Jump to content
Порталът към съзнателен живот

България. Ще я бъде ли?


Guest Христо

Recommended Posts

Страдания с любов

- Ако в мъчнотиите човек върви напред, без да се спъва, той е силен. Силният издържа на всички изпитания. Страданията са тежести, товар, който ние теглим нагоре. Добре, че има разумни Същества, които ни помагат. Бог казва: „Потърсете ме в ден скръбен.”

Чрез изпитанията и страданията човек може да определи степента на своето развитие. Ако духът му е силен, той ще устои. Ако не е силен, ще тръгне по общото течение.Ако страдаш и с радост понасяш страданията, имаш Любов.

Колкото повече е издигнат човек, толкова по-големи са страданията, изпитанията и противоречията, през които минава. Благодарете, че имате мъчнотии, за да опознаете характера си и силата на своите убеждения. Човек трябва да е готов да пожертва всичко за Любовта, Мъдростта и Истината.

Крайно неприятно ми е, когато някой страда без Любов. Друго е, ако имате съзнание, доблест да страдате за Истината. Но това става само с Любов.

Какво ще спечеля, ако ви изложа на страдания, на гонения, на глад заради мен? Ако в душата ви се яви дълбоко желание да разберете, да намерите Бога и целокупния Живот, страданията ви имат смисъл. Това са страдания с Любов. Като срещна такъв човек, мога да го прегърна и целуна. Ако не страдате с Любов, ще ви кажа: „Братя, вие ми причинявате голяма болка.” Защо? Защото страдате без Любов.

Защо Господ, който е съвършен и всемъдър, е допуснал тези противоречия? За да опита нашата Любов. Господ пита: „След всички страдания, можете ли да ме обичате? Ако ме обичате, вашата Любов е истинска. Защото, ако ме обичате, след като съм ви дал най-големите блага, това е естествено.” Сега Бог е турил хората при такива условия – да преминат през всички сита. И след като ги изпита, ще ги приеме в Царството Си, ще им даде сила, знание и мъдрост да управляват света.

Когато се дава едно изпитание, човек може да го издържи. Изпитанието, което се дава на човека, не превишава силите му. Като дойде някое страдание, облечете се в новите си дрехи, а пък щом премине, съблечете новите си дрехи, облечете обикновените и станете като другите хора.

Когато сте скръбни, нагоре се качвайте.

Много от страданията са привидни. В живота на Земята все има разочарования. Някой е артист, ръкопляскат му; като остарее – на други ръкопляскат. Той казва: „Какво беше едно време!” В бъдеще пак ще има добри условия за този човек. Животът не се състои само в един ден.

Страданията са за един момент, те са краткотрайни. Гневът на Господа е момент, а милостта Му е във век.

Има две крайност: много страдания са излишни, а без страдания е друга крайност. Трябва да имате поне за пет пари страдания.

Ние не влизаме в положението на хората, които страдат. Ние не влизаме в положението на животните, на които причиняваме страдания.

Когато човек страда, той трябва да чака изгряването на Слънцето. Щом изгрее Слънцето, всички страдания изчезват.

Дойде ли някое страдание, помисли за всички същества, които страдат, и кажи: „ С мене заедно страдат още много хора.”

Разумният човек е над страданията, над мъчнотиите. Човешкият дух е над всичко. Няма сила, която да го съкруши! Ето защо, човек трябва да побеждава мъчнотиите. Какво ли не сте прекарвали в миналото, но сте забравили? Едно време е имало вулкани, изригвания, лава, хората са били заравяни под пепелта, под лавата. Какво ли не е прекарвал човека на Земята!

Иде Нова Култура! Всичко, което става ще се забрави. Докато човек е болен, мисли, че няма да забрави, но като мине болестта, забравя я, като че е било сън.

"Изворът на Доброто"

На Земята ще има много промени, и в чисто физически план. Нека сме благодарни, че сме тук и сега и да придобием нещо за Новия живот. Да израстваме.

