Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомосексуалност - защо, накъде?


balans

Recommended Posts

Въпросът ми е според вас ако един хомосексуален надживее грешната си природа и през дадения си живот няма абсолютно никакви полови връзки с хора от същия пол, това означава ли че в следващия живот няма да е наказан по този начин? Аз съм такъв, но с ръка на сърцето мога да ви кажа, че ако можех да избирам, нямаше да бъда такъв. През целия си живот досега се чувствам виновен за нещо, което все не знам какво съм извършил през миналите си животи, но явно е било много лошо, щом съм наказан по толкова жесток начин. Казвам жесток, понеже наистина чувствам това като много жестоко наказание, по-жестоко и от най-опасната и мъчителна болест.

Досега не съм имал никакви полови контакти, а и не искам да имам, докато не стана нормален човек.

Инстината е, че открих преди време, че мога да харесвам и жени и да изпитвам сексуално влечение към тях, но за съжаление не е толкова силно. :( За любов няма да говоря, тъй като самият аз не знам кое е любов и би било кощунствено от моя страна, дори и само да си помисля за любов към човек от същия пол.

Сигурен съм, че и другите като мен не са избирали да бъдат такива, лошото е обаче че започват да си мислят че е нещо нормално.

А аз със сигурност не се чувствам в собствената си кожа като такъв. Искам да стана нормален човек като другите и искам да помисля за духовното си учъвършенстване, и в случай, че не успея да превъзмогна грешната си природа, то поне да не правя абсолютно никакъв секс през живота (знам че е трудно, но имам надежда).

Това че съм такъв, означава ли че нямам право на духовно усъвършенстване и не мога да медитирам примерно?

От подчертаните твои думи оставам с впечатление, че ти само си мислиш/страхуваш, че си.

А и щом не се чувстваш в собствената си кожа - мисля, че не си такъв.

Защо?

Мой колега в университета бе гей. Първо дълго се бори и свалкаше мацка след мацка, за да докаже, че е мачо. Но не бе щастлив.

Накрая вътрешно си призна, че е гей. Вътрешно.Тайно.

Намери си приятел. И се успокой. Бе щастлив със себе си.

Е, по купоните задяваше мадами, уж много сериозно, но си бе на шега. Театър.

Ключовият момент бе, че той макар абсолютно да криеше хомосексуалноста си, бе щастлив с мъжа до него. Вътрешно.

А ти не си си в кожата. Времето е модерно, хората са разкрепостени, никой няма да те осъди или охули.

А от този факт ти не си си в кожата.

Значи не е твоята.

Все пак всичко в природата е на приливи и отливи, на цикли.

Включително и образуването на мъжки полови хормони. Може би си в някакъв такъв период - дълъг или къс - ти си знаеш.

Медиците биха казали, че има временни хормонални спадове, други - че има двойно и тройно критични дни.

Трети - неблагоприятни астрологически ситуации, тежки транзити и т.н.

Сам казваш, че можеш да имаш влечение към жени.

А може би просто имаш висок критерии за жените. И така трябва.

Вървях на обед по центъра, гледах млади момичета - толкова натруфени, с килограми грим и бижута, с цинично, грубо, подигравателно поведение.

Нормално е момчетата да искат да странят от тях.

Казваш, че имаш влечение към мъже. ОК.

Но е ли това хормонално влечение към мъжа?

Или ти харесва личноста? Привлича те и се радваш на излъчването, силата, жизнерадоста, харизмата на някой?

Това е съвсем нормално! И не е хомосексуалност.

Какъв стил музика слушаш?

Предлагам един експеримент - ще се опитам да ти намеря клипове с Мис Свят и Мис Вселена, а те обикновено са истински харизматични жени.

Може би стандарта ти е висок.

Ако искаш да опитаме.

Ето тук има интересни клипове с харизматични жени: Видео клипове

Линк към коментар
Share on other sites

Линка нещо не се отваря.

И на мен не ми харесва определено прекалено гримираните момичета, както и подигравателното им поведение (в повечето случаи). У хората най-вече ме привлича излъчването им, особено по-умните (така да се каже), както и тези, които по принцип са по-весели и усмихнати (в контраст със сериозното ми поведение), било то момичета или момчета. Обичам естествените неща. У момчетата най-вече ме е привиличала силата им. Но "любовните" отношения между двама мъже определено ме отблъскват, гледал съм целенасочено такива клипчета (вече не), за да предизвикат погнуса у мен и са предизвиквали точно това.

