Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Обърнатите карти в Таро


Guest Мона

Recommended Posts

Ето нещо яко :)

Какви са чувствата на мъж към жена? - 4 чаши, Императрицата, Рицар чаши обърнат :D Аз дооста се посмях, а изобщо комбинацията е супер интересна и си заслужава да се обсъди, Рицар чаши обърнат е уникална карта, а в тая комбинация разбива! :D

Давайте предложения, аз после ще напиша какъв е случаят с този човек :)

Линк към коментар
Share on other sites

Какви са чувствата на мъж към жена? - 4 чаши, Императрицата, Рицар чаши обърнат :D

Така, ще опитам да тълкувам тази комбинация smile.gif.

Според мен, тоя мъж хем има чувства към тази жена, хем не може да ги изрази като хората. Като че ли е емоционален, но тя му пречи в определени моменти. Някаква неувереност да има той?

Тези двамата не са имали връзка досега. Интересно ми е как се държи той с нея, щото там се насочих.

Да има този мъж трудност с изразяване на каквито и да е чувства, мнения, изобщо с мнение - собствено, имам впредвид по подходящ начин.

Нещо ми хрумна в последния момент- случвало ли му се е да се излага пред нея, примерно нещо като неуместни постъпки да е имало, свързани с изразяване на чувства.

Ти ще кажеш дали е така или бъркам.

Редактирано от Жур
Линк към коментар
Share on other sites

Специално за Рицар чаши обърнат: това е рядък лигльо, женка, мъжка истеричка.

Има всички основания да е жена но, генетиката му е сбъркана :3d_146:

Дотук с веселбата ...

Следва интригантство, подмолност, неадекватно поведение, безпочвени обвинения за незряла истина; инфантилност.

Останалото са вариации, това е една от най-устойчивите като значение, обърнати карти в Таро. Запомнете я добре.

Линк към коментар
Share on other sites

Какви са чувствата на мъж към жена? - 4 чаши, Императрицата, Рицар чаши обърнат
за мен е имало чувтва , дори в по вече и дълго време , и това е породило навик и омръзване.Пренасищане.Тези усещания създават предпоствака за появата на рицар чаши обърнат ,което е отстояване и налагане на егоистичните си позиции.Човек на когото не може да се вярва .Намерил е други преоритети които го радват.Не изразяващ чувствата към жената. За мен най силната карта тук е 4 чаши като характер и "повод " описваща чувствата на мъжа към жената.

Като съчетание императрица и рицар чаши об. също говори за разпилян човек , за човек на удоволствията./ на по чашка и лековато поведение, страст към пороците /

Редактирано от novichka
Линк към коментар
Share on other sites

Според мен, тоя мъж хем има чувства към тази жена, хем не може да ги изрази като хората. Като че ли е емоционален, но тя му пречи в определени моменти. Някаква неувереност да има той?

Тези двамата не са имали връзка досега. Интересно ми е как се държи той с нея, щото там се насочих.

Да има този мъж трудност с изразяване на каквито и да е чувства, мнения, изобщо с мнение - собствено, имам впредвид по подходящ начин.

Нещо ми хрумна в последния момент- случвало ли му се е да се излага пред нея, примерно нещо като неуместни постъпки да е имало, свързани с изразяване на чувства.

Ти ще кажеш дали е така или бъркам.

Жур, имаш много точни попадения, то си личи по подчертаното :)

Има някакви чувства, обачее това е рядко неспособен тип, ако тя го подтикне към разговор, темата веднага се сменя или започва да говори глупости. Ако той повдигне въпроса. много зависи от настроението и от това, което иска да каже, и оттам вече, ако тя е заредена със завидно волско търпение, тълковен речник и книга за смисъла на жестовете, има вариант да се получи двупосочна комуникация.

Неуверен е до мозъка на костите, не само в тая сфера, но и за много други неща. Той затова и се държи така глупаво.

Колкото до излагацията... Да, тя е ежедневна в дребните неща, обачее има един-два безпрецедентни случая, за които даже ме е срам да пиша :D Рядък инфантил, който се мисли за манипулатор, нещата са страшни.

Друго, което мога да добавя е, че той е обиден, огорчен, разочарован, по 4 чаши, но от кого и какво никой не знае и той сам не е наясно. По презумпция си е така.

Линк към коментар
Share on other sites

Специално за Рицар чаши обърнат: това е рядък лигльо, женка, мъжка истеричка.

Има всички основания да е жена но, генетиката му е сбъркана :3d_146:

Дотук с веселбата ...

Следва интригантство, подмолност, неадекватно поведение, безпочвени обвинения за незряла истина; инфантилност.

