Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Имам въпрос...!


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

Ха-ха. Венци, и аз чакам. Може и като дроб да дадеш отговора. Аз по бих го възприел така. Примерно, една десета част от нещо, приемам за малко.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest НиколаДамянов

Ха-ха. Венци, и аз чакам. Може и като дроб да дадеш отговора. Аз по бих го възприел така. Примерно, една десета част от нещо, приемам за малко.

Станимир, все пак не забравяй,че в първото мнение на темата писах :

" п.п. ВАЖНО! – принципно адресата на въпросите не е в задължението да отговаря, ако няма разположение за това."

В този ред на мисли въпросите могат да служат просто и като теми на размисъл, чрез които човек да си прави равносметки и корекции.

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

...

Полът се определя в момента на зачеването. Т.е. тогава се определя и коя точно душа ще се въплъти в бъдещото дете, доколко развита ще е тази душа, според състоянието в което се намират двамата родители в този момент и начина по който са се подготвили за него....

Станимир, наистина ли твърдиш това, че в момента на зачатието се определя точно, коя душа ще се въплати в детето при раждането или имаш нещо друго в предвид?

Разясни повече по този въпрос, ако можеш или дай литература ...

Поздрави.

п.п. niki1996 аз не можах да разбера дали мен ме питаш нещо и ...ако е така ще те помоля да уточниш, за какво става дума.

Линк към коментар
Share on other sites

...

Полът се определя в момента на зачеването. Т.е. тогава се определя и коя точно душа ще се въплъти в бъдещото дете, доколко развита ще е тази душа, според състоянието в което се намират двамата родители в този момент и начина по който са се подготвили за него....

Станимир, наистина ли твърдиш това, че в момента на зачатието се определя точно, коя душа ще се въплати в детето при раждането или имаш нещо друго в предвид?

Разясни повече по този въпрос, ако можеш или дай литература ...

Поздрави.

Не е ли очевидно, че го твърдя? И още съм на същото мнение въпреки, че не мога да съм на 100% сигурен, както не бях и когато пусках мнението. За подробностите не съм сигурен, че мога да ти помогна. Не мога да си спомня някакъв писмен източник, въпреки че такъв съществува. Нямам навика да помня кое къде съм прочел, но някъде съм го чел със сигурност и то най-вероятно на повече от едно място.

п.п. Ако за в бъдеще преценя, че имам с какво допълнително да поясня вече казаното от мене, ще го направя, но в подходящата за това тема.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

...

Полът се определя в момента на зачеването. Т.е. тогава се определя и коя точно душа ще се въплъти в бъдещото дете, доколко развита ще е тази душа, според състоянието в което се намират двамата родители в този момент и начина по който са се подготвили за него....

Станимир, наистина ли твърдиш това, че в момента на зачатието се определя точно, коя душа ще се въплати в детето при раждането или имаш нещо друго в предвид?

Разясни повече по този въпрос, ако можеш или дай литература ...

Поздрави.

Не е ли очевидно, че го твърдя? И още съм на същото мнение въпреки, че не мога да съм на 100% сигурен, както не бях и когато пусках мнението. За подробностите не съм сигурен, че мога да ти помогна. Не мога да си спомня някакъв писмен източник, въпреки че такъв съществува. Нямам навика да помня кое къде съм прочел, но някъде съм го чел със сигурност и то най-вероятно на повече от едно място.

п.п. Ако за в бъдеще преценя, че имам с какво допълнително да поясня вече казаното от мене, ще го направя, но в подходящата за това тема.

Станимир, благодаря ти за отговора!

Под "наистина ли твърдиш това?" по-скоро изразих своето учудване (емоционално!), защото принципно те разбирам какво пишеш и в голяма част споделям твоите мнения.

В случая обаче, ти не си 100% сигурен в това което пишеш, а пък аз мога да кажа, че съм сигурен почти 100 % точно в обратното ... Всъщност подобна тематика, е може би единственото нещо, за което мога да говоря с подобно ниво на голяма сигурност.

Спокойно мога да кажа, че и това е едно от най-важните и основни неща, които човек трябва да разбере през земният си живот. Преди време се бях вдъхновил да провокирам мислене в тази насока... Погледни само какви теми :

"ЧУДЕСАТА" от нашето детство... , Нормалният брой на децата в едно семейството?!?

