Jump to content
Порталът към съзнателен живот

България. Ще я бъде ли?


Guest Христо

Recommended Posts

Германците са нямали колонии в смисъла в който например Англия и Франция са имали, но откъдето са минали в началото на миналия век са заграбили немалко неща и са се отнасяли с държавите и населението по не по-различен начин.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 736
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Все още има надежда :)

България е на почетната стълбица на световната информатика

Националният ни отбор донесе 2 златни, 1 сребърен и 1 бронзов медал от олимпиадата

0000097116-article2.jpg

България е на почетната стълбица на световната информатика

Националният ни отбор по информатика донесе 2 златни, 1 сребърен и 1 бронзов медала от Международната олимпиада във Ватерло, Канада.

Румен Христов, ученик 10-ти клас в ПМГ „Нанчо Попович”, Шумен и възпитаник на Шуменската школа по информатика "А&Б" се класира втори от 292 участника от цял свят и грабна злато.

Постижението на Румен е най-високото в историята на българската информатика след 2003 година, когато Ивайло Рисков също се класира втори.

Останалите трима от отбора ни 2010 също донесоха медали. Владислав Харалампиев има злато, той е ученик 11 клас от Софийска математическа гимназия „Паисий Хилендарски”. Сребро донесе Антон Анастасов, ученик 12 клас ПМГ, Хасково. Четвъртият ни национал - Михаил Ковачев от ПМГ Шумен има бронзов медал.

Заедно, момчетата класираха България отборно по медали на 5-то място в света.

Ръководители на българския национален отбор по информатика са н.с. Емил Келеведжиев от Института по математика и информатика на БАН и Проф. дмн Стоян Капралов от Технически университет - Габрово. Ръководители на Шуменската школа по информатика "А&Б" са Бисерка Йовчева и Петър Петров.

/източник/

Момчетата класираха България отборно по медали на 5-о място в света. Преди нас в класацията са гиганти като САЩ и Русия, но след нас са останали държави като Китай... /от тук/

:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Познавам Бисерка Йовчева - тя е много умна, много обаятелна, много позитивна, много толерантна, много мотивираща...

Не само на шуменския въздух се дължат дългогодишните неотменни успехи на шуменските информатици.

Имаме голям късмет с такива преподаватели. Тя е и много добър човек - мисля, че най-вече в това се крие тайната на успеха й.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще я бъде ли?

Как ще я бъде?  :3d_162:

http://www.spiralata...?lng=bg&pg=1082  :3d_137:

:(

Мисля си, че най-богати и с най-спокойно, проспериращо общество - не са тези страни, които най-малко са се борили, а тези страни, в които живее народ обичащ родината си. Не народонаселение което винаги е готово да се откаже от нея. Толкова се изписа в този форум за позитивното, а точно в тази тема е пълно с "възвишен" негативизъм. Не проявяваме ли лицемерие тогава, пишейки в другите теми за добро, но отказвайки да го видим понякога в собствената си страна?

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Когато някой победител влезе в някоя страна, всички хора се разбягват, както едно време турските башибозуци са влизали в някое село, всички българи се разбягвали и се обръщали към Бога, търсели го. Обаче днес те забравиха този Бог, който ги освободи, не вярват вече в него. Ако някой българин каже, че вярва в този Господ, който освободи някога българите, ще му кажа, че той не говори истината. Тези българи, които се освободиха, днес вършат големи престъпления в България. Такава е моята статистика. С какво може да се похвали българският народ? Де са великите хора на българите? Каква велика идея внесоха те в света? Ще кажете, че те прогониха богомилите. Преди всичко богомилите не бяха тяхно произведение. Те донесоха едно ново учение за българите, но българите нямаха търпение да дочакат края на това учение. Те и досега се стремят всячески да доказват, че богомилите са развалили България. Това е една голяма лъжа. Целият европейски свят знае, че богомилите бяха отлични хора. А сега нито една българска глава не може да се убеди в това, че богомилите са добри хора. Защо трябва да се поддържа тази лъжа? Ако наистина богомилите съсипаха и развалиха България и ако това е един факт, добре. Но ако това е един неправилно приписан грях по отношение на тях, питам тогава това в тяхна чест ли е. Казвам, на сегашния българин трябва едно нещо. Той не е достатъчно искрен да си изповяда прегрешенията, които е направил. И ако ти го наведеш на неговите погрешки и му кажеш, че трябва да поправи живота си, той казва: „Ти нима си по-добър от мене?“ Той веднага ще ти постави един контраст. Че нима аз съм най-големият грешник? Че от мене има и по-големи грешници. Това е философия на контрастите, но то е една характерна черта, останала още от четвъртата раса. В българина има достатъчно монголска кръв, която днес се проявява, да покаже доколко той е българин. Вътрешно той е един татарин с името българин. Тези големи скули, тази брада на българина никак не е българска, но монголска. Някой казва: „Аз съм българин.“ Никакъв българин не си. Той е един татарин с чужди черти и с чужди чувства и ще се хвали с чуждите обуща на хорото. Това не е никаква българщина, но това е татарщина. Преди хиляди години българите са били славяни, които са населявали Балканския полуостров и се отличавали с това, че задната част на главата им е била обла. Всички народи, които са живели дълго време на земята и са я обработвали, са имали обла глава отзад, а главата на татарите отзад е сплесната. И след всичко това ще казват, че българинът не е патриот. Патриотизмът е едно благородно чувство, но у българите личните чувства са така силно развити, че никакъв патриотизъм в тях не може да се прояви. Личните чувства могат да се подигнат само при един свят ум. Без него те ще тикнат човека в крива посока, да мисли, че има нещо, когато го няма.

