Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Житен режим 2009


Guest azbuki

Recommended Posts

Здравеите.Днес ми е 4ден от поста.Казано честно въпреки скромният опит които имам с гладолечението на Пол Брег и плодовият режим на Л.Ковачева небях подготвен за повечето състояния които испитах до този момент.Първо не се чувствам гладен което е доста положително.Второ кръвното ми падна чак днес а предишните дни се чувствах леко превъзбуден.Друго нещо което наблюдавам в момента е че трудно се концентрирам.

Имам питане към постещите.Каква вода ползвате?Аз за съжеление не оспях да се сдобия с изворна и ползвам от водопровода но преварена.

Също така ще повдигна и тук въпроса с какво жито се пости?Лично аз след голямо ровене в нета избрах да грухано жито.Мисля че този пост е по скоро духовен отколкото физически.Но въпроса за житото е много интересен....с леко намигване даже мога да го оприлича на въпроса кое е първото кокошката или яицето. :3d_064:

Бих искал да попитам също така вие какви упражнения правите по време на режима.Лично аз избрах нещо по леко и не така ангажиращо и всеки ден си права упражненията от тибетците.

Мир на всичи и приятно почистване. :3d_015:

Правя житен режим за 9-та година и от личния ми опит споделям, че е най-добре да се прави с жито за покълване. Излезе едно ново списание - казва се "8" - във втория му брой житния режим е много добре описан.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравеите всички постещи.Въпроса които подех за житото което ползваме в поста е заради различната ичформация в нета .Вижте този саит и нека по старшите в този тип пост да си кажат мнението и да споделятдали този човек и това списание от където е цитата са деиствителни.http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=266

Защото аз лично му повярвах и се водя по него.Звучи ми доста истинско и обедително.Благодаря предварително за мнението.

Днес ми е7ден и се чувствам великолепно.Проблемите които имах на 5ден отшумяха.Лично аз не свалям кои знае колко но съпругата ми сваля по кило на ден а на нея и е за първи път да се занимава с такъв вид пости...

Успех на всички търсещи. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички съмишленици на житния режим!Днес ми е 7-ми ден и се чувствам много добре!(може би трябва да спомена, че това е първа година през която правя житния режим) Първия ден много ме боля глава, но на другия ден отмина.До петия ден се появяваха тук там леки неразположения - наболяваше ми и леко челюста вероятно от дъвченето - но сега се чувствам много добре.

А по въпроса за житото всички около мен го правят с негрухано жито и аз така!Заливам го от вечерта с гореща вода и го слагам в термос и на другия ден е готово!Но нека който има друго мнение да сподели!

Пожелавам успех на всички до края на режима! :thumbsup::angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Привет на всички :huh: ,

Докато четях постовете, ми минаха забавни мисли, по скоро теми за размисъл:

Житото е в основата режима: свързвам го с Бога и за мен е нещо като единица, начало, зародиш ...предполага развитие, т.е. творчески процес...

Ябълките са за сърцето, допълват работата на житото: свързвам ги с колорит, богатство и радост ... но с усещане за естеството им от типа "между земята и небето";нещо като 3...

Орехите хранят ума, и те допълват работата на житото: свързвам ги с есенцията на земята, завършек на процеса, нещо като 9...

По време на режима изпълнявате ли винаги точните пропорции, или ви се случва да се задоволите с по-малко от нещо? Аз лично от ябълките - по 1-2 на ден.

Успех и радостно очистване

Модераторска бележка: Моля, пишете на кирилица!

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Вижте този саит и нека по старшите в този тип пост да си кажат мнението и да споделятдали този човек и това списание от където е цитата са деиствителни.http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=266

Защото аз лично му повярвах и се водя по него.Звучи ми доста истинско и обедително.Благодаря предварително за мнението.

Благодаря за сайта axim! :thumbsup: Не бих казала,че съм много опитна в режима, правила съм го само 2 пъти до сега, но и на мен написаното ми звучи правдоподобно, още повече, че и преди като че ли ми е попадал подобен или може би същият материал. Така че ще се опитам да се придържам следващия път към него! Единственото изключение за тази година е, че ще го направя от 12 март. :hmmmmm:

И още нещо да допълня като отговор към предишния ти пост - аз също оставам само на "тибетците" по време на режима.

