Jump to content
Порталът към съзнателен живот

България. Ще я бъде ли?


Guest Христо

Recommended Posts

Guest Христо6

В едно свое интервю Вера Кочовска казва, че за положението на България, за условията на живот в България са виновни хора от другата страна на океана...

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 736
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Знам за различните пророчества за България, за мисията на българите, но не мислите ли че вероятността тези пророчества да останат неосъществени е доста огроомна, все ми се струва че ще изчезнем като народ и държава. Опитвайки се да преценя обективно ситуацията в страната не виждам абсолютно никакъв изход от тази безизходица и не виждам как и от къде би могъл да дойде.Дано да греша, малко ми е трудно да си представя че ще станем духовни водачи на човечеството, както твърди Ванга, ние една държавица не можем да оправим, камо ли човечеството.

"...ние една държавица не можем да оправим, камо ли човечеството..."

Хрис, верно е, че последните 65 години, насилствено беше насаждан привнесен чужд на Българина манталитет и морал, морала на Остап Бендер.

Не че си нямахме свой, на Бая ни Ганя! Но той беше по скоро хумористичен, гротескен, келепирски. Като единият полюс, като негативният пример.

Докато Остап-Бендеровският беше налаган силово и чрез силовите структури на една подчинена на чужда държава ДС.

Като модел за физическо оцеляване! И до днес.

А голямото мнозинство Българи, твоите, моите, нашите прадядовци и прабаби, преди 1944г за едната чест са живеели. Ако някой са го нарочили за мошеник, крадец, то той се е поболявал, не е могъл да се храни или да излезне на чаршията и да погледне хората в очите!

Затова съм оптимист, защото познавах такива хора. Познавам такива и сега. А най-обнадеждващото е, че един такъв човек, от такова семейство е ръководител на държавата ни. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Затова съм оптимист, защото познавах такива хора. Познавам такива и сега. А най-обнадеждващото е, че един такъв човек, от такова семейство е ръководител на държавата ни. :thumbsup:

Е и аз като цяло съм по - оптимистичен след 5 юли 2009г., отколкото преди 5 юли 2009г., стремя се да вярвам, да гледам положителното, сравнявам с предишното, ама това че въпросният ръководител е фурнаджийска лопата не ми харесва.

Линк към коментар
Share on other sites

Затова съм оптимист, защото познавах такива хора. Познавам такива и сега. А най-обнадеждващото е, че един такъв човек, от такова семейство е ръководител на държавата ни. :thumbsup:

Е и аз като цяло съм по - оптимистичен след 5 юли 2009г., отколкото преди 5 юли 2009г., стремя се да вярвам, да гледам положителното, сравнявам с предишното, ама това че въпросният ръководител е фурнаджийска лопата не ми харесва.

Хриско, очудвам се, че не си живял при комунизма, пък разсъждаваш така... ами че ти си свободен, млад човек...

Трябва да ти кажа, че ако разбереш кои са изфабрикували този грозен израз, ще се погнусиш.

Но по същество, това е Демокрацията - представяне, предлагане на идеи за обсъждане и съобразяване с общественото мнение.

Ако си спомняш, така стана и със закона за ГМО - беше променен след силен обществен натиск и това всъщност е Демокрацията.:)

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Затова съм оптимист, защото познавах такива хора. Познавам такива и сега. А най-обнадеждващото е, че един такъв човек, от такова семейство е ръководител на държавата ни. :thumbsup:

Е и аз като цяло съм по - оптимистичен след 5 юли 2009г., отколкото преди 5 юли 2009г., стремя се да вярвам, да гледам положителното, сравнявам с предишното, ама това че въпросният ръководител е фурнаджийска лопата не ми харесва.

Хриско, очудвам се, че не си живял при комунизма, пък разсъждаваш така... ами че ти си свободен, млад човек...

Трябва да ти кажа, че ако разбереш кои са изфабрикували този грозен израз, ще се погнусиш.