, Секса и ролята му в човешките взаимоотношения , Идеала ми за семейство и семейни взаимоотношения , БРЕМЕННОСТТА като творчески процес! ...

Всички теми имат основна цел единствено осъзнаване на проблемите в тази насока. Съществува изключително голямо неразбиране в тази насока, което поражда като следствие и голяма част от всички съществуващи проблеми.

Какво става на практика обаче ? - Темите не търпят никакво развитие, а ако се "събудят" се трупа само "плява".

ЗАЩО ? - отговора е еднозначен. Егоизма!

Да! Точно егоизма спира нещата и ще се опитам да обясня ... Повечето от тук присъстващи и пишещи имат вече семейства и деца и смятат,че тези неща за тях не се отнасят и не пишат. Други пък от семейните, които решават да пишат са деструктивни критикари и се опасяват да не би нещо ново да се установи (измисли), което те да не могат да ползуват, съобразявайки своето настоящо статукво... Човещинка! :)

Третите пак - несемейните моми и момци, не знаят за какво иде реч и се хващат на "хорото" без да знаят нищо нито за ритъма, нито за правилата. Страхотно! - нещо от рода на: "хайде да правим секс, пък каквото дойде, ...по-прецакани от родителите си няма да станем! "

Като извод - егоизма води до порочен кръг! Семейните стремейки се и решавайки по "духовен" начин своите проблеми, не обръщат внимание на най-важното децата си, които утре порастват и повтарят същите грешки... Да, но това "утре" на някой се вижда далечното бъдеще от 20-30 години и се създава илюзията, че "на нас няма да се случи". Голяма заблуда и късогледство! Най-сериозно го казвам.

Тези духовно осъзнати хора, не осъзнават простата истина, че ахилесовата им пета (техните деца!) утре няма да творят а ще се ...размножават, което моментално ще им създаде много изпитания и проблеми, ...и което моментално ще ги върне в "казана" обратно.

Няма по важно нещо от това млад човек да се научи как да "твори"...Няма по висш университет или земно образование от това... Харвард и Оксфорд са просто забавачница пред подобно знание !

Би било смешно, ако подобна слепота не води до рязане на клона, на който седиш, ...и не са безкрайни примерите на страданието и хорските мъки. Оптимизма все пак е в това, че само чрез страдание и мъки, човек ще научи своите уроци, но ...понякога имам чувството, че прага на поносимост е много голям, вследствие на духовно твърдоглавство .

Много дълго стана, но нали съм "пристрастен" към тази тема...та ще си позволя да покажа още малко от омагьосаният кръг, в който се въртят за жалост много от духовно осъзнатите хора...

Всъщност,...няма смисъл повече!

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Никола.Последното ти мнение в темата силно ме впечатли.Наистина ли мислиш ,че истински духовният човек избрал да се прояви ,в някой от безбройните светове,в случая на Земята,е откъснат или неадекватен по отношение на изискванията на окръжаващата го среда?Нима Духовните ни Учители ни лъжат като твърдят ,че този проявения и онзи непроявения ;духовния свят са едно цяло.И ако не ни лъжат ,от това следва че онзи ,който добре работи в духовната област с финните енергий, може добре да работи, и на физически план.Истински духовният човек никога не прекъсва връзката си с Бога ,затова онова което той върши се нарича работа.Обикновените хора или се трудят;дейност извъвшвана по необходимост;,или се мъчат;когато ги принуждават на сила да отдават труда си.По отношение на дейноста на духовния човек в собственото му семейство ,ще отбележа ,че след като Бог е в сърцето му ,то любовта му към ближните ще върши чудеса.Що се касае до творческата дейност на недуховните хора,ще си позволя да цитирам Учителя Беинса Дуно: "Вие помолихте ли Бога за съдействие в работата ,която възнамерявате да вършите?Ако сте решили да вършите някакво добро без да сте питали Бога ,то това е човешко добро.Целият свят страда все от човешкото добро."Прости ми братко ако съм наранил ценностната ти система.Мир и Любов.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Здравей томи !

