Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Обърнатите карти в Таро


Guest Мона

Recommended Posts

Проблемът или истината за трите огледала в таро, обърнатите деветки, без обърната 9 меча, не означават нищо съществено за битето на човека. И затова са неприложими към гледането за битови въпроси..

У тях няма човешки смисъл, те са тънката заигравка на картите, въртящото колело по нервите на неразбирането и по пътищата на лутането. И пробата за ученика.

 

Това са едни от най-мощните тройки от деветки в Таро.

Няма как да се изясни тогава какво е значението им - от взаимно нихилиране до слизане в нигредо, заставане на трона до Ас пентакли. Това е обаче за друго познание и ниво в Таро, просто беше пример.

 

Игрите на Таро нямат край :)

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Пускам 4 комбинации за анализ с обърнати карти, тъй като твърде малко внимание им се обръща и се оказва мъчна работата с тях.

 

5 жезли обърната, Паж чаши обърната, 4 меча

Крал пентакли обърнат, Императрица обърната, Крал чаши обърнат

Звездата обърната, 2 пентакли, 10 жезли обърната

2 жезли обърната, Светът, Рицар меча

 

Пробвайте се смело.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

5 жезли обърната, Паж чаши обърната, 4 меча - затишие пред буря, ако става въпрос за някого, то той не издържа емоционално на напрежението, 5 жезли обърната е като свръх риск, свръх напън, който е отложен по 4 меча, но възпалителния процес тече. Паж чаши е лабилна карта, обърнат съвсем. Ако прав не действа и не води до никъде, обърнат ми прилича на луд с картечница. 

 

 

Звездата обърната, 2 пентакли, 10 жезли обърната - тия карти ми говорят за свръх егоизъм и егоцентризъм, пълно неразбирателство на другия и неговите мотиви, на собствените също, все едно някой е глух и сляп за всичко наоколо и все оре и копае на едно и също място, а ситуацията, в която перманентно се намира е в голяма степен негова лична проекция. Не е способен да мобилизира силите си и да има ясен план, от което всъщност страшно много се нуждае. Това е един затворен омагьосан кръг на заблуда, свръх очаквания, невъзможност за поемане на отговорност и справяне.

 

2 жезли обърната, Светът, Рицар меча сякаш някой не е издържал и е избързал да влезе в "обетованата земя", не е уцелил времето, има някакви изнасилени събития. 2 жезли обърната отваря път и другият вариант е тоя път да е осеян с тръни, по Рицар меча. При всички положения има някаква голяма заигравка с времето.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам 4 комбинации за анализ с обърнати карти, тъй като твърде малко внимание им се обръща и се оказва мъчна работата с тях.

 

5 жезли обърната, Паж чаши обърната, 4 меча

Крал пентакли обърнат, Императрица обърната, Крал чаши обърнат

Звездата обърната, 2 пентакли, 10 жезли обърната

2 жезли обърната, Светът, Рицар меча

 

Пробвайте се смело.

Крал пентакли обърнат, Императрица обърната, Крал чаши обърнат - Нещо е претърпяло пълен крах, не се е състояло. Човекът се почувствал все едно губи почва под краката си. Като последица от това, предполагам се е затворил в свой собствен свят на измама и самоизмама, може да е станал мнителен и манипулативен.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Пускам 4 комбинации за анализ с обърнати карти, тъй като твърде малко внимание им се обръща и се оказва мъчна работата с тях.

 

5 жезли обърната, Паж чаши обърната, 4 меча

Крал пентакли обърнат, Императрица обърната, Крал чаши обърнат

Звездата обърната, 2 пентакли, 10 жезли обърната

2 жезли обърната, Светът, Рицар меча

 

Пробвайте се смело.

Крал пентакли обърнат, Императрица обърната, Крал чаши обърнат - Нещо е претърпяло пълен крах, не се е състояло. Човекът се почувствал все едно губи почва под краката си. Като последица от това, предполагам се е затворил в свой собствен свят на измама и самоизмама, може да е станал мнителен и манипулативен.

