Jump to content
Порталът към съзнателен живот

България. Ще я бъде ли?


Guest Христо

Recommended Posts

"Добре, а ако не я бъде България, болка за умиране ли е?

Дали няма да живеят по-щастливо хората, след като държавата спре да съществува в този си вид?"

И понеже никой не разбра за какво става въпрос всъщност, ще се опитам да ви обясня по-подробно и по- ясно.

Тези две изречения на мен ми казаха много повече от писаното и обикновено е така. Нужно е да се чете зад редовете. Ето как изглежда отстрани казаното:

Добре, де какво ни е дали България съществува или не съществува, дали ще се скапе или няма?

Тоест един вид тази България ни е дадена като наследство и подарък от Бог. Така ли се отнасяте към бащиното си наследство - все едно дали ще го грабят, крадат и рушат .../са думите на Антон/.

Не знам някой, дори и невярващ да се отнася така безотговорно към наследството дадено от баща му.

Така се отнасят само слугите, които знаят че не остават вечно в дума. Тоест това е мнение на слуга, не на истински наследник.

Пълна безотговорност!

Сравнено с подарък, води до същото. Ако някой човек, та било и той не дотам почитам и любим ти направи подарък, а теб не ти е грижа и го хвърлиш пред него на буклука - какво значи?

Значи, че изобщо не уважаваш не само това, което човек ти е подарил, но и го нараняваш с твоето безхаберие и хвърляне на буклука.

Същото Антон прави с Божието, което ни е дал/не с човешкото наследство или подарък/. Не му харесва, не му харесва, разбирам, но последващото отношение не го разбирам!

Изводите по-нататък вие сами си ги правете и дописвайте, защото не ми се иска да разсъждавам в тази насока и за подобно безотговорно отношение към собствената ни държава, което виждам че не изключение.

Та и от тук си идват последствията, после не се чудете! Каквото посели, такова и пожънали ...

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 734
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Мога да кажа, че Цвета си заслужава мястото в България, то й е по мярка. Не може да ме обиди от нивото, от което говори... :) Само бих искал да попитам с какво Цвета помага на България, та изисква същото и от мен, и по какъв начин бих помогнал аз ако се върна за 2 седмици, което беше и темата, по която разсъждавах в горното си мнение. И за какви паспорти говориш Цвета? В Германия е пълно с бежанци от проблемни държави от третия свят, които са добре приети и осигурени от социалната система на държавата. Неща, с които българите не могат да се ползват, просто защото идват от демократична държава "без проблеми". Така че какъв бил проблема да избягаш другаде от проблемна държава. Никакъв, дори е по-лесно. :)

Целта ти с това мнение е да ме засегнеш, защото си бил засегнат, но не ме засягаш, дори никак даже. Благодаря на Бог и тук съм добре! Не мога да се оплача! Имам си втора родина по мъж, където винаги можем да отидем.

А за нива не ми говори на мене, защото зад думите ви прозирам много повече отколкото казвате и нивата са ми ясни, само като чета постовете ви. А ти си много далеч от духовните нива още, много неща ти липсват. Гледаш на външното, но не виждаш вътрешното, същността.

С каквото мога с това й помагам и ако не мога да помогна с нещо, поне не й преча с мнения като твоите! Поне това можеш да направиш, да знаеш какво говориш за в бъдеще!

Ясно ми е и за бежанците в Германия. Познавам доста от тях и ми казват, че отношението на германците към тях е като хора от втора категория! Никога няма да ги приемат като че са едно, както тук в нашата страна приемаме чужденците.

Ми аз не бягам от проблемите като тебе в друга държава, решавам ги доколкото мога с Божията помощ!

Защото където и да бягаш, проблемите ще те следват, бъди сигурен!

Относно паспортите - сам казваш - имаш паспорт на бежанец или на чужденец. Не учиш на свой език, нито учиш своя история в училищата, не празнуваш своите празници в чужда страна, а техните. Не избираш свой президент, а техен.

На който разбира, да разбира. Казах достатъчно. На който не разбира, Бог си има грижата за повече.

П.П И както ви разбирам за вас с Антон е по-лесно да рушите нещо вече създадено от хиляди години, вместо само да го преобразувате! Тоест сте разрушители в същността си, не творци!

