Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Зложелателни безплътни същества


Guest Христо

Съществуват ли злонамерени безплътни създания ?  

35 гласа

  1. 1. Съществуват ли злонамерени безплътни създания ?

    • Да, напълно съм убеден/а .
      24
    • Може би съществуват.
      10
    • Не, не съществуват. Убеден/а съм.
      0
    • Може би Не съществуват.
      0
    • Нямам никаква идея.
      1


Recommended Posts

Имам предвид ако човек съзнава, че нещо не е редно, не иска да го прави, но сякаш от вътре получава мисли и емоционален подтик да го прави. А пък преди не е имал подобни мисли и подтици.

Няма от какво да се притесняваш, това са глупости. Тези същества не могат да ти навредят, може само се научиш от тях, ако си готов.

Нека приемем всичко, което се случва като нещо естествено. Не се шашкай. Убедена съм, че се не си видял нищо, просто се досещаш за съществуването му. Няма нищо страшно, всеки отворен човек към другите светове ги е виждал.

И няма нередни неща, всичко, което ти се случва, тряба да се случи.

Линк към коментар
Share on other sites

Бях на 16-ет години.Събудих се защото леглото ми се тресеше много силно.Помислих,че има земетресение.Тялото ми беше сковано,очите ми гледаха на горе ,не към тавана ,а на горе и не можех да погледна напред ,колкото и да опитвах.Ръцете ми сковани на възглавницата.Исках да извикам ,но не можех.Молих се и с всички сили погледнах пред мен .Имаше сянка на мъж с шапка.После всичко изчезна .Не помня .Знам,че станах и светнах лампата.От тогава до 19-та ми година все ми се тресеше леглото.После всичко спря.

Къде ли не ходих и къде ли не търсих отговор.Така и не разбрах какво да му се невиди беше това ?

Имала съм случаи ,в които съм се събуждала от удар в корема.Не го сънувам ,а го усещам и се будя!

Или съм тотално изкуфяла вече или не зная.Някои има ли предположения и това ли са зложелателните същества?

Линк към коментар
Share on other sites

:P У всеки от нас има едно добро и едно лошо духче. Понякога не ви ли се е искало ей така, да предизвикате някого?-това е от лошото духче. А когато искате да се усмихнете и да успокоите някого е от доброто.

Та мисля си, че в нашето подсъзнание има разни същества, които много удобно си живеят. Това са мисли, чувства, разбирания натрупани с години и дори с много прераждания. Рисуват зловещи и прекрасни картини.... Нямам нищо против лошите духчета, нека са си там, но да мируват!

Ако ние поискаме можем да сложим ред! Като кажем на онези "лошите" да мируват и само при нужда от защита да се покажат. А на добричките, светлите да дадем път.

Случва се понякога човешкото съзнание да се отвори /да се образуват някои нови връзки в мозъка ни/. И тогава страховете ни рисуват разни ужасии...

Не се страхувам. Когато сме укротили вътрешните си демончета и от вън, чуждите не ни закачат... :)

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

:P У всеки от нас има едно добро и едно лошо духче.

Ако бе само по едно, все някога между тех щеше да протече спокоен диалог, който да ги доближи един до друг и в поледствие да ги сприятели.

Кофтито е, че не са един или двама, а това ми налага често да правя частни дискотеки и купони, партита и приеми, ако се появят нови кандидат членове на туй сбор_и_ще.

:1eye::sorcerer::king:

Все пак, ако стане безредицата твърде голяма и започнат груби своеволия от гостите към домакина, или към Дома, ако има пиянски свади и безчинства, то "пускам кепенците", или звъня на 911 да дойдат да си "преберат вересийте". Инак всичко може да се очаква от подобни груп_и_ров_Ки.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Мда, така си е :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Преди 2-3 месеца в книжарница отворих книга за Кабала. Очите ми моментално попаднаха на следните редове:"Най-голямата лъжа на Сатаната е, че не съществува...". Затворих я без да я купя. Истината струваше скъпо :D .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Преди 2-3 месеца в книжарница отворих книга за Кабала. Очите ми моментално попаднаха на следните редове:"Най-голямата лъжа на Сатаната е, че не съществува...". Затворих я без да я купя. Истината струваше скъпо :D .