Останалото са вариации, това е една от най-устойчивите като значение, обърнати карти в Таро. Запомнете я добре.

Прекрасно си го обобщила :)

Линк към коментар
Share on other sites

Какви са чувствата на мъж към жена? - 4 чаши, Императрицата, Рицар чаши обърнат
за мен е имало чувтва , дори в по вече и дълго време , и това е породило навик и омръзване.Пренасищане.Тези усещания създават предпоствака за появата на рицар чаши обърнат ,което е отстояване и налагане на егоистичните си позиции.Човек на когото не може да се вярва .Намерил е други преоритети които го радват.Не изразяващ чувствата към жената. За мен най силната карта тук е 4 чаши като характер и "повод " описваща чувствата на мъжа към жената.

Като съчетание императрица и рицар чаши об. също говори за разпилян човек , за човек на удоволствията./ на по чашка и лековато поведение, страст към пороците /

Те се познават от около 2 месеца, не са имали връзка преди и нямат и сега, за да са си омръзнали или пренаситили, не са им толкова чести срещите.

Но си права, че позициите са егоистични, и че на човека като цяло не може да му се вярва.

Не е и човек на удоволствието и на порока. Не, че не може да го прави, и че не се случва, но не му е приоритет. Тук нещата говорят за ниво психика.

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, имам невъзможната комбинация :)

Понеже въпросът е тъп, мислех да го спестя, обаче не можах да се сдържа:

8 пентакли обърната, Колелото обърнато, 2 жезли обърната, какъв е проблемът между двама души.

Шах и мат :3d_108:

Тук има някаква бясна последователност на нещата и странна. 8 пентакли обърната може би говори за липса на развитие, че имат отношения отдавна, но не са започвали никак. Колелото обърнато с 2 жезли обърната бих тълкувала като внезапен тласък. От една страна хем питам за проблем и ми е странно, от друга - три обърнати карти накуп, пак не е най-лесната песен.

Обяснявам си нещата така - Колелото, обърнато или не, говори за развитие извън човешките възможности нещо да се промени и това е може би проблемът, че трябва да се чака подходящият момент, който 2 жезли обърната ще подсигури.

Това са моите идеи, но като цяло тая конфигурация ми е странна :)

Линк към коментар
Share on other sites

Много ми харесва че стана по действен форума ......

8 пентакли обърната, Колелото обърнато, 2 жезли обърната, какъв е проблемът между двама души
Ще се опитам по тази комбинация да открия проблема. Самата 8 пенткали об. говори за проблем , нещо спира развитиеето на процеса.Или задачата е за "изпълнение" е сложна и трудоемка , или има срок ,който се гони , или човек няма достътчно възможности да я изпълни.Колелото обрънато ами нещо не е в синхрон , двойката вероятно или по точно техните отношения, не вървят гладко нещата . Представям си едно колело което се връти ту напред , ту назад , усилва или забавя ритъма си .Може и единия партньор да е решил да напусне другия.

2 жезли об. също носи разочарование един от друг.Ако двамата са имали обща цел, то нещата са се разминали и в момента има напрежение и разочаровение.Съдейки по първата карта 8 пенткали об. сякаш наистина общаата идея се е оказала неизпълнима . Инетресна е намесата на колелото тука , може просто така да се е случило , съдба , а не че някой от двамата е виновен .

Линк към коментар
Share on other sites

8 пентакли обърната, Колелото обърнато, 2 жезли обърната, какъв е проблемът между двама души.

Странна е ,да :)Сп;оред мен проблема им е,че са толкова неинициативни ,че само чудо може да ги събере както трбва :) Не ,приеми го с чувстсо за хумор има и друг вариант от колелото и 8те пентакли просто досега да не е имало възможност ,ако са достатъчно отдадени един на друг и не се оставят на живота да ги влачи е възможно просто вътрешната логика на отношенията им да е такава ,че скоро да има бурно развитие в желаната посока.При всички случаи пиши обратна връзка после.

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, имам невъзможната комбинация :)

Понеже въпросът е тъп, мислех да го спестя, обаче не можах да се сдържа:

8 пентакли обърната, Колелото обърнато, 2 жезли обърната, какъв е проблемът между двама души.

:3d_154: Всеки ден изнамирам по някой-друг луд емотикон и го слагам за разкош ...

Сега по темата.

Не мисля, че картите са странни сами по себе си, съвсем не са. А и въпросът ти, дали е тъп или не е, пак няма значение.

Тук основното е друго, но не сте го акцентирали досега - всички карти са обърнати в тази комбинация, всички до една.

