Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Обърнатите карти в Таро


Guest Мона

Recommended Posts

Azbuki ме вдъхнови да питам и аз какво представлява като човек еди-кой-си, и в крайна сметка ми се паднаха обърната 5 меча, обърната 3 чаши, обърнат Обесен. Ужас. Обърната 5 меча - безсилие пред живописните обърнати 3 чаши и обърнат Обесен, които ми приличат на зависимост. В момента такова нещо няма, възможно ли е да сочат бъдещ проблем? И изобщо за какво говорят тези карти?

Момичета защо спорите?На първа страница Мона е описала значенията на тези карти:

боя чаши се славят като индикатори на емоционалния ни живот. И ако прави са на границата на еуфориятаа или на тъгата, то обърнати - "чашата им прелива", независимо в коя посока, без оглед на хора и ситуации. Пример за това е обърната 3 чаши - при нея радостта от нещо може да доведе до емоционални изблици и афективни състояния, след които човек не си спомня нищо, а междувременно е сътворил "чудеса от ... глупост". Адекватни по значение на обърната 3 чаши са и обърнати Глупакът, Обесеният, Дяволът ...

Линк към коментар
Share on other sites

Не, нямах предвид това! Имам предвид да си говорите по телефона, да се виждате, да имате нормална комуникация! Вие нямате такава, а и ти знаеш това и знаеш много добре какъв е този човек. 3-ка чаши показва всички тези неща. Това, че се карате не значи, че не се чувате. Това, че отношенията ви са в криза не значи, че не се виждате!

Не можах да те разбера. Нямаме нормална комуникация, не си говорим по телефона и така нататък, пък това, че се караме не значи, че не се чуваме?

Както и да е, не си права. Първо нормална комуникация имаме във всичките й аспекти, без значение, че имаме спор по конкретен въпрос. Дори и този спор е част от тази нормална комуникация, тъй като би било ненормално всичко да е песен. Не знам какво ти показва 3 чаши, но на мен картите ми говорят друго. В случая ми показват точно това, което е наболяло, което е проблем. 3 карти не могат да дамгосат един човек какъв е или какъв не е сега и завинаги. Азбуки уцели в десетката - неусвоен урок на смиреност, на разбиране, просто част от житейския път.

Линк към коментар
Share on other sites

обърната 5 меча, обърната 3 чаши, обърнат Обесен

Lifetime, по мое мнение тези карти са свързани единствено и само с характеристиката на този човек, а не с комуникацията между вас (въпреки, че това неизменно рефлектира). Това което на мен ми се върти като идея (по никакъв начин не се ангажирам с достоверност) е, че той не може (безсилен е) да се изяви пълноценно, да бъде себе си. Има зависимост и е по-скоро ментална, като следва някакви стереотипи на поведение в които се е вкопчил и има една тотална липса на осъзнатост при действията.

Линк към коментар
Share on other sites

обърната 5 меча, обърната 3 чаши, обърнат Обесен

Lifetime, по мое мнение тези карти са свързани единствено и само с характеристиката на този човек, а не с комуникацията между вас (въпреки, че това неизменно рефлектира). Това което на мен ми се върти като идея (по никакъв начин не се ангажирам с достоверност) е, че той не може (безсилен е) да се изяви пълноценно, да бъде себе си. Има зависимост и е по-скоро ментална, като следва някакви стереотипи на поведение в които се е вкопчил и има една тотална липса на осъзнатост при действията.

Напълно съм съгласна с теб - тази хегова характеристика рефлектира върху отношенията ни, но само дотам. Дори въпросът няма нищо общо с нашите отношения, просто ми е близък и когато питах "какво представлява като човек" беше по-скоро за тренировка, но ето че картите показаха точно слабото му място, което в момента създава проблеми. Той е малко своенравен, има желание да се налага понякога, да става неговото (5 меча), а оттам не мисли много като действа, действа първосигнално (3 чаши) и понякога последствията създават конфликти. Това е нещо, което с времето малко или много уляга, всеки човек се учи на компромиси и толерантност, а Обесения показва, че времето за това още не е дошло, защото човекът сам не е готов.