Мисля, че си попаднал на много интересни редове в Кабала, mecholari. :thumbsup: Наистина ли както казва Ганди (цитиран от Азбуки), че единствените битки между доброто и злото се водят в нашите сърца? В много от беседите си Учителя говори за влиянието ни от други същества, не само видими. Мислех да отговоря в тази насока на коментарът на Bethedi в темата му и по-точно на това, което е написал в този си пост. Но тъй като тук акцентът не е върху да бъдеш добър или лош, а върху предпазването по-скоро от тези същност, то слагам мнението си или по-точно казано - въпроса си в тази тема. Ето някои думи на Учителя за тези същества или изостанали души:

Когато някой човек плаче, страда, причината на това е, че някоя заминала душа страда и изразява скръбта си именно чрез него. Щом знаете това, вие трябва да се пазите. В България, особено, има много изостанали души, които се привличат от вашата светлина, както и от светлината на всички духовни хора изобщо. Вие трябва да възпитавате тези души, а да не се оставяте те да ви въздействат. Когато спите, някой път те ще влязат в тялото ви и сутрин, когато станете, не ще можете да се освободите от тях. Те са живи същества, които все се налагат, и вие, без да искате, преживявате тяхното състояние и разположение. Вие трябва да знаете законите, чрез които да се освобождавате от тях. Тъй щото никой в света не е свободен. Човек се намира под влиянието не само на видимите същества, но под влиянието и на невидимите, на извънземните същества, които дебнат човека и му казват: „Ще ми помогнеш! Аз имам нужда от помощ“.

Кръг и елипса

Застоят ви не се дължи само на вас, има и други причини. За целия сегашен мир има изостанали души, милиони изостанали души на земята, които са излезли извън човешката еволюция, те не може да използуват силите на природата, те са просяци, но са много хитри и лукави и използуват всички слабости на хората. От всички чешити има между тях. И като дойдат, те се домогват до някоя ваша слабост...

Трите живота

Все пак в цитатите става дума за изостанали човешки души предполагам? Въпреки това Учителят, не препоръчва борба с тях. Но освен човешки души, към изостаналите същества могат да се причислят и много други паднали същества от по-висшите йерархии. Борбата с тях не винаги е по силите на човека? Но трябва да има начини за предпазване? :hmmmmm: А ето и нещо за дявола:

Природата е сбор от разумни същества. Добрата страна на природата е сбор от разумни същества от двата пола. Лошата страна на природата, това са най-глупавите, изостанали назад същества. И те боравят в природата. Тия, които вие ги наричате дяволи, какви са? Падналите духове какви са в природата? Често те ви размъщат умовете на вас..

Смяна на състоянията

Как ще наричаме тези същества не знам, но не бива да си заравяме главата в пясъка и да казваме, че те не съществуват. Поне така ми се струва? Друг е въпросът как да се предпазваме в тези случаи? Някои хора, почувствали атака от този род се отправят към врачи, екстрасенси, ходжи, свещеници (василиеви молитви). Други, които не вярват в такива неща прибягват често до разни антидепресанти, които не знам дали тушират наистина проблема или само ни приспиват съзнанието. Но поне намаляват тревогата и болката...? Трети посягат към алкохола и наркотиците. Това е още по-опасен начин за бягство.

А истинският начин за предпазване, къде е според вас? От цитатите, Учителя предлага да превъзпитаваме тази изостанала душа. Но има хора, обсебени, които нито имат воля за това, нито сили, нито дори осъзнават какво става с тях. Тогава...? :unsure:

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

Мен не ме притеснява като ми се привиди някое страшно черно куче, дъхащо огън и искащо да ме изплаши. Повече се притеснявам когато това куче влезе отвътре и разпалва невидимо егоистични мисли и желания. С това са опасни тези същества, иначе и да ти тресат леглото и да се опитват да те изплашат в крайна сметка резултата е почти никакъв :)

Ключът към справяне с подобни същности е като работим и изменим себе си, имам предвид собствното си съзнание: "Методът да ви се покоряват духовете е да нямате техните слабости."

