Jump to content
Порталът към съзнателен живот

България. Ще я бъде ли?


Guest Христо

Recommended Posts

Добре, а ако не я бъде България, болка за умиране ли е?

Дали няма да живеят по-щастливо хората, след като държавата спре да съществува в този си вид?

Наистина ли не знаеш, какво следва? Спасяване поединично следва, не че сега в повечето случаи не е така/поради държавата-мащеха/. А навярно има има и много други като тебе, които не могат да разберат възможните последствия.

Ще ти представя възможните последствия.

Първата посока на разсъждения-приобщаваме се към друга държава:Преди време искаха България да стане шестнадесетата република на Русия, което вече е отживелица и уж щели сме, да сме по-добре. Турция си има интерес към нас от време оно, но те си имат други проблеми и добре че си ги имат ...

Втора посока - разпръсване в различни страни/интеграция/. Еврейската нация е разпръсната в различни страни, но все пак си има държава ...

Трета посока - личност без държава, значи личност без паспорт. Представи си сега една личност без паспорт! Какви права има?

Никакви! Не можеш да учиш, защото нямаш документ, дори да те приемат като слушател, с пълно право след петте години завършено училище, могат да не ти издадат документ. Тоест много трябва да внимаваш къде се записваш. Не можеш да си откриеш банкова сметка, защото нямаш самоличност! Не можеш да пътуваш, защото нямаш самоличност и не можеш да работиш легално по същите причини. Без държава, обикновено оставаш без паспорт, което значи си никой. Даваха подобен случай по телевизията и последващите проблеми от това за една личност/а какво да говорим за една нация/.

Четвърта посока - затова е добре всеки да има грижата поне мъничко за тази държава, ако все още живее в нея, особено политиците, защото те ще останат без партии при липса на държава! Верно, че много майки вече предпочитат да раждат извън страната, за да придобиват децата им двойно гражданство .... Може и някои да не са го чували, но аз го чух туй нещо.

Пета посока в духа на форума: Щом България е черният дроб на света, то къде отива света без черен дроб? А ако черният дроб е болен, какво следва за кръвта на света и за целият организъм? Задайте си тези въпроси?

Шеста посока ... оставям на вас

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 734
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Антон Каро

Мисля, че улавям нотки на мелодраматизъм?

Чудех се по едно време... австрийците си направили Австрията като градинка. Що им е на словаците да си правят държава, като очевидно не могат? Ми да идат при австрийците и да им кажат - ето, даваме ви нашата гордост - Татрите - направете ги като Алпите!

Или пък поляците. Те и без това все немски крале са имали. А и повечето в момента едва ли не живеят в Германия. Що не се съберат с Германия и не стане една пооо-едра Германия? Така или иначе днешна Полша няма много общо с едновремешна Полша?

За какво се бутат, като и без това не могат? Пуст криворазбран национализъм...

Нали и без това поляците тичат към Германия, дето... ала-бала ... Втората Световна Война... ама бързо се забравя...

Линк към коментар
Share on other sites

Все пак има едно нещо много положително в тази многогодишна емиграция - българите видяхме свят. Ако можем сега да внедрим този положителен опит...

И друго нещо си мислех - защо се подминаваме на улицата и не искаме да имаме много общо помежду си. Ами защото подсъзнателно българинът усеща, че участва в нещо мръсно със съгражданите си (нашата псевдо държава, обслужваща чужди интереси), един вид съучастие в гешефт. И се чувства неприятно. Нещо като да попаднеш на кораб с пирати. Естествено, че ще страни от другите (пиратите).

Линк към коментар
Share on other sites

В последните две мнения има много истина. В първите две години ми се връщаше на почивка в България, и се връщах. Сега не съм се връщал от януари и май вече не ми се връща дори затова, за две седмици. Питам се какво ме очаква там, и не намирам нищо, което да е достатъчно силно, за да ме привлече...Имам възможност да се върна през септември или октомври, но нещо не горя от желание.