Но по същество, това е Демокрацията - представяне, предлагане на идеи за обсъждане и съобразяване с общественото мнение.

Ако си спомняш, така стана и със закона за ГМО - беше променен след силен общественият натиск и това същност е Демокрацията.:)

А на практика в България има ли Демокрация?:hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Досега не е имало. Вече 65 години! 45 + 20!

Сега тепърва започва да се гради Демокрация, но зависи и от нас - да не стоим безучастни като стадо овце поведено на заколение.

Започва и това вече се усеща. Ето например тази сутрин по БТВ, гледах министър Найденов - решителен и придвижващ и по-важното налагащ скоростно законите за храните. Налагането на БДС - Българският държавен стандарт.

Вижда се, как 20 години са ни тровили със соя, копита, сухожилия, оцветители, "подобрители", "течен пушек"?!... и други боклуци!

С Хляба също не са ни щадили - пробутвали са ни хляб от фуражна пшеница плюс подобрители!!!

И там се въвежда строг БДС.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Но по същество, това е Демокрацията - представяне, предлагане на идеи за обсъждане и съобразяване с общественото мнение.

Особено с руското мнение, в последно време ... :lol: Все пак нещата не може да станат изведнъж, не може изведнъж политиката да стане изцяло ориентирана към интересите на гражданите. Явно ще се мине през преходни етапи докато черното стане бяло. :) Ти като един човек, който достатъчно дълго е живял по времето на комунизма, какво мислиш за тази песен : отразява ли действителността, ако я отразява в каква степен я отразява ? :D:lol:

Панко - Евала, Живков

http://www.vbox7.com/play:5e9d4429

"С твоите другари здраво държахте хванали властта, нямаше гладни, нямаше жадни в нашата страна. :lol::king: Евала, евала на Живков, беше най - велик и като голям управник и като комик." :D :D :D

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Много трогателно и сърцераздирателно прозвуча това за човека, който вече управлявал държавата и как видите ли сме тръгнали по верния път на 5 юли 2009 г. Само че свалете розовите маски и вижте какво представлява той всъщност с цитат от форум. Темата е под заглавие СРАМ и е по повод на изказванията на Бат Бойко в Берлин в началото на годината.

icon_post_target.gifот temida6 на 27 Януари 2010, 10:18:55

Леко съм потресена от поведението и ,,умните,, изкази на премиера на България от

последните дни..,именно посещението му в Берлин.

Ще цитирам по памет:

(без някой да е засягал темата,да е питал или критикувал)той казва:

- ,,Ще направим така,че да не се СРАМУВАТЕ от нас..,,

-,,Предишното правителство ви е ПОДВЕЛО,че ние ставаме и сме готови за европейския съюз ,,

А на въпроса ,какво се случва с престъпленията и показните убийства от последните 15 год

в нашата страна,той отговаря пред пълна зала с германци...

- ,,Амааа ...ние хващаме, изравяме трупове...да, копаме..,той министъра отива и с багера копа и вадиме трупове,,

И това придружено със селско ръкомахане(показваше ,как точно копаел багера)и с един горд израз на лицето

и едно дебелашко,бай-ганьовско самочувствие......,сякаш говори за гениални неща..

Хората в залата се смееха ,а министъра,гледаше леко изплашен...

Мися си ,че не може премиер на която и да е страна да има такова ,,лековато,,поведение.

В БГ може да си говори каквото иска,но не и навън...

Сякаш отива на лъва в устата и без никой да го пита,им казва..

Много се прецакахте ,че ни се доверихте и ни отворихте вратите,виште ние не ставаме ,не сме готови..,знаеме,че сме ,,срам за европа,,

И как може изобщо, да се движиш по такъв тънък лед,,,и вместо да си дипломат,вместо да избягваш темата ,ти да използва думата СРАМ

Толкова ли е трудно да кажеш- Ще направим така, че да оправдаем очакванията и да отговорим на изискванията..

