Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Водата – нейните качества и свойства. Опити и наблюдения.


Recommended Posts

Guest Кристиян

Не е важно каква вода пиеш, а как я пиеш...

Ако угаждаш на преходното си физическо тяло с разни бутилирани минерални и изворни води- то е за сметка на отравянето на "тялото" на майката земя с куп ненужна пластмаса...

За това, аз най-често си употребявам чешмяна водица, от чисто алтруистични подбуди...Какво има в тази вода и доколко ще му позволя да ми помогне или навреди- това практически зависи от това, дали знам как да я пия тази вода....

От всички гледни точки мухлясалата градска канализация е за предпочитане отколкото земя пълна с пластмаса и един куп други боклуци от производството на разни филтри и прочие там водни "джаджи"...

Линк към коментар
Share on other sites

Не е важно каква вода пиеш, а как я пиеш...

Прав си за филтрите. Те замърсяват. Но тук водата е много варовита, макар и иначе с добро качество за пиене. Замисляла съм се тоест за алтернативни форми на филтриране, но не знам точно... може би това, което предлага Добромир с въглена, но не бих добавяла нищо в нея.

Все пак, както винаги, истината е вероятно някъде по средата. Не е все едно с каква вода се наливаме пред вид градската среда, в която живеем. Но не е и все едно на каква цена за природата се обзавеждаме с модерни "джаджи". Затова не пия минерална вода. Не мога да гледам планините от шишета. А това с филтрите също бих го променила, ако измисля как.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Не е важно каква вода пиеш, а как я пиеш...

Прав си за филтрите. Те замърсяват. Но тук водата е много варовита, макар и иначе с добро качество за пиене. Замисляла съм се тоест за алтернативни форми на филтриране, но не знам точно... може би това, което предлага Добромир с въглена, но не бих добавяла нищо в нея.

Все пак, както винаги, истината е вероятно някъде по средата. Не е все едно с каква вода се наливаме пред вид градската среда, в която живеем. Но не е и все едно на каква цена за природата се обзавеждаме с модерни "джаджи". Затова не пия минерална вода. Не мога да гледам планините от шишета. А това с филтрите също бих го променила, ако измисля как.

Подсказка: Водата е най-уникалния течен кристал ;) Прекарая градската канализационна вода през Бах, Моцарт, Вивалди, или каквато и да е приятна и хармонична музика, вложи най-искрените си чувства и мисли, побай й малко с Шекспир, или пък й почети малко псалми..или подложи една карта от тестето карти със снимки на кристали от М. Емото- след това замрази водата...Каквото и да е имало нечисто, със сигурност след като водата замръзне и стабилизира енергията на моделираня кристал, след като се разтопи ще бъде пивка, сладка и вкусна- твърда точно толкова, колкото точно ти можеш да понесеш...

Фризери има навсякъде...Така че, не водата е важна, а това как да я пием...

Друг е въпроса, как от вода с хубави качества, при пиене, да поемаме виталната енергия която носи в себе си...Темата обаче не е за това, така че няма да се отклонявам.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами аз правя нещо подобно, но си зареждам камъните. Като живи същества са ми. И така им се радвам неустоимо, че съм сигурна, че после седмици наред ми прочистват водата. Но ще пробвам с музика. Супер идея!

Линк към коментар
Share on other sites

Във физическия свят той трябва да знае как да се храни, как да диша, как да пие вода и как да възприема светлината. Той трябва да има добре организирано физическо тяло.

Щом водата се намалява, и човешкият живот се намалява.

Голяма част от тялото на човека е вода. Много хора боледуват от липса на вода в организма. Водата е причина за топлината на организма.

Липсата на вода охлажда организма. Много вода пък сгорещява.

Липсата на вода в организма прави човека нервен, сух. Той започва да се дразни, става рязък и готов да се сърди и кара с всички. Как може да се въздействува на нервността? Чрез гореща вода. Вземете чаша гореща вода и пийте лъжичка по лъжичка. През това време наблюдавайте след коя лъжичка ще се успокоите. Ако нямате гореща вода, може да направите опита и със студена.

