Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Житен режим 2009


Guest azbuki

Recommended Posts

Аз реших тази година да почна с житния режим още през януари. През февруари ще го повторя. Исках да се разтоваря след Коледните празници, а и изобщо. Пети ден вече "държа".

Други ентусиасти?

--------------------------------------------

свързани теми от форумите:

Гладолечение

Житен Режим 2004

Житен Режим 2005

Житен Режим 2006

Житен Режим 2007

Житен Режим 2008

Захранване след лечебен глад

свързани лекции:

Житното зърно

Абсолютната Чистота

свързани статии:

Житни режими. Правилно отношение. - обзорен материал

Мисли за житното зърно - мисли от Учителя за житното зърно

свързани притчи:

Житното зрънце на Заратустра.

Куршум и Житно зърно

Житно зърно, колкото кокоше яйце

Десетте житни зрънца

Притча за Сеяча

Мъдрецът, царската дъщеря и дървото на живота

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Пълнолунието през февруари тази година го дават на 9-ти в 16,50 часа. Източник. Пада се понеделник. А някой знае ли дали тази година житният режим ще продължи и март?

За най-нетърпеливите, започнали житния режим през януари:

От 22 декември до 22 януари Слънцето преминава през зодиакалния знак Козирог. Житният режим, направен при разсип на Луната, помага на човек да очисти съзнанието си от много ненужни отрицателни мисли: съмнения, подозрения, ревност, скъперничество.

Да изработи един светъл ум, носител на новите идеи, като изостави бъркотиите на човешкия порядък, които дотогава са заемали първо място в неговия обективен ум. Да подчини човешката правда на Божествения промисъл, който ще му покаже какво представлява Божията Правда, която, като дойде на Земята, ще създаде в миниатюр царството Божие.

Житния режим през годината

В посочения по-горе материал има информация и за житния режим през различните дни от седмицата.

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

Супер, значи два дни след пълнолунието е точно сряда. Значи на 11ти трябва да се започне. Лели, тогава имам изпит, ама на мен първият ден ми е лек. Но колко хубаво, изпитът е по старобългарски. И в името на братята ще му запостя :)

Иначе аз правих миналата година житен режим през февруари, март, април и май. После спрях, че след операцията организмът ми имаше нужда да се възстанови. Но в резултат на житния режим, който проведох непосредствено преди да вляза в болницата всичко мина просто като по чудо леко. След седмица вече препусках все едно нищо не е било.

Линк към коментар
Share on other sites

Три години спазвах житния режим през февруари и се чувствах невероятно, имах изключителни преживявания. Но сега съм бремена в пети месец, незнам дали мога да спазвам режима. Ако можете да ме посъветвате ще ви бъда благодарна.

Линк към коментар
Share on other sites

Пак нещо не ми стана ясно :D . Тези ябълки, орехи-по един път на ден ли се ядат, в смисъл-по ябълка сутрин, обед и вечер, и по 3 ореха :rolleyes: ? И още нещо- трябва ли да се яде нещо друго през това време? Защото аз съм 10 кила под нормата, да не говорим, че само хляб ям минимум по един на ден :lol: .

Редактирано от Ribolinov
Линк към коментар
Share on other sites

Пак нещо не ми стана ясно :D . Тези ябълки, орехи-по един път на ден ли се ядат, в смисъл-по ябълка сутрин, обед и вечер, и по 3 ореха :rolleyes: ? И още нещо- трябва ли да се яде нещо друго през това време? Защото аз съм 10 кила под нормата, да не говорим, че само хляб ям минимум по един на ден :lol: .

За ден трябва да се консумират 3 ябълки и 9 ореха + житото, т.е, за едно хранене - порцията жито, малко мед, 1 ябълка и 3 ореха. Трябва да се пие и много вода, по възможност гореща вода.

По начало не трябва да се яде друго по време на режима. Аз лично направих за първи път суровата версия - само жито - без ябълки, мед и орехи, но си е волево изпитание наистина. :)

Не зная каква е за теб нормата на човешкото тегло, но и аз не нося много килограми върху себе си, а нямах особени проблеми при този режим.

Със здраве!

Успех! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Пак нещо не ми стана ясно :D . Тези ябълки, орехи-по един път на ден ли се ядат, в смисъл-по ябълка сутрин, обед и вечер, и по 3 ореха :rolleyes: ? И още нещо- трябва ли да се яде нещо друго през това време? Защото аз съм 10 кила под нормата, да не говорим, че само хляб ям минимум по един на ден :lol: .

За ден трябва да се консумират 3 ябълки и 9 ореха + житото, т.е, за едно хранене - порцията жито, малко мед, 1 ябълка и 3 ореха. Трябва да се пие и много вода, по възможност гореща вода.

По начало не трябва да се яде друго по време на режима. Аз лично направих за първи път суровата версия - само жито - без ябълки, мед и орехи, но си е волево изпитание наистина. :)

Не зная каква е за теб нормата на човешкото тегло, но и аз не нося много килограми върху себе си, а нямах особени проблеми при този режим.

Със здраве!

Успех! :)

Благодарности големи, вече всичко ми стана ясно. Аз и без това си пия по 4 л много хубава изворна вода на ден, само трябва да си я сваря :). Успех и на теб и всичко най-приятно! :)

Линк към коментар
Share on other sites

а,ама само това ли са мненията за тази година????явно за годините във форума всичко се е казало за житния ражим.....