Слушам много и различни стилове музика без чалга: обичам баладите, обичам и бързите и агресивни песни,а напоследъл слушам и метъл. Слушам предимно изпълнители, които могат да пеят, а не такива които не могат а само правят шоу (Мадона например ми е много противна и не знам какво толкова намират хората у нея, като тя дори не може да пее правилно).

Линк към коментар
Share on other sites

нищо не може да ти повлияе ,ако ти не позволиш да ти повлияе .всичко зависи от теб толкова е простичко. ала за някой от форума май не е, говорим за твоя вътрешен свят и избор.

Линк към коментар
Share on other sites

"...Само този цитат ще взема като пример " ние сме в несъвършени тела , изградени и сме потопени в материя , но това не значи, че трябва да позволим тя да ни завладее " - напротив ,ние сме съвършени създания ,както всичко останало ,защото е божествено ,нашата същност е божествена .Но ако приемем тезата ,че сме несъвършенни то тогава и Господ е несъвършен ,което е нямам думи да кажем смешно..."

добре нека приемем условно ,че човек има различни тела, да речем- физическо , етерно , астрално, ментално тела, както  и душа, дух.

по своята същност ние сме си духовни същества , но тук за да съществуваме и да изпълним задачите си обличаме определен вид дреха , така нареченото физическо тяло,

някои казват че кармата е  тази ,която определя всяко наше следващо прераждане, а това което сме ние като заложби, потенциал, е това което ние сме усвоили при всяко следващо пребиваване през различните светове и планети да речем.

някои от нас, още не са се събудили и си живеят като чисто материални същества , другти имат потребност и необходимост да работят и полагат усилия, за да се усъвършенстват,

...понякога по тези пътища се случва съществата да попаднат под господството , управлението на личността ,а тя както сте се убедили ,дори и с високи ментални способности понякога , ако липсва баланса с нравствените ценности,едва ли следва пътят на дясната ръка.

има една теория, че в нас живеят два аза ,образно казано -Визшият и Низшият .

много често ни се предоставя, да правим избор ,повлияни от гласовете на тези две същности в нас , наша е свободната воля да изберем накъде ще поемем. 

едва ли има две същества в този свят, които са еднакви дори и като равнище на лично развитие.

да ние сме духовни същества и притежаваме частица от ГОЛЯМАТА СВЕТЛИНА , НАШАТА ДУША -божествената ни същност, ако искате да го наречете така.

ако нямаше нужда да се учим, може би нямаше да има нужда от развитие , израстване.

и наи- вероятно някои щяха да си се реят, някъде в постоянство и блаженство.ние сме дуални същества ,имаме дух и тяло и живеем в дуален свят , и сблъсъкът на тези двоики противоположности поражда развитието в този свят.нито едното от двете не може да изчезне, защото в този свят и това измерение- трето ,

едното не може без другото, и двете осигуряват равновесието и баланса.и колкото по -трудно толкова повече възможности за по- бърз растеж.

ако вие сте съвършенни, то тогава -що щете тук ,в наказателния батальон. аз не познавам такива лично, но може и да има.

като цяло са възможни само два пътя -този на лявата и дясната ръка.

и не можем да се размотаваме до безкраи ,правеики се на нищо не помнещи, между двете краиности.

 а като цяло са възможни  два изхода -или успяваш ,или се проваляш.

а по въпроса за душата, духът ,  тя наи- вероятно пребивава в 7 измерение, докато ние сме едва в 3-то.

обичате ли догмите?

"няма абсолютна истина , дори и тази"

:D

 