Всеки народ си заслужава съдбада и УПРАВНИЦИТЕ!!!

Ето, имайте си бай ганьовския манталитет ако толкова ви харесва и сте се затъжили за него...То кога ли не е било така, първо беше Тодор Живков, после Жельо Желев от село Веселиново, Шуменско дето без никой да го боде по гърба призна самостоятелната държава Македония, за да се докара пред запада, предавайки интереса на родината си...

Между другото Тодор Живков още преди да го свалят е прозрял истината и тук казва 100% верни неща, признава и грешките.

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

- ,,Ще направим така,че да не се СРАМУВАТЕ от нас..,,
Това е слугинско поведение.

-,,Предишното правителство ви е ПОДВЕЛО,че ние ставаме и сме готови за европейския съюз ,,
Правилно. :hypocrite:

- ,,Амааа ...ние хващаме, изравяме трупове...да, копаме..,той министъра отива и с багера копа и вадиме трупове,,

И това придружено със селско ръкомахане(показваше ,как точно копаел багера)и с един горд израз на лицето

и едно дебелашко,бай-ганьовско самочувствие......,сякаш говори за гениални неща..

Трябва да има и смях, полезен е за психофизическото здраве. Нека малко ги скандализира тия префърцунени западняци. :3d_146:

,а министъра,гледаше леко изплашен...
Няма защо да им се плаши. Хич да не му пука. :) Е, по принцип е по - добре да е по - сериозен, но като се е случило не трябва да показва страх, не бива да се показва слаб, трябва да демонстрира самочувствие, мъжество. :)

Сетих се за един забавен факт, понеже в тази тема се говореше и за Германия, въпреки че нямах време да прочета всичко написано : на мача Германия - Уругвай немският треньор извърши смяна изкарвайки от игра "немецът" Месут Юзил и вкарвайки в игра друг турчин, опааа немец исках да кажа ... :D На коментатора му стана смешно и каза : "Все едно играе Турция". :D

Жельо Желев от село Веселиново, Шуменско дето без никой да го боде по гърба призна самостоятелната държава Македония, за да се докара пред запада, предавайки интереса на родината си...
Съгласен. :thumbsup1: Един друг "патриот" върна една стара българска книга на едни съседи, без те да са я искали. Искаше и латиницата да въвежда. <_< Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

На кой коментатор му стана смешно? На българския нали?! Защото аз гледах мача по немската ТВ в Германия, и коментарът беше от съвсем различно ниво, разбирай ненационалистическо, а със симпатии. Който е по-добър, той играе. А Месут Йозил е роден в Германия, за коя държава трябва да играе тогава? До кога ще се излагаме българите с неприязънта си към турците и с надменноста си към тях? Като че ли сме нещо повече??? Както възкликна сестра ми след връщане от екскурзия в Турция, "колкото и да е парадоскално Истанбул е най-близкото място от България, където можеш да се почувстваш европеец..." Изобщо ако не си живял в Германия, по-добре си спести заключенията, защото се излагаш. Ето защо ще сме задният двор на Европа и почти никой няма да е чувал за България, или ако е чувал, ще е с усмивка. Не надменна, просто усмивка от удивление как може да се реагира по този бай ганьовски начин. За германците няма да говоря пак, щото вече съм писал в други теми. Ако си мислим, че сме нещо повече от тях, ами не сме! Тя държавата по принцип си е отражение на манталитета на хората, които живеят в нея. Може да имаме история, но нямаме настояще. Те имат и минало, имат и духовни учители, цум байшпиел Мастер Екхарт, имат и във всеки град Валдорфски училища, даже гледах обява търсят за работа учител по физкултура. В България обаче няма училища по школата на Беинса Дуно...Преди няколко години една украинка на Рила ме попита къде може да се остане по-дълго и да се изучава учението на ББ по-сериозно. Нямах отговор...Имаме учител и много се гордеем, че сме българи, а нищо не сме направили от това, което в Германия и Австрия са направили от учението на Рудолф Щайнер...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

