Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

В петък по скат от 19.30 ще има диспут с Вергиния Георгиева и ''омекотеното гладуване'' срещу превърженици на класическата медицина.Днес,пак от толкова ще са само последните като гости в студиото.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравей Сейдар!

Извинявай за закъснелия ми отговор.Относно "водното ми гладуване" ще ти кажа разбира се.Значи аз не го правих дълго време,беше 15 дни,но преди това се "подготвях" 2 седмици като ядях само домати,краставички..и от време на време малко сирене.Чувствах се отлично,нямах абсолютно никакви проблеми,като изключим налепите по езика ми,които имах в началото,но това е нормално.

Но ..правила съм го само един път,другите пъти пак съм пробвала,но издържах само по няколко дни и после не успявах да се сдържа и посягах към някой плод.Решила съм пак да го направя,но след Великден,сега съм на плодове и чай.Молитвите и медитацията помагат неверояно много за това разбира се.

Отоносно постите,съгласна съм,че постите за душата/чисти мисли и постъпки/ и постите за физическото ни тяло,чрез които духа и волята да надделеят над материята,трябва да се съчетават.Макар че първите би трябвало да прилагаме непрекъснато.

Поздрави :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Guest!

Аз писах като Катерина, преди да ми се потвърди регистрацията.

Колкото до гладуването, намери, ако можеш книгата, която съм цитирала (скоро я видях на един щанд със стара литература), прочети обясненията там - спазвах всичко, което е писано. За съжаление книгата не е у мен и не мога да ти цитирам какъв е точния режим.

Относно уринотерапията, пиех сутрин от първата урина, средната струя, така, както го е описал Малахов - нечетен брой глътки, различен брой, когато колкото можех, но примерно между 5 и 9. За режима на хранене не помня да съм спазвала някакви сеирозни ограничения, но избягвах на обед в службата да ям банички и други тестени закуски, гледах да си нося от къщи най-различни салати.

Опитах се да правя и клизми с урина, но не усетих някакъв забележим резултат, така че се ограничих до 2-3 пъти, колкото да пробвам.

Между другото, споделих с майка ми какво правя (живеех отделно от родителите си) и тя след време ми каза, че имала някакво кистозно образувание (гинекологично), отвън се напипвало като топка. Започнала да го налага вечер с компреси и постепенно спаднало.

Друго, което мога да кажа, е, че мъжът ми в момента си прави прочистването на носа, описано в книгата на В. Евтимов и е много доволен, но аз с тази бременност само като си го представя... :wacko:

Успех с гладуването и пречистването, когато ми дойде времето и аз ще го направя :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,Марго(или добър вечер всъщност)!

Ами Марго,то това гладуване на което си се подложила не е било много по Пол Брег.Въпросът е колко дни си била поставила като цел.15 дни е някъде към втората ацидозна криза,макар че за мен тя е доста спорен въпрос поне за сега.Употребяваше ли като ,да кажем, спомагателни средства клизми,английска сол ?

Работи ли през този период,упражняваше ли някаква физическа или пък умствена активност?Това влияе доста на душевния комфорт при гладолечението.

А през другите гладувания от по няколко дена?Те в какъв отрязък от време и в какъв интервал едно от друго са провеждани?

И дали между тях,преди или след е имало диетични режими(не като въведение към гладуването)?

Твоето първо гладуване-за решаване на здравен проблем или за духовно прочистване бе?

И,Марго,това не е баш в контекста,но в медитацията включваш ли и нещо от йога-....Ползваш ли хатха-йога,ушу и т.н. за ''разгъване'' и др.подобни.

Ходила ли си на курсове при В.Евтимов?

Поздрави,Ваисов!

Редактирано от Иви
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Аз самата от доста време се замислям дали да не пробвам метода с гладоле4ението.Имам доста болежки и саответно пиа доста хапове.От вси4ки лекари,които съм посе6тавала чувам едно и също.И то е,че не бива да ям това,това и това.И като се замисля реално,пак се стига до гладоле4ение.И понеже вече ми е ПИСНАЛО да ходя по всевъзможни доктори,може би,в крайна сметка наистина ще взема да пробвам и ТОВА.Със сигурност знам 4е няма да ми навреди.Химията,която поглъщам със сигурност е по-лошия вариан от едно ТОТАЛНО пре4истване.Така,4е само напред и нагоре.Успех на вси4ки! :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Сейдар!