Линк към коментар
Share on other sites

В последните две мнения има много истина. В първите две години ми се връщаше на почивка в България, и се връщах. Сега не съм се връщал от януари и май вече не ми се връща дори затова, за две седмици. Питам се какво ме очаква там, и не намирам нищо, което да е достатъчно силно, за да ме привлече...Имам възможност да се върна през септември или октомври, но нещо не горя от желание.

"има много истина" откъм твойта егоистична гледна точка, която казва: Нали аз съм добре, какво ме интересуват онези там ...

Изобщо не се връщай! На кого си му притрябвал тук?

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че улавям нотки на мелодраматизъм?

И аз улавям нотките те ...

Наистина си нямаш напредстава за какво говориш...нито аз за какво ти говоря си разбрал. Но то човек като не го е изпитал на гърба си, на чужд гръб и сто тояги са малки.

Дано Господ да ви вразуми!

Линк към коментар
Share on other sites

Все пак има едно нещо много положително в тази многогодишна емиграция - българите видяхме свят. Ако можем сега да внедрим този положителен опит...

И друго нещо си мислех - защо се подминаваме на улицата и не искаме да имаме много общо помежду си. Ами защото подсъзнателно българинът усеща, че участва в нещо мръсно със съгражданите си (нашата псевдо държава, обслужваща чужди интереси), един вид съучастие в гешефт. И се чувства неприятно. Нещо като да попаднеш на кораб с пирати. Естествено, че ще страни от другите (пиратите).

Ама как може да сте толкова прости, не знам! Видяхте свят, щото имахте паспорти. Ако нямахте държава и без паспорти, как щяхте да видите свят?

Да давам ли примери с хора без държави/и проблемите които имат/, щото никак не можете да включите за какво ви говоря?

Ние не се подминаваме на улицата. А вие защо се подминавате, питай себе си!

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки има право на избор и криворазбран национализъм на никого не е нужен. И на мен не ми пука дали ме наричат българка, германка или танзанийка. Важното е да се живее достойно сред разумни хора и, където и да си да се чувстваш у дома.... Хубаво е да ни се посочат лошите страни, но и добрите, тях ако можем да развием...:thumbsup:

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

Има такова понятие като родова памет. Обикновено тя спи, но вярвайте, би се събудила при определени обстоятелства.

Изстрадали сме много като народ, особено някои от нас. Имаме нужда от балсам, който да излекува раните ни. Тези рани са някъде на повърхността. Дълбоко в гените си ние сме българи. Дори хора, които казват, че не им пука, всъщност са особено активни в тази тема. Мислят, че могат да пренесат тежестта си на другия крак, а този, който е стъпил в България, колко дълго може да виси във въздуха?

Ако вие имате една майка - добра или лоша, но майка, която ви е откърмила и отгледала, на стари години наистина ли няма да ви пука за нея?! Ще кажете ли: нека да мре? България е нашата майка. Не ви ли свиди за нея? Не ви ли свиди за изоставените къщи, за неизораните ниви, за непосятите цветя, за ... толкова много неща.

Вашият бунт се дължи на голяма болка, а болката - на голяма любов. Това виждам аз и зная, че може да се разчита на вас, когато му дойде времето да се впрегнем заедно и да се погрижим за родината си. Има още да растем и да съзреем. Младите, които идват сега, не са толкова уморени от живота, не са обременени от стари работи. Те няма да чакат някой да ги "оправи" отвън в свой интерес. В нас е заложен огромен потенциал, с който може да се сътворят чудеса.

България ще я бъде! Не като се предадем в нечии ръце, а когато позволим да ни помогнат като приятели. Тънка разлика, но съществена. Обичам целия свят и всички народи. Всеки народ има своя мисия, нещо, с което допринася за Цялото. Всеки народ има право на живот и на място за живеене. От нас зависи това място да е по-добро. В България още не е изградено гражданското общество. За мене този е пътят - когато отделни граждани станат по-съзнателни и отговорни, когато се обединят, за да бъдат реална сила срещу вълците-единаци, които сега ни пият кръвчицата. Аз лично чувствам голяма умора от живота, не мога да си вдигна главата от работа и задължения и с много хора е така. Много хора са болни психически и физически. Нужно е да се събудим, да открием източника на сила, да се възродим и да започнем работа за нашите деца, за нас, за родината ни. Тогава ще бъдем щастливи и горди, че сме българи. Не с някои моменти от историята ни, а с това, което сами правим днес.