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът ми е според вас ако един хомосексуален надживее грешната си природа и през дадения си живот няма абсолютно никакви полови връзки с хора от същия пол, това означава ли че в следващия живот няма да е наказан по този начин? Аз съм такъв, но с ръка на сърцето мога да ви кажа, че ако можех да избирам, нямаше да бъда такъв. През целия си живот досега се чувствам виновен за нещо, което все не знам какво съм извършил през миналите си животи, но явно е било много лошо, щом съм наказан по толкова жесток начин. Казвам жесток, понеже наистина чувствам това като много жестоко наказание, по-жестоко и от най-опасната и мъчителна болест. Досега не съм имал никакви полови контакти, а и не искам да имам, докато не стана нормален човек. Инстината е, че открих преди време, че мога да харесвам и жени и да изпитвам сексуално влечение към тях, но за съжаление не е толкова силно. :( За любов няма да говоря, тъй като самият аз не знам кое е любов и би било кощунствено от моя страна, дори и само да си помисля за любов към човек от същия пол. Сигурен съм, че и другите като мен не са избирали да бъдат такива, лошото е обаче че започват да си мислят че е нещо нормално. А аз със сигурност не се чувствам в собствената си кожа като такъв. Искам да стана нормален човек като другите и искам да помисля за духовното си учъвършенстване, и в случай, че не успея да превъзмогна грешната си природа, то поне да не правя абсолютно никакъв секс през живота (знам че е трудно, но имам надежда). Това че съм такъв, означава ли че нямам право на духовно усъвършенстване и не мога да медитирам примерно?

И така представата за това явление поначало е неправилна в твоя ум. Първо тази природа не е грешна, а е точно толкова естествена, колкото и хетеросексуалната. И не е следствие от лоша карма и тем подобни измислици. И не си наказан с нищо. Просто в този свят има ВСИЧКО, има разнообразие, Бог обича играта, Той обича разнообразието, затова не е създал само един вид плодове или един вид животни. Защото тогава хората да бъдат напълно еднакви? Какво лошо има в това да бъдеш гей? Лошо е да си лъжец, да си престъпник, да си болен, но не и да си гей! Е, след като не си имал полови връзки досега, щастлив ли си? Не. И знаеш ли защо? Защото се опитваш да избягаш от себе си. Бягството от себе си, от своята естествена природа никога не носи радост и удовлеворение. Природата ти не е грешна и ти не си ненормален! Избий си това от главата. Ако се опитваш да бягаш и да не правиш абсолютно никакъв секс в живота, това само ще те доведе до психически проблеми и депресия. Това е най-сигурния път как да не бъдеш щастлив, как да бъдеш кълбо от фрустрации, породени от неосъществени желания. Какво общо има изобщо сексуалната ориентация и духовното развитие??? Как може да се обвързват едно с друго и да се лепят етикети и то от хора, които не могат да бъдат от другата гледна точка, поради естествоно на тяхната ориентация. Очевидно хомофобията съществува дори в "духовните" среди. Затова моят съвет е: не се опитвай да харесваш жените, просто си намери един мъж и бъди себе си. Това е най-сигурният път да бъдеш в хармония, да обичаш себе си и да бъдеш щастлив. Когато си хомосексуален, никакви психолози, никакви медитации, никакви духовни практики не могат да те променят, просто защото ти си здрав, ти не си болен, точно по същия начин както те не могат да променят хетеросексуалните. Затова погледни реално истината и бъди щастлив. Жалко, че първо религиите, а после обществото е насадило една превратна неправилна, нетолерантна, незряла представа и отношение към този контингент хора, особено в България, която нанася на психиката на такива хора особено на по-чувствителните непоправими вреди! В Германия не е така, тук всеки те възприема напълно нормално, никой не те дели на хетеро и хомо.

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявай, че линкът не се отваря.

Ще опитам по елементарния начин.

Темата е:

Видео клипове, които са ви направили впечатление

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8268

:) Погледни веселите диско ритми :whistling: от линковете на пост 1 и 3.

Казват, че това са едни от най-одухотворените жени.

А астронавтът от клипа на пост 1 (може по европейски разбирания да си е леко несимпатичен), но има такава харизма, толкова любов и доброта се лее от него), че е сред топ 50 на най-желаните мъже в света.

(е, класации всякакви) :rolleyes:

:3d_010:

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

...

