Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомосексуалност - защо, накъде?


balans

Recommended Posts

Guest Христо6

Ами аз не претендирам, че това е пример за духовност и приемане. Нито пък претендирам, че съм духовен и приемащ. :lol:Аз съм си аз : добър, лош, духовен, недуховен, с добри или лоши страни и прояви ( без значение какво е съотношението им ), аз просто съм си аз. Не държа да се правя на по - свят или на по - грешен, отколкото съм си в реалност. Ако не ме лъже паметта, ти беше тази която за пореден път се прояви заядливо ( в темата ми за теологията на отделянето). Коментарът ми преди пендоровия коментар не беше пълен с злоба и неприемане, по - скоро се шегувах и въобще не съм имал намерение да отправям атака към Пендор или пък някой друг гей. Просто се изразих шеговито. В коментара си се обръщах към Веско, това е видно. Известно е че не всички гейове са лигави, дори в темата е споменато това. Използвах такъв пример ("лигави гласчета и меки китки") за по - голяма нагледност, но не съм влагал лошо чувство и не съм искал да атакувам. Не ми дреме какво правят гейовете и какво харесват, просто казах, че ми се струва по - добре да няма такива паради. Лично мнение. Вендор пък се почувства атакуван и извърши лична нападка, нещо което нито аз, нито пък някой друг в темата беше правил. :) Даже си помислих, че Пендор ще се заяде с Веско, понеже той е писал, че гейовете са болни хора, но странно защо се нахвърли на мен и не му останах длъжен.:) Не е хубаво да се прави така, но аз така съм преценил, така съм направил и не ме е срам от коментара ми, никак даже. Без значение дали другите ще го харесат или не.:DИзползвам свободния си избор, както преценя и ще си нося последствията ( благоприятни или неблагоприятни за мен). Айде къш къш ...

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Темата излиза леко като че ли извън релси и най вероятно бате Иво ще я затвори ,иначе толерантноста която я има към хомосексуалистите явно се губи след като почнат да се заяждат и това потвърждава моите думи за хомосексуалистите за това къде се намират в духовно отношение ,и имат доста заблуждения в които вярват ,като жените и мъжете хомосексуалисти имат по различно психично отклонение ,но нежелая да им показвам отрицателните страни .Надявам се Христо6 и Вендор да си поискат прошка ,защото от такива дразги няма печеливши а само губещи .А иначе мисля че след време това психическо заболяване което е хомосексуализмът ще изчезне и сигорно ще се смеем че го е имало ,и не само това заболяваме на ума а и всички останали постепенно ще изчезнат .Този процес би трябвало да се ускори след 2012 г.

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

:DИзползвам свободния си избор, както преценя и ще си нося последствията ( благоприятни или неблагоприятни за мен). Айде къш къш ...

Свободният избор на те оторизира да се държиш просташки, нали? Така правят всички - нямайки аргументи, обиждат. Нормално, в нашите ширини географски - на велики вождове и на мъжкари. Позволи ми да се поизсмея :)

Няма никакво значение кой какъв е, важно е дали е полезен човек. Останалото е губене на време.

Западните общества отдавна са надживели пподобни комплекси и затова имат и добра социална система.

Мисля, че дори и в самата формулироква на темата е допусната презумпция за винoвност - хем защо, хем и накъде. Хетеросескуалните имат достатъчно сериозни проблеми, нека ги разрешат и те. Ако всички бяха невъзможно прекрасни, никой нямаше да търси невъзможни си образ в имагинерен Бог - центърът на душата, която не признава различия, ала ние се палим, все едно от това живеем.

Хайде, по-спокойно и повече толерантност и уважение към различните хора в тази държава. Ако това не се надживее, нищо няма да се надживее. И докато спорим кой гей, кой тиква или минзухар, хората по света, живеят, борят се, изкарват пари, помагат и в крайна сметка се наслаждават на живеенето, без да дават тежки определения.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Кой както иска да го разбира аватарчето ,все ми е тая ,няма да го сменя само защото някой прави връзка с характера на човек ,в такъв случай мога да сложа примерно аватар на Христос ,но това ще значили че съм най добрият човек на земята .