Отново се извинявам за закъснелия ми отговор :)

И така-относно 15 дневното ми гладуване, през което бях само на вода,не съм си определяла срокове.Пък и никога не си поставям такива,действа ми като ограничение.Та мисълта ми беше,че просто започнах и не знаех колко дълго ще продължи това.Чувствах се отлично както ти казах,не съм изпитвала никакъв дискомфорт.Ходех на работа,но това което работех тогава не беше свързано с особено висока физическа активност.Не съм употребявала спомагателни средства,нямаше нужда от това.

Не знам защо мислиш,че това не е било по системата на Брег..съсгласна съм дотолкова доколкото той препоръчва дестилирана вода,а аз пиех минерална.

Що се отнася до диетичното хранене-незнам дали ще отговоря точно това,което ме питаш ти.Но по принцип не ям месо,риба,храна съдържаща бяло брашно,бяла захар,сол,не използвам подправки,не ям пържена храна,газирани напитки..Ако това имаш предвид под диетично хранене то отговора ми е "да".

Относно другите гладувания-нямам определени дни,интервали.Просто ги правя,когато почувствам,че тялото или душата ми се нуждае от това.Обикновенно са около 5 дни,но някога повече,друг път по-малко,не мога да ти дам конкретен отговор на това.

Не съм ходила на курсове при Евтимов.Това,което знам и практикувам основно съм научила от учението на Шри Чинмой.

Медитацията е важна разбира се,много помага за това-концентация,мисъл,дишане.

Надявам се,че съм успяла да отговоря на всички въпроси.

Поздрави :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Здравейте!

Не съм прегледала всички мнения и се извинявям, ако повтоя някого, но намерих нещо, което сигурно ще Ви бъде интересно:

http://www.spiralata.net/nakratko/sun.html

Става въпрос за хранене със слънчева енергия.

:angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Здр Севдалина,

благодаря за линка :).

Мога да потвърдя "феномена Хира Ратан Манек" до голяма степен. Поддържам контакт с този човек, той има и свой сайт (www.solarhealing.com). Познавам и други подобни случаи (напр. на Michael Werner, на Rolf Hechtenberg и на др.). Учителят също е давал насоки за такова хранене, но доколкото съм срещал, той не ги е разкрил на българите, а само на някои посветени негови ученици (българската глава била "прекалено дебела" ... цитат по памет) :). Имайки предвид познанията на съвременната квантова механика, такива феномени не са вече толкова действително учудващи. Материята стои на края на 1 000 000 "енергийни информации" - според физика и носител на Нобелова награда Карлос Rubbia.

Любов + Светлина + Мир + Радост

:):smarty::thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Здравейте, приятели!

Севдалина, много ми хареса информацията. Даже си помислих , че и по темата за Изгрева на Слънцето ще е добра.

Любо, благодаря за допълненията.Е това си е ..умник до умника, майно льо... :thumbsup2:

:hypocrite: Любов+Светлина+Мир+Радост

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:

Добавям нещо което не видях в статията, но което се препоръчва от самия X. Р. Манек, както и от Учителя (предполагам): гледането в Слънцето се прави или сутрин при Изгрев, или вечер при Залез, тъй като тогава ултравиолетовите лъчи (UV - които могат да наранят очите) не могат да наранят човешкото око.

И още нещо. Това "хранене без физическа храна" е познато в много култури. В Китай напр. му викат "би-гу"...

Игриво, смирено и блажено да ви е.

:harhar::hypocrite::angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Севдалина, благодаря ти и аз за ценната информация - изключително вдъхновявящо!

Бих искала и аз да кажа няколко думи относно гладолечението. Моя приятелка, колежка имаше миналата година гинекологични проблеми - да си го кажем - злокачествен тумор на яйчниците. И друг път беше имала здравословни проблеми и всеки път се оправяше с лечебен глад по Лидия Ковачева. След последния случай тя заяви на лекаря, че преминава на стриктен лечебен глад (на плодове и захранване със зеленчуци), а той направо я Предупреди, че Няма шанс и не може да избегне операцията, добре че е инат (!), защото много хора биха се смазали от подобна реплика! След 20 дни тя отива на контролен преглед и го изумява - няма и помен от болестта!! През този период наблюдавах промените в нея...тя не е особено заинтересована от духовни практики, но виждах, че гладолечението наистина й оказваше благотворен ефект във всякакъв смисъл и я изчистваше и физически и душевно, беше жизнерадостна, Променена, истинска..