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 736
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ако и да се е промъкнала емоционалност в постинга ми, не е тя преобладаващата! Не видях някой да говори за мъст или за война или за липса на прошка. Фактите просто са си факти! Факт е, че както са тръгнали нещата, след само десет или двадесет годинки т.н. "малцинства" ще са мнозинство! Факт е, че след само 50 год., според чистата беземоционална статистика, бугарите по самосъзнание ще са малцинство. Което ако се случи ще означава, че Б-я става естествено продължение на Турция - нали интелигентната част от бившите малцинства, а тогава мнозинство, ще е с турско самосъзнание, съответно амбиция и лидерски качества. А "великите" сили, разбира се, ще бъдат доволни от създалото се пространство и както винаги, едва ли ще се съобразят с малцинството от българи. Може да направят това пространство резерват з ароми - да изселят евро ромите от навсякъде тук, като връчат честта на турците да управляват. Или просто ще махнат спокойно с ръка и ще присъединят държавичката към ... вероятно Турция. Или ще я раздадат на съседите.

Факт е, че има единици измежду ромите, които са високо интелигентни хора, образовани и хармонични. Аз самния имам такива приятели роми. Също така обаче е факт, че ромската общност като цяло, освен че представлява добра социална база за снимане на весели филми, има специфични геномни и психични черти. Има и много хубави, разбира се! Също и турците, живеещи в Б-я са си просто хора. Нещо повече, в повечето от нас, определящите се като българи не само по паспорт, но и по самосъзнание, вероятно живее доста турска кръв - по известни на всички ни "весели" причини.

Като прочетох днес сутринта статистиката, чак се депресирах - бях я забравил. А и дотам свикнах вече да се сблъсквам всеки ден с турско и ромско население, че не обръщам вече внимание и на това. Странно е обаче, като се върне човек в родното си място, в държавата си, след по-продължително пребиваване извън страната. Просто се набива на очи огромното увеличаване броя на циганите. Как ли ще се прекръсти тази държавичка? Може би Ромландия или Циганистан? Или провинция делиорман, част от великата турецка държава? Факти, статистика, никакви емоции...

Кое въобще определя това, кое е държава и какво е държава? Нима не жителите и? Каква Б-я ще има, като няма българи в нея? Тежко и на Б-я - разядена отвътре, с все по-голям ромски и турски тумор! Тумор въобще не лош сам по себе си - нищо против него! Никой не говори за мъст или изселвания...макар, че спомените от 80-тте години показват една много по-българска Б-я. Защо сме болни от този тумор, ядящ ни отвътре? Каква е психиката, която соматизира, прави възможно случването на този актуален, реално течащ в момента раков процес?

Пак казвам, пълните ми приятелски почитания към ромите и турците! Просто факти и разсъждения! А има ли начини да се спре развитието на този ромски тумор по човешки, с човещина начин? Хамелеона, постингът ти е чудесен - хубави цитати. Леко го намирам за неуместен в контекста на темата обаче. Едва ли мълчанието за случващото затриване на една 1300г. държава ще промени нещата? Как да се променят тогава? Не можем да чакаме политиците - те са просто марионетки на "великите" сили - а въпросните сили са твърде съгласни със случващото се или поне пет пари не дават. Как тогава? Да раждаме повече деца като циганите? Хубава идея - това е добра насока! Който има възможност да има деца - биологично е о'к, нека! Но само това ли е начинът - да се съревноваваме с циганите по брой недохранени и натирени на улицата деца? А какво друго можем да направим - с човещина и разум, за да се увеличат българите и намалят циганите и турците? Вдигането на стандарта ще върне много българи обратно - например! А други идеи?

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Мен ме тревожи следното.Някои наши сънародници като отидат в чужда държава се срамуват от това че са българи.Поамериканчват се,погерманчват се,поиспанчват се и т.н.

Това не е ново явление.Историята ни е пълна с подобни примери,литературата също.Ако всички ние(независимо от етноса) имахме самочувствието на българи,може би нещата щяха да са съвсем други.

В Америка всеки определя себе си като американец и се гордее с това.А нима ние,българите няма с какво да се гордеем?!

Линк към коментар
Share on other sites

Имаме и още как! Но този ни ирационален срам е част от психиката на българина! Факт е, че докато съседните ни бивши соц. държави за броени години се "взеха в ръце", България мина през 20 год. агония - икономическа, морална, социална. Тази агония, причинена от имащите споменатата българска психика политици, изгони ипродължав ада гони интелигентните българи от държавата. Все едно се направи лоботомия, отряза се интелекта на българите. Науката се срина - дори сега продължава сриването и. Закъде без млади и умни хора, без наука? Закъде?

Линк към коментар
Share on other sites

Орлине,когато бях в СССР моя колежка надникна в тетрадката ми и възкликна:"И вие ли пишете с нашите букви?!".Опитах се да разкажа кой и как е създал тези букви,но тя беше твърдо убедена че Ломоносов е съставил славянския алфавит.И руснаците отрано възпитават децата си да се гордеят със своя произход.