рядко влизам тук,но сега усещам ,че може би съм готова да отворя ума и сърцето си за знание.миналата година правих житен режим,но не 20,а 10 дни,много добре се чувствах.ще отговоря на e_alchemist:аз имам медицинско образование,това е изключително болонсиран хранителен режим,в продуктите,които се използват има всичко необходимо за теб и детето ти,при това в чиста форма,без консерванти и оцветители...просто ще направиш услуга и на двама ви.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Аз се включвам утре. За първи път ми е. Набавих си всичко необходимо.

Аз също. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Нека от сърцето ми любов жива да блика

Ти, Великий, Който благославяш и създаваш, оправи всичко в мен и около мен. Ела, оправи ума ми, нека право да мисли. Ела, оправи сърцето ми, любов жива да блика. Желая, Господи, със силата на Твоята Любов и Мъдрост да възраснат в мен Добродетелите, които отначало си вложил в моята душа, и аз ще приложа всичките си сили за изпълнението на Твоята Воля. (3 пъти)

Линк към коментар
Share on other sites

Учителят съветва по време на житния режим:

"През тези дни станете слънчеви хора, бъдете винаги усмихнати и не допускайте в себе си никакви отрицателни мисли, чувства и постъпки."

Редактирано от Све
Линк към коментар
Share on other sites

Днес ми е втория ден от житния режим , малко ми се вие свят , но най вероятно защото организма се прочиства от токсините. Миналата година издържах 5 дни , дано тази година да успея до края!? Оперирана ми е щитовидната жлеза, но предполагам , че няма да имам проблеми да направя житния режим.

Успех на всички! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

И на мен малко ми се вие свят, пиех по две чаши кафе дневно, сега естествено го спрях. Освен това никога по-рано не съм се ограничавала и за храна, но колкото издържа. За сега се държа. Това е почистване на тялото и на душата. Така и го усещам и ми е леко. Успех и много усмивки на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравеите.Днес ми е 4ден от поста.Казано честно въпреки скромният опит които имам с гладолечението на Пол Брег и плодовият режим на Л.Ковачева небях подготвен за повечето състояния които испитах до този момент.Първо не се чувствам гладен което е доста положително.Второ кръвното ми падна чак днес а предишните дни се чувствах леко превъзбуден.Друго нещо което наблюдавам в момента е че трудно се концентрирам.

Имам питане към постещите.Каква вода ползвате?Аз за съжеление не оспях да се сдобия с изворна и ползвам от водопровода но преварена.

Също така ще повдигна и тук въпроса с какво жито се пости?Лично аз след голямо ровене в нета избрах да грухано жито.Мисля че този пост е по скоро духовен отколкото физически.Но въпроса за житото е много интересен....с леко намигване даже мога да го оприлича на въпроса кое е първото кокошката или яицето. :3d_064:

Бих искал да попитам също така вие какви упражнения правите по време на режима.Лично аз избрах нещо по леко и не така ангажиращо и всеки ден си права упражненията от тибетците.

Мир на всичи и приятно почистване. :3d_015:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей axim! През миналите години въпросът за водата по време на житния режим беше повдиган не веднъж. Така че, ти препоръчвам да прегледаш линковете, дадени в първия пост на тази тема, от където ще събереш доста информация и ще определиш кое е най-добро за теб. Също тук въпросът за водата, която е полезно да пием е разгледан по-подробно. Аз лично най-напред също преварявах водата от чешмата. После прочетох в този форум,че е добре да се пие изворната вода Девин (нея можеш да си купиш от магазините), която също преварявах. Други съветваха да се пречиства водата с кристали... Разгледай линковете и вероятно сам ще избереш кое е най-достъпно за теб.

Аз реших да започна моя режим от 12 март, тъй като сега ми е невъзможно. Дано да имам съмишленици тогава! :hypocrite::3d_015:

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

Учителят казва,че хората,когато ядат жито не осъзнават качествата му.Те си мислят ,че ядат жито,а житото вътре в организма прави свои наблюдения.Житеното зърно се жертвува за хората,но служи на Бога. Големи духовни тайни са заключени в малкото пшеничено зрънце.За да се докоснем поне малко до тях ; трябва първо да имаме почитание към това Същество.Житния режим ,който първоначално е бил правен от Учителя, а след това и от приближените Му ученици е преследвал духовно повдигане. Употребата на грухана пшеница;житото се обработва във въртящи се метални барабани;както и меленето на пшеницата или въвеждане на други ПОСРЕДНИЧАЩИ технологий между житото и човека ,лишава и двете страни от пълен Енергиен обмен.Ще ви препоръчам като първа крачка,стоте грама житото ,с което ще се храните през следващия ден да го измивате добре в чиста вода,като го стривате между дланите си.Така обработено ще се приеме по добре от организма.

Линк към коментар
Share on other sites

Без да знам точно така стривам житото като го мия, даже започва лекичко да се люпи и ми се струва, че се измива идеално.

На мен днес ми е 6-ти ден и се чувствам чудесно, имах съмнения, че ще издържа, но се оказа обратното. Имах леко главоболие втория ден, но вече изчезна.

Много съм щастлива, че започнах режима.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...