Обичам Ви!

:3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Антон Каро

Все пак има едно нещо много положително в тази многогодишна емиграция - българите видяхме свят. Ако можем сега да внедрим този положителен опит...

И друго нещо си мислех - защо се подминаваме на улицата и не искаме да имаме много общо помежду си. Ами защото подсъзнателно българинът усеща, че участва в нещо мръсно със съгражданите си (нашата псевдо държава, обслужваща чужди интереси), един вид съучастие в гешефт. И се чувства неприятно. Нещо като да попаднеш на кораб с пирати. Естествено, че ще страни от другите (пиратите).

Ама как може да сте толкова прости, не знам! Видяхте свят, щото имахте паспорти. Ако нямахте държава и без паспорти, как щяхте да видите свят?

Да давам ли примери с хора без държави/и проблемите които имат/, щото никак не можете да включите за какво ви говоря?

Ние не се подминаваме на улицата. А вие защо се подминавате, питай себе си!

Модераторите да не спят, а да заключат темата - недопустимо е да се пише в публичен форум, че участниците му са ПРОСТИ!

Написалият горните редове е за бан.

Линк към коментар
Share on other sites

Като африканските държави сме, които след като си заминаха колонизаторите им, се изпоизядоха отвътре... Виновна за това е народопсихологията ни, нищо друго!

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Видяхте свят, щото имахте паспорти. Ако нямахте държава и без паспорти, как щяхте да видите свят?

Да давам ли примери с хора без държави/и проблемите които имат/, щото никак не можете да включите за какво ви говоря?

Ние не се подминаваме на улицата. А вие защо се подминавате, питай себе си!

Защо да нямаме паспорти? Дори и да нямаме, има политическо убежище и пр. Нали не си представяш, че изведнъж всички ще останем без паспорти?

Тук говорим за бъдещето на България като цяло, а не толкова като държава.

Без хунта обаче май няма да стане.

Редактирано от Канел
Линк към коментар
Share on other sites

Хунтата пак е събуждане и обединение, в някакъв вид. Не е най-доброто, но все пак е нещо, което има ефект, временен. Има по-цивилизовани начини, също ефективни.

Линк към коментар
Share on other sites

Хунтата пак е събуждане и обединение, в някакъв вид. Не е най-доброто, но все пак е нещо, което има ефект, временен. Има по-цивилизовани начини, също ефективни.

Всъщност, както аз ги виждам нещата, скоро целият свят ще се превърне в хунта. <_<

Апокалипсис, какво да го правиш. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

То, че в световен мащаб лудницата е голяма-факт. Но все ми се струва, че има здравомислещи хора, които с добронамереност и постоянство успяват да правят път и на светлината и на разбирателството. С квалификации и лични обиди не става! Че е добре да има доза национално чувство-да, ок и е нормално да ни пука, но без крайности все пак. И на мен ми пука, къде и как ще растат децата и внуците ми. И ако мога с нещо ще помогна, стига да има и кой да чуе, да приеме...:dancing yes: Идеи имам, енергия също, но и други хора са нужни, средства...:whistling::feel happy:

П.П. Хубаво е, че излязохме и видяхме как живеят другите, какво са направили и да почерпим от положителния им опит, да го пренесем тук. Но не с налагане на Его-то ни, а с желание да работим за Цялото....