Казвам, ние се отвлякохме от атлантската култура, която е вече загинала. В нея личното чувство е било крайно изопачено, там е имало онзи елемент на крайно самоудоволстване, на мислене само за себе си. Всеки народ, който минава за патриотичен, трябва да има едно вътрешно сдушаване между всички негови единици, една общителност, нещата да не стават принудено, чрез власт, но те трябва да стават естествено, хората взаимно да си помагат. Това е една благородна черта. При това, когато казват за някого, че е патриот, човек не може да бъде патриот, докато няма корена на патриотизма в главата си. Няма ли този орган в себе си развит, той не е никакъв патриот. В патриотизма влиза едно религиозно чувство, не някаква привидна набожност, но всеки човек дълбоко в себе си да съзнава, че всички хора са Божии създания, направени по образ и подобие Божие и като така ние принадлежим към една небесна държава. Когато човек говори за своето отечество, това отечество е една отвлечена Божествена идея. Когато човек говори за такава идея, той трябва да има една материална идея, с която да я обуслови. Видимо той е тази идея. Например, колкото и да е добър един човек, все трябва да изпъкне нещо в него. Все трябва да се види нещо добро в него. Де е това добро? В очите, в носа, в лицето или в тялото му някъде. Ако се махне тялото, де ще видим тази доброта? Следователно видимото е израз на онова, което не може да се види с обикновени очи.

Изт.

Линк към коментар
Share on other sites

България ще я бъде,ако ние българите престанем да се делим и мразим и приемем че независимо от вярата си,социалното си положение,възпитанието се и т.н. сме преди всичко българи и сме отговорни за съдбата на нашата Родина.

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

България ще я бъде,ако ние българите престанем да се делим и мразим и приемем че независимо от вярата си,социалното си положение,възпитанието си и т.н. сме преди всичко българи и сме отговорни за съдбата на нашата Родина.

По-хубаво не може да се каже !