Бих искала да добавя нещо..Знаем общо взето, че болестите се появяват първо на фино енергийно ниво - същото се отнася и за всякакви злополуки, които някои окачествяват като случайни. Те са предупреждение за нещо, което се нуждаем да променим. Те са сигнал до колко сме прекъснали нашата божествена връзка. Изключително ценна е по мое мнение помощта на Луиз Хей, която проницателно и професионално насочва проблемите на здравето с душевните нагласи. Същото се отнася и за една от участничките, които по-горе питаше за камъни в жлъчката, които се свързват с язвителност, тежки мисли, укори, гордост. В крайна сметка нали по важно е да уловим и излекуваме причината!? Лазарев в "Диагностика на кармата" засяга именно този проблем (впрочем този уикенд той ще изнася лекции в София, ако някой се интересува) и това, че насочим ли се да лекуваме дадена болест без да осъзнаем действителните причини, тя само се измества в друг план, без да изчезва като проблем. Това за лечението, а от гледна точка на всякакъв вид пречистване смятам гладолечението за много успешно (за свой опит не споменах, но друг път).

Сърдечни поздрави на всички! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Интересно е това,което прочетох по отношение на гладолечението. Съвсем естествено е да има недоверие към метода,но това не бива да притеснява тези,които вече са на пътя.Не напразно се казва-ние сме това,което ядем.Ако един човек иска да продължи да живее по начин на който на него му е удобно-никой не може да го убеди в обратното;ако го е страх,че ако намали храната ще се разболее как да го убедим в обратното.В този смисъл този сайт е полезен само,за тези,които се колебаят,за тези,които все още търсят и вече по някакъв начин се хранят рационално и най-подходящо за нуждите на организма си,без да го натоварват "организма". Необходимо е да знаят,че в момента в който започнат да се хранят н-р вегетариански или разделно или балансирано или както искате го наречете ще имат доста трудности и това лесно може да ги принуди да се откажат. Затова е необходима поткрепа от някой,който е минал по този път. Естествено е това да е Д-р Емилова и нейния екип или други варианти удобни за вас.Разбира се много неща могат да се кажат още ....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Доктор Емилова е прекрасен специалист - притесняват ме само скъпите и услуги...Чух за някакви фантастични за България суми дори за кратък престой в клиниката и. А в началото на практиката и постъпките и бяха продиктувани от искрено желание за помощ и безкористност. лед време обаче цената на помощта и неусетно се повиши, а после направо скочи до небесата. Интересно как човешките ценности и хуманността могат да бъдат свеждани до пазарната икономика и бизнеса! Да живеят плодовете и чаят - слава Богу че и без търговци като Емилова можем да се лекуваме и гладуваме! :):dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Гладуването лекува и на фин план, защото когато се лишим от храна, прекъсваме една основна зависимост от материалният свят, укротяваме желанията си и се смиряваме. Аз съм се запуснал и искам пак да положа малко усилия с гладуването. Те са радостни, особено когато човек има съмишленици като вас в този прекрасен форум.

Познавам жена, която с 15 дни гладуване на череши и компреси с урина излекува рак на гърдата. Тя е привърженик на Малахов. Сигурен съм че с гладуване, молитва и медитация(тоест с намиране причините на болестта(самоанализ) ) могат да се излекуват много болести! :) А и поддържа духът и ума свежи, а тялото младо и бодро. :):feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

От известно време моят чудесен приятел ме агитира да направя един курс на глад. Още не знам как ще стане тая работа практически, но се настройвам полека-лека. Засега психически, а като наближи, ще се настройвам и чисто органически - намалявайки храната /която по принцип си ми е намалена, наяждам се с малко/. Май от "Сила на живот" преди 4-5 г. свикнах с начин на хранене, от който отвикване няма - не закусвам, сутрин нямам желание за хранене, пия кафе, чай, евентуално някой плод. Обядвам (ако не съм гладна, просто заради ритуала и почивката :)).Вечерям си нормално.

Задавам си следния въпрос - гладът универсално лекарство ли е?

