Jump to content
Порталът към съзнателен живот

България. Ще я бъде ли?


Guest Христо

Recommended Posts

България ще я бъде, докато в нея продължават да съществуват хора, като мен, моето обкръжение, приятели и познати :thumbsup2:

Защото съм заобиколена от безценни хора! Всеки от тях не спира да следва идеалите си с цената на много материални лишения, поглъщане на неразбиране, препятствия и т.н. и тези хора успяват и аз съм свидетел на това. Но никой от тях не мрънка, не обвинява и не плюе по България. Напротив опитват се да постигнат невъзможното. Взаимно се подкрепяме и всяка наша среща е щастливо напомняне, че сме живи, че вървим и ставаме все по- силни.

Когато човек може, нищо не не би го спряло. Всичко останало са оправдания, материални желания и т.н.

Преподреждане на ценностната система е много важно.

Естествено, че в България няма да живея като в Америка, Франция и Германия.

Естествено че тук, моят труд няма да се оцени като там. Абсолютно грешно и нереално е да искам да живея в България със стандарта на Англия. Ето тук е основното страдание на голяма част от българите.

Нека първо всеки да си даде ясна сметка като какъв иска да живее и какви са ценостите му и тогава да приказва, да говори, да се цупи и да дава оценки.

Аз съм ориента....... и това е от ясно по- ясно ..... и НЕ СЕ СРАМУВАМ от това.

Другото е ...както се казва "манджа с грозде" , хем да съм с английско възпитание и желания, хем да живея в Африка :3d_146:

Ето от тук идва бъркотията.

Който иска английското ..... багажа, пътеките и за Англия и да не се обръща да ни държи сметка как се оправяме,

Който иска немското.... багажа , пътеките и довиждане.

Който иска българското да си преподреди ценностната система и идеалите да стъпи здраво на земята, да се усмихне и да работи. И да не очаква за това аплодисменти, големи признания и заплата в хиляди евро.

Добре дошли в България, както се казва, тук се иска здрав гръб, силен характер и ясна цел. Който ги няма тук само може да се изживява като мъченик, затова по- добре да си избере държава и да си отива.

:3d_053:

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 736
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

didi_ts, то хубаво, ама да напуснеш страната не е като да напуснеш работа. Най-малкото имаш езикова и правна бариера (нямаш гражданство). А това никак не е малък проблем. Аз също съм живял в чужбина и колкото и да се мъчих, езикът винаги си остана пречка. А за да комуникира човек пълноценно трябва да владее езика си много добре.

Иначе по същата логика мога да попитам: защо никой не ме пита като се променяха правилата на играта и се приемаше новата конституция през 1991 година? Някой да ни пита дали искаме или не искаме? Някой да направи референдум? Не. Защо аз да си събирам багажа, а не тези, които ни дръпнаха килимчето изпод краката?

Линк към коментар
Share on other sites

Ех, че кой трябва да е този някой, който да направи референдума?

Искаме референдум, вдигаме се и го правим.

Иначе седим и чакаме, някой да се сети, че ние го искаме и да го направи вместо нас - Е, няма да се получи.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не изгарях от желание да пиша тук, ама някои аромати на подправки леко ме възмутиха.

Що за екземпляр е Българинът .

Има модели на поведение съзнателни или несъзнателни ,които са широко разпространени по нашите земи.

българинът много обича да чете вестници като Уикенд , Шок или Шоу ,

за открие там някоя пиканта жълтинка. която пък да мотивира неговият справедлив гняв.

Обича да надзърта през терасата, ако може скришничко , за да види тайно, аджеба какво става в двора на комшията.

и ако никой не го вижда в момента, да му скрои някой номер или просто да хвърли нечие и друго камъче там, може би и заради спорта или просто за да си създаде ведра атмосфера или подходящо настроение.

българинът обича да търси вината и отговорността за нещо , навсякъде или у всеки друг , само не и у себе си /откъде накъде.

при толкова таланти ,заложби и ярки индивидуалности/

да гледа в паничката на другия ,или под шапката на другия колко багаж има, или колко нечистоплътен е другият срещу него, а колко далеч е достигнал.

ако е футболен участник ,или съдията ще ги пореже ,или топката ще е или много крива или хлъзгава, теренът с неравности, а времето неподходящо .

