Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Съмнението липса на разум ли е?


Crazy_Daisy

Recommended Posts

Анализът изучава цялото чрез частите и взаимоотношенията между тях. Синтезът е нещо от което сме все още далеч, т.е. тепърва започваме да се учим на него. Анализираш защото искаш да разбереш, а не защото се съмняваш. Съмнението и желанието да разбереш често се проявяват заедно, но аз мисля, че причините които ги пораждат са различни, тъй като съмнението не винаги е съпътствано от желание за разбиране на истината.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз не мисля така .

Аз мисля ,че съмнението е философко размишление ,съмнението е присъщо за мислещите хора ,тези които се съмняват в едностранчивостта на нещата . Съмняват се тези ,които търсят многопластовата природа на света ,знаят ,че има дълбочина в нещата и хората . И подлагат на анализ и синтез всичко .

А любопитството е само едно женско качество .

Ако не бяхме познали дървото на знанието ,никога ,ама никога нямаше да се съмняваме .

Дори и много да си любопитен ,докато не се усъмниш в природата на нещата няма да откриеш тяхната дълбочина . Те все ще са плоски и едностранчиви.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...