Наистина, много неща се изписаха, които няма да коментирам. Аз лично подкрепям решението ти за промяна. Не ми стана много ясно в какво се състои хомосексуалната ти ориентация, но щом виждаш проблем в нея, той трябва да бъде решен. Пиша малко по-общо, защото не разполагам с конкретна информация, но такава всъщност не ми е нужна. Важното е да отстраниш проблема и в никакъв случай да не го потискаш. Това означава, да не го отричаш, да не бягаш от него, а да го държиш на повърхността, да го наблюдаваш, да го изучаваш. Представи си, че гледаш интересен филм. Можеш ли да изгледаш филма без да забравиш за себе си, без да потънеш в него, през цялото време помнейки, че ти само наблюдаваш филма. Можеш ли да изгледаш филма така, че каквото и да се случи в него, да не може да те засегне емоционално? Анализирай себе си, реакциите си, желанията си. Виж какво ги предизвиква, какви събития, образи, думи или нещо друго, задействат в тебе хомосексуалните мисли и желания. Недей бягай от тези дразнители иначе проблемът ти ще остане нерешен. Но се опитай да останеш независим от тях, да не ти влияят, както в случая с филма от по-горе. Първо отработи проблема мислено. Когато имаш възможност, в състояние на усамотение и тишина, си представяй това, което смяташ, че провокира хомосексуалните мисли, от които искаш да се освободиш. Просто наблюдавай от дистанция без да намесваш личното си мнение и да даваш оценка. Мислено си повтаряй, че това, което виждаш, по никакъв начин не влияе на мислите и желанията ти. Ти просто наблюдаваш. Ако ти е трудно, можеш да тренираш с какъвто и да е предмет или човек. Просто го наблюдавай, без да мислиш за това харесва ли ти, не ти ли харесва; без да желаеш да го имаш или използваш (за предмет); без да оценяваш дали е умен или глупав, възпитан или не (за човек) и др. под. Когато попаднеш в ситуация, която предизвиква в тебе нежелани мисли, се научи просто да я наблюдаваш, да регистрираш случващото се, но да останеш извън ситуацията, да не се потапяш мисловно и емоционално в нея. На един човек, примерно, който не употребява алкохол, дори и сто човека да има около него, които пият, това няма да му пречи. Няма да му се припие. Но в същата ситуация друг човек, който употребява алкохол, ще изпита желание поне за една чашка. Самото желание е глупаво и безсмислено, и човек няма да изгуби нищо, ако не се съобрази с него. Последните четири изречения ги пиша в подкрепа на решението ти да се освободиш от излишната зависимост. Така или иначе, рано или късно хората ще трябва да се освободят от абсолютно всички свои зависимости. Не се отчайвай ако не постигнеш бързи резултати. Ако се случи да не издържиш на натиска на желанията си, било поради това, че си изгубил будността на съзнанието си и си позволил дадена ситуация да те увлече, започвай отново и отново, без да се отчайваш. Учи се от грешките си, трупай знания, развивай силата на волята си и мисълта, като разбира се не забравяш за любовта и другите духовни чувства, които единствени могат да ти покажат вярната посока.

Линк към коментар
Share on other sites

в подкрепа на решението ти да се освободиш от излишната зависимост

Станимир, коя е зависимостта? Интересът към своя пол? Трябва ли в такъв случай да унищожим и зависимостта на хетеросексуалните към противоположния пол?...Или пак делим нещата на нормални, допустими и на такива, които не са нормални (за нас) и следователно са неправилни и нездрави?

И една добавка като пример. Тук в Германия познавам един мъж, който има жена, има 4 деца, но той е гей. Той никога не е бил с мъж, но той е пълен с желание да обича мъже! Той си признава, че е гей. Но той казва "аз членувам в църква, тя ми казва че е грешно да обичам мъж. Аз имам морал". И до какво го доведе този морал и религията? Той каза: "аз живея 25 години с жена, имам деца, но аз винаги съм харесвал само мъже, винаги те са били в моят ум, аз нямам никакво желание да споделям едно легло с моята жена..." той посещава психолог, той приема всеки ден по 7 таблетки лекарства за нервната система. И знаете ли защо? Защото той 48 години е вървял срещу своята естесвена природа. Той е толкова нещастен вътре в себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Отново благодаря на всички за подкрепата! Естествено, няма да се отказвам и надявам се ще постигна успех!

Относно жените: на мен винаги най-много са ми харесвали Шакира, Виктория Силвстед и Габриела Мариани (актриса от руския сериал Графиня дьо Монсоро). Разгледах клиповете и мога да кажа, че жените бяха доста сладки, колкото до астронавта, не предизвика нищо у мен, определено и на мен ми е несимпатичен. По-скоро бих харесал мъж като Lorenzo Becker, но не толкова като мъж, ами само като красота.