Благодаря ти за мнението! Надявам се и на теб да ти е било полезно :)

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте

Имам проблем с отношенията си с .... от известно време комуникацията между нас е почти невъзможна той мълчи и се държи като убиден

така сякаш аз съм виновна за нещо,но не казва нищо друго единственото което казва е ''не искам да те виждам, не искам да те чувам'' и нищо друго попитах картите каква е причината

Направих подредба от три карти и се пднаха

двойка жезли

силата

шестица чаши - всичките карти са обърнати

споделете мнение какво мислите вие за тези карти

Линк към коментар
Share on other sites

Здрасти Juli22,

2 жезли обърната в този случай е като опит за доминиране, невъзможност за намиране на баланс, грешен избор......все в този ред на мисли, заради последващите негативни карти.

Сила на 2 позиция - страхотно напрежение,а в обърната позиция си представи за каква тежест идва реч.

"Обърната 6 чаши, както и да я въртим означава вкопчване в каквото и да било. Дори в това, че не искаме да простим на някого, а харесва на нашата невроза да го обвиняваме и да го манипулираме с недоволството си. Много зачения, но все негативни и пречещи на добротата да се прояви". Мона го е написала толкова ясно.

Идеята ми е, че този младеж е яко под пара, не намира баланс и начин да се освободи от това огромно напрежение и резултата го усещаш 6 чаши обърната.

Момичета, вие сте на ход.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами тя Мона беше писала някъде и за 2 жезли обърната като карта на чудото, но няма да коментирам неясни ми неща :) Но много ще се радвам ако пак я обсъдим като такава!

И аз ще споделя идея за тези карти, не знам доколко е вярна. Със сигурност прилича на обиден. Може би причината е, че някой нещо му е казал, дал му е лоша идея или пък те е наклеветил, това вече са предположения, но нищо чудно (според мен) да има външна намеса, която да му се е отразила по този начин. Или погрешно е разтълкувал нещо - действие, думи, обиден е и се е вкопчил в това си състояние и няма никакво желание да приеме алтернативи. Прилича ми на наранено честолюбие :)

Между другото, хубаво си задала този въпрос, но защо не попиташ по-скоро как да промениш ситуацията, какво можеш да направиш? Твоят приятел като че ли се е "окопал" и по-важният въпрос според мен е не "защо", а "как да разбереш защо" :)

Линк към коментар
Share on other sites

Lifetime и аз съм намирала тълкуване на обърнати 2 жезли, като чудо, подарък, радостна промяна но при обърната Сила и обърната 6 чаши съм много скептична, ако не би времето да е обърнато.

Нека още някой сподели, моля

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви момичета

и двете мисля много точно се рзгадали картите аз послушах съветави и теглих още три карти как мога да променя ситуацията ,какво мога да направя аз и ето каки карти се паднаха направо съм ужасена не мога даже и да мисля

папата обърнат

рицар на чаши обърнат

петица жезли обърната

не ме допуска по никакъв начин до себе си и се държи така сякаш съм много виновна и аз съм мислила за външна намеса интрига и картите го показват

p.s шестица чаши ми се пада доста често от известно време

Линк към коментар
Share on other sites

Lifetime и аз съм намирала тълкуване на обърнати 2 жезли, като чудо, подарък, радостна промяна но при обърната Сила и обърната 6 чаши съм много скептична, ако не би времето да е обърнато.

Нека още някой сподели, моля

sve какво искаш да кажеш времето да е обърнато моля те сподели

Линк към коментар
Share on other sites

sve какво искаш да кажеш времето да е обърнато моля те сподели

Не зная защо, просто интуитивно,а и Lifetime заговоро за 2жезли, ми дойде на ум и за възможноста тази карта да е изхода, а не проблема. Трудна и тясна пролука през която се прокрадва светлината. Но.......тук ни трябва помощ от Мона.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви момичета

и двете мисля много точно се рзгадали картите аз послушах съветави и теглих още три карти как мога да променя ситуацията ,какво мога да направя аз и ето каки карти се паднаха направо съм ужасена не мога даже и да мисля

папата обърнат

рицар на чаши обърнат

петица жезли обърната

не ме допуска по никакъв начин до себе си и се държи така сякаш съм много виновна и аз съм мислила за външна намеса интрига и картите го показват

p.s шестица чаши ми се пада доста често от известно време

Картите за мен казват само едно "Не се бори с вятърните мелници". Съветът е мълчание и време за размисъл. Не мисля, че можеш да направиш нещо.

Ще се радвам и останалите да тълкуват.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Момичета, не е ли време усилено да почнете да работите и с обърнати карти :sorcerer:

Тогава Таро ще придобие един завършен вид и ще имате по-глобален поглед върху всяка ситуация: хем по-глобален, хем по-детайлен.

Понеже в книгите, общо взето пишат странни неща за обърнатите карти, ще ви помагам с каквото мога; опитът учи повече от написаните книги.

Enjoy it :3d_094:

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, не е ли време усилено да почнете да работите и с обърнати карти :sorcerer:

Тогава Таро ще придобие един завършен вид и ще имате по-глобален поглед върху всяка ситуация: хем по-глобален, хем по-детайлен.

Понеже в книгите, общо взето пишат странни неща за обърнатите карти, ще ви помагам с каквото мога; опитът учи повече от написаните книги.

Enjoy it :3d_094:

"странни неща" да това пишат,ама те по принцип за Таро пишат само странни неща и затова аз обърнатите карти ги заобикалям ,подминавам ги като костилка от маслинка :) Има някои тъжни ситуации ,когато някоя карта тооолкова мног държи да е обърната ,че сама се обръща или изскача и тогава я връщам обърната и така досега. Ти как ги месиш ,че да станат обърнати ,аз все си мисля,че ще забравя да ги обърна качествено и ще се паднат объркани карти ...:3d_104: Как се разбъркват обърнатите карти?

Редактирано от Минотавър
Линк към коментар
Share on other sites

Хайде, да не съм голословна, ви предоставям няколко комбинации с различен сюжет от 3 карти:

Жрецът обърнат, 5 пентакли, 8 меча - отнася се до чувства на мъж към жена;

5 меча обърнати, 9 меча, Паж меча - какво е най-важното нещо за някого, основният му проблем спрямо друг човек;

Силата, Кралица жезли, 8 жезли обърната - въпросът се отнася до мен лично: дали ще се видя с един приятел, който живее зад граница, срокът е до края на месец май.

Картите са тежки, изберете си коя комбинация да тълкувате.

Да ги обсъдим :)

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, не е ли време усилено да почнете да работите и с обърнати карти :sorcerer:

Тогава Таро ще придобие един завършен вид и ще имате по-глобален поглед върху всяка ситуация: хем по-глобален, хем по-детайлен.

Понеже в книгите, общо взето пишат странни неща за обърнатите карти, ще ви помагам с каквото мога; опитът учи повече от написаните книги.

Enjoy it :3d_094:

"странни неща" да това пишат,ама те по принцип за Таро пишат само странни неща и затова аз обърнатите карти ги заобикалям ,подминавам ги като костилка от маслинка :) Има някои тъжни ситуации ,когато някоя карта тооолкова мног държи да е обърната ,че сама се обръща или изскача и тогава я връщам обърната и така досега. Ти как ги месиш ,че да станат обърнати ,аз все си мисля,че ще забравя да ги обърна качествено и ще се паднат объркани карти ...:3d_104: Как се разбъркват обърнатите карти?

Хехехе, аз по принцип обръщам всяка седма карта, след обстойно разбъркване. Размесват се както и само правите карти, няма особена философия.

Линк към коментар
Share on other sites

5 меча обърнати, 9 меча, Паж меча - какво е най-важното нещо за някого, основният му проблем спрямо друг човек;

Избрах тази комбинация, признавам доста ме затрудни.

Говорили ли са тези хора, не сега скоро, преди време? Някакъв разговор насаме, така да се изразя, нещо да е обсъждано? Мъж и жена ли са хората?

Нещо да са си казали, нещо с което някой да е обидил другия и сега същия да търси начини да си отмъсти или в миналото да е имал такива намерения?

Гняв, стаен има тук, напрежение до пръсване. Този гняв, като че ли не може да се излее, той се таи, обидата се таи, напрежението се таи, но то го има вътре в човека. Всичко това пречи в този случай, пречи на човека. Тук е основният проблем. Може би от тук тръгва цялата история.

Този човек, за който са редени картите страда от обидата на другия. Тежко е понесена. Не може да се преглътне. Има ли този човек и други проблеми, не е този основният, като цяло не лек период. Има ли някакъв страх, този човек да заяви нещо на другия?

Преструвки да има на някой? Някаква демострация на нещо? Натам ме навежда мисълта.

И нещо друго ми направи впечатление има мечове, но те не са борбени тези карти, а като че ли някакви подмолни такива, нечестни, не се играе по правилата, нещо се крие, въпреки че и страданието е голямо. Не знам дали съм права, но това успях да ръзтълкувам:).