Редактирано от dcveta
Линк към коментар
Share on other sites

Ако България може да се разруши само от нашите писаници във форума, то каква е тази държава изобщо? Бутафорна или? Затова че нашите мнения ти пречат, е твой проблем, вътре в теб. Ако беше уверена, че това, което говорим е невярно, нямаше да се засегнеш. :) Който е утвърден в истината, той не се засяга от нищо, най-малкото от това кой какво бил написал. Всеки има право да изказва собствено мнение, това е изначално право на всяка душа. И някъде там в белите държави, където празнуват чужди празници, са го разбрали отдавна. Това е демокрацията. Апропо-как се празнува в едно обикновено българско семейство един български празник? На масата разбира се, ядене, пиене и дрънкане на висок глас и един през друг, без да се изслушва. А нещо друго, по което да си проличава, че честваме български празник? Май няма. Или поне не и извън София...Какво да ми липсва тогава? Ти остави "духовните" нива на мира. В тази тема говорим за човешките нива! Духовните нива са нещо много относително. Аз бях дълги години във високи духовни нива, обаче бях забравил за човешките нива... Сега май ти си ги забравила и си литнала в облаците :) А ти как приемаш турците или циганите? Ти не знаеш как германците приемат чужденците. Когато им приказвам против турците, те не ме разбират и не са на моето мнение. Те не делят чужденците на французи, турци или българи. За тях всички са равни. Те много добре са си научили урока. Но ние не сме. Ясно е, че не сме равни всички. Но като постановка да смяташ, че са равни е по-добре, отколкото да ги смяташ втора класа. А българите уважават западноевропейците и американците, но българите гледат пренебрежително на азиатците, мюсюлманите и африканците. За тях те живеят още по дърветата и се хранят с корени...

Линк към коментар
Share on other sites

Интересното е, че никой не говори за работа, за бачкане.

Ако всички работят, България ще е ок. Днешните пенсии работим за бъдещите пенсионери.

Ами как ще се говори за работа, като хората са заети да се оплакват от живота си, от битието си, от това от което са недоволни ! То това е по-лесно, отколкото човек да се хване сериозно за работа.

Всъщност хората, които работят май се оказва, че не се оплакват:), щото май нямат време за това. Мое мнение.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако България може да се разруши само от нашите писаници във форума, то каква е тази държава изобщо? Бутафорна или? Затова че нашите мнения ти пречат, е твой проблем, вътре в теб. Ако беше уверена, че това, което говорим е невярно, нямаше да се засегнеш. :) Който е утвърден в истината, той не се засяга от нищо, най-малкото от това кой какво бил написал. Всеки има право да изказва собствено мнение, това е изначално право на всяка душа. И някъде там в белите държави, където празнуват чужди празници, са го разбрали отдавна. Това е демокрацията. Апропо-как се празнува в едно обикновено българско семейство един български празник? На масата разбира се, ядене, пиене и дрънкане на висок глас и един през друг, без да се изслушва. А нещо друго, по което да си проличава, че честваме български празник? Май няма. Или поне не и извън София...Какво да ми липсва тогава? Ти остави "духовните" нива на мира. В тази тема говорим за човешките нива! Духовните нива са нещо много относително. Аз бях дълги години във високи духовни нива, обаче бях забравил за човешките нива... Сега май ти си ги забравила и си литнала в облаците :) А ти как приемаш турците или циганите? Ти не знаеш как германците приемат чужденците. Когато им приказвам против турците, те не ме разбират и не са на моето мнение. Те не делят чужденците на французи, турци или българи. За тях всички са равни. Те много добре са си научили урока. Но ние не сме. Ясно е, че не сме равни всички. Но като постановка да смяташ, че са равни е по-добре, отколкото да ги смяташ втора класа. А българите уважават западноевропейците и американците, но българите гледат пренебрежително на азиатците, мюсюлманите и африканците. За тях те живеят още по дърветата и се хранят с корени...

Хайде, Максиме да не ми извърташ думите! Тук е форум и говорим, а какво ще стане е отделен въпрос. Не съм се ядосала от това, какво би могло да стане, а от вашите НЕАДЕКВАТНИ мнения!

И съм си напълно уверена в това, какво ще стане и какво няма да стане. Имам пророчески дарби и Бог ми е дал да знам повече от тебе, така че не пиши врели некипели, само и само да се защитиш! Бог не се защитава, само егото се защитава!

А за ядосването и Исус се е ядосвал, когато видял търговците в храма! Така че пак пишеш лъжи, за да оправдаеш себе си!

И за за германците ги пиши тия на някой друг, не на мене! Друг може и да ти повярва!

Ама вие вярващи ли сте? Как може, вярващ човек да не говори от сърцето си? Омръзнало ми е от тази егоистична природа в хората, която всъщност като мисли само за себе си, сама се унищожава.

Модераторска бележка: Препоръчвам ви да се въздържате от крайни изказвания, излишни и безсмислени спорове, които отстрани звучат като крясъци. Добрият тон е за предпочитане във всяка една дискусия.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Интересното е, че никой не говори за работа, за бачкане.

Ако всички работят, България ще е ок. Днешните пенсии работим за бъдещите пенсионери.

Ами как ще се говори за работа, като хората са заети да се оплакват от живота си, от битието си, от това от което са недоволни ! То това е по-лесно, отколкото човек да се хване сериозно за работа.

Всъщност хората, които работят май се оказва, че не се оплакват:), щото май нямат време за това. Мое мнение.