 

 

Гледането с обърнати карти не е като гледането с прави. Това първо, второ, необходимо е познаването на комбинациите (с прави карти) в Таро перфектно, както и работа с обърнати карти. Но всяко начало е трудно, нормално.

 

Прави ми впечатление, че не се позоваваш на конкретни карти. Всяко едно тълкуване в Таро трябва да бъде подкрепено и с анализ на картата (картите).

 

В този случай, в тази комбинация, която ти си цитирала, нещата биха били така, както ги описваш, ако картите бяха прави, но обърнати, говорят за нещо различно. А именно:

Обърнатият Крал пентакли мигрира в обърнат Крал чаши по пътя на една обърната Императрица: първите двама са загубили царството си, сигурността си, убедеността си под напора на силните емоции, които само един "обсесивен" Крал чаши може да даде и да бъде.

 

Наблюдава се отказ от егоистичното кредо на правия Крал пентакли, както и на правата Императрица: в ядрото бушуват страсти, на които никоя земя (пентакъл) не може да устои. Имаме психологическа трансформация, изразена чрез ясни действия: имаме слово, говорене, изливане, което, дори и да прилича на градушка, е дългочакано. И лекуващо.

 

Комбинацията е хубава, защото отвежда личността отвъд оковите на стагнацията и потвърждава основният закон в юнгианската психоанализа, така наречената енантиодромия - всяко нещо след време се превръща в своята противоположност.

Линк към коментар
Share on other sites

Наясно съм, че има разлика между прави и обърнати карти, иначе щеше ли да има смисъл да се гледа с обърнати карти. Намирам, обаче, различни мнения по въпроса със значението на обърнатите карти. На места пише, че качествата на картата присъстват като потенциал, но не могат да се проявят изцяло. Други са на мнение, че изпъква отрицателната характеристика на картата. Така, ако в изправено положение Кралят пентакли може да е отговорен, стабилен и подкрепящ, в обърнато положение би трябвало да е безкомпромисен, материалист, жесток и т.н. Оттам дойде и объркването ми.

Линк към коментар
Share on other sites

Наясно съм, че има разлика между прави и обърнати карти, иначе щеше ли да има смисъл да се гледа с обърнати карти. Намирам, обаче, различни мнения по въпроса със значението на обърнатите карти. На места пише, че качествата на картата присъстват като потенциал, но не могат да се проявят изцяло. Други са на мнение, че изпъква отрицателната характеристика на картата. Така, ако в изправено положение Кралят пентакли може да е отговорен, стабилен и подкрепящ, в обърнато положение би трябвало да е безкомпромисен, материалист, жесток и т.н. Оттам дойде и объркването ми.

 

В Таро всичко е въпрос на комбинации от карти и техните съчетания, прави или обърнати. Сама по себе си, която и да е карта нещо значи, но то е условно. Картите "говорят" и "оживяват" само до други карти и така се получава някаква картина.

Особени са случаите, когато имаме два рицаря, два краля, две кралици и т.н., единият винаги мигрира в другия посредством средната карта, все едно дали са прави или обърнати.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте,от доста време ви следя,но чак сега се осмелих да пиша.От известно времe ме “преследва“ четворка пентакли обърната.Потърсих информация във всичките си възможни книги,но авторите са доста противоречиви.Появява се във всякакви подредби.Ако някой има желание,ще се радвам на споделеното мнение. 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,от доста време ви следя,но чак сега се осмелих да пиша.От известно времe ме “преследва“ четворка пентакли обърната.Потърсих информация във всичките си възможни книги,но авторите са доста противоречиви.Появява се във всякакви подредби.Ако някой има желание,ще се радвам на споделеното мнение. 

 

Откога се занимаваш с Таро, това първо. После, в какъв контекст те преследва обърната 4 пентакли.

