Jump to content
Порталът към съзнателен живот

България. Ще я бъде ли?


Guest Христо

Recommended Posts

Guest Христо6

Те не са чак толкова лични, защото може да се прочетат от всеки, който го може, де...

В този ред на мисли е добре повече хора да мислят, че България ще я бъде.

Ами коментарите в интернет и разменените лични съобщения в интернет, също могат да бъдат прочетени от всеки, който го може. Но въпреки това съобщенията в нета се наричат "лични съобщения.";) Защо тогава телепатичните съобщения между две лица да не се наричат лични?;) По твоята логика не бива да наричаме разменените съобщения в нета "лични". :)

който го може, де...
Ами естествено, че който го може ще ги прочете, обратното няма как да стане. :D Логично е.;) На мен одеве ми се беше повредила временно телепатичната способност, та затова не ти прочетох мисълта. Но сега ми се оправи и виждам какво си мислиш ...Няма да споделям, защото дори на мен ми се изчервяват бузите от срам, пък и тези неща са си лични, а и не са по темата. :P:D

В този ред на мисли е добре повече хора да мислят, че България ще я бъде.
Съгласен съм и мисля,че съм по - позитивен в това отношение, отколкото преди, особено преди 5 юли 2009г. :hypocrite:

На мене недостатъците на чужденците ми действат успокояващо, защото като дете ми бе набит комплекса, че чужденците са едва ли не същества от по-висш порядък. Дълбоко в мене тази мисъл продължава да живее и с много други българи е така. Нямаме нужното самочувствие - нито да се мислим за по-долни, нито за по-горни от другите народи.
Аз пък като бях в начален курс не знаех, че вие българките сте най - красивите жени, малкият ми мозък беше заблуден от чуждите филми ( особено американските). :) Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 736
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

България е имала големи дадености и е можела сега да е по-хубава от Германия. Тук в историческия музей е много постно, почти нищо няма, нито е толкова старо. Какъв исторически музей има в Шумен, с колко находки, какъв живот е кипял тук, каква култура е имало! Те нямат дори народна музика в Северна Германия, само Баварска долу към Алпите. Осъзнах в каква държава съм се родил с каква богата история, че чак се изплаших за момент "Чакай, тук чак толкова ли никаква древна култура е нямало?". Ето защо казах-България има минало, а Германия настояще, още по-добре ако бъдещето бъде отново на България.:thumbsup2:

Сега си пия турския айрян, който купих днес и много си ги обичам турците, щото няма български айрян, нито българско кисело мляко, а немското не става за ядене, турското обаче си е досущ като българско.:sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Положението е по-сложно, отколкото може да си помисли човек, защото процесът ми на раздвояване е доста напреднал. Как иначе да ползвам две камбанарии едновременно?! За мое удоволствие реших втората ми личност да е по-млада и дългокрака, което обаче води до други неудобства... Закачат се с мене разни момченца, та ми е противоестествено. Децата трябва да съм ги родила едното на седем, а другото - на единадесетгодишна възраст. Може пак да се препрограмирам...

В този ред на мисли ще е добре за България да се грижат хора, които са млади по дух, не чувстват умора и отчаяние, а са готови винаги за нови предизвикателства.

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

турското обаче си е досущ като българско.:sorcerer:
Ами сигурно. Северните съседи на турците не са случайни хора. От тях сигурно са се учили да правят айрян :lol:;) Един път си купувам два молива. Прибирам се и какво да видя : турски ! :D Поглеждам си жилетката и видях, че ципът ми има формата на полумесец.Преди не бях обърнал внимание. :D

-----------------------------------------------------------

Положението е по-сложно, отколкото си мислиш, защото процесът ми на раздвояване е доста напреднал. Как иначе да ползвам две камбанарии едновременно?!
Имах предвид, че си съдиш според твоите разбирания кой е истински българин и кой е само българин. :)

Децата трябва да съм ги родила едното на седем, а другото - на единадесетгодишна възраст. Може пак да се препрограмирам...
Не разбирам защо досега си мислех, че си на 20 и нещо години. :31: Явно си по - млада по дух, отколкото по възраст. :angel: Но пък ако си родила на 12, както някои правят, значи мисленето ми относно възрастта ти е вярно. :D Както и да е. Много се отклонихме. :) Браво че си млада по дух. :angel: Пък и на възраст надали си "стара".

Закачат се с мене разни момченца, та ми е противоестествено.
:3d_066:;):lol::) Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Не се знае кой от кого се е научил, като гледам думата айран говори за точно обратното...модераторите май ще имат доста работа.:rolleyes:

Ще я бъде ли България, ако се забрани айряна ? Ето че отново насочвам разговора към същността на темата. :) Пророчествата казват, че ще станем създатели на нов айрян, но дали е така или ще останем на ракия ? :D Шегувам се. Да, да, ще я бъде. Не мога да си представя, да не я бъде. :) Относно произхода на думата "айрян", не знам какъв е. Току виж бил древнобългарски. :hypocrite: Важното е, че е добър за пиене, другото е пяна около божествения огън. :hypocrite:

-------------------------------------------------------

П.п. : Хора, извинявайте за приноса ми към оспамването на темата. :) Мисля да се отправям към царството на Морфей. :angel: Че недоспиването, няма да ми е полезно в това да се сбъдне съня ми за сравнително скорошно постигане на просветление. :) Желая ви много Любов, щастие, късмет и всичко най - хубаво. Бог да ви благослови. :):angel: Лека нощ и сладки сънища. :3d_027::angel::3d_064:

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Поредното доказателство, че мисълта превъзхожда материята. Да, в програмата съм на двадесет и нещо си. Много точно си уловил.

Сега въпросът е: какво трябва да вложим в мисълта си за България, за да сме доволни от настоящето и бъдещето й?

Линк към коментар
Share on other sites

kuki

...В този ред на мисли ще е добре за България да се грижат хора, които са млади по дух, не чувстват умора и отчаяние, а са готови винаги за нови предизвикателства...

Вижте, повечето ни министри са млади и не чувстват умора, хеле пък отчаяние!

Линк към коментар
Share on other sites

Добре де, аз не съм си довършила мисълта, то е ясно. Важни са целите.

Сега властва идеята за личното благо, за България кой ли мисли?

Какъв е начинът идеите за личното благо и благото на България да се свържат?

Александър, направо ме доведе до отчаяние...

Линк към коментар
Share on other sites

Никой не се е разтичал да се грижи за България. Всеки мисли първо за себе си, и чак после ако остане време и за България. Така че да не бъдем лицемерни. От лозунги и приказване няма файда.

Линк към коментар
Share on other sites

То не е лицемерие, то е опит за полет.

То е и много ограничена гледна точка. Гледната точка на "аз", който съм българин/българка.

Кога станах българин? И бължарин ли съм? Амчи га бех севеноамерикански индианец? Или друг? И въобще кой съм "аз"? Външното, или вътрешното?

От което и стъпало да понеча да отговоря, все отрицателен отговор ще се пръкне. Не съм българин.

БулгАрий е състояние на човека. То е чистата кръв. То е друг вид ген. БулгАрий нямат националност.

Ако човек се роди например у Швеция, той ще има самосъзнание на швед, но до колко това самосъзнание е реално!?

И Духът, въплътения, има ли си раса, етнос...?

Ако ще и България да изчезне, какво от това? Нима ще е някакъв проблем за Духа, за Бога.

Дали в циганин, дали у евреин, дали у гръг, или у ескимос... Духът си е Дух. Къде е проблема?

Енергията която кара тялото да се движи и която го прави да съществува, тази енергия си е там. Тя е и у цветето, и у глигана, и у камъка.

"Лично" въобще не ми е зор за националността, но за човека, щото разлика не виждам!

Ама голем проблем, ако България ке се затрие!!! Голем! :rolleyes:

Голем проблем е и да си "втора класа", а не дай Боже - трета! И какво ако си? Какво е втълпяванно не е зор.

Само онзи, който е открил красотата на дъното, само той може да полети в небето. Само онзи, който види у тъмнината светлото, само той ще се нарече зрящ.

Какво, ако си на дъното на класацията, ако си мижатурка, или нищожество?

Не! Его-то винаги иска да е първенец. И това с националността си е пак от тази игра. Голем зор, ей!60.gif

Ами ако нема полет? Какво от това? На кой му требва туй сам о чувствие?

Човекът е забравил що е то победа, чрез поражението. Победа на Духа!:yinyang:

Пророкувам: Идва време без граници и без умствени ограничения (предрасъдъци), граничещи с фанатизиран национализъм, или въобще с национализъм, щото границата е тънка между тях, пък и двете са недостиг на Духовен поглед.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре де, аз не съм си довършила мисълта, то е ясно. Важни са целите.

Сега властва идеята за личното благо, за България кой ли мисли?

Какъв е начинът идеите за личното благо и благото на България да се свържат?

Александър, направо ме доведе до отчаяние...

Никой не се е разтичал да се грижи за България. Всеки мисли първо за себе си, и чак после ако остане време и за България. Така че да не бъдем лицемерни. От лозунги и приказване няма файда.

По-сляп от незрящия е този, който не иска да види промяната... оптимистичното е, че 58% я виждат, 12% не... справка, изборите в Габрово. :)

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Можем да имаме самосъзнание-българско. Все пак тук сме израсли, възпитавани сме тук, сред тези традиции. Но не пречи да се види добрия чужд опит и малко това его да се посмачка, че много мязаме още на Бай Ганя.

Изобщо, както каза Ники, разумни души и добри, мислещи хора от цял свят се свързват-вътрешно. Защото Любовта и разумността ни определят като човеци.

А делението е само за его-то, то иска да е по-! и най-!. Всяка нация, народ си има своето място, развива определени черти, дарби ако щете. И всеки човек, независимо къде е роден се учи. Но ако човек е широко скроен може види, че за всеки има място под слънцето. Без да си "мой човек" тук трудно можеш да постигаш успех.

Нищо друго не се иска, освен съзнание - всеки да прави това, което умее най-добре и да му носи радост, удовлетворение. Щото все на другите кусурите виждаме, ама не и нашите си.

Да се справим с алчността, егоизма, цинизма и завистта-е, тогава може и да не се срамувам да са нарека българин...:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Можем да имаме самосъзнание-българско. Все пак тук сме израсли, възпитавани сме тук, сред тези традиции. Но не пречи да се види добрия чужд опит и малко това его да се посмачка, че много мязаме още на Бай Ганя.

Изобщо, както каза Ники, разумни души и добри, мислещи хора от цял свят се свързват-вътрешно. Защото Любовта и разумността ни определят като човеци.

А делението е само за его-то, то иска да е по-! и най-!. Всяка нация, народ си има своето място, развива определени черти, дарби ако щете. И всеки човек, независимо къде е роден се учи. Но ако човек е широко скроен може види, че за всеки има място под слънцето. Без да си "мой човек" тук трудно можеш да постигаш успех.

Нищо друго не се иска, освен съзнание - всеки да прави това, което умее най-добре и да му носи радост, удовлетворение. Щото все на другите кусурите виждаме, ама не и нашите си.

Да се справим с алчността, егоизма, цинизма и завистта-е, тогава може и да не се срамувам да са нарека българин...60.gif

За мен няма никакво значение къде ще живея. Където и да е, ще се опитвам да Любя Бог, Творението във всичките му форми, включае хора и природа.

Ако не мога да Любя, ще се моля, ще дерзая, за да бъде.

Дали ще съм у Факултета, или в Столипиново, дали ще съм в Русия, Алжир, или Япония, то навсякъде е едно. Туй що изпълва формите, и ги прави да съществуват, да се движат, да бъдат, е едно.

Ако хората, определящи се като българи, мислят и разбират така, то и у този къс земя, ще има щастие, пък независимо кои го населяват.

Нали целта е щастието, а не разделенията? Щото не е ли разделението майка на омразата? А омразата не ражда ли агресия и жаждица за мъст, за реабилитация.

Проблем днес за човека е че не умее да търпи своята съдба и все се бори.

Всъщност това е най-силната страна на т.н. българи. Това е сочил учителя. Търпението, смирението, приемането, съгласието. Да липсва борба със съдбата, с Бога. Да не си противник, да не си сатана.

Днес егото, а и от как съществува, все си измисля методи с които да добие щастието само. Чрез практики, или какво ли не, щото не умее да се остави да умре. Затуй развиваме силата на мисълтта дори. Мда, егоугодно е. Аз желая щастието, в което няма нищо лошо, но методите...

А Бог е разпределел на някои единици, или пък народи да познает нещастието, болката, чрез тоягата Божия, чрез страданието, за да дойдат на Себе Си, а егото все бега. Не ще да бъде бито и оправдания му дай да си измисля.

Българинът е много умен и затова не умее да търпи. Затуй все хитрува и все на хитър петър се прави, но винаги си остава черен петър, който ненавижда собствената си същност.

Нужно е съгласието, приемането и смирението към това което иде, и което е дошло. Пък Любовта и при бедняците дохожда, а май най-вече там.

Българинът днес казва: Аз ще се боря за да бъда нещо! Омръзна ми де съм изтривалка!

Но Бог е пратил този дух да се въплъти в тяло и в държава, дето да се плати магариите, а то пак борба от страна на индивидуалността, на единицата, щото е несъгласна със съдбата, щото роптае, щото не иска да бъде така...

И какво като си нищо? Страшно е, ето какво. :yinyang:

Бог праща духът да се роди в дадени условия и да изтърпи утеснения, за да може да еволюира, но духът забравил за това гледа през полгледа на ума, материялния, който търси все материалната изгода и напредък, които не рядко са против Пътя. И пак страдание после, щото дърпане пада... назад.

Не бива да се дърпа. Страданието не може да продължава вечно, но не с борба от индивидуалността се печели щастието, а с поражение, с това да се оставиш и Бог да те издигне. Все някого, чрез болката и страданието Кармата ще се отработи, но с роптане и борба, може да се натрупа нова. Кой знае!?:rolleyes:

Най-хувата черта на бългъринът е смирението. Затова учителя казва, че бългъринът е черния дроб на света. Филтрира емоциите и смирението идва. Само че днес не е така. Българи малко.

Днес бългъринът, или по-точно този, който се заве така бяга от смирението, щото да не бъде малтретиран, да не бъде поробен, да не се възползват от него, да не бъде подиграван и да не бъде злоупотребено с него, но българин не знае, че истинския смирен човек

Бог го пази и това е неговмата сила.

Да, по пътя към мирението има и проверки, в които ще те мачкат, и ще проверяват дали ще избухнеш, дали ще възтанеш в бран, във война, ако устоиш - Внецът на Живота.

Днес повечето пългари възтават и не дочакват Подкрепата от Бога. Решават сами да се борят. Сами искат да се оправят.

А Иван Рилски не е нападан от Мечки, нито такива святи мъже като Свети Августин, или Свети Франциск. Те са минали през "фурната", мачкани са и смачкан им е бил "фасона". После - Венецът на Живота и Божията подкрепа.

Вече няма нужда

Кришна се канел да вечеря. Той откъснал парче хляб и започнал да дъвче, но изведнъж подскочил и побягнал към вратата.

Рукмини, жена му попитала: "Какво правиш, господарю мой? Къде отиваш? Защо е това бързане? Защо така внезапно?"

Кришна се спрял до вратата, почакал за миг и се върнал обратно. Приел печален вид, отново седнал и започнал да се храни.

Рукмини се удивила. Тя казала: "Сега ме озадачи още повече. Защо скокна така внезапно? Защо се върна, за какво? Скочи, все едно в къщата гори пожар. Аз не виждам нещо да се е случило. И защо се върна обратно, ако нещо се е случило?"

Кришна отговорил: "Имаше нещо. Един от моите привърженици броди из града. Той пее моята песен, свири на вина (седем струнен инструмент), танцува на улицата, но хората хвърлят по него камъни и кръв се стича по челото му. Той не реагира, абсолютно е безмълвен, абсолютно съсредоточен, абсолютно безпомощен. Необходимо беше веднага да му помогна."

И Рукмини попитала: "Тогава защо се върна от вратата, след като това е толкова спешно?"

Кришна отговорил: "Вече няма нужда. В момента, в който стигнах до вратата, той взе в ръце камък. Сега той си помага сам. Помощта ми вече не е необходима."

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Държавите са факт. В началото те са се образували на расова и етническа основа, а в момента това не е съвсем така, но държавите все пак си остават преди всичко друго инструмент, чрез който определени управляващи кръгове експлоатират населението, преобладаващо за своя лична изгода.

Колкото до това, дали е все едно дали ще се родиш като японец, българин, пакистанец или някой друг, ами не е все едно, но това е тема, която няма да коментирам. Възможности за развитие винаги има, но все пак телата, в които духът се въплъщава, трябва да съответстват в своите особености на нивото му на съзнание.

Та, държавите са факт. Дори и временно, за едно прераждане (но често хората се прераждат последователно няколко пъти в една и съща държава или етнос, защото там намират подходящите специфични възможности за развитие и изплащане на кармата), човек принадлежи към държавата и е част от нея. В тази връзка той трябва да се стреми към развитието й. А границите между държавите ще паднат в далечното бъдеще съвсем естествено, когато човешкото съзнание се издигне на по-високо ниво и когато това намери отражение първо в самите държави, в тяхната култура, образование, здравеопазване, политика, икономика, духовност и др.

Линк към коментар
Share on other sites

Харесвам идеята за свят, изпълнен с разнообразие, не унифициран.

Считам за нормално Бог /Кришна/ да действа и чрез хора. Може това да съм и аз.

Естествено е в природата явлението самозащита. Естествено е самоопределянето, естествено е разделението - така се създават потенциали, водещи до развитие.

Харесва ми идеята да съм космичен човек с Булг-арийска кръв, но виждам корените в нозете си, от които се храня и черпя сили, и от които зная коя съм и откъде идвам, какво ми е наследството и какви са пътищата пред мене. Огледах се за криле да полетя, но те са само в зачатък. Сигурно има космични хора с големи криле, които могат да полетят където искат и навсякъде да се чувстват добре.

Аз изпитвам неприятно чувство при представата България да я няма.

Линк към коментар
Share on other sites

България е имала големи дадености и е можела сега да е по-хубава от Германия.

Какъв исторически музей има в Шумен, с колко находки, какъв живот е кипял тук, каква култура е имало!

Те нямат дори народна музика в Северна Германия, само Баварска долу към Алпите.

Осъзнах в каква държава съм се родил с каква богата история, че чак се изплаших за момент "Чакай, тук чак толкова ли никаква древна култура е нямало?".

Ето защо казах-България има минало, а Германия настояще, още по-добре ако бъдещето бъде отново на България.:thumbsup2:

:thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

"Кришна съветва Арджуна да се бие, защото за един воин (кшатрия) няма по-благоприятна възможност от участието в праведна война (дхарма юддха). Той не може да се откаже от действия, защото самата природа (пракрити) ще го накара да действа. Щастието обаче може да бъде намерено единствено в Аза, а действията в света трябва да бъдат предприемани в дух на непривързаност, с единствената цел да се служи на Всевишния (Кришна)."

Бхагавад гита - Уикипедия

Линк към коментар
Share on other sites

:rolleyes: А всъщност ........ защо правите сравнения- България ....и .... неБългария.

България никога няма да бъде Германия и не е нужно да се стреми, защото ще изгуби идентичността си.

А я да сравним България и .... Индия, например или може би Албания, или да речем Македония!!!???

Всяка държава е различна, като хората, които живеят в нея и това прави уникални народите.

Аз не искам да приличаме на Англия, Германия, Австрия, САЩ. Аз искам да живея в България с българите, ако исках друга държава, щях да отида да живея там.

България няма нужда от сравнения, както хората нямата нужда да се сравняват по между си.

България си се слави с бай Ганьовщината, както Германия с кобилестите жени, Полша с пияндетата( :rolleyes: за първи път там видях толкова много силно пияни хора по улиците), Англия с консерватизма си и т.н. и т.н.

А що се отнася до учителите....да П.Дънов е българин, но не е нужно да си в България, за да четеш неговата литература, както не е нужно да си в Индия за да се запознаеш с писанията на Буда и се в този ред на мисли...... всяка държава ще я бъде по начина по който хората я подредят. Щом не сме си изчистили къщата ще си дишаме праха и какво от това..... има стерилни хора има и чергари, всеки живее така както е намерил за добре, явно за момента толкова можем, толкова правим ....... B)

:feel happy:И аз съм против това, да се сравняваме с други държави!Нека гледаме нашата си Родина и да направим всичко,което е по-силите ни,за да я подредим така,както я виждаме в мечтите си.

Линк към коментар
Share on other sites

Естествено е в природата явлението самозащита. Естествено е самоопределянето, естествено е разделението - така се създават потенциали, водещи до развитие.

Това е „естествено” само от гледна точка на индивидуалността. Когато има Единение, няма от кого да се защитаваш, защото друг не съществува.

Докато е на власт егоизтичното самосъзнание и концепцията за индивидуалност, наречена за по-кратко "его", ще е естествено и барбата и надпревата и съревнованието.

После това, когато се познае Единосъщието, горното ще е противоестествено. Против Твоето Си Естество.

:yinyang:

60.gif

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

"Кришна съветва Арджуна да се бие, защото за един воин (кшатрия) няма по-благоприятна възможност от участието в праведна война (дхарма юддха). Той не може да се откаже от действия, защото самата природа (пракрити) ще го накара да действа. Щастието обаче може да бъде намерено единствено в Аза, а действията в света трябва да бъдат предприемани в дух на непривързаност, с единствената цел да се служи на Всевишния (Кришна)."

Бхагавад гита - Уикипедия

Всичко, което Кришна отправя към Арджуна, като съвети, се отнася до вътре в човека. Кришна и Арджуна са също вътре в човека. Войната е също вътре.

Две сили, идващи от едно.

Това е описал и Лао Дзъ в И-Дзин и "Книгата на Промените".

64 вида промени - 32 тъмни и 32 светли. Шахмат.

:yinyang::rolleyes:

Според коментара на Парамаханса Йогананда, Бхагавад гита е алегория на битката, която всеки един йогин трябва да води, за да постигне освобождение. Кауравите представляват отрицателните качества (водачът на Кауравите Дурьодхана е материалното желание), а Пандавите положителните (Арджуна е самоконтролът), а Кришна е божественото присъствие във всеки един човек (атман).

Борци днес много, но печели този, който губи... "себе си".

Не може "ян" а победи, защото нараствайки, успоредно с него, нараства и "ин". Не си ли гледала "Матрицата"?

Агент Смит и Нео. Силата на единя рстеше успоредно със силата на другия.

Нужен е покой, а не борба. Така и направи Нео накрая, чрез съгласието, приемането... Той успокой борбата. Спря да се бори и прие смъртта... за която апостола пише, че е придобивка.

В Тай Дзи нито "ин" е повече, нито "ян" е повече. За да се издигне някой над двойствеността/поляпността, то трябва покой. Да обЕдини.

:yinyang:

"В движение те се разделят, в покой стават едно." Уан Дзунюе

"Въпреки, че промените са безкрайни, принципът е един и същ" Уан Дзунюе

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Обаче, често покой означава смърт. Къде е развитието в покоя, къде е приключението, наречено живот?

Покой ми е нужен за кратка почивка и понякога си представям, че го има - почивам си в представата за покоя. Всъщност, във Вселената не зная да има нещо такова като покой - всичко е в движение.

Обичта към родината е дълбоко заложена в хората. При критични обстоятелства много от тях са готови да я защитават - пренебрегвайки себе си, заради децата си, заради родовата памет, заради духовните ценности, заради бъдещето, заради инстинкта за оцеляване, надраснал индивидуалното оцеляване, в служба на общото. Не е случаен фактът, че хора са умирали за родината си. Днес се иска много по-малко от нас - да служим на Цялото в малка България, за да бъде изпълнена една по-висша мисия - развитието на народите и обществата. За да се приобщим към света, за да живеем мирно, нужно е да се развиваме, да внедряваме в обществото си висшите ценности, съхранявайки същевременно духовното богатство, което сме придобили, съхранявайки възможността да го споделим с другите народи.

Да слезе Божието Царство на земята за мене означава законите на любовта да се внедрят не само в умовете и сърцата на хората, но да бъдат основа на обществата. Не да се примиряваме с глада, болестите, беднотията, страданията, унищожението на природата, а да направим така, че те да бъдат преодоляни с любов и грижа за всеки един член на обществото. Такова общество е желано и много хора с радост се трудят за осъществяването му. В по-напредналите в развитието си държави гражданското общество е голяма сила и отчаянието няма място там, защото зад всяка добра идея застават много хора и не се допускат както в България безчинства, подкрепени от хора на властта.

В този ред на мисли, аз загърбих отчаянието и намерих отново вярата, че България ще я бъде, защото такъв е естествения ход на развитие, защото от другите народи ще ни подкрепят заради общото благоденствие.

Обществата се развиват, за да осигурят по-добър живот на всички и на всеки.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Слънчева каза : Да се справим с алчността, егоизма, цинизма и завистта-е, тогава може и да не се срамувам да са нарека българин...:feel happy:
Значи българите са такива, пък другите нации не са ? <_<

--------------------------------------------

По принцип, сигурно тези твърдения за християнството са неверни/неправилни, но понякога ( в определени моменти...) като че ли ми харесват тези твърдения

( особено ако съм ядосан ... :lol: ).Ето смисълът на въпросните твърдения : " Християнството е робска религия, християнството въздига слабите, овча религия. Ние българите сме предали своята стара религия (тангризма), за да я заменим с една еврейска религия, библията е книга която разказва историята на евреите, там са въплатени техните идеи, тяхната история. Защо трябва да и вярваме ? Защо не се върнем към нашата си религия ?"

-----------------------------------------------

Ники_ : Да, по пътя към мирението има и проверки, в които ще те мачкат, и ще проверяват дали ще избухнеш, дали ще възтанеш в бран, във война, ако устоиш - Внецът на Живота.
Значи нашите предци големи грехове са извършили като са се освободили от османско владичество. На приказки е лесно, ама ако ти опре ножа до кокала ще те видим примиренецо. :lol: Да нахълтат у вас едни кръвожадни безмилостни главорези, да видим как ще ти се прояви смирението, още повече пък ако имаш възможност да защитиш себе си и близките си. :D

Днес повечето пългари възтават и не дочакват Подкрепата от Бога. Решават сами да се борят. Сами искат да се оправят.

Толкова възстават българите, че направо нямам думи, бре тия българи, много буйни хора бе ... :lol: Луди глави, политиците им чак ги е страх от тях. :D

А Иван Рилски не е нападан от Мечки, нито такива святи мъже като Свети Августин, или Свети Франциск. Те са минали през "фурната", мачкани са и смачкан им е бил "фасона". После - Венецът на Живота и Божията подкрепа.

:D:lol: Да бе, те сигурно само за един живот са станали светци, от едното мачкане и са станали светци, само за един живот унижение. Пък и не знам Рилски някой да го е мачкал. :) Най - много някоя жена. :DПонякога смирението е ЕГОугодно, а не богоугодно. Например : знаеш че ако се намесиш лошо ти се пише и оправдаваш страха си с Бога и с постигането на някакви духовни цели. Ами ако Бог иска да се принесеш в жертва, за да спасиш някое детенце да речем ? :hypocrite::rolleyes: Предпочитам ако ще умирам от насилствена смърт да го сторя, за да защитя други хора, а не да седя докато ме пребиват с камъни .

-------------------------------------------------

Кришна отговорил: "Вече няма нужда. В момента, в който стигнах до вратата, той взе в ръце камък. Сега той си помага сам. Помощта ми вече не е необходима."

Помогни си сам, за да ти помогне и Бог. Бог помага, но в кошара не вкарва. :hypocrite:

----------------------------------------------

БРАВО КУКИ ! VIVA KUKI ! ХВАЛА КУКИ ! ЕВАЛА КУКИ ! :thumbsup2:

----------------------------------------------

:feel happy:И аз съм против това, да се сравняваме с други държави!Нека гледаме нашата си Родина и да направим всичко,което е по-силите ни,за да я подредим така,както я виждаме в мечтите си.
А така, Гранатия. :hypocrite: Поне в този случай, не аз бях този, който почна да ни сравнява с Германия. :) Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...