Стига с тия инсинуации ,че не сме работили ,че сме били мързеливи и така нататък ,мога да кажа спокойно че Българинът си е работохолик ,и направо се учудвам на трудолюбието му ,за това че работи повече и за това възнаграждение което не е реално за изработеният му труд .Дори наскоро имаше статистика ,че в Европа мисля бяхме на 1-во място по часовете които отделяме за работа месечно ,и въпреки това в икономиката няма подобрение спрямо тия икономики които имат нормална работна седмица от 35-40 часа седмично .Има много малък процент Българи които са мързеливи ,може би са към 5 % ,виждал съм такива хора но са рядкост .Виж циганите при тях е нормално да не им се работи ( но дали ги мързи ,или просто си ценят труда и недават да ги експлоатират ) ,защото ходят по Гърция примерно и са ми казвали че там на полето за 6 часа си искарват 25 евро ,пак не са много парите ,но тука при нас ще им дават 200 - 300 лв месечно ,и я им ги дадат я не :) ,при полужение че отдавна цените на стоките са равни с тези от Европа ,та дори внасяме от там и пак са по евтини от нашите стоки :) ,а там цената на труда е адекватно заплатена :) .

Колкото до пенсиите много оплескана историята ,разбирасе може да се оправи ,но примерно повечето частници ако въобще осигоряват работниците си ,то е на 4 часа ,да неговорим че и направиха преди време ушким за да се облекчи бизнесът процент от осигуровките да покрива и работникът ,тоест работникът взима по малко пари в случаят и на практика в обръщение има по малко пари ,с което се задълбочава кризата .Нали вече сме в пазарна икономика и повечето хора работят в частният сектор ,тоест с тия 4 часа на които ги осигоряват и при тази смъртност която я има в България мисля беше към 69 г. смъртност ,най вероятно много от хората няма да доживеят да се пенсионират .А ако човек си направи проста сметка и примерно вместо осигоровки си заделя по 160 лв в банката ,за 30 години работа ще има заделени 57600 лв ,на които може да им взима лихвата ,която се пада 288 лв месечно ,тоест над минималната пенсия .На практика тезата че ние с нашите осигоровки плащаме пенсиите на нашите пенсионери не е така ,по скоро лихвата от нашите осигоровки им покрива пенсиите .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Стига с тия инсинуации ,че не сме работили ,че сме били мързеливи и така нататък .Виж циганите при тях е нормално да не им се работи .

Не съм казала такова нещо, не си ме разбрал, не че това е новост в тоя сайт:), но както и да е.

Понеже споменаваш циганите, естествено и от двата етноса има хора, които работят повече или по-малко, не казвам кой е работен или кой е мързелив, искам да кажа нещо друго. Тук където работя, мога да ти кажа, че ромите са много повече работни от другите, така че не е общовалидно нито за едните, нито за другите:).

Линк към коментар
Share on other sites

Имам пророчески дарби и Бог ми е дал да знам повече от тебе, така че не пиши врели некипели, само и само да се защитиш! Бог не се защитава, само егото се защитава!

О да, това прозвуча много "скромно" и никак неегоистично. :) Точно това имаше необходимостта да заявиш, за да защитиш собственото си его. Писнало ми е от пророци и пророчици с високо самомнение, смятащи се за избрани, които са плъзнали по таз земя българска...На всичкото отгоре се осмеляваш да оспорваш преките ми наблюдения върху германците.

А на въпроса дали съм вярващ. Не не съм вярващ, а съм мислещ...! Ако българите мислеха повече, а вярваха по-малко нямаше 22 години да си избират калпави крадливи политици, и нямаше да ги търпят. :)

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Имам пророчески дарби и Бог ми е дал да знам повече от тебе, така че не пиши врели некипели, само и само да се защитиш! Бог не се защитава, само егото се защитава!

О да, това прозвуча много "скромно" и никак неегоистично. :) Точно това имаше необходимостта да заявиш, за да защитиш собственото си его. Писнало ми е от пророци и пророчици с високо самомнение, смятащи се за избрани, които са плъзнали по таз земя българска...На всичкото отгоре се осмеляваш да оспорваш преките ми наблюдения върху германците.

А на въпроса дали съм вярващ. Не не съм вярващ, а съм мислещ...! Ако българите мислеха повече, а вярваха по-малко нямаше 22 години да си избират калпави крадливи политици, и нямаше да ги търпят. :)

Ами като се замислим няма смисал от подобни заяжданици ,по добре да вървим напред ,иначе само се спъваме ,и губим много важни мигове ,които може да изживеем пълноценно .

Линк към коментар
Share on other sites

...

Стига с тия инсинуации ,че не сме работили ,че сме били мързеливи и така нататък ,мога да кажа спокойно че Българинът си е работохолик ,и направо се учудвам на трудолюбието му ,за това че работи повече и за това възнаграждение което не е реално за изработеният му труд .Дори наскоро имаше статистика ,че в Европа мисля бяхме на 1-во място по часовете които отделяме за работа месечно ,и въпреки това в икономиката няма подобрение спрямо тия икономики които имат нормална работна седмица от 35-40 часа седмично .Има много малък процент Българи които са мързеливи ,може би са към 5 % ,виждал съм такива хора но са рядкост .Виж циганите при тях е нормално да не им се работи ( но дали ги мързи ,или просто си ценят труда и недават да ги експлоатират ) ,защото ходят по Гърция примерно и са ми казвали че там на полето за 6 часа си искарват 25 евро ,пак не са много парите ,но тука при нас ще им дават 200 - 300 лв месечно ,и я им ги дадат я не :) ,при полужение че отдавна цените на стоките са равни с тези от Европа ,та дори внасяме от там и пак са по евтини от нашите стоки :) ,а там цената на труда е адекватно заплатена :) .