"Наистина ли мислиш ,че истински духовният човек избрал да се прояви ,в някой от безбройните светове,в случая на Земята,е откъснат или неадекватен по отношение на изискванията на окръжаващата го среда?"томи

Не смятам така, а и не си спомням някъде да съм твърдял подобно нещо.

"Истински духовният човек никога не прекъсва връзката си с Бога ,затова онова което той върши се нарича работа."томи

И аз мисля така... Дори ако прочетеш по-подробно мненията ми ще срещнеш това твърдение доста често в пряк и преносен смисъл.

"Що се касае до творческата дейност на недуховните хора ..." томи

Аз "творческата" дейност в горните мнения и цитирани теми я разглеждам като процес през, която двама души (мъж и жена) са решили да създадат поколение... За мен това е много важен творчески период, през който ако жената и мъжа са в хармония, единомислие и единодействие ще родят същества от висши духовни йерархии ... Много сложна и дълга тема, защото принципно тя включва всичко - от постигане на духовна зрялост до прилагане на практика тази зрялост - сливането на две Души.

С мнението което визираш просто се възмущавах на духовният егоизъм на хората, които смятат,че тези теми не са за тях и се "развиват" в друга насока, а дефакто тези проблеми ще им се стоварят на главата "утре" чрез техните деца и близки. Това е !

За да говори по тези теми човек трябва да има вътрешна светлина, обективно самомнение, не малка доза самокритичност и голяма доза смирение. Разбираемо е, че това са все неща които са в дефицит при хора които са заслепени от собственото си нивото на познание, ...пред което аз се прекланям, не оспорвам и уважавам.

Пак нещо се явявам като "камбана", която не се харесва много, ...но какво да се прави ?!?

Камбана с Любов не можеш да биеш, но това е друга тема. :)

А и коя камбана е доволна,че я удрят да алармира и показва например времето на хората ?

Въпроса е по-тънък ... Да удариш толкова силно, че да се получи звук, а не да откачиш камбаната и да разрушиш камбанарията! Друга тема. :)

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Камбана с Любов не можеш да биеш, но това е друга тема. :)

А и коя камбана е доволна,че я удрят да алармира и показва например времето на хората ?

Въпроса е по-тънък ... Да удариш толкова силно, че да се получи звук, а не да откачиш камбаната и да разрушиш камбанарията! Друга тема.

Май не остава нищо друго, освен да отвориш такива теми и да продължиш да биеш камбаната.

До нас има църква - всеки ден в определени часове бият камбаната там. Ако забие извън този график знам че се е случило нещо - дай Боже поводите да са добри. Но ако по цял ден я удрят - ами просто ще си затварям прозорците и няма да я чувам. Доста ще пречи, не мислиш ли? И със сигурност камбанарията ще се порути - много вибрации ще се получат.

Аз "творческата" дейност в горните мнения и цитирани теми я разглеждам като процес през, която двама души (мъж и жена) са решили да създадат поколение... За мен това е много важен творчески период, през който ако жената и мъжа са в хармония, единомислие и единодействие ще родят същества от висши духовни йерархии ... Много сложна и дълга тема, защото принципно тя включва всичко - от постигане на духовна зрялост до прилагане на практика тази зрялост - сливането на две Души.

С мнението което визираш просто се възмущавах на духовният егоизъм на хората, които смятат,че тези теми не са за тях и се "развиват" в друга насока, а дефакто тези проблеми ще им се стоварят на главата "утре" чрез техните деца и близки.

Би ли споделил ти каква опитност имаш с този творчески процес? Намерил ли си душата с която да се слееш? И дали си успял да създадеш, както сам казваш - същества от висши духовни йерархии? А ако отговорът е 'не' - на какво отдаваш това? И ако нямаш такава опитност на какво стъпваш за да даваш мнение? Освен теория, в живота трябва и практика. Може би затова някои от тези, които имат деца не пишат много - виждаме, че независимо че имаме деца на почти една възраст, те просто са различни и няма точна рецепта: смеси това с това и добави еди-какво си.

За да говори по тези теми човек трябва да има вътрешна светлина, обективно самомнение, не малка доза самокритичност и голяма доза смирение. Разбираемо е, че това са все неща които са в дефицит при хора които са заслепени от собственото си нивото на познание, ...пред което аз се прекланям, не оспорвам и уважавам.

Съгласна съм с теб, че трябва много вътрешна светлина и още повече смирение за да се говори по тези теми. Аз не знам в коя от групите които описваш да се причисля. Приела съм, че всеки е уникален и си има свой път, по който да върви. Да поучвам другите и да им давам акъл какво е правилно или не - общо-взето избягвам. В такива случаи се сещам за това което е правил Учителя - не е давал непоискан съвет и дори когато ги е давал много е внимавал. Сещам се и за една негова мисъл. Звучи така: Ако ти се струва, че някой прави глупост - остави го, той има нужда от тази опитност.

Поздрави и от мен!

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Днес разбрах какво голямо удобство е форумното общуване ! :)

При пряко говорене трябва да си като латерна, ...ако не те разбират - все трябва да повтаряш,...после ти се извиняват,... а ТУК просто можеш да не хабиш енергията си и за две минути да извадиш неща, които си ги повтарял много пъти преди това.

Между другото имам предложение за всички питащи - ползвайте търсачката на форума... Лесно е, а и така ще може да зададете по ясно и конкретно въпросите си, ако изобщо има смисъл от тях.

Конкретно и специално за Ася_И ще отговоря по този "мързелив начин" като ще допълня, ако се налага и се изяви желание за това...

...

При Правдата - е много трудно да уцелиш момента когато тя трябва да възтържествува и да се прояви.Тя винаги изисква по голяма острота,яснота,категоричност ...Все много трудни работи и ако не се спази всичко може да се предизвика негативни последствия! Прилича малко на нож,който ти дават,но ти с един замах трябва да отрежеш цирея или гангрената и нищо повече...в противен случай можеш да убиеш...и тук отговорността е изцяло ТВОЯ!Затова и Учителя на препоръчва внимателно боравене с тази страна на монетата - Правдата!

Като личен опит съм употребявал доста пъти Правдата в различни ситуации и никога не съм бягал от отговорност или най-малкото да се оправдавам,...но ще ти кажа че много е тежко...Почти във всички случаи не те разбират,...почти винаги те упрекват или критикуват и ти остава само вътрешната убеденост и интуиция,че си прав за проявената Справедливост.Единственият съдник е времето...то определя едно нещо право ли е или не...истина ли е или не! Аз съм щастлив от тази гледна точка,че за сега нямам големи и разминавания и времето е подкрепяло действията ми и е било на моя страна,когато се е налагало да съм справедлив! :)

...

...

От уважение към Диана ще отговоря пак,че стремежа ми да пиша във форума е продиктуван само от една много отдавнашна моя идея - при провеждане на някакви разговори,касаещи "съзнателният живот" на хората да се изхожда само от лични опитност т.е. резултати,които човек е постигнал на базата на прилагането на определени методи и закони във своя живот.Това решение е продиктувано и от доста големите ми наблюдения в общуването с хора с духовна ориентация,...и както много често се случва всеки разказва красиви и стойностни неща,които е прочел,а не приложил ...и така се стига да едно задръстване...преинформираност,от която няма голяма полза! /поне аз не съм видял голяма полза от такива разговори!/

... държа най-вече на мнения,които са плод на лични опитности и се стремя да давам мнения минимум проверени на 90% от личния ми опит!

Изхождайки от този принцип,за който писах някъде,аз не влизам в детайли...т.е.когато защитавам дадена теза,аз не давам лични примери!Проблема е не,че лични примери няма,а това че мненията ще станат още по тромави и разводнени,което пък ще доведе единствено до по-трудно изразяване от моя страна и ...по-трудно разбиране от страна на читателя на постовете ми!...

Значи аз ако се бях разпрострял да разказвам и да навлизам в детайли,...по-добре е да седна да напиша книга! :)

...

...

Защо ли ?- Защото Истината се разбира трудно,а когато е в писмена форма - е почти невъзможно!Тогава защо пишем? Защо са форумите като този? - За да се "маркират" дадени идеи в т.нар. "теми на размисъл",в които всеки един от нас като търси определени "ключове" ще си отговари /в момента или след време/ на съществуващи въпроси или проблеми...Това е принципно!

Имайки предвид това мое убеждение, аз пиша по вдъхновение и без очаквания в повечето случаи...т.е. всичко което ми е в главата в момента си излива на клавиатурата. Нямам предварителен план или специална подготовка...ползвам предимно личен опит и се "моля" да не излезе голяма глупост ! :) Това е.