Редактирано от Woqk
Линк към коментар
Share on other sites

Мен не ме притеснява като ми се привиди някое страшно черно куче, дъхащо огън и искащо да ме изплаши. Повече се притеснявам когато това куче влезе отвътре и разпалва невидимо егоистични мисли и желания. С това са опасни тези същества, иначе и да ти тресат леглото и да се опитват да те изплашат в крайна сметка резултата е почти никакъв :)

Ключът към справяне с подобни същности е като работим и изменим себе си, имам предвид собствното си съзнание: "Методът да ви се покоряват духовете е да нямате техните слабости."

Woqk, аз не се притеснявам за себе си в предишното си мнение. Ако добре сте ме разбрали - става въпрос за това, как да се помогне на човек, който е обсебен от такива неща, но не го съзнава? :(

Линк към коментар
Share on other sites

Ани, постът ми не беше насочен към Вас конкретно.

Относно въпроса Ви, най-лесно е да Ви кажа - като му помогнете да го осъзнае.

Ако трябва да бъда искрен обаче - не мисля, че може да се помогне особено. Има известна необходимост в природата да съществуват такива хора, които да стават отдушници на споменатите вече същества. Освен да ги търпим и да сме им благодарни, че носят този тежък товар, не виждам какво друго може да се направи. :(

Редактирано от Woqk
Линк към коментар
Share on other sites

Ани, постът ми не беше насочен към Вас конкретно.

Относно въпроса Ви, най-лесно е да Ви кажа - като му помогнете да го осъзнае.

Ако трябва да бъда искрен обаче - не мисля, че може да се помогне особено. Има известна необходимост в природата да съществуват такива хора, които да стават отдушници на споменатите вече същества. Освен да ги търпим и да сме им благодарни, че носят този тежък товар, не виждам какво друго може да се направи. :(

Woqk, благодаря за отговора. :(

Все пак, нали има практикуване някъде на екзорсизъм...? Или не вярвате в неговата ефективност? Или просто не приемате, че може да има такова нещо - зложелателни безплътни същества? :unsure:

Въпросът ми е отправен и към други участници във форума. :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Ще си позволя пак да отговоря, като разбира се и всеки друг е добре дошъл да сподели свое мнение и опит.

Относно прогонването на духове - да възможно е. Ето например знаете, че Христос е изгонил такива в едно стадо свине. Може да се прочете в книгата на Влад Пашов за Учителя, че и той е изгонвал духове. Според мен проблема е, че тези духове и след като се изгонят трябва някъде да отидат. В Евангелието пише как след като духът обикаля и не намира покой се връща в старата си къща. Значи "екзорсизмът" е само временно решение а истинско решение е човек да не позволи да бъде такъв проводник като развие качества каот смирение, търпение, благодарност...

Тези неща обаче няма как да бъдат направени от някого за чужда сметка.

Надявам се и някой друг с повече познания или опит в областта да Ви даде по-добър и конкретен съвет какво да правите.

Желая Ви успех и всичко да се подреди според Волята Му. :)

Линк към коментар
Share on other sites

В Молитвеника на Петър Димков има дадени методи за борба със зли духове.Щом той го казва,аз не мога да го отрека въпреки че не съм се срещала с подобни същества.Прекланям се пред този НАРОДЕН ЛЕЧИТЕЛ!

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че си попаднал на много интересни редове в Кабала, mecholari. :thumbsup: Наистина ли както казва Ганди (цитиран от Азбуки), че единствените битки между доброто и злото се водят в нашите сърца? В много от беседите си Учителя говори за влиянието ни от други същества, не само видими.