Аз самата няма какво да лекувам, нито имам излишни килограми, по-скоро да отстраня някои смущения в организма си.

Не се страхувам от усещането за глад, нито от захранването после, а най-се стресирам от факта, че ще ми липсва ритуалът на хранене. Как мислите, уместно ли е да се гладува, докато се ходи на работа? А ако стане прилошаване? Ще пробвам след някой месец и ще ви кажа какви са резултатите.

Мисля като начало веднъж седмично да карам на плодове. Относно течностите имам проблем, защото съм като камилче и не ми се пие. Надявам се при липса на храна стомахчето да иска да приема повече от 500 мл. течности дневно :)

Линк към коментар
Share on other sites

Постът е наистина мощна магическа панацея - дълбоко вярвам в него, с всяка клетка от тялото и съществото си! Разбира се, ако сме болни, е по-лесно да го практикуваме, защото неволята ни заставя. Но далеч по-добре е да го правим за профилактика! Гладът подмладява, съживява, прави умът светъл и силен, сърцето чисто и свободно. Очите се изчистват и блясват - а очите са огледало на душата, нали? При мен, дори и при дву-три дневен глад става една силна естествена почти автоматична вътрешна пренаредба на ценностите - малките грижи и тревоги, дребните стремежи и привързаности се свличат като тежка пелерина от раменете ни и душата ни се възрадва, започваме да виждаме света през нейните очи. Силно се смиряваме, с това благородното любящо, християнско смирение, пълно с Любов и всеприемане. Благодарение на усилията при въздържането от храна се получава една постиянна умствена концентрация и волево усилие, което естествено ни центрира въвъ вътрешният ни център! Човек преосмисля, или по-скоро преусеща света - пада стреса и забързаността! Всички болести, както и техните наченки - на физическо и духовно ниво - се топят - и поради физическото пречистване, и поради менталното откъсване от преходността, което естествено се случва! Добре е да се пие повечко вода, непременно гореща - поне през първите няколко дни, за да се пречисти органисзмът! Ако се прави само на вода - коетое най-действено и мощно, а и е единственият истински глад(другото е режим), поне два пъти седмично е добре да се правят клизми с топла вода. Клизмите се правят, защото перисталтиката спира и фекалиите стоят и тровят организма. Ако на някой не му се прави клизма - прави се йогийстката санкха праксалана - както казва Любо - пие се 1-2 вода с малко сол(за да не мине през бъбреците), върти се стомаха с наули упражнението, и става невероятна естествена клизма. Въобще, клизмата, сама по себе си е много силно лекуващо средство - много болести идват от застоят на фекалийни маси в червата - особено при тези с забавена перисталтика(колит, лениви черва) клизмата е силно препоръчителна, не само по време на глад. Аз не съм я правил отдавна, но си спомням че когато я правех редовно преди време, след това просто ми светваше. Ако някой не желае да прави пълен глад, то този на плодове също върши работа. Аз лично обаче не го харесвам защото се дразня от плодовете - в смисъл че те поддържат апетит, и ми е по-мъчително от пълния глад. Както казвате по-горе, сексуалното въздържание също е важен спътник на поста. Въпбще постът се прави както на физическо ниво, така и на мисловно и емоционално! Да живее постът. Аз наистина се бях запуснал в това отношение, но сега кой знае защо - може би шоради участието ми в този форум, в мен се събуди силно желание за това. Февруари - житен режим; март, април - един по-продължителен пост! Ех, само и да се науча да захранвам правилно ... моля ви помогнете ми за това - напишете още съвети в темата за захранването. Както казва Иван - има си време за пост, и доколкото знам, най-доброто е пролетта - тогава чистенето е най-силно. И, според Учителя се почва след пълнолуние. Както писахте по-горе, при гладът се чистят всички натрупани на клетъчно ниво отрови, медикаменти - те предизвикват при някои кризи - и тези кризи са само радостен знак че се чистим и сигурен показател, че всичко е наред и трябва да продължим. Аз лично никога не съм имал кризи, освен тези на астралното тяло - страстта към сетивното удоволствие от храненето ... :) !