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

Няма нужда да се затваря темата ,даже ще посоча защо кретаме така като наблюдател .Първо dcveta вижда все лошите страни в хората,и една от чертите на Българинът е да обижда и да се подиграва на хората ,това показва колко ни е обичта един към друг ,второ Антон Каро приема нещата лично ,и по принцип доста от хората се обиждат за щяло и нещяло и имаме доста работа върху Егото ни .Невиждам как човек може да се обиди като има примерно прекрасен кон и някой да му каже че има магаре :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Мога да кажа, че Цвета си заслужава мястото в България, то й е по мярка. Не може да ме обиди от нивото, от което говори... :) Само бих искал да попитам с какво Цвета помага на България, та изисква същото и от мен, и по какъв начин бих помогнал аз ако се върна за 2 седмици, което беше и темата, по която разсъждавах в горното си мнение. И за какви паспорти говориш Цвета? В Германия е пълно с бежанци от проблемни държави от третия свят, които са добре приети и осигурени от социалната система на държавата. Неща, с които българите не могат да се ползват, просто защото идват от демократична държава "без проблеми". Така че какъв бил проблема да избягаш другаде от проблемна държава. Никакъв, дори е по-лесно. :)

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Ето и малко от историята на България ( от 25-та мин. до 29-та мин. ) ,преди сме били велик народ можем и отново да бъдем ,но величието идва от будното съзнание ,просто трябва да се повдигнем и всичко се нарежда .Как ми се иска България да станем пример ,но първо със себе си трябва да приложим Любовта ,колкото и малко да е ,винаги има положителен резултат ,то се отразява след това и в обществото .

http://www.youtube.com/watch?v=gxMRT3a0JKU&feature=related

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Антон Каро

Не ги приемам нещата лично.

Човек трябва да има един правилен модел в съзнанието си и да не го нарушава.

Точка.

Това важи за всички ни.

Редактирано от Емил от Льонеберя
Линк към коментар
Share on other sites

Послушай думите на Небето:Братя и сестри от дом славянски, род на страдание, племе на раздори, душа и сърце на бъдещето, Живот и Спасение на настоящето, носители и застъпници на мира, синове на Царството Божие, слушайте Словото:

Небето ви отрежда една свята длъжност в Царството на Мира, което иде и наближава в силата си да отбележи едно велико събитие в живота на този свят; и ако се покажете верни от сега на това благородно и свято звание, което ви чака, то, вярвайте, сам Бог на Силите ще ви увенчае със слава и величие на своя живот и ще отбележи имената ви във Върховните книги на висшите светове, които спомагат в полза на Висшето свято дело на великото избавление. Вас ви чака едно славно бъдеще, което иде не да затрие и унищожи живота, но да го възкреси в неговата съвършена пълнота. В този живот са призовани да вземат участие всичките избрани люде и народи, които образуват цвета на новите поколения на человеческия род. Вашето време наближава, вашият изпит се завършва, часът на вашето призвание удря и минутата на живота настъпва да се пробудите и влезете в тоя благ живот, който встъпва в тая многострадална земя.

Аз ида от горе, по висше разпореждане на Бога – вашият Небесен Отец, Който ме е натоварил с великата мисия да ви предупредя от лошия път и ви благовествувам Истината на живота, която слиза от небесното жилище на вечната виделина да просвети всякой ум, да възобнови всякое сърце и да въздигне и обнови всички духове – отбрани чада на истината, предназначени да съставят зародиша на Новото человечество, на което Славянското семейство, коляното Юдино, ще стане огнище.

Вождът на спасението, помазаникът Сионов, Царят Господен, братът на страдующите, ще пристигне във всичката своя сила и духовна пълнота и ще промени вида на този свят. Вие скоро наближавате да заемете едно високо място в реда на изкупените висши светове, които постепенно, неотклонно възлизат един след друг в една нова област на горните върховни светове. В Небесата на Божествените разпореждания, в които и тоя ваш свят вече ще пристъпи напред една стъпка да заеме своето място, отредено му от Върховния Владика помежду другите. Вашето встъпване в тия нови безпределни граници на Новото Царство на вечните светове ще се ознамени с даване знакана Върховния Господар, Владетел и Цар над всичко. Той ще ви посрещне заедно с всичките ангелски ликове, които ще дойдат да ви приемат радостно и весело, като съграждани на Вечното Царство, на което силата и славата е нескончаема.