Ани, понеже темата е "Зложелателни безплътни същества", да ли е зло да се нахраниш? Ролята на сатаната в Свещения Коран, от това, което виждам:

2.

СУРА КРАВАТА

(АЛ-БАКАРА)

Мединска. Съдържа 286 знамения.

В името на Аллах, Всемилостивия, Милосърдния

21. О, хора, служете на своя Господ, който е сътворил вас и онези преди вас, за да се предпазите

........................

34. И когато рекохме на ангелите: “Поклонете се на Адам!”, те се поклониха, освен Иблис. Възпротиви се той, възгордя се и стана един от неверниците.

35. И рекохме: “О, Адам, пребивавай с жена си в Рая и яжте оттам в доволство, откъдето пожелаете, но не приближавайте до онова дърво, та да не станете угнетители!”

36. А сатаната ги подмами да се подхлъзнат и ги извади от Рая, където бяха. И казахме: “Напуснете - врагове един на друг! За вас на земята има пребивание и ползване до време.”

37. И получи Адам слова от своя Господ, и Той прие покаянието му. Той е Приемащия покаянието, Милосърдния.

38. Казахме: “Напуснете оттук всички! И дойде ли при вас напътствие от Мен, за онези, които последват Моето напътствие, не ще има страх и не ще скърбят.

39. А които не вярват и взимат за лъжа Нашите знамения, тези са обитателите на Огъня, там ще пребивават вечно.”

.............

Горивото поддържа горенето, отдавайки енергията си. Аллах не е създал хората за това, но Илбис ги заблуждава и използва. Аллах спасява тези, които се уповават на Него, а другите продължават да си горят. Това е енергийно-вампирският принцип описан в Корана. Спират да бъдат ощетявани, спират да се страхуват и да бъдат угнетявани. Защото страхът изчерпва енергията, разбира се.

Oт свещения Коран, Сура 21. Ал-Анбиа

98. [О, неверници], вие и това, на което служите вместо на Аллах, сте горивото на Ада. В него ще влезете.

99. Ако тези бяха богове, те нямаше да влязат в него. Всички там ще пребивават вечно.

100. В него ще стенат и не ще чуват.

101. А тези, които са получили най-доброто обещание от Нас, те оттам ще бъдат отдалечени.

102. Не ще чуват от него дори шумолене. В това, което са желали, те ще пребивават вечно.

103. И най-големият ужас не ще ги наскърби. И ангелите ще ги посрещат: “Това е вашият Ден, който ви е обещан.”

.....................

Това го разбирам, когато чуеш най-доброто обещание от Аллах, биваш отдалечен от Ада. Тъй като в описанието на Рая в Корана няма ужас, който да те наскърбява, разбирам това отдалечаване ужаса и скръбта по време на земния живот. Ада е и на земята, а неверниците са горивото на Ада.

51. Аз-Зарийат (Отвяващите)

(АЗ-ЗАРИЙАТ)

Меканска. Съдържа 60 знамения.

В името на Аллах, Всемилостивия, Милосърдния!

56. Сътворих Аз джиновете и хората единствено за да Ми служат.

57. Не искам от тях препитание и не искам да Ме хранят.

58. Аллах! Той е Даващия препитанието, Владетеля на силата, Всемогъщия.

............

Храната е необходимото гориво за човешкия организъм. Аллах няма нужда да се храни от хората. Следователно в Ада след като неверниците са гориво, те са храната на Иблис. Батерийките на сатаната... Слепи и глухи.

Моля атеистите да не се обиждат. НО атеистичният подход представя човека като "върха на интелекта". Егоугодно не допуска съществуването на по-интелигентно същество. Представя си Бог като дете ровещо в пясъка, защото атеистът е "мъдрият чичко", който оприличава Аллах на левашки фантазъм. Но не подходи ли с молба, благодарност и уважение, с какво заслужаваш помощ и внимание?