"Изправете" ги и ще видите какво липсва на тези отношения да имат нормален и реален характер.

И понеже е първа 8 пентакли, основният проблем е в КОМУНИКАЦИЯТА между тези двама люде :) Останалото е следствие от тази усложнена и тегава комуникация.

Това е от мен.

Линк към коментар
Share on other sites

Знам че не обичате много книгите , обаче ето аз какво намерих като обяснение на картите - 8 пент. об. - алчност., колело об. си е смяна на направлението.

2 ж. об. - власническо повеедение , може би единия се налага над другия !!!! и аз ще очаквам обратната връзка с нетърпение .

Книгата на която попаднах описва картите на първа позиция като образ , характер на порблема , на втора като действие , и на трета като определение на действието. Интересно ми е че там се казва , че ако на първа позиция се падне фигурна карта , то това се отнасяло за друг човек ,не за питащия , големия аркана на първа позиция описвал характера или част от състоянието на питащия в момента , а числовите карти на същото място , пък описвали харкатера на въпроса. Наистна ми е много интересно как работи това ..... Съставя се формула от трите карти като отговор на въпроса.

Линк към коментар
Share on other sites

Знам че не обичате много книгите , обаче ето аз какво намерих като обяснение на картите - 8 пент. об. - алчност., колело об. си е смяна на направлението.

2 ж. об. - власническо повеедение , може би единия се налага над другия !!!! и аз ще очаквам обратната връзка с нетърпение .

Книгата на която попаднах описва картите на първа позиция като образ , характер на порблема , на втора като действие , и на трета като определение на действието. Интересно ми е че там се казва , че ако на първа позиция се падне фигурна карта , то това се отнасяло за друг човек ,не за питащия , големия аркана на първа позиция описвал характера или част от състоянието на питащия в момента , а числовите карти на същото място , пък описвали харкатера на въпроса. Наистна ми е много интересно как работи това ..... Съставя се формула от трите карти като отговор на въпроса.

Здрасти, радвам се, че пишеш и ти по-често.

Аз ще ти споделя моето усещане за четенето на книгите за Таро специално. Аз честно казано не съм прочела нито една, всъщност една започнах, но не я и допрочетох. Някакси не мога да запомня това, което се пише в тях. Обаче, ако ти попадне книга на Хайо Банцхав за Таро чети, те са полезни, там вече има Таро. Аз съм чела негови на руски, особено за големите аркани. Полезно е.

Чела съм значенията на Мона, които е писала и от тук натам всичко си ми идва от вътре. Следвам интуицията си, каквото ми каже тя, това пиша. От този форум човек спокойно може да се учи на Таро и без книги.

На мен много ми помагат книгите на Юнг и Мари-Луиз фон Франц, не съм чела всичките, обаче ще ги прочета.

Аз между другото ще се повторя, обаче момичета горещо Ви препоръчвам да прочетете "Човекът и неговите символи". Там ще разберете доста неща за някои карти, ще ви се избистрят на 100 процента. И всъщност, ако щете ми вярвайте, но аз вече си мисля, че за Таро, трябва да се чете психология. Много неща, които се виждат в Таро идват от несъзнаваното, от там изплуват образите.

Не съм го писала до сега тук, обаче аз започнах да виждам образи в дадена комбинация. Знаете ли удивително е!

Така че, захвърлете книгите, разчитайте на себе си, интуицията си, книгите само ни объркват, с изкл. обаче тези на Банцхав.

Линк към коментар
Share on other sites

Мерси на всички за включването :)

Пуста комуникация :D Забелязах ги аз картите, че до една са наопаки и че това е голям проблем сам по себе си, но нямаше да ми дойде наум... Да ги обърна :)

Обратна връзка ще дам, само да има за какво и веднага давам :D

Линк към коментар
Share on other sites

8 пентакли обърната, Колелото обърнато, 2 жезли обърната, какъв е проблемът между двама души.

Аз ги обърнах.

Някакви проблеми да са имали тия двамата? За комуникацията Мона писа, обаче нещо в отношенията им да е куцало ? И решават да променят нещо в отношенията си и да ги оправят. Обаче засега нищо не могат да направят. Всеки си трае и чака другия. Нещо ги спира, но не знам какво е.

Чудят ли се тези двамата за нещо? Я, ми кажи в едно населено място ли са и двамата?

Избират ли нещо и всъщност какво? Струва ми се нещо, че и двамата гледат в различни посоки.

Линк към коментар
Share on other sites

...........Мисълта ми беше че този метод за който писах , описан в книгата е много близък до този на Мона във форума .