От Родината ни са прогонени много млади и способни хора.Наистина положението е не само тревожно,но си е направо страшно.

Гордея се с това,че дъщеря ми предпочете България,но сърцето ми се свива при мисълта как ще се реализира тук след завършване на висшето си образование.

Линк към коментар
Share on other sites

Най-лесно е да абдикираме и да се предадем. Да заминем нанякъди и да се спасяваме поединично. Защото виновни са ни циганите, турците, управляващите, великите сили и кармата. Лесно е да заминеш, трудно е да останеш.Чен си ме тугли тук, къдато ми е коренът. Изкорени билките, пък чакай пролетес пак да поникнат. Не, няма да ги има. Даби е част от световния заговор изтреблението на езна нация? Не знам. На много не им е приятно да има силна България и славни българи. Помните ли онзи епизод от Стар гейт, една чужда цивилизация беше удължила неимоверно много биологичния живот на човечеството, но го бе лишила от възможността за създава поколение чрез химическа кастрация.Бавно, но сигурно погубване - не с оръжия, войни, открити противопоставяния, а с хитро, с добре обмислен ход. Защо да вярвам на пророчества? Какво дават те - упование или обезкуражаване, празни надежди или примирение за неизбежното зло? А какво трябва да направи, за да не се случи лошото някой казва ли ни ?

Линк към коментар
Share on other sites

А какво всъщност е "България" или българия или Турция или гърция.

Какво значи- ще я бъде ли? Кое да го бъде?

Земята не може да изчезне, освен ако не станем езеро след някое земетресение.

Хората са си хора, тук или там с какво име се назовават те са си хора.

Границите са илюзия някаква създадена от нас и започва да пада техния смисъл така като гледам.

А аз съм си аз, дали ще съм на тази земя или един пояс по на горе, въпрос на личен избор е как ще се представя и какво ще бъда.

България- като Държавата България- я няма много отдавна, това че векове наред се опитваме да го закърпим това име и ту го величаем, ту го плюем не означава, че има Държава.

Има парче земя, което по редица политически причини все още се назовава- България, но тук българите са много по- малко от където и да е другаде из Европа, например.

Държавата като институция дали ще се запази или не, мен лично изобщо не ме интересува, така като се огледам нямаме какво да губим, защото ние каквото можахме го изядохме или го хвърлихме на кучетата.

Че дори и едната ни ценностна система я няма вече.

Когато през 1878 ни обявили отново за държава, след няколкостотин години липса, руснаците дошли съставили ни административната система, пооткрехнали ни в политиката и си отишли, след година, след две ли не помня, и от тогава до сега се опитваме все да си подаваме главите от калта и да викаме -Българияяя и обикновенно все някой свой ни я пъха обратно вътре в калта.

Та .... коя България? И какво да и го бъде, след като тя я няма отдавна.

И това с Великите българи дето са направили еди какво си за света.............обаче не и живеещи в България, можем да си го ползваме само за гъдел на националното самочувствие.

Няма значение дали се определяме с някаква националност, границите за илюзорни, те се менят, езикът се мени, религията, гените също. Всичко се мени. Миналото е минало, не можем да живеем в него. При това положение какво значи българин? Какво значи България? Това са просто едни етикети.

Пророчества от рода на "България ще съществува вечно" са меко казано смехотворни. От къде на къде ще е вечна? България ще изчезне, ние българите също и никой няма да знае, че сме съществували някога. Както се е случило с много други държави и народи преди нас. С нищо не сме по-специални (по тази част са евреите, хайде да не им отнемаме "богоизбраността" :rolleyes:), ние не сме богоизбрани. Защо ви е нужно да си измисляте подобни неща - България имала най-хубавата природа, българските учени били дали не знам си какво на света, и т.н. изсмукани от пръстите "поводи за гордост". За природата каква заслуга имаме, че да се гордеем с нея? Никаква. Дори и да има някои велики личности българи - с постиженията си могат да се гордеят само те самите, а не ние, защото нямаме никаква заслуга и не сме допринесли с нищо за тях. Историята ни била славна - пак нямаме заслуга за нея. Вижте само колко ваши терзания са свързани и това самоопределяне "българин".

Линк към коментар
Share on other sites

А какво друго можем да направим - с човещина и разум, за да се увеличат българите и намалят циганите и турците? Вдигането на стандарта ще върне много българи обратно - например! А други идеи?