Когато в организма се насъбере много вода, която не може да се асимилира, произвежда много болести: воднянка, плеврит и други.

Забелязано е, че известни болести се дължат на излишно количество вода в човешкия организъм. За да се освободи от излишната вода, лекарите поставят човек под такива условия, при такава топлина, при която излишната вода да се изпари.

Вие ядете хляб, без да мислите за отношението му към вашата воля; пиете вода, без да съзнавате отношението й към живота, както и към вашето сърце. Като пиете вода и се разхлаждате, кажете в себе си: „Както водата разхлажда, така и моите чувства да разхлаждат и освежават уморения и жаден пътник.” Ако произнасяте тези думи всеки ден, сърцето ви ще се обнови. Това е един от методите, с които си служи природата за подмладяване на човека и за повдигане на неговия дух.

Искате ли да не боледувате, дръжте в ума си мисълта за благотворното действие на водата върху организма. Пийте вода съзнателно и не мислете за болести. Дръжте в ума си мисълта за здравето си, за красивото и великото в живота и от нищо не се страхувайте.

Ще вземеш чашата с вода, ще я погледнеш, ще я приближиш до устните си и ще приемеш с устата си само една глътка. Докато я пиеш, ще мислиш само за нея. Само така водата пречиства организма. Само така тя внася Божественото благо в човека. Ще приемеш водата вътрешно за пречистване. Съвременните хора правят водни бани външно, но резултатът им е слаб. Ако човек не прави редовно всеки ден по 3 пъти - сутрин, на обед и вечер, по една вътрешна баня с чиста вода, не може да разчита на никаква хигиена. Както възприемате водата, така ще възприемате светлината и въздуха. Това значи да бъдете здрави, разположени, доволни.

Книга за здравето

Какво количество вода ви дава усещане за здраве и свежест - прз лятото?

Имате ли какво да споделите за това как пиете водата?

Можем ли да смятаме в количеството вода, което поемаме, водата, която се съдържа в храната?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз поемам достатъчно, според моите критерии, вода.

Колкото пия - повече ми се пие.

Приемам я през устата, с температура малко под стайната, в умерени глътки и с удоволствие.

Това не ми пречи да пия и други течности, разбира се.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

От както открих топлата вода, забравих за чая. На работата ми, от машините за вода, пия само топла. Разбира се, гледат ме като извънземен. В настъпващите жеги съжалявам само за едно - с милата ми топла вода няма често да се срещаме.

Линк към коментар
Share on other sites

Колкото до дестилираната вода и аз бих искала да разбера от къде мога да си купя. За пиене естествено. :) Май засега, както казва Добромир, няма масово производство?

Аз лично вече няколко пъти си купувам дистилирана вода от аптеката в шише от литър и пия от нея струва около лев-лев и нещо.

Линк към коментар
Share on other sites

Според моя "водометър" считем, че трябва да се пие не по-малко от 1,5 - 2 л. дневно, може и повече, дажо още по-добре.

Аз лично пия много вода и то не защото така трябва и така се говори постоянно, а защото изпитвам нуждата от нея и честно казано никакви Коли, Фанти и прочее боклуци не могат да я заменят. Обожавам ВОДАТА. И колкото повече пия, толкова повече ми се пие и я обичам все повече и повече.

Зимата пиех неистови количества чай, като водата не оставаше на заден план, но сега предпочитам водата.

Считам, че пия достатъчно.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

В пробито канче колкото и да наливаш, и каквато и вода да наливаш- все ще си изтича...Така че, не е важно количеството, а това, дали ти е пробито "дъното" и доколко можеш да съхраняваш водата.

И три капки вода са достатъчни за човек със здраво дъно...Едно е сигурно- поемането на вода през устата е много съмнителна форлма на оводняване...Човек е снабден с униклното свойство да може да произвежда вода в себе си- при това, тя е и най-чиста от всичката външна вода...

