Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Бебешки дрешки


Recommended Posts

Здравейте, ползвали ли сте чужди дрешки за вашето бебе, вярно е че не излиза евтино всичко да поемеш сам, но четох ,че до 40ден бебето е чувствително на енергийни влияния.

Линк към коментар
Share on other sites

Не само бебето, но и дори възрастен човек приема чуждата енергия независимо добра или лоша. Но моята братовчедка, която е мъничка на 13 г. е но е мой размер ми износва дрехите, които вече са ми мънички, а тя харесва. Също и нейната по-малка братовчедка износва нейните, но все пак ние сме познати, което не ни прави по-добри или по-лоши в никакъв случай. Едни познати пък разказваха, че в Австрия има такива сдружения на майки, и бебешките дрешки които умалеят на децата не се изхвърлят а се оставят там и се взимат от по мъничко дете, на което стават. Така, че според мен това си е личен избор и ти сама би трябвало да прецениш, кое ще е добро за детето ти и кое не до там.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако дрешките са от добри хора и дадени от сърце, това дори може да повлияе добре.

Можеш и да си ги изчистиш енергийно.

Най-достъпният начин - с молитва за здраве , благополучие, добро развитие...

(Да се формулира внимателно, ако е свободен текст.)

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно...

Не ми беше хрумвало, че малкото ми дете ще бъде повлияно ако износва дрешките на голямото...

Колко много неща не знам...

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно...

Не ми беше хрумвало, че малкото ми дете ще бъде повлияно ако износва дрешките на голямото...

Колко много неща не знам...

Maлкото в много по-голяма степен е повлияно от присъствието на голямото в живота си, както и обратно.

Всички предмети, стари и нови, до които се е докоснала човешка ръка, очи или мисъл, малко или повече поемат енергия. Ние сме свикнали да живеем в този океан от енергия, както дишаме въздуха - повече или по-малко полезен за нас според състава си.

Във всеки случай познанието за енергиите може да направи живота ни по-спокоен и да спести някои препятствия.

Не съм попадала досега на информация за спецификата на бебето до 40-дневна възраст в енергийно отношение. Мога да предполагам, че са по уязвими, както и във физическо. Вероятно И с това са свързани обичаите да не се изнасят, да не идват гости...В книгата на Барбара Ан Бренън"Ръце от светлина" има илюстрации и обяснение, че при новороденото чакрите не са съвсем отворени и развити (по памет).

За мен също би било интересно, ако някой знае нещо.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Чела съм, че Учителят е казвал да си изгаряме дрехите които вече не носим, защото са пропити от нашата енергия.

Да, и аз съм го чела, но зависи в коя беседа и за каво е казано. Освен това не считам, че дрехите на едно дете, които са носени едва няколко пъти и после са умалели са стари, а Учителя, определено говори за стари, ние днешните хора купуваме, купуваме и тъпчем гардеробите, дори някои неща не са носени или обличане 1 или 2 пъти, така, че всичко си е строго относително и индивидуално. Дори някои дреги стояли в магазина също са доста енергийно пропити, дали с желание да ги имаме или просто от енергиите минали покрай тях е друг въпрос.

Иначе, съгласна съм с Късметче за изчистмавено на енергиите и моливти за здраве!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно...

Не ми беше хрумвало, че малкото ми дете ще бъде повлияно ако износва дрешките на голямото...

Колко много неща не знам...

Ама те нали и без това живеят заедно :). Като живееш с някого и без да носиш дрехите му се влияеш от него.

... А пък и в темата става въпрос за бебета или за малки деца. Трябва да правим разликата между психичната енергия, която се наслагва от съприкосновението на възрастните, с техните оформени и сравнително силни мисли, чувства и желания, и енергията на децата. По принцип носейки чужди дрехи, ние попадаме под влиянието на определени енергии, които предишният им носител е отпечатал върху дрехите, но тези енергии не е задължително да са само отрицателни. И пак да повторя, че има разлика дали става въпрос за възрастни или за деца.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно...