Иблис е страшно хитро окопало се *censored*. Достойно за възхита. Мисловните титани го отхвърлят, че съществува, но силно се възмущават на лъжата, защото вече са измамени. Излъгал ги е, че не съществува...

А истинският начин за предпазване, къде е според вас?

В придобиване на Христовото съзнание.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest Христо6

Вчера докато се молех в леглото и изведнъж усетих как нещо хладно се доближава/надвесва над мен. Може и да е било студения ветър, който необезпокоявано влазяше в приветливата одая през притворената врата. Но сякаш усещането бе по - различно, по - ново. Понеже до преди това не усещах такъв хлад, а вратата пак си беше отворена. Сякаш докато се молех и студа се появи над мен, сякаш имаше очертания/форма макар и невидима за очите ми и ми се стори, че влезе в мен както си се молех. Не знам дали не си внушавам, но ми се стори че студът Влиза в мен и най - вече го усетих в долната част на тялото ми, по - специално в краката. Сякаш усетих и трептене в тялото и най - вече в краката ми, в следствие на влизането на този студ. Може и да е било зложелателно същество, но ми се искам да вярвам че било ДОБРОжелателно, все пак се молех за бога. :angel: През последната година при мен започват да идват/попадат материали съдържащи интересуваща ме информация, до които материали се докосвам малко ( поради една или друга причина) , но които малко ми увеличават знанията по отношение на интересните ми неща. :) Който търси намира. Явно в случая действа принципа за засмукването.

Линк към коментар
Share on other sites

Христо, най-вероятно си станал по-чувствителен и вече усещаш въздействието на молитвата върху енергетиката ти.

Дори всяка мисъл я променя и може да я усетиш къде ли не по тялото :)

Линк към коментар
Share on other sites

Когато някой човек плаче, страда, причината на това е, че някоя заминала душа страда и изразява скръбта си именно чрез него. Щом знаете това, вие трябва да се пазите. В България, особено, има много изостанали души, които се привличат от вашата светлина, както и от светлината на всички духовни хора изобщо. Вие трябва да възпитавате тези души, а да не се оставяте те да ви въздействат. Когато спите, някой път те ще влязат в тялото ви и сутрин, когато станете, не ще можете да се освободите от тях. Те са живи същества, които все се налагат, и вие, без да искате, преживявате тяхното състояние и разположение. Вие трябва да знаете законите, чрез които да се освобождавате от тях. Тъй щото никой в света не е свободен. Човек се намира под влиянието не само на видимите същества, но под влиянието и на невидимите, на извънземните същества, които дебнат човека и му казват: „Ще ми помогнеш! Аз имам нужда от помощ“.

Кръг и елипса

Застоят ви не се дължи само на вас, има и други причини. За целия сегашен мир има изостанали души, милиони изостанали души на земята, които са излезли извън човешката еволюция, те не може да използуват силите на природата, те са просяци, но са много хитри и лукави и използуват всички слабости на хората. От всички чешити има между тях. И като дойдат, те се домогват до някоя ваша слабост...

Трите живота

Природата е сбор от разумни същества. Добрата страна на природата е сбор от разумни същества от двата пола. Лошата страна на природата, това са най-глупавите, изостанали назад същества. И те боравят в природата. Тия, които вие ги наричате дяволи, какви са? Падналите духове какви са в природата? Често те ви размъщат умовете на вас..

Смяна на състоянията

Ани thumbup1.gif

Хората даже не могат да си представят колко много са тези същества между нас. Имам наблюдения от доста време и забелязвам външно „присъствие” доста често, при различни хора, включително и при мен...! Лошото е, че хората не си дават сметка за това, а може би е по-добре да не знаят, защото не всеки може да го понесе. Някои хора интуитивно усещат нещо, но страхът просто им блокира мозъка, за да размислят и вземат адекватни мерки. Други, които са си баш земен тип, т.е. тип Тома неверни, не само че не го проумяват, ами и те „гледат умно”, като им го кажеш...На такива е по-добре да не им се казва това по обясними причини.