На кой коментатор му стана смешно? На българския нали?!
Да, естествено. :lol: Може би на много немци не им е до смях. :lol: Немски Национален отбор, изреждам някои играчи, които взеха участие срещу Испания да речем : Жером Боатенг ( половин ганаец), Подолски, Клозе, Троховски ( 100% поляци), Месут Юзил ( турчин), Сами Кедира ( не го знам какъв е...). Добавям и още няколко човека на резервната скамейка. Както и да е, нямам против техните нации/раси, но нали уж това е немски Национален отбор, това не е клубен отбор, където всичко е омешено. :)

Който е по-добър, той играе. А Месут Йозил е роден в Германия, за коя държава трябва да играе тогава?
Гледай сега ...Мезут Йозил е можел да играе за Турция, но е предпочел Германия ..., защото му дава по - голям шанс за изява ...На мача с Испания всички немски играчи пяха немския химн с изключение на 3-4 човека, това бяха точно играчи, които бяха по - малко немски, по - несвързани с Германия. От 6-мата чужди ( условно казано) 2-3 поляка пяха химна, другите мълчаха като пънове. :)Мирослав Клозе го пя, въпреки че не е трето поколение германец, въпреки че е дошъл в Германия като малък. Месут Юзил мълчеше като пукел, въпреки че е трето поколение "немец".

До кога ще се излагаме българите с неприязънта си към турците и с надменноста си към тях? Като че ли сме нещо повече???
В случая не става дума за омраза или надменност. Просто на коментатора му стана смешно, на мен също. :) Все пак Германия си е Германия, а както се вижда явно чужденци все повече я завладяват. Не ми се прави на много толерантен, защото си този, които НЕ веднъж е изказвал опасения от турската инвазия в България и Германия, ти си този, които изпитва рождена неприязън към турците, не съм аз.;)Въпреки че сигурно съм участвал в много сражения през вековете.;) Дори като малък съм седял на чин с турчин, бранил съм го, играл съм мач с турци.

"колкото и да е парадоскално Истанбул е най-близкото място от България, където можеш да се почувстваш европеец..."
Нещо да съм казал за европейския вид на Инстанбул ? Дали е така обаче в цяла Турция ?;)

Изобщо ако не си живял в Германия, по-добре си спести заключенията, защото се излагаш.
Според Вальо съм живял там... в минали животи :D;)Между другото един български потомък на немци каза в един форум, че за първи път ще стиска палци Германия да се издъни. Ами живи и здрави да са немците, всичко най - хубаво им желая. :) Нямам против тях. "Кобра11" е хубав немски филм и други немски филми съм гледал и са ми харесвали. :)Нямам против немците.

Ето защо ще сме задният двор на Европа и почти никой няма да е чувал за България, или ако е чувал, ще е с усмивка.
Пука ми, че не са чували. :D :D :D Припомни им 1994г. и 1996г. и ще се сетят. Ние сигурно също имаме вина за българската ни съдба, но не забравяй че сме на Кръстопът, че тук се пресичат много интереси, че всеки гледа да ни смачка. Освен това в едно интервю Вера Кочовска казва, че зад окена някои хора имат вина за положението на България ...

което в Германия и Австрия
Като спомена Германия и Автрия, сега ми се отдаде повод да питам по - вещ човек по тази тема. Чудил съм се, австрийците чувстват ли се германци, германците приемат ли австрийците за германци ? Не съм имал кой да питам. Ако знаеш, можеш да споделиш. В съзнанието ми се е запечатала репликата : " германците гледат на австрийците като на цигани", но не знам от къде, не помня. :)Дано не е така, все пак са един народ в две държави. Дори от Австрия е дошла причината за разделението на Германия след втората световна... :) Тоест явно се чувстват германци, поне един от австрийците се е чувствал германец за съжаление на целия тогавашен свят. :) Генерал Дьо Гол бил казал : "Толкова обичам Германия, че сега се радвам, че са две германии." Всъщност са били три. :)