Просто трябва да се работи за ограмотяване за циганското, а и турското население. Трябва да се откриват, а не закриват български училища. Въпреки кризата.

Когато хората от този етнос се образоват, те се променят. Стават съвсем други. Познавам двама цигани – кардиолог и рентгенолог. За съжаление и двамата се изтеглиха от Великотърновския район и се преместиха в София. Сега и двамата казват на приятелите и познатите си, че са българи. Според мен и като цигани (роми) си ги харесвам и двамата. Много са способни!

Познавам много умни момичета от селата, циганчета, които за съжаление биват спирани насила от училище и омъжвани. На 15-16 г. Липсата на образование и квалификация сред тези хора води и до беднотия, престъпност... В момента те са най-много засегнати от безработицата. Точно защото нямат никакво образование.

А в турските села постепенно изчезва българския език. Пак поради затваряне на българските училища. :(

Това е, което можем да направим. Аз не съм против ромите и турците. Сред тях има много прекрасни хора. Но масовата неграмотност сред това население е много опасно нещо и тук нещата трябва да се решават от горе. Защото икономиите, които ред правителства правят в сферата на образованието може да коства наистина бъдещето на България. Някъде бях чула, че грешките на лекарите се виждат след месец най-много, но грешките на учителите и изобщо на държавата в тази сфера ще си проличат след десетилетие. И тогава ще е трудно да се оправят.

Линк към коментар
Share on other sites

Зачетох се в тази тема, докато си почивах от писането - а пиша нещо доста сложно и доста смело, поради което от сто години мъдря как да го аргументирам, защото искам да го "закова", така че професорът ми да го запомни и вземе насериозно. Не искам да пропилея тази възможност да напиша една истина, колкото и усилия и допълнителна работа да ми струва и макар и тези усилия да не са ми нужни, за да получа просто една много добра оценка. Става дума за едно местоимение - "азъ", в старобългарския език, което отвежда до разни други размисли за произхода и смешенията на българите, ама не го пиша това в стил "приказки под шипковия храст" и информацията и аргументите ми се трупат от 8 години. По този повод чета българска история, особено на Първото Царство, археология, историческа лингвистика, история на българския език и т.н. И съм толкова... потънала, някак запленена от този свят и от тази невероятна култура. Не че си нямам понятие от други култури и не че страдам от детински сентименти от сорта на "ние сме най-велики на света", но особено историята на Константин-Кирил, на създаването на глаголицата, на възникването на кирилицата, историята на България до този момент, както и по времето на Борис и Симеон, да не говоря за житията на Кирил, на Климент, на Наум, в които се ровичкам, допирът до тези стари, овехтели текстове, всичко това толкова дълбоко ме трогва и изпълва... не с гордост, че съм българка, защото това са пак детински сентименти, а с радост и благодарност, че имам възможност да черпя от това богатство, че разполагам с "кода", за да го схвана, почувствам и разбера... че... някак си ми е напълно все едно какво мисли светът за нас, просто гледам аз да пиша това, което мисля и на никой да не слугувам. Но пък като отворя точно в един такъв момент една тема като тази и... ми хрумва да кажа само едно: Ох...

Извинявам се за много дългото изречение, така ми дойде просто.

П.П. Хрумна ми и още нещо. Бях в българската църква в Берлин на Великден и бях приятно впечатлена от хората. В сравнение с тълпата крещящи по GSM-и, от които не се чуваше попа, от девойките, нагримирани до ушите и облечени "почти без дрехи" и т.н. - странната компания, които наблюдавах там през миналите години, този път тълпата не беше голяма, но не беше и тълпа. Това бяха едни спокойни, тихи, осъзнати индивиди, които знаеха защо са там и не наминаваха просто "преди дискотеката" да видят "кво стаа". Беше наистина много приятно и задушевно. Хорът беше малко мижавичък и си личеше, че няма кой да се занимава кой знае колко с него, та му припявах тихичко на "Христос воскресе из мертвих..." И да, имаше като че ли едно нещо, което липсваше. Липсваше връзката между хората и това, което ставаше отпред, това, което вършеха свещениците. Все едно едните си вършат тяхното, другите пасивно просто изчакват да мине литургията. Мойта приятелка, с която бяхме в църквата, ме помоли после да й кажа думите на това, което са пяли. Аз й ги казах. И тя си призна, че много й се е пеело, но не знае думите и мелодията и затова. Ами да, такава традиция на приобщаване на хората към службата в църквата в България няма. Посетителите, ако не са пели в хора, няма откъде да знаят песнопенията. Никой не ги учи на това. А биха могли да бъдат научени. Не е голяма работа. И тогава ще има повече хора, които да припяват на литургиите и повече усещане за истинска "общност", а не просто на формална такава. Не е сложно, но на кой да му хрумне?

