Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Житен режим 2009


Guest azbuki

Recommended Posts

:D радвам се... новолуние се нарича целият период от 26.02. до 11 . 03. , така ли?

П.П. В цивилизацията сме свикнали нещата да са по-малко време нови. Да се поучим - в природата дори вечната Луна е нова през половината време :D:sorcerer::smarty::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

И какво сега, самичка ли ме оставихте за 12-и март!? :3d_013::3d_130:

Не , има още 3-ма по-горе, пък и аз свършвам режима чак на 14. 03. :3d_122:

Линк към коментар
Share on other sites

Във връзка с поста на "късметче" за житен режим при пълнене на луната, искам да споделя една опитност. Някъде преди Коледа, съвсем целенасочено започнах режима след новолуние. Една много напрегната за мен служебна ситуация с неизвестен край се разреши успешно на шестия ден от режима ми. От този опит установих ,че е от изключително значение, човек да е много осъзнат през този период и нито за миг да не забравя поддържането на чисти мисли,чувства и постъпки .

Имам брошурка от Светозар Няголов (Ученик на Дънов) "Хранене пост и житен режим". От там останах с впечатление, че винаги през годината може да се прави житния режим, а най-вече когато "човек се намира в тягостно състояние на душата и духа или има най-големи противоречия и страдания".

Житния режим може да се прави и за постигане на някои добродетели.

Ето и друг цитата от книжката:

"При пълнене на Луната житния режим помага на човек да постигне високите си желания и намерения, отправени към ръководството в човешкия порядък. Човек може да стане директор, министър, управник на държавата. НО в духовно отношение той трябва да стане цар на себе си - на своите мисли и чувства и постъпки и така да бъде неуязвим за човешкия порядък и неговите закони".

Успех на Късметче ! :)

Линк към коментар
Share on other sites

"При пълнене на Луната житния режим помага на човек да постигне високите си желания и намерения, отправени към ръководството в човешкия порядък. Човек може да стане директор, министър, управник на държавата. НО в духовно отношение той трябва да стане цар на себе си - на своите мисли и чувства и постъпки и така да бъде неуязвим за човешкия порядък и неговите закони".

Успех на Късметче ! :)

Благодаря! Успех на всички!

От личен опит установих, че при житния режим може да има затруднения, които се преодоляват много мъчително, ако по това време човек се натовари с чужди или свои негативни преживявания, но също - и по-важно, защото това е трудно да се неутрализира - ако е подложен на замърсявания от околната среда, в моя случай - облъчване от антените на ретланслаторите... и особено пък ако тези негативи съвпаднат!

Бъдете внимателни!

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Нека от сърцето ми любов жива да блика

Ти, Великий, Който благославяш и създаваш, оправи всичко в мен и около мен. Ела, оправи ума ми, нека право да мисли. Ела, оправи сърцето ми, любов жива да блика. Желая, Господи, със силата на Твоята Любов и Мъдрост да възраснат в мен Добродетелите, които отначало си вложил в моята душа, и аз ще приложа всичките си сили за изпълнението на Твоята Воля. (3 пъти)

Нека от сърцето ми любов жива да блика

С поздрав за всички, които днес започваме житния режим и за всички, които вече са минали или сега минават през него.

Моля споделете кои молитви, формули и песни са били и са с вас по време на житния режим.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз се нареждам до провеждащите житния режим по това време. Започнах от днес във ведро настроение, сякаш усещам празника на душата си! :3d_015:

Ще споделя с вас това, което си казвам не само по време на житния режим, но усещам силата на думите най-вече тогава:

Господи, ние ти благодарим за хубавия живот, който си ни дал. Ние ти благодарим за този свят, който си създал. Ние искаме да живеем по новия начин, по закона на Любовта, която си внесъл в душите ни. Нека Твоята светлина озари умовете ни, да разрешим въпросите, които седят пред вратата на нашата душа!

(За съжаление не си спомням името на беседата, от която съм взела ги взела! :3d_054: )

Разбира се, преди да започна, казвам: "Господи, приеми ме в лечебницата на природата за 10 дни!"

Много ми хареса формулата, която Донка е дала, така че тази година ще използвам и нея!

И нека да бъдем слънчеви хора, както Учителя ни завещава! :3d_038:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Приятели на форума,

По-нагоре в темата, прочетох че някои от вас практикуват "упражненията

на тибетците" по време на режима (може би и не само по това време.. ),

но набързото ми претърсване в Интернет намери само това:

http://zashto-kak.hit.bg/tibet.htm

За същото нещо ли говорим или за други?

Поздрави + много любов и радост,

Л.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Приятели на форума,

По-нагоре в темата, прочетох че някои от вас практикуват "упражненията

на тибетците" по време на режима (може би и не само по това време.. ),

но набързото ми претърсване в Интернет намери само това:

http://zashto-kak.hit.bg/tibet.htm

За същото нещо ли говорим или за други?

Поздрави + много любов и радост,

Л.