ако няма действащ "Биг брадър" ще си направи" Биг брадър", за да може да наблюдава внимателно всички пикантерии и да се възмущава справедливо.

не твърдя че описаните категории са населили територията на страната на 100%, което все пак е добре.

а кои са причините за тези явления ли - ами може би продължаващият да се шири атеизъм.

сега е облечен в други дрешки ,променил се е милият,

може да използва цитати и от Библията, но ще го познаете по плодовете и делата му.

Редактирано от val68z
Линк към коментар
Share on other sites

Не изгарях от желание да пиша тук, ама някои аромати на подправки леко ме възмутиха.

Що за екземпляр е Българинът .

Има модели на поведение съзнателни или несъзнателни ,които са широко разпространени по нашите земи.

българинът много обича да чете вестници като Уикенд , Шок или Шоу ,

за открие там някоя пиканта жълтинка. която пък да мотивира неговият справедлив гняв.

Обича да надзърта през терасата, ако може скришничко , за да види тайно, аджеба какво става в двора на комшията.

и ако никой не го вижда в момента, да му скрои някой номер или просто да хвърли нечие и друго камъче там, може би и заради спорта или просто за да си създаде ведра атмосфера или подходящо настроение.

българинът обича да търси вината и отговорността за нещо , навсякъде или у всеки друг , само не и у себе си /откъде накъде.

при толкова таланти ,заложби и ярки индивидуалности/

да гледа в паничката на другия ,или под шапката на другия колко багаж има, или колко нечистоплътен е другият срещу него, а колко далеч е достигнал.

ако е футболен участник ,или съдията ще ги пореже ,или топката ще е или много крива или хлъзгава, теренът с неравности, а времето неподходящо .

ако няма действащ "Биг брадър" ще си направи" Биг брадър", за да може да наблюдава внимателно всички пикантерии и да се възмущава справедливо.

не твърдя че описаните категории са населили територията на страната на 100%, което все пак е добре.

а кои са причините за тези явления ли - ами може би продължаващият да се шири атеизъм.

сега е облечен в други дрешки ,променил се е милият,

може да използва цитати и от Библията, но ще го познаете по плодовете и делата му.

Трябва да ти кажа, че лично не обичам да гледам нито "Биг брадър", нито да чета жълти вестници и никак не са ми интересни.

Най-вече става въпрос за осъзнаване и порастване на българина. А Алеко си е бил пророк, защото бай-ганьовщината е на почит у нас и до днес. Време е Бай Ганьо да порастне до нивото на неговия автор - Алеко и да започне да вижда през неговите очи, а може и повече!

И ще обърна малко темата от видимито към духовното. Има три духа/три стъпъла/, три крачки от Бога. Това са духовете на Мамон, Езавел, Антихрист/с тези имена са известни в Библията/. Всеки вярващ/или невярващ/ се сблъсква с тях/по-рано или по-късно/, освен ако не си остане завинаги в дестска възраст. Та тези духове не се гонят или не би трябвало да се гонят в църквите, защото резултатът е с обратен ефект. Тези духове се побеждават. След като човекът порастне и се осъзнае в Господа, тези духове се побеждават или надрастват с други думи казано. Може би най-трудни са тези три стъпъла в пътя към Бога.

И както човек лично в своя път е нужно да ги премине или ще остане завинаги на едно от тези стъпъла, защото се е предал и спрял да върви, същото е и за държавите.

Тези три стъпъла са много коварни, духовете изобретателни. В смисъл, че много малко те дели от Бог, но и завинаги можеш да си останеш на това ниво и с тази пречка, вместо да продължаваш да вървиш напред.

Та на едно от тези стъпъла е спряла и България като държава, както се вижда, на стъпалото на Мамона и с много примеси на духа Езавел/чародейства, магии, лъжепророчества и тем подобни/.

В Библията ясно са си написани причините за бедността на един човек, същото се отнася и за държава и какво трябва да се направи, за да се обърнат нещата, за да потекат благословения

Малахия 3

7 От дните на бащите си Вие се отклонихте от наредбите Ми, и не ги опазихте. Върнете се при Мене, и Аз ще се върна при вас, Казва Господ на Силите. Но вие думате: В какво да се върнем?space.gif8 Ще краде ли човек Бога? Вие обаче, Ме крадете. Обаче думате: В какво Те крадем? В десетъците и в приносите.space.gif9 Вие сте наистина проклети, Защото вие, да! целият тоя народ, Ме крадете.