-----------------------------------------------

П.п. : Все пак симпатизирах на Германия въпреки засиленото чуждо присъствие в отбора им. :)

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Турците в Германия имат ли двойно гражданство ? Ако Юзил има, значи е можел да играе за Турция. Явно има : понеже казаха, че не се е възползвал от шанса да играе за родината на предците си. Предпочел е хляба, вместо родината. :31: Въпреки това не пееше химна на страната, която му помага да се прослави и която го храни. :) И турския национален отбор да играе с една камара чужденци, на мен ще ми е странно. Може да не вярваш, но преди години е имало някои мачове, в които съм бил за Турция. И наскоро се бях загледал в един турски сериал. Евала, хубави сериали правят. Много красиво го бяха направили комшиите ( и от към емоции, и от към визия), но за жалост в този сериал прозираше турска пропаганда. :) Темата стана много сериозна. Ще я разведря малко. :D България отвръща на удара немски. :DП.п.:Стопирайте и ако трябва връщайте кадрите назад, в случай че не знаете немски и че не можете достатъчно бързо да прочетете българския превод на немския говор. :)

http://vbox7.com/play:fe1dccd0

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

За вас двамата, нямам думи освен казаното от Пайсий: "О, неразумний..... поради что се срамиш да се наречеш Българин".

И двамата сте млади, не се оставяйте течението на песимизма и цинизма да ви удави. :v:

Впрочем това е стратегията вече 20 години на едни безродни "хора"...

А и Германците си ги знам, работил съм преди години в туризма. Като се напия и се наси.ат! Събличат се голи в ресторанта, чупят, падат в калта...

Питал съм Немците, защо са толкова дисциплинирани? Отговора беше - не сме и ако не са жестоките глоби, ела да видиш какво става!...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Защо пък да се срамя да се нареча българин, би ли ми разяснил, че не виждам къде прозира срама ми ?? :31: Хубаво мнение за германците, тъкмо малко да се уравновесят нещата, а не да биват изкарвани светци. :D Добре че са глобите, аха. :):lol: То и българите сме били по - кротки преди 1989г. Просто немската природа я подтискат немските закони, иначе едва ли са по - добри от нас българите.;)

За вас двамата, нямам думи освен казаното от Пайсий: "О, неразумний..... поради что се срамиш да се наречеш Българин".

И двамата сте млади, не се оставяйте течението на песимизма и цинизма да ви удави. :v:

Впрочем това е стратегията вече 20 години на едни безродни "хора"...

А и Германците си ги знам, работил съм преди години в туризма. Като се напия и се наси.ат! Събличат се голи в ресторанта, чупят, падат в калта...

Питал съм Немците, защо са толкова дисциплинирани? Отговора беше - не сме и ако не са жестоките глоби, ела да видиш какво става!...

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Винаги има време да научиш нещо, може би точно от германците, и отношението ти към турците да се промени. Неслучайно писах с местоимението НИЕ, като включих и себе си, но това мнение вече се променя, докато примерите в лицето на такива като теб и на коментатора Пепито Василев ли се изцепи така за Йозил??? само потвърждават това, което по-горе написах. Още си малък, и не си узрял. Бебе си бил през 1989 г още. Има да поживееш и да поулегнеш.:thumbsup1:

Интересно как Лукас Подолски и Мирослав КЛОЗЕ с по едно типично немско име ще са 100% поляци...:sorcerer: Във Франция играят 10 черни и 1 бял по правило вратар в последните 15 години неизменно, но никой не казва нищо, а сега за първи път в Германия играят 4 човека без 100% немски корен и вече голяма драма...