...

п.п. Лично към Ася_И - понякога човек е по-добре да затвори прозорците си и дори да сложи шумоизолация при необходимост, но не и да иска да заеми мястото на камбаната. Това ми се вижда по-разумно, но всеки има право на избор и трябва да носи отговорностите си... Принципно камбани винаги и навсякъде трябват. Поздрави!

Редактирано от НиколаДамянов
Линк към коментар
Share on other sites

Н.Д.,

Много ти благодаря за дъългия и изключително изчерпателен отговор. Както виждам си се постарал да ми отговориш много конкретно. Как със стари твои изказвания си могъл да предвидиш какво ще кажа днес :3d_131:

И понеже твърдиш, че

давам мнения минимум проверени на 90% от личния ми опит!
бъди така добър и сподели поне 90% опитност на следния ми въпрос:

"Би ли споделил ти каква опитност имаш с този творчески процес? Намерил ли си душата с която да се слееш? И дали си успял да създадеш, както сам казваш - същества от висши духовни йерархии? А ако отговорът е 'не' - на какво отдаваш това? И ако нямаш такава опитност на какво стъпваш за да даваш мнение?"

P.S. Може някъде в цитатите с които си ми отговорил да го има посочено, ама нещо не го схванах, извинявай.

Дерзай!

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Н.Д.,

Много ти благодаря за дъългия и изключително изчерпателен отговор. Както виждам си се постарал да ми отговориш много конкретно. Как със стари твои изказвания си могъл да предвидиш какво ще кажа днес :3d_131:

И понеже твърдиш, че

давам мнения минимум проверени на 90% от личния ми опит!
бъди така добър и сподели поне 90% опитност на следния ми въпрос:

"Би ли споделил ти каква опитност имаш с този творчески процес? Намерил ли си душата с която да се слееш? И дали си успял да създадеш, както сам казваш - същества от висши духовни йерархии? А ако отговорът е 'не' - на какво отдаваш това? И ако нямаш такава опитност на какво стъпваш за да даваш мнение?"

P.S. Може някъде в цитатите с които си ми отговорил да го има посочено, ама нещо не го схванах, извинявай.

Дерзай!

Определено въпросите ти са присмехулни, а отношението ти заядливо.

Ще помоля все пак модераторите да не предприемат мерки и да оставят мненията така.

Подобно поведение НЕ ме засяга!

Конкретно на въпроса който не си схванала, отговора е тук :

...

Значи аз ако се бях разпрострял да разказвам и да навлизам в детайли,...по-добре е да седна да напиша книга! :)

...

Редактирано от НиколаДамянов
Линк към коментар
Share on other sites

Определено въпросите ти са присмехулни, а отношението ти заядливо.

Подобно поведение НЕ ме засяга!

Конкретно на въпроса който не си схванала, отговора е тук :

...

Значи аз ако се бях разпрострял да разказвам и да навлизам в детайли,...по-добре е да седна да напиша книга! :)

...

Личи си, че не се познаваме :). Тогава щеше да знаеш кога съм присмехулна или заядлива. Сега съм развеселена. Благодаря ти за доброто ми настроение. Радвам, се че това което ти си решил че съм искала да постигна с отговора си не те е засегнало.

Единственото което схващам от цялата история е, че ти не желаеш да кажеш нещо конкретно като опитност, но по някаква причина си решил че може да изискваш или призоваваш другите да го правят. Тогава защо се учудваш че не чуваме камбаната, която така енергично удряш?

Нямам какво повече да ти кажа. Току виж сме изпаднали в спор или нещо като дуел и заради мен ти затворят темата. Ще е жалко :(.

Светлина ти желая по пътя по който си поел.