Крадем! Това са причините и поради тях следствията! Крадем не само човека, но и Бога!

На мен лично много въпросите за десятъците и приносите не ми са ясни. Не съветвам сега желаещите да забогатяват, да се втурват и да дават парите си на корумпираните църкви! Не!

Нека да се иска мъдрост и разум от Господа и знание, за да се постъпи правилно в този случай.

Как ще разтълкувате това Слово като за днешно време и като за държава, не знам, но това е Словото за България!

Затова се казва на друго място "Давайте кесаревото на кесаря, а Божието на Бога". Та ние не сме забравили да даваме кесаревото на кесаря, но сме забравили да даваме Божието на Бога".

Казва се още

10 Донесете всичките десетъци във влагалището, За да има храна в дома Ми, И опитайте Ме сега за това, Казва Господ на Силите, Дали не ще ви разкрия небесните отвори Да излея благословение върху вас, Тъй щото да не стига място за него.

Виждате условието за изпълнение на обещанието и самото Божие обещание - Да излея благословение върху вас, Тъй щото да не стига място за него.

Как ще тълкувате и разбирате тези думи, оставям на вас!

Какво значи да се донесат десятъците във влагалището и къде е то? Също оставам на вас, да разберете!

Това е Божието обещание за благословение на една страна! И Бог е верен на Словото си! И Словото Му никога не се връща празно, но извършва това за което е изпратено!

Линк към коментар
Share on other sites

Онзи ден се сблъсках с типичен случай на бай-ганьовщина и той може би показва нещо, което си заслужава да се спомене. Става въпрос за една лъжа от която загубих малко пари, но не това е същественото (парите ми се върнаха от другаде доста бързо). Чужденците (особено от бившия източен блок) също крадат и то много често. Сигурно и лъжат. Разликата е, че докато те се опитват да откраднат и излъжат така, че никой да не ги забележи, в случая българинът го направи съвсем открито и дори се опита да вдигне скандал (при което аз може би щях да загубя още повече). Ами то не е само този случай. Има ги даже и в политиката. Българите рядко защитават правата си, но в доста случаи парадират с тях за да излъжат, да спечелят и да изпъкнат.

Линк към коментар
Share on other sites

Българите рядко защитават правата си, но в доста случаи парадират с тях за да излъжат, да спечелят и да изпъкнат.

Тогава призовавам българите, да защитават правата си!

Интересен е въпросът - защо не ги защитават? От липса на време или от липса на вяра, че ще успеят да се преборят с институциите, държавата или личности?

Относно по-горното си мнение, първоначално нямах намерение да пиша някакво тълкувание, за да не ви ограничавам, но все пак ще дам насока.

В десети стих се казва

10 Донесете всичките десетъци във влагалището, За да има храна в дома Ми, И опитайте Ме сега за това, Казва Господ на Силите, Дали не ще ви разкрия небесните отвори Да излея благословение върху вас, Тъй щото да не стига място за него

Кое място е образ на Божието влагалище или може би по-подходящ превод би бил с думата "лоно"?

А кое е това място в държавата?

И понеже лоното предимно се свързва с майката и детето, с раждането и отглеждането на деца, библейското разбиране за подобно лоно е църквата/но не в днешнията й вид/, а църквата в която се раждат Божии синове и дъщери.

В държавата подобно място са родилните домове. От друга страна погледнато и училищата са един вид "лоно", защото там се раждат и отглеждат учени/ци/.

От друга страна погледнато не случайно пише в Библията, да не преставаме да преглеждаме сирачетата и вдовиците.

По аналогия - майките и децата!

И от друга страна като погледнем децата са бъдещето на България! Без деца няма бъдеще! Децата и родителите!

Редактирано от dcveta
Линк към коментар
Share on other sites

Невероятни тълкувания:) и интересни.

Божиите синове мислех, че се раждат от вода и Дух... ама ако кажеш, може и в църквата да е...

