Jump to content
Порталът към съзнателен живот

България. Ще я бъде ли?


Guest Христо

Recommended Posts

Максим, a мюсюлманин ли е? За религия говорихте ли? За фереджета и т.н.?

Имам чувството, че си се заел да изкараш България черна, ама много черна. Дали пък вече да не искаш да я унищожиш?! Само ти пречи, нали? И едиствено ти служи да ти прокрадва нежелана вина?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 736
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Максим, a мюсюлманин ли е? За религия говорихте ли? За фереджета и т.н.?

Имам чувството, че си се заел да изкараш България черна, ама много черна. Дали пък вече да не искаш да я унищожиш?! Само ти пречи, нали? И едиствено ти служи да ти прокрадва нежелана вина?

А бе какво толкова се захванахте с емигрантите, да не би от хубаво да са напуснали страната?

Май приказката за българския казан в ада ще излезе вярна. Да почнем промяната оттам, а? :)

Редактирано от Канел
Линк към коментар
Share on other sites

Максим, a мюсюлманин ли е? За религия говорихте ли? За фереджета и т.н.?

Имам чувството, че си се заел да изкараш България черна, ама много черна. Дали пък вече да не искаш да я унищожиш?! Само ти пречи, нали? И едиствено ти служи да ти прокрадва нежелана вина?

А бе какво толкова се захванахте с емигрантите, да не би от хубаво да са напуснали страната?

Май приказката за българския казан в ада ще излезе вярна. Да почнем промяната оттам, а? :)

Абе, който си мисли, че е излязъл от казан, да си излиза. Но не и да обикаля около казана и да подвиква: "Какво, а, горещичко е вътре? Зле, а? Боли ви, а? Пържите се, а? А, а?" Или да обикаля и да подвиква: "Е, колко ми е прохладно, колко е приятно, колко е добре, а вие колко сте зле...."

Линк към коментар
Share on other sites

Максим, a мюсюлманин ли е? За религия говорихте ли? За фереджета и т.н.?

Имам чувството, че си се заел да изкараш България черна, ама много черна. Дали пък вече да не искаш да я унищожиш?! Само ти пречи, нали? И едиствено ти служи да ти прокрадва нежелана вина?

Не е мюсюлманин, анмелднал се е към евангелската църква и е християнин. :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Вижте по въпроса с качеството на хората в България нещата силно се преекспонират. Винаги в която и да е държава и общество около 70-80% от населението са хора без особенни стремежи и възпитание. От тях не може да се иска повече защото просто те толкова си могат.....Проблемът е че западните тъпанари са по добре възпитани или както е по-точно да се каже дресирани. Имал съм възмажност да наблюдавам испанци и гърци и мога да ви кажа че маймуните в зоопарка са далеч по-скучни и възпитани от тях. От всеки народ големите умове, брилянтите са не повече от 10-на процента от населението а останалите са извинете ме за сравнението"обсужващ персонал". И още нещо за финал- една хубава българска поговорка "Когато водата се размъти боклукът излиза отгоре".

Линк към коментар
Share on other sites

Не бих го нарекла преекспониране - според мен се гледат, но не се виждат реалностите.

Толкова хора минават на ден/седмица/година през служебните и личните ми контакти. В един малък град хората добре се познават и няма скрито-покрито. За нито един от хората, които познавам, не мога да си изкривя устата и да кажа, че е от по-ниско качество от останалите. Има всякакви, от почти всички прослойки. Това, че М. работи основно като спасител по време на летния сезон, а през останалото време живее насело и се занимава със стопанството, не се заблуждавайте, че той е "маргинал" - достатъчни ще бъдат и 5 минути личен разговор с него и да усетите мъдростта, любовта, мира, свободата, които се излъчват от този невзрачен на външен вид и като обществен статус човек.

По-скоро бих обърнала процентите - 10-на процента НЕ са почтени. А в тази група има и хора, които са на "почитани" от обществото ни позиции...

Линк към коментар
Share on other sites

В механата

Тежко, тежко! Вино дайте!