Точно за тези упражнения става въпрос. Аз ги правех близо две години и мога да кажа за ефекта който почувствах върху себе си - във физически план почувствах, че мускулатурата ми се стяга, усетих прилив на енергия - до края на деня имах тонуси настроение, не чувствах вялост, а в духовен - усили се волята ми, по лесно отстоявах личното си мнение и го осъзнавах, успявах да казвам "не", без да се усетя предприех действия за решаване на въпроси и проблеми, за които до този момент съм имала само намерения и съм отлагала във времето.

Поотпуснах се ще трябва и аз да ги подхващам :-)препоръчвам ти ги, още повече, че не отнемат много време, единствено ти е необходима малко воля всяка сутрин да отделиш 3-5 минути.

Успех,

Сев

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Отминава и петият ден на житния режим, който започнах на 12 март. От прочетеното стана ясно, че след 5-я ден започва възобновяването на клетките, които до сега са се чистили. След главоболието през първите 2 дни, получих леки болки в кръста, но иначе се чувствам прекрасно и всяко мое действие е много точно и премерено, както никога до сега. :hypocrite: Далеч по концентрирана и експедитивна станах изведнъж, чак не мога да се позная! :feel happy:

А вие, които провеждате режима по това време как сте?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Отминава и петият ден на житния режим, който започнах на 12 март. От прочетеното стана ясно, че след 5-я ден започва възобновяването на клетките, които до сега са се чистили. След главоболието през първите 2 дни, получих леки болки в кръста, но иначе се чувствам прекрасно и всяко мое действие е много точно и премерено, както никога до сега. :hypocrite: Далеч по концентрирана и експедитивна станах изведнъж, чак не мога да се позная! :feel happy:

А вие, които провеждате режима по това време как сте?

Ами аз съм още назад, защото на мен днес ми е втори ден. Не можах да го започна с Вас, защото бях на път, но вчера реших, че никога не е късно и го започнах.

Вчера бях супер, никакво главоболие, никаква слабост, даже цял ден чистих в къщи и шетах, но въпреки това се чувствах прекрасно. Започнах режима с радост и готовност. Следващите дни пак ще пиша.

Линк към коментар
Share on other sites

Мен ме болят венците от дъвчене на житото, макар и да е грухано :-). Така че се

наложи днес обедната и вечерна порция, да си ги сваря.

Иначе като хапвам жито и някоя ябълка (макс. 1-2 на ден) не се чувствам гладен, даже

понякога не ми се е ядяла третата порция... Понякога мед и орех хапвам.

Стурва ми се че не пия достатъчно течности, което мисля че не е добре, но не ми се

пие особено.

Поздрави на всички и ползотворен режим!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също се чувствам доста сита. Преди да започна режима не знаех дали няма да изпитвам глад, но и аз така, последната порция жито ми е множко понякога. Но течности пия доста.

Малко ми се вие свят, но не е нещо фрапиращо. Интересното е, че около обед ми се доспива и ми се прилягва, но 15-20 минути са ми достатъчни.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, и при мен понякога се получава засищане от по-малко порции, но съм установила,че зависи от интензивността на ежедневието ми.

Мен ме болят венците от дъвчене на житото, макар и да е грухано :-).

Предните години правих режима с негрухано жито и при мен се получаваше дискомфорт с венците, но тази година с груханото нямам проблем. То си става почти като сварено. Да не би аз да го държа по-дълго време в термоса!? Имате ли представа дали има ограничения за това време?

Линк към коментар
Share on other sites

Днес е 10-ят ден от житния режим, който проведох тази година.Чувствам се отлично, а на котлона ми къкри почти готова ангелската супичка. :P Радвам се,че приключвам точно в навечерието на Пролетното равноденствие, макар и да не спазих изискването да се прави през м.февруари.

Поздравявам всички с настъпването на Пролетта и ви желая нови сили и нови мигове на радост и щастие! :3d_015::3d_043:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Аз изсарах 5 дни от житния режим, защото дори да не исках, обстоятелствата валожиха неговото прекратяване.

Но въпрки всичко съм доволна, че можах да изкарам и 5 дни.

Интересното беше, че всеки изминал дан ми се ядеше все по - малко и все по-малко, даже малко се стреснах...че въобще ще спре да ми се яде...

Но вече имам апетит.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

„Засега по-здравословна храна от житото няма. Обаче тъй както днес мелят житото и приготовляват хляба, голяма част от хранителните му вещества се губят. Меленето на житото е човешко изобретение. В бъдещата култура воденици няма да има. Когато житото се мели, голяма част от маслата, както и от хранителните му сокове изчезват. След като смелят житото, турят брашното в чували, дето стои по пет–шест месеца. Това брашно вече не е живо. То е изгубило всякаква жизненост, всякакъв живот от него изчезва. Житното зрънце съдържа в себе си потенциална енергия, която като влезе в организма на човека, се превръща в кинетическа. В житото се крият най-мощните, най-благородните сили на живота. Житното зърно е емблема на човешката душа.“

Петър Дънов - Малка книга за здравето.

10 дни на жито пречистват тяло и дух

Редактирано от Ася_И
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...