Колкото до хомосексуалистите никой не е казал че са лоши хората :) .Спомням си и един коментар на Един Мърфи ,питали го защо се шегува с гейовете ,и той отговорил - ами защото са гейове 59.gif.И спирам да ги обсъждам тия болни създания ,все някога ще им дойде акълат .

Веско, изненадана съм напоследък от агресията ти.. Винаги са ми харесвали мненията ти и съм се радвала на младия ти и буден ум (обаче, когато разсъждаваш със собствения си ум, а не цитираш постоянно любимия си Дон Мигел ... Всъщност, ако действително те влече толтекската мъдрост - не си губи времето с езотерични залъгалки, а чети Теун Марез :thumbsup: ).

Сега по темата: Кому е нужна подобна арогантност? Защо си позволяваш да правиш високопарни класификации на хората, според субективната си преценка? Нали сам парадираш, че търсиш Светлината, призоваваш за Любов.. - а после позволяваш на тщеславието и гордостта ти да те ръководят?

Харесвам откритото и свободно изразяване на лично мнение. Харесвам и хората, които споделят чувствата и усещанията си такива, каквито са, а не зад паравана на назубрени цитати. Но, смятам, че откритостта не може и не бива да е извинение за грубостта. Нима трябва да сме толкова тесногръди, че да преценяваме хората според сексуалния им статус и да ги пращаме в графа "горките, болни и заблудени души"...? Докога различните ще са трън в очите ни и параван за собствените ни комплекси? Докога ще наричаме "болни" всички, които са решили смело да търсят своето място под Слънцето? Нима можем да твърдим, че ексцентричното момче с "меките китки", което не пречи никому (освен само на тези, които имат проблеми най-вече със себе си!) е по-лудо, опасно и болно от огрухания ловец, който трепе всяка седмица животни ей-така за удоволствие?

Разбира се, всеки си има правото да си мисли каквото ще и да гледа на света през собствените си очила. Но, споделяйки общия си дом-Земята - най-малкото си дължим толерантност.

Имам приятели гейове - прекрасни момчета. Бих казала дори, че от тях съм получавала и едни от най-фините и най-мъжкарските отношения на уважение - далеч повече, отколкото е способен някой си напомпан мачо-комплексар. Че то само по ниво на чистоплътност и стил да ги сравниш с останалите, които парадират, че са "мъже" - активите определено няма да са в полза на "нормалните"..

И знаеш ли, те гейовете, дори не искат и да бъдат разбирани - не, това не ги вълнува. Защото те проблем с нас, така наречените "нормални", нямат. Ние "нормалните" имаме проблем с тях - защото проблемът е всъщност в нас, в самото ни общество, в семействата ни дори. Тези момчета просто искат да бъдат приети, нищо повече.

Затова, приятелски те съветвам, преди да говориш и съдиш някого или нещо - първо се докосни до него, опитай да видиш света му, душата му, сърцето му. И после - просто замълчи, поне за малко, за да можеш да видиш Божественото навсякъде около теб! И започни да го приемаш и уважаваш. Тогава взорът ти ще стане широкоспектърен, очите ти ще започнат да виждат незримото, а съзнанието ти ще се разшири до степен, когато в сърцето ти ще има място за всеки такъв, какъвто е. Просто защото всички сме деца на Земята, носещи Божествената искра в себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Кой както иска да го разбира аватарчето ,все ми е тая ,няма да го сменя само защото някой прави връзка с характера на човек ,в такъв случай мога да сложа примерно аватар на Христос ,но това ще значили че съм най добрият човек на земята .

Колкото до хомосексуалистите никой не е казал че са лоши хората :) .Спомням си и един коментар на Един Мърфи ,питали го защо се шегува с гейовете ,и той отговорил - ами защото са гейове 59.gif.И спирам да ги обсъждам тия болни създания ,все някога ще им дойде акълат .

Веско, изненадана съм напоследък от агресията ти.. Винаги са ми харесвали мненията ти и съм се радвала на младия ти и буден ум (обаче, когато разсъждаваш със собствения си ум, а не цитираш постоянно любимия си Дон Мигел ... Всъщност, ако действително те влече толтекската мъдрост - не си губи времето с езотерични залъгалки, а чети Теун Марез :thumbsup: ).

Сега по темата: Кому е нужна подобна арогантност? Защо си позволяваш да правиш високопарни класификации на хората, според субективната си преценка? Нали сам парадираш, че търсиш Светлината, призоваваш за Любов.. - а после позволяваш на тщеславието и гордостта ти да те ръководят?