Пиян дано аз забравя

туй, що, глупци, вий не знайте

позор ли е или слава!

Да забравя край свой роден,

бащина си мила стряха

и тез, що в мен дух свободен,

дух за борба завещаха!

Да забравя род свой беден,

гробът бащин, плачът майчин, -

тез, що залъкът наеден

грабят с благороден начин, -

грабят от народът гладен,

граби подъл чорбаджия,

за злато търговец жаден

и поп с божа литургия!

Грабете го, неразбрани!

Грабете го! Кой ви бърка?

Скоро той не ще да стане:

ний сме синца с чаши в ръка!

Пием, пеем буйни песни

и зъбим се на тирана;

механите са нам тесни -

крещим: "Хайде на Балкана!"

Крещим, но щом изтрезнеем,

забравяме думи, клетви,

и немеем и се смеем

пред народни свети жертви!

А тиранинът върлува

и безчести край наш роден:

коли, беси, бие, псува

и глоби народ поробен!

О, налейте! Ще да пия!

На душа ми да олекне,

чувства трезви да убия,

ръка мъжка да омекне!

Ще да пия на пук врагу,

на пук и вам, патриоти,

аз вече нямам мило, драго,

а вий... вий сте идиоти!

За жалост това виждам, а не трабва да е така:feel happy:

НО "За да разбереш, че си светлина, ще те обградя с тъмнина..." Може би трябва да раздаваме светлинката....

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

Със съжаление и съпричастност към жертвите в Норвегия,искам да кажа на тези,които оплюха България тук във форума,че и в наредения и богат западен свят има достатъчно идиоти.Просто не личат на първи поглед поради по-строгите норми на поведение. Всички сме Души в развитие....И Ада и Хармонията са вътрешни състояния и всеки си ги носи в него,независимо в коя точка на Земята ще отиде.

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

...И всякоя възраст, класа, пол, занятье

зимаше участье в това предприятье;

богатий с парите, сюрмахът с трудът,

момите с иглата, учений с умът,

а той беден, гол, бос, лишен от имотът,

за да е полезен дал си бе животът!...

........................................................

Името му беше знак зарад тревога,

властта беше вредом невидима, строга,

обсаждаше двайсет града изведнъж,

да улови тоя демон вездесъщ.

От лице му мрачно всички се бояха,

селяните прости светец го зовяха

и сбрани, сдушени във тайни места

слушаха със трепет, с зяпнали уста

неговото слово сладко и опасно,

И тям на душата ставаше по-ясно.

.................................

.................................

И семето чудно падаше в сърцата

и бързо растеше за жътва богата.

Левски

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

Терорът има думата

Европа навлиза все пак в нова епоха - на наднационалните държави. И тържеството на тази идея, както и тържеството на много други, ще бъде платено с най-страшна ценаЦял свят се бори с ислямския терор - издирва наследниците на Бин Ладен из афганистанските планини и се опитва да въведе по-строги миграционни закони.Исторически погледнато обаче, корените на терора в Европа изобщо не са мюсюлмански.

Прието е това да се забравя, но радикалната терористична организация RAF (Rote Armee Fraktion, "Фракция "Червена армия") надживя няколко поколения в Германия - започнала да действа през 1970 г., групировката се саморазпусна официално едва през 1998 г.

28 години в Германия имаше терористи, заявили като своя цел да водят градска партизанска война срещу експлоататорската класа. Нещо повече - успоредно с RAF (макар и не толкова дълго) в цяла Европа действаха други аналогични формации: "Пряко действие" във Франция, "Червени бригади" в Италия, "Борещи се комунистически ядра" в Белгия.

Отделно трябва да споменем радикалната лява групировка ЕТА, която се бори за независимост на Страната на баските. (По-точно се бореше, тъй като организацията вече сложи оръжие - както впрочем и през 1988 г., но тогава примирието не изтрая дълго.)

Ултрадесните терористични организации в Европа винаги са били по-слабо известни от "левичарите", но и те са овладели изцяло тактиката на въоръжена борба и прецизни диверсионни атаки.