Линк към коментар
Share on other sites

Мила Ася.Ако ми позволиш, ще се опитам да успокоя малко разгорещеното ти сърце.Ще цитирам мнение на един от Първородните:"Как може да си свят ,след като си проявен?".Човекът като същество е арена ,на която се срещат най -различни по род явления и влияния.Сложноста и дълбочината на Божието творение ,наречено човек е ясна само на Отец,който го е сътворил. Човешката душа е по- обширна от вселената;това не е алегория.Едно истинско момиче ,ако иска да изпълни призванието си,за което е дошло на земята;да бъде образ на човешката душа,трябва да развие слуха на своето нежно сърце ,за финните вибраций на Любовта ,защото те са от решаващо значение за реализацията му.Тези финни енергий не могат да проникнат там, където има критичен дух.Слушай със сърцето си.Човешкият ум ,който работи с определени понятия,не може да разбере и проникне в Божественото ,защото там определения и ограничения няма.Божествената Любов не разбира от определения и ограничения.Ако търсиш Любовта със сърцето я търси.Мир и Любов.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

...

Единственото което схващам от цялата история е, че ти не желаеш да кажеш нещо конкретно като опитност, но по някаква причина си решил че може да изискваш или призоваваш другите да го правят. Тогава защо се учудваш че не чуваме камбаната, която така енергично удряш?

...

Явно,че категорично си решила да не ме разбереш,...но това не е проблем.

Дай пример кога съм "изисквал и призовавал" другите да кажат нещо конкретно като опитност ?

Винаги съм подчертавал, че държа особено на мнения, които са подплатени с лични опитности и практики, което изобщо не означава, че някой изисква разкази и случки. Убеден съм, че принципно трябва да се говори само изхождайки от личен опит,...а в другите случаи да се споменава източника на даденото мнение или становище. Простичко е за разбиране, но предубеденият човек чете между редовете точно това, което иска да чуят неговите уши, а не обективно написаното нещо,например.

Поздрави !

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

...

За мен повечето хора са псевдовярващи. Като всеки посредсвен човек, те минават и повличат текущите представи за живота - къде от религия, къде от философия, къде от улицата... Но не им отдават особено значение... Познавам само едно момиче, които наистина е силно вярващо. И наистина на нея нищо не може да й се каже, защото тя вече си има отговор за всичко...

...

Здравей iti !

С интерес прочетох за тази твоя позната - наистина силно вярваща според теб както сподели.

Искам да те попитам,...в две насоки:

1.В какво се изразява нейната силна вяра? Изповядва ли някаква религия? В какво вярва Истински?

2.Как да разбираме това "на нея нищо не може да й се каже" ?... В смисъл не можем да и дадем акъл или да я поучим за нещо или каквато тема и да отворим, тя има готови отговори на проблемите и въпросите .

Благодаря ти за отговорите предварително.

Поздрави !

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Вулкан съществува, но е съставена от етерна материя. Това е причината и поради която е била видима през периода когато силуетът и е преминал през слънчевия диск. Всъщност видима е била сянката, която е хвърлила етерната материя в резултат от силната осветеност от слънчевите лъчи. Извън тези специални условия тази планета няма как да бъде видяна и съвсем естествено всички последвали търсения са се оказали безуспешни.

...

Може би ДНЕС 28.03.2009г. ще баде съдбонесен ден за цялата Земя ! :)

Станимир, би ли споделил източника на тази информация и да прочетем повече ...

Идеята е в лабораторни условия да се създаде същата интензивност на лъчение (възможно е!) и евентуално да се заснеме сянката на някаква етерна материя.

Тук някой да не се обърква с Кириляновата фотография, която само доказва някакъв вид налична жизнена енергия, неуловима с просто око... Трябва да се отбележи,че тази жизнена енергия винаги трябва да има и жив организъм. С предстоящият епохален експеримент ще докажем, че чрез нещо доказано и видимо (слънчевата светлина) ще накараме да се прояви (чрез сянката си), нещо което е невидимо и толкова разтегливо като понятие в окултната литература - етерната енергия. Нещо като да покажеш,че душата има сянка.

Допълнителни идеи се приемат всякакви, а аз пари няма да искам като авторство... "Кода" е отворен и всичко е фрии ! :)

Апропо, iti ти ще станеш ли вярващ, ако открием такава "сянка на душа" ? :)

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Помня автора (G. de Purucker). Може би това съм го чел в The Esoteric Tradition, обаче не съм сигурен, дали не е и някое от останалите произведения. Не мога да изключа никое със сигурност.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Maлко спам за МОЛ-овете - не се проветряват , а се върти въздухът праз климатиците.