Мона как мислиш напоследък преминавам през няколко начина на тълкуване на три карти , като комбинации първа и втора , и втора и трета , като подлог - сказуемо и прилагателно , като взависомст от това дали има голям аркан и къде се намира той .......и не мога да се подредя съвсем. Практиката показва че всеки един работи в известен смисъл, и при вески един има пропуски разбира се .На последък все по вече се опитвам да търся логика в картите и по малко интуиция.Търпя критика ...

Жур ,чела съм Бацхав и не само него , имам поне 15 прочетени книга за таро , има такива към които не се връщам втори път , но и такива които си заслужава да се обсъдят .Напълно съм съгласна с Мона , че трябва да се чете ,за да се разшири кръгозора ,за да може да се отсее качественото. А и понеже се споменава псохология и Таро , също много интересно виждане има изложено в една книга , коетоо ме впечетли , че примерно големия аркан взима характеристиката на малкия , не се изразих правилно .Всяка карта има три страни общо казано -негативна , положителна и блокираща. С добри карти до нея , Императрицата примерно проявява добри качества ,майчинство , грижовност, с негативни или нехармонични прерастват в прекалена опека и собственичество , а с блокиращи липса на развитие или безгрижовност ,пренебрежение.

Да, всичко, което казваш е ок, но не е за тази тема. Имаше една тема за техники и практики в Таро, там ще е по-удачно.

Новичка, добре се справяш, според мен, но понякога логиката яко ни бърка, особено когато времето в картите е обърнато - там логиката не помага, а само усета за Таро. Знай, учи се и чети, но никога не подценявай сигналите на сърцето си :)

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, ето една комбинация, която мен много ме впечатли. Картите са 7меча обърната, Отшелник обърнат и Император обърнат :)Попитах дали един човек ще изпълни една молба. Картите го описват прекрасно, начина му на поведение и на мислене, състоянието му в момента! Какво ще кажете вие? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, ето една комбинация, която мен много ме впечатли. Картите са 7меча обърната, Отшелник обърнат и Император обърнат :)Попитах дали един човек ще изпълни една молба.
Деяна по интуиция -човека не желае да върви срещу себе си , по точно срещу своите разбирания , не желае да поеме отговорността .

. Нежелае да изпълни молбата ,защото подбудите му са егоистични и се чувства застрашен по някакъв начин ако го направи. Или пък ще се пробва да изпълни молбата , но подхода ще е отдалеч и тайно или по не много "законен" начин. Ще се радвам после да видя кое е вярно или поне близко до тези предположения.

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, ето една комбинация, която мен много ме впечатли. Картите са 7меча обърната, Отшелник обърнат и Император обърнат :)Попитах дали един човек ще изпълни една молба.
Деяна по интуиция -човека не желае да върви срещу себе си , по точно срещу своите разбирания , не желае да поеме отговорността .

. Нежелае да изпълни молбата ,защото подбудите му са егоистични и се чувства застрашен по някакъв начин ако го направи. Или пък ще се пробва да изпълни молбата , но подхода ще е отдалеч и тайно или по не много "законен" начин. Ще се радвам после да видя кое е вярно или поне близко до тези предположения.

Новичка, ще ти кажа само едно нещо: тълкуваш картите сякаш са прави, ама те не са :) Ако бяха прави, щеше да е така, както пишеш ти. Но те са обърнати.

Опитай пак, пробвай отново.

Това, което пишеш не е вярно.

Линк към коментар
Share on other sites

Може и да греша , но мисля , че по тези карти няма да изпълни молбата , човека

Напротив. Изпълни молбата на човека и както един друг човек каза "харакири на властта" . Не е нежелание за поемане на отговорност, а един паднал Император, които просто не може да се бори, няма власт! От всичките обърнати карти, Императора като последна просто е черешката на тортата. В ужасно състояние се намира той. Вдигна ръце!

Линк към коментар
Share on other sites

Значи логиката е била отстъпление , изолация но не в смисъла в който аз вложих че няма да изполни молбата , а в смисъл че е отстъпил и е изпълнил молбата , като "капитулация"

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да попитам на вас кои са ви най-интересните обърнати карти?Онези, които най-силно са ви впечатлили? Коментирайте ги ако искате! 59.gif

Мона, споделяш малко по назад в темата, че обърнато Асо пентакли е положително, когато засяга любов, но с условност. Ще съм ти много благодарна ако поясниш малко повече за това обърнато Асо Пентакли в такива любими ситуации :) На мен днес ми се падна на такъв въпрос, като последна карта и ми се иска да зная, кога е благоприятно и кога не е! От какво зависи? Някак е сложно, особено ако е последна карта!

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...