Грант :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Елфче:thumbsup1:. С пълна сила днес важи това, за съжаление. Всеки срещу всеки. Никакво смирение и воля за тръгване към Доброто. Сякаш оптимизма ми изчезва...:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Ти, докато не дойдеш до известно отчаяние, до известно нещастие и не забравиш себе си и не помогнеш на другите, твоите работи няма да се оправят. Казвам, това е учението, което Христос носи в света, или това е Божественото, което Бог иска да събуди у нас, да имаме вяра. Това не значи, че Господ трябва да изпрати ангели да ни слугуват, а ние да бъдем като царски синове, но да се опретнем хубаво да работим. Не трябва да станем и роби на труда, но всеки от нас да се опретне да работи, да не го е срам и страх от работа. Ако аз харесвам нещо у американците, то е готовността им да работят. Американецът не се срамува от работа. Той работи с работнически дрехи, но щом свърши работата си, веднага се облича като княз. Дойде ли до работа, той хвърля новите си дрехи и не се срамува и страхува от работа. Има ученици и студенти, които са свършили университета, станали са професори само чрез труд. Когато у нас, в България, всички очакват на пенсии от държавата. Ние минаваме за много работни, но срам ни е от работата и не гледаме с добро око на този, който работи. През всичкото време, откак съм в България, аз зная само два случая с работни хора, които на свои разноски са свършили училище. Единият пример е с един гимназист, който свършил гимназия с отличие, но след като обикалял от учреждение в учреждение за служба и нищо не получил, най-после поискал от един приятел сто-двеста лева и с тях си купил едно точило за точене на ножове. Взел една рамка и в нея поставил диплома си от гимназията, нарамил точилото и тръгнал да точи ножове. Другият пример е с един ваксаджия, който бил студент четвърти семестър. И като нямал възможност да свърши, решил сам да си помогне. Купил си четки и бои и седнал на такова място, дето минавали най-много чиновници. Всички, които минавали покрай него, си казвали: „Горкият човек. Няма ли кой да вакса обуща!“ Но този студент показа смелост, той не се боеше и не се срамуваше от никаква работа. Аз зная много братя и сестри, които, ако не точат ножове и ако не ваксат обуща, няма да им тръгне. Тези двама души не бяха религиозни, но хора от света. Гимназистът си казваше: „Аз най-после съм способен ученик. Както можах да уча добре, така мога и да точа ножове.“

Та казвам, има една сила у нас, с която можем да разполагаме. Разполагайте с Божията любов, разполагайте с Божията мъдрост, разполагайте с Божията истина – и сиромаси няма да бъдете.

Чуха, че иде Исус

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Циганите дискриминирани, не им се дава шанс за развитие. Българите - диваците и бедняците на европа.Българските манджи солени. Българките красиви, но с прекалено много бижута по тях. Българите - прусаците на балканите.

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2010-12-10&article=350363

В-к "Стандарт", ПЕТЪК, 10 Декември 2010

България: Злато по жените, сол в манджите

За много европейци българите са диваците на Изтока, бедните европейски съседи или просто изостанала нация. Три години след присъединяването на страната към ЕС подобни клишета остават широко разпространени в западните общества. Именно поради тази причина Даниела Бегова, студентка в Оснабрюк, е решила да помогне на германците да се преборят с предразсъдъците си спрямо непознатата балканска страна. От 2007 г. насам тя организира информационни вечери и внася яснота в представите им за България. Курсовете се радват на голям интерес, провеждат се между 4 и 6 пъти в годината и в тях участват по около 30 германци, жадни да научат истината за България и българите. "Посрещат ни винаги с любопитство, с уважение, с желание не само да научат нещо ново, но и да се преборят със собствените си предразсъдъци спрямо България", разказва Даниела и обяснява как точно протича една такава вечер. "Говорим за корупцията, за криминалните прояви. Всъщност много германци са споделяли, че имат по-негативни впечатления от Румъния. А един от първите им въпроси за България гласи: Страната много ли е бедна?"

Друг често задаван въпрос е този за българските роми. Сред германците най-разпространеното мнение е, че те не получават равни шансове, че не биват интегрирани и че това се дължало на нежелание от страна на българите, разказва Даниела. Предубедеността на германците се дължи най-вече на неинформираност - някои дори не знаят коя е столицата на страната. "Има такива, които бъркат Букурещ със София. Но има и германци, които познават някои кътчета на страната ни по-добре от мен", казва Даниела.

Освен за езика участниците в курсовете очакват да научат и нещо повече за хората в България, и по-специално за българските жени. "Те често питат защо българките носят толкова много бижута, дали обичат стилното облекло. Отговарям, че облеклото и стилната комбинация на цветове е нещо много важно за българките. Много от германските мъже признават, че харесват българските жени, но и че според тях те попрекалявали със златните бижута", казва Даниела. Българските готвачи също прекаляват, само че със солта, казват много германци. За тях българската кухня е прекалено солена и кисела. По-възрастните дори я сравняват с германската кухня от времето след Втората световна война. Все пак германците много харесват лютеницата, ракията и червеното вино.