Линк към коментар
Share on other sites

Занимавам се с Таро от пет месеца,последният въпросите ми са от чисто материално естество.За последната подредба от три карти не си спомням точно как съм задала въпроса,но горе-долу той е:ще успеем ли да закупим жилище в срок от три месеца-Господарката,Четворка пентакли обърната и Десетка пентакли.Тук четворка пентакли мисля че е огледало на моята несигурност в момента,т.е.сегашната ми ситуация,Господарката и Десетка пентакли като реализация и в духовно и в материално отношение,но като се замисля Десетката може да се явява един вид стена за всички мой желания,т.е.всичко да е една проекция!?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

...Момичета,ще напиша моето усещане за Колелото на съдбата,но обърнато...Преди 2 дни ми се случи комбинация Колелото /об/ и Паж Пентакли...толкова бързо усещане за мисъл-действие,че мога да го сравня с шофирането с 200... :)...Всичко това свързано с младежки ентусиазъм...и адреналин...дори ми напомни за картата Глупакът... :)...Сещам се и за друга комбинация с обърнатото Колело...беше за отношения...

         10жезли   Звезда   Колелото/об/...За мен накратко това можеше да се охарактеризира с проглеждане...Една надежда,с която бях "натоварила" тези отношения...по 10жезли и Звезда,стана на пух и прах след осъзнаването и...и това стана много бързо...с обърнатото Колело на последна позиция...то ми помогна да се освободя от товара на 10жезли...да не искам всичко да е 6+...да спра да съм максималистка...и за себе си...и за другите... да оставя нещата "на самотек"...или просто да ги оставя  да си се случват сами... За мен поне това наистина е потвърждение,че ако Колелото в права позиция /на 3-та поз/е "Стоп",то в обърната е развитие...и то с доста висока скорост...Някой друг има ли подобни ситуации...аз поне го усетих с Колелото об на 3-та позиция,а ще се радвам някой да го сподели и в негови комбинации...и на други позиции...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Иска ми се да попитам нещо във връзка с комбинация от карти, които Лиула е публикувала в тема "Таро за напреднали. Комбинации от карти за напреднали." Пиша тук, защото абсолютно не смятам, че на мой коментар мястото му е там.

 

Висша жрица, обърната Императрица, обърната Кралица меча

 

Въпросът ми е - може ли тази комбинация донякъде да отговаря на Влюбените, дори обърнати Влюбени? Все едно Жрицата не успява да намери баланс вътре в себе си, не може да реши кое да послуша сърцето или разума (колкото и неправилно да е формулирано последното). Някак несъстояла се Жрица... ? А тук вече рискувам да напиша голяма глупост, но на съвсем ежедневно ниво, прочетено твърде буквално може би - човек, който в стремежа си да се бори на няколко фронта е неглижирал и социалния, и личния си живот? Прощавайте пак, ако думите ми не са смислени, но се опитвам...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Обърнатият Отшелник засилва ли характеристиките на картата в изправено положение?

 

Конкретната комбинация беше - обърната 10 чаши, обърнат Отшелник, Рицар чаши.

Линк към коментар
Share on other sites

Да. Няма светлина или фенера на Отшелника свети надолу ... към долната земя. Човекът се е изгубил. Мечтата е изгубена. Рицарят не го смятам. Поне аз обърнат Отшелник тълкувам все едно човек е изгубил почвата под краката си. Нещо му се е случило, което го е разклатило. 

Нека и другите си кажат мнението.

Линк към коментар
Share on other sites

Да. Няма светлина или фенера на Отшелника свети надолу ... към долната земя. Човекът се е изгубил. Мечтата е изгубена. Рицарят не го смятам. Поне аз обърнат Отшелник тълкувам все едно човек е изгубил почвата под краката си. Нещо му се е случило, което го е разклатило. 

Нека и другите си кажат мнението.

Благодаря   :) !

Сега ми стана по-ясно - в комбинация с обърната 10 чаши, сигурно означава изгубена мечта по щастлив семеен живот. Поне илюзиите и напразните надежди, вече ги няма  :)

Линк към коментар
Share on other sites

Обърнатият Отшелник засилва ли характеристиките на картата в изправено положение?

 

Конкретната комбинация беше - обърната 10 чаши, обърнат Отшелник, Рицар чаши.

 

Държал се е за мечтата си дълго време, но тя е била проективна на това, което според всички означава щастие. Позицията, състоянието на Отшелника, е като на удавник в обширно море, без близка земя на хоризонта. И най-лошото е, че човекът все още си представя илюзорната светлина в тунела. Рицар чаши прави паралел със Звездата. Май няма кой знае каква голяма разлика между обърнат и прав Отшелник. Може да има отношение към пространствено-времевия вакуум, който личността изпитва. Да търси вината в себе си. 