Харесвам откритото и свободно изразяване на лично мнение. Харесвам и хората, които споделят чувствата и усещанията си такива, каквито са, а не зад паравана на назубрени цитати. Но, смятам, че откритостта не може и не бива да е извинение за грубостта. Нима трябва да сме толкова тесногръди, че да преценяваме хората според сексуалния им статус и да ги пращаме в графа "горките, болни и заблудени души"...? Докога различните ще са трън в очите ни и параван за собствените ни комплекси? Докога ще наричаме "болни" всички, които са решили смело да търсят своето място под Слънцето? Нима можем да твърдим, че ексцентричното момче с "меките китки", което не пречи никому (освен само на тези, които имат проблеми най-вече със себе си!) е по-лудо, опасно и болно от огрухания ловец, който трепе всяка седмица животни ей-така за удоволствие?

Разбира се, всеки си има правото да си мисли каквото ще и да гледа на света през собствените си очила. Но, споделяйки общия си дом-Земята - най-малкото си дължим толерантност.

Имам приятели гейове - прекрасни момчета. Бих казала дори, че от тях съм получавала и едни от най-фините и най-мъжкарските отношения на уважение - далеч повече, отколкото е способен някой си напомпан мачо-комплексар. Че то само по ниво на чистоплътност и стил да ги сравниш с останалите, които парадират, че са "мъже" - активите определено няма да са в полза на "нормалните"..

И знаеш ли, те гейовете, дори не искат и да бъдат разбирани - не, това не ги вълнува. Защото те проблем с нас, така наречените "нормални", нямат. Ние "нормалните" имаме проблем с тях - защото проблемът е всъщност в нас, в самото ни общество, в семействата ни дори. Тези момчета просто искат да бъдат приети, нищо повече.

Затова, приятелски те съветвам, преди да говориш и съдиш някого или нещо - първо се докосни до него, опитай да видиш света му, душата му, сърцето му. И после - просто замълчи, поне за малко, за да можеш да видиш Божественото навсякъде около теб! И започни да го приемаш и уважаваш. Тогава взорът ти ще стане широкоспектърен, очите ти ще започнат да виждат незримото, а съзнанието ти ще се разшири до степен, когато в сърцето ти ще има място за всеки такъв, какъвто е. Просто защото всички сме деца на Земята, носещи Божествената искра в себе си.

Хубава логика ,но не и непременно вярна .Чудя се защо малко по различно мнение за това към хомосексуалистите се определя като агресия ,и веднага се осъжда .И не ги съдя ,просто искам да кажа че живеят в заблуда,а темата е за тях затова и на тях наблягам ,не че останалите които имат нормална ориентация имат нормално светоосещане .

Линк към коментар
Share on other sites

Веселин, никой не е нормален. Всичко рядко срещано е НЕнормално и осъдено в Бг. Защо?

За всяко различно мнение човек може да бъде отхвърлен, анатемосан... Изобщо толерантност, разбирателство и търпимост нещо доста липсват.

Както каза Мона, що да не си живеем живота, какво като сме различни? У всеки има и болка и обида, има и обич обаче. Но ни е страх да я проявим, щото да си различен и доволен, щастлив, тук си е странно. Направо лудост...

За това и се събираме в малки групи, общества... Разбирам хората-различните, е може да не са ми най-добри приятели, но това не значи да ги вкарам в концлагер... И изобщо дори и такава тема може да се разглежда цивилизовано, да се изкаже различно мнение. Но явно не се получава, по-добре е да обидиш, да унизиш, така се изпъква:thumb down:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Аз ако съм искал да направя нападение над гейовете като цяло, щях да го направя по - сериозно и щеше мнението ми да е ориентирано директно към тях, а нямаше да се обръщам към Веско. Личната нападка ражда лична нападка. Това е. Просто си помислих, че е възможно (не знам дали е така), осъждането на Веско към левите хора да не е еднакво : в смисъл че осъждането му към левите мъже да е по - силно, отколкото към полулевите жени.:) Основанието да допусна такава възможност , идва от дългогодишните ми наблюдения върху това, което налага масовата култура, от това което съм срещал като мнения на различни хора и в някакъв смисъл от лично усещане за нещата...:D Просто реших да проверя дали Веско ще отговори и какво ще отговори. Попитах от чисто любопиство, без да казвам кое е лошо, кое добро и т.н. Интересно ми беше дали/как ще реагира. Това е. Въобще не съм целял да отправям атака към гейовете, но Вендор се почувства засегнат.;)

