Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Съзерцанието


Recommended Posts

В съзерцанието просто осъзнаваш красотата на битието. Онези лъчи на залеза в Родопите или плъзването на охлювчетата по плочника след летния дъжд - осъзнаване без оценяване, без логика и определяне. Сливане с красотата на великото, изразена в най-малкото и ежедневно чудо на живота. Тогава знаеш...всичко. Тогава си част от всичко. Тогава си капка в океана, неделима част от него, но и океанът е част от теб, малката капка. Тогава обичаш - просто така. Тогава светиш - отвътре. Тогава силата тече през теб - но онази, безкрайно фината и нежна сила...на слабостта, на смирението...

Линк към коментар
Share on other sites

В съзерцанието просто осъзнаваш красотата на битието. Онези лъчи на залеза в Родопите или плъзването на охлювчетата по плочника след летния дъжд - осъзнаване без оценяване, без логика и определяне. Сливане с красотата на великото, изразена в най-малкото и ежедневно чудо на живота. Тогава знаеш...всичко. Тогава си част от всичко. Тогава си капка в океана, неделима част от него, но и океанът е част от теб, малката капка. Тогава обичаш - просто така. Тогава светиш - отвътре. Тогава силата тече през теб - но онази, безкрайно фината и нежна сила...на слабостта, на смирението...

Аз му казвах вдъхновение,а то било съзерцание....:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Орлин както винаги е открил най- точните думи thumbsup.gif. Аз не бих могла да се изразя така че да не загубя част от магията. Просто с всеки опит да обясниш усещаш как нещата се скриват на дълбоко и от вън всичко се обезсмисля. Мисълта ми беше, че на моята скромна личност и е проблем точно обратното да събере този свят и да се концентрира в него и доста сериозни проблеми съм си имала по този повод. Се моа си изчезва и я няямааааа т.е. рее се някъде в облаците независимо какво положение заема в пространството особено пък ако се вози в нещо и останалата част от обкръжението което си няма хабер от понятие от спиране на вътрешния диалог например просто изпада в нервна криза. Мхм от малка съм си такава обаче с годините мога да се похваля с малък успех в концентрацията и събирането на света около себе си :)))

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...