Не ми беше хрумвало, че малкото ми дете ще бъде повлияно ако износва дрешките на голямото...

Колко много неща не знам...

Ама те нали и без това живеят заедно :). Като живееш с някого и без да носиш дрехите му се влияеш от него.

... А пък и в темата става въпрос за бебета или за малки деца.

Мда.

Емили е на месец и половина а Хазал е нашето осиновено дете и е на 5 годинки.

Сега вероятно стана ясно защо се притеснявам.

Всъщност, притеснявам е силно казано... по-скоро съм любопитна.

Късметче, мерси..

Редактирано от infinity1305
Линк към коментар
Share on other sites

.В книгата на Барбара Ан Бренън"Ръце от светлина" има илюстрации и обяснение, че при новороденото чакрите не са съвсем отворени и развити (по памет).

Прочетох и по-подробно, обяснено е мн. добре от енергийна гледна точка. Сега нямам време за препис. Най-общо - създавайте много ведра и емоционално чиста атмосфера около бебето.

И енергийно то е в най-уязвимия период от живота си. Да не се разделя за дълго и да получава много любов от своята спокойна майка.

Инфинити, нямаш причина за безпокойство, ако подходиш с много любов към по-голямото си дете. Има начин да се изчистят неговите отрицателни натрупвания от дома, за да не остават в семейството. Поздравления за чудесните ти дечица и решението да ги имаш!

Ако искаш повече инфо, може и на ЛС.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Бих искала и аз да споделя някои виждания по въпроса, още повече, че имам и лични впечатления.

Подкрепям това, което е споменала късметче за бебето: :thumbsup2:

В книгата на Барбара Ан Бренън"Ръце от светлина" има илюстрации и обяснение, че при новороденото чакрите не са съвсем отворени и развити (по памет).

Прочетох и по-подробно, обяснено е мн. добре от енергийна гледна точка. Сега нямам време за препис. Най-общо - създавайте много ведра и емоционално чиста атмосфера около бебето.

И енергийно то е в най-уязвимия период от живота си. Да не се разделя за дълго и да получава много любов от своята спокойна майка.

...

Що се отнася до дрехите и това, което са написали другите преди мен, то аз имам малко по-различно виждане по въпроса:

1. Дрехите не са от материалите, които бързо и лесно попиват и съхраняват информация (освен ако не се прави съзнателно и целенасочено въздействие върху тях). Затова, не мисля, че нова дреха, висяща в магазина успява да възприеме и натрупа много и най-различна информация от хората, които я разглеждат или дори мерят.

2. Хората, които живеят заедно определено си влияят, но не толкова силно, както ако облечеш дреха и тя стои в продължение на много часове плътно по тялото. Защото ако не се чувстваш комфортно в близост до даден човек, то ти несъзнателно се отдалечаваш на поносимо разстояние от него, отиваш в другата стая и т.н., но с дрехата не може така - или е облечена, или не.

3. Енергията на децата е достатъчно силна и специфична, особено след 3 годишна възраст и един наблюдателен човек може да забележи, как се променя държанието, изражението, желанията и т.н. на дете, облякло чужда дрешка.

Аз имам 2 дъщери, с малка разлика и двете родени на пролет, също и по-голяма племенничка, родена също напролет. Повечето дрешки и обувки могат успешно да се прехвърлят от дете на дете, обаче ... забелязах специфично влияние, включително и нежелание от тяхна страна да облекат конкретна дреха. Когато пораснаха малко и започнаха сами да си вадят дрешки от шкафчето, кой знае защо все посягаха към купени специално за тях нови такива и избягваха старите. Старите се обличат само в краен случай, ако другите примерно са за пране. Щом ги изпера - примерно на следващия ден - веднага се обличат пак в техните си. Дори съм питала - "Защо не облечеш еди какво си? Не ти харесва ли?", получавам такива отговори: "Харесва ми, но не ми е удобно с него.", "С тази дреха не ми е приятно." и т.н. Ако сме купили на по-голямата някоя модна блузка и малката също много я хареса, след година блузката продължава да е в тон с модата, вече е умаляла на голямата, малката се харесва с нея, облича я веднъж и ... след това не изпитва желание да я носи. Забелязала съм и странно :) на пръв поглед харесване или отхвърляне на ръчно изплетените дрехи от различни членове на семейството.

