Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Зложелателни безплътни същества


Guest Христо

Съществуват ли злонамерени безплътни създания ?  

35 гласа

  1. 1. Съществуват ли злонамерени безплътни създания ?

    • Да, напълно съм убеден/а .
      24
    • Може би съществуват.
      10
    • Не, не съществуват. Убеден/а съм.
      0
    • Може би Не съществуват.
      0
    • Нямам никаква идея.
      1


Recommended Posts

Възможно ли е същност от низшия астрал да се уплаши от човек и да избяга от него ? Но без този човек да е бил в някакво духовно състояние в момента, а по - скоро обратното ? Ако смятате за възможно...такова нещо...какви са ви обясненията ? Възможно ли е с недуховно състояние да бъде прогонена същност от низшия астрал ?

П.п.: Не става дума човекът да е бил в някакво демонично състояние, но все пак ...недуховно състояние... Би трябвало подобни същества да харесват ? Какво ще рече, ако съответното астрално създание бяга ? Нали низшите същности се хранят с низши емоции ?

Христо, може би тези думи на Учителя да ти дадат отговор донякъде за най-сигурния начин за защита спрямо тези същности - чистота на мислите, чувствата, желанията ни.

Христос се обръща към Своите ученици и им казва: „Не бойте се от ония, които са на земята и убиват. Кои са онези, които убиват?

Ако прочетете първия стих, ще видите, че е дадена власт на нечестивите духове да убиват, но тази власт не се простира над добрите хора, а над злите. Съвременният християнин казва: „Аз искам да властвам над своите братя“.

Виждате, че на Апостолите Христос не им даде власт да властват над хората, а над лошите духове. Всеки от нас трябва да властва над тях. Който не разбира този Божествен Закон, всякога ще прави погрешки, ще има засади от тия духове, от тук или от там.

Хората имат разни методи за заканване срещу духовете; но духовете от това не ги е страх; тях не ги е страх от тояги, нито от думи. За да имаш власт над един нечестив дух, не трябва да имаш неговите слабости. Имаш ли ги, може да си учен, философ, министър, ти ще бъдеш техен роб – те интриги ще правят, царе ще детронират, всичко могат да направят. Нямаш ли техните слабости, ти си техен господар.

Затова именно Христос е заповядвал на духовете. Той беше чист и като им каже: „Излезте!“, те са отговаряли: „Слушаме“.

Страхът

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Според Силвия Браун майка и е тъмно същество (заради ужасното и отношение към нея като малка). Силвия смята, че тъмните същества са непоправими, от това следва, че тя смята, че и майка и винаги ще си остане гад. :D Не споделям това схващане. Всичко се променя. Не знам за демоните, но не ми се вярва човешка душа винаги да остане злобна и социаптска (каквато Браун смята, че е душата на майка и).

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest Христо

Луциферианско ли е да проповядваш за Бог и любов, но да не споменаваш за Христос или да го приравняваш на Буда и Мохамед ? Понеже в един форум срещнах твърдение, че се прокрадвало луциферианство в поведението на Владимир Данаилов. Луциферианско ли е ако споменаваш, че си над парите, над земните блага и не те интересуват ? Ами ако наистина е така, ако си искрен - още повече, че тв водещите сами го питат за тези неща ? Не е ли по - важно какво ти е в душата, как се държиш, а не дали споменаваш Христос и дали го поставяш над еди кои си или наравно с тях ? Ами ако луциферианско е затъване в подобни детайли...? Любопитното е че това момче получава критики и съмнения и от т.нар. нормални, и от хора които явно са навътре в езотеричните знания. :D

Йорданка

« Отговор #5 -: Май 01, 2012, 08:26:17 am »

Това момче много интересно как пропуска Христос или го приравнява с Буда и Мохамед? Казва истини, но ..... ?

Радослав Йорданов :

Това е похват на луциферианската духовност. И в Теософията Христос се пропуска, приравнява се на ранга на Буда. И всъщност това е един от основните проблеми на това движение, които Щайнер изтъква. От друга страна е много примамливо това разбиране, защото е логично. И аз в началото на моя духовен път бях тръгнал в тази насока, защото ми изглеждаше много приемливо. Братство на Учители, от което в началото на всяка епоха идва по един Учител, който дава импулс на новата култура. И като го слушаш това, наистина не е трудно да приемеш Христа, като един от това Братство на Бодисатвите и да го подминеш...

Да, наистина към широката аудитория трябва да се подходи умно, но Христос е основата на човешката еволюция и затова тази основа трябва да бъде положена правилно, за да може после стабилно да се гради върху нея. Абсолютно съгласен съм, че трябва да се говори деликатно на новата публика, но не мисля, че подценяването на ролята на Христа е приемлив компромис. Все пак, това е съществото, което осмисля цялата ни еволюция, то е идеалът, към който се стреми човешката душа...

Дора :

Радо, тъкмо и аз щях да пиша, че се прокрадва луциферично влияние, за съжаление. И то не само по отношение на Христос. Като че ли има едно поставяне "над" Земното. Все едно казва: Мен не ме интересуват земните работи, аз съм над тези неща.