Голяма доза емоционална афектираност, по смисъла на 5 чаши. Това виждам аз в Отшелника.

 

Това според мен.

 

ПС: И ти ли си обърна картите? :D Знаех, че не трябваше да започвам с това в поста ми от Таро и смъртта.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

 

Обърнатият Отшелник засилва ли характеристиките на картата в изправено положение?

 

Конкретната комбинация беше - обърната 10 чаши, обърнат Отшелник, Рицар чаши.

 

Държал се е за мечтата си дълго време, но тя е била проективна на това, което според всички означава щастие. Позицията, състоянието на Отшелника, е като на удавник в обширно море, без близка земя на хоризонта. И най-лошото е, че човекът все още си представя илюзорната светлина в тунела. Рицар чаши прави паралел със Звездата. Май няма кой знае каква голяма разлика между обърнат и прав Отшелник. Може да има отношение към пространствено-времевия вакуум, който личността изпитва. Да търси вината в себе си. 

Голяма доза емоционална афектираност, по смисъла на 5 чаши. Това виждам аз в Отшелника.

 

Това според мен.

 

ПС: И ти ли си обърна картите? :D Знаех, че не трябваше да започвам с това в поста ми от Таро и смъртта.

 

Благодаря за коментара  :) .

И аз реших да си обърна картите, а те, какви се паднаха  :3d_077: ! Попитах за нещо в срок от 2 седмици. Мисля да им задавам  по-кратки срокове, за да мога да наблюдавам, как се изявяват в обърнато положение.

Линк към коментар
Share on other sites

Работата с обърнатите карти раздвижва Таро. Само това ще кажа. Които го е страх от мечки да не ходи в гората. Давайте смело. Интересни са обърнатите карти и точни, допълващи и изясняващи доста добре нещата.  Продължавайте да ги изучавате. Те обогатяват познанието за картите дори и след време повече да не гледате с обърнати карти. 

Просто е. Ако искаш да разбереш повече за Таро гледай за неща, които ще се случат много скоро, било то от обществено значение или подобни, но такива за които със сигурност ще знаеш резултата. Подходящи са резултати от състезания, мачове, избори. Аз за да проверя колко съм в час гледах за пола на бебето на Кейт Мидълтън. Все неща, които със сигурност ще разбера.  

Успех и не се отказвайте от обърнатите карти. Нека не ви стряскат. Без тях няма да видите другата страна на монетата и това не се компенсира. 

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Просто е. Ако искаш да разбереш повече за Таро гледай за неща, които ще се случат много скоро, било то от обществено значение или подобни, но такива за които със сигурност ще знаеш резултата. Подходящи са резултати от състезания, мачове, избори. 

 

Напълно си права, а аз като че ли пренебрегвам това и все засягам субективни въпроси. То вярно, че и от тях се научава, но е по-разтегливо.

Макар че и без карти не е трудно да се види резултатът от квалификации на българските футболни отбори  :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Любим магазин в един планински курорт е изгорял наскоро, през нощта, подбуди ме да задам въпроси.

 

Каква е причината - Умереността, 4 жезли, Паж пентакли обърнат

Умишлен ли е - 5 пентакли, 3 чаши, 4 мечове

Чия е вината - 10 мечове, Умереността обърната, 4 жезли обърната

 

Почнах да пиша, обаче си изтрих предположенията, не знам какво да мисля :D

Някакси импулсивни и крайни ми се виждат действията, като в следствие от детска постъпка. И все пак мисля, че е умишлено предизвикано, но по-скоро от лице с непредсказуемо поведение. Лошото е, че няма дворцови карти като Крале и Кралици... В главата продължават да ми минават поне 5 версии, което не е добре. 

