Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Обърнатите карти в Таро


Guest Мона

Recommended Posts

Ами като например това,че съм споменала ,че отношенията са приятелски още в първия ми пост с картите касаещи темата за отношенията ми с тази жена !

Линк към коментар
Share on other sites

9 пентакли,2 жезли обърната и Асо мечове "Как ще се развият отношенията ни с Д.?" .Отношенията са приятелски !

2 жезли обърната отново ли значи чудо или нещо ,което не съм очаквала да стане ,някаква изненада ?Асото е разчистване ,т.е. явно ще си разчистим сметките ,без да звучи грубо това ,просто ще се изясним ,но от друга страна ми прилича и малко на прекратяване на всякакви контакти !

Как ще тълкувате тези карти ? Ще се радвам на вашите мнения :)

Деяна,абстрактността на понятието "приятелство" поражда неразбирането.За теб приятелски отношения означава (може би) възможност за разчистване на сметки или прекратяване на взимоотношения. За мен това са съвсем различни неща ,като безапелационно доверие и сигурност и когато става дума за чисто приятелство не тормозя картите.Аз нямам нужда от отговор защото не съществува въпрос.Явно влагаме различен смисъл и съдържание в това понятие и това ме е подвело и неволно съм провокирала гнева в тебе, когато се опитах да тълкувам подредбата ти. Btw мисля ,че това което съм написала не се различава коренно от другите мнения, просто съм използвала други думи.

Използвам мнението на Мона като подкрепа към извинението ми.

Таро е прагматична наука и винаги насочва към конкретния проблем. Никога не го забравяй, когато си гледаш с Таро. Винаги картите говорят за реални проблеми, а от нас зависи да разберем за какво точно:

Колкото повече се работи с Таро, толкова повече картите говорят за живота, не за абстрактни понятия.

Картите Таро са прагтматична наука, не са отвелчена. И ако се опитате да погледнете отвъд научените значения, ще усетите силата на Таро. Без илюзии.

И ми се иска да те помоля, когато казваш ,че ще се радваш на други мнения, давай някаква индикация ,кога това е наистина радост и кога не, защото отново мога да се подведа и да навляза във територия която не за мен.

Наистина съжалявам, че предизвиках такава реакция в тебе.:3d_150:

Линк към коментар
Share on other sites

Не ми се извинявай

Явно с теб няма да се разберем ! Изморих се вече да обяснявам и никога ,никои да не може да разбере две прости думи!

За това приключвам този разговор с теб

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Тук стана май доста напечено..мисля че всеки има право на мнение независимо дали се приема от останалите или -не.Ще изкажа и моето мнение.9 пентакли-предстоят промени,миналите заслуги се изплащат. 2Ж обърната-горда и суетна си с което губиш вяра в себе си,загубила си и доверието на някой,хитруваш,мисълта ти е ясна затова и ще откриеш отговора на въпроса си,ако вникнеш в реалноста.Надявам се да не те разсърдя и аз

Линк към коментар
Share on other sites

Не ми се извинявай

Явно с теб няма да се разберем ! Изморих се вече да обяснявам и никога ,никои да не може да разбере две прости думи!

За това приключвам този разговор с теб

Деяна,съжалявам,че пак те разгневих. . .Целта ми не е това,нито да превръщам креативният диалог в махленски спор и простите думи да са повече от 2-3. Нека да се придържаме към темата и моля теб и другите знаещи просто да ми посочите/ научите къде точно бъркам в това:( доста време,енергия и сърце отделих и наистина се постарах:3d_016:).

:3d_132:Аз пък къде съм писала ,че отношенията са любовни......9ката я тълкувам като нещо което е било установено,но приключва ( завършване на някаъв цикъл/етап/ниво, финализиране). Асото Меч -като нещо ново и напълно различно от статуквото на 9-ката, но освен ,че е ново е и неосъзнато още- нещо като искри прехвърчащи във въздуха. 2 жезли- като мостта между 2-та потока от енергия и понеже е обърната -елемента на "чудо", както ти казваш ,на изненада остава.Имах впредвид -да успееш да "хванеш" /разпознаеш "искрите".

за да мога да се корегирам.????

П.П. "Никога и никой" звучи тъжно и самотно... Изпитвала съм това .Повярвай ми -не е така... Просто някой и друг ден гняв -после пак ще бъдеш "бяла и добра".Ще видиш как ще се смени гледната ти точка. Няма сарказам. Но това е извън темата.

Редактирано от shopkata
Линк към коментар
Share on other sites

Би ми се искало да узная малко повече за значенията на обърнат Крал чаши и обърната Кралица Пентакли,но не като комбинация,а като отделни карти.Имате ли впечатление кога и в какви ситуации най-често се появяват тези карти ?

Линк към коментар
Share on other sites

Би ми се искало да узная малко повече за значенията на обърнат Крал чаши и обърната Кралица Пентакли,но не като комбинация,а като отделни карти.Имате ли впечатление кога и в какви ситуации най-често се появяват тези карти ?

И двете карти ми се появяват последните няколко дни. Обърнатият Крал чаши ми излиза за човек, който (по мои наблюдения) е толкова дезориентиран в желанията и емоциите си, че се чуди към какво да посегне - алкохол, наркотици, жени или пък го избива на пълна апатия и потиснатост. "Люшка" се между това да се "показва"и това да се "крие" в себе си. И не знае какво иска.

Обърната Кралица пентакли - онзи ден ми се "падна" като карта за деня, но още не съм сигурна за значението й...