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Всички сте прави, само дето не съм адресирала постовете си към никого. ;)

А и са доста уместни за форума ни и за това, че не е нужно да се вкопчваме в народността си /не се срамувам, че съм българка!/. А е нужно реално да видим проблемите. Както каза Ани-грамотност и духовност е нужна. И то не толкова за малцинствата, но и за нашите си деца. Да има перспективи и да се привлече интереса на децата. И най-вече да не викаме, че другите ни криви, щото ние си се лъжем и ограбваме взаимно като рушим общото.

И ако някой има смелостта да се вгледа в своите настроения и нагласи, то и решение може да намери. Защото промяната е от мен, от теб, от всеки индивидуално. Оптимист съм, че има зрънца, които никнат и ще дадат добър плод. :feel happy:

Стандарта ще се вдигне, когато съзнанието и добротата ни се вдигнат.:yinyang: Когато се замислим как всички да сме добре, а не само аз! Толерантност, разбирателство, Любов...

Линк към коментар
Share on other sites

Човек за да реши да има деца, трябва до голяма степен да е решил въпросите

с тяхното изхранване, училища, да е доволен от живота, ценен като работник, а

също така от обществото и държавните органи, и да знае че България ще остане

да съществува че и бъдещите му деца му ще имат възможността да са щастливи.

Няма засега ппартия в България която да си поставя цели за постигане до успешни

условия за нашите сънародници българи. Изглежда че колкото и години да минат

те са време което тече без полза. Не бих се учудил ако и за 45 години не се достигне

до това за което 45-те предишни години, изглежда стигнаха.

В Русия в момента има партии които си поставят задачата за демографското положително

развитие след първите 1-3 базови цели на Русия.

Не мога да видя засега честни & силни политически фигури в България. Напротив, могат

да се видят примери на корупция и индиферентност към нуждите на народа и на България.

При това положение положителните промени от членството в Европа са силно

забавени.

Има една неприятна особеност на политиката в България и другаде. Винаги само отгоре са

се избирали и лансирани "подходящите" млади хора да попълнят редиците на бъдещите

управляващи.

Много от честните хора в България също никога не биха се захванали с политика.

Навярно са прави, защото вероятно бързо и здраво ще ги окалят ако не биха приели да

сътрудничат и да си мълчат.

Затова сега са нужни силни фигури с неопетнена чест и патриотизъм, които да израстат отдолу

с подкрепата на своите колеги, съседи, съграждани и други достойни хора от страната.

Иначе за съжаление не виждам начин положението скоро да се подобри.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Много от честните хора в България също никога не биха се захванали с политика.

Навярно са прави, защото вероятно бързо и здраво ще ги окалят ако не биха приели да

сътрудничат и да си мълчат.