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

Аз също исках да се включа, но незная при проблеми със стомаха, които изискват специална диета дали ще е подходящ или не житния режим?

Линк към коментар
Share on other sites

Вижте този саит и нека по старшите в този тип пост да си кажат мнението и да споделятдали този човек и това списание от където е цитата са деиствителни.http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=266

Защото аз лично му повярвах и се водя по него.Звучи ми доста истинско и обедително.Благодаря предварително за мнението.

Благодаря за сайта axim! :thumbsup: Не бих казала,че съм много опитна в режима, правила съм го само 2 пъти до сега, но и на мен написаното ми звучи правдоподобно, още повече, че и преди като че ли ми е попадал подобен или може би същият материал. Така че ще се опитам да се придържам следващия път към него! Единственото изключение за тази година е, че ще го направя от 12 март. :hmmmmm:

И още нещо да допълня като отговор към предишния ти пост - аз също оставам само на "тибетците" по време на режима.

Привет на всички !

Миналата година правих житния режим с грухано жито, защото не можах да намеря друго - написанота в spiralata.net ме мотивира допълнително затова, защото е написано много хубаво и звучи достоверно. Тази година правя житния режим както по -предишните години с негрухано жито и се чувствам много по-радостен и по-добре от миналата година. Учителят подробно е писал как преработката на житото е донесла само нещастия на човечеството и по-духа на написаното от Него някак не ми се вярва, че житото за житния режим е необходимо да бъде грухано - та нали така се отделя зародиша от него - точно това , което носи живот. Най-добре е обаче, когато има колебание всеки да опита и по единия и по другия начин и да реши сам за себе си.

Житния режим е едно от най-свещенните неща , които могат да ни се случат в този живот и с каквото и жито да го правите в момента е прекрасно !

Пожелавам светъл ден и много вдъхновение на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също исках да се включа, но незная при проблеми със стомаха, които изискват специална диета дали ще е подходящ или не житния режим?

Аделаида, преди да пристъпя към житния режим, както и към еднодневното разтоварване в седмицата през останалото време на годината, аз също имах проблеми със стомаха - нервен стомах, гастрит и това ми носеше доста дискомфорт. Разбира се,всеки сам усеща кое е най-добро за него, но житото не мисля че дразни стомаха, ябълките даже го успокояват, топлата вода също, а за орехите не съм чувала да влияят зле!? Зависи и какви точно са проблемите ти и в каква степен на развитие!? Моите стомашни проблеми са вече зад гърба ми и определено мисля, че житният режим има своя дял за това. Повече внимание изисква захранването! Но, ако опиташ с по-малко дни в началото, за да усетиш как се чувстваш, вероятно ще вземеш правилното решение за себе си - да правиш или не житния режим.

В този ред на мисли, Аниел, ти също имаш право! :thumbsup: Та ще опитам и с грухано жито и тогава ще преценя наистина кое е по-доброто за мен! :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Привет на всички!

Аз също правя за първи път житния режим. Имах притеснения, че изобщо няма да издържа не толкова заради храната (тя даже ми идва в повече) ами заради това че няма да пия КАФЕЕЕЕЕ. Очаквах поне през първите дни да се разцепя от главоболие (както при други опити да спра кафето е ставало) и да имам доста сериозен запек, обаче ТЦ, нямам никакви проблеми, нито дори най-малко неразположение, напротив метаболизма ми се засили.

Мисля да пробвам отново през март, но този път само на жито :)

Поздрави на всички!

:3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Моника13, благодаря ти за споделения опит, аз първия ден го започнах сутринта и не ми беше зле, но прецених, че тъй като не съм си вкъщи по цял ден и пътувам доста често ще ми е трудно да го изпълня целия, а и покрай стомаха ми реших да поизчакам и просто да го направя по друго време макар и да има по-малък ефект.

Стомаха ми също като твоя, гастрит, нервех стомах. И понеже съм забелязала, че понякога като консумирам жито ми става кофти и за това реших, че не е сега момента, но след като сподели своя опит се позамислих, защото мога просто да пробвам и сама ще преценя дали да продължа по нататък.