Колкото до пенсиите много оплескана историята ,разбирасе може да се оправи ,но примерно повечето частници ако въобще осигоряват работниците си ,то е на 4 часа ,да неговорим че и направиха преди време ушким за да се облекчи бизнесът процент от осигуровките да покрива и работникът ,тоест работникът взима по малко пари в случаят и на практика в обръщение има по малко пари ,с което се задълбочава кризата .Нали вече сме в пазарна икономика и повечето хора работят в частният сектор ,тоест с тия 4 часа на които ги осигоряват и при тази смъртност която я има в България мисля беше към 69 г. смъртност ,най вероятно много от хората няма да доживеят да се пенсионират .А ако човек си направи проста сметка и примерно вместо осигоровки си заделя по 160 лв в банката ,за 30 години работа ще има заделени 57600 лв ,на които може да им взима лихвата ,която се пада 288 лв месечно ,тоест над минималната пенсия .На практика тезата че ние с нашите осигоровки плащаме пенсиите на нашите пенсионери не е така ,по скоро лихвата от нашите осигоровки им покрива пенсиите .

Ох, за съжаление не са инсинуации. Много съм го мислила и аз този въпрос; била съм и от тази, и от другата страна на барикадата - и работник, и работодател. Както и да го погледна, не се трудим ефективно. Може да съм максималист, може да съм работохолик, но за мен заетостта и натоварването не е добре организирано. И това най-често е по вина на работодателя - както се казва: не се уплътнява работното време. Друг е въпросът, че и работниците, като попаднат на работно място, където работното време се уплътнява добре, гледат да изклинчат или ако не могат, направо бягат от тази фирма, въпреки по-доброто заплащане; и това вече говори пък за трудолюбието ни.

С една дума ние можем да стоим и по 9, и по 10 часа на работното място и пак не я свършваме толкова, колкото в някои други държави. На работодателят му куца организацията и управленският опит, а на работниците сякаш им е по-добре да имат време за лаф и помотване на работното място, дори и с цената на по-дълъг ангажимент.

Иначе се замисли за стандарта на живот - можеш ли да сравниш нашия с този в Гърция? Т.е нещата не опират само в цената на основните стоки, но също на услугите, наемите, жилищата, данъци и такси и т.н. Ако седнеш в ресторант или кафене в България и Гърция, как мислиш? А на фризьорския стол?

А с това за пенсиите не можах да разбера към какво апелираш - да внасяме или да не внасяме :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм се ядосала от това, какво би могло да стане, а от вашите НЕАДЕКВАТНИ мнения!

Ами хубаво, аз мисля, че са адекватни. И кой е прав и кой крив?

Защо толкова се засегна, на мен също ми е болно за България (като страна, не като държава), но се старая да бъда обективен. Дали го постигам е друг въпрос.

Истината е, че имаме още много хляб да изядем, най-малкото докато се научим да се спогаждаме.

Линк към коментар
Share on other sites

Диана :rolleyes: ,разбирам те чудесно но наблюденията ,които имам и познанството ми с много хора ,и работите които съм сменил ,доказват че сме си много работливи дори повече от колкото трябва ,ако има обаче някъде ,където това не е така по скоро съм склонен да си мисля че заплащането е подигравателно .Имам роднини и приятели които са работили и в момента работят в чужбина и примерно в Англия има мисля че му казваха сейв таим или нещо подобно ,с цел да не се пренатовари работника ,което е наистина разумно ,и също има доста често периоди в които просто няма работа но не им намират допълнителна работа както при нас се прави ,дори често която не е свързана с твоята длъжност :) ,да не говорим че допълнителната работа при нас не съм чул да се заплаща ,а за извъредният труд да не говорим :) .От страна на работниците заставам ,защото в повечето случаи се ощетени ,неоцени и екслоатирани ,ако може да работят няколко длъжности за половин заплата са им идеалните работници .Също доста нехуманно и ме дразни политиката на някои управители и фирми ,дори и да няма клиенти в дадено заведение или фирма да не се сяда ,и ако няма работа трябва да симулираш такава .Но пък можеби хората си го заслужават ,щом търпят всичко това .

Колкото до стандартът на живот в Гърция спрямо нашия ,мисля че спокойно и тука може да бъде същия ,можем да имаме техният стандарт ,разбирасе цените на услугите както и в ресторантите и кафетата ще са равни с тяхните ,но и заплатите ни ще бъдат като тяхните и няма да е никакъв проблем да излезнеш на ресторант примерно :) .

А за пенсиите просто констатирах :) .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Taка е Канел.

И аз се учудих на реакцията на Цвета. Аз например не съзрях зад редовете на Антон, или твоите, или на Макс това, което тя е видяла :) Специално Антон реши да финтира малко темата, но остана неразбран. Нищо :)

После върнах малко назад лентата на разговора по тази тема и се натъкнах на това от Цвета:

Спасяване поединично следва, не че сега в повечето случаи не е така/поради държавата-мащеха/.