Аз разделям нещата така: Първо атаките могат да бъдат преки енергийни, с едни последици и второ мислено телепатично, където няма директна енергийна атака, но ти обърква мислите, създават се доста противоречия в човека и това води до напрежение и ред други състояния, които вече ние си ги създаваме, но в резултат на тази външна намеса! Появяват се и много нервно-вегетативни смущения.

Дълго съм мислил, защо се случва това, защо Бог допуска това? Нали това е насилие? В една беседа Учителят казва, че както ние имаме свобода да постъпваме, както искаме, така и духовете имат същата свобода! А защо е допуснато това: ами първо чрез това си „плащаме” за прегрешения от миналото и после чрез това изпитание се усилваме, ставаме по-силни, развиваме се.

Понякога атаките могат да бъдат еднократни, но когато се касае за „духовно изпитание”, атаките са многократни и разнообразни! Усетил това, човек започва първо с молитви, после вижда, че нещата са сериозни и не се оправят току така и търси и други методи. Започва ходене по разни врачки, ходжи, екстрасенси и къде ли не...! И всеки от т.н. „помагачи” се бие в гърдите, че прави нещо, но уви...скоро се разбира, че проблема си остава! Вече разбираш, че само Бог може да оправи нещата, но това няма да стане от само себе си, а трябва много работа.

В книгата „Пленници на земята” от Елоа Стар се описват много случаи на екзорсизъм, но повечето пъти след време проблема пак се появява, защото вече има нанесени сериозни поражения в аурата и това прави човека уязвим за нови атаки. А освен това, опасността за екзорсиста е реална...! Вярно е, че великите посветени са гонили духове, но за останалите това е почти невъзможно и много опасно!

И така, като нямаме достатъчно окултни знания и сили, за да се освободим от това „постоянно присъствие” и да решим проблема генерално, какво ни остава? Ами преди всичко трябва да осъзнаем, че това е един процес, който изисква време и работа! Да спрем да се ровим в миналото, да оставим причините, защото те няма да ни помогнат, ами ровейки се в тях задълбочаваме още проблема, да се въоръжим с търпение и вяра, и да започнем усилена работа върху себе си на всички нива! И макар и бавно, и трудно, но резултат ще има!

Поздрави

Редактирано от Тесаракт
Линк към коментар
Share on other sites

Нещо по темата:

Ще прочета 10 гл. от Иоана. В живота има една тъмна и една светла страна, в които човек често попада. Ако си в светлата страна, там всичко става лесно, там всички неща са ясни и разбрани. Ако попаднеш в тъмната страна, там всичко става мъчно, там нещата са неясни и неразбрани. В светлата страна човек постоянно придобива, печели нещо, а в тъмната – постоянно губи. Тези две страни на живота взаимно се преплитат. Някога човек си изтъкава плат от светли и тъмни нишки и си ушива от него дреха. Казват: Тази дреха е шарена. Такива са и разбиранията на някои хора – шарени, т.е. смесени. Те живеят ту в светлина, ту в тъмнина. За да ти станат нещата напълно ясни, влез в светлата страна на живота. Ще кажете, че това става по механически начин. – Не, ти ще влезеш в светлата страна на живота само чрез добрите мисли и чувства, които нямат никаква тежест. Обаче лошите мисли и чувства имат тежест, поради което водят човека в тъмната област на живота. Лошите мисли са паразити. Дето влязат, те постоянно взимат. Следователно, докато човек губи, ще знае, че са го нападнали лоши мисли. Той не може да помогне нито на себе си, нито на другите....