П.п. Както казах не съм определял по принцип кое е добро, лошо, морално, неморално, гнусно, негнусно. В съзнанието ми изникна въпрос и го отправих. Използвах сравнения, каквито прецених, че са най - подходящи за примерите ми и това е. Исках да видя след като Веско смята гейовете за болни хора, дали отношението му е напълно еднакво към всички хора с хомосексуални наклонности или въпреки нееднократното им окачествяване като болни, вътрешно в себе си той прави някакво разграничение между гейове и бисексуални жени, интересно ми стана дали осъждането му към тази група хора е с една и съща сила към отделните видове леви хора или е по - силно към някои от тях. Това е. Не е ставало дума за дискриминация, концлагери, мои лични критерии за нормалност, не е ставало дума за омраза към различните и така нататък. Това което ме вълнуваше беше да проверя личното мнение/усещане на Веско към поставените примери, без да давам оценка на евентуалния му отговор и без да казвам кое е правилно или не, кое трябва или не и т.н.Когато казах, че мисля че е по - добре да няма гей паради, това си беше лично мое мнение, никой не е длъжен да го харесва и не виждам защо някой трябва да се чувства обиден от това. Нищо лично. Ако разбера, че някой около мен е гей не бих придобил по - негативно отношение към него, само защото е гей. Още повече ако е някой човек с когото се разбирам добре, човек с когото имам добър лаф.;)

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Веселин, никой не е нормален. Всичко рядко срещано е НЕнормално и осъдено в Бг. Защо?

За всяко различно мнение човек може да бъде отхвърлен, анатемосан... Изобщо толерантност, разбирателство и търпимост нещо доста липсват.

Както каза Мона, що да не си живеем живота, какво като сме различни? У всеки има и болка и обида, има и обич обаче. Но ни е страх да я проявим, щото да си различен и доволен, щастлив, тук си е странно. Направо лудост...

За това и се събираме в малки групи, общества... Разбирам хората-различните, е може да не са ми най-добри приятели, но това не значи да ги вкарам в концлагер... И изобщо дори и такава тема може да се разглежда цивилизовано, да се изкаже различно мнение. Но явно не се получава, по-добре е да обидиш, да унизиш, така се изпъква:thumb down:

Интересно ми е че тези които предират за толератност ,когато засекат някое различно мнение ,което неотговаря на тяхното веднага го заклеймяват и осъждат ,като така си противоречат .Въпреки това усещам че с времето вървим към по добро ,и очаквам до няколко години ( 3 - 4) в България да може да се общува и живее съвсем нормално ,също с това очаквам и с това да се оправи и стандартът ни на живот ,който ще се изравни с европейският ,не че сега сме зле ,въпреки негативизмът които се опитва да очерни Българите ,аз знам че сме много добри хора ,просто трябва малко време да се изчистят заблужденията и кривите разбирания .Иначе животът съм си го направил доста добре ,да некажа и прекрасен ,нямам пробли с никой ,доволен съм много ,макар че имам още доста да работя и над себе си .

Линк към коментар
Share on other sites

...

Каза, че според нейни наблюдения има 3 прочини да си гей:

(1) така си роден (хормонални) - малко на брой хора;

(2) експерименти, подражание на филми, мода, намиране на връзки; и

(3) нерешителност и неувереност с жените. Значи това си е потенциално хетеросексуален мъж, които се страхува от отблъскване от жените. И след като това се преодолее вече води хетеросексуален живот.

...

Viki3, чудесно си формулирала тези 3 причини. :thumbsup:

А, ако знаете само, колко много хора се самоопределят като хомоориенирани съвършено погрешно именно по т.2 и т.3 (включително и от тук пишещите).

Тези по т.1 се "виждат/усещат" от тези, които могат (и от повечето деца :) ).

Според мен има още една причина. Хомосексуализмът доста сериозно блокира човека от нормално общуваме с околните (виждаме в каква среда могат да попаднат, на какви хора дори и тук в този форум).