което всъщност обяснява нещата. Аз не считам, че държавата ни е мащеха. Защото прекрасно виждам и обратното - неблагодарни и хитруващи "деца". Колко от нас си плащат данъците, осигуровките, таксите и т.н. до стотинка? Малко, нали? А и ред други неща - чистим ли след себе си и след домашните си любимци на обществени места - плаж, парк, места за пикник сред природата? Или само се възмущаваме колко е мръсно? Или другото, което каза Макс - възмущаваме се от политиците, но нали ние си ги избираме. Нека първо се запитаме ние с какво допринасяме за държавата и тогава да правим изводи каква е тя за нас.

Обаче пак там ми направи впечатление и друго:

Щом България е черният дроб на света, то къде отива света без черен дроб? А ако черният дроб е болен, какво следва за кръвта на света и за целият организъм?
..

Това са важни въпроси, като цяло риторични по своята същност и мисля прекрасно отговарят на питането защо Учителят е дошъл точно тук.

Линк към коментар
Share on other sites

Имам пророчески дарби и Бог ми е дал да знам повече от тебе, така че не пиши врели некипели, само и само да се защитиш! Бог не се защитава, само егото се защитава!

О да, това прозвуча много "скромно" и никак неегоистично. :) Точно това имаше необходимостта да заявиш, за да защитиш собственото си его. Писнало ми е от пророци и пророчици с високо самомнение, смятащи се за избрани, които са плъзнали по таз земя българска...На всичкото отгоре се осмеляваш да оспорваш преките ми наблюдения върху германците.

А на въпроса дали съм вярващ. Не не съм вярващ, а съм мислещ...! Ако българите мислеха повече, а вярваха по-малко нямаше 22 години да си избират калпави крадливи политици, и нямаше да ги търпят. :)

Пак нищо не си разбрал Максиме! Но щом не си вярващ, нещата се обясняват.

Човек трябва да си знае мястото! Не трябва да се мисли нито за Бог, нито за скакалец! Ако не си го минал този урок, мога да ти го опиша по-подробно, с повечко обяснения.

Така че не виждам нищо лошо в това, в което съм казала. Казвам си истината и как ти звучи... Звучи ти егоистично, щото си го прекарваш през твоята призма и твоят мироглед. Нито се гордея с това, нито ще се подценявам. Наясно съм, че дарбите не идват от нас самите, че да се гордея с тях. Наясно съм, че и всичко, което имаме го имаме с Божието благоволение.

Преките ти наблюдения също явно са преминали през собствената ти призма или си изключение от правилото в което се съмнявам като те слушам какви ги редиш и все гледаш да съдиш другите. Че за кой се имаш, че да не оспорвам някакво личностно мнение? За Бог ли се имаш? А към осъждението/което се вижда във всичките ти постове/ съм алергична и винаги реагирам!

Тази отворена врата води директно в ада и не е нужно да съм пророк, за да ти опиша бъдещето ти, защото то вече е описано в законите и следствията.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз бих искала всеки да се запита,- Защо аз съм дошъл точно тук в България?

Или - Защо аз си заминах от тук , от България?

Безсмислено е някой, който е избрал живота на емигрант да дава оценки за Държава в която е избрал да НЕ живее, то е повече от ясно, че не му харесва, а защо...... вече просто няма значение.

Още по безсмислено е хората, които живеят тук да се настройват към самоизяждане и негативни перспективи, повече от ясно е, че това ги предизвиква.

Кажете, кой, какво прави за България, освен философстването( защото това е доказано, че всеки българин го умее перфектно), и защо според него тази държава ще продължи да съществува.

Стига сте се надпреварвали да прогнозирате, как България ще изчезне.

В крайна сметка, ако изчезне ще изчезне, но в опита си да повдигнем държавата, ще добием безценен житейски опит.

Линк към коментар
Share on other sites

Диана :rolleyes: ,разбирам те чудесно но наблюденията ,които имам и познанството ми с много хора ,и работите които съм сменил ,доказват че сме си много работливи дори повече от колкото трябва ,ако има обаче някъде ,където това не е така по скоро съм склонен да си мисля че заплащането е подигравателно .Имам роднини и приятели които са работили и в момента работят в чужбина и примерно в Англия има мисля че му казваха сейв таим или нещо подобно ,с цел да не се пренатовари работника ,което е наистина разумно ,и също има доста често периоди в които просто няма работа но не им намират допълнителна работа както при нас се прави ,дори често която не е свързана с твоята длъжност :) ,да не говорим че допълнителната работа при нас не съм чул да се заплаща ,а за извъредният труд да не говорим :) .От страна на работниците заставам ,защото в повечето случаи се ощетени ,неоцени и екслоатирани ,ако може да работят няколко длъжности за половин заплата са им идеалните работници .Също доста нехуманно и ме дразни политиката на някои управители и фирми ,дори и да няма клиенти в дадено заведение или фирма да не се сяда ,и ако няма работа трябва да симулираш такава .Но пък можеби хората си го заслужават ,щом търпят всичко това .