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

До кога ще се излагаме българите с неприязънта си към турците и с надменноста си към тях? Като че ли сме нещо повече???
Аааа, значи имаш предвид и себе си. Поне си признаваш, че изпитваш лоши емоции към тях. :) Както казах на мен ми стана смешно от една страна от хиленето на коментатора ( смехът разсмива), а от друга страна ми стана смешно, че уж е Национален отбор пък като слушаш и имаш чувството, че е представителен отбор на планетата Земя. :D

и отношението ти към турците да се промени.
Аз никога не съм имал негативно отношение към турците като цяло, дори да е имало такива моменти те са били кратки и свързани с някакви неща в настоящето, а не със сражения от памтивека. :D Били са някакви секундни епизоди на раздразнение, но никога постоянна идеологическа омраза/агресия. Като цяло Никога не съм слагал група хора под общ знаменател, във всяка група има различни хора. По - скоро съм се дразнил от определена политика, повтарям политика, а не Цели етноси. :) Както съм казвал, общувал съм си нормално с турци, играл съм мач с тях, бранил съм един от тях когато са го нападали и понякога са го обиждали заради произхода му, наскоро следях за определен период един турски филм, имало е мачове, в които съм бил за Турция. При общуването ми с турци не изпитвам някакви "акани чувства".Неодобрението ми е било насочено към идеи и политики, а не към групи хора.

Неслучайно писах с местоимението НИЕ, като включих и себе си, но това мнение вече се променя, докато примерите в лицето на такива като теб и на коментатора Пепито Василев ли се изцепи така за Йозил???
Тук май ти се губят думи. Пропуснал си нещо. Забравяш го българския език. :D Не съм сигурен как се казваше коментатора, беше един с очила. :)

Още си малък, и не си узрял. Бебе си бил през 1989 г още.
В това отношение съм пред теб, приятелю. Можеш да се учиш от мен. B);):P:lol: Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам да не слагаме всички българи под общ знаменател. Бойко може да не е съвършен, може да му е липсвала концентрация в някой момент, но той е свършил и върши много повече работа от мнозина.

На футболния коментатор му е лесно да съди отстрани, но я да го видим на игрището...

Вие имате ли идея как пък се изцепват чужденците, идващи в България? Всички сме хора. Сигурно има какво да научим от по-напредналите общества, а сигурно има какво да научат и те от нас.

България ще я бъде. Не мога да си представя истински българин да допусне различна от тази мисъл.

Отхвърлянето няма да ни направи добра услуга. Приемане и сътрудничество са нужни.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Интересно как Лукас Подолски и Мирослав КЛОЗЕ с по едно типично немско име ще са 100% поляци...:sorcerer:
Не веднъж коментаторите са казвали, че те са поляци и че дори са имали възможност да играят за Полша. Подолски не са го искали навремето в полския отбор, подценили са го. :) Абе 100 не 100 процента, поляци са си хората. :)

Във Франция играят 10 черни и 1 бял по правило вратар в последните 15 години неизменно, но никой не казва нищо, а сега за първи път в Германия играят 4 човека без 100% немски корен и вече голяма драма...
:D Аз и за Франция съм бил не веднъж. Но честно казано, по - естествено щеше да е маалко повече да са коренните французи в отбора. :) Така ми се струва.

-------------------------------------------

П.п.: Куки, съгласен съм с всичко, което казваш, с изключение на едно. Хем не обичаш обобщенията, хем обобщаваш. :)

Не мога да си представя истински българин да допусне различна от тази мисъл.
Тук обобщаваш и съдиш от своята си камбанария. Хората са си различни. :) Така е, сигурно всички имаме какво да учим едни от други ... Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

И като стана дума какви били германците и какво правели като се напият. Там обаче е много по-чисто, и никой не плюе по улиците, за разлика от България. Това, че в България идват да почиват само най-окаяните и пропаднали германци, щото не могат да си позволят по-свестен курорт не означава, че като цяло са такива. Винаги трябва да се гледа цялостно, а не по откъслечни впечатления.

