малко обвързано е женското съзнание от мъжкото с думите, което е предимството на функционирането на двете полукълба на мозъка. За сметка обаче, на развитото логическо мислене, което не е задължително да е предимство.

В цялата работа обаче, я няма интуицията...

Линк към коментар
Share on other sites

Венци малко е въпрос на понятия и какъв смисъл валгаш в думите? Май ти беше отворил такава тема за думите и понятията. На мен мнението на Латина ми допадна и съм съгласен с нея. Но също съм съгласен и с теб за например това че "Истинската интуиция е качество на Духа".

Иначе не мога да се съглася с изказвания от сорта, че женската душевност не е свързана с интуицията. Могат да се покажат много изследователи, езотерици и психолози, които казват точно обратното. Може би в влагаш в понятиaтa "душевност" и "интуиция" специфичен смисъл и от там идва объркването? Така, че моля те обосновавай се добре, тъй като явно понятийната ти система е различна от моята (а явно и от на други хора). Естествено, това в известна степен е нормално, но в крайна сметка трябва да разбираме гледните точки на другите... иначе какъв е смисълът на комуникацията въобще? Та в този смисъл ако можеш да пишеш по-дълги постинги и по-ясни, по-обосновани, ще е добре. Благодаря ти предварително. :)

Та да се върна към темата. Успехът според мен често зависи от качества и добродетели като твърдост, всеотдайност, дълбочина. Успехът мисля, че е свързан и с способността на човек да дава обещания и да ги изпълнява навреме. Мисля, че това е особено важно. Или както казва Денис Уейтли, американски експерт по личностно развитие:

"Победените дават обещания, които не изпълняват. Победителите дават обещания, които винаги изпълняват. "

Аз го разбирам и така:

Неуспелите дават обещания, които не изпълняват. Успелите дават обещания, които винаги изпълняват.

Как мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

А групата, към която принадлежа, т.е. на тези, които всячески избягват да дават обещания, но се опитват да направят каквото зависи от тях, къде попада? От една страна хората обичат да слушат обещания, това ги успокоява. Колко политици са направили кариера от това! Поне временно, докато се "нагушат". Значи тези, които не обичат да обещават, предварително губят по точки и намаляват шанса си за успех. Аз лично не обичам да обещавам, за да не се окаже накрая, че съм излъгала и подвела някой, а мразя това. Практиката е показала, че не съм много успешна, поне засега. Все пак успехът зависи и от много други неща, например външни обстоятелства, не само от вътрешните качества. Пък и каквото даде Господ!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, приятели!

Истинската интуиция е качество на Духа, заедно със съвестта и общението с Христовия дух. Интелигентността е чисто ментално качество.Криворазбраната интуиция като женската е пък чисто астрална и се преплита с по развитата при жените половина на мозъка за образно мислене...
Венци, само ще додобавя : "Чистата" съвършена Интуиция е качество на Духа и се проявява в нас когато...Съвестта/МОРАЛните ни качества са на "абсолютна висота + чистота " и сме се слели с Духа.

Интелигентността и Интуицията действително се проявяват в различните наши духовни тела :hmmmmm: а случващото се усещане/улавяне/засичане на определени вълни от астрала се приема за интуиция.

Относно "паралелността" на И - И след съграждането на четирите от телата ни ...Интелектът и Интуицията практически могат да се проявяват когато и както...т.е. да са и заедно и поотделно... до момента когато ще бъде само чистата Божественост :v::angel:

Хареса ми и го споделям :

Тази висша разумност е самият Бог, който действува. Ако вземем устройството на човешкия мозък, в състава на който влизат 3 билиона и 600 милиона клетки, тия последните се различават по степента на своята интелигентност. За пример, клетките, които образуват органите на наблюдение, схващане на формите, величините, тежестите, числеността и реда, имат способността да наблюдават, отбелязват и хроникират всички отношения, които съществуват между нещата на външния свят. Според степента на развитието си те се намират в предната част на мозъка и са в сравнително най-ниска степен на интелигентна проява.

Над тях се намира друг ред клетки, които стоят на по-висока степен на интелигентност: те отбелязват звуковете, цветовете и продължителността на времето – способности, които всички одушевени същества имат.