Линк към коментар
Share on other sites

Моника13, благодаря ти за споделения опит, аз първия ден го започнах сутринта и не ми беше зле, но прецених, че тъй като не съм си вкъщи по цял ден и пътувам доста често ще ми е трудно да го изпълня целия, а и покрай стомаха ми реших да поизчакам и просто да го направя по друго време макар и да има по-малък ефект.

Стомаха ми също като твоя, гастрит, нервех стомах. И понеже съм забелязала, че понякога като консумирам жито ми става кофти и за това реших, че не е сега момента, но след като сподели своя опит се позамислих, защото мога просто да пробвам и сама ще преценя дали да продължа по нататък.

Аделаида, и аз имам проблеми с моя стомах( имам хроничен гастрит) и житния режим от 10 дни не ми понася много добре. Затова го правя два пъти годишно по пет дни и по този начин се чувствам много по добре , а и не се получават голями проблеми при захранването.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също съм фен на кафето, пия само сутрин и когато започнах режима имах волята да не мисля сутрин за дозата кофеин, но се опасявах да не ми падне кръвното. Но нямаше никакви такива работи. :)

Още малко и в петък приключва режима, аз искам да попитам освен ангелската супа как постепенно да става захранването след 10-я ден?

Редактирано от cantare
Линк към коментар
Share on other sites

Желая приятно и внимателно захранване на всички, които са направили режима и днес започват да похапват по малко.

Моята ангелска супичка сега се прави и скоро ще е готова. :)))))))

А на всички, които още не са се включили да кажа, че още не е късно, дори и само за няколко дена....

Линк към коментар
Share on other sites

аз преминах успешно през първите 10 дни,но тази година ще ги направя 20,защото не успях духовно да усетя промяната.....дали нещо не съм объркала...не зним.днес е задушница-да си помолим за душите на нашите близки и да измолим прошка от тях за всичките ни грехове.....

Линк към коментар
Share on other sites

Издържах режима като войник и отслабнах с пет кила, които трябва да наваксвам :D. Отначало беше малко трудничко, но като посвикнах и воала :). Като за първа година не е зле, днес хапнах по мъничко на по-често, но се изкуших и изядох и един шоколадов бонбон :D. Иначе беше супер, чудесно се чувствах и се надявам всички да са така. Благодаря на всички ви и успех на тепърва започващите режима! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Добри хора,искам само да споделя че този "учител" не ви мисли доброто.ХРАНЕТЕ СЕ!На човешкото тяло дневно са му нужни 114 елемента,които няма как да дойдат само от жито и орехи,а на тези от вас на които им се вие свят искам да им кажа че не е 'щото се пречиствате,а защото ви ПАДА КРЪВНОТО НАЛЯГАНЕ,защото се тъпчете само с ваглехидрати.Да не споменавам,че пращате кръната си захар на лунна обиколка(за тези,които не разбраха метафората нивата на кръвната захар скачат до небето).Има и по-лесни начини за отслабване без да измъчвате организма си....ПийЗ!

Линк към коментар
Share on other sites

Добри хора,искам само да споделя че този "учител" не ви мисли доброто.ХРАНЕТЕ СЕ!На човешкото тяло дневно са му нужни 114 елемента,които няма как да дойдат само от жито и орехи,а на тези от вас на които им се вие свят искам да им кажа че не е 'щото се пречиствате,а защото ви ПАДА КРЪВНОТО НАЛЯГАНЕ,защото се тъпчете само с ваглехидрати.Да не споменавам,че пращате кръната си захар на лунна обиколка(за тези,които не разбраха метафората нивата на кръвната захар скачат до небето).Има и по-лесни начини за отслабване без да измъчвате организма си....ПийЗ!

Всеки има право на мнение и аз уважавам твоето право на такова!Но преди да казваш нещо подобно - че Учителя не ни е мислил доброто - е добре да изпробваш и да прецениш за себе си!Аз по принцип съм с много ниско кръвно и мога да кажа,че по време на житния режим кръвното ми се нормализира и се чувствам чудесно! :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Добри хора,искам само да споделя че този "учител" не ви мисли доброто.ХРАНЕТЕ СЕ!На човешкото тяло дневно са му нужни 114 елемента,които няма как да дойдат само от жито и орехи,а на тези от вас на които им се вие свят искам да им кажа че не е 'щото се пречиствате,а защото ви ПАДА КРЪВНОТО НАЛЯГАНЕ,защото се тъпчете само с ваглехидрати.Да не споменавам,че пращате кръната си захар на лунна обиколка(за тези,които не разбраха метафората нивата на кръвната захар скачат до небето).Има и по-лесни начини за отслабване без да измъчвате организма си....ПийЗ!

Всеки има право на мнение и аз уважавам твоето право на такова!Но преди да казваш нещо подобно - че Учителя не ни е мислил доброто - е добре да изпробваш и да прецениш за себе си!Аз по принцип съм с много ниско кръвно и мога да кажа,че по време на житния режим кръвното ми се нормализира и се чувствам чудесно! :hypocrite:

Ехей Durancho благодаря ти , че си така загрижен за всички нас!

Правя житния режим от 2000г. По-принцип имам ниско кръвно и въпреки , че работата ми е доста интензивна вкл. и всекидневно по 30-40 км шофиране в София - мога да потвърдя че не съм имал проблеми с кръвното по време на житния режим. Днес два дена след режима, въпреки , че съм отслабнал с 3 кг. почувствах такъв прилив на енергия , че за 2 часа почистих сам снега и леда по улицата пред блока. :):rolleyes::)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей axim! През миналите години въпросът за водата по време на житния режим беше повдиган не веднъж. Така че, ти препоръчвам да прегледаш линковете, дадени в първия пост на тази тема, от където ще събереш доста информация и ще определиш кое е най-добро за теб. Също тук въпросът за водата, която е полезно да пием е разгледан по-подробно. Аз лично най-напред също преварявах водата от чешмата. После прочетох в този форум,че е добре да се пие изворната вода Девин (нея можеш да си купиш от магазините), която също преварявах. Други съветваха да се пречиства водата с кристали... Разгледай линковете и вероятно сам ще избереш кое е най-достъпно за теб.

Аз реших да започна моя режим от 12 март, тъй като сега ми е невъзможно. Дано да имам съмишленици тогава! :hypocrite::3d_015:

МОЖЕ ЛИ ДА ЗАПОЧНА ЖИТНИЯ РЕЖИМ ПРЕЗ МАРТ И НА КОЯ ДАТА

Линк към коментар
Share on other sites

Аз реших да започна моя режим от 12 март, тъй като сега ми е невъзможно. Дано да имам съмишленици тогава! :hypocrite::3d_015:

Ето кой ще ми е дружинка! :) На мен ми беше проблемно да започна на предната дата..... сега ще сме заедно. :)

Линк към коментар
Share on other sites

И аз съм вътре, станахме сборна дружина!!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Искам да споделя една своя "грешка". Напоследък съм под напрежение , може подсъзнателно да ми се иска времето да минава по-бързо. И така, вчера цял ден си мислих, че беше време да започна режима ( а всъщност това ще е другата сряда) и с много гузна съвест вечерта, уморена от работа, накиснах първото жито. Тази сутрин най-прилежно започнах, с утехата , че като не е в сряда , поне е в четвъртък.... докато не се усетих, че съм подранила с цяла седмица и въобще луната още не намалява.

Потърсих обяснение за това " объркване":

Житният режим може да се прави и за постигане на някои добродетели: смирение, кротост, въздържание, милосърдие, благост, търпение и др. Може да се прави за влизане в някое учебно заведение, за успешно завършване на образование, за създаване на дом и за излизане от някои трудни положения в живота. Тогава режимът се започва при нова Луна и трае пак 10 дни.

Ако Житният режим започне в четвъртък, ние ще проявим своята воля, ще придобием сила, с която ще превъзмогнем мъчнотиите, изпречили се в пътя на живота ни. Сами ще решаваме въпросите и ще работим за собственото си развитие. Режимът ще завърши в събота - деня на Бога, към когото трябва да насочим целият наш личен и съзнателен живот.

http://www.bratstvoto.net/vehadi/fr1n.html

E, моят не започна при нова Луна, но пък точно днес е много съществен ден за мен. Мисля да продължа така по интуиция и вътрешно усещане - докъдето е писано да стигна.

Какво е мнението на по-опитните?

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

При разпада на Луната е по-скоро за пречистване на организма от ненужните токсини и разбира се негативни мисли, а при Нова Луна за постигане на нови цели.

На мен много ми харесаха мотивите на започването на този режим днес, така че и аз тръгвам с теб !

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...