Линк към коментар
Share on other sites

Жрецът обърнат, 5 пентакли, 8 меча - отнася се до чувства на мъж към жена;

Горкият или по-точно горката жена...Тези чувства са на вятъра,пропиляни са .Явно ги е имало и в началото на отношенията може Жрецът да не е бил обърнат ,но от бездействие и тъпчене на едно място се е стигнало дотук.Сега това не са чувства на любев и вдъхновение ,а страх ,може би по-натам ще се оформи и като комплекс в психиката на този мъж. Тези чувства го блокират да прави каквоот и да е ,като парализиран от страх е,сигурно се крие ,сигурно е мълчалив и накрая ,яко не полудее ще съжалява..ужасно много-Глупак!!! :thumb down:

Линк към коментар
Share on other sites

Добра идея даваш Мона, да започнем и с обърнатите карти. Мен този въпрос ме вълнува от миналата седмица.

Аз още в самото начало, когато започнах да се занимавам с Таро, започнах да ги обръщам обаче, все едно всичко ми беше наобратно в картите, и пак си ги изправих, не можех да свикна.

А за книгите съм съгласна, пишат се всевъзможни странни неща, и не може да се разбере почти нищо, поне аз не разбирам, затова и спрях да чета такива книги.

Вчера обърнах, както ти споменаваш всяка седма карта след разместване, обаче ми направи впечатление после, че при повторното размесване са се обърнали още:3d_146:.

Не знам дали има връзка с нещо, обаче повечето карти от всяка седма обърната, беше голям аркан.

Редактирано от Жур
Линк към коментар
Share on other sites

Хайде, да не съм голословна, ви предоставям няколко комбинации с различен сюжет от 3 карти:

Жрецът обърнат, 5 пентакли, 8 меча - отнася се до чувства на мъж към жена;

5 меча обърнати, 9 меча, Паж меча - какво е най-важното нещо за някого, основният му проблем спрямо друг човек;

Силата, Кралица жезли, 8 жезли обърната - въпросът се отнася до мен лично: дали ще се видя с един приятел, който живее зад граница, срокът е до края на месец май.

Картите са тежки, изберете си коя комбинация да тълкувате.

Да ги обсъдим :)

Аз бих писала по всичките.

Жрецът обърнат, 5 пентакли, 8 меча - бих предположила, че връзката е на фона на съществуващо семейство, или други отношения, в смисъл, единият е обвързан и тези отношения му влияят зле на психиката, провокират чувство за вина, карат го да се съмнява в ценностите си, объркан е относно това кое е правилно, кое не е, кое е истина и кое - лъжа. Преживява тежко всичко, трудно върви напред, като не знае къде да стъпва. Объркан е по отсечката вярно - грешно. Интересно за мен е, че през цялото време виждам 8 меча като 8 чаши и така я възприемам. Има според мен тънка граница, която не е трудно да се прекрачи - нещата продължават доста отдавна, много са ригидни, и има възможност меча да стане вода - болката да изкристализира и да се отнесе неразбрана и самотна, далеч от света на мъката и въпреки всичко окована в него. И тук и сега си сам и си Отшелник, и като си тръгнеш пак ще си си сам. Няма нещо по средата, има избор как точно да го преживееш, и той е избора между две самоти. Страхотна комбинация.

5 меча обърнати, 9 меча, Паж меча - има някакви интриги, човека даже може да е злословил, а може и от това да го е страх. По-скоро второто, пресилен страх някой да не го злепостави. Всъщност проблема си е в самия човек, дори не вярвам да има реални подбуди и реална почва за съмненията му, освен Паж меча, който дава основания малко от малко да го съжалим. Наистина не е наясно какво става, наистина се притеснява, наистина има неясноти, но има и базисен проблем със самооценката си, с доверието вероятно също, много невротична проблематика ми изглежда.

Силата, Кралица жезли, 8 жезли обърната - тая комбинация ме уби :) Не мисля, че ще се видите, човекът, от когото зависи, Кралица жезли, няма да поеме инициатива за срещата, тоест, тя е по средата между Силата, сериозен конфликт и обърната 8 жезли, което всъщност е и резултата от Силата, поне според мен и това е нарушената комуникация и нещо по пътя се обърква, аз казах, ти каза... Нещо такова ми се върти в главата, но определено много искам да чуя какво е твоето тълкуване, защото мен доста ме затруднява. Ще помисля пак.