Също така хомосексуалистът отделя огромно количество психична енергия, за да се занимава с проблемите на това общуване и собственото си самовъзприемане.

Което ме кара да мисля, че ако не отделяха и не губеха тази енергия, те щяха да се занимават със значителни саморазрушителни действия...например.

А те я вкарват в друга посока и дори в творчески процес. Сред тях има най-много творчески хора.

Та си мисля, че самия ефект е положителен за обществото.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Интересно ми е че тези които предират за толератност ,когато засекат някое различно мнение ,което неотговаря на тяхното веднага го заклеймяват и осъждат ,като така си противоречат .Въпреки това усещам че с времето вървим към по добро ,и очаквам до няколко години ( 3 - 4) в България да може да се общува и живее съвсем нормално ,също с това очаквам и с това да се оправи и стандартът ни на живот ,който ще се изравни с европейският ,не че сега сме зле ,въпреки негативизмът които се опитва да очерни Българите ,аз знам че сме много добри хора ,просто трябва малко време да се изчистят заблужденията и кривите разбирания .Иначе животът съм си го направил доста добре ,да некажа и прекрасен ,нямам пробли с никой ,доволен съм много ,макар че имам още доста да работя и над себе си .

Не знам кой за какво предира - интересен глагол първо, и второ, хора като теб да обсъждат други човеци, които са минали през човешката история, а ти през една запетайка.

П.С. исках да пиша повече, ала няма смисъл.

А вчерашият парад беше красив и аз много се радвам, че мои колеги участваха и бяха щастливи и всички ги приветстваха, защото това е нормално и ако за някого, подобни прояви са нападение към тяхната сексуалност, то нека да обърнат внимание на сексуалността си. Тя има нужда от защита.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Въобще не става въпрос за нападения и защити на сексуалности, за омраза, неприемане и т.н.. Дори не всички гейове са съгласни да има паради. Миналата година Евгени Минчев се беше изказал против. Вчера пък ми казаха, че Азис се бил изказал против.Ти продължаваш в същия стил. Ако искаш виж в Разговорки, там преместиха някои ( положителни) неща, които ти казах и които може и да си видяла. Не мога да проумея защо непрекъснато се опитваш да създаваш дразги ? Енергиен вампир ли си ?:)

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Въобще не става въпрос за нападения и защити на сексуалности, за омраза, неприемане и т.н.. Дори не всички гейове са съгласни да има паради. Миналата година Евгени Минчев се беше изказал против. Вчера пък ми казаха, че Азис се бил изказал против.

Изобщо не знам за какво става въпрос, хората си правят гейпарад и не им дреме кой какво мисли за вселената. Спорът е излишен в 21 век. Нека да приключим с евтините диалози за и против, без нас живтът си тече и това е чудесно :)

И без това се привлече ненужна публика, която изобщо не разбира проблема, но се чувства длъжна да се включи по default.Хайде стига сме развявали разкъсани знамена.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно ми е че тези които предират за толератност ,когато засекат някое различно мнение ,което неотговаря на тяхното веднага го заклеймяват и осъждат ,като така си противоречат .Въпреки това усещам че с времето вървим към по добро ,и очаквам до няколко години ( 3 - 4) в България да може да се общува и живее съвсем нормално ,също с това очаквам и с това да се оправи и стандартът ни на живот ,който ще се изравни с европейският ,не че сега сме зле ,въпреки негативизмът които се опитва да очерни Българите ,аз знам че сме много добри хора ,просто трябва малко време да се изчистят заблужденията и кривите разбирания .Иначе животът съм си го направил доста добре ,да некажа и прекрасен ,нямам пробли с никой ,доволен съм много ,макар че имам още доста да работя и над себе си .

Не знам кой за какво предира - интересен глагол първо, и второ, хора като теб да обсъждат други човеци, които са минали през човешката история, а ти през една запетайка.

П.С. исках да пиша повече, ала няма смисъл.

А вчерашият парад беше красив и аз много се радвам, че мои колеги участваха и бяха щастливи и всички ги приветстваха, защото това е нормално и ако за някого, подобни прояви са нападение към тяхната сексуалност, то нека да обърнат внимание на сексуалността си. Тя има нужда от защита.