Не познаваме възможностите на най-големия, и най-малко познатия орган- кожата...Кожата е с много по-висок дихателен капацитет от белите дробове, и освен това, кожата е съвършения кондензатор/изпарител. Може както да отдели вода и да я изпари, така и да кондензира вода и да "напои" цялото тяло.

Линк към коментар
Share on other sites

Скоро посетихме едно чудесно място с топла минерална вода. Хисар.

Как се пие водата? При извора, с шепа, как беше, с едната ръка за ума, с другата за сърцето.

Опитахме с чаша, но най-сладко ни беше с ръка. И този топъл извор там ме изпълва с такава благодарност за благото, което носи в себе си.

За първи път съзнателно пих топла, чиста , мека и нежна вода при извора.

Мислено пак се пренасям там и глътвам шепа водичка. Нямам търпение да посетим пак това място. Толкова много паркове и дървета, крепостната стена, хубавите, наредени плочки в парка( за прохождащи дечица са идеални), пък и Балкана, който се вижда...

Линк към коментар
Share on other sites

А какво можете да кажете за водата, която се съдържа в Динята, в Краставицата.... разбира се естествените, не био-генно-модифицираните, макар че и те се водят уж за плод/зеленчук... не е ли тая вода, същата онази чиста вода, дето е преминала през облаците и пада под формата на дъжд, за която четох по-нагоре мисля в тази тема ?

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Активен мъглен на гранули в дълбока фуния с марля е в пъти по-евтино от каните и пречиства достатъчно, с изключение ако във водата има много хлор и/или флуор - тогава след филтрирането се прибавя 1 чаена лъжичка магнезиев оксид на 10 литра вода, едновременно водата се обогатява на дефицитния при повечето хора елемент.

В аптеките не продават активен въглен на гранули и оксида.

Някаква идея от къде може да се купи?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Пиенето на достатъчно вода помага при редица заболявания: артрит, астма, депресия, диабет, наднормено тегло, висок холестерол... Като се има предвид и споделеното от д-р Емото за водата и това, което каза Манек за пиенето на слънчева вода, как ви се струва следната мисъл: Вие не сте болни, вашето тяло е жадно?

Линк към коментар
Share on other sites

пия само чешмяна вода в която има сребро и злато в туба от 10 литра се слага сребро ЧИСТО 1000 проба 100 ГРАМА [ много хора бъркат като слагат сребърни монети в повечето от тях особено юбилейните има примеси нежелателни за здравето НЕ слагайте монети с лика на цар Борис те са 500 проба и са с цинк и никел подобри са петолевките с лика на Фердинант 1884 год и 1895 год]. Златото да е 23,45карата Франц Йосив 24 грама и цялото това нещо един път в годината [ дано не прозвучи смешно ] го качвам на Белинташ едно от местата с най конценрирана положителна енергия в България.И накрая от таз туба пресипвам по малко във водата[20 литрова бутилка] която пием у дома. А някъде тук бях чел че и Учителят казва да се носи чисто сребро и чисто злато 325794_fr.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

и цялото това нещо един път в годината го качвам на Белинташ 325794_fr.jpg

Златен, :thumbsup: !

Само не разбрах, кое е цялото това нещо - металите или и водата (10 литра).

Интересно също къде го оставяш и колко време се зарежда.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Според мен е най-добре да се пие слабоминерализирана изворна вода.(По-силно минерализираната е полезна при заболяване и трябва да се пие ограничено.)Чешмяната вода е добра,ако е минала през филтър.

Добре е сутрин да се приема топличка вода,за да се помогне на организма да изхвърли токсините.

При всички случаи е вредно пиенето на леденостудена вода.

Пиенето на дестилирана вода има лечебен ефект,особено при гладуване.(Разтопения лед от фризера има качествата на дестилирана вода!)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Известно е, че редица скъпоценни камъни имат свойството да пречистват водата, наскоро попаднах на информация, че кремъкът е точно един от тях. Благодарение на силициевата киселина, която кремъкът отделя той не само пречиства водата, но я обогатява и с ред лечебни свойства.