Това ми е любимата Кралица, възприемам я като истинска, силна, самостойна жена, която няма нужда от мъж (като Кралица жезли), за да се изяви пълноценно. Може да е глезла, но може и да си го позволи, защото е властна и силна. Обърната може би говори за неосъществено лично желание или контакт, някакъв дискомфорт (тъй като попринцип я имам за хедонистка), невъзможност да постигне "своето", да се наложи.

Това са скромните ми наблюдения, ти самата какво мислиш за тези карти?

Линк към коментар
Share on other sites

ти самата какво мислиш за тези карти?
Не зная ! Много ми е трудно да се ориентирам все още,но обърнат Крал чаши ме смущава много!Мен по принцип ме стряска този крал,а когато е обърнат още повече особено за лични отношения ,иначе не ! Всичко може да значи

Не харесвам Кралица Пентакли ,както и Кралица Чаши.Слаби са ми ,като личности ,като характер,като позиция! Обърната Кралица Пентакли мисля,че е някоя истеричка :)Много несигурна жена ! Пак казвам ... още трупам впечатления!

Линк към коментар
Share on other sites

:) Явно всичко опира до лично усещане и колода!

Аз също не обичам Крал чаши, много ме отблъсква, има вид на препил... Много слаб и нестабилен мъж. Права си, че може да значи всичко, може да е всякакъв. В моя случай също става въпрос за мъж, който има любовница, това пропуснах да отбележа...

Колкото до Кралица пентакли, за мен тя е най-силната от кралиците, най-много я харесвам, Кралица чаши наистина би могла обърната да е истеричка, но не и Пентакли, тя по-скоро е неудовлетворена жена, така я виждам. Изглежда ми кокетна, малко глезена, но силна и властна... Всъщност въпроса с кралиците може да го обсъдим в темата за асоциативното Таро, ще ми е интересно да видя изображения от твоята колода :)

Ако добиеш някакви по-конкретни впечатления - сподели, ще е интересно да ги обсъдим.

Линк към коментар
Share on other sites

Ние трябва направо да се преместим и към Дворцовите карти май :) !

Разбира се че ще споделя :)

Всъщност май си права за нещо.Обърнатия Крал чаши може да значи и човек ,които има проблем с алкохола .Хм виж не съм се замисляла !

Благодаря,че сподели и ти :) Беше ми приятно да узная и други наблюдения и впечатления

Линк към коментар
Share on other sites

В повечето случай съм забелязала ,че се появява обърната ,когато интуицията ти крещи в ухото за отговора ,а ти сякаш не искаш да чуеш ,отказваш и си мислиш точно обратното!Бих я тълкувала и като объркване ,много силна тревога ,мисли които могат да те подлудят!Грешна преценка за нещата .Вглеждаш се в ненужни неща,случки,ситуации,издребняваш.Мога да я тълкувам и като безсилие .Зависи от съседните карти,както и прекалена изолираност

Прочетох нещо интересно в една книга за Таро относно обърната Жрица

"Нужно е време и опит ,докато се научите да се движите между световете."

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Обърната Висша Жрица? Какво говори за някого? Аз едвам свикнах да я възприемам права, а сега и няколко пъти обърната се пада...

Висшата жрица обърната е склонност към крайности в мисленето, истеричност в поведението и резки промени в настроението.

Ако често се появява, говори за психическо заболяване в буквален смисъл.

Линк към коментар
Share on other sites

Едната комбинация беше обърната 2 жезли, обърната 5 пентакли, обърната Жрица. Другата - обърнат Глупака, 7 пентакли и отново обърната Жрица. Въпросите се отнасят за конкретен човек, дали е надежден, може ли да му се има доверие, да му се вярва? 

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

Едната комбинация беше обърната 2 жезли, обърната 5 пентакли, обърната Жрица. Другата - обърнат Глупака, 7 пентакли и отново обърната Жрица. Въпросите се отнасят за конкретен човек, дали е надежден, може ли да му се има доверие, да му се вярва? 

А защо не дадеш твоето тълкуване?

Линк към коментар
Share on other sites

Едната комбинация беше обърната 2 жезли, обърната 5 пентакли, обърната Жрица. Другата - обърнат Глупака, 7 пентакли и отново обърната Жрица. Въпросите се отнасят за конкретен човек, дали е надежден, може ли да му се има доверие, да му се вярва? 

А защо не дадеш твоето тълкуване?

Защото съм объркана с толкова много обърнати карти в комбинация. Не знам какво да мисля, не съм очаквала да се паднат така.

За първата комбинация, може би човека от доста време не може да вземе решение и да реши проблем, който го измъчва, чувства се в безизходица, може би в този смисъл Висшата жрица е склонност в крайности в мисленето. Чувства се като в капан.

За втората... Глупака обърнат? Честно казано тук блокирам.

Линк към коментар
Share on other sites

Според теб, при толкова обърнати карти и то точно тези обърнати карти - можеш ли да му имаш доверие? Моментът не е подходящ дори и да разговаряш с него.

Мисля, че има намесен трети в някакви лоши интригантства.

От друга страна, ти или имаш свръхочаквания, или нещо страшно ти пречи да прозреш истината, или да се разкриеш; и в този смисъл, картите е възможно да са отражение и на твоето лично отношение към тази ситуация.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте споделете мнение за колелото на сътбата обърната позиция

аз намерих ето това значение в един руски сайт

В главата надолу карта означава продължаване на очакванията за промяна към по-добро. А промяната ще дойде - но след като дълго време. Вие знаете, на жизнените им задача, или най-малко признаха за съществуването на такива. Знаейки това няма да бъде бавно да дойде, така че можете да започнете работа по задачата. В някои случаи, на картата е съпротива срещу промяната, която все още е неизбежна, и непоследователни действия срещу неочаквани и новото в живота си.

p.sза превода от руски ползвах transland

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...