Линк към коментар
Share on other sites

По последната комбинация на Мона

Силата, Кралица жезли, 8 жезли обърната - въпросът се отнася до мен лично: дали ще се видя с един приятел, който живее зад граница, срокът е до края на месец май
мисля , че срещата няма да се сътои също като Lifetime. Смятам , че ще бъде отложено /8жезли об./ и по инициятива на жената.Силата и кралица жезли говорят за женски лидерски качества и доминантност.

5 меча обърнати, 9 меча, Паж меча - какво е най-важното нещо за някого, основният му проблем спрямо друг човек
може би не вижда смисъл , или се намира в затруднено положение , човека се чувства нещастлив спрямо този за когото се пита,много е объркан. За мен три негативни карти мечове , говорят именно за обърканост , за незнание как да се постъпи ,умствено напрежение.Озлобление , разочаровение

Жрецът обърнат, 5 пентакли, 8 меча - отнася се до чувства на мъж към жена;

за мен тук има раздалечаване в отношенията между двойката и според въпроса на мъжа към жената, може би не вижда достатъчно подкрепа, необходимост от анализиране на ситуацията, защото е излязла извън контрол. Оскъдни чувства.Напрежение , каране по инерция.Липса на разбиране и съчувствие към другия. Редактирано от novichka
Линк към коментар
Share on other sites

По последната комбинация на Мона

Силата, Кралица жезли, 8 жезли обърната - въпросът се отнася до мен лично: дали ще се видя с един приятел, който живее зад граница, срокът е до края на месец май
мисля , че срещата няма да се сътои също като Lifetime. Смятам , че ще бъде отложено /8жезли об./ и по инициятива на жената.Силата и кралица жезли говорят за женски лидерски качества и доминантност.

Да, то е ясно, че няма да има среща по тези карти.

Само, че Кралица жезли не е жена, това е подвеждаща комбинация. Кралицата тук е самата идея за среща, за осъществяване на друга боя кралица - да стане жезли, т.е. нещо да се реализира в света. И понеже, това е моето желание, както е очевидно, излъганото камилче съм аз :3d_146:

Другият човек е мъж, не сме се виждали от мнооого време - това може да се види по Силата. НО има и още нещо. 8 жезли обърната може да говори и за разминаване: той може и да се появи в България по времето, когато аз не съм тук, тъй като мисля да пътувам. Оплетени неща, но ясни, в крайна сметка.

Не ми стана особено приятно, като си видях картите, но това е положението :)

Линк към коментар
Share on other sites

По последната комбинация на Мона

Силата, Кралица жезли, 8 жезли обърната - въпросът се отнася до мен лично: дали ще се видя с един приятел, който живее зад граница, срокът е до края на месец май
мисля , че срещата няма да се сътои също като Lifetime. Смятам , че ще бъде отложено /8жезли об./ и по инициятива на жената.Силата и кралица жезли говорят за женски лидерски качества и доминантност.

Да, то е ясно, че няма да има среща по тези карти.

Само, че Кралица жезли не е жена, това е подвеждаща комбинация. Кралицата тук е самата идея за среща, за осъществяване на друга боя кралица - да стане жезли, т.е. нещо да се реализира в света. И понеже, това е моето желание, както е очевидно, излъганото камилче съм аз :3d_146:

Другият човек е мъж, не сме се виждали от мнооого време - това може да се види по Силата. НО има и още нещо. 8 жезли обърната може да говори и за разминаване: той може и да се появи в България по времето, когато аз не съм тук, тъй като мисля да пътувам. Оплетени неща, но ясни, в крайна сметка.

Не ми стана особено приятно, като си видях картите, но това е положението :)

Хаха най-трудната комбинация беше тази, наистина :)

Мноого се чудих как така ще се появиш ти като Кралица жезли, ама на, то си имало уловка :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Хаха най-трудната комбинация беше тази, наистина :)

Мноого се чудих как така ще се появиш ти като Кралица жезли, ама на, то си имало уловка :3d_146:

Мхмхмхмх, как да ти кажа - то и аз си имам една мечта - да съм Кралица жезли, но не става и не става :3d_094:

Комбинацията наистина беше най-трудната.

Линк към коментар
Share on other sites

Хаха най-трудната комбинация беше тази, наистина :)

Мноого се чудих как така ще се появиш ти като Кралица жезли, ама на, то си имало уловка :3d_146:

Мхмхмхмх, как да ти кажа - то и аз си имам една мечта - да съм Кралица жезли, но не става и не става :3d_094:

Комбинацията наистина беше най-трудната.

Давай да правиме пазарлък, разменям Жезли за всичко, без Чаши :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...