Много е важно човек да е дълбоко убеден в ползата на поста, да е позитивно настроен, иначе резултатите са съмнителни. Трябва да се знае, че едно време хората са умирали след три дневно лишаване от храна - първо, поради убеждението си че ще стане така - мисълта е по-мощна сила, отколкото предполагаме, и второ, поради епохата - сега психичната атмосфера е много наситена и човек може без храна много по-дълго отколкото преди! Аз познавам занимаващи се с йога, които са правили 60 дни, без никакви усложнения. Живял съм заедно с хора, които правеха по 40 дни глад, като продължаваха ежедневните си задължения. И мога да ви кажа, че някои от тях, на възраст над 50 години, изглеждаха като на 35. Ритмичен пост, оптимизъм, хармоничен светъл живот - имаха чар на магьосници. А и си бяха такива. Както мъжете, така и жените. Е, разписах се - Обичам ви! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:D

И аз познавам хора които не са се хранили по 40 дни и са още живички. Да така е, става, знам го. Даже са ходили на работа сред другите хора и никой нищо не забелязва. И са готвили храната на цялото семейство, че и на кучето даже и не са хапвали нито троха... :thumbsup1: При това няма никакви странични ефекти.

Питал съм как става този велик номер и отговора е бил много простичък : ..Било записано в канона на православния календар. Захранването ставало по обратен ред и се следи да се пази човек докато пише в календарчето .."Отдание на празника " ( според вида пост и продължителноста на отданието е различна.

Имаш право Орлине, по-сложно е захранването, защото когато преключиш с Поста вече имаш нещо в Душата си( Духовни парички), което Сатаната гледа да докопа по всевъзможни начини. Когато пости Човек се пази от себе си, а когато се отдава на Поста се пази "имането" от Бога. ..... :))))) Много трудна работа в едно социално общество, което търси само къде е ...енергията та енергията... ( имаше едни политици непрекъснато повтаряха .."дайте си енергията за да ви управляваме" ..) ...:))))) Да-да , който иска енергия да отиде при Бога да си я получи от него и да види колко "струва" тази енергия. И после да си я управлява на воля колкото иска. И аз така мисля , че да Постиш в социалното общество е много..много ...много сложна работа. Лично се чувствам неподготвен да давам на други да живеят от мене и вместо мене, щото не съм светец още... имам си и аз недостатъци.

Линк към коментар
Share on other sites

:sorcerer:

Здравей, Иво!

Първото ми (и единствено сериозно проведено) гладуване беше доста отдавна - през януари - февруари, 1990 г. Тогасва ми попадна една книга "1001 въпроса и отговора за природосъобразен живот". Стреиктно спазвах препоръките там - очистителни процедури, чай и плодов сок (аз си изцеждах сок от ябълки). Продължих около 10 дни и след това може би 7-8 дни захранване.

Резултатите бяха много добри - чувствах се пълна с енергия, а си взех и изпитите отлично (бях в сесия). Не съм имала проблеми с чувство на глад, нито със захранването.

Доста по-късно опитвах на няколко пъти, но още първия ден се появяваха болки в стомаха и не си наложих да продължа.

Опитвах се да правя прочистването на стомаха (по Венцислав Евтимов - с гореща вода, подсолена), но не се получи - явно нещо съм объркала.

Преди няколко години ми попадна книгата на Малахов за очистване на организма. Пробвах очистване на черния дроб със зехтин и лимонов сок. Не почувствах разлика (може би защото съм здрава и нямам проблеми), но се надявам да се поизчистил малко.

През януари - февруари, 2003 година, си проведох един курс уринотерапия (пак по книга на Малахов). Трябва да кажа, че съм много доволна. Отслабнах малко, но не това е основното, а по-скоро промяна в настроението и в начина, по който се чувствах (което е признак за очистване на организма). След 4 месеца (през юни) забременях (а преди това около година не можех, макар че не сме правили изследвания да търсим причината).

Сега отново съм бременна и през май (живот и здраве) ще се роди второто ни дете.  Възникна обаче и един здравословен проблем, провокиран от двете последователни бременности, в комплект с наднорменото ми тегло - появиха се камъни в жлъчката. Казаха ми, че когато се роди детето, изходът бил да ме оперират (лапароскопски) и да ги извадят. Моля ви, ако някой има информация или личен опит как мога да се отърва от тези камъчета без хирургична намеса, нека ми пише!

Сигурна съм, че има начин, но не го зная. Ако някой знае, да каже.

Благодаря ви!