Проблемът на бебетата е, че не могат така ясно за възрастните да изразят предпочитанията си. Но ако вашето бебе започне неочаквано да се държи неспокойно и/или странно, след като сте му облекли чужда дрешка, това би могло да ви наведе на съответен извод.

Учителят е казал да изгаряме дрехите си, които сме носили по време на боледуване или друг негативен период в живота си; също е съветвал, че не е хубаво да подаряваме на друг наши дрехи, защото така без да искаме му влияем.

Знам, че чисто икономически това не е изгодно, но има и други освен икономическите закони.

Много хора си купуват някоя дреха ей така, без да се замислят, нужна ли им е, ще я носят ли; а понякога дори със смътната мисъл, че ако те самите не я носят много-много, след известно време ще е подарят на някой - роднина, приятел. А на практика тази дреха не е желателно да отива при друг човек. Следователно, ако не искаме да правим такова разхищение, по-добре да внимаваме и да си купуваме само наистина нужни на нас неща.

П.П. Докато нещо метално сравнително лесно попива и също така лесно се изчиства, енергийното изчистване на дрехи не е толкова лесно и достъпно за всеки според мен. :rolleyes: Може да се замислите, защо владетелските атрибути още от далечното минало, които се предават от един на друг, включват все неща, изработени предимно от метали и евентуално кристали.

Линк към коментар
Share on other sites

На мен като ми подарят нещо което ми харесва , го окадявам или ръся със светена вода, доколко има ефект незнам.

Специално за бебето попитах и пускам статията която ме накара да се замисля. Със сигерност поне първите 40 дена ще обличам само нови пък нататък ще вида.

"След раждането идва един изключително ценен и важен период, който при нас е известен като първите 40 дни на новороденото, в които майката и детето са в по-специален режим. Знае се, че тези дни детето е добре да стои в къщата, да няма контакт с външни хора, защото е особено податливо на енергийни въздействия, да се прибират дрехите му от простора преди да падне нощна, а майката, ако излиза, да се прибира до залез слънце...Макар някои неща да ни изглеждат като суеверие, те навярно имат своите основания, но сме загубили свързващия ги смисъл. Не е така обаче с Китай и пазената там традиция за т.нар. Златен месец - месеца след раждането, определен за възстановяване и лечение.

Счита се, че след раждането жената влиза в интензивен възстановителен период, в който целия организъм се обновява напълно и затова тя може да се излекува от всяка една болест, която е имала до момента. Но също така, през тези дни ако не се пази и заболее от нещо, има опасност то да се превърне в хроническо заболяване и да остане до края на живота й. Затова традиционно там се спазват следните правила и забрани:

•Майката да се пази от проникване на Студ и Влага – да се пази от студени и влажни помещения и вятър, да не се мие със студена вода, въобще да избягва водата първия месец след раждането, като вместо душ може да се обтрива с джинджифилова отвара, да не яде студени и несготвени храни – вкл. плодове и зеленчуци, да не пие студени питиета, да не прави секс и енергични упражнения, да не вдига тежко, да не работи. По повод на последното, в Китай дори семейството да е много бедно, ако няма възможност мъжът или майката на родилата да се погрижат за домакинската работа, наемат жена, която да се грижи за домакинството, тъй като знаят ,че това е инвестиция за здравето, която си заслужава.

•Препоръчителни храни – обогатяващи кръвта- ВОДОРАСЛИ, яйца, спанак, черен ориз, фурми, стафиди, боб, леща, риба, зелени зеленчуци, от месата – черен дроб, агнешко, пилешка супа

•Билки за възстановяване на матката – китайската билка Иму Цао, ангелика, чай от листа на малина;

•Масаж на корема със затоплено масло, увиване за стягане и затопляне "

За гостите също смятам да си спазя поверието, пък и в началота въобще няма да ми е до гости.

