Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Обърнатите карти в Таро


Guest Мона

Recommended Posts

Какво мисли един човек за мен - Асо жезли, Светът, Колесницата обърната
може би си мисли че нямаш амбициите и волята да доведеш нещата докрай. Да завършиш нещо , някакъв цикъл. Непоследователност.
Линк към коментар
Share on other sites

Светът на Таро с обърнатите карти, вече ми е друг:P.

Какво мисли един човек за мен - Асо жезли, Светът, Колесницата обърната.

Жур, аз ще съм съвсем пряма към теб :)

Тези твои карти ми напомниха за онези :) с 3 чаши, Колесницата, Слънцето, заради Светът и обърнатата Колесница, като далечно разстояние и невъзможност да се осъществи такъв контакт, като Асо жезли е идеята за това, самата мисъл, а другите карти - ситуацията в момента.

Просто нямаше как да не ми изникне като асоциация и реших да го споделя :)

Линк към коментар
Share on other sites

Жур, аз ще съм съвсем пряма към теб :)

Тези твои карти ми напомниха за онези :) с 3 чаши, Колесницата, Слънцето, заради Светът и обърнатата Колесница, като далечно разстояние и невъзможност да се осъществи такъв контакт, като Асо жезли е идеята за това, самата мисъл, а другите карти - ситуацията в момента.

Просто нямаше как да не ми изникне като асоциация и реших да го споделя :)

Ами, Lifetime добре ти е изникнала асоциацията:3d_097:. За същия човек става въпрос.

Линк към коментар
Share on other sites

Жур, аз ще съм съвсем пряма към теб :)

Тези твои карти ми напомниха за онези :) с 3 чаши, Колесницата, Слънцето, заради Светът и обърнатата Колесница, като далечно разстояние и невъзможност да се осъществи такъв контакт, като Асо жезли е идеята за това, самата мисъл, а другите карти - ситуацията в момента.

Просто нямаше как да не ми изникне като асоциация и реших да го споделя :)

Ами, Lifetime добре ти е изникнала асоциацията:3d_097:. За същия човек става въпрос.

Значи е разконспириран за какво си мисли 59.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Как бихте тълкували обърнат Ас пентакли, обърната Императрица и обърнат Ас жезли?

Въпросът касае здраве, психическо здраве, оцеляване и смисъл.

Т.е. въпросът не е само за тази или онази тема и понеже всички карти са обърнати, го пускам тук.

Разбирам, че картите са тежки, но сега е моментът.

Линк към коментар
Share on other sites

Мона в тези карти виждам разпиляни и неорентирани в едно направление потенциали .Също така може би са правени опити за подобряване на ситуацията , но не е имало значителни успехи и това допълнително утежнява положението и се губи смисъл и стимул . И в трите карти има душевна пустото , и най вече в двете аса.

Линк към коментар
Share on other sites

Как бихте тълкували обърнат Ас пентакли, обърната Императрица и обърнат Ас жезли?

Въпросът касае здраве, психическо здраве, оцеляване и смисъл.

Т.е. въпросът не е само за тази или онази тема и понеже всички карти са обърнати, го пускам тук.

Разбирам, че картите са тежки, но сега е моментът.

Аз ще опитам да тълкувам, въпреки че ми е трудна тази комбинация.

Този човек е под огромно напрежение някакво. Твърде е възможно това да му докара и някакъв физически проблем.

Нещо като да му е обърнат света, мисленето, смисъла.

Мисли ли този човек за нещо, което си мисли, че не може да осъществи? Потиснат ли е за нещо? Като че ли не вижда смисълът в много неща.

Ако ми хрумне нещо друго ще пиша пак.

Линк към коментар
Share on other sites

Как бихте тълкували обърнат Ас пентакли, обърната Императрица и обърнат Ас жезли?

Въпросът касае здраве, психическо здраве, оцеляване и смисъл.

Т.е. въпросът не е само за тази или онази тема и понеже всички карти са обърнати, го пускам тук.

Разбирам, че картите са тежки, но сега е моментът.

На този човек му се случват безобразно много неща, обстоятелствата го бият с голямата тояга по главата. И е отворен, това е все едно да стоиш на зверско течение, и да не знаеш от какво ще се разболееш, а накрая да се разболееш от няколко неща накуп, за разкош. Ветровете духат двустранно и безпощадно, веднъж от едното Асо, и втори път - от другото. И неизменно между двете е Императрицата, вече обърната - липсата на смисъл, невъзможност за осъществяване, невъзможност да "възкръсне от пепелта", прекалено силният вятър, вместо да разгаря объня - гаси го. Тук жизнената сила не гради, а разрушава.

Страшно напрежение има в тези карти. Убийствено.

Линк към коментар
Share on other sites

Как бихте тълкували обърнат Ас пентакли, обърната Императрица и обърнат Ас жезли?