Но толкова: все още смятам че съм взел правилното решение, а аз не съм човек, който променя решенията си. Не искам да обиждам никого, но не ме интересува въобще къде как приемат хората, все пак аз не живея заради тяхното мнение. Съветите, които даваш Станимир, определено са доста интересни и ще ги изпробвам. Пробвал съм и преди да се анализирам и мога със сигурност да кажа че 80 % от проблема е по-скоро лош навик, отколкото нещо друго. Нещо като алкохола. Имал съм и други мании и съм ги овладял успешно, така че нямам намерение да се отказвам!

Линк към коментар
Share on other sites

:) Един поздрав за теб, Кристиан,

от идеите ти: балади + Шакира = това

http://www.youtube.com/watch?v=uZ53MAEaoyQ&feature=fvw

А какво ти е хобито?

Какво те прави щастлив? Радостен? Вдъхновен? Енергичен?

Мислил ли си да тренираш, пишеш, рисуваш, планински колоездене, АТВ (ATV) , ... каквото и да е?

А латино танци? :rolleyes:

Щом си фен на Шакира, значи имаш гореща кръв! :D

Препоръчвам ти да видиш рекламите в нет-а на клубове за латино танци -

нека има време и за сериозни анализи, но и за веселие!

А след една тренировка по латино - ще летиш 1 метър над земята!!! :D:thumbsup2:

Гаранция! :thumbsup: Тренирала съм салса и меренге - това са едни от най-щастливите ми спомени!!! :thumbsup2:

А и там ще има готини и весели мъже и жени!

И сам ще усетиш кой ти харесва повече?

Няма грешен избор.

Но има Твой Собствен Избор!

:thumbsup2:

П.П.: И още една Шакира за теб! (забранено за моралисти)

И за видим защо :hmmmmm: 4,475,107 души са гледали този клип? :

...ох, много ти е висока летвата, как да я достигнат простосмъртните български девойки?

А това пък на мен ми е нейната любима песен (ай, само 2,964,738 гледания,... вокалът е супер труден и кристален, ама много кал :o около нея) - с поздрав към теб:

http://www.youtube.com/watch?v=RvUFUCJXE6Y...feature=related

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Аз отново ще попитам - вие точно в кой свят живеете и изобщо живеете ли?

Колко от вас общуват с такива хора, наречени хомосексуалисти, че да им давате лесни определения и най-вече безсмислени осмисляния на битието им?!

и какво общо имат тук разни господи, учения и бла-бла ...

Когато не си се докоснал до нещо реално в живота си, просто замълчи, снижи се, смири се - защото просто не знаеш за какво иде реч.

Никой няма нужда от поука, нито от измислени брътвежи, реалността е различна и който не ще да я приеме - да иде в пещерата си и там да се моли за спасението на света.

Дебелашкото и мачистко отношение към хомосексуализма е толкова остаряло, колкото е остарял и митът за Адам и Ева. За съжаление, булото на идиотщината се вее властно и страшно.

и за още по-голямо мое съжаление, големи хора като вас, сеят и веят глупости безспир!

Изобщо не ме интересува дали това мнение ще бъде изтрито или не, много мои мнения за изтривани.

Каквото и да се случи, истината си остава и тя е за онези, които имат сетива.

Линк към коментар
Share on other sites

:) Мона дебелашкото отношение към хомосексуализма не е остаряло, много си е актуално даже и не само тук в България.

Максим и аз познавам 55 годишен гей, който обаче след 25 години брак с една прекрасна жена и две деца реши да се разведе и да стане "свободен".Отдаде се, познай на какво, на дълго подтисканото си влечение към мъжете, но към 20 годишните момчета(за информация сексуална връзка между възрастен мъж с много по- млад се нарича педерастия).И така уважаван човек като него показа поведение, което буквално отврати не само негови близки приятели, но и добри познати като мен.

Тук се дадоха много полезни съвети и то не за да се напада някой, а защото някой ги поиска.

А груби можем да бъдем всички, но мисля че това не помага на никого.

kristian аз лично те подкрепям, харесва ми начина ти на мислене и това че дълбоко разсъждаваш и обосноваваш това което мислиш.

Желая ти успех в изследването на себе си!

Линк към коментар
Share on other sites

:) Мона дебелашкото отношение към хомосексуализма не е остаряло, много си е актуално даже и не само тук в България.