Познавам личности като Атанас Чобанов, които са ярки примери за обратното. Не мисля, че човекът се е "оцапал" от политиката. Всичко е въпрос на вяра, воля и желание. Няма непоправими неща и неразрешими проблеми. Просто българите започваме да се жалваме преди дори да сме опитали.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Докато бях в България, си мислех, че нещата са трагични по отношение на турцизацията на страната. Когато отидох в Германия, видях че там турците са не по-малко. В Бремен те са дори повече, отколкото в Шумен, по всяко време и навсякъде можеш да ги срещнеш. Живеят във всички квартали, не само в 1-2 както е в Шумен... А има такива, които са изцяло с турци. Край блоковете в бременския квартал Остерхолц играят само турчета, германчета не бяха забелязани, същото е положението и в квартал Грьопелинген. По центъра е пълно с дюнерджийници и турски ресторанти, във фитнес центъра 80% от посетителите са турци и само 20% немци или някакви други. На великденския панаир сега е пълно с млади мюсюлманки със забрадки...религията им не позволява да ходят без забрадки, а си позволяват развлечения като това... Същото е положението и в Берлин, квартал Нойкьолн е изцяло населен с турци. Това е положението. Те са навсякъде плъзнали. Не знаят немски и живеят на социални помощи, а Германия продължава да ги приема...Докато българин не може така лесно да заживее в Германия, има безброй пречки от всякакъв характер...Така че, това което се случва в България не е целенасочено и не е с цел да бъдем затрити като народ, а е масово явление и в Западна Европа. Вече зависи от българите доколко ще позволим да има турски партии и прочие, доколко ще се замислим какво предлагаме на младите хора, за да не бягат от страната и да създават повече българчета :) Справка съвсем пресния случай с партия Отоман в Шумен... И коренът на неуспеха се крие в манталитета на българите. Немецът е открит, той казва истината, той е точен, той си върши работата, българинът често гледа да хитрува, да мине метър, да не спази закон...ами не става така. Като има наредба да не се пуши в заведенията, в Германия наистина и немислимо да запалиш цигара в заведение, просто не се пуши! В България на едната маса не се пуши, на съседната се пуши... Там има други проблеми, но те са дребни. Но безработицата в Бремен е 11%, доста по-висока отколкото в повечето големи български градове. Поради проблемите българинът е принуден да е активен, да действа, да търси изход, немецът е презадоволен, дори когато остане без работа, на него му плащат достатъчно социални, за да живее нормално, той не си дава много зор, отдава се на ядене, пиене. Много разпространена гледка е опърпан немец по улицата с бутилка алкохол в ръка. Това в България го няма. Или цели улици с проститутки и то в центровете на градовете в Бремен не толкова, но в Карлсруе и в Холандия...Без коментар. Никъде не е идеално и е очевидно, че и на изток и на запад има проблеми и нещата не вървят по...Божия план. Така че не бива да мислим, че България е изцяло зле.

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Вече зависи от българите доколко ще позволим да има турски партии и прочие, доколко ще се замислим какво предлагаме на младите хора, за да не бягат от страната и да създават повече българчета :)

Не знам дали е важно в България да е пълно с "чистокръвни" българчета. По-важно е май да има достатъчно съзнателни български граждани, независимо от произхода им.

Като прочета някое такова изказване и не знам какво ми става. Никога не сме били чист етнос и липсата на "чистота" няма да ни затрие. Затрива ни невежеството, простотията и нехайството за културното ни наследство. Затрива ни и национализмът - инфантилен, абсолютно неподхождащ на времената и напомнящ тона на някой изтъркан учебник по родолюбие от 40те години.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Не ми харесва това, което се опитваш да намекнеш. Но е факт, че именно българчетата са любознателни и по-интелигентни от турските си връстници. Имам опит и знам. Сега кой е невеж и каква простотия има сред българите за мен е обидно да слушам и това не отговаря на истината! Българите са умни, можещи, творящи, но ги управляват крадци и изедници през последните 20 години. Ако имаше национализъм, нямаше да има турска партия и турски министри...С това вървим срещу себе си и народа си. Като си в Германия ти е лесно отдалеч да съдиш и хулиш държавата и народът, който те е изучил и хранил! И аз съм там, но няма да предам държавата си!500 години сме мачкани от турци, стига толкова. Тук в Бремен гледах филма Време разделно, българският ферайн организира вечер по случай 3 март. Няма как това да не е вкоренено генетично. Не може някой безнаказано да излезе официално и да каже, че родният му град Търговище бил повечето турци и щял да иска да се преименува на Ески Джумая...Не може!В Германия няма турска партия нали и не се разрешава?!

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Но е факт, че именно българчетата са любознателни и по-интелигентни от турските си връстници.

Расисти, вярващи в такива неща, винаги е имало. Не е никакъв факт.

За расизма външните различия са основна причина за липса на еднакво (равнопоставено) отношение към членовете на другата група, като това се основава на предположението, че нейните „научни“, „биологически“ или „морални“ характеристики са различни от тези на собствената група и поначало по-низши. Такива расистки доводи често се използват за обосноваване специалното отношение към една група. Тази група се ползва с предимство. Обикновено предоставянето на привилегированото положение се съпровожда със заявления, че тази група е под заплаха (по правило — според нейната субективна преценка) от друга група, която трябва „да бъде поставена на място“ - в социален и териториален смисъл.
Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Ще я бъде България ! В момента, а и от дoста време е в криза, но с влизането в ЕС като цяло се очаква положително развитие. Важно е и ние да мислим така, а и си е напълно реално.