Тая непреодолима любов на Този, Който ви люби и се грижи за вас, ме извика от горе да дойда да ви помогна в тия усилни времена, които настават за последен път в тоя свят.

Пред вас стои една голяма опасност, която се готви да разруши все що е свято посадено от ръката на вашия Небесен Баща. Затова съм в тоя свят дошъл, да ви ръководя лично през тази най-опасна минута през живота. Покажете се мъже твърди и непоколебими, верни на призванието си, препасани през пояса, готови за бран. Направете всеки потребните самопожертвания да възтържествува истината, сега е случай благоприятен да се покажете род избран, семе Царско, народ, на който Господ на Силите е вожд.

Аз пристигам в роя развратен свят в минута важна да упражня нужното влияние, да ви отвърна от тоя пагубен път, в който народите по земята са се втурнали да следват безразсъдно. Знайте, в случай, че отхвърлите моите благи съвети и се възпротивите на моите Божествени диктувания, които ви давам, защото сте близки на сърцето Ми, то ще употребя и други мерки, много по-лошави, с които съм натоварен да приложа в замяна на вашето непослушание на святитеБожии заповеди. Вие сте под мое покровителство и съм длъжен да ви ръководя и възпитавам в словото на Истината. Аз съм ваш хранител и върховен водител в Небесните ликове. Когато встъпих да ви взема под своя охрана, Аз предвиждах всичките мъчнотии, които времето щеше да ми създаде до где ви изведа в безопасно място. Аз знаях колко препятствия, колко несполуки щяха да ме посрещнат с вас наедно в тая велика борба, но моят дух не отстъпи своето намерение. Мояталюбов за вас ми продиктува свято задължение и Аз встъпих напред да ви взема под моятавърховна охрана. В това отдалечено минало вашият дух не притежаваше никаква красота, която да ме привлече да ви обичам. Вие бяхте отвратителни на глед и който ви погледнеше, се отвращаваше от грубото ви сърце. За тоя ви лош недостатък Аз не ви отхвърлих, нито ви презрях за грубата външност, с която беше облечена вашата душа, но ви възлюбих напълно с благия си дух, който се завзе да проникне и намери някоя Божествена добродетел, някоя благородна черта във вашата душа, та да може да я обработи и оплодотвори, за да принесе плод изобилно и да създаде у вас поведение чисто, свято и възвишено, за да ви удостои да влезнете в рода на първите народи, които Бог на Силите е избрал да извършат вечната Му и свята воля. Днес вече настава да се реши главната съдба на тоя покварен свят, в който Небето иде да извърши един коренен и велик преврат и то скоро, в Новия век, който приближава да отбележи нови страници по лицето на земята. За това желая да ви подготвя, защото сте останали надире поради вашите настоящи престъпление и минали народни грехове, за които безбройни жертви и страдания бяха нужни да пренесете до где се измие и очисти вашата отвратителна гнусота, с която раздразнихте Бога, та отвърна лицето Си от вас и ви остави под тежкия вековен изпит, за да познаете и се разкаете за греховете си, които разкъсаха святите връзки на Любовта Му. Но Бог се вечно не гневи; милостта Му е в род и род, благостта Му пребъдва винаги с тези, които Го любят и благословението Му не се оттегля. Той ви ръководи през всичките тъмни времена с крепка десница и окото Му бди за вас, когато преминавахте през опасните пътища на този свят. ......................