Когато мислим за фините енергии, които безспорно са факт, да не забравяме и останалите условия. В комплект негативите са по-неприятни.

късметче, дай малко повече информация за фактологията на тези финни енергии, защото идеята ми за грандиозния експеримент се "клати" вече като гледам източниците, които е дал Станимир . :)

Как се дефинират тези фини енергии ? Имат ли нещо общо с етерна материя, чиято сянка се канихме да снимаме и какво?

Имат ли общо с доказаните Кирилянови жизнени енергии?

Дай и ти, ако можеш някакви източници,...литература...?

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

...

Ако словото на Дънов е цялата истина за някой човек, за друг съвсем не е така.

Но практически информацията дадена от различни духовни водачи се припокрива, просто степента на сложност и изказа е различен.

При мен в различни етапи от живота си "чувам" нещата от различни духовни учители.

Прочетеното от Дънов ми даде насока за развитие на Любовта, само в мисълта, помогна ми да я видя като сила и да я усетя.

Обаче книгите на Руис ме учат как да я усетя и прилагам във физическия свят т.е. да я живея.

А Щайнер ми разкри развитието и в период.Т.е как да обединя Дънов и Руис, за да постигна резултати в периоди напред.

За мен съвкупността от прочетеното от тримата оформя пълната картина.Ядрото.

Като всяка друга литература е добре дошла за допълване на пъзела.

Това в чисто духовен план.

Физически Дънов ми помага с "формулите" си, Руис с конкретните примери от живота,а Щайнер с логичните разсъждения.

Смятам, че сега съм тук , за да се науча да го живея този живот чрез канала на любовта.

...

Здравей didi_ts !

Бих казал,че аз познавам също доста хора, които са практикували този метод на трупане на познание и опит както твоя ...тоест да се взема най-хубавото от различни Учения. За сега няма да споделям мнение дали това е хубаво,...има ли опасности, има ли "капани" ... ??? Дори изобщо не смятам и не виждам смисъл да пиша по подобна тематика!

Имайки предвид, че Руис ти дава практиката , а Щайнер разсъжденията за любовта,въпроса ми е: Би ли дала някакви конкретни примери за това ? Може и с цитати от двамата да се подкрепиш? А най добре е да разкажеш и конкретна ситуация (казус), който си разрешила с помощта на това триединство! (може и личен опит, може и наблюдения...както решиш.)

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Защо ''гориш''?

...форумите са интересно място, но не е нужно да се форсират нещата.

Неадресиран въпрос ...хвърлен в пространството ... :)

Все пак сигурно трябва да се досетя, че касае мен, защото е под мое мнение и евентуално е в тема направена от мен...

А иначе отговора е много очевиден и ясен от тук : "п.п. ВАЖНО! – принципно адресата на въпросите не е в задължението да отговаря, ако няма разположение за това. "

При това условие за какво "форсиране" може да иде реч? Всичко става САМО, ако човек иска да става дискусия на дадената тематика, подсказана във въпроса... В останалите случаи въпросите са като теми за размисъл !

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

В този ред на мисли ТИ не можеш да приложиш медитацията не защото не я разбираш, а защото си се задръстила с теории, които до известна степен си противоречат.

Образния пример със строителните материали от тук е в пълна сила. Знанията ти в този смисъл не са съхранявани правилно и са с изтекъл срок на годност, ...така че единствено се очаква проблеми при тяхната употреба!

Уважаеми Никола Дамянов, бихте ли ми отговорили от позицията на какъв давате квалификации за участниците в Портала? Ако човек попрочете Вашите постове ще му стане ясно, че не отгаваряме на Вашето ниво на развитие. Та в тоя ред на мислене, може би проявата на малко такт от Ваша страна няма да е излишна?

Линк към коментар
Share on other sites

При това условие за какво "форсиране" може да иде реч?

...най-малкото аз съм човека, който трябва да дава ''съвети''

просто погледни се отстрани и виж дали не трябва да успокоиш топката.За мен едно форумно писане

е винаги на крачка да е хвърлена енергия на вятъра.

Възможно е пишейки и дискутирайки да си ''чешем'' несъзнателно егото в което няма лошо, но всичко си има някаква норма...

И да не съм извън темата, нужна ли е форумна толерантност?

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...