Линк към коментар
Share on other sites

".Макар някои неща да ни изглеждат като суеверие, те навярно имат своите основания, но сме загубили свързващия ги смисъл."

Абсолютно подкрепям! Смисълът може да бъде намерен отново, ако е нужно рационално обяснение.

Статията дава много добри напътствия.

Линк към коментар
Share on other sites

така е, но родата незнам как ще я удържа, особено на приятеля ми :3d_069: но вече им свикнах да ме гледат учудено, някой път ми идва в повече но както и да е.

статията показва, че бабините диветини не са случайни.

Линк към коментар
Share on other sites

Лично мнение което не е меродавно, но все пак. Аз като по- малкото дете съм износвала и това никак не ми е харесвало ;) от малка имам "алергия" към втората употреба и това е :feel happy: . Просто съм много чувствителна на тази тема.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мене няма лошо бебе да носи дрешките на друго бебе, ако родителите са финансово затруднени да купуват всичко ново. Защото взетите "стари" дрехи са носени също от бебе. Не мисля, че е едно малко бебе, или малко дете, може да зареди енергийно отрицателно дрехите си и да предаде тази енергия на друго дете. Защото децата, особено малките, са най-чистите същества сред хората. Ако има някаква енергия в носените дрехи, то тя може да е само положителна.

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

Може и така да е. Който както го усеща така да постъпва. Кой друг ако не една майка има интуицията за децата си? Важно е човек да е искрен и да обръща внимание на вътрешния си глас, но то за всичко е така.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Четох някъде преди време,че ако наистина ви харесва дадена дреха,която е носена от друг преди това и искате много да я носите/предполагам,че и при бебенцата може да се приложи/ се слага за 24 часа в сребърна вода,за да се изчисти енергийно.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами за енергийно пречистване сребърната вода няма да помогне, но за вирусно, бактериално, гъбично прочистване - да.

Ако човек наистина е привлечен от дадена дреха, може би има защо. Хубаво е да я поноси малко, като се самонаблюдава и ... после да реши, ще я задържи ли.

Според мене няма лошо бебе да носи дрешките на друго бебе, ако родителите са финансово затруднени да купуват всичко ново. Защото взетите "стари" дрехи са носени също от бебе. Не мисля, че е едно малко бебе, или малко дете, може да зареди енергийно отрицателно дрехите си и да предаде тази енергия на друго дете. Защото децата, особено малките, са най-чистите същества сред хората. Ако има някаква енергия в носените дрехи, то тя може да е само положителна.

Не съм убедена, че децата, дори и най-малките са най-чистите същества.

Какво значи положителна и отрицателна енергия? Просто дрехата запечатва конкретните енергоинформационни модели на предишния си собственик. И тези модели чрез дрехата започват да се наслагват/влияят на новия собственик. Т.е влияние при всички случаи има. Дали това влияние ще е подходящо или не - това е въпроса.

Линк към коментар
Share on other sites

Църквата не случайно използва тамяна за енергийно прочистване. Смолата от иглолистни дървета също е подходяща и най-вече кедровата.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Иначе до 2 год. бяха затрупани с подаръци. Давали са ми дрехи после и децата ми са носили, само ако на тях им харесва.

Помня един свръх модерен почти нов панталон, суперски!!! НО синът ми хич не го и погледна, каза да го махна. После се разбра, че детето са го насилвали да е с тази модерна дрешка, а понеже трудно се разципва и има копче, то милото се е напишквало. И де факто го е мразило този панталон.

След това съм давала наши детски дрехи за благотворителни акции - нека други дечица от домовете да ги износят.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 years later...

Аз лично ползвам много от дрехите на голямото ми дете, но напоследък започнах да ѝ поръчвам и доста дрешки онлайн, защото са на много изгодни цени и искам да си има нейни си дрешки. Не само от на кака :) Сайта, от който пазарувам е http://kolinishop.com/

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...