Призвание към народа ми – български синове на семейството славянско

http://triangle.bg/books/calling.1998/all.html

Линк към коментар
Share on other sites

Вие сте българи, но не знаете какво означава думата „българин“. Първият елемент в тази дума е буквата „Б“, която означава посяване на семето. Вторият елемент е буквата „Ъ“, което означава товара, който българинът носи. Третият елемент – „Л“ – означава това, което българинът носи от горния свят. Четвъртият елемент – „Г“ – е вечното начало, за което българинът се е хванал. Петият елемент е буквата „А“, която показва, че българинът е бременен с нещо. Шестият елемент – „Р“ показва, че като се хване за нещо, българинът не се отказва от него. С девет чифта волове да го теглиш, той не се отказва от идеята си.На физическия свят българинът се нуждае от една хомеопатическа доза надежда; в духовния свят той се нуждае от хомеопатическа доза вяра, а в Божествения свят – от любов. Щом има надежда, той ще бъде здрав, ще се бори геройски с всички болести. Ще хване една болест, ще я тупне на земята и ще и каже: „Знаеш ли кой съм аз? Българин съм!“ Като има вяра, той ще се справи с всички противоречия в духовния свят, ще ги стъпче на земята и ще каже: „Знаеш ли кой съм аз? Българин съм!“

Сега аз ви проповядвам върху вярата. Вярвайте в онова, което Бог е вложил във вас. Досега вие сте излизали от душата си, но като българи трябва да влезете вече в душата си, да не въздишате повече. Душата е раят на човека. Всеки, който е вън от душата си и въздиша, той е и вън от рая. Който е престанал да въздиша, той е в рая. Който въздиша, е Израил; който не въздиша, е „българин“.

Името „българин“ не е произволно дадено. То съдържа в себе си велика Божествена идея. Който е готов да приеме тази идея, той носи вече това име.

Следователно, като знаете какво може да бъде българинът, трябва ли да се обезсърчавате? Трябва ли да роптаете, че сте се родили българи? Когато духовният свят иска да кали човека, да му предаде повече твърдост, изпраща го на земята, между българите. Когато иска да предаде на някой велик дух твърдост, той пак го изпраща на земята, да се роди българин. Който иска да се справя с мъчнотиите, да придобие твърдост, става българин. Българинът е професор по твърдостта. В това отношение, когато се касае за установяване на някаква Божествена идея, човек трябва да бъде българин.

Пожелавам ви сега, като българи, да бъдете образец на всички народи. Какво представляват българите? Те не са нито избраниците на Бога, нито ония първенци, които се отказаха да присъстват на царската вечеря под различни предлози: че са си купили ниви и ги засели, че воловете си опитвали, че са се оженили. Когато званите се отказаха от поканата на царя, той каза строго на слугата си: „Иди по кръстопътищата и ми доведи всички хроми, клосни, сакати и слепи, да ги облека в нови премени, да седнат с мене заедно на трапезата“. Това са българите. Хроми и сакати са те за греха, за престъпленията. Слепи са те за злото – не го виждат. Те са осиромашали за стария и грешен живот; те са се отказали от всички заблуждения и търсят новия светъл ден, в който Слънцето вечно грее, а Правдата строи нови пътища.

Израил и българин

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Все пак има едно нещо много положително в тази многогодишна емиграция - българите видяхме свят. Ако можем сега да внедрим този положителен опит...

И друго нещо си мислех - защо се подминаваме на улицата и не искаме да имаме много общо помежду си. Ами защото подсъзнателно българинът усеща, че участва в нещо мръсно със съгражданите си (нашата псевдо държава, обслужваща чужди интереси), един вид съучастие в гешефт. И се чувства неприятно. Нещо като да попаднеш на кораб с пирати. Естествено, че ще страни от другите (пиратите).

Ама как може да сте толкова прости, не знам! Видяхте свят, щото имахте паспорти. Ако нямахте държава и без паспорти, как щяхте да видите свят?

Да давам ли примери с хора без държави/и проблемите които имат/, щото никак не можете да включите за какво ви говоря?

Ние не се подминаваме на улицата. А вие защо се подминавате, питай себе си!

Модераторите да не спят, а да заключат темата - недопустимо е да се пише в публичен форум, че участниците му са ПРОСТИ!

Написалият горните редове е за бан.

Ами, те си знаят правилата! Да си действат според както преценят. На подобни неадекватни отговори какво друго да кажеш. Не можах да се сдържа. Явно трябваше да употребя думата - егоистични, щеше да е по-точна. Защото има много простички хора по селата, но с големи сърца и те наистина са достойни за уважение.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...