<{POST_SNAPBACK}>

:thumb down:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Доктор Емилова е прекрасен специалист - притесняват ме само скъпите и услуги...Чух за някакви фантастични за България суми дори за кратък престой в клиниката и. А в началото на практиката и постъпките и бяха продиктувани от искрено желание за помощ и безкористност. лед време обаче цената на помощта и неусетно се повиши, а после направо скочи до небесата. Интересно как човешките ценности и хуманността могат да бъдат свеждани до пазарната икономика и бизнеса! Да живеят плодовете и чаят - слава Богу че и без търговци като Емилова можем да се лекуваме и гладуваме! :)  :dancing yes:

<{POST_SNAPBACK}>

Разбира се че са скъпи,и това което казвате за началото,че е продиктувано от искрено желание за помощ е така.Въпроса е има ли тя алтернатива и каква е тя.За София е Д-р В.Георгиева от Банкя.Разбира се необходима е огромна работа за да се променят хранителните навици на един човек.И по повод търговците се сещам за един израз:Изгонете търговците от храма!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Гладолечението по принцип се прилага само със знанието на специалист ,когато става въпрос за формата на лечение.Но когато е с профилактична цел -може да се провежда от всеки един човек за период от 24ч.до 72ч. в строг вид-само на вода и още 48 до 72ч. в омекотена форма.С гладолечение аз успях за 4мес. да сваля близо 28кг.от теглото си което бях натрупала по време на бременноста си ,а заедно с това се отървах и от 8-годишен упорит запек.Мисля ,че това никак не е малко имайки предвид напълно иначе здрав организъм .НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ-ЗАХРАНВАНЕТО Е НАЙ-ВАЖНО.УСПЕХ!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Горещо ви препоръчвам гладуването като метод за профилактика на заболявания, прочистване на организма, подмладяването му и продължаване на живота. Аз самата нямам никакви заболявания, слава Богу, нито излишни кг. , даже съм под нормата, но съм любопитно човече и когато излязоха първите книги по въпроса, преди повече от 10-ина години, реших, че това е интересно и трябва да се изпробва. Правя го вече поне 10 години и трябва да ви кажа, че резултатът е възхитителен. Отначало започнах с кратки курсове от по 2-3 дни, като постепенно удължавах сроковете на гладуване и сега гладувам по 12 дни, като карам само на вода, без да се изморявам, ходя си на работа и това въобще не ми пречи, напротив-чувстваш се пълен с енергия, имаш чувството, че ще полетиш всеки момент, умът ти се изчиства от всички лоши мисли, концентрира се и работи много по-бързо, изпитваш само най-красиви чувства, стопяват се всичките ти съмнения и предразсъдаци, въобще една идилична картинка се заформя, но си е точно така, който го е изпробвал, лично се е убедил в това. Можеш да гладуваш в каквито си искаш срокове, не само няма да умреш от глад или да се разболееш от нещо, съвсем отговорно го заявявам, ами ще се избавиш от много беди. За сроковете човек решава сам, като се вслушва в организма си, но трябва да се удължават постепенно.

Много искам да гладувам по 20, 30 или 40 дни, но при мен проблемът е, че ставам много слаба, напр. за 12 дни свалям 5-6кг. , а при 47-48 кг. изходно тегло, не е желателно да се сваля повече, после си възвръщам килограмите до споменатите. Преди гладуване трябва задъжително да се изчисти стомашно-чревния тракт, защото ако не се направи, отровите от там нахлуват в кръвното русло и става една автоинтоксикация. Препоръчват изчистването да става с 50-60гр. магнезиев сулфат, т. нар. английска сол, но е много драстично и може да ти изпили чревната лигавица, така, че не е желателно. Аз ползувам билковите таблетки"Lax-s", които са по-меки. През първите дни на гладуването могат да се почувствуват лека обща отпадналост, главоболие, световъртеж, гадене, но те бързо отзвучават. С годините и това отпада. Тези, които имат някакви заболявания, трябва да се наблюдават от специалисти в тази област, защото могат да се обострят хронични проблеми, но за период от 2-3 дни всеки може да опита сам отначало. За здравите, които могат да гладуват по-продължително сами, критичният ден е между 6-10-я, в зависимост от теглото. Това е първата ацидозна криза, когато горните симптоми се засилват, но тя трае само няколко часа и след това на човек му просветва. При мен вече не се усеща. Има и втора такава между 23-40 ден, но не съм стигала още до там и не мога да говоря от собствен опит. В книжките пише, че ако през първата криза се изчистват стеблата на полевите наслоявания, то втората ги премахва от корен и след това човек е новороден. Някои достигали до отваряне на третото око и др. свръхсетивни способности при 30-40 дневно гладуване. Въпросът за клизмите стои така-през ден-два.

