Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Диляна Колева

Съзерцанието

Recommended Posts

В съзерцанието просто осъзнаваш красотата на битието. Онези лъчи на залеза в Родопите или плъзването на охлювчетата по плочника след летния дъжд - осъзнаване без оценяване, без логика и определяне. Сливане с красотата на великото, изразена в най-малкото и ежедневно чудо на живота. Тогава знаеш...всичко. Тогава си част от всичко. Тогава си капка в океана, неделима част от него, но и океанът е част от теб, малката капка. Тогава обичаш - просто така. Тогава светиш - отвътре. Тогава силата тече през теб - но онази, безкрайно фината и нежна сила...на слабостта, на смирението...

Сподели това мнение

В съзерцанието просто осъзнаваш красотата на битието. Онези лъчи на залеза в Родопите или плъзването на охлювчетата по плочника след летния дъжд - осъзнаване без оценяване, без логика и определяне. Сливане с красотата на великото, изразена в най-малкото и ежедневно чудо на живота. Тогава знаеш...всичко. Тогава си част от всичко. Тогава си капка в океана, неделима част от него, но и океанът е част от теб, малката капка. Тогава обичаш - просто така. Тогава светиш - отвътре. Тогава силата тече през теб - но онази, безкрайно фината и нежна сила...на слабостта, на смирението...

Аз му казвах вдъхновение,а то било съзерцание....:thumbsup:

Сподели това мнение

Орлин както винаги е открил най- точните думи thumbsup.gif. Аз не бих могла да се изразя така че да не загубя част от магията. Просто с всеки опит да обясниш усещаш как нещата се скриват на дълбоко и от вън всичко се обезсмисля. Мисълта ми беше, че на моята скромна личност и е проблем точно обратното да събере този свят и да се концентрира в него и доста сериозни проблеми съм си имала по този повод. Се моа си изчезва и я няямааааа т.е. рее се някъде в облаците независимо какво положение заема в пространството особено пък ако се вози в нещо и останалата част от обкръжението което си няма хабер от понятие от спиране на вътрешния диалог например просто изпада в нервна криза. Мхм от малка съм си такава обаче с годините мога да се похваля с малък успех в концентрацията и събирането на света около себе си :)))

Редактирано от Eлф

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега