Jump to content
Порталът към съзнателен живот

България. Ще я бъде ли?


Guest Христо

Recommended Posts

В началото на този клип се споменават статистики свързани със здравеопазването, образованието и икономика в България. На последно място сме в почти всички аспекти, от целия Европейски Съюз. Не знам колко е вярно, но на този етап май не сме добре :sleeping: :

Като цяло е много интересно.

Редактирано от Sybilla
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 734
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Тази статия също е доста красноречива: :unsure:

http://www.24chasa.b...rticleId=845175

Да се надяваме, че великите промени ще дойдат скоро...

Редактирано от Sybilla
Линк към коментар
Share on other sites

България. Ще я бъде ли?

А аз бих поставила нещата обратно - Какво аз съм направил/а и какво още бих могъл/а да направя, за да я бъде България?

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели ,България е една благословена страна,коя друга държава в света разполага с Мъдростта(новото учение) на Учителя ни и с прекрасна и плодородна земя ?Питам,КОЯ?Някъде из някоя лекция веднъж прочетох учителя да казва ,че един американец трябва да изкарва 5000 долара годишно .че да може да си позволи да живее като най бедният селянин в България.С моя опит в странство вече съм убеден ,че това е истина и днес,в Англия рядко можеш да случиш да си купиш вкусни домати,ябълки или каквото и да било друго а всичко е много скъпо и като качество не може дори да се доближи до градинските плодове и зеленчуци които растат на село.

От друга страна бъдещето на България е в нашите ръце.И дума не може да става да се разчита на политици или помощ от други европейски държави,тъй като и едните и другите са движени от своята лична материалистична изгода.Лично мое мнение е ,че вече е назрял момента да се създаде една братска общност (село) както на времето богомилите съ работили и живяли задружно ,трябва да се обединим всички разумни мислещи хора и да почнем да градим вече и на физическото поле,да дадем пример на останалите българи които още не съ се запознали със Словото на Учителя, а такива има много ,много заблудени души .

Съединението В Любовта Прави Силата

И в подкрепа ще си позволя един цитат от беседата

Възпитание на човешката воля

19 август 1921 г.

"...В България трябва да се създадат по-добри условия, защото те сега са много дисхармонични. В България силите, които действат, са повече разрушителни, отколкото творчески. Който иска да разрушава, нека дойде в България, тук творчество няма. Посетете горите, ще видите дърветата изсечени; посетете някоя чешма – ще видите, че някой дошъл и я ударил с брадвата си. Разрушителният елемент надделява над творческия.

Този народ е като една стихия, която постоянно руши.

Затова европейските народи му поставят букаи, окови.

Господ казва:

„На това малко дете, наречено България, ще му турите два вида букаи.“ А то, като не си е взело поука, казва: „Много ми са тези букаи!“ Не, те са си точно на мястото, за да се научи да върви ~караишкин. Не трябва да се плашим. Туй, което сега става с българите, е най-голямото Добро, което им се дава. Господ сам се е заел да ни възпита; методи има, калъпи има – ще те тури в тях, може да риташ колкото си искаш, и докато риташ, ще минаваш от калъп в калъп. Докато не престанеш да риташ, няма избавление, няма да те освободи. И тъй, ще създадем мисълта, че тези условия са най-добри за нас, този живот е най-добрият. Страданията, които ни се дават, са най-добрите. Всичко това е за наше добро. Ще знаем, че Бог е, Който разполага с нашите съдбини и няма защо да се плашим. Ще дойдат глад, страдания, болести – няма защо да се плашим.

Каквото и да дойде, трябва да знаем, че е от Бога. Бог е Този, Който е създал тоя закон. Доброто, което Господ ни дава, ние го приемаме за страдание, но като го разберем, става ни приятно.

А вие казвате: „Господи, днес много страдаме!“ Ние няма да говорим вече за страдания,

а трябва да казваме: „Господи, благодаря ти!“

Редактирано от цветна дъга
Линк към коментар
Share on other sites

Господ да ви е на помощ!.....Господ да ни е на помощ!....Не знаете какво е истинското положение в България....Но, молете се и за вас и за нас и за всички....sad.gif

Линк към коментар
Share on other sites

В интерес на истината както на повечто от вас им е известно ,предполагам.Истинският път може да се намери само във време на мъчнотий и страдания,и колото повече мъчнотийте и страданията се отдалечават толкова по-голяма е вероятноста да кривнем от правия път,затова е казано да благодарим за всички изпитания и трудонсти ,защото те са една благословия.Това твърдение съм го проверил в живота си и съм уверен в истинноста му.Божественият план не можем да променим,да му се противим е безмислено ,да се съединим и да работим за разпространението и утвърждаването на новото учение това е нашата задача и цел номер едно ,независимо от външните условия.И чак след като сме се утвърдили и приложили словото на Учителя в живота си,в национален мащаб,чак тогава можем да послужим за личен пример пред другите народи,и да изнесем учението извън България. А за изпълнението на една такава велика мисия се изисква време и смели ,усърдни съработници а мъчнотийте и страданията се дават за улеснение,в името на успеха.Така че ,мили ми братя и сестри отблъсквайте всяко съмнение и противоречие и вървете смело напред,защото новото учение е един отличен начин на живот .Живот на безкраен мир и хармония изпълнен с благодат и добрини.Естесвено ,всеки минал през "огъня" разбира и оценява това много добре , а останалите ,които все още не са, пожелавам им да не се плашат и да държат в ума си мислълта, че всичко което се случва е за добро.

И нека се обичаме така както Отец ни е възлюбил нам,за да има Мир , Хармония и Любов по цялата земя Българска

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласен съм с тебе Nickelangello user_popup.png. Горели сме в огън и пак ще горим. Едва ли има друг път за нас. И аз искам в България да се приложи Учението. После навън, навсякъде....Правим каквото можем, но София е откъсната от това което става из провинцията. Тук(провицията) си е жив ад, но всеки ще носи кръстът си, нали....

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласен съм с тебе Nickelangello user_popup.png. Горели сме в огън и пак ще горим. Едва ли има друг път за нас. И аз искам в България да се приложи Учението. После навън, навсякъде....Правим каквото можем, но София е откъсната от това което става из провинцията. Тук(провицията) си е жив ад, но всеки ще носи кръстът си, нали....

Мисля, че въпреки всичко не бива да се отчайваме. :rolleyes:

Вярно, условията не са особено добри за България в момента. Но трябва да имаме повече вяра в плановете за бъдещето, от които така или иначе няма да можем да избягаме.

За нас, тук, най-важното е да съхраняваме учението, да разказваме за него на приятели, да обнадеждаваме хората и преди всичко да не се отказваме от България.

Сигурно наистина ще имаме тежки глобални перипетии в следващите 20 години, но те могат да бъдат само за добро. :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

На изпитание сме ,макар че не сме толкова зле ,но можем да бъдем много по добре като една Швейцария на Балканите ,има ги всички условия това да стане .Иска ми се да станем един добър пример за здраво общество на всички останали държави .Разбирасе малко граничи с фантастиката това ,но каквото си е наумил човек все го е постигал :).

Линк към коментар
Share on other sites

Учението и Мъдростта,смирението и молитви за повече Светлина в душите,само това ще ни помогне в това преломно време,така мисля аз.Промените се случват в цял свят,природа,климат ,човешко съзнание - всичко се променя,надяваме за един добър резултат накрая,но кога ще дойде той никой не знае,така,че просто да бъдем по-добри.

Линк към коментар
Share on other sites

Според резултатите от последното преброяване към 01.02.2011 година населението в България е 7 351 234 души.

Тревожен е факта,че постепенно броят на българското население намалява,което е видно от диаграмата.

pop1.1.png

изт.

Линк към коментар
Share on other sites

Броят на българското население със сигурност намалява, но затова пък на ромското расте! Или и те са българи?! А само паспорта ли определя националната принадлежност и самосъзнание?

Да, IQ изтича, но това си е закономерност на водената политика - а тя е извън обсъжданията на форума! ;)

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Veselin Vasilev 1981, не бих искала да стигне България до политиката на Швейцария.Да бъдем като тях, но не и да ползваме техния механизъм на благоденствие.Това е държава, която борави с парите на чужди фирми, придобити, хайде да не коментирам как.Затова и банковата им система, политика привлича клиенти като мухи на мед, просто да влагат пари в икономиката им, без интерес за произхода им.Някак не ми се връзва подобна политика за в България, та нашата родина има злато в недрата си .Съзнанието ни не е дорасло да се ползва същото за благото на хората. :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Общо взето да се зададе въпрос в окултен форум "Ще я бъде ли България?" ми звучи като да отиде човек на врачка и като почука на вратата, тя да каже: "Кой е?".

А иначе за статистиката - 7.3 милиона, но нека не забравяме колко много българи, живеещи в чужбина, са се броили в България.

Причина? - за да излезе процентът на турците по-малък.

Аз реално подозирам, че реално българските граждани в България са около 6 милиона.

Имам питане - има ли значение колко е населението на една държава?

Руснаците всяка година спадат с 1 милион души. И при тях не е розово положението.

Словения беше 6 милиона души, сега са останали 2 милиона на територията на държавицата им.

Словаците са били около 6 милиона, много е вероятно сега да са под 4 милиона, а много вероятно да са и около 3 милиона /половин Словакия се е изсипала в Братислава, която е около 400 хил души/.

Линк към коментар
Share on other sites

Имам питане - има ли значение колко е населението на една държава?

Като цифра, не особено. Има значение като тенденция и като начин на живот. И точно това е бедата при нас ( и при други европейски народи).

Като цяло тече процес на варваризация на Европа и света.

Редактирано от Канел
Линк към коментар
Share on other sites

Veselin Vasilev 1981, не бих искала да стигне България до политиката на Швейцария.Да бъдем като тях, но не и да ползваме техния механизъм на благоденствие.Това е държава, която борави с парите на чужди фирми, придобити, хайде да не коментирам как.Затова и банковата им система, политика привлича клиенти като мухи на мед, просто да влагат пари в икономиката им, без интерес за произхода им.Някак не ми се връзва подобна политика за в България, та нашата родина има злато в недрата си .Съзнанието ни не е дорасло да се ползва същото за благото на хората. :sorcerer:

Имах впредвид стандартът на живот :sleeping: .Иначе от нас зависи дали България ще я бъде или не ,оптимистично настроен съм ,защото повечето хора които познавам са добри .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Ако живееш като праведен човек, Бог в тебе вечно ще живее. Това значи животът ти постоянно да се разширява. Тогава, колкото добри българи намеря тук, ще ги взема със себе си, т.е. ще ги заведа при Христа. Добрите българи ще бъдат грабнати. Няма да остане нито един добър българин на земята. Един след друг всички ще напуснат земята. Те ще отидат при Христа. Реалното в Любовта

Линк към коментар
Share on other sites

И Учителя и баба Ванга са казали, че на българите им предстои да изпълнят важна мисия в бъдещия свят. Така, че не бива да се притесняваме "Ще я бъде ли България", ясно е, че българите явно ще ги бъде, без значение къде по света се намират и успешно ще изпълнят своята роля, която Бог е определил за тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз бих задала друг въпрос-Колко % от населението на Б-я са будни и отговорни хора? Колко хора са с високо съзнание и морал? И най-вече колко хора в правителството на държавата имат изброените?...

"Прост народ, слаба държава", казваше моя дядо...:feel happy: Няма хъс за живот и някаква инертност виждам у хората. Няма вяра в собствените възможности и желание за израстване, за развитие....

За да си изпълним "важната роля" в света първо трябва да се научим да поемаме отговорност и не все някой да ни е крив....

А "варваризацията", за която спомена Канел идва от това, че нямаме самосъзнание и добронамереност, толерантност към различните, инакомислещите

...:whistling:

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

"Прост народ, слаба държава", казваше моя дядо...:feel happy: Няма хъс за живот и някаква инертност виждам у хората. Няма вяра в собствените възможности и желание за израстване, за развитие....

В темата за амбицията бях написал, че диагнозата е аномия, но ме цензурираха. :feel happy:

Обществото има влияние върху нас повече отколкото би ни се искало да признаем, вероятно.

Линк към коментар
Share on other sites

За да съм справедлива и, за да не съм черногледа все пак ще отбележа, че има хора с импулс и желание да направят нещо добро-има добри идеи. Но сякаш още в зародиш се задушават.

Пример: Днес бях по улиците на София. Боклука, който е събран от хората още си стои... и се разнася.... :sleeping:

П. П. Канел, статията е хубава:thumbsup1:

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...