Тук повече : http://www.otizvora....php?topic=697.0

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

и да кажеш на Майка си: „За Тебе, Която Си ме родила в тоя Божи свят, аз жертвам всичко. В Любовта Ти аз намирам своята последна опора на моята душа. Страхът от света, от онези, които убиват моето тяло, е отживял своя век. Аз не се боя, защото Те познавам. Дали ще ми дадеш смърт или живот, еднакво с благодарност ще ги приема. С Тебе и в смъртта има смисъл; без Тебе и в живота няма цел. В смъртта или в живота, бъди Ти всякога светлия Венец за моя дух“.

Беседа, държана на 19 октомври 1914 г.

Страхът

Линк към коментар
Share on other sites

Христос се обръща към Своите ученици и им казва: „Не бойте се от ония, които са на земята и убиват. Кои са онези, които убиват?

Ако прочетете първия стих, ще видите, че е дадена власт на нечестивите духове да убиват, но тази власт не се простира над добрите хора, а над злите. Съвременният християнин казва: „Аз искам да властвам над своите братя“.

Виждате, че на Апостолите Христос не им даде власт да властват над хората, а над лошите духове. Всеки от нас трябва да властва над тях. Който не разбира този Божествен Закон, всякога ще прави погрешки, ще има засади от тия духове, от тук или от там.

Хората имат разни методи за заканване срещу духовете; но духовете от това не ги е страх; тях не ги е страх от тояги, нито от думи. За да имаш власт над един нечестив дух, не трябва да имаш неговите слабости. Имаш ли ги, може да си учен, философ, министър, ти ще бъдеш техен роб – те интриги ще правят, царе ще детронират, всичко могат да направят. Нямаш ли техните слабости, ти си техен господар.

Затова именно Христос е заповядвал на духовете. Той беше чист и като им каже: „Излезте!“, те са отговаряли: „Слушаме“.

Страхът

много ми харесва :) а колко път и работа има докато станеш чист...ехее

Линк към коментар
Share on other sites

За Владимир Данаилов: евала на това момче, харесва ми :).

Да, наистина не го интересуват нещата от "света", то си му личи, той е в света, но не е от него.

Нормално е да го считат за луд - кого не са считали за луд, та даже и Исус. И цитата от Ботев в онези коментари беше много на място: "свестните у нас считат за луди....."

Направи ми впечатление един коментар измежду другите, "...хората се трепят да изкарат университет, да свържат двата края, а той за библия ще ми говори"...да, прави са хората, но и той също е прав. Говорят, че не бил добре с главата, а той им отговаря:

- Ти щастлив ли си?

- Не!

- Ами тогава за какво?!...

Да, те не са щастливи със своята нормалност, с нещата, които правят и начина, по който мислят и живеят, тогава на какво основание смятат своето за правилно и нормално...?... а другото не?

И другия коментар, който ми хареса: "Той не е луд, луди са тези, които работят всеки ден по 8 часа за минимална заплата"...

Аз бих добавила: и за максимална. :3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо
Аз бих добавила: и за максимална. :3d_053:
В смисъл ? Само за средна ли трябва да се работи. Или може би имаш предвид, че някои неща не бива да са главна цел. Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Да, такива неща...:)

За минимална ако работиш по 8 ч. и повече за друг някой - това е неправда, експлоатация. На изток казват, че всеки, който работи за някого, е роб. А ако вземаш нереално много пари /в сравнение с много други хора, повечето хора/ за някаква специализирана работа, това също за мен не е редно: за да може някой да взема по ...грубо казано 10 000 лв. заплата, друг трябва да е на минимална, 100-200 лв. - също нереално.:)

Исус също е работил занаята на баща си до едно време, но след това започва да проповядва и оставя дърводелството.

С това не искам да кажа да не се издържаш сам и да лежиш на гърба на някого, надявам се, че ме разбираш.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо

Може и да получава 10 000 лева на месец, но не е някой милионер или милиардер, който да експлоатира хората и да им дава малки заплатки. Ако се откаже от половината си заплата този с 10-те бона, кинтите няма да идат при тия с 300-тата лева, а ще отидат при този дето дава заплатите.

Линк към коментар
Share on other sites

Имах предвид страната на експлоатирания.

Дали за малко пари или за много, си е все експлоатация. Въпроса е принципен, тоя дето други хора работят за него, върши неправда. И ако ти си тоя, дето ходиш да му робуваш, дали за малко пари или за много...също си съпричастен на тази неправда. Нали четеш Учителя: частната собственост е най-голямото зло.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо

Неправда, от която се изхранваш. За настоящия етат развитието на човечеството, може би си е правда, естествено. За момента явно не е възможно по - добро. Хората никой не ги насилва да работят за друг и за пари, ами нека работят само за себе си. Пък и това, че работиш за конкретен работадател или държавата, не е чак толкова лошо - работата ти в една или друга степен може да е общественоПолезна. То и да няма пари, пак ще работиш за някой. Не всеки е майстор за всичко, хората се нуждаят едни от други.

Линк към коментар
Share on other sites

Този, което се намира в положението експлоатиран, той има съответните кармични дългове. Нищо не става случайно в живота на който и да е.