Къде не е? Живяла съм в други държави и това отношение не съществува никъде

на дълго подтисканото си влечение към мъжете, но към 20 годишните момчета(за информация сексуална връзка между възрастен мъж с много по- млад се нарича педерастия).И така уважаван човек като него показа поведение, което буквално отврати не само негови близки приятели, но и добри познати като мен.

Какво значи уважаван човек? Уважаваният човек няма ли личен живот? И правото да бъде такъв, какъвто иска да е? И кой определя това???

П.С. педерастия произхожда от гръцки глагол и той означава обучавам, не ми се навлиза в подробности, който иска да прочете за това да се върне към Аристотел и към Платон;

Линк към коментар
Share on other sites

Интересното във възкръсването на тази тема, беше не слизането на Светия дух, а появата на емоционално незрял индивид, който още не знае какво проповядва, но вече води кръстоносни походи. По интересни дори от самото Нещо са тълкувателите на Текстовете, призвани, да поправят грешките в превода. Но уви, излязоха на яве старите езически вярвания, концентрирани върху танца около огъня.

Но нека изгорим родителите, за да не може грешника да се роди!

Линк към коментар
Share on other sites

Няма нужда да навлизаме в подробности.

"Педерастията е вид хомосексуално отношение, при което единият партньор е зрял мъж, а другият - юноша. Терминът е използван още в Древна Гърция и идва от старогръцкото paidos (момче) и erastea (копнеж, желание).

Педерастията представлявала обществена норма в множество древни и средновековни култури (пр. в Древна Гърция, Древен Рим, Япония, Китай, Малайзия), а в някои от тях била и единствената допустима проява на хомосексуалност. В тези общества хомосексуалните отношения между равностойни по възраст и социално положение мъже били осъдителни."

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%...%82%D0%B8%D1%8F

или всякакви подобни източници.

А личният живот, да, всеки има право на него стига да не го навира в очите на околните и да държи да бъде разбран на всяка цена. Защото приоритетите и ценностната система на хората са различни.Иначе проблеми няма в къщи зад вратата всеки прави каквото си иска.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма нужда да навлизаме в подробности.

"Педерастията е вид хомосексуално отношение, при което единият партньор е зрял мъж, а другият - юноша. Терминът е използван още в Древна Гърция и идва от старогръцкото paidos (момче) и erastea (копнеж, желание).

Педерастията представлявала обществена норма в множество древни и средновековни култури (пр. в Древна Гърция, Древен Рим, Япония, Китай, Малайзия), а в някои от тях била и единствената допустима проява на хомосексуалност. В тези общества хомосексуалните отношения между равностойни по възраст и социално положение мъже били осъдителни."

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%...%82%D0%B8%D1%8F

или всякакви подобни източници.

А личният живот, да, всеки има право на него стига да не го навира в очите на околните и да държи да бъде разбран на всяка цена. Защото приоритетите и ценностната система на хората са различни.Иначе проблеми няма в къщи зад вратата всеки прави каквото си иска.

Аз пък не мисля, че трябва да се говори наизуст.

Линк към коментар
Share on other sites

Никой няма нужда от поука, нито от измислени брътвежи, реалността е различна и който не ще да я приеме - да иде в пещерата си и там да се моли за спасението на света.

Реалноста за всеки е различна ,всеки гледа с различни очи светът ,и за всеки тя е истинска :) ,някой може да каже ,ти живееш в измислен свят ,реалноста е че живота е гаден ,хората са еди какви си и т.н ,което е още по смешно ,защото неговият "реален" свят е още по измислен :).Незнам за Мона кое е реално :),иначе е наистина кофти ако са ти трили мнението някъде.Да не говорим че има теми където не можеш да си даваш мнението и съветът защото било само за "специалисти" :rolleyes: .Иначе е хубаво да има някакви правила ,да има ред ,но да не се изкривяват прекалено тия стойности .

Линк към коментар
Share on other sites

Максим и аз познавам 55 годишен гей, който обаче след 25 години брак с една прекрасна жена и две деца реши да се разведе и да стане "свободен".Отдаде се, познай на какво, на дълго подтисканото си влечение към мъжете, но към 20 годишните момчета(за информация сексуална връзка между възрастен мъж с много по- млад се нарича педерастия).И така уважаван човек като него показа поведение, което буквално отврати не само негови близки приятели, но и добри познати като мен.