Линк към коментар
Share on other sites

Засега не съм се научила да бъда на повече от една камбанария едновременно, но опитвам... Тук клонирането няма да свърши работа, ще трябва да пробвам с друго... Аз съм си измислила две понятия - българин и истински българин. Може да се досетите какво влагам във всяко от тях. Приятно ми стана, Макс, че ми прочете мисълта.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Мaксим къде ти е прочел мисълта, че не виждам ? :31: Ако на лични сте си писали, това е друг въпрос. Май се сетих какво имаш предвид. Но все пак изказването ти може да се тълкува по - различни начини. Може да си измислила понятията, но май идеите не са твои. Пък и "истински българин" може да има различни значения. Традиционното се разминава с това, което ти сигурно имаш предвид, така че прости невежеството на моя милост, която не е успяла да прочете дълбокия смисъл зад боговдъхновените ти и възвишени слова, прости ми липсата на възвишеност, прояви нискомерност. :) Учителят е говорил за българи по плът и българи по дух. Сигурно "истински българи" наричаш тези по дух.

П.п. Понятията не си ги измислила ти. По - скоро си измислила значенията, но всъщност и значенията не си измислила ти. :)

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо6

Ето, че и ти ме разбра, браво! Пиша 6 на Христо6! :thumbsup:

ПП. Мисли се четат на други честоти, не на лични.

Аз пък с моето материално мислене, сметнах че сигурно имаш предвид коментарите в темата. :31: И все пак : ако двама души общуват чрез телепатия, те един вид си разменят "лични съобщения." :lol: Една личност съобщава на друга личност дадена информация по телепатичен път. :lol: Тоест "лични съобщения.";)

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

:rolleyes: А всъщност ........ защо правите сравнения- България ....и .... неБългария.

България никога няма да бъде Германия и не е нужно да се стреми, защото ще изгуби идентичността си.

А я да сравним България и .... Индия, например или може би Албания, или да речем Македония!!!???

Всяка държава е различна, като хората, които живеят в нея и това прави уникални народите.

Аз не искам да приличаме на Англия, Германия, Австрия, САЩ. Аз искам да живея в България с българите, ако исках друга държава, щях да отида да живея там.

България няма нужда от сравнения, както хората нямата нужда да се сравняват по между си.

България си се слави с бай Ганьовщината, както Германия с кобилестите жени, Полша с пияндетата( :rolleyes: за първи път там видях толкова много силно пияни хора по улиците), Англия с консерватизма си и т.н. и т.н.

А що се отнася до учителите....да П.Дънов е българин, но не е нужно да си в България, за да четеш неговата литература, както не е нужно да си в Индия за да се запознаеш с писанията на Буда и се в този ред на мисли...... всяка държава ще я бъде по начина по който хората я подредят. Щом не сме си изчистили къщата ще си дишаме праха и какво от това..... има стерилни хора има и чергари, всеки живее така както е намерил за добре, явно за момента толкова можем, толкова правим ....... B)

Линк към коментар
Share on other sites

:31: И все пак : ако двама души общуват чрез телепатия, те един вид си разменят "лични съобщения." :lol: Една личност съобщава на друга личност дадена информация по телепатичен път. :lol: Тоест "лични съобщения.";)

Те не са чак толкова лични, защото може да се прочетат от всеки - който го може, де...

В този ред на мисли е добре повече хора да мислят, че България ще я бъде.

И - няма начин да придобием сила, докато обвиняваме или се чувстваме виновни. Приемаме се каквито сме, заобичваме се каквито сме и продължаваме напред, но така, че по възмоожност да сме доволни. На мене недостатъците на чужденците ми действат успокояващо, защото като дете ми бе набит комплекса, че чужденците са едва ли не същества от по-висш порядък. Дълбоко в мене тази мисъл продължава да живее и с много други българи е така. Нямаме нужното самочувствие - нито да се мислим за по-долни, нито за по-горни от другите народи.

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...