По време на информационните вечери се чуват и похвали по адрес на България. Даниела е останала приятно изненадана от думите на един участник в курса: "Веднъж един германец разясни на останалите, че българите били наричани прусаците на Балканите, защото се отличавали с трудолюбието си и находчивостта си." Даниела се радва много на подобни положителни коментари. Дано те да стават все повече!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз се съмнявам, в достоверността на информацията от едно международно проучване, че в Европа ние българите сме предпоследни по грамотност, т.е. втори по неграмотност ! В една тема се спомена, че ние българите не си познаваме собствената литература ! Не знам защо,но се съмнявам, че чужденците познават по - добре техните си литератури ! Каза се, че не си познаваме собствената, пък какво оставало да познаваме чуждата литература. Задължително ли е ние да познаваме чуждата литература ? Може би е хубаво и разширяващо кръгозора да познаваме, както своята, така и чуждата литература, но за да сме по - обективни, би трябвало да се постави въпроса : чужденците познават ли си техните литератури, а те ...познават ли нашата литература ?! Не сме длъжни да им познаваме литературата. Може и да е полезно, но не мисля, че е задължително. Смятам че трябва да има повече обективност при подобни коментари, на нас българите според мен не би трябвало да ни пука, дали познаваме или не чуждата литература, след като на чужденците не им дреме за България и дори не ни знаят столицата, камо ли литературата! Аз се съмнявам, че те са по - грамотни от нас ! Съмнявам се, че техните ученици са по - грамотни от българските, за по - умни да не говорим ...!!! Българската нация е една високоинтелигентна, красива и талантлива нация. За съжаление силният индивизуализъм и завистта са ни проваляли и ни провалят. Може би, би могло към тези фактори да се прибави и грубата намеса на външни сили ! Взе да ми омръзва разни скапани международни проучвания да ни казват колко сме тъпи !!! Може би се цели допълнително да се подрива самочувствието на българите и те да стават все по - убедени, че са достойни само за обслужващ персонал на западняците !

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Гледайте клипа от 35 минута нататък. :) Аз взех да си представям тези неща, докато слушах Еленко и чак взех да се вдъхновявам, да ми става хубаво. :)

Силата на мисълта с Еленко Ангелов 2

http://vbox7.com/play:f2fc8851

Моята връзка

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Жителите на България са болни от "грабителство". За мен да има, за другите - не знам. Не виждате ли ? България е погребана вече. Бездуховна държава, отхвърлила Великия Дух, дошъл да я просвещава. Само който е приел Божественото за ръководител на живота си, може да нарече себе си българин. ...Колко такива българи има?..... Сега се случва същото както преди 1000 години с богомилите.....Не разбирате ли? - България ще бъде заличена, като власт, като управление.... Кой мислите че управлява България сега?..... Ще останат само верните на Духа на Истината - те ще се наричат българи... Малко, малцинство, надежда за нови времена.... Има много варианти на бъдещето, пророците виждат тенденциите, но живите хора правят окончателният избор. Засега, последният избор е плачевен. ..... Който може - усърдно да се моли, все нещо ще помогне....Който може да играе Паневритмията - така ще се запише в Новия свят, една капка Жива вода, в океана на Светлината. Ще го направите ли?.....

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели ,България е една благословена страна,коя друга държава в света разполага с Мъдростта(новото учение) на Учителя ни и с прекрасна и плодородна земя ?Питам,КОЯ?Някъде из някоя лекция веднъж прочетох учителя да казва ,че един американец трябва да изкарва 5000 долара годишно .че да може да си позволи да живее като най бедният селянин в България.С моя опит в странство вече съм убеден ,че това е истина и днес,в Англия рядко можеш да случиш да си купиш вкусни домати,ябълки или каквото и да било друго а всичко е много скъпо и като качество не може дори да се доближи до градинските плодове и зеленчуци които растат на село.

От друга страна бъдещето на България е в нашите ръце.И дума не може да става да се разчита на политици или помощ от други европейски държави,тъй като и едните и другите са движени от своята лична материалистична изгода.Лично мое мнение е ,че вече е назрял момента да се създаде една братска общност (село) както на времето богомилите съ работили и живяли задружно ,трябва да се обединим всички разумни мислещи хора и да почнем да градим вече и на физическото поле,да дадем пример на останалите българи които още не съ се запознали със Словото на Учителя, а такива има много ,много заблудени души .

Съединението В Любовта Прави Силата

Линк към коментар
Share on other sites

От друга страна бъдещето на България е в нашите ръце.И дума не може да става да се разчита на политици или помощ от други европейски държави,тъй като и едните и другите са движени от своята лична материалистична изгода.Лично мое мнение е ,че вече е назрял момента да се създаде една братска общност (село) както на времето богомилите съ работили и живяли задружно ,трябва да се обединим всички разумни мислещи хора и да почнем да градим вече и на физическото поле,да дадем пример на останалите българи които още не съ се запознали със Словото на Учителя, а такива има много ,много заблудени души .