Щом те експлоатират, значи не умееш да служиш. Бива да се учиш да служиш, да служиш с Любов на ближния, на света. Безкористно, даже без отплата.

При който идват много пари, много мангизи, при него кармата е друга, уроците за усвояване - също други, капаните също са други, проверките, изпитанията.

Всъщност на човек не му е нужно да работи, но на човек. Който е далеч от човечността, при него работата е необходимост, начин за подсигуряване, а непрестанното желание за подсигуряване е поради страх - да не останеш гладен, жаден, гол, без подслон и пр.. Страхът пък е показател за безЛюбие.

Човекът няма нужда да работи за пари. Той винаги е сит, облечен, удовлетворен и богат, не чувства глад, студ, жажда дори. Човекът има всичко.

По Пътя към очовечването, Бог, природата те снабдява с всичко необходимо, за да оцелееш, пък и да не оцелееш, то на Пътя си бил, вървял си, подвизавал си!

Колко обаче са човеците? :)

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото виждам Ники го е коментирал в горния си пост.

:thumbsup:

А колко са човеците? Ето Владимир е един такъв човек.

Или поне аз така го виждам.

Сега са малко, но ще стават все повече, както каза и той.

За служенето да, така е.

Линк към коментар
Share on other sites

Луциферианско ли е да проповядваш за Бог и любов, но да не споменаваш за Христос или да го приравняваш на Буда и Мохамед ? Понеже в един форум срещнах твърдение, че се прокрадвало луциферианство в поведението на Владимир Данаилов. Луциферианско ли е ако споменаваш, че си над парите, над земните блага и не те интересуват ? Ами ако наистина е така, ако си искрен - още повече, че тв водещите сами го питат за тези неща ? Не е ли по - важно какво ти е в душата, как се държиш, а не дали споменаваш Христос и дали го поставяш над еди кои си или наравно с тях ? Ами ако луциферианско е затъване в подобни детайли...? Любопитното е че това момче получава критики и съмнения и от т.нар. нормални, и от хора които явно са навътре в езотеричните знания. :D

Йорданка

« Отговор #5 -: Май 01, 2012, 08:26:17 am »

Това момче много интересно как пропуска Христос или го приравнява с Буда и Мохамед? Казва истини, но ..... ?

Радослав Йорданов :

Това е похват на луциферианската духовност. И в Теософията Христос се пропуска, приравнява се на ранга на Буда. И всъщност това е един от основните проблеми на това движение, които Щайнер изтъква. От друга страна е много примамливо това разбиране, защото е логично. И аз в началото на моя духовен път бях тръгнал в тази насока, защото ми изглеждаше много приемливо. Братство на Учители, от което в началото на всяка епоха идва по един Учител, който дава импулс на новата култура. И като го слушаш това, наистина не е трудно да приемеш Христа, като един от това Братство на Бодисатвите и да го подминеш...

Да, наистина към широката аудитория трябва да се подходи умно, но Христос е основата на човешката еволюция и затова тази основа трябва да бъде положена правилно, за да може после стабилно да се гради върху нея. Абсолютно съгласен съм, че трябва да се говори деликатно на новата публика, но не мисля, че подценяването на ролята на Христа е приемлив компромис. Все пак, това е съществото, което осмисля цялата ни еволюция, то е идеалът, към който се стреми човешката душа...

Дора :

Радо, тъкмо и аз щях да пиша, че се прокрадва луциферично влияние, за съжаление. И то не само по отношение на Христос. Като че ли има едно поставяне "над" Земното. Все едно казва: Мен не ме интересуват земните работи, аз съм над тези неща.

Тук повече : http://www.otizvora....php?topic=697.0

Здравей, Христо!

Много е интересно етикетчето "луциферианско".

Знаеш ли какво означава "Луцифер", като име, кой е наречен така и от кого?

Това е латинска дума, ползвана от латините и буквално означава "носител на светлина". С него латините наричат един от най-светлите ангели, който в последствие пада, поради ред причини, губейки своята светлина, красота и пр.

Ето от тук може да прочетеш повече:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D1%83%D1%86%D0%B8%D1%84%D0%B5%D1%80

Съвсем друго значение, макар и с подобен смисъл, има словосъчетанието "Луциферов принцип".

Най-вероятно тези приятелчета от въпросния форум, чиито мнения искаш да обсъдим тук, ползват етикета "луциферианско"/"луциферично", като синоним на "сатанинско".

Аз вече съм писал мнение за Владо тук: http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=9421&st=20#entry173628

Не че няма и още Път за Пътуване и още откровения за разкриване, но всичко с времето си.

Според мен, хората, които коментират Владимир, не познават добре възгледа, който има същия за живота и затова грешат.

Тъкмо напротив. Владо не само споменава Христос, а и уповава на Него (http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/602401_545849985855_221711041_n.jpg).

"Христос" има много имена в различните религии и Учения. Например в Каббала се говори за Светлината Хохма.

Що е то "Христос"?

Ето това е важен въпрос, на който всеки бива да си отговори, преди да коментира това, или онова. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...