Въпросът касае здраве, психическо здраве, оцеляване и смисъл.

Т.е. въпросът не е само за тази или онази тема и понеже всички карти са обърнати, го пускам тук.

Разбирам, че картите са тежки, но сега е моментът.

Този човек имам чувството, че е заобиколен от проблеми, всякакви, пари, здраве, отношения. Не вижда изход. Пред очите му е пълна мъгла. Много тъга :( по нещо, което е изгубил и знае, че не може да се върне. Пуснал се е по реката и си е казал "Каквото стане".

Извън това, което се пита и по тези карти, мисля че човека няма деца и не е семеен! Много ми се наби обърната Императрица и обърнато Асо жезли.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво мислите за обърната Луна?

Тя и права е доста мъглива, обърната - съвсем. Аз я асоциирам с преувеличени страхове, пълна неяснота относно реалните факти и разграничаването им от фантазията, неправилен подход към нещо, проблеми със съня, кошмари, проблем с психиката дори.

Вие какво мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз бих тълкувала така, както и права. Според мен в този случай, когато е обърната това само засилва значението й- безпочвени страхове, притеснения малко от типа "нероден Петко", параноии и всичко, онова което е изброила Lifetime.

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, пускам една комбинация, която поне аз не мога добре да разбера. Зададох въпрос "Какви комплекси има този човек?" и картите са обърнат Крал меча, обърната 2 жезли и обърната Кула! Някакво разрушително поведение, но не мога да ги свържа с въпроса. Има и вина. Ще помисля и ще пиша пак. Вие какво мислите за тези карти?

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, пускам една комбинация, която поне аз не мога добре да разбера. Зададох въпрос "Какви комплекси има този човек?" и картите са обърнат Крал меча, обърната 2 жезли и обърната Кула! Някакво разрушително поведение, но не мога да ги свържа с въпроса. Има и вина. Ще помисля и ще пиша пак. Вие какво мислите за тези карти?

Интересна комбинация :)

Най-елементарно може да се каже, че обърнатият Крал е неосъществена Кула. Човекът според мен е колеблив и сам не е способен да достигне до момента, в който да се осъзнае и да се освободи от недоразумението да бъде на двете крайности и въпреки това винаги по средата. Тук има страх. Той разчита да минава метър, без да му се налага да носи отговорност, претичва покрай капките. Ако проявява някаква агресия, то е защитна реакция. Като заприщен бент е всичко.

Минава ми през ум, че има кофти семейство. Никаква емоционална близост, тоя човек за мен не е научен на елементарни неща, отнасящи се до човешките взаимоотношения, все едно му липсва базата. Много нереална представа има в тази област - и за хората, и за себе си. Не виждам чувство на вина, аз бих казала, че е подозрителен.

Ще ми е интересно да кажеш за какво става въпрос!

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, пускам една комбинация, която поне аз не мога добре да разбера. Зададох въпрос "Какви комплекси има този човек?" и картите са обърнат Крал меча, обърната 2 жезли и обърната Кула! Някакво разрушително поведение, но не мога да ги свържа с въпроса. Има и вина. Ще помисля и ще пиша пак. Вие какво мислите за тези карти?

Според мен е страхлив човек. Комуникацията му куца. Всичко това го поставя в невъзможност да комуникира. Осъзнава, че му пречи.

Това е следствие от проблеми стари. Идва от някъде.

Как е семейството? Затворен човек.

Трудно взима решения за проблемите си. Може ли този човек да говори за проблемите си? Изразява ли емоциите си?

И на мен ще ми е интересно да кажеш за какво става въпросsmile.gif.

Линк към коментар
Share on other sites

Този човек е изключително подозрителен относни всичко и всички. От там идва целия му проблем, защото заради такива съмнения е бил много, много краен с приятели и изобщо хора, които наистина много са го обичали. Не е нерешителен, напротив, но не е разумен и не използва силата на Краля когато трябва, а точно обратното. Пали се от нищо, а той си мисли, че е нещо. Някаква объркана представа има този човек, но не знам от къде започва всичко и какво го кара да се държи чак толкова агресивно? Не знам много за семейството му. Емоционален е и говори за проблемите си. Общителен е.

Благодаря ви момичета, че се включихте. Беше ми интересно да прочета и вашите мнения :)

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Пускам една комбинация с обърнати карти, щото ми се стори интересна :).

Какво ще се случи някъде /работно място е, касаещо много хора/ до 1 месец - Жрецът, Справедливостта обърната, 10 пентакли обърната. Според мен ще има някаква промяна, нещо е възможно и да се случи, да има смяна някъде. Липса на пари, също според мен може да има. Как мислите Вие?