Накрая, колкото и да ги гледам, не виждам отговор, все едно дава образ само на случилото се. Някъде из форума бях срещнала, че Паж пентакли обърнат има значение, подобно на Света, т.е. в конкретния случай обозначава край. Ако трябва да тълкувам 4 жезли в тоя контекст, просто го виждам като край на семейния бизнес. А пък втората комбинация ме затруднява от чисто технически вид.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Обърнатият Отшелник засилва ли характеристиките на картата в изправено положение?

 

Конкретната комбинация беше - обърната 10 чаши, обърнат Отшелник, Рицар чаши.

 

Държал се е за мечтата си дълго време, но тя е била проективна на това, което според всички означава щастие. Позицията, състоянието на Отшелника, е като на удавник в обширно море, без близка земя на хоризонта. И най-лошото е, че човекът все още си представя илюзорната светлина в тунела. Рицар чаши прави паралел със Звездата. Май няма кой знае каква голяма разлика между обърнат и прав Отшелник. Може да има отношение към пространствено-времевия вакуум, който личността изпитва. Да търси вината в себе си. 

Голяма доза емоционална афектираност, по смисъла на 5 чаши. Това виждам аз в Отшелника.

 

Това според мен.

 

ПС: И ти ли си обърна картите? :D Знаех, че не трябваше да започвам с това в поста ми от Таро и смъртта.

 

Днес си взех "Островът от предишния ден" на Умберто Еко и още след първите няколко страници, се сетих за тази комбинация и твоето сравнение  :) .

Обърнатият Отшелник между две карти от боя чаши - заприлича ми на корабокрушенеца Роберто, останал сам насред морето.

Сравнението може и да не е уместно, но така го почувствах  :) .

Линк към коментар
Share on other sites

''Умишлен ли е - 5 пентакли, 3 чаши, 4 мечове''- Диде,може и да се подведа,но си мисля за семейния бизнес кой сага края там-3чаши?партньор(по биснес-или причината е ревност,семейни дразги заради трети човек)? ''Чия е вината - 10 мечове, Умереността обърната, 4 жезли обърната''-тук улавям ''филмче за 4 меча ''от горната комбинация.- начин на отреагиране. е, заради паж п об- краят е причинен от натрупани сведения,умора,край който се вижда, личен избор е,мотив на неузрял човек. *********** таня , тези дни и аз отшеника го видях на един дюшек,полегна и носещ се в морската шир,под слънчеви лъчи(не му е нужен фенера?защо?) странни видения и усещания имаме с вас - хубав ден момичета

Линк към коментар
Share on other sites

...Каква е причината - Умереността, 4 жезли, Паж пентакли обърнат

Умишлен ли е - 5 пентакли, 3 чаши, 4 мечове

Чия е вината - 10 мечове, Умереността обърната, 4 жезли обърната

  ...Стана ми интересна тази тройка... :)...Не знам дали имаш някаква обратна връзка за случилото се,Димитрина...,но тук виждам човек,който е близък на семейството...,виждам и финансови загуби...и ми се струва,че пожарът е умишлен и с цел да се покрият точно те...Интересно е как Умереността с 4 жезли от прави се обръщат и двете...положение,което в началото е било стабилно,се обръща "с краката нагоре"... :)...От друга страна Умереност 3 чаши и 4жезли /об/ ми се струва,че някой е прекалил с несериозното отношение към бизнеса и нещата са се сгромолясали...не знам защо тази 4жезли в об позиция я видях като Кулата...А другият диагонал 10меч 3 чаши Паж пентакли/об/ ми прилича на "убиване" на идеята...на бизнеса...,но все ми се набиват на очи тези 3-ка чаши...нещо като "пояли,попили и се повеселили"... :)...Ако имаш инфо по въпроса ще е интересно да го напишеш...И се замислих,че картите ти показват ситуацията с пожара...,но къде точно и дали в тях може да се види,че пожарът е станал в съседен обект,а не в конкретно мисленият от теб...?!...Пропуснах "корена" на ситуацията...Умереност 5пентакли 10меч...тук пак има загуба на пари...,но дали техни или на някой друг?!?... :hmmmmm: 

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Никакви ви няма в тая тема, която е особено важна за всяка една добра прогностика с Таро. Без отлична работа и с обърнати карти, Таро заниманията са наполовина.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...