Драга ми Мона ,няма нужда от тънки заяждания .Човек да не изкаже малко по различна гледна точка към хомоориентираните ,все едно че друга теза от това че хомосексуализмът е нещо нормално ,неможе да съществува :).

А това че сме в 21 век ,незначи че всичко е правилно щом сме в този век ,все едно хората сега да тръгнат примерно към канибализъм ,и ние да кажем еми нормално е все пак сме в 21-ви век ;) .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Освен това, което казах горе за полезността на хомосексуализма за обществото, ми хрумна още нещо.

Хомосексуализмът блокира и пренасочва психична енергия за по-полезни и творчески процеси. Е, има си и издънки, ама то и при хетеросексуалните има.

Хомосексуализмът е решение за хората, които нямат в себе си достатъчно ресурси, за да създават деца и взаимодействат с човек от противния пол. Ако те биха се заели с това, евентуалните им деца не биха се родили или биха живели ужасно.

Хомосексуализмът е несъзнателно решение за отказ от всичко това в името на натрупването на любов. Чрез страданията (които те яко си имат) и настройката към по-финна и творческа вълна, те натрупват любов в себе си, за да преоделят психическите пречки, които им пречат за споделяне на любов от първи вид (нарочно не казвам нормален начин).

Тези психически спънки, заблуди и блокировки при хомосексуалистите много по-лесно се преодоляват, защото хомосексуалнизмът сам по себе си налага широта на възприятията и разбиранията.

От друга страна тези, които най-скачат срещу хомосексуалистите просто виждат в тях своя проекция. Всеки студент по психология ще ви каже, че най-мразим в околните това, което сме потиснали в себе си и което не знаем, че си го имаме...хе хе.

Това, което те виждат в хомосексуалистите не е самия хомосексуализъм, а са точно остатъците от тези психични спънки, заблуди и блокировки. Виждат го несъзнавано и затова се дразнят, въпреки логическите обяснения, които са като задника, защото всеки си го има. Те имат същите блокировки.

Интересното е, че хомосексуалистите са по-напред в преодоляването на тези блокировки.

И най-мразещите хомосексуалистите са всъщност вероятни бъдещи хомосексуалисти в следващото си прераждане, защото хомосексуализмът е метод за чистене.

А честито!!! :)

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Въобще не става въпрос за нападения и защити на сексуалности, за омраза, неприемане и т.н.. Дори не всички гейове са съгласни да има паради. Миналата година Евгени Минчев се беше изказал против. Вчера пък ми казаха, че Азис се бил изказал против.

Изобщо не знам за какво става въпрос, хората си правят гейпарад и не им дреме кой какво мисли за вселената. Спорът е излишен в 21 век. Нека да приключим с евтините диалози за и против, без нас живтът си тече и това е чудесно :)

И без това се привлече ненужна публика, която изобщо не разбира проблема, но се чувства длъжна да се включи по default.Хайде стига сме развявали разкъсани знамена.

Ами аз не съм казвал, че трябва да им дреме за вселената.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Гледам на хомосексуалзмът като нещо анормално което се случва ,като все едно хора да се карат помежду си ( нежелая да давам по точни примери ),такъв вид анормалност ,и ми е интересно колко ли такъв тип хора могат да деградират ,а може би и това е дъното на това ниво на деградация .

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

"Божидар Зим каза : И най-мразещите хомосексуалистите са всъщност вероятни бъдещи хомосексуалист в следващото си прераждане, защото хомосексуализмът е метод за чистене.

А честито!!! :)"

Понеже се скарах с Вендор, трябва да се намеся, защото допускам , че пишеш мнения, в които може би визираш и мен, без да си наясно за какво става дума. НЕ съм казвал, че мразя гейовете. Ако си прочел дискусията, която протече тук и част от която беше преместена в Разговорки нямаше да говориш за омраза към гейовете проявена в тази тема или поне щеше да говориш в единствено число, а не в множествено. Имам предвид, че аз за себе си мога да кажа, че не ги мразя, за друг/други не мога да говоря. Но понеже ти говориш в множествено число за тези, които мразят гейовете и намекваш, че в темата има такива, аз сметнах че е нужно да се намеся, за да не оставяш грешни впечатления с коментара си. По принцип не обичам/не искам да скачам срещу никого и нищо, по принцип не мразя никого и нищо, понякога просто така се получава, понякога бивам провокиран и реагирам агресивно...Смятам че ако ти подходиш към мен с агресията с която подходи един друг човек, ти също щеше да получиш агресивен коментар, макар и по - различен от коментара, който отправих към онзи човек. След като си тръгнал да правиш намеци, поне се запознай добре с това как е протекла темата, Божидареееее ...Ако/когато проявявам агресия тя винаги е по Конкретен повод и към Конкретен човек, за Конкретен период от време. Не казвам, че е добро, но ми се случва...