Относно дискусията на Максим и азбуки: мисля че всеки народ си има народопсихология, която не позволява генерализиране, но е все пак вид обща настройка на индивида от даден народ. Групова карма и др. подобни понятия също може да се ползват.

Редактирано от Mindfield
Линк към коментар
Share on other sites

Приказвай си Азбуки каквото си щеш, не ми пука. Не съм и никога няма да приема турската инвазия не само в България, но и в Германия! Ще гледам с презрение на тях, каквото и да говориш и както и да ме наречеиш. Аз съм бил убит от турци в предишен живот, нека Вальо Петров да ти потвърди...Ще бъда против тях винаги, няма начин да е друго. Тази тема е особено чувствителна за хора като мен, които са живели в район с преобладаващо подобно население, а ти ако си живяла в София и не си видяла турчин, си много далеч от представата за какво става въпрос... Национализъм има навсякъде, в Германия не можеш да работиш извън специалността си, защото пазят интересите на техните граждани, откъде накъде ти ще им заемеш работното място? Просто такъв е законът, не получаваш Арбайтсерлаубнис. Това е реалността и фактите. Всички сме равни, но някои са по-равни и на запад, не само в България. Така че не ми говори за расизъм и национализъм. Той е норма навсякъде.

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Ще я бъде ли България... не знам. Времената са решаващи за целия свят, не само за България. Българите нямаме духовна основа. Ако имахме, нямаше да си задаваме подобни въпроси. Ще направя сравнение с човека: егоистът се притеснява за съществуването си, докато духовния човек знае, че живота му в това тяло е само малка част от истинския му живот. Той не се опитва да оцелее, защото земния живот не може да бъде задържан вечно. Вместо това той се стреми към духовното, и нетленното. Само то ще остане във вечността и то е това, което ще му осигури безсмъртие. Принципите са едни и същи без значение дали става въпрос за хора или за държави. Не можем да обвиняваме друг човек, за това че нещо в живота ни не е наред. По същия начин, не можем да обвиняваме и други етноси, за проблемите си. Много се говори за величието и избраността на българския народ, но се забравя, че животите на великите личности почти винаги са преминавали в страдание и себеотрицание. Коя велика личност си е задавала въпроса: ще ме бъде ли? Духовността не може да умре. Ако в България има поне нещо мъничко духовно, то въпросът на темата се обезсмисля. А земното – то си се ражда и умира, и това никой не може да промени.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Българският народ не е избран, както не е избрано и славянството. Българите са си най-обикновен народ като всички останали и няма по-голяма роля. Нямат духовна основа, също е вярно. Иначе всеки може да пропагандира каквото иска и маси народ да му вярват, истината обаче може и да не е там...

Линк към коментар
Share on other sites

Българският народ не е избран, както не е избрано и славянството. Българите са си най-обикновен народ като всички останали и няма по-голяма роля. Нямат духовна основа, също е вярно. Иначе всеки може да пропагандира каквото иска и маси народ да му вярват, истината обаче може и да не е там...

Моето мнение е, че сме избрани, но каква е крайната цел на мисията?...

Първа световна война - Ако Антантата не беше толкова скръндзава към България и бяхме се включили към тях, войната щеше да приключи за 1 година а не за 4 и Болшевиките, начело с болния с вроден сифилис Ленин и алкохолика Сталин нямаше да имат шанса да ликвидират десетки милиони Руснаци, а и нямаше да се стигне и до 2-ра световна война.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм бил убит от турци в предишен живот, нека Вальо Петров да ти потвърди...Ще бъда против тях винаги, няма начин да е друго.

На това май Кристиян му викаше кармична вендета. Който има нужда да си я изживее, ще си я изживее.

Иначе това, което съм написала за расизма, не го мисля аз, а Уикипедия. Това беше определението на думата расизъм (в по-модерния й смисъл), което намерих там и публикувах тук на форума, за да ти дам възможност да се огледаш. Странно е, но много хора живеят с разни щампи в главите си и дори не се замислят, че нещо в тях силно не е наред.

Каквито и кармични вендети да ни гонят, едно нещо важи винаги. Божествения закон не познава изключения. Тоест ако правим изключения за някой, били те турци, били българи, било то в положителен, било то в отрицателен смисъл, значи не живеем по закона на любовта. Любовта е или възможна към всеки човек, или изобщо към никой.

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки народ има своята мисия,нашия също.Но при нас българите има една особеност,която пречи да издигнем държавата си до истинското и място сред другите държави.Ако се появи нещо ново и различно от това с което сме свикнали,полагаме всички усилия да го отречем,без дори да сме се опитали да го разберем.Един от примерите за това е гонението на богомилите.