Линк към коментар
Share on other sites

Жур, като видях 10 пентакли обърната и първото, което ми "изкочи" пред очите бяха много хора на едно място и всеки бърза да свърши някаква работа, хаус някакъв. Заради обърната 10 пентакли си мисля, че ще има и конфликти между колегите. Обстановката ще е напрегната.

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам една комбинация с обърнати карти, щото ми се стори интересна :).

Какво ще се случи някъде /работно място е, касаещо много хора/ до 1 месец - Жрецът, Справедливостта обърната, 10 пентакли обърната. Според мен ще има някаква промяна, нещо е възможно и да се случи, да има смяна някъде. Липса на пари, също според мен може да има. Как мислите Вие?

Мен ми прилича на проблем с документи, договори и оттам също и проблем в колектива, но като цяло имам чувството, че това е слабото място. Неуредени сметки?

Линк към коментар
Share on other sites

Какво ще се случи някъде /работно място е, касаещо много хора/ до 1 месец - Жрецът, Справедливостта обърната, 10 пентакли обърната.

Мен ми прилича на проблем с документи, договори и оттам също и проблем в колектива, но като цяло имам чувството, че това е слабото място. Неуредени сметки?

Lifetime, искам да те поздравя. Просто си в 10-ката smile.gif. Браво. Болднах горните ти думи, защото си напипала основния проблем, от тук тръгват всички останали. Има неуредени сметки, неплатени сметки. Всичко това идва от сключени договори за производство на стоки, но неплащане по тях, нередовно е. И това оказва влияние на всичко останало.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Някой би ли споделил впечатленията си за 7 меча обърната? Благодаря :sorcerer:

Да, аз имам впечатления от нея.

Или са провалени планове или са разкрити в зародиш. Или човекът сам знае, че няма как да стигне до нещо по старите методи.

Нужна е промяна в действията, че да има и развитие.

А може би всичко се отнася до искреността - да кажеш каквото мислиш, пък кроежите остават за други времена.

Не.

Линк към коментар
Share on other sites

Правилно и аз си мисля същото за тази седмица. Освен това си мисля и че може би показва липса на доверие като цяло към всичко и един вид все да си мислиш, че всеки ти крои някакви мръсотии. Така или иначе е някакво разкриване. Не действаш по терлички, а открито или поне имаш такива намерения.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имам конкретен въпрос към Ивета за обърната Справедливост. Мислиш ли че зад тази карта в обърната позиция се крие задкулисната игра на Магьосника и точно поради тази причина Справедливостта понякога се обръща? Много може да се пише май за обърната Справедливост по въпроса, които ти зададох. Изобщо има ли друга причина да се обърне освен тази, която си мисля? Искам да напиша още много защото нещо ме вдъхнови, но ще изчакам твоя отговор.

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Имам конкретен въпрос към Ивета за обърната Справедливост. Мислиш ли че зад тази карта в обърната позиция се крие задкулисната игра на Магьосника и точно поради тази причина Справедливостта понякога се обръща? Много може да се пише май за обърната Справедливост по въпроса, които ти зададох. Изобщо има ли друга причина да се обърне освен тази, която си мисля? Искам да напиша още много защото нещо ме вдъхнови, но ще изчакам твоя отговор.

Не помня в коя тема, но доста нашироко сме обсъдили и обърната Справедливост.

Може да значи много неща: отлагане на развръзка, премълчаване на истината, грозни клюки вселдствие на озлобление или ревност или недостатъчно възнаграждение. Отлагане на съдебно дело в буквалния смисъл. Магът е тотално човешка карта, докато Справедливостта е външна на човешката емоционалност, в смисъл - може да се появи в най-неочаквания момент, независимо какво ние очакваме или си мисли, че ще стане.

А може да е и просто разминаване между двама човека, между две истини, между две Его-та.

Много е важен въпросът от какво естество е, за да се хване точния нюанс на обърнатата Справедливост.

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм с онова, което си написала. Падна ми се на два пъти. Попитах веднъж дали ще разбера какви са чувствата на един мъж към мен, т.е. дали той сам ще ми ги изясни. Картите бяха обърната Справедливост, Жрица и Кралица чаши, а втория път попитах за отношението на един колега с когото не се разбираме добре. Картите бяха Асо Меча, обърната Справедливост, Паж чаши. Тези комбинации ме замислиха много върху тази карта. В единия случай съм объркана защото от една страна е обърната Справедливост, а от друга страна стоят Жрица и Кралица чаши? При втория случаи може би става въпрос за клюки и конфликт. Ще видим. Ако искаш сподели мнение.

Също смятам, че е отлагане. Самата обърната позиция говори за това, а за отношение между двама човека обърната или права е почти все едно. Стига се до раздяла, често. Двама човека гледат едно нещо, но го виждат по различен начин. Разминаване между представите им.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...