П.п. : Божидаре, не веднъж в темата казах, че НЕ мразя гейовете. Никога не съм мразил в този живот цели групи хора, понякога съм се дразнил от групи хора, но никога не съм мразил на групов признак !! Ако беше прочел добре всички коментари по темата нямаше да правиш такива обобщения. По - лесно е да се вземе един коментар от темата и да се правят мъдри изказвания, без да си запознат с всичко, на всичкото отгоре правиш присмехулни намеци и "заплахи" за това кой какъв е всъщност или какъв щял да стане в бъдещия си живот... Можеше и теб сега да те "благословя" за лека ти нощ, ама нямам желание за повече благословии, освен това обещах пред себе си и пред хората да се старая повече в опитите ми да съм по - добър човек.:lol:

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Гледайте както искате, то затова нищо не зависи от вас.

Тези дни имахме спор в нашата фирма за кого да се дадат пари - за детски градини или за наркомани ....

Настана жесток спор, но умът надделя - парите ще идат при наркоманите - онези които се борят и които нашето умно общество отрича.

Ще изградят своя дом и ще се върнат в живота.

|Т.е. дайте шанс на света, дайте шанс и на себе си, бъдете хора, нима е трудно?

Линк към коментар
Share on other sites

Гледайте както искате, то затова нищо не зависи от вас.

Тези дни имахме спор в нашата фирма за кого да се дадат пари - за детски градини или за наркомани ....

Настана жесток спор, но умът надделя - парите ще идат при наркоманите - онези които се борят и които нашето умно общество отрича.

Ще изградят своя дом и ще се върнат в живота.

|Т.е. дайте шанс на света, дайте шанс и на себе си, бъдете хора, нима е трудно?

Напротив Мона ,и само от един човек могат да зависят много неща .Колкото до това дарение ,незнам защо го вмъкваш ,и защо толкова сте спорили се чудя също ,можехте и на децата да дадете и на наркоманите ( пък и за правенето на добро е хубаво да се прави тихичко ,ако може по малко хора да знаят ,и по бързо да го забравиш ).Иначе исках да покажа и мойта гледна точка по тази тема ,хората да видят не само едната теза че е супер нормално а и другата .А хомосексуалистите не ги мразя ,даже неизпитвам нищо към тях ,да чукна и на дърво ,мисля че към никой нямам лоши чуства .Всеки сам да реши кое според него е нормално ,хубаво е че се развиха и двете тези :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

То и за двете неща са нужни пари... Освен върху лечението на наркоманите, струва ми се че трябва да се наблегне и върху превантивните мерки, да се направи нещо за да може по - малко хора да стават наркомани ...

Линк към коментар
Share on other sites

...

Колкото до хомосексуалистите никой не е казал че са лоши хората :) .Спомням си и един коментар на Един Мърфи ,питали го защо се шегува с гейовете ,и той отговорил - ами защото са гейове :dancing yes:.И спирам да ги обсъждам тия болни създания ,все някога ще им дойде акълат .

Кой не е болен? Имаше нещо в Библията за сламката в окото на ближния. Има далеч по-сериозни заблуди и пречки за духовното развитие на човека от това, че евентуално е гей. То по принцип ако някой толкова държи да е духовен, трябва да се откаже от секса въобще (и то не само външно).

Линк към коментар
Share on other sites

Ако се спазват принципите на свободен избор и ненасилие, не виждам къде е проблемът?!

Двама мъже или жени се обичали, било им добре заедно, на никого нищо лошо не направили - къде е проблемът?!

По-добре така, отколкото да лъжат себе си и другите. По-добре така, отколкото да отричат природата си.

Изобщо не е моя работа кой какво прави и с кого го прави. Стига да не ми вреди, стига да не вреди на други хора, пък било то и с грешен пример.