А за пенсиите просто констатирах :) .

Ами виж, и аз казвам същото почти. Нямам предвид, че работника следва да се натоварва. А че работи равномерно, но плътно и ефективно и по този начин заработва по-сериозна надница. Защото нали ти е ясно, че от някъде трябва да дойдат тези пари за заплати, осигуровки, данъци, наеми и всевъзможни др. такси. А у нас често се прави точно това - фирмите вместо да имат 1-2 души по-малко и да разпределят по-прецизно работата между останалите, които да вземат по-висока заплата, но и да не се налага да симулират дейност, когато не са ангажирани, защото просто няма да има такива моменти или ще са много по-малко, се прави точно обратното; също така вместо всеки да работи точно по специалността си, тръгват да им намират допълнителна и естествено несвойствена работа. Нужна е по-голяма гъвкавост. Много фирми нямат нужда от определени кадри, защото реално не могат да им осигурят достатъчно работа. Какво правят в такъв случай - ами това, което казваш ти: вменяват им разни допълнителни задължения, които обаче те не могат да изпълняват добре. А как е в другите държави - преценя се точно има ли капацитет фирмата за всяко работно място, ако няма, се взема специалист, но на половин работен ден (реално половин имам предвид) или почасово, или по договор за услуга - на хонорар. Затова всеки специалист там е търсен и добре заплатен, а в България всички сме пенкилери и нямаме пари да си повикаме специалист при някакъв елемнтарен ремонт дори. Специалистът се предполага, че е изучен, опитен, работи бързо и компетентно. Но у нас уви - нито работодателите, нито работниците са склонни да проявят гъвкавост, да наемат и да се наемат на две или повече места, почасово и т.н., но всеки да работи това, което знае и може. У нас портиерите и пазачите са същевременно и градинари или чистачи, счетоводителите са и касиери или управляващи човешките ресурси и т.н., като познайте колко компетентно вършат работата "по съвместителство" и дали тази допълнителна работа не им пречи в изпълнението на преките задължения :thumb down:

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм се ядосала от това, какво би могло да стане, а от вашите НЕАДЕКВАТНИ мнения!

Ами хубаво, аз мисля, че са адекватни. И кой е прав и кой крив?

Защо толкова се засегна, на мен също ми е болно за България (като страна, не като държава), но се старая да бъда обективен. Дали го постигам е друг въпрос.

Истината е, че имаме още много хляб да изядем, най-малкото докато се научим да се спогаждаме.

Ами някои неща ги пиша и после разбирам, че съм била права. Така също разбрах, че това което съм казала на Антон за синовете и слугите, се отнасяло точно за него, щото не се броял за българин. Та много точно съм се изказала, без да знам. Нещата се потвърдиха! Как очакваш чужденец, да ти мисли за България и вие защитавате чужденците, а не защитавате българите. Максим също не се мисли за българин, дори тази дума е обидна за него според отговорът който ми даде. С тебе спрях да споря, щото видях, че сърцето ти е друго и май си обра заради Антон. Съжалявам за което! И ако ти е на сърце, да ми простиш, ще ти съм благодарна!smile.gif

Та сега разбра ли кой и колко е обективен?

Линк към коментар
Share on other sites

Ами някои неща ги пиша и после разбирам, че съм била права. Така също разбрах, че това което съм казала на Антон за синовете и слугите, се отнасяло точно за него, щото не се броял за българин. Та много точно съм се изказала, без да знам. Нещата се потвърдиха! Как очакваш чужденец, да ти мисли за България и вие защитавате чужденците, а не защитавате българите. Максим също не се мисли за българин, дори тази дума е обидна за него според отговорът който ми даде. С тебе спрях да споря, щото видях, че сърцето ти е друго и май си обра заради Антон. Съжалявам за което! И ако ти е на сърце, да ми простиш, ще ти съм благодарна!smile.gif

Та сега разбра ли кой и колко е обективен?

Мисля, че не си права. Струва ми се, че и Антон и Максим биха се върнали тук ако нещата се променят и станем "бяла" страна. Аз също понякога доста се дразня от нашенски табиети. Просто смятам, че трябва да докараме Запада в България, а не българите да отиваме на Запад.

Линк към коментар
Share on other sites

Така е Диана ,донякъде съм съгласен но искам да кажа ,че и в Европа често има по време на работа така да ги наречем дупки и не се уплатнява времето на работниците ,тоест това е нещо нормално да няма постояно примерно наплив от клиенти да речем ,или да си свършиш по бързо работата и да има момент на "бездействие" ,тука ми напомняш за един виц където един депутат отишъл да гледа как жънат на полето ,и му дошла идеята за да увеличи КПД-то или както му викаш ти гъвкавост ,да си закачат и по една коса на гърба та да няма излишни движения ,и един от работниците му отговорил - абе господин депутат ,да си вържем и по един фенер на --- та да можем и нощно време да работим :).Иначе парите идват от банките ,всяка държава има огромни външни дългове ,не сме само ние Българите ,дори нашият е един от най малките на глава от населението ,другите държави за да си осигурят и да потдъжат добър стандарт на заплати и живот имат огромни дългове ето и линк http://www.investor..../109014/91.html ,оказва се че всички развити държави е трябвало отдавна да фалират ,просто всички са задлъжнели но този дълг е към банките друг е въпросът дали е реален :rolleyes:.