Принципа е почти същия като да поискаш да си свободен и влезеш в някоя духовна традиция.....

Линк към коментар
Share on other sites

Принципът е, че тази тема не е за този портал, това е принципът. Многократно теми затваряни - бол. Това е принципът. Много малко хора тук могат да говорят реално за хомосексуализма, общо взето се говорят глупости и някакви наброски.

Просто тъга.

Подобни теми и мненията в тях могат да отвратят всеки интелигентен човек, само може да се спаси, като престане да пише и просто престане и да участва.

Реалните проблеми са далече, както и хората, за които иде реч.

Линк към коментар
Share on other sites

Принципът е, че тази тема не е за този портал, това е принципът. Многократно теми затваряни - бол. Това е принципът. Много малко хора тук могат да говорят реално за хомосексуализма, общо взето се говорят глупости и някакви наброски.

Просто тъга.

Подобни теми и мненията в тях могат да отвратят всеки интелигентен човек, само може да се спаси, като престане да пише и просто престане и да участва.

Реалните проблеми са далече, както и хората, за които иде реч.

това ми звучи като налаганото мнение за Българите - че всички сме разбирали от политика ,един вид "нямате право да говорите за политика защото не я разбирате ,само политиците могат да я разбират :)" ,интересно ми е кой е завършил специалност политика ,то верно имаше май нещо подобно - политология ,но май че е различно :),е какво лошо има да разбираме всички от политика ,да не сме накапани :).И с тия реалности ..... :).

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен, е хубаво да се отвори тема "хомосексуализъм за напреднали". Там физически реализираните ще могат да споделят личния си опит. Това е много по-различно от мисловно-мастубаторните полюции на нереализираните хомосексуалисти. Това ще бъде нещо като форум "Таро за напреднали". Сложна проблематика.

Линк към коментар
Share on other sites

Принципът е, че тази тема не е за този портал, това е принципът. Многократно теми затваряни - бол. Това е принципът. Много малко хора тук могат да говорят реално за хомосексуализма, общо взето се говорят глупости и някакви наброски.

Просто тъга.

Точно така! Никой тук и представа си няма що е хомосексуализъм, а всеки развива дълбокомислени теории за нещо, за което просто има незряла, превратна представа! После хора започват да търсят информация чрез гугъл по темата, попадат тук и им се насажда погрешната представа "о, това е много грешно, това е много мръсно, о това е спирачка по духовния път, о ти трябва да се пребориш с това..." и те започват да си мислят, че наистина имат огромен нерешим проблем. Такава вреда нанасяте на хората с тези хомофобски мнения!

Линк към коментар
Share on other sites

...какво проповядва, ...

страх и самоотричане

въпроса е - до къде води това?

:thumbsup:

Защо ми се струва, че проблемът на kristian не е в сексуалната му ориентация, а именно в страха, страха от това какво ще е мнението на другите за него, как ще се впише в обществото. От там се получава и себеотричането...? :unsure:

Но нищо не е ясно във виртуалното пространство...? Кой знае каква е истината в действителност...? Напълно ли е искрен kristian или сондира просто мненията по един хипотетично поставен въпрос? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Примерът на Максим ме накара да се замисля.

Но той казва това, което и Кристиан –

всеки сам трябва да изясни за себе си какъв е!

И сам да се приеме! Вътрешно! Независимо от общественото мнение!

Това, че обществото тогава не е приело този човек като гей, това е друга тема.

Преди години нравите на консервативното католическо германско общество са били доста закостенели.

Доказано е, че експозицията на вредни химикали влияе на репродуктивната способнсот на бабата, след това и на биохимията на майката. А тя след това може да роди момче със силно занижени нива на мъжки хормони. И тези хора са гей по рождение.

Честно казано, именно такъв случай бе мой съученик, много добре се разбирахме. Но че е истински гей разбрах по-късно.

Така, че се оказа, че съм била най-добрата приятелка на гей, именно защото го защитавах от всякакви нападки и подигравки. За мен той си бе една прекрасна душа. Личният живот си бе негов!

Сега времената са други. Много разкрепостени. Дори е модно да си гей, може и връзки да се пуснат по този начин. Мъжът, за който писах в по-горния ми пост (#101) така си намери много добра работа именно, защото шефът там е гей.

Но това е негов избор!

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...