В ежедневието на големия град, където човек има труден достъп до чиста, жива вода, силно ме заинтригува фактът, че няколко малки камънчета кремък имат свойството да пречистват водата от чешмата.

Вие имате ли някаква подобна опитност?

А къде в България може да се намери кремък?

Ето и инфо.

Редактирано от devashaktika
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Имам скромно мнение за кремъка, но за пречистването и обогатяването на водата водя презентации два пъти в седмицата онлайн..

Кремък може да се намери основно в Средна гора, Панагюрище, село Баня или Панагюрските колонии, поне там е по пътя.

Съветвам ви да не вкарвате допълнителна киселинност във вашето тяло, без това чешмяната вода е далече от понятието алкална.

От подобни опити ще пострадат костите, кръвта променя своят състав, отварят се вратите за множество микроорганизми и т.н.

Далече съм от спаменето, но ако желаете ще помогна с открито сърце, защото не е разумно да се знае в една пустиня къде е оазиса и това инфо да умре в нас, нали ? Намерете филма " Великата тайна на Водата", има го на много места , после ще се радваме на общи мисли.

Благодаря за темата, научих още нещо за днес. Живи, ухилени и здрави ! Лъчо.

Редактирано от Лъчизар Койчев
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Радвам се, че темата ви вълнува и аз на свой ред мога да науча нещо ново и полезно :)

Мисля, че съм гледала филма "Великата тайна на Водата", но от него си спомням само изследванията на д-р Ямото за влиянието на мисълта върху структурата на водата, така че няма да е излишно да го гледам още веднъж! Благодаря за препоръката!

Що се отнася до пречистването и обогатяването на водата, моля споделете повече за това, както къде и какви презентации представяте онлайн. Аз лично се вълнувам от темата сериозно, тъй като не винаги мога да си нося вода от чисти места, а в града нямам голям избор - да избирам между минерална/изворна вода в пластмасова бутилка (!) и тази от чешмата не ме очарова много.

А какво мислите за т.нар. слънчева вода, заредена от слънцето?

И аз ви благодаря, че се включихте! 60.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Радвам се, че темата ви вълнува и аз на свой ред мога да науча нещо ново и полезно :)

Мисля, че съм гледала филма "Великата тайна на Водата", но от него си спомням само изследванията на д-р Ямото за влиянието на мисълта върху структурата на водата, така че няма да е излишно да го гледам още веднъж! Благодаря за препоръката!

Що се отнася до пречистването и обогатяването на водата, моля споделете повече за това, както къде и какви презентации представяте онлайн. Аз лично се вълнувам от темата сериозно, тъй като не винаги мога да си нося вода от чисти места, а в града нямам голям избор - да избирам между минерална/изворна вода в пластмасова бутилка (!) и тази от чешмата не ме очарова много.

А какво мислите за т.нар. слънчева вода, заредена от слънцето?

И аз ви благодаря, че се включихте! 60.gif

Невероятна памет имате и това ме радва. Да във филмите, те са поредица от над 6 броя и мога да ви ги пратя, та там се разкрива връзката между паметта и магията на водата и нашия организъм, както и на всичко що мърда на този свят.

Линк към коментар
Share on other sites

Явно още не съм свикнал с обема на думите при коментара, получи се срязване на инфото.

Слънчевата вода е енергизирана и обогатена с информацията на нашето светило. Като малък си спомням за съдовете с вода, в които майка ми ме къпеше и каляваше. Нормално е и при консумация да има добър ефект, още повече от нея е отлетял хлора, но пък всички останали тежки метали , микро и макро елементи, солите -това си остава. Ако желаете намерете ме на скайпа: la4i_x , всеки четвъртък и събота водя международни презентации от 21 ч. на тема добавките за вода.. Вярвам, че ще научите много ценни неща, ще си отговорите на множество въпроси, може и да преоткриете себе си . Благодаря, жива, ухилена и здрава !

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...