Съединението В Любовта Прави Силата

Пожелавам ти да Работиш усърдно по въпроса, защото сме много малко. Аз имам, някакви резултати постигнати, но другите още спят. Когато се събудят и те ще направят необходимото. Някои неща отвъд България, се виждат много по ясно. Парите са съществена пречка, предполагам че добре го знаеш. Затова си и отвъд. Но не само, тук трябва да се саможертваш. Предполагам, че в другите държави не е толкова трагично да работиш духовна работа, освен другата, за насъщния...

А за Паневритмията, тук я играем само двама. Намери още един и почвайте..... Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

...А за Паневритмията, тук я играем само двама. Намери още един и почвайте.....

Игра, танц, включващ и вълшебните песни на Учителя. :feel happy:

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Сега всички ще се стремите към разнообразието.

Разнообразието това е качество, свойство на Духа!

Там, дето е Духът, всякога има разнообразие.

Тогава превеждам: разнообразието, то е изобилие, а еднообразието, то е сиромашия.

И от окултно гледище, щом имате някоя неприятност в живота си, животът ви е еднообразен.

Следователно, туй зло е влязло в живота ви, да ви създаде разнообразие.

Щом имате някаква спънка, страдание, мъчнотия, туй показва, че животът ви е еднообразен и туй страдание е, за да се внесе едно разнообразие.

Разнообразието е едно богатство, а богатството е необходимо за развиване на човешкия дух.

Методи за укрепване на волята

3 лекция на I Мл. ок. клас, 8.III.1922 г., сряда, 7–8 ч.

Това обяснява защо уравниловката и обезличаването на личността по времето на социализма бяха пометени.

Линк към коментар
Share on other sites

Хм, новините от последните дни наистина ме накараха да се замисля дали наистина ще я бъде България и под каква форма.

Престъпно - Русия получи АЕЦ "Белене" през задния вход

Топим се с безпрецедентни темпове

:3d_027:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Да и аз гледах статистиките от тази сутрин. Не знам дали да се радваме или не, че ще станем свидетели на стапянето на една нация.

И това няма как да го облечем в розови очила, проста математика.

Интересното е, че това е прецедент в историята и никой не може да каже какво точно ще се случи и как.

С две думи - пишем история.

Единственият вариант за оцеляване е 5- те процента качествени специалисти във всички области, да спрат да емигрират в чужбина, само тогава има някакъв дори и минимален шанс. Но за това дори и немските учени изразиха пълен скептицизъм.

Линк към коментар
Share on other sites

Защо се тюхкате за една нация, поставила силикона и кюфтетата на пиедестал?

Сопа ще играе здрава за тези, в чийто родина се е появило Словото в най-новия му вид,

а не си мръдват пръста да го разпознаят.

Или по-скоро не сопа, а ятаган!

Линк към коментар
Share on other sites

Антон_, друг път съм го писал - Бог не се налага със заплахи от рода "или приемаш мен или ти виждам сметката". Това е тактиката на Антихриста.

Не прави от Беинса Дуно антихрист.

Линк към коментар
Share on other sites

От няколко години ми се върти едно усещане:

Имам чувството, че в този процес ще изиграят някаква роля българите, които живеят в Бесарабия и западните покрайнини.

Имала съм контакти с бесарабски българи и ми направи впечатление колко обичат България.

Преди и аз много се притеснявах дали няма да изчезнем като нация, но не знам защо вече изобщо не ме занимава този проблем.

Напълно вярвам, че каквото и да става то е само за добро.

Линк към коментар
Share on other sites

Нищо Антихристско не виждам в написаното от мен.

Богомилството бе дадено на българите. Те не съумяха да се възползват от него - и последваха първо 150 години византийско иго, а след това и 500 години турско робство.

Човек е свободен да кове сам съдбата си, избирайки решенията си, той сам решава какво ще му се случва.

Никъде не съм казал, че някой заставя някого да приема нещо.

Няма нужда да ви цитирам, че У. е казал, че ако главите на българите не са достатъчно омекнали от 500 години турско робство, ще повтори опита до постигане на необходимата доза омекналост. Не случайно ятаганът е с формата на Месечината.

Дори нямам предвид механичното приемане на Учението.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...