Имаше въпрос за захранването-продължителността му е в зависимост от сроковете на гладуване. Едни препоръчват еднаква продължителност, други-наполовина от дните на глад. Аз съм за втория вариант. Не е наложително да се измъчва дълго тялото, така се натоварва повече психиката и може да има обратен резултат. И в гладуването не трябва човек да бъде фанатик. Първите няколко дни на захранване е добре да се приемат само фрешове, което повишава двукратно ефекта от гладуването. Ето една примерна схема на приемане на сокове:

-при глад до 2-3 дни-сок само през първия ден, като първите приеми се разреждат най-напред наполовина с вода, след това постепенно се стига до чист сок.

-при глад от 4 до 15 дни-сокове-3 дни, първият ден разредени наполовина с вода, вторият-две трети сок-една трета вода, а третият-чист сок.

-при 16-24 дни глад-4 дни сок.

-при25-35 дни-5 дни.

-над 35 дни глад-6-7 дни сок.

Могат да се ползуват всякакви сокове според сезона и предпочитанията, както плодови, така и зеленчукови, най-добри за храносмилателната система са от моркови, ябълки, портокали. Аз смесвам фифти-фифти морковен с ябълков сок.

След соковия режим се започва същинското захранване-първия ден се храня с плодове, каквито ми се хапват в момента, дъвчат се много дълго, в количество например за един ден 3-4 ябълки или 5-6 портокала. На втория ден си правя супа от зеленчуци, например спанак, с много малко ориз, без грам сол и оливия и я подправям с лимонов сок на вкус или домати, моркови и мъничко ориз. Добре е супата да не е от по-твърди зеленчуци, например зеле или броколи. Консумирам на обяд само супа, а на вечеря към нея включвам 1-2 филийки ръжен хляб, като през този ден приемам и същото количество от първия плодове. На третия ден си сварявам картофена супа, от 1 голям или 2 малки картофа, включвам и малко лук и много малко сол, със солта се внимава, за да не предизвика отоци. Ако обядвам това, на вечеря си правя голяма порция салата, според сезона, с дресинг от зехтин и лимонов сок, хапвам и малко хлебец. Количеството е индивидуално за всеки, трябва да се чувствува лекота след хранене. Следва постепенно включване на варива, по-твърди зеленчуци, ядки и подправки, а за тези, които не са вегетарианци и мляко, яйца и накрая месо. Постепенно, обаче, след провеждане на курсовете гладуване, започва да намалява влечението към животински продукти. При мен стана така, не изведнъж, понякога, много рядко си хапвам и месце по малко, но предимно залягам на ръжен хляб, плодове, зеленчуци и варено жито с мед, последното ми е любима храна.

Е, скъпи гладници, стига толкова. Желая ви успех в намирането на истината!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...
:feel happy: Здравейте!Мога да споделя опитността която имам точно във връзка с болки в тазобедрените стави don Pozo.Съпругът ми е със много рядко заболяване- асептична некроза на коста , което води до страшни болки в тазобедрените стави.През 1997 г. положението му се влоши и почти през цялата година излизаше и влизаше в болница ,като му прилагаха незнам колко вида лечение.Накрая се почувства в безисходица-вървеше с две патерици с ежеминутни болки.По мой съвет отиде при д-р Емилова и след 11 ден на 20 дневно гладуване махна патериците ,болките му престанаха и контролните изследвания показаха , че няма никакви процеси , който да водят до болки или затруднено ходене.От тогава два пъти годишно правим 15-20 дневни гладувания и се чувства добре.Задължително е според мен след такъв изчистващ и лекуващ глад и захранване да се премине на разделно хранене,но това трябва да се осмисли в главата на човека и след това да се приложи.Препоръчвам ти лечението при д-р Емилова,има невероятен ефект.Желая здраве на всички! :feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...