Тук стигнах до противоречие, но ще го подмина...

Преди време мислех, че хомосексуализмът е измислица на хората, поредното потвърждение на теорията ми, че с появата на човешкия разум се получава скъсване с естествените природни закони. Наистина ние хората се държим неадекватно в много отношения, ако се сравним с животните. При животните има определен "социален" порядък, при нас - хаос. При животните има хранене според вътрешните потребности, при повечето съвременни хора - самоотравяне с неподходяща храна. При животните размножителният процес протича по вродени правила, при хората - с куп усложнения...

До деня, в който чух за два заека от мъжки пол, които правили любов... Я, то и при животните го имало това! След време наблюдавахме и два от мъжките ни хамстери да се "пощят" /малката ми дъщеря така наричаше това нещо/.

Не виждам как би могла хомосексуалността да пречи на хората да учат и да работят. Считам, че при част от хората тя е резултат от психическа /емоционална и умствена/ обработка, довела до такъв начин за получаване на сексуално удоволствие. При останалите е вродено - как бих могла да отрека правото на тези хора да се радват на физическа любов по начина, по който я желаят. Разбира се, стига да не вредят никому с това. Имат право на щастие, нали?

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

...

И най-мразещите хомосексуалистите са всъщност вероятни бъдещи хомосексуалисти в следващото си прераждане, защото хомосексуализмът е метод за чистене.

Не съм съгласен нито с това, че мразещите хомосексуалистите са бъдещи хомосексуалисти, нито с това, че хомосексуализмът е метод за чистене. Каквото и да се „чисти“ с хомосексуализма, последният сам по-себе си е една зависимост, която също има нужда от изчистване (или е по-точно да се каже пренасочване и одухотворяване). Творческата енергия трябва да се използва само за творчество, и то не какво да е творчество. Творчеството винаги трябва да създава нещо красиво и издигащо съзнанието на хората.

И ще се върна пак на мразещите хомосексуализма. Те преди всичко трябва да се погрижат за омразата си (към различните). Това предполага голяма вероятност в бъдеще те да бъдат поставени в условия където често се сблъскват с всякакъв тип различни и неприемани от тях хора, дори и да бъдат зависими от сътрудничество с тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Ами никой в темата не е отричал написаното от латина. Макар че някой може да си помисли, че има такова отричане.Може да си го помисли, защото първо човек който търси дразги копипейстна за втори път цитат/парче от караница в темата...Ясно е какво му беше целта, целта беше именно това да се набие на очи, макар че въпросният човек сам търси агресията съвсем умишлено и на всичкото отгоре вади нещата от контекста, неща които по принцип не са оправдани ( признавам си), грозни са, но не са само те грозни в темата, не са единствените грозни изказвания. Но ако това парче/цитат се разгледа в контекста му, а не извън него, тогава ще се види, че то е провокирано. Всяко следствие си има причината, но някои хора обичат да се правят на светци и да наблягат на следствията и да не вземат предвид Контекста, да не вземат предвид причината. Други пък без да са наясно за какво иде реч, вадят цитати от дискусията и въз основа на тях правят заключения, които не са достатъчно обективни с оглед на цялостната дискусия, заключенията им се получават изкривени, недостатъчно обективни, повърхностни.

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

...

Колкото до хомосексуалистите никой не е казал че са лоши хората :) .Спомням си и един коментар на Един Мърфи ,питали го защо се шегува с гейовете ,и той отговорил - ами защото са гейове :dancing yes:.И спирам да ги обсъждам тия болни създания ,все някога ще им дойде акълат .

Кой не е болен? Имаше нещо в Библията за сламката в окото на ближния. Има далеч по-сериозни заблуди и пречки за духовното развитие на човека от това, че евентуално е гей. То по принцип ако някой толкова държи да е духовен, трябва да се откаже от секса въобще (и то не само външно).

Съгласен съм Станимире ,но темата е за тази част от обществото ,затова и на нея наблягам ,иначе хората от хиляди години живеем в заблуди ,но с течение на времето те се изчистват .Иначе не съм напълно съгласен ,че за да израстеш напълно в духовен план трябва да се отречеш въобще от интимният контакт ,мисля че това е едно също малко заблуждение ,поради факта че ненамирам разумността в това .

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...