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Аз бих искала всеки да се запита,- Защо аз съм дошъл точно тук в България?

Дойдох в България, за да усвоя езика на Словото в най-последния Му вариант.

Или - Защо аз си заминах от тук , от България?

Нямам принадлежност към България, затова не смятам, че съм си заминал. Просто се преместих да живея на друго място. Все едно от Русе да отида да живея в София.

Безсмислено е някой, който е избрал живота на емигрант да дава оценки за Държава в която е избрал да НЕ живее, то е повече от ясно, че не му харесва, а защо...... вече просто няма значение.

Възможно е някои българи да живеят емигрантски живот в България.

Още по безсмислено е хората, които живеят тук да се настройват към самоизяждане и негативни перспективи, повече от ясно е, че това ги предизвиква. Кажете, кой, какво прави за България, освен философстването( защото това е доказано, че всеки българин го умее перфектно), и защо според него тази държава ще продължи да съществува.

Това, което мога да направя, е, да разпространявам идеите на Учението сред Запада, да давам личен пример и да участвам в реални ситуации. Днес точно се чудех - ето, хората роптаят - даже си мислех да попитам един приятел - да му кажа - Брато, ти си в сивата икономика, осигуряват те на минимална работна заплата, цоцаш много повече, данъци не плащаш, а искаш да ти е чисто, да ти е приятно в градския транспорт, да са асфалтирани улиците, да ... а ти дори лаптопа си го купи през фирма, за да си вземеш после обратно ДДС-то? Как да стане това? Изненадан съм, че държавата изобщо успява да съществува, в известна степен.

Стига сте се надпреварвали да прогнозирате, как България ще изчезне. В крайна сметка, ако изчезне ще изчезне, но в опита си да повдигнем държавата, ще добием безценен житейски опит.

Много точно.

Да изчезне България би означавало само едно - Да се е появила Нова България! Точно както французите казват - "Кралят е мъртъв, да живее кралят!

Редактирано от Емил от Льонеберя
Линк към коментар
Share on other sites

Колко от нас си плащат данъците, осигуровките, таксите и т.н. до стотинка? Малко, нали? А и ред други неща - чистим ли след себе си и след домашните си любимци на обществени места - плаж, парк, места за пикник сред природата? Или само се възмущаваме колко е мръсно? Или другото, което каза Макс - възмущаваме се от политиците, но нали ние си ги избираме. Нека първо се запитаме ние с какво допринасяме за държавата и тогава да правим изводи каква е тя за нас.

Чистим ли след себе си? Разбира се, че чистим, но каква полза? И каква полза, че хората събират боклуците разделно след като се изгарят всички на едно место?

Та виждаш, как хората са зависими от държавата и политиците, нали? На тях им е дадена тази власт и тя е приоритета в случая и силата.

Когато мъжът в семейството е силния, какво може да направи жената и детето, ако няма единомислие?

В случая държавата има приоритета на мъжа в семейството и силата на мъжа в семейството. Нали разбираш? Така че не можем да виним хората. Няма по-търпелив народ от нашия, убедих се. В Гърция стачки и какво ли не, независимо, че нивото на живот е по-добро от нашето. Та политиците си имат своята част, която трябва да изпълнят също! Не може да не очакваме нищо от тях, затова ги избираме.

Та не съм съгласна с мнението ти, че не трябва да очакваме нищо от политиците.

Отиваш за паспорти опашки/вече не, но почти винаги нещата са недоорганизирани за всичко/, отиваш да си плащаш сметките опашки, отиваш в банките опашки, отиваш на лекар също. Не може да си губиш цялото време в чакане по опашки поради разни бюрокращини и не може за всяко нещо да се разправяш, няма да ти стигне един живот.

За сметки за тоци разправии, за сметки за парно разправии, за сметки вода разправи ... Колко случаи подобни дават по btv

Не можеш да виниш хората, че разни институции не са си свършили работата както трябва! Затова и толкова хора се съдят в Страсбург и печелят дела. Наясно си и със всякакви системи други как работят, да не ги изброявам.

Когато имаш ученици, трябва да се превръщаш в учител. Когато ходиш на лекар, ще трябва да проучваш всичко и диагноза и лекарства. Може ли навсякъде да си всичко, за да не те излъжат и съдия и адвокат и какво ли не и да ти остане време да допринасяш за държавата? Май не остава време. И всичко е, защото повечето не вършат своята си работа.

Ако всяка институция и всеки работник си вършеше съвестно работата, всичко си идва на мястото. Ясно ми е също, че ниските заплати предполагат и некачествен труд. Също ми е ясно, че затова хората предпочитат да работят навън каквото и да е, защото поне ще получат по-добро заплащане. Знам, че и много семейства се разделят поради това, че единият отива навън да работи/поради необходимост, а другият остава тук и децата страдат.