По-ранната ни история е пълна с царе,които са положили доста усилия да съсипят България,по-късната с друг вид управници,които са продължили да съсипват страната ни.

Имам чувството че ние,българите не умеем да подбираме държавниците си и това е една от причините за лошто положение в България и лошото и име навън.

Все пак дълбоко в себе си съм убедена че България ще я бъде!

Линк към коментар
Share on other sites

Което човек (народонаселение или държава) сами си направят, никой враг не може да им го направят.

В момента в Българските родилните домове, усилено се "работи" върху популацията на българите.

Вижте тук: НЕ на насилието над родилките в Бъргарските болници

Раждане във Втора градска болница, София

Протест срещу насилието и потъпкването на правата на родилката

как родих за първи и последен път!!!

Не знам коя българка ще си и помисли пак да бъде подложена на това насилие?

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Вальо, много негативизъм прочетох тук:

Човек за да реши да има деца, трябва до голяма степен да е решил въпросите

с тяхното изхранване, училища, да е доволен от живота, ценен като работник, а

също така от обществото и държавните органи, и да знае че България ще остане

да съществува че и бъдещите му деца му ще имат възможността да са щастливи.

Няма засега ппартия в България която да си поставя цели за постигане до успешни

условия за нашите сънародници българи. Изглежда че колкото и години да минат

те са време което тече без полза. Не бих се учудил ако и за 45 години не се достигне

до това за което 45-те предишни години, изглежда стигнаха.

В Русия в момента има партии които си поставят задачата за демографското положително

развитие след първите 1-3 базови цели на Русия.

Не мога да видя засега честни & силни политически фигури в България. Напротив, могат

да се видят примери на корупция и индиферентност към нуждите на народа и на България.

При това положение положителните промени от членството в Европа са силно

забавени.

Има една неприятна особеност на политиката в България и другаде. Винаги само отгоре са

се избирали и лансирани "подходящите" млади хора да попълнят редиците на бъдещите

управляващи.

Много от честните хора в България също никога не биха се захванали с политика.

Навярно са прави, защото вероятно бързо и здраво ще ги окалят ако не биха приели да

сътрудничат и да си мълчат.

Затова сега са нужни силни фигури с неопетнена чест и патриотизъм, които да израстат отдолу

с подкрепата на своите колеги, съседи, съграждани и други достойни хора от страната.

Иначе за съжаление не виждам начин положението скоро да се подобри.

И много изисквания.

Материални.

Имаш ли ги ти всички тези условия там навън, за да се решиш да имаш деца?

А ако си прав, то всички целокупно следва да се изнесем от държавата си, защото нямаме тези условия.

То така е и най-чиста работата - вместо да се чудим ще я бъде ли, няма ли да я бъде, просто абдикираме всички и сме сигурни - България вече не съществува, спасявайте се поединично, както сте свикнали от 5 века и още 45 години после.

Кой и как би могъл да ти гарантира, че България или която и друга държава ще продължава да съществува и бъдещите деца ще са щастливи в нея?

Ами тя Канада дори е да е суперстаблна социално, може примерно да тръгне да потъва при някакъв катаклизъм ... тогава?

Щастието е твърде относително нещо.

А твоите деца (пък внуците със сигурност) може и да са щастливи, но със сигурност няма да се чувстват българи. Ако, разбира се, това е важно за теб.

Имам приятели в чужбина, включително сключили брак с местен човек, което все пак осигурява по-добра интеграция, виждам как по-добрите битови условия и по-регламентираното функциониране на държавата като цяло, не спират нито корупцията (просто е по-прикрита, по-хитра или по-скоро само по-лустросана, но току избухват скандали и там и то за в пъти повече пари), нито престъпността, хората не са тръгнали да се извисяват особено, дори напротив - удрят го на спокойно ядене и пиене (в най-добрия случай), упадъкът в техните училища (болшинството поне) е същият като при нас в момента: липсата на ред и дисциплина, липса на толерантност и дори агресия, липсата на интерес към учението от страна на децата е повсеместно - и в страните от бившата източна Европа (примерно Полша), и в западна Европа (примерно Англия).

От всички преди мен само Станимир се е опитал да върне топката по в центъра. Той го е направил по-лицеприятно, аз по-грубо, но си струва да се замислим.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...