Над тях се намира друга една група от клетки, още по-интелигентни, които разсъждават, сравняват и правят заключения за причините и последиците от фактите, които стават, и доставят знанието на тия факти на човешкия ум.

Над тях се намира още една група от клетки, най-интелигентните, които се занимават с отвлечените и невидимите неща в природата: те хроникират явления, мисли и чувства, които обикновеният човешки ум не може да схване, и ги предават на човешката душа.

Всичко това се определя от съвременната наука с думата ИНТУИЦИЯ, която произлиза от представката „ин“, което значи „вътре“, и корена „тао“ – корен от един стар език – което значи Бог, висша разумност, висша хармония, която работи в човешката душа.

„Интао“ значи Божественото в душата на човека.

Трудно е да се предаде на хората действителността на тази висша разумност по причина, че те още живеят в един свят, гдето прониква малко светлина. Затова тия области се представляват за тях като далечни мъглявости или тъмни петна. И наистина, толкова мъчно е да се предаде на хората тази велика действителност, колкото е мъчно да се предаде на културна мравка разумността на човешкия живот във всичките му прояви. Причината за това е, че у мравката няма ония органи, с помощта на които тя да се домогне до същата висша истина, чрез която човек схваща нещата. За нея, мравката, човек съществува като една отделност, съставена от хиляди частици: ако тя се движи по него, всяка частица за нея е като отделен предмет. И ако мравката би изследвала човека, тя би го изследвала така, както човек изследва сега Земята. На това може някой да ни възрази: „Що ни интересува това отвлечено знание, което няма никаква връзка с настоящето?“ Там е най-голямата, именно, погрешка. Разумното на света е вечно настояще, което прониква нещата, живите организми и същества и напълно контролира живота им. Ако ние запитаме някой съвременен културен човек, защо трябва да яде, той ще ни отговори: „За да живея“. Но ние казваме, че животът е едно условие за проявата на разумното в света; и тогава ние задаваме втория въпрос: „Защо човек трябва да живее?“ На тоя въпрос мнозина си повдигат рамената и отговарят: „Трябва да се живее, но не знаем защо“. А трябва да се отиде по-нататък и да се каже: „Трябва да се живее, за да се прояви разумното, Божественото в нас“. А Божественото е, което осмисля живота. То носи висшето благо, в което се намира постоянното доволство на душата.

от книгата "В Царството на Живата Природа"

:feel happy: Любов + Светлина + Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Успехът мисля, че е свързан и с способността на човек да дава обещания и да ги изпълнява навреме.

??? Съгласна съм с Латина. Нещо повече...

Обещанието представлява своеобразен план за действие, който се прави в настоящето на базата на информация от миналото, но е предвиден за реализация в бъдещето. :D Имаше една приказка как можеш да разсмееш Господ.... а ако си прекалено упорит, може и да го ядосаш... :D

По скоро бих перифразирала прочутата мъдрост така :

Пътят към неуспеха е постлан с красиви обещания.

Линк към коментар
Share on other sites

Да успееш в живота е да успееш в опознаването на себе си и победата над себе си - тогава успехът и победите ти в света са неминуеми-както и да изглеждат! А ако победиш целият свят и успееш във всяко външно начинание, ползваш се със слава и богатство, но си изгубил себе си - тогава кой е успял в тези начинания? Нима АЗЪТ - това истинско АЗ, което всъщност ни дава Радостта, любовта, спокойствието и хармонията които придружават Истинският Успех?

Линк към коментар
Share on other sites

Иво, здравей и поздрави! В последният месец вероятно, писах няколко пъти за тази интуиция и избягвах допълнителни обяснения там, където усещах, че ще се повторя. Тя и Благост малко ме попоясни. Иначе може би не беше подходящо използването на " Истинска " като определение. Че отсега да взема да мина на Баш-интуиция. :D Та при новата светлинка по темата, междинна успех-спирка е именно придобиването на

"Чистата" съвършена Интуиция
,аз за нея си говоря... Дано я заслужим по-скоро! Тези, които още не сме, разбира се. :P
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...