Истинският човек седи по-високо от физическото му естество. И да боледува някога, той гледа на болестите като на нещо вън от себе си. Докато човек не вижда кой влиза и кой излиза от къщата му, всякога ще боледува. Той живее в тъмнина. Щом вижда какво става с него, той е в светлина. Докато виждаш апаша, той не е опасен за тебе, не може да те обере. Щом престанеш да го виждаш, той влиза в къщата ти и те обира. Злото дебне онзи, който не го вижда. Щом се отворят очите на човека, злото отстъпва настрана. Тогава доброто иде при него и му помага. – Защо трябва да се стремим към доброто? – За да ви помага. – Защо да избягваме злото? – За да не ви пакости. Мнозина мислят, че Бог трябва да изпрати Духа си да слугува на хората. Това е материалистическо разбиране. Значи един ангел, който е завършил развитието си на земята, трябва да слезе при едно плачливо дете да му слугува, да изпълнява желанията му. Това е невъзможно! От небето може да слезе не само един ангел. Много ангели слизат от небето, но кога? Когато трябва да внесат любовта в човешката душа. Тогава те се готови да служат даже на един човек. Ако не си готов да възприемеш любовта, пак ще слезе ангел от небето, но ангел на тъмнината. Той ще разруши всичко, което попадне на пътя му. Всички хора минават през драмата на разрушението. Всеки е с одрана кожа, сражавал се е с вълци. Пита ме един брат: Напреднал ли съм? – Много си напреднал, трябва да бъдеш юнак, да се бориш. – Юнак съм, със всичко ще се справя. – Какво друго мога да му кажа като виждам как са го нападнали десетина вълци, готвят се да му одерат кожата...

Новото знание

За да можем да видим сенките и онези същества ни е нужна светлина, високо съзнание. Работа над себе си е нужна, на всички нива. Да сме честни пред съвестта си и да можем да поправяме грешките си. Вяра, Любов и упование в Бога.:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

За да можем да видим сенките и онези същества ни е нужна светлина, високо съзнание.

Има същности които се възползват точно от светлината ни за да бъдат светли пред нас и често ги объркваме с нещо, което не са. Такива са най - опасни сякаш...

Линк към коментар
Share on other sites

Да, съществата, които се представят за светли са най-опасни. По-точно според мен е да се каже, че те се възползват от колебливостта ни, колебливостта на нашата светлина, защото единствено това им осигурява достъп до нас.

Линк към коментар
Share on other sites

За да можем да видим сенките и онези същества ни е нужна светлина, високо съзнание.

Има същности които се възползват точно от светлината ни за да бъдат светли пред нас и често ги объркваме с нещо, което не са. Такива са най - опасни сякаш...

И те имат нужда от светлина, макар и недорасли за нея, са привлечени:feel happy: Някои само ни изпитват. Има опасност да ни пообъркат, но пък имаме и светли, силни помощнициangel.gif

Без страх и без тъмнина, с мир и светлина. (три пъти)
Линк към коментар
Share on other sites

През януари наистина се вълнувах за близък ми човек в това отношение. Бях малко смутена от отговора на Woqk:

Относно въпроса Ви, най-лесно е да Ви кажа - като му помогнете да го осъзнае.

Ако трябва да бъда искрен обаче - не мисля, че може да се помогне особено. Има известна необходимост в природата да съществуват такива хора, които да стават отдушници на споменатите вече същества. Освен да ги търпим и да сме им благодарни, че носят този тежък товар, не виждам какво друго може да се направи

Но с течение на времето разбрах, че в неговия отговор има доста истина. Сама стигнах до заключението, че екзорсизмът тук нищо няма да направи. Човек трябва сам да се справи с този проблем. Това му е всъщност изпита от горе, на който се явява. И чуждата намеса, колкото и доброжелателна да е – може да влоши нещата. Напълно приемам думите на Тесаракт:

И така, като нямаме достатъчно окултни знания и сили, за да се освободим от това „постоянно присъствие” и да решим проблема генерално, какво ни остава? Ами преди всичко трябва да осъзнаем, че това е един процес, който изисква време и работа! Да спрем да се ровим в миналото, да оставим причините, защото те няма да ни помогнат, ами ровейки се в тях задълбочаваме още проблема, да се въоръжим с търпение и вяра, и да започнем усилена работа върху себе си на всички нива! И макар и бавно, и трудно, но резултат ще има!

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...