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

България ще я бъде ,колкото и лоши и какви ли не да на изкарват ,наскоро гледах един филм в kolibka.com Le jeu de la mort ,където правят експеримент с френски граждани ,под формата на игра пускат ток на друг играч с цел да спечелят и двамата играчи повече пари ,и се оказва че въобще не са толкова добри чужденците колкото се изкарват ,около 80 % са безжалостни и въпреки страданията на другият участник продължават да играят ,а само 6 % се отказват от играта ,може да се спори но мисля ,че български участници щяха да се представят много по добре заради страданията ,които сме претърпели и по голям процент биха се отказали да измъчват другият участник .

Линк към коментар
Share on other sites

Невероятни тълкувания:) и интересни.

Божиите синове мислех, че се раждат от вода и Дух... ама ако кажеш, може и в църквата да е...

Престани да иронизираш, защото всъщност иронизираш само себе си!

Не може толкова Бог да не ти е дал разум, Слънчева!

Църквата само сграда ли е за тебе или хората в сградата, наречена църква?

Не вярвам да ме разбереш с толкова малко думи написани, но постарай се! smile.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Знаеш ли, права си, сигурно има ирония в думите ми, но ми харесва човек да е толкова открит като теб. Аз не съм :feel happy: и не съм от най-умничките, съжалявам.

Линк към коментар
Share on other sites

Ходих на Шипка вчера,заедно с една австралийка и един англичанин.И двамата са си купили къщи в България.Австралийката-Сю дори живее вече от 5 години в България,старае се да учи български и вече знае доста български думи.

Идеята да отидем на Шипка, а след това и до Етъра беше изцяло нейна,а колата с която отидохме беше на англичанина-Колин,с дясно разположение на кормилото.

Знаете ли имаше страшно много хора на Шипка,много руснаци,поляци,германци и всякакви.Всички бързаха да се изкачат по тесните коридори на кулата на Шипка и да стигнат до върха,а това е невъзможно без да се изчакваме един друг,защото всъщност е толкова тясно ,че двама човека не могат да се разминат.

Първото възклицание на Колин беше "Това е толкова Келтско или Англосаксонско като градеж!"

А Сю разказваше истории,които беше чувала и чела за боевете при Шипка,ето някои нейни думи"Колин,толкова кърваво е било,че дори българите и руснаците са хвърляли мъртвите си събратя,трупове, по турците от този Хълм,наистина въпрос на живот и смърт,на робство и свобода!"

Аз се обърнах изумено откъде тя знае за това.

Прекарахме близо 2 астрономически часа на Шипка ,като разгледахме всеки документ,снимка и портрет на генерал,архитект и скулптор,униформите,самарското знаме,топовете и пушките и сабите,почти всичко ме накараха да им превеждам,което не беше лека задача,защото повечето надписи и мемориални плочи са пълни с цитати от Вазов и са използвани много стари думи, които не се използват в съвременния български език.Но успях да се справя някакси,като дори сама открих собствената си история,която беше непозната за мен.За първи път видях всички тези намръщени,сериозни и устремени българи да дадат живота си за България,там на Шипка.

И това стана благодарение на тези двама чужденци,странни птици дошли в България,решени да я опознаят като своя родина.

След това отидохме на Етъра там пихме кафе и сода в единственото традиционно българско кафене .

И какво се оказва сервираха ни турско кафе ,приготвено на пясък.

При което Сю възкликна :"Каква ирония,тук в подножието на Шипка да се продава турско кафе!",тя отказа да пие.

Има невероятни хора,независимо от националността.Както и недостойни също от всички националности.

Но човек трябва да обича родината си,тази която чувства като такава.

Когато тръгнахме от Шипка,Колин възкликна"Колко красиво място,колко красива е България,а колко ужасни неща са се случили тук!"

Идваше ми да плача дори и сега когато ви разказвам за това.

Каквото и да видя по света ,а истината е ,че за годините ми то не е малко,просто има само една страна,която мога да нарека родина и това е България,каквато и да е, тя е моя и аз съм нейна.

Това наистина ми хареса. В последното изречение има една непреходна истина и който не я е разбрал сега, все някога я разбира.thumbup2.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Националната стратегия Ран-Ът е план за преход към пазарна икономика, изготвен от Националната търговска камара на САЩ по молба на правителството на България през 1990 г. в рамките на само 6 месеца.

През ноември 1989 г. Ричард Ран (тогава главен икономист на Националната търговска камара на САЩ) изнася лекция в Унгария, на която присъстват и български висши държавни икономисти. През март 1990 г. българското правителство, в лицето на премиераАндрей Луканов, се обръща към Ричард Ран с молба за техническа помощ за провеждането на предвидените реформи. Половин година по-късно 18 икономисти от американската администрация изготвят 600-стр. национална стратегия[1] (наричана от някои планът Ран-Ът. След избухването на демокрацията правителството на Андрей Луканов кани екип от 22-ма специалисти от Фондацията на националната камара на САЩ, начело с Ричард Ран и Роналд Ът, за да разработят "Проект за прехода към пазарна икономика и демократичен капитализъм". Към тях се присъединява и екип от 29 български специалисти.

Предвидени са били също така точни срокове за изпълните на тези мерки. В разделът „Цена на прехода“ е предвиждана безработица от около един милион човека. Тогавашният народен представител Георги Тамбуев при запознаване с програмата реагира категорично: „Чета я и косите ми настръхват. Все едно чета Откровението на Йоан или предсказанията на Нострадамус за Апокалипсиса...“ Това е практическата програма, по която се измени обществения строй в България. Още през март-август 1990 г. с този документ са предопределени всички бъдещи процеси в икономическия и обществения живот у нас. В него се залага стопанското, културното и духовното съсипване на страната. От самото начало новите управници са знаели всичко, което ще последва в България.

Интересно е да се знае, че докладът по “Проекта Ран-Ът” е приет от Народното събрание с ръкопляскания, а по един екземпляр от него е получил всеки от депутатите.

При представянето на проекта в пленарната зала, Андрей Луканов заявява: “Програмата съдържа рационални елементи и от двете платформи – на БСП и СДС, както и съгласуваните между двете основни политически сили идеи в периода преди и след изборите”. И сини, и червени са работели заедно с екипа на националната камара на САЩ в ущърб на България. изт.http://bgsviat.narod.ru/ Ето и Доклада : www.omda.bg/bulg/Ran/ran_new/index.html

Линк към коментар
Share on other sites

И въпреки това ще на бъде .

Зависи какво имаш предвид. Не е въпрос само да оцелееш, а да водиш достоен и пълноценен живот. Никой доживотен затворник не мечтае да живее 100 години, нали? ;)

Линк към коментар
Share on other sites

И въпреки това ще на бъде .

Зависи какво имаш предвид. Не е въпрос само да оцелееш, а да водиш достоен и пълноценен живот. Никой доживотен затворник не мечтае да живее 100 години, нали? ;)

Така е ,но достойнството не е в парите ,макар че ако имахме повече достойнство и самоуважение небихме позволили така да ни екплоатират повечето частници ,разбирасе не всички частници са такива ,имам и няколко познати управители ,които си гледат съвестно бизнеса и се стараят да дадат нужните условия ,отношения и редовно им заплащат ,като същото време и ги осигоряват не невероятните 8 часа :) .Хората ги е и страх да останат без работа ако кажат истината или не ги устройват условията ,и за това търпят лошите условия и т.н.

Но искам да се извиня и на Максим ,защото донякъде е прав ,в една друга тема беше написал "В тази държава никой не иска да плаща за нищо. Всеки гледа да хитрува, да мине метър и да не плати за нещо. Е как да се оправи тогава държавата? ."Прав е в това че ако чорбаджиите започнат да бъдат изрядни към държавата и работниците си ,като например да ги осигоряват на 8 часа или по скоро на тия които са изработени ,да им заплащат извънредният труд ,което си е един вид уважение ,също и да си отчитат реалните доходи на държавата ,така ще има повече пари в обръщение а няма да седят в банките парите ,и хората ще могат спокойно да си плащат и паркингите а не да търсят примерно някоя малка далечна уличка :),и ще свързват още по лесно двата края .

Иначе Българите сме си добри хора ,и страхотни личности се раждат тук ,спомням си преди 20 -25 години ,колко по човечни бяха хората и какво спокойно беше по градовете ,вярвам че пак ще възцари това спокойствие в повече хора ,просто може би още се адаптираме новостите в нашия живот .Може би хората като цяло са копирали и хубавото и лошото от вънка ,може би повече негативните страни ,но дори и да натделява негативното и да се вижда че така се напредва по бързо ,то съм забелязал че макар и да има някакъв успех то той е временен .Но всичко ще си дойде на мястото :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Ще Я Бъде България Ако Приложим Христовто Учение ,Ако Не Го Приложим Незнам Каква Ще Я Бъде

Линк към коментар
Share on other sites

Ходих на Шипка вчера,заедно с една австралийка и един англичанин.

....

Идваше ми да плача дори и сега когато ви разказвам за това.

Каквото и да видя по света ,а истината е ,че за годините ми то не е малко,просто има само една страна,която мога да нарека родина и това е България,каквато и да е, тя е моя и аз съм нейна.

Така е ,но достойнството не е в парите ,макар че ако имахме повече достойнство и самоуважение небихме позволили така да ни екплоатират повечето частници ,разбирасе не всички частници са такива ,имам и няколко познати управители ,които си гледат съвестно бизнеса и се стараят да дадат нужните условия ,отношения и редовно им заплащат ,като същото време и ги осигоряват не невероятните 8 часа :) .Хората ги е и страх да останат без работа ако кажат истината или не ги устройват условията ,и за това търпят лошите условия и т.н.

Но искам да се извиня и на Максим ,защото донякъде е прав ,в една друга тема беше написал "В тази държава никой не иска да плаща за нищо. Всеки гледа да хитрува, да мине метър и да не плати за нещо. Е как да се оправи тогава държавата? ."Прав е в това че ако чорбаджиите започнат да бъдат изрядни към държавата и работниците си ,като например да ги осигоряват на 8 часа или по скоро на тия които са изработени ,да им заплащат извънредният труд ,което си е един вид уважение ,също и да си отчитат реалните доходи на държавата ,така ще има повече пари в обръщение а няма да седят в банките парите ,и хората ще могат спокойно да си плащат и паркингите а не да търсят примерно някоя малка далечна уличка :),и ще свързват още по лесно двата края .

Иначе Българите сме си добри хора ,и страхотни личности се раждат тук ,спомням си преди 20 -25 години ,колко по човечни бяха хората и какво спокойно беше по градовете ,вярвам че пак ще възцари това спокойствие в повече хора ,просто може би още се адаптираме новостите в нашия живот .Може би хората като цяло са копирали и хубавото и лошото от вънка ,може би повече негативните страни ,но дори и да натделява негативното и да се вижда че така се напредва по бързо ,то съм забелязал че макар и да има някакъв успех то той е временен .Но всичко ще си дойде на мястото :) .

Ами ето го приложено Христовото учение....

Линк към коментар
Share on other sites

Ходих на Шипка вчера,заедно с една австралийка и един англичанин.И двамата са си купили къщи в България.Австралийката-Сю дори живее вече от 5 години в България,старае се да учи български и вече знае доста български думи.

Идеята да отидем на Шипка, а след това и до Етъра беше изцяло нейна,а колата с която отидохме беше на англичанина-Колин,с дясно разположение на кормилото.

Знаете ли имаше страшно много хора на Шипка,много руснаци,поляци,германци и всякакви.Всички бързаха да се изкачат по тесните коридори на кулата на Шипка и да стигнат до върха,а това е невъзможно без да се изчакваме един друг,защото всъщност е толкова тясно ,че двама човека не могат да се разминат.

Първото възклицание на Колин беше "Това е толкова Келтско или Англосаксонско като градеж!"

А Сю разказваше истории,които беше чувала и чела за боевете при Шипка,ето някои нейни думи"Колин,толкова кърваво е било,че дори българите и руснаците са хвърляли мъртвите си събратя,трупове, по турците от този Хълм,наистина въпрос на живот и смърт,на робство и свобода!"

Аз се обърнах изумено откъде тя знае за това.

Прекарахме близо 2 астрономически часа на Шипка ,като разгледахме всеки документ,снимка и портрет на генерал,архитект и скулптор,униформите,самарското знаме,топовете и пушките и сабите,почти всичко ме накараха да им превеждам,което не беше лека задача,защото повечето надписи и мемориални плочи са пълни с цитати от Вазов и са използвани много стари думи, които не се използват в съвременния български език.Но успях да се справя някакси,като дори сама открих собствената си история,която беше непозната за мен.За първи път видях всички тези намръщени,сериозни и устремени българи да дадат живота си за България,там на Шипка.

И това стана благодарение на тези двама чужденци,странни птици дошли в България,решени да я опознаят като своя родина.

След това отидохме на Етъра там пихме кафе и сода в единственото традиционно българско кафене .

И какво се оказва сервираха ни турско кафе ,приготвено на пясък.

При което Сю възкликна :"Каква ирония,тук в подножието на Шипка да се продава турско кафе!",тя отказа да пие.

Има невероятни хора,независимо от националността.Както и недостойни също от всички националности.

Но човек трябва да обича родината си,тази която чувства като такава.

Когато тръгнахме от Шипка,Колин възкликна"Колко красиво място,колко красива е България,а колко ужасни неща са се случили тук!"

Идваше ми да плача дори и сега когато ви разказвам за това.

Каквото и да видя по света ,а истината е ,че за годините ми то не е малко,просто има само една страна,която мога да нарека родина и това е България,каквато и да е, тя е моя и аз съм нейна.

Това наистина ми хареса. В последното изречение има една непреходна истина и който не я е разбрал сега, все някога я разбира.thumbup2.gif

Благодаря,радвам се ,че е така.Да и аз мисля,че това е непреходна истина.

Наистина ми е омръзнало от вайкащи се негативни хора, просто не ми действат здравословно.Не мисля,че в непрестанната критика и отрицателна настройка има каквато и да е полза.Наистина е добре всеки да се запита той какво прави за да пребъде България?

Това е достатъчно голям въпрос,който изисква отговорност и предприемачество.

Аз знам какво правя за България,както и семейството ми. Симпатизирам на всички хора,които работят за България без да се оплакват нон стоп и да стоят със скръстени ръце.

Никога не съм се усещала по- свободна и по- осъществена.Най- важното е ,че продължавам да правя това, което обичам и то има своето място в културната история на България.Просто осъзнавам какъв голям късмет имам,че съм родена точно в това поколение българи.

Пожелавам на недоволните и неосъществените хора от България най- сетне да намерят това, което обичат да правят и да работят с любов и отдаденост,да се осмислят и осъществят.Да намират доброто в себе си ,колегите си, съседите си и страната си.И най- вече да се забавляват,да се усмихват и дори да се научат да "играят" точно като малките деца,това ще им даде малко здраве и настроение.

Стига вече с тази подозрителност и мнителност към света.Нека всеки отговаря за собствените си постъпки.

Наскоро прочетох във фейсбук статус на един от приятелите ми :"Искам да дойде това време,когато хората по целия свят да се радват и да уважават това,че съм българин"

Дали ще дойде това време зависи само от нас.И от тези след нас.Факт е че светът ни откри едва в 21 век.Това е самата истина.

Така,че каквото и да са чували преди това няма чак такова значение,важно е какво градим сега,какво оставяме след себе си сега в този момент.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Правете български деца 3 или 4 колкото повече толкова по добре ------сега много хора ще кажат ми сега е мн трудно да се отглеждат деца,няма да можем да ги изхраним,нямало да можем да ги изучим и тнт........ако е трудно в градовете да се върнем по селата( а децата да са в училищата-за образованието им все ще намерим пари)

Добре, да започнем с въпроса: ти лично колко деца имаш?

Линк към коментар
Share on other sites

Рамбо,много хубаво си го написал,

само с бройката деца не съм съгласна,Земята е пренаселена и целта на живота въобще не е възпроизводството на вида,а друга...

Линк към коментар
Share on other sites

целта на живота въобще не е възпроизводството на вида,а друга...
Ами то ако това не е цел на живота, не би могла да се осъществи и някаква предполагаема по - висша цел. Що се касае до България, тя въобще не е пренаселена. Пренаселени са други места от планетата. Там да се вземат мерки ...Тук няма нужда от ограничаване на раждаемостта ... Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...