И до днес съществува например Ирландската републиканска армия (ИРА), която се сражава за независимост на Ълстър от британската корона. Там впрочем също бе постигнато примирие, но армията е натрупала солиден боен опит. А също и подкрепа сред обществото.

За момента Европа, естествено, скърби за загиналите в двата норвежки атентата и обсипва с проклятия Андерш Брайвик, извършил наистина страшно клане в юношески лагер на управляващата партия.

Настъпи обаче прелом в обичайния ход на мисълта. Всички първоначални версии - за "международен тероризъм", "отмъщение заради нахлуването в Ирак", "либийска следа", направо се срутиха, щом бяха публикувани снимки на Брайвик: никой не би се изхитрил да представи такъв човек за помагач на ислямските радикали.

Изглежда съвсем свой, просто илюстрация от речника към термина "нордически характер". Точно това шокира Европа далеч повече от самото убийство. Защото всъщност не е страшен самият терор - след 11 септември се примирихме дори и с това.

Научихме се да живеем по-нататък, поднасяйки веднъж в годината цветя на кота нула.

Къде по-страшна е очевидната баналност и непредсказуемост на терора: ако подозираме всеки брадат южняк, че "може да е той", нещата не са чак толкова зле. Далеч по-зле е, че ще се наложи да подозираме всеки Брайвик.

Засега - убеден съм, убиецът ще бъде обявен за луд. Така ще е по-лесно да си представим, че двата атентата са случайност, че "такива работи не стават", че "дори в едно здраво общество си има психопати". Рано или късно обаче това обяснение ще се изтърка.

Макар бавно и тегаво, Европа навлиза все пак в нова епоха - епоха на наднационалните държави. И тържеството на тази идея, както и тържеството на много други, ще бъде платено с най-страшна цена.

И ще е крайно странно да стоварим всичко върху хора като Брайвик - вината за днешната безизходица не е тяхна.

Евробюрокрацията съвсем явно провали проекта, наречен мултикултурализъм- не успя нито да асимилира мигрантите, нито да принуди всички европейци да се държат толерантно с пришълците. Конфликтът зрее и дозрява: ту европейски лидери заявяват, че миграционните законодателства трябва да станат по-строги, ту в Холандия набира тежест партията на Геерт Вилдерс, ту във Финландия изненадващо за всички печелят победа националистите от партия "Истински финландци", ту във Франция бавно и сигурно напредва към властта Марин Льо Пен.

Призракът на връщането към националните държави броди из Европа, а кризата в Гърция и Португалия е най-добрата икономическа база за окончателно скъсване с идеята за евроинтеграция, със самата мисъл за Европа като сплав от нации.

Не е сплав, а сума от различни нации с техни собствени (а не общоевропейски) интереси, със собствена (а не разработвана в Брюксел) политика, със собствена икономика (а не работеща за изплащане на гръцките дългове).

Колкото и да разправят, че Брайвик е луд, нищо няма да се промени. В Европа е пълно с какви ли не радикални групировки - от неофашисти до маоисти, прочее няма проблем опитът от въоръжената борба да се актуализира и насочи срещу когото и да било. Стига да има желание. По-точно, стига да има усещане, че властта е слаба, неспособна да излезе срещу терора от нов тип с ясни и непротиворечиви аргументи.

Сред тях за жалост нямат място понятия като "луд", "радикал" или "терорист". Антиислямската аргументация действа, но антинационалистическата - уви, не. Дори след всичките години на "дружба на народите". По-добре от всякакви обяснения го доказват многобройните коментари какъв бил цветът на кожата на убитите от Брайвик тинейджъри: по принцип може да се убива, казват коментаторите, важното е кого точно.

А още не е минала и седмица. Шокът ще отмине и терористът ще намери нови симпатизанти: свободна Европа, както и свободните САЩ след 11 септември, ще открие как да зададе множество най-различни въпроси за станалото. В Америка до ден-днешен далеч не всички са убедени, че атаката срещу "кулите близнаци" е измислена и планирана тъкмо от "международния тероризъм".

След година-две ще се издирят доста различни интересни неща и в постъпката на Брайвик. Това е твърде тревожен симптом. На фона на всеобщото осъждане

Брайвик ще получи присъда от 21 години и правото да се изкаже;

ще говори за "борбата с мултикултурализма", за "необходимостта", за каквото ще да е, важното е друго. Точно пък теоретичната база, която може да се използва за разстрели на юноши, няма никакво значение. Коя да е, все ще свърши работа - от тържество на справедливостта до връщане към корените, от братство между народите до победа на арийската раса.

Важното е, че за пръв път от доста отдавна един терорист ще получи трибуна за обяснения. И фактът, че става дума за трибуна в съдебната зала, не променя нищо. Терорът вече има право да вземе думата - и само това дори е повод да приемем, че страшното клане в Норвегия не е случайност, нито единично изстъпление, а част от много широка тема: с какви методи и на каква цена предстои Европа да бъде превръщана в континент от национални държави.

Докато излезе на свобода - и ако не стане обект на крайно сурова разправа, нещо вече просто непосилно за вегетарианска Европа - Брайвик има всички шансове да се превърне от парий в кумир. И днес се прави всичко за това - каквото може и каквото не може.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3986271

Линк към коментар
Share on other sites

Какво общо има последният постинг с темата за България? И с каква е цел е пльоснат този цитат тук? :thumb down:

В Русия и на други места по света постоянно има някакви взривове и терористични атентати със загинали, но никой не прави такива драми. Но когато стане дума за Западна Европа, всички са много взискателни и чувствителни. Един път се случило, може да се случи и в България...не дай Боже.

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Не мисля да отговарям вместо Мария - тя си знае защо е публикувала текста (пльоснала - е жаргонна дума, която в съвременен български език се приема като осмиване на този, който е "пльоснал" - моля придържайте се към правилата на този форум, които изискват уважение към останалите участници и техните мнения)

Според мен, обаче текстът си е съвсем на място. Аз си задавах въпроса - заглавие на темата от есента на 1984 до пролетта на 1990. Част от пишещите тук само са чели или чували за тези събития или са били твърде малки. И когато с очите си през зимата на 1989 и 1990 г. видях как в моя град със смесено население българите и турците останаха добри приятели и съседи въпреки отчаяните опити на ... (не искам да използвам груби думи, но и не мога да намеря уважителни за тези среди) осъзнах - България ще я бъде. После станах свидетел на събитията в нашата западна съседка ... нея "не я бъде" - защото там нямаше този български дух. Урокът беше от ясен по-ясен.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз обаче не съм от тях и съм чувал и бил очевидец на нещата от 1984 до 1989 г. също като жител на град със смесено население...Турчетата от нашия клас бяха насилствено преименувани с български имена, а по улиците и обществения транспорт имаше забрана за говорене на турски. А през май 1989 г. в града имаше сблъсъци на милиция и демонстриращи турци с изстрели, бронетранспортьори и схватки. Милиционерите биеха с палки на поразия. Всичко това го видях тогава. А онова в скобите се направих, че не съм го прочел...:3d_027: Само едно ще кажа-добре че турците в Хасково не са свързани географски с турците в Шумен и Североизточна България, иначе щеше да е тежко и горко на България, а второто Косово нямаше да бъде мираж. Сега поради географски причини те не могат да предявят никакви претенции.

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Възрожденската вълна ме е вдигнала та ето нещичко в този дух:

Не минало славно, не бъдеще ясно.

Но днес и сега в Отечество красно.

Да работим с обич и със постоянство

и да се откажем от това пиянство

що ни приспива душата, духът...

Когато допуснем светлинка в умът,

когато сълзица с топлинка обършем

тогаз братя мои добра ще я свършим...

Линк към коментар
Share on other sites

Аз обаче не съм от тях и съм чувал и бил очевидец на нещата от 1984 до 1989 г. също като жител на град със смесено население...Турчетата от нашия клас бяха насилствено преименувани с български имена, а по улиците и обществения транспорт имаше забрана за говорене на турски. А през май 1989 г. в града имаше сблъсъци на милиция и демонстриращи турци с изстрели, бронетранспортьори и схватки. Милиционерите биеха с палки на поразия. Всичко това го видях тогава. А онова в скобите се направих, че не съм го прочел...:3d_027: Само едно ще кажа-добре че турците в Хасково не са свързани географски с турците в Шумен и Североизточна България, иначе щеше да е тежко и горко на България, а второто Косово нямаше да бъде мираж. Сега поради географски причини те не могат да предявят никакви претенции.

Тези, които насилствено сменяха имената и забраняваха, тези, които успяха да платят на хора, от които дори самите турци страняха (всяко стадо си има и мърша), за да излезнат на площада и да крещят - крещяха и шепа българи, но ние добре позннавахме тези хора и усещахме миризмата на алкохол и мързел от тях - това бяха хората, които не пожелах да наричам с груби думи. Нашите обикновени скромни и работливи хора - и от българския и от турския етнос по същото това време мирно си ходеха на гости и си услужваха с каквото можеха, защото се познаваха добре от поколения и само с добро се помнеха! Нима можехме да позволим на алкохолици и безумници да ни развалят мира и "комшулука"???

Обвиняваме се в инертност, но тази инертност и склонност към спокоен и мирен живот и труд на огромната част от нашето население спаси страната ни от ужасите, които после видяхме в Югославия. Югославия не оцеля, но ние още сме и ще бъдем.

Линк към коментар
Share on other sites

Не разбирам защо трябва да се чопли миналото и то за лошо. Прошка и разбиране на причините. Нали се учим, всички имаме по нещо за чистене... Има си хора и тук, и зад граница, които не са простили. Понякога времето, в което живеем е специфично и има размирици, но все пак мирът, прошката, разбирателството са за придпочитане. Ето за това е нужна светлина - да си извлечем поуките и да продължим, а не да чоплим миналото и "око за око" да търсим....

Има една Божия Правда, тя не е приоритет на никого, но всеки чрез нея разбира причините... И тогава иде Мъдростта. От преживения житейски опит и от смирението...

Възхищавам се от хора, които са съумели да използват различията за добро-за израстване и развитие.... На всякъде по света....

Добре направи Мария-София, като пусна статията. Има разумни, мирни и разбиращи хора, но има и други... навсякъде... Та тези, сродни души, дето за мира и Любовта работят ще се обединяват... :sorcerer:

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

Възрожденската вълна ме е вдигнала та ето нещичко в този дух:

Не минало славно, не бъдеще ясно.

Но днес и сега в Отечество красно.

Да работим с обич и със постоянство

и да се откажем от това пиянство

що ни приспива душата, духът...

Когато допуснем светлинка в умът,

когато сълзица с топлинка обършем

тогаз братя мои добра ще я свършим...

Мене май не ме е пускала :sorcerer: . Ето още нещо:

Боят настава

Боят настава, тупат сърца ни

ето ги близо наще душмани

кураж дружина, вярна, сговорна,

ний не сме веке рая покорна.

Нека с таз битка врага да смажем,

нека им гордо, братя, докажем,

че сме строшили мръсни окови,

че сме свободни, а не робове.

Ако пък паднем в битката славно,

то в България ще незабавно

нови юнаци пак да въстанат

и вместо нази бой ще зафанат.

Добри Чинтулов

Тъй върви светът! Лъжа и робство

на тая пуста земя царуват. И като залог из род в потомство

ден и нощ, вечно тук преминуват.

И в това царство кърваво, грешно,

царство на подлост, разврат и сълзи,

царство на ужас, зло, безконечно,

кипи борбата. И с стъпки бързи

върви към своя свещен конец...

Линк към коментар
Share on other sites

...нещо не схващам ,за какво са всички тези препирни, нека всеки работи на своята си нивичка, пък тогава най-вероятно и общата ще се оправи.

вместо да влизате в конфликти тук, по -добре пишете в темичката- какво ще обедини българите.

относно това що за стока е българинът, българинът по моето скромно мнение е доста талантлив ,

но мисля че едно от нещата ,които му липсват е колективният дух.

...специалисти и кадърни хора у нас има и ще има, тъжното е че се реализират на запад ,след като тук се подиграват с труда им ,

а относно темите за "голямата екскурзия" /без да ставам адвокат на никого / искам да спомена, че някои от новоизлюпените софиянци ,

хабер си нямат понякога за някои процеси, които протичат в провинцията ...

София не е БЪЛГАРИЯ , толкова е просто,

мнозина го забравят

и нека не делим хората на такива от провинцията, и на такива от "столицата"

нека не ги делим и според вкусовите им предпочитания / шкембе чорба , чесън, или кебапчета/

нерядко точно невегетарианците, имат повече стойностни качества, отколкото високопарните претенции на вегетарианците.

всички сме в един кюп , дами и господа ,

така че дерзайте и Успех.

Редактирано от val68z
Линк към коментар
Share on other sites

относно това що за стока е българинът, българинът по моето скромно мнение е доста талантлив ,

но мисля че едно от нещата ,които му липсват е колективният дух.

...специалисти и кадърни хора у нас има и ще има, тъжното е че се реализират на запад ,след като тук се подиграват с труда им ,

Защо е така? Кои са причините и какво може да се промени според тебе? А единството защо липсва? И защо непрекъснато се лъжем?

Линк към коментар
Share on other sites

За да бъде една сграда устойчива, тя има нужда от здрави основи. И тук основите не трябва да се разглеждат само от историческа гледна точка. Основите са идеалите, които хората подставят пред себе си и вярата в постижимостта им. Ако тези идеали с нищо не надхвърлят материалното, то и евентуалните плодове, които ще донесат ще бъдат илюзорни и преходни като всичко материално. Българите като цяло нямат визия за бъдещето, която да отива достатъчно напред във времето. Такова поне е впечатлението ми. Винаги се залъгваме по външния вид и не успяваме да прозрем за същността. Все говорим колко стар народ сме, но манталитета ни е детски. Защо е така засега ще се въздържа да коментирам, но причината отново може да се проследи до липсата на здрава вътрешна (собствена) опора.

Въпросът за това дали България ще я бъде, аз бих насочил към друга посока: какво ще е мястото и ролята на България ина българите в бъдещето на човечеството? Това разбира се си зависи от самите българи, но това, което мога да кажа със съжаление е, че българите много малко ги интересува бъдещето на човечеството. Малко ги интересува дори и бъдещето на България. Идеалите (ако могат да се нарекат "идеали") са ограничени до личното благосъстояние и удобство. Последното трябва да се разбира не само в материален, но и в психологичен план.

Линк към коментар
Share on other sites

Събитията в бивша Югославия не могат да служат за сравнение. Примерът не е подходящ, това си беше федерация, съставена от различни народи. След което те по естествен начин се откъснаха. Българите са хомогенен народ, тук не е федерация. България няма как да бъде разкъсана на части. А иначе това недоволство и разочарование, което се надигна в последните години е сигурно необходимо. То може да се разглежда като нравствен коректив-като червената лампичка, светнала да сигнализира за грешния път, по който е тръгнала да се движи цялата държава. На все повече хора им писва от порядките там, и някои бягат, но други ще останат и ще потърсят сметка защо и докога. И тогава ще дойде разумът. И нещата постепенно ще се поставят на по-добра разумна и отговорна основа. С всяко нещо е така, първо се преболедува, и после се оздравява. За пример е Полша, там през 90-те години е бил същият хаос, алчност, материализъм и нестабилност, но сега там вече започнаха да инвестират в онова, което е наистина ценно-култура, образование. Усетиха се и влязоха в пътя. Дори един елементарен пример-българските клубни отбори по футбол претърпяха безброй тежки и срамни загуби в европейските турнири през 90-те години, в зората на демокрацията. Причината беше слаба защита и неорганизираност. Много болка имаше за всички хора, свързани с този спорт в страната. Но след това разбраха къде грешат, стегнаха редиците, и без много класа, но с повече дисциплина и себераздаване започнаха да печелят престижни победи. Първата такава беше през 1999 г., и оттогава коефициентът на страната започна да расте забележително. С румънските беше същото, биеха ги дори латвийци, но сега и те го преболедуваха и жънат успехи. Ясно е, че в България всичко става по-трудно, и сега е въпросът дали ще има общо осъзнаване и изтрезняване у българите, или ще се продължи към безкрайно дъно...

Линк към коментар
Share on other sites

Драги съфорумци мисля че изпускаме нещо много важно по темата - а именно ЛЮБОВТА. Вие обичате ли България? Има само два отговора -Да или Не......Отговори като аз я обичам Обаче.... не са истински. Родината е като майка и тя ни се дава и тя е такава каквато е- добра или лоша.Ние можем само да я приемем и да се опитаме да я подобрим - и най важното- ДА Я ОБИЧАМЕ! Какво вие не обичате ли майките си такива каквито са? Някой от вас не биха ли желали да имат по-добри, по-умни , по-положителни майки? И какво като те не са такива и НЯМА да станат такива - вие какво не ги ОБИЧАТЕ така ли? България е нашата МАЙКА и тя е такава каквато е - ние можем само да работим да стане тя по-добра, но не можем да я съдим....Господ ни е пратил за изживеем този си живот сред българите и ниетраябва да го изживеем както трябва-ОБИЧАЙКИ НАШИЯ БАЩА-ГОСПОД И НАШАТА МАЙКА БЪЛГАРИЯ.

Това за мен е основното и всички понеже, обаче, защото са наши амбиции и мераци който са си лично наши. А колкото до тези който казват че обичали българския народ, но не и държавата мога да кажа само - ти обичаш мляко но не обичаш кравата - така ли? НЯМА ЛЮБОВ НАПОЛОВИНА -или има или няма ЛЮБОВ!

Линк към коментар
Share on other sites

България ще я бъде, докато в нея продължават да съществуват хора, като мен, моето обкръжение, приятели и познати :thumbsup2:

Защото съм заобиколена от безценни хора! Всеки от тях не спира да следва идеалите си с цената на много материални лишения, поглъщане на неразбиране, препятствия и т.н. и тези хора успяват и аз съм свидетел на това. Но никой от тях не мрънка, не обвинява и не плюе по България. Напротив опитват се да постигнат невъзможното. Взаимно се подкрепяме и всяка наша среща е щастливо напомняне, че сме живи, че вървим и ставаме все по- силни.

Когато човек може, нищо не не би го спряло. Всичко останало са оправдания, материални желания и т.н.

Преподреждане на ценностната система е много важно.

Естествено, че в България няма да живея като в Америка, Франция и Германия.

Естествено че тук, моят труд няма да се оцени като там. Абсолютно грешно и нереално е да искам да живея в България със стандарта на Англия. Ето тук е основното страдание на голяма част от българите.

Нека първо всеки да си даде ясна сметка като какъв иска да живее и какви са ценостите му и тогава да приказва, да говори, да се цупи и да дава оценки.

Аз съм ориента....... и това е от ясно по- ясно ..... и НЕ СЕ СРАМУВАМ от това.

Другото е ...както се казва "манджа с грозде" , хем да съм с английско възпитание и желания, хем да живея в Африка :3d_146:

Ето от тук идва бъркотията.

Който иска английското ..... багажа, пътеките и за Англия и да не се обръща да ни държи сметка как се оправяме,

Който иска немското.... багажа , пътеките и довиждане.

Който иска българското да си преподреди ценностната система и идеалите да стъпи здраво на земята, да се усмихне и да работи. И да не очаква за това аплодисменти, големи признания и заплата в хиляди евро.

Добре дошли в България, както се казва, тук се иска здрав гръб, силен характер и ясна цел. Който ги няма тук само може да се изживява като мъченик, затова по- добре да си избере държава и да си отива.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...