Та в това отношения държавата ни е мащеха, защото хората не стачкуват и се спасяват поединично, дори с риск да загубят семействата си. Но когато тук няма с какво да се прехранват и нямат избор, нормално е.

Затова изобщо не мога да се съглася с тебе, нито да виня хората. Какво повече искате от хората тук? Как още да ги оберете?

Повечето хора са на ръба.

Та както мъжът командва в семейството, има приоритета/или би трябвало да има/, така и политиците командват в държавата, имат приоритета!

Но ако България няма да я бъде и тях няма да ги има, нали разбираш? Дано и те да го разберат!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм българка. При все това, когато живях в Испания, се чувствах в мой много по-истински дом - атмосферата, средата, хората, езика...всичко така мило и родно отекваше в сърцето ми. Хм - защо така не успях да прилепна от националната гордост и патриотизъм? Дали да се чувствам виновна, че в мен не е пуснало корени онова съмнително чувство за "дълг към родината"? Докога ще са ни нужни изкуствените граници и ще поставяме един народ над друг?

Докато идеите на Учението не се слеят с нас.

Наскоро един любим човек ми сподели: Моят дом е сърцето на всеки добър човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Не, Цвета, не те разбирам. Дори се чудя как връзваш логически това:

Ако всяка институция и всеки работник си вършеше съвестно работата, всичко си идва на мястото.

с това:

Затова изобщо не мога да се съглася с тебе, нито да виня хората. Какво повече искате от хората тук?

Ами че ето това искаме - примерно да си вършат съвестно работата :)

А това изречение никак не ми звучи свързано -

Та в това отношения държавата ни е мащеха, защото хората не стачкуват и се спасяват поединично, дори с риск да загубят семействата си.

в какво именно се изразява мащехството (оп, измислих нова дума май :D) на държавата?

Та виждаш, как хората са зависими от държавата и политиците, нали? На тях им е дадена тази власт и тя е приоритета в случая и силата.

И от кого им е дадена тази власт? Не е ли именно от тези хора, които после се правят на ни лук яли, ни лук мирисали, като че ли някой е пуснал тези политици като парашутисти от небето. Нали тези хора са ги родили, отгледали, възпитали, обучили и ... в крайна сметка са ги направили такива (хайде няма да давам квалификации), каквито са в момента, та дори и са се съгласили да си дадат гласа за тях. Ами тези хора да не се помайват, ами да стачкуват като гърците. Защо не стачкуват според теб?

Казваш:

Когато имаш ученици, трябва да се превръщаш в учител. Когато ходиш на лекар, ще трябва да проучваш всичко и диагноза и лекарства. Може ли навсякъде да си всичко, за да не те излъжат и съдия и адвокат и какво ли не и да ти остане време да допринасяш за държавата?

А кой е този учител? Кой е този лекар, адвокат, дето не си вършат работата и трябва да ги следиш? Ами че това не е ли съседът ти отгоре, както и този от другия блок, и от следващия квартал ... въобще всички те са именно тези хора, за които си говорим и които уж аз виня (а то май ти ги виниш) и за които аз казвам, че има нужда да си коригират отношението, когато се трудят, когато почиват и въобще по време на целия си обществен живот (личния си да го живеят, както го разбират).

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Институциите не работят, а хората страдат?

По тия институции да не работят извънземни?

Ето едно нещо, което е страшно за България - веднага споделям -

В България няма никакво уважение към специалистите. Не е нормално на въпроса "Как е правилно да се нарече "въглероден диоксид" или "въглероден двуокис" ?" един фотограф да успее да убеди аудиторията, че е правилно "въглероден двуокис", а опонентът му, някой научен работник, да получи присмех, за дето решил да се прави на умен и да вади от десет кладенеца вода защо е правилно "диоксид".

Това е просто пример.

Страшното има няколко лица - едното лице - че фотографът тръгва на спор със специалист от сферата на химията... второто лице - и то много по-страшното - че той успява да убеди хората, че специалистът не си разбира от работата и че ... фотографът е прав за един въпрос от сферата на химията ... самите хора, пък, от своя страна - много щастливи и радостни, че са успели да набутат научния работник в миша дупка и че са му показали кое е ... правата вяра!!!

Вие вярвате ли, че подобно нещо е възможно в една държава като ... Испания, Италия, Ирландия, ... и прочие? (повече държави с "и-" в момента не се сещам : )

Линк към коментар
Share on other sites

За Бог ли се имаш? А към осъждението/което се вижда във всичките ти постове/ съм алергична и винаги реагирам!

Тази отворена врата води директно в ада и не е нужно да съм пророк, за да ти опиша бъдещето ти, защото то вече е описано в законите и следствията.

Точно това очаквах да напишеш като отговор. Нещо като заплаха-атака-самозащита. Много си ми прозрачна, а се мислиш, че си хванала господ за шлифера. Доста трудно ми е обаче да схвана логиката в някои твои писаници. Но не се изненадвам, лабилността е типична за повечето самозвани пророци